14 Stadsprovincie splijt Kamer tt Brandweerplan voor Europoort stuit op scherpe kritiek Protocol moet pesten uit school bannen Rotterdam handhaaft gemeentegarantie Radio Rijnmond is 't best beluisterd Delfshaven staakt verzet tegen bovengrondse metro Kruis weg, Freiing boos 'Leerlingen moeten eigenwijzer worden' Lot van bestuurlijk Rotterdam wellicht in handen van ouderenpartijen Ketel ontploft Jongens door ijs gezakt Verdachten schietpartij aangehouden Krosbe bepleit herstel van goede verhoudingen Beslag op twee T-shirst Carrie Abonnee-radio Music Choice Rotterdams Dagblad j Dinsdag 23 januari 1996 Rotterdam Radio Rijnmond is, met een marktaan deel van achttien procent, het best beluisterde sta tion in Groot-Rotterdam. Stadsradio Rotterdam (elf procent) doet het eveneens goed. De twee publieke regiostations hebben samen, zo blijkt uit in novem ber gehouden telefonisch onderzoek, bijna een derde van de markt in handen. Beide zenders vullen elkaar goed aan. Stadsradio is vooral populair bij jonge mensen tot en met 34 jaar, terwijl Radio Rijnmond vooral luisteraars vanaf 35 jaar heeft. Ook Radio Noordzee Nationaal (marktaandeel zeven tien procent) en Sky Radio (dertien procent) zijn po pulair in Groot-Rotterdam (bestaande uit onder meer Rotterdam, Capelle aan den IJssel, Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis). De nationale publieke zenders scoren beduidend lager. Radio 1 komt uit op een marktaandeel van tien procent, terwijl Radio 3 FM 'slechts' negen procent haalt. De cijfers voor Radio Rijnmond voor het hele uitzendgebied, Zuid-Hol land-Zuid, rijn in dit additionele onderzoek niet mee genomen. Radio West, de regionale zender voor Zuid-Holland- Noord, is in zijn uitzendgebied eveneens de best be luisterde zender. Uit onderzoek van bureau Into- mart, gehouden in november en december, blijkt dat de regionale zender per dag gemiddeld 240.000 luis teraars van dertien jaar en ouder bereikt. West heeft een marktaandeel van vijftien procent. Rotterdam Na jaren van protest geeft de deelge meente Delfshaven het verzet op tegen de boven grondse aanleg van de Beneluxüjn, de nieuwe metro lijn tussen het Marconiplein en Hoogvliet, op Delfs* havens grondgebied. De bestuurders van Delfshaven staan inhoudelijk nog steeds achter hun argumen ten, maar zien geen mogelijkheden meer hun zin te krijgen. Volgens deelraadsbestuurder P. Heuberger (ruimte lijke ontwikkeling en financiën) werkt het bestuur van nu af aan loyaal mee aan de bovengrondse aan leg van de metrolijn. Dat besluit komt nadat minister Jorritsma per brief aan de Rotterdamse wethouder Van den Muijsenberg heeft laten weten geen extra geld uit te trekken "•mor een ondergrondse aanleg. „Wij hadden laten uitrekenen dat een ondergrondse aanleg 42 miljoen gulden extra zou kosten. Als je be denkt dat voor de aanleg van de Betuwelijn honder den miljoenen extra zijn uitgetrokken om de overlast te beperken, vind ik dat bedrag, voor zo'n dichtbe- woond gebied, nog steeds reëelzegt Heuberger. „Maar de minister bleek niet gevoelig voor onze ar gumenten en de Tweede Kamer heeft zich er ook niet echt hard voor gemaakt." De veranderde houding van de deelgemeente Delfs haven maakt de weg vrij voor een aantal procedures diede aanleg van de metrolijn mogelijk moet maken. Binnenkort start de artikel-19-procedure, waarin toe stemming wordt gevraagd om, vooruitlopend op de vaststelling van nieuwe bestemmingsplannen, alvast bouwvergunningen aan te vragen. Deze procedure voorziet in een inspraakronde en een hoorzitting. Rotterdam CP '86-gemeenteraadslid M. Freiing is hoogst verbolgen over het feit dat in het Rotterdamse stadhuis wordt geweigerd het partijlogo van de ex treem-rechtse groepering te gebruiken. Het gaat hier om een Kelten kruis. Het omstreden symbool werd vorige week verwij derd van het briefhoofd bij schriftelijke vragen van Freiing. De CP'er had helderheid verzocht over de mogelijke betrokkenheid van Marokkaanse moskee- en bij drugshandel. „In het stadhuis wordt geweigerd papier met daarop een Keltenkruis te verspreiden, maar er wordt verge ten dat het ons partylogo