Rolhockeyer Bruno Kernen daalt super Patrick van der GraafF leeft voor zijn sport Serie ongevallen werpt smet op motorcross Goes MW27 buigt voor Zuidland Jan Flokstra uitgeschakeld Christa Boer stuurt DWS Lot van TSF nog onzeker Peter Edens verlaat Harga 'Ik zou gek worden als ik het niet meer kan snowboarden' Remmelink en Boerma winnen Noord-Koreawil samen met 'Zuid'WK 2002 Bert van Vlaanderen ook in atletenteam Martin Feijen richt zich op langste wielerwedstrijd Schooi zwemster Gerasch maakt haar rentree Muhamad Ali schenkt medicijnen aan Cuba Gunstige loting voor waterpoloërs Rotterdams Dagblad Maandag 22januan Maasland Vierdeklasser MW27 heeft zaterdag kennis ge maakt met Zuidland-spits Arie van Smtmaartensdijk. De Maas- landse thuisploeg ging met 3-1 ten onder en alle tegentreffers werden door de aanvalsleider ge scoord. MW27 het zich vooral in de eer ste helft de kaas van het brood eten door het fysiek sterke Zuid- land, Na de pauze, die de Maaslanders meteen 2-0 achterstand waren in gegaan, tapten de gastheren uit een ander vaatje. Norman van der Gaag gaf zijn ploeg weer hoop (1- 2), maar een flitsende counter van Zuidland deed MW27 in de slot fase de das om. SchiedamExcelsior20 moet het voorlopig zonder eerste doelman Jan Flokstra stellen. De robuuste sluitpost van de Schiedamse vier deklasser brak afgelopen donder dag tijdens de training een mid denvoetsbeentje. Volgens de ver wachtingen is Flokstra zo'n zes weken uitgeschakeld. Topscorer Johan Hammerstein komt de komende twee competi tiewedstrijden ais gevolg van een schorsing niet in actie. De cen trumspits is bovendien wegens ontoelaatbaar gedrag gedurende de schorsing uit de selectie ver bannen. Schiedam De handb<Jvrouwen van het Schiedamse DWS zijn aan een opvallende zegereeks bezig. Hetgisterende bezoekende Nooy- ens/Interno$ moest ervaren dat de ploeg van trainer-eoach Fred Overkleeft niet lijkt te stoppen en werd op een 19-14 nederlaag ge- tracteerd. „Nooyens/Internos," luidde de verklaring van Overkleeft, „was duidelijk de mindere ploeg in de ze wedstrijd en had dan ook 2eker met grotere cijfers verslagen kun nen worden." Desondanks waren beide ploegen tot tien minuten in de tweede helft redelijk aan elkaar gewaagd. Mede door de subliem spelende Christa Boer. die goed was voor negen treffers, liep DWS vervol gens vlot weg en staken de Schiedamsen moeiteloos de winst in de knip. Schiedam Hoewel TSF de com petitie met een 5-3 overwinning op Robad heeft afgesloten, is nog niet bekend wie uit de derde klas se van de landelijke badnunton- competitïe degradeert, In verband met een herindeling van de vierde klasse (van 16 naar 12 clubs) is nog onduidelijk of de Schiedamse formatie net als Ro bad ook het kind van rekening wordt. Om zich aan de laatste strohalm vast te houden, haalde TSF in Roosendaal alles uit de kast. Met overwinningen in het enkelspel van Ruud van Oorschot, Monique Louwers en Trix de Boer kon het niet meer fout gaan, In het ge mengd dubbel bleven de punten bij Ruud van Oorschot en Trix de Boer waarna Monique Louwers en De Boer m het dames-dubbel de zege veiligstelden, TSF beëindigde de competitie op de voorlaatste plaats. BC Maas sluis werd kampioen in de hoofd klasse en promoveerde naar de landelijke vierde klasse. Het Vlaardingse Refoba werd voor het vijfde jaar kampioen en klom eveneens op naar de vierde klas- Schiedam Peter Edens, tramer- coach van korfbalvereniging Har- ga, is volgend seizoen niet meer bij de Schiedamse club werk zaam. Hij is bij Harga bezig aan zijn eerste seizoen. Met de komst van Edens kwam het in de vorig competitie gepro moveerde Harga eerder dit sei zoen behoorlijk in de problemen. Een aantal spelers hield het in het eerste team voor gezien omdat zij het niet eens waren