Handballers Atomium'61 weer 'n eenheid Idétrading blijft overeind in psychologische oorlogsvoering Gelijkmaker Van den Herik geeft Overkanters weer hoop Niels Koole toomt Rachid Ben Meziane in Hockeysters Rotterdam aan de leiding Gezusterlijk op erepodium in Ramsau Alcazar heeft smaak te pakken Ivoren Toren zij aan zij met Spijkenisse Van Herk opvolger Boogaard Volleyballers Capelle blijven Dynamo volgen Waterpoloërs SVH ,;"i blijven ver van stunt Geen debuut met winst voor biljarter Merckx Rath maakt 't waar ;,h Jörg de Cock vierde in top-I2 voor junioren Rotterdams Dagblad Maandag 22 januari 1996 Den Haag De hockeysters van Rotterdam hebben de leiding ge nomen in de zaalhockeycompeti- tie. De Rotterdamse hoófdk-asser zegevierde met 6-3 over Kieviten. De Rotterdamse doelpunten kwa men van de sticks van Annemarie Roozendaal f3x). Marit Metz (2x) en het Rotterdamse sporttalent Florien Cornells. Rotterdam beeft nu vijf punten uit drie duels. Vic toria heeft er één minder. Om aan de leiding van de regiona le klasse te komen, hadden de Rotterdammers in de HDM-hal wel de steun nodig van Victoria. De Kralingse vrouwen verrasten HGC met 3-2. Bij rust leidde 'Vic toria met 2-0 door treffers van Na- tasja van Dijk en Fenneke van der Wissel. HGC, dat zonder de inter nationals speelde {op trainings kamp in Atlanta), kwam daarna ètfel op gelijke hoogte. In de slot fase wonnen de Kralingsen als nog: 2-3. De mannen van Rotterdam verlo ren van HDM (6-7); Lconidaswerd met 15-5 afgedroogd door HGC. Ram sa u De zusjes Elsbcth en Annemarie Straub hebben het Nederlands kampioenschap ma- rathonlangiaufen in Ramsau am Daehstoin beheerst. Het Rotter damse tweetal grepen goud en zil ver op het parcours van achttien kilometer, Etsbeth werd eerste in 56,18 min., zus Annemarie kwam ruim anderhalve minuut later ais tweede binnen. De marathon was de afsluiting van de nationale winterspelen in Ramsau. Met hun tijden werden de twee Rotterdamsen ook eerste en tweede in de juniorencatego rie. In die aparte klasse eindigde Susan van Du ijl uil Nieuwerkerk aan den IJssel als vierde (1.04.29); Juliette Kreuger uit Bergsehen- hoek werd in een tijd van 1.58.15 zevende. Rotterdammer Gijsb- recht Brouwer besloot bij de man nen niet deel te nemen aan de ma rathon. Rotterdam De voUevbalsters van Alcazar/Erasmus hebben de smaak van de overwinning te pak ken gekregen. Het als elfde gekla- seerde Leython werd zaterdag in drie sets verslagen. De setstanden waren 8-15,16-17 en 2-15. De Rot terdamse studentes hebben zich definitief uit de gevarenzone ge speeld en aansluiting met de mid denmoot verkregen. Sleutelfase in Leiderdorp was de tweede set. Daarin kwam Alcazar met 13-7 achter. In de visie van Al cazar-coach Tony Boer kwam dat onjdat de thuisploeg na het kansloze verlies in de eerste set een andere spelverdeelster in bracht, die de aanvallen meer snelheid mee gaf. Op zijn beurt wisselde Boer bij het dreigende setverlies Annemarie Duburck voorManja Roelofs. Aleazar kwam terug tot 14-11, een stand waarbij Natalie Keurentjes in het veld kwam voor Helene Bakker. Bij 14-14 wist Boer dat de setzege zijn ploeg niet meer zou ontgaan. Al viel de beslissing eerst bij 16-16 via een 'service ace' van Natalie Keurentjes, waarna de derde set in recordtijd voorbij \ya$. Rotterdam RSR/Ivoren Toren {23 1/2 uit acht wedstrijden) en Spijkenisse (8-221/2) zijn in het kampioenschap van de Rotter damse schaakbond