is. Heel vreemd, want bij andere extreme partijen als de CD en de SP mag het wel," zegt Freiing, die aankondigt het niet te accepte ren en een advocaat in de arm te nemen. RotterdamDe ondernemerszin van leerlingen, stu denten en schoolverlaters moet veel meer worden ge stimuleerd dan nu het geval is. Dat zegt de Rotter damse Werkgelegenheidsadviesraad (WAR) in een advies aan het college van burgemeester en wethou ders. Volgens de WAR vraagt de arbeidsmarkt om mensen die eigenwijs genoeg zijn om zelf een be drijfje te starten of die in dienstverband initiatief durven te nemen. Waar meer ondernemerschap is, ontstaat meer eco nomische activiteit en dus meer werkgelegenheid, zo redeneert de WAR. Vandaar dat onderwijsinstellin gen het liefst zo vroeg mogelijk moeten beginnen leerlingen te stimuleren zelf met ideeën te komen. Scholen moeten daarom beter inspelen op de aard van de leerlingen. Een student die zich bijvoorbeeld vol enthousiasme op de schoolkrant stort en daar een goed lopend krantje van weet te maken, moet niet op zijn kop krijgen omdat hij de rest van zijn schoolvak ken verwaarloost, maar moet juist alle lof krijgen omdat hij de krant op eigen kracht draaiende weet te houden. Dat vraagt om een totale verandering van mentali teit. H. Stenfert Kroese, uitvoerend secretaris van de WAR zegt daarover: „Ik zeg het nu even heel zwart wit, hoor. Maar nu is het zo dat het braafste jongetje van de klas de hoogste cijfers krijgt. En wie zijn werkstukken kopieert en voor een zacht prijsje door verkoopt, wordt van school getrapt. Terwijl dat eigen lijk wél de instelling is voor een goede ondernemer. Vooruitgang ontstaat door mensen die uit het g3reel stappen. Onderwijs moet daarom niet worden ge volgd maar gebruikt. Kijk maar eens in Amerika. Als je daar een bedrijfje start en je gaat failliet, dan kun je dat rustig op je cv zetten. Dan ben je gewoon een ondernemend type wiens plannen zijn mislukt. Hier in Nederland ben je een loser en blijf je voor de rest van je leven besmet. Daar moeten we vanaf." De gemeente moet in deze plannen een ondersteu nende rol krijgen. 2e moet dus niet zelf programma's gaan opzetten, maar de betrokken instanties zoals Kamer van Koophandel en onderwijsinstellingen bij elkaar brengen. Het is vervolgens aan de scholen om met nieuwe lesprogramma's ondernemerszin te sti muleren. Zo pleit de WAR ook voor het instellen van een leerstoel 'Ondernemerschap in Rotterdam' aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Bovendien moeten jonge ondernemers in spe leren waar ze met hun plannen naartoe moeten en wat de mogelijkhe den zijn om bijvoorbeeld startkapitaal los te krijgen. Rotterdam Daags voor het beslissende debat in de Tweede Kamer over de bestuurlijke toekomst van Rotterdam en om liggende gemeenten staan de vier grote partijen lijnrecht te genover elkaar. WD en oppositiepartij CDA zijn bereid het gewijzigde kabinetsvoorstel over de vorming van de stadspro vincie Rotterdam te steunen. PvdA en D66 voelen daar niets voor. Volgons CDA-kamerlid F. J. van der Heijden moet er serieus reke ning mee worden gehouden dat bij de stemming straks het stand punt van de ouderenpartijen in de Tweede Kamer doorslaggevend is. „Je kunt het Rotterdam niet aandoen dat de ouderenpartijen straks de doorslag geven. Als het idee van de stadsprovincie mis lukt. dan betekent dat de absoiute iamlegging van de bestuurlijke vernieuwing in Nederland." Duidelijk is wel dat de vertegen woordigers van de grote partijen aansturen op een besluit. Met uit stel is niemand gebaat, meent PvdA-woordvoerder Van Heemst. „Hoe mensen er ook over denken, iedereen wil klaarheid." zegt hij. „Daar wordt echt naar gesnakt. Daarom geloof ik ook met dat de operatie wordt uitgesteld." Vertegenwoordigers van de coali tiepartijen PvdA, D66 en WD ko men vandaag nog by elkaar in een laatste poging toch op één lijn te geraken. Daaraan voorafgaand spraken de fracties vanochtend afzonderlijk. De Tweede Kamer praat morgen en donderdag over de wetsvoorstellen, De stemming over de moties staat voor aan staande dinsdag op het program ma. Tot dusverre is al