met de aan pak van de nieuwe trainer. In de eerste helft van de veldcom- petitie bleef de schade beperkt. Harga sloot die af met een derde plaats. In de zaalcompetitie van de landelijke derde klasse bun gelen de Schiedammers puntloos onderaan de ranglijst. „Ik ga weg," zegt Edens, „omdat de doelstellingen niet binnen af zienbare tijd gerealiseerd kunnen worden." Door Frits Bakker Goes Het motorcrossgala in de Zeelandhallen in Goes staat in de medische wereld ter discussie. Twee jeugdige crossers hebben aan een val tijdens de wedstrij den van dit weekeinde vrijwel ze ker blijvend letsel overgehouden. De 20-jarige Mischa Hidkema uit Standdaarbuiten kwam vrijdag avond ten val en werd met ernsti ge verlammingsverschijnselen overgebracht naar het Dijkzigt ziekenhuis in Rotterdam, Daar werd zondag een dwarslaesie ge constateerd. De eveneens 20-jari- ge Ronald Starink uit Zevenaar onderging een operatie in Goes. Zijn enkel was verbrijzeld. By ze ven andere deelnemers aan de in- doorcross, die meetelt voor het NK indoor, werden breuken of ander letsel vastgesteld. De reeks van valpartijen met ver wondingen was voor de chirurg H. Bruins Slot van het Ooster- scheide-ziekenhuis aanleiding om alarm te slaan. De arts vroeg in de nacht van vrijdagnacht by de gemeente om een verbod op de wedstrijden van zaterdag. Burgemeester D.J. van der Zaag werd daarvan later pas in kennis gesteld. De wedstrijd, die onder auspiciën van de KNMV (Konin klijke Nederlandse Motorrijders Vereniging) werd verreden, bleek echter te voldoen aan de veiligheidseisen. Volgens wedstrijdleider Jo Me- gens van de KNMV waren de on gevallen vooral te wijten aan on verantwoord rijden van enkele crossers. ,,Het parkoers," zo ver zekerde hij, „is door mijzelf ge keurd en doorstaat de veilig heidseisen." De organisatie van de cross heeft vrijdagavond laat uitvoerig over leg gehad met de KNMV. Hans Schipper, vice-voorzitter en se cretaris: „Wy zijn gebeld door de chirurg, die zei dat er in onze wedstrijden werd gespeeld met jonge levens. Die uitspraak heeft ons getroffen. Wy dragen welis waar ook de verantwoordelijk heid, maar de KNMV heeft het circuit goedgekeurd." Dokter Bruins Slot uit Kloetinge zegt dat hij 'slechts zijn veront rusting heeft uitgesproken' en dat hij het als zijn taak heeft ge zien de burgemeester in te lich ten. „Ik heb vorig jaar ook twee mensen naar Dijkzigt doorge stuurd met verschijnselen van een dwarsiaesie. En nog enkele crossers met ernstige fracturen. Vrijdagavond werd ik opnieuw gecontroleerd met zware letsels. Op zo'n moment moet je ingrij pen. Het was onverantwoord om met deze wedstrijden door te gaan." Burgemeester Van der Zaag liet de politie de volgende dag een uitgebreid onderzoek in- stellai. Dat richtte zich met na me op de veiligheids-aspecten van de wedstrijd. De burgemees ter: ,J5e KNMV stelt strenge ei sen aan de veiligheid. Die regels zijn nageleefd, zo bleek uit het onderzoek van de politie. De ge meente vond geen aanleiding om de wedstryd op zaterdag te ver bieden." Mischa Hielkema ligt nog in het Dijkzigt-ziekenhuis en wordt m de komende dagen ver der onderzocht. De vader van de crosser: „Wy zijn vandaag in het ziekenhuis geweest, het is defini tief een dwarsleasie. We zijn er kapot van." Ronald Starink is ge opereerd aan een verbrijzelde en kel en werd naar zijn woonplaats Zevenaar vervoerd De 14-jarige Belg Davy Lunen burg liep een fractuur aan de on derarm op, Leons Koziovskis (Letland) een breuk van zijn bo venbeen, Stef Goetheer uit Lewe- dorp een kniegewricht-fracUrur, Pieter Wals uit Santpoort een polsfractuur, Ken Vermeer uit Eindhoven letsel aan het scheen been en Joris van Strien uit Dirk- sland en Patrick van Hoof uit Ma- nahout een enkelfractuur. Veysonnaz/Cortina Man van het weekeinde op de skipistes was de Zwitser Bruno Kernen. De 23-jarige voormalige rol hockeyer maakte in Veysonnaz een dubbelslag op de afdaling. Na zijn winst vrijdag was hij ook zaterdag de beste op dat on derdeel Kernen was de dertiende alpine- skiër die in twee dagen tyds de dubbele winst pakte op de afda ling, De laatste was de Fransman Luc Alphand verleden jaar. Zon dag tijdens de slalom viel Kernen uit. Evenals Alberto Tomba, die met een ski achter een poortje bleef haken. De overwinning kwam terecht bij de Fransman SebastienAmiez. In het algemeen klassement van de wereldbeker veranderde wei nig, De nog steeds geblesseerde Noor Lasse Kjus bleef met 956 punten leider, gevolgd door de Zwitser Michael von Grunigen (726) en de Oostenrijker Gunther Mader (703). Tomba duikelde door zijn opgave naar de vierde plaats. In de strijd om de wereldbeker op de slalom wordt de Italiaan be dreigd door Sebasüen Amiez, die met een tijd van 3 38,79 voor het eerst in zijn loopbaan een wereld bekerrace won, Bruno Kernen overwoog lange tijd te stoppen met zijn sport. Sinds 3993, na een operatie we gens gescheurde kruisbanden, was hij op de sukkeltoer. De frus traties waren zo groot dat hy er aan dacht zijn oude baan als tech nisch tekenaar weer op te pakken. Zeker toen hij aan het begin van het seizoen er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de WB-wed- strijd inVail. „Ik had nooit gedacht dat het zo veel moeite zou kosten terug te komen aan de top," vertelde de Helveet zaterdag na zyn triomf. „Ik ben van nature een gokker. Ik heb zaterdag nog meer geriskeerd dan vnjdag. Ik heb goed gegokt." De overwinning van Amiez kwam niet als een verrassing De 23-jari- ge Fransman finishte dit seizoen in dezes voorgaande afleveringen telkens by de eerste vyf, waarvan een keer tweede en eenmaal der de. Hy bezorgde de Fransen na vier jaar weer eens een zege op de slalom. De laatste keer zegevierde Patrice Bianchi in 1992 namens Frankrijk. De relatief onbekende Sloveen René Mlekuz eindigde met start nummer 64 als tweede voor de Oostenrijker Thomas Sykora, de winnaar in Kitzbühel vorige week. Tomba maakte een foutje en viel uit. „Ik nam het poortje te scherp. Die dingen gebeuren op de slalom. Beter in een wereldbe kerwedstrijd dan tijdens de we reldkampioenschappen," zei hy laconiek. Isolde op 'ijsbaan' Vrouw van het weekeinde was de jonge Isolde Kostner. De 20-jarige Italiaanse zegevierde zaterdag op de 'ijsbaan' van Cortina op de af daling. Een prestatie die op pro gressie duidde na haar derde plaats vrijdag achter de Ameri kaanse Picabo Street, die met 0,19 achterstand zaterdag als tweede eindigde. Derde was de Oosten rijkse Renate Gotschl. Kostner boekte haar tweede WB-zege. De eerste keer zegevierde ze twee jaar geleden op 29 januari in Gar- misch Partenkirchen,waarUlrike Maier verongelukte. Anita Wachter won zondag de reu zenslalom en nam de eerste plaats in het algemeen klassement om de wereldbeker over van de Duit se Martina Ertl. die zowel zater dag als zondag niet finishte. Wachter hield zn Cortina met 2.37,74 de 7v- ^edse Enka Hans- son en Katja Seizinger achter zich. Het was de veertiende triomf van Wachter in haar camere. „Hier heb ik lang op moeten wachten, mijn laatste winst da teert alweer van een jaar gele den," zei de 28-jarige Oosten rijkse. Sebastien Amiez gecon centreerd op weg naar zijn eerste over- wtnningineen WB-wedstriid slalom, zater dag in Vey- zonnaz. f-oio Door Blanchefleur Brassinga RotterdamSnowboarden is voor Patrick van der Graaff de lust in 2ijn leven. Vriendin Cindy komt op de tweede plaats en daarna volgt de rest. „Ik zou echt gek worden als ik niet meer kon snow boarden," zegt hij. Van der Graaf is een tijdje uit de roulatie geweest, maar hij is weer helemaal 'back in business'. De Rotterdamse professional (23) ragt alweer een tijdje zonder pro blemen met zijn board door de sneeuw. Vorig jaar januari brak hij, tydens de Nederlandse kam pioenschappen, zijn linker sleu telbeen op twee plaatsen. Hij kon zijn titel niet prolongeren, werd slechts achtste. Van der Graaff moest verplicht rust houden, maar hij is alweer een poosje in training en het gaat goed met hem. „Zéér goed, zelfs. Ik heb geen last meer van myn arm. De meeste jongens die ge blesseerd zijn willen zo snel mo gelijk terug op de piste, maar ik niet. Ik heb bewust de tijd geno men om te herstellen. Daarom sta ik nu juist zelfverzekerder dan ooit op mijn board." De snowboard-carrière van Pa trick van der Graaff begon vijf jaar geleden. Hy was met zijn ou ders op de opening van de ski baan in Ridderkerk en op de open dag besloot hij een paar lessen snowboarden te nemen. „Vanaf de eerste les ben ik helemaal ver slaafd Lekker keihard de helling afraggen en allemaal trucs doen - dat gaf me zó'n kick," Van der Graafs kwaliteiten vielen snel in het oog bij Wim Seelman (SIMS snowboarden), en hy voor zag de Rotterdammer van snow boards en schoenen. „Toen ik Ne derlands kampioen werd ben ik benaderd door OXBOW, en daar heb ik vorig jaar juli een interna tionaal contract getekend. Vanaf dat moment ben ik professional San Cand idoDe snowboarders Thedo Remmelink en Marcella Boerma hebben zaterdag in de Italiaanse wintersportplaats San Candïdo de WB-wedstrijd sla lom (FIS-versie) gewonnen. De Nederlandse 'dubbelslag' bete kende een herhaling van de prestaties van verleden jaar op dezelfde piste. Een prima opste ker bovendien voor de WK vol gende week in de Oostenrijkse stad Lienz. Zondag kwam Remmelink tij dens de parallel-slalom niet ver der dan een elfde plaats. De Ita liaan Ivo Rudiferia won. Boerma deed het op de parallel-slalom aanmerkelijk beter. Zij eindigde op de derde plaats achter Karine Ruby, koploopster in het tussen- kJassement, en Marion Posch. In het WB-klassement staat Boer ma tweede, Remmelink ook. Remmelink had zich als zeven de gekwalificeerd voor de finale slalom. Na de eerste manche vond de Gelderlander zich terug op de dertiende plaats, met ruim één seconde achterstand op de snelste. In de tweede serie boog hy het negatieve verschil om in een voorsprong van 0,3. Vol doende om zijn tweede overwin ning in de WB-cydus op zijn naam te brengen. Marcella Boerma, als vierde ge plaatst voor de eindronde, legde al in de eerste run de basis voor de eindzege. Ze hield de favoriete Karine Ru by (Fra) 0,7 achter haar. De Fra- naise kwam in de tweede door gang angstig dichtbij maar uit eindelijk hield de Utrechtse 0.1 over. snowboarder." „Ik Iaat myn boards nu in hun fa briek maken. Al myn wensen wor den meteen uitgevoerd," zegt de Rotterdammer. Hij is de eerste uit de Benelux die in de free style- klasse door het Franse surfmerk wordt gesponsord. En Van der Graaff is ook de eerste betaalde snowboarder in Nederland. Bij de Stichting Rotterdam Top sport is Van der Graaf medisch verzekerd. Fysieke problemen? Hij wordt meteen geholpen. „Ge lukkig ben ik niet zo vaak gebles seerd Maar je knieen en enkels krijgen veel te verduren." Respect Het snowboardseizoe.i bet int half september en duurt tot april. „Dan zijn de wedstrijden voorbij. Meestal blijf ik dan nog een beetje in Oostenrijk rondhangen omdat er nog volop sneeuw ligt." Patrick van der Graaf verkeert jaarlijks ruim een maand of tien in het buitenland. „Ik zie mijn ou ders maar heel weinig. Het is ge woon te duur om iedere keer op en neer te rijden. Ik heb echt veel respect voor mijn vriendin. Hoe houdt ze het in hemelsnaam met me uit!?" De 'snowboarder van het jaar' komt dit seizoen uit in 21 wed strijden. „Ik krijg steeds meer er varing. Vroeger klapte ik hele maal dicht aan de start. Er staan zo'n honderd mensen vóór je en met dat lange wachten verstijven al je spieren. Nu ben ik daar een beetje aan gewend." Van der Graaff reist met zijn auto van wedstrijd naar wedstrijd. „Om zo min mogelijk geld uit te geven slaap ik soms zelfs in mijn autootje. Ik zou me geen raad we ten als ik dat ding met had gekre gen van mijn sponsor." Hij vult zijn dagen met reizen, trainen, slapen en schryven. „Ja, schrijven. Ik kan altijd nog jour nalist worden," grapt hij. Samen met een paar vrienden maakt Van der Graaff het blad 'De Blubber'. „Hierin staan onze belevenissen. Patrick van der Graaf. „Vanaf de eerste les ben ik helemaal verslaafd aan het snowboarden." Fotocorvos We weten precies wat snowboar ders willen lezen en weten. Het is een groot succes. Het blad komt uit wanneer we zin en tijd hebben. Lekker relaxed, toch?" Van der Graaff wil dit jaar een plaats in de top dertig van de we reldranglijst veroveren. „Ik heb ooit twintig gestaan, maar toen brak ik mijn arm. En als je niet aan wedstrijden meedoet verdien je ook geen punten. Dus duikelde ik met stip naar beneden," lacht hij. Toekomst Op welke plaats hy nu staat weet Van der Graaff met. „Dat houdt mijn moeder allemaal bij. Zij is mijn 'zaakwaarnemer'. Ik hou me alleen bezig met myn wedstrij den: wanneer moet ik snowboar den, waar, en hoe moet ik ernaar toe?" De rest interesseert hem weinig. Ook zijn toekomst niet? „Myn toekomst is al verzekerd. Ik ben van plan een eigen zaakje op te zetten. Ik heb mijn diploma: snowboard-leraar op zak, dus ik kan lesgeven. Ik ben er overigens al een seizoen mee bezig. Het ju- niorenteam coachen vind ik ook wel wat." En hy helpt zijn makker Guy Seelman een handje. Seelman is de organisator van 'snowboard- camps' voor beginners. De Rotter dammer is één van de leraren op die camps. „Maar stoppen met wedstrijden is er nog niet by. Ik ben pas drieen twintig en de hele wereld ligt nog voor me open." Seoul Zuid-Korea heeft uit onverwachte hoek steun gekregen het WK voetbal van 2002 ten koste van Japan binnen te halen. Noord-Korea heeft zich by de FIFA gemeld om het toernooi samen met de zuiderburen te organiseren Zuid- en Noord-Korea zijn officieel sinds de oorlog van 1950-1953 met elkaar m conflict De eerste sportcontacten sindsdien date ren van 1991 De FIFA neemt m juni de beslissing m welk land het WK van 2002 mag organiseren. BodegravenMarathonloper Bert van Vlaanderen is toegetreden tot het atletenteam dat afgelopen dins dag m Eindhoven is gepresenteerd AtletenmakeJaar Jos Hermens. die aanvankelijk teleurgesteld was omdat Van Vlaanderen ontbrak, had drie dagen no dig om de problemen met de manager van de Neder landse kampioen marathon op te lossen De groep telt nu met Ellen van Langen, Laetitia Vriesde, Ester Goossens, Jacqueline Goormachtigh, Corric de Brum, Sylvia Kruyer, Greg van Hest en Laurens Looye negen leden. Per 1 juli treedt ook sprintster Jacqueline Poelman toe. De groep krijgt tn elk geval tot de Olympische Spelen van 2000 m Sydn ey financiële steun Van Vlaanderen kan zich door de sponsoring onge stoord voorbereiden op zyn tweede Olympische Spe len, hoewel hy eerst nog moet voldoen aan de ncht- tyd van 2.12.00 De nationale kampioen doet op 28 april in de marathon van Rotterdam een poging om het limiet te halen Volgens zyn manager Michci Lukkien is de toetreding tot het team vertraagd omdat een aantal zaken nog met was geregeld „Hy heeft een consortium van sponsors, die allen moes ten worden ingelicht Van Vlaanderen hoeft zich over zyn toekomst geen zorgen te maken cmoat hy een passende werkkring bij Info' Products krijgt. „Hy zal zich in de toekomst binnen ons bedryf kunnen ontwikkelen en via eigen ambities een plek vinden", aldus Heitlager. „Wy heb ben wat dat betreft al enige ervaring met Chnstien Toonstra." Den Haag Na de vyftienvoudige triathlon komt Martin Feyen opnieuw met een uniek project. De Ha genaar en de stichting Dutch hebben de organisatie van de langste non-stop wieierwedstryd ter wereld rond. van de Noordkaap naar Gibraltar, over 6500 ki lometer. De race wordt dit jaar afgewerkt. Het is de bedoeling dat de wedstrijd ook een sponsor karakter krygt. De opbrengst gaal naar een goed doe». De route is inmiddels in kaart gebracht. Teams van twee personen hebben delen van de af te leggen route voorbereid. De deelnemers trekken na 3137 ki lometer bij Coevorden het land binnen. Ruim 300 ki lometer verder gaan de fietsers bij Keusel Belgie in. Tachtig fanaten hebben interesse getoond in de monsterrace. De organisatoren gaan uit van zo'n 25 deelnemers. Die moeten minstens enkele ultra-eve nementen hebben afgewerkt. Tot nu toe geldt de 'RAAM' (Race Across America) als de langste wieler wedstrijd. Die gaat m de Verenigde Staten van coast to coast De lengte is 4500 kilometer .Berlijn De Duitse schoolzwemster Sylvia Gerasch is weer opgenomen m de nationale selectie voor bui tenlandse wedstrijden. Ze heeft een schorsing van twee jaar uitgezeten wegens het gebruik van cafeïne, dat als verboden stimulerend middel op de zwarte lijst staat. Gerasch werd in november 3993 betrapt bij de EK sprint in Gateshead, maar was zich van geen kwaad bewust. Ze gaf toe acht (gratis) koppen koffie te hebben gedronken. De Duitse bond, die Gerasch' uitsluiting ophief in te genstelling tot de internationale federaties LEN en FINA, heeft de voormalige Europese- en wereldkam pioene ingeschreven voor de wereldbekerwedstrij den (kortbebaan) in Parijs op 4 en 5 februari. Havana Muhamad Ali (54), de vooimalige wereld kampioen boksen in het zwaargewicht, heeft bij een bezoek aan Cuba voor een bedrag van ruim acht ton medicijnen geschonken aan Cuba. Muhamad Alt. die aan de ziekte van Parkinson lijdt, werd ontvangen door de voormalige meervoudige Cubaanse wereld kampioen bij de amateurs, Teofilo Stevenson. De internationale boksbond WBC heeft de Frans man Anaclet Wamba de wereldtitel in het cruiserge- wicht teruggeven. Die werd hem afgepakt omdat Wamba eerder deze maand niet in de ring was ver schenen tegen de Argentijn Mareeio Dominguez. Naar nu is gebleken was ook de uitdager niet fit. Mulhouse De Olympische droom van de Neder landse waterpoloërs leek eind vorig jaar niet meer dan een flets hersensehimmetje. Maar ziedaar, de lo ting voor het kwalificatietoernooi in Berlijn (10-18 fe bruari) waar zes plaatsen te vergeven zijn, bracht de hoop terug. Nederland krijgt in Berlijn als eerste te maken met Brazilië, Oekraïne en Roemenie. In de tweede ronde wachten drie tegenstanders uit het ryfie China, Bul garije, Kazachstan en Slowakije. Servië komt als het goed gaat, evenals Duitsland, Griekenland, Austra lië, Cuba of Frankrijk, pas in beeld in de kruisfinales. Dan is de Olympische kwalificatie echter al een feit. Zes landen landen plaatsen zich voor Atlanta. Op het oog een gunstige loting. Het geeft zeker reden voor vertrouwen in de toekomst maar het roept even hard om grote waakzaamheid. Het Europees kampi oenschap en hef aansluitende toernooi om de FINA Cup leverden vorig jaar immers de ene na de andere tegenvaller op. Het toernooi in Berlijn wordt afgewerkt volgens de WK-modus: vier poules van vier, de beste drie gaan door en vormen twee groepen van zes met behoudt van de al staande resultaten. Dan volgen de eindron den: 1 t/m 4 om een medaille, 5 t/m 8 met nog twee olympische tickets op het spel en 9 t/m 12, ook schrif telij kaf te doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4