niet te stui ten: vier maal winst uit even zove le ronden. De Crooswijkers scoor den in de vierde ronde met een éclatante 7-1 zege op Rotterdam IV het hoogst. Het was een sei zoenrecord. De Spijkenissers ver sloegen vrij moeiteloos Wilhelm Steinitz met 51/2-21/2. Sehiebroek leek tegen Shah Mata ook op weg naar een royale over winning, maar kon de weelde van een 4-0 voorsprong kennelijk niet aan. Verbaasd door een serie Schiebroekse missers, kon de ploeg uit Rotterdam-Zuid zelfs nog langszij (44) komen. Over- schie II klopte met 51/2-21/2 het onherkenbare Moerkapelle. Ivo ren Toren-Spijkenisse wordt in de voorlaatste ronde uitgevochten. John van Baarle (50 jaar oud) heeft met zes punten uit zeven partijen het jaarlijkse 'rapid-toer- nooi' van HVO Vlaardingen ge wonnen. Tweede werd Jan-Wil- lem van Prooyen met 51/2 punt. Door Nick van der Sluis Gorinchem De basketballers van Idétrading hebben gisteravond weer vriend en vijand verrast. In Go rinchem lieten ze Der. Sraven/Goba kansloos in een duel, dat zeker een schoonheidsprijs verdiende. Aan de ze wedstrijd ging. zo langzamerhand traditiegetrouw, psychologische oor logvoering vooraf. De lokale kabel krant had in de voorgaande dagen al le registers opengetrokken om volle tribunes te mobiliseren. Met sugges tieve berichtgeving had deze gewe zen op de laakbare houding van de Rotterdamse tegenstander. Die club zou tegen alle afspraken in ronselen en zelfs drie spelers van Goba (Ri chard van Poelgeest. Jeff Mal ham en Ronald van Velzen) 'ontoelaatbare' voorstellen hebben gedaan. Een Dordts dagblad gooide nog extra olie op het vuur door vrijdag -op voorspraak van de Gorkumse voorzit ter Frans de Bruin- te suggereren dat Idétrading begin november Goba- speler Ti co Cooper geld had geboden om het duel tegen de Rotterdamse formatie niet mee te spelen. Inder daad ontbrak Cooper tijdens de be wuste wedstrijd en inderdaad won Idétrading ook nog (met 78-76), maar de Antilliaan had zich gewoon ('legi tiem' zou Goba-coach Jan Eggens gis teravond verklaren} ziek gemeld. Maanden later, aan de vooravond van de return, verscheen dat gerucht plot seling in de pers. Het bestuur van Go- ba wil zieh daarvan niet distantiëren. Ai geeft De Bruin wei toe 'die ver meende omkooppraktijken niet hard te kunnen maken'. De Goba-voorzit- ter dreigde zelfs dat de affaire ver stikkende gevolgen kan hebben voor Idétrading. Hij wil in elk geval de FEB (de overkoepelende organisa tie van eredivisievereni gingen) in schakelen. „Ze doen maar," was het nuchtere commentaar van Paul de Vos. be stuurslid van Idétrading. „Wij hebben duidelijk kunnen maken, dat we geen spelers benaderd hebben, we houden ons aan de afspraken om pas na de play-offs, indien nodig, spelers te be naderen." De spelers van Idétrading bleken gis teravond ongevoelig voor alle geruch ten en verdachtmakingen. De beide Amerikanen. Michael Huger en Joe Moore, vormden een ideaal tandem en ook Sander Kales voelde zich, op de 'bagagedrager' lekker in zijn vel. Goba's Richard van Poelgeest: „Onze ploeg hing vanavond als los zand aan elkaar en we hebben ons laten verras sen door een fanatieke tegenstander. We schoten te gehaast en kozen de slechte opties." Een juiste analyse. In de eerste twin tig minuten hielden beide ploegen elkaar nog aardig in evenwicht (rust: 52-48). maar meteen na de hervatting deelde Idétrading een gevaarlijk ogende tik uit door moeiteloos naar 52-61 weg te lopen. Goba reageerde aanvankelijk ietwat arrogant en speelde met de overtuiging dat die achterstand niet 'dodelijk' kon zyn. De thuisclub onderkende bovendien het gevaar van Joe Moore, die plotse ling een schutter van formaat bleek te zijn. Liefst 28 punten scoorde de Ame rikaan, tegen een ongelooflijk hoog gemiddelde van 80 procent. Die zorgeloosheid kwam de Gorkumse formatie duur te staan. Idétrading bleef scoren en organiseerde boven dien de defensie op een wijze, die voor de Goba-aanval op den duur een obsessie werd. In arren moede vluchtte Eggens met zijn ploeg in de slotfase in een zone-verdediging, maar toen Sander Kales die wan- hoops-ingreep beantwoordde met twee haarscherpe driepunters, besef te de Gorkumse coach dat hij voor de tweede keer dit seizoen door zijn Rot terdamse tegenstander verslagen zou worden. Goba-Idétrading 86-95 (52-48). Scores: Goba: Te Velde 24, Cooper 17, Barnes 15. Idétrading: Huger 31 [67%)Moore28, Kales 18, Van Egmond i 0. Beide ploegen scoorden tegen een hoog per centage: Goba 52%, Idétrading 59%. Door Paul Hoes Rotterdam De handballers van Atomium pakten tegen DES'72 eindelijk weer eens een punt: 22-22. Ook de colle ga's van Snelwiek bleven aan de positieve kant van de sco re: 22-13 tegen Aalsmeer. De wouwen van Ancora moes ten in de eredivisie een punt je laten tegen V&L: 22-22. Atomium'61 speelt in de eerste di visie een zéér merkwaardige rol. Na zes overwinningen leek er niets meer mis te gaan voor de promovendus. Maar de volgende vijf wedstrijden gingen mede door interne problemen verloren. De nederlaag tegen PSV, vorige week, was het absolute diepte punt. In de wedstrijd tegen regiogenoot DES*72 wierp Atomium alle nega tieve zaken van de laatste weken van zich af en probeerde het ge structureerd te spelen. Geen ver twijfeling en solistisch gedoe meer, maar spelen als een een heid. dat was het parool. De span nende wedstrijd kreeg een hec tisch slot, waarin bii een 22-22 stand 'good-old' Martin van de Wijngaard in de allerlaatste se conde een strafworp mocht ne men. Hij schoot echter op de paal. waardoor de terechte gelijke stand op het scorebord bleef. Top scorer was René Kirpesteyn met negen treffers. Dc eredivisievrouwen van Ancora moesten de verre uitreis naar Ge leen bekopen met een verlies- MfckeyZomfc (I) van Atomlum'61 gaat overdeknfe b/j Frank Curry van DES'72, De Rotterdammers kwamen met de Papendrechters een 22-22 gelijkspel overeen. Foto CorVos punt. Maar gezien hei vertoonde had snel het heft in handen en 20-15, waarmee de wedstrijd ver spel mochten de Rotterdamsen kwam via een 14-10 ruststand met lorenleek. blij zijn met dat ene punt. V&L nog zeven minuten te spelen op Vanaf dat moment vielen alle scheidsrechterlijke beslissingen in het voordeel van Ancora uit, wat resulteerde in herhaaldelijke strafwoipen, die allen door Nico- leta Boriceanu werden benut Ze ven seconden voor het einde stond er een 21-22 stand op het scorebord. V&L nam de midden- bal, schoot en scoorde. Alsnog bet Ancora de winst glippen, maar eerlijk gezegd had het er ook geen recht op. Ancora staat nu wel op de gedeelde derde plaats, omdat E &0 van Swift Roermond verloor. Voor Snelwiek was het een goede dag. Eerst wonnen de vrouwen van de reserves van PSV in een goede partij, waarin wederom Yvonne Schoppers een hoofdrol vertolkte: 17-14. Trainer Rinus Keehnen ziet zijn dames steeds beter spelen en vooral beter om gaan met de schotkansen en dat is in menige wedstrijd anders ge weest. Dat manco heeft al veel punten gekost. De mannen moesten het bescha digde imago (de koppositie werd immers verspeeld door twee ach tereenvolgende nederlagen) weer een beetje opvijzelen en daarvoor diende zich tegenstander Aals meer aan. Snelwiek hanteerde in het begin van de wedstrijd perfect de break-out en maakte het Aals meer in feite al kansloos. Doordat de Rotterdammers zeer veel opge legde kansen misten, was het bij rust pas 0-6, maar de sterk opere rende defensie onder leiding van keeper René Jansen bleef bij de les. Regelmatig spelend, kwam Ancora tot de 22-13 eindstand, Snelwiek staat één punt achter op EMM, volgende week de tegen stander. Hetgingsoms hard tegen hard in de wedstrijd tus sen Trekvo gels en Kin derdijk. Door de 19-15 ne derlaag blij ven de Rotter dammers in de staart- groep. FotoFred Ernst/Cor Vos Door André Kouwenhoven Rotterdam De in degradatie nood verkerende korfballers van De Overkanters zijn erin geslaagd tegen de nummer twee, HKV/Ons Eibernest, een kostbaar punt bin nen te halen: 14-14. Vijf minuten voor tijd teken de Rotterdammers zelfs op een verdiende zege af te stevenen. Het scorebord wees toen een 12-10 stand aan. Maar de gasten kwamen terug en leidden zowaar nog met 12-13 en daarna 13-14. In de laatste minuut zorgde Peter van den Herik uit een straf worp voor de juiste eindstand: 14- 14. Trainer Bram Rog was zeer Tevre den over zijn ploeg: „Wij hebben door goed positiespel en veel wils kracht de gasten op afstand ge houden," analyseert hij. „Jammer dat rivaal Atalante gewonnen heeft van KIOS, waardoor wij sa men onderaan blijven staan. Maar wij geven ons nog lang niet ge wonnen en zijn gezien het Test programma beslist nog in de race." Jim van Nijnatten blijft in topvorm en was goed voor zeven treffers. De stand onderaan: ODO Maasland 8-6; KIOS 9-6; Overkan ters en Atalante 84. In de eerste klasse E stelde Het Zuiden danig teleur door bij het matige DKC in Delft een punt te laten liggen: 20-20. De Tuindor- pers leken zeer lang op een ge makkelijke zege af te gaan. Na een 11-8 voorsprong halverwege gingen zij soepel door naar 17-11. Maar toen de thuisclub in het slot- kwartier alles op alles zette, sta pelde Het Zuiden de ene blunder op de ander. Twee minuten voor tijd leek de winst toch veilig (18- 20), maar ook deze marge ging verloren: 20-20, Door dit puntver lies is Het Zuiden vier verliespun- ten achterop geraakt bij leiuer PSV. Ook met stads- en klassegenoot Trekvogels lukt het niet, want na de 15-19 tegen gast Kinderdijk vertoeven de Rotterdammers met zes punten uit acht duels in de staartgroep. Van meet af aan na men de Kinderdijkers een kleine voorsprong en behielden die door uitgekookt spel. Alleen Els de Roode was in blakende vorm, al kon ook zij met haar tien treffers het tij niet keren. In de tweede klasse H boekte WION bij OEC, Helmond met 20-8 de achtste zege op rij en leidt de club onbedreigd, Rozenburg kwam tegen Refleks te laat op toe ren (3-9) maar haalde daarna op tot 13-16. De ploeg van Jan van de Velde staat met vier punten voor laatste. Rotterdam Aad van Herk wordt de nieuwe korfbalcoach van Het Zuiden. Hij volgt bij de Rotterdamse .club Bert Boogaard, op, die een einde maakt aan zyn trainersearriè- re. Dit seizoen traint hij samen met Luciëri Louwmaneen ju- nïorenploeg van het Dordtse Deetos. Vorig jaar was hij in Antwerpen werkzaam by Scal- dis dat in de hoogste Belgische afdeling uitkomt. Door Jan van den Bos Maassluis Zijn persoonlijke records op de weg bestaan nauwelijks een halfjaar. Niels Koole is nog maar een groentje in het métier, want vorig jaar mei koos hij pas voor de wegatletiek. Gisteren in Maassluis nam de Zeeuw een loopje met de verzamelde elite uit Zuid-Holland en Zeeland, en met Rachid Ben Meziane in het bijzonder. Tijdens de Sporteon Biesheuvelloop, een halve marathon in een gure oos tenwind, liet Koole met 1.08.14 zijn belagers vertwijfeld in de kou staan. Nog niet eerder tijdens de Zuider- Ster-loopserie van dit seizoen was de strijd zo hevig en boeiend als giste ren. Acht man, nagenoeg aan elkaar gewaagd, bijeen vanaf de start, sa menwerkend tegen de vaak snijden de wind, elkaar bemoedigend, elkaar bestrijdend. Met steeds die door het peloton zwervende Niels Koole, con trolerend, versnellend, en weer gas terugnemend. De organisatie van de AV Waterweg deed er met een team van negentig mensen en een royale sponsor alles aan aan om het evenement te doen slagen, wat gezien de positieve reac ties van deelnemerszijde (600) het ge val was. Het is de kleine club aan de Mereilaan met het grasbaantje als trainingsaccommodatie er alles aan gelegen om - nu de Westland Mara thon voorgoed naar Naaldwijk lijkt te zijn uitgeweken - Maassluis weer een evenement van allure terug te ge ven. Met een heuse drumband bij de start en een dansband in een giganti sche tent met complete fasciliteiten bij de finish. Een duur manage mentbureau voor de samenstelling van het atletenveld bleek absoluut niet nodig. De verzamelde regiotop 'regisseerde' zichzelf. Vooraf stond al vast: de eerste 10 km wind mee, de rest dus niet. De ope ningskilometer ging dan ook in 2.50 minuten en na de aanvankelijke schermutselingen hadden acht man elkaar gevonden. Charles Timmer mans (SC Voorne) die een sterke in druk maakte, een door zijn werk veel te laat naar bed gegane Michel de Maat (Fortuna), de strijdlustige win naar van vorig jaar Rachid Ben Mezi ane (Delta Sport), een oneconomisch lopende Ethiopiër Turra Elsavi (Parthenon), de volgzame Alex Muts aars (AV Sliedrecht), de gemotiveerde Pieter Luijendijk (Energie), de man moedig strijdende nationale mara thonkampioen bij de veteranen Wim Sterrenburg (Parthenon) en de fleg matieke. maar uitgekookte Niels Koo le (SC Walcheren). Via 15.41 en 32.00 snelde de compacte groep langs de 5- en 10 km-markerin- gen. Als extra service had de organi satie bij elke kilometer ook nog een bord geplaatst. Wim Sterrenburg er voer echter na acht km, dat hij de veertig v\aj gepasseerd en moest de groep laten gaan. Na de race door de Oranjepolder, deels langs het Staei- duinse Bos, wachtte bij de Maasdijk het keerpunt, waar oostwaarts werd getogen. Tot nu toe had Niels Koole zich rustig gehouden. „Ik voelde me ook niet zo super in het begin," verklaarde hij. „Vijf weken geen wedstrijd gelopen." Rond km 13 al leek het de Zeeuw beter te gaan en testte de groep. „Ik mag vandaag be slist niet van Rachid verliezen," ging het door m'n kop. „Rachid beweerde namelijk in de Zeeuwse pers, dat het niveau in Zeeland helemaal niks voorstelt. Rond de vijftiende kilome ter nam ik het initiatief, want de groep bleef maar bij elkaar en met z'n zevenen gaan sprinten zag ik niet zo zitten." Na ruim 16 km, bij binnenkomst van Maasdijk, moest Timmermans los sen. Met de wind op kop werd hard gewerkt, waarbij Elsayi voortdurend oneconomisch naast de groep bleef lo pen. Achtereenvolgens sneuvelden Mutsaars, Luijendijk en De Maat. Rond km 19 was de verbeten vechten de Ethiopiër opgebrand. Pas in de laatste km kon Koole wegkomen bij de Marokkaan en incasseerde de pre mie voor zijn verbetering van het par- coursrecord (was 1.08.29 van Ben Me ziane). De gezonde rivaliteit tussen de Zeeu wen Koole en Ben Meziane is op het vermakelijke af. Ben Meziane: „Niels of ik ga het circuit winnen, dat staat voor mij vast. Ik draai nu erg goed. Vorige week nog won ik de Delta Cross op Westerschouwen." Koole: „Zijn tijd daar was niet zo geweldig. Bovendien kan de Ethiopiër wel de verrassing worden van het circuit." Door ziektemelding van Barbara Kamp gingen Carla Ophorst (Olym- pus'7ü) en Esther Schilt (PAC) bij de vrouwen voor de hoogste eer. Schilt viel na vijf km, doordat ze de voet van haar rivale van achteren aantikte. Door Roger van den Sigtenhorst Dordrecht De eenvoudige 3-0 zege (15-5,15-6,15-9) op Dimplex/Ekspalvo was eens te m^er een teken dat de volleyballers van Aicom/CapeUe het juiste ritme hebben gevonden in hun 'Engelse' programma. Trai ner Pieter Jan Leeuwerink had zelfs alle gelegenheid al zijn manschappen ruimschoots te wisselen. Koplo per PZ/Dynamo won makkelijk in Assen met 3-0 te gen de plaatselijke trots Sudosa, terwijl Kuipers/ Zwolle in eigen huis verrassend onderuit ging tegen Rentokil/ZVH:2-3. Het is dringen in de eredivisie, waar momenteel geen enkele ploeg meer is zonder kleerscheuren. De ach terstand van Capelle op regerend landskampioen Dynamo bedraagt twee punten, maar dat geldt ook voor Zwolle en ZVÏÏ. Capelle dat vlak voor de Kerst nog een stuurloze équipe leek en naarstig op zoek naar evenwicht, lijkt weer helemaal by zijn positie ven te zijn gekomen. Ekspalvo kwam er in eigen huis niet aan te pas. Ca-, pelle speelde degelijk met Mark Lentelink in de ba-i sis. De oosterling mocht terugzien op een goede wed strijd en bleef alle drie sets in het veld staan. Leeuwe-, rink bracht ook Mark Pots in het veld en Arnold van Ree loste in de slotfase 'beachcoach' Avital Selinger af. 'Yankee' Mike Deal moest zich nog eenmaal langs de zijlijn opstellen, want de passer/aanvaller is pas volgende week tegen Bonaparte/WC inzetbaar. Een klein luxeprobleem doet zich dan gelden. Capel le mag namelijk maar twee buitenlanders opstellen. „Laat die Amerikanen het maar lekker onderling uit vechten," meende manager Eduard "Vink. „Met die concurrentie kunnen we nog ons voordeel doen." Woensdag speelt Capelle in de nieuwe sporthal van Nieuwerkerk aan den IJssel zijn eerste thuiswed strijd in de 'Cup Winners League' tegen PSG Racing- Asnières (aanvang 19.30 uur). De hal in Nieuwerkerk kan zo'n twaalfhonderd man herbergen. PSG heeft, oud-international Ronald Zoodsma in de gelederen. Capelle verloor de eerste twee wedstrij'den in de ËuT ropa Cup 2-eompetitie. Vooraf is eronder meereen voetvoliey-wedstryd tui sen de selectie van eersteklasser Capelle en oucjsr Feyenoord, met onder anderen André Hoekstra -feft Stanley Brard, de huidige trainer van Capelle. ,;oR RotterdamOok SVH is er niet in geslaagd de koplo per van de tweede klasse A, Rapido'82, op de eerste nederlaag van het seizoen te tracteren. Het Rotter damse waterpoloteam, derde op de ranglijst, verloor met 15-9. Die uitslag was enigszins gefiatteerd. Het nam echter niet weg dat SVH een verdiende neder laag leed. Ubbo Rommerts nam met vijf treffers het merendeel van de productie voor zij n rekening. Ook Rotterdam proefde in 2A niet het. zoet van de overwinning. De 'R1 verloor in eigen huis van bet ge- lykwaardiggeachtteïWA/HHC:6-9. \K,ui In de derde klasse E boekte Spartaan, een verrassen*, de 6-5 overwinning op MZ.de numpjfir .twee op de.- ranglijst. Het opvoeren .vamde.trainingsarbeid.ren deerde, „Er is met z'n aHen.'kfiihard'voof gewerkt,Tr vatte trainer-coach Leo. Hendriks, de wedstrijd sa-, men. „Voor de inzet zonder meer, een tieni" De 4-2 voorsprong na de tweede periode diende ais basis voor de uiteindelijke overwinning. RWV Weef in 3Ein het spoor van de koplopers door De Kempvis te verslaan: 7-15. Het was voor de Rot terdammers de achtste zege van het seizoen. Rotterdam Eddy Merckx heeft Tegelhal Zuid tij»: dens zijn debuut geen overwinning gesehonkerCih: de eredivisie driebanden, maar de Rotterdamse-, ploeg pakte tegen Zutex toch twee winstpunten. Merckx speelde als kopman, won weliswaar niet van Frans Kuyk, maar zijn aanwezigheid droeg wékte* tot het eindresultaat. Hans-Jürgen Kühl, Anno de Kleine en de nu alsvie*-» de man spelende Harrie van de Ven wonnen hun jteK tijen, waardoor Tegelhal Zuid nu op gelijke hoogtëié*. gekomen met Poppeliers (6-2 verlies tegen A$N/IJs*i selzicht). Harrie van de Ven had de minste moeité" met Jack Wijnen die met 5Ü-34 in 47 beurten werd ge klopt. Anno de Kleine zette tegen Gerwin Valentijrr een achterstand van 26-35 in een voorsprong om en liet zich dat niet meer ontnemen: 50-43 (39). Hans-Jürgen Kühl vertrok tegen Jan Amouts als een komeet (19-8 na 7 beurten), maar hield die race niet vol. Dank zij een fraaie slotserïe van zes passeerde hij in de slotfase nog zijn opponent, die al bij 47 ca ramboles na evenveel beurten was. Eddy Merckx had te veel problemen met het erg 'lange' materiaal. De Belg kon tegen Frans Van Kuijk weinig inbrengen: 35-50(38). Rotterdam De 14-jarige Nicolette Rath heeft de gei westelijke kürwedstrijd kunstrijden gewonnen bij4e aspiranten-C. De Rotterdamse liet haar belangrijkste' concurrente Jeanineke Akkermans ver achter zich:- De rijdster van de Ijsvogels Zoetermeer werd tweer< de. Sabrina Cendral (Rijnland) veroverde de eerste' plek bij de aspiranten-D vrouwen; tweede werd- Alexandra Knossenburg. Bij de aspiranten-D marl-'1 nen won Rob van Oorschot (Kunstrijvereniging Rot terdam '80). Joëlle Bastiaans (Ijsvogels Zoetermeer) zegevierde bij de junioren-D vrouwen. Rotterdam—Jörg de Cock is tijdens de Europese töp-" 12 voor de jeugd op de vierde plaats geëindigd. De 16- jarige Brabander won in Denemarken acht van de elf wedstrijden. Eén van die winstpartijen was tegen de als eerste geplaatste Magnus Molin. De Cock ver sloeg hem in drie games. Het toernooi, waarvoor de speler van het Rotterdamse FVT/Visser als vierde was geplaatst, werd gewonnen door de Duister Fejer- Konnerth. Door de absentie van De Cock hoefde FVT/Visser niet achter de tafel te komen. Het uitstel van de com petitiewedstrijd tegen Irene betekende extra rust voor de spelers Michel de Boer en Ronald Vijverberg die beiden tobben met beenblessures. Ook clubs in de lagere divisies zijn het afgelopen weekeinde van start gegaan, waarbij Twenty One Up sterk voor de dag kwam. De naar de vierde divisie gedegradeerde Rotterdammers speelden Gorkumvan de tafel: 1-9.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3