van CDA en PvdA bekend dat zij met wijzigin gen op het voorste] willen komen. CDA'er Van der Heijden steunt het voorstel weliswaar op hoofdlij nen. maar meent dal IJsselmonde en Charlois apart moeten blijven en Hillegersberg en Overschie ge scheiden dienen te blijven, Er zouden dan binnen het huidige Rotterdam acht gemeenten in plaats van de door het kabinet voorgestelde vijf komen. De wijziging die het PvdA voorst aat gaat veel verder. Woordvoer der Van Heemst vindt dat voorals nog moet worden afgezien van de bestuurlijke opdeling van Rotter dam. Uitzonderingen zouden slechts kunnen gelden voor de 'buitengebieden' Hoogvliet en Hoek van Holland. De vorming van de stadsprovincie zou dan ge woon kunnen doorgaan, vindt hij. Van Heemst volgt daarmee het advies van de gemeente Rotter dam. De PvdA'er hoopt op steun van D66. De woordvoerster van de democraten, O. Scheltema, zegt over de opdeling: „Wij staan niet te juichen. Het draagvlak in Rot terdam ontbreekt. Het is voor my nog absoluut onduidelijk wat de uitkomst van het debat zal zijn." Een klein jaar geleden waren ka binet. Tweede Kamer, provincie, regiogemeenten, Rotterdam en deelgemeenten het nog groten deels met elkaar eens over de be stuurlijke opdeling van Rotter dam en de vorming van een stads provincie. Het referendum op 7 juni bracht daar verandering in. De bevolking wees de plannen massaal af en de meerderheid van de Rotterdamse gemeenteraad wijzigde daarop haar standpunt. De opdeling zou van de baan moe ten zijn. Dat ging de verantwoor delijke bewindslieden minister Dijkstal en staatssecretaris Van de Vondervoort veel te ver. Om toch enig recht te doen aan de re- ferendumuitspraak rolde een compromis uit de bus. waarbij Rotterdam niet in tien of elf. maar in vyf gemeenten wordt gesplitst, met een grotere, centrale gemeen te binnen de Ruit van rijkswegen. De regiogemeenten vinden dat, net als de deelgemeenten, te veel afwijken van het oorspronkelijke model. Zij zien het liefst do aan vankelijke plannen uitgevoerd. WD-woordvoerder J. Remkes denkt er ook zo over. Hij weigert veel waarde aan de uitkomst van het referendum te hechten, maar kan met het door het kabinet aan gedragen compromis leven Het CDA denkt daar in hoofdlijnen net zo over. Groot belang Voor D66 is de volksraadpleging wel degelijk van groot belang. Pv dA'er Van Heemst stipt daarbij aan, dat de Tweede Kamer ook met zo maar om de mening van Rotterdam heen kan, die volgens hem nadrukkelijk hout snijdt. De angst voor een te machtig onge deeld Rotterdam deelt hij niet. De stad levert veel in. ..Bestuurlijk valt de stad straks onderdo stads provincie en ook de haven wordt ingeleverd. Ën hoe je het ook wendt of keert: Rotterdam is toch een heel belangrijke spil. waar je niet zo maar aan voorbij kunt gaan." Een vrolijke boel, vanmor gen op het schoolplein van De Weg wijzer m Poortugaai. De leerlingen brachten er in de kou een anti-pest rap ten gehore. Foto Co r Vos PoortugaaiMet het oplaten van driehonderd ballonnen op het schoolplein is vanmorgen de uit voering van het pestprotocol ge start op de christelijke basis school De Wegwijzer in Poortugaai, De kinderen brachten een anti-pest mp ten gehore en voor de school ging een speciaal voor deze gelegenheid gemaakte vlag in top. Een jaar lang hebben ouders en leerkrachten gewerkt aan het pro tocol dat het pesten uit het school leven moet bannen en van de school een veilige plek voor alle kinderen moet maken. Het proto col kwam tot stand na een ouder avond over pesten. Heel vaak wordt het pesten op school niet opgemerkt. Pesten ge beurt vrijwel altijd stiekem, bo vendien vaak buiten het zicht van de leerkrachten. Dikwijls durven de kinderen er niet over te praten uit angst voor represilles van de pesters. Leerlingen en leerkrachten van basisschool De Wegwijzer hebben nu met elkaar afgesproken dat als een kind ziet dat er gepest wordt, hij of zij dit meldt aan de juf of meester. Ook ouders worden op geroepen gedragsveranderingen van hun kind die erop duiden dat het gepest wordt aan de leer kracht door te geven. Het is de bedoeling dat de leer krachten de kinderen in de klas als groep confronteren met het ongewenste gedrag zonder na men te noemen. In een kringge sprek kunnen zij daarna nader op de zaak ingaan. Als dat nodig is, volgt een gesprek met de 'daders'. Hierbij worden afspraken ge maakt om hel gedrag te verbete ren. Helpt dat niet, dan worden de ouders ingelicht.'Het pestprotocol omvat een lijst met gedragsregels die in iedere klas wordt opgehan gen en in het kringgesprek op vrijdag wordt getoetst op nale ving. Deze regels moeten onder meer tegengaan dat kinderen elkaar beoordelen op het uiterlijk, elkaar buitensluiten en uitlachen en over elkaar roddelen. Rotterdam—De gemeente Rotter dam weigert ook dit jaar deel te nemen aan het landelijke Waar borgfonds Eigen Woningen (WEW). De regeling is volgens Rotterdam opgesteld met te ruime en soepele grenzen en voor waarden. Bovendien wordt te wei nig ruimte voor eigen beleid gela ten en is er onduidelijkheid over de verkoopbegeleiding en het om gaan met wanbetalers. Huizenko pers blyven daarom hier voorals nog aangewezen op de plaatselij ke verordening voor het verstrek ken van gemeentegaranties. Rotterdam had gehoopt dat het WEW, in het leven geroepen omdat het Rijk zich verder uit de garantstelling wenste terug te trekken, dit jaar zou worden, aan gepast. Dat is niet gebeurd. Bur gemeester en wethouders achten deelname daarom nog altijd 'absoluut onwenselijk'. Door ont wikkelingen in de onroerend goedmarkt, met name de lage ren testand, blijken de geldschieters in de meeste gevallen gemeente garantie of een garantie van het WEW niet meer nodig te vinden. De hypotheekmarkt kan het op dit moment kennelijk prima zon dergaranties, constateert het col lege. Serieus 2ou moeten worden overwogen in de toekomst hele maal af te zien van een plaatsely- ke regeling voor gemeentegaran ties. Het college wil echter eerst nog wat meer ervaring met de re geling opdoen voordat het een de finitief besluit neemt. Rotterdam In een huis aan de Gaffelstraat in het Oude Westen is gisteravond een verwarmingske tel ontploft. De 32-jarige bewoner van de woning wist heelhuids te ontkomen. De brandweer heeft de brand geblust. Andere woningen liepen brand-, rook-en waterscha de op. Rotterdam -—Aan het Herenoord in JJsselmonde zijn gistermiddag twee jongens door het ijs gezakt. Het ene jongetje kon door om standers uit het water worden ge haald. De ander is door de brand weer uit het water gehaald. Hij is met onderkoelingsverschijnseïen naar het ziekenhuis gebracht. Rotterdam De politie heeft drie mensen aangehouden en voorge leid die worden verdacht van be trokkenheid bij een schietpartij op 6 januari in de Peperklip. Bij deze schietpartij, aan het Bode wijk Pincoffplein. werd een 4ö-ja- rige man in de rug geraakt. Kort na de schietpartij heeft de politie een 20-jarige Rotterdamse aangehouden die heeft bekend het slachtoffer te hebben neerge schoten. Toen zij werd verhoord bleek echter dat de schietpartij was beraamd door twee mannen. Eén van hen, een 20-jarige Rotter dammer, werd vorige week woensdag op de Nieuwe Binnen weg aangehouden, zijn handlan ger, eveneens 20 jaar, werd afgelo pen donderdag opgepakt in een restaurant aan de Nieuwe Bin nenweg. In de toiletpot van dat restaurant werd ook het vuurwapen gevon den waarmee de aanslag werd ge pleegd. De politie vond er ook nog zeventig gram heroïne. De ver dachten hebben hun aandeel in de schietpartij bekend. Zij bewe ren dat het slachtoffer wegens ru zie uit de weg moest worden ge ruimd. Het slachtoffer is vorige week ont slagen uit het ziekenhuis Dijk- zigt. Afgelopen weekeinde is hy echter aangehouden wegens vuurwapenbezit. Rotterdam De Surinaamse organisatie Krosbe roept alle maatschappelijke organisaties in en rond" Rotterdam op om een bijdrage te leveren aan het herstel van de goede verhou dingen tussen de gemeentebe stuurders in de Rijnmond. De stichting is bedroefd dat de vorming van de stadsprovin cie, waar bestuurlijk veel over eenstemming over was, nu ge leid heeft tot conflicten en irri tatie tussen Rotterdamse ge meenteraadsleden en hun col lega's in de andere Rijnmond- gemeentei?,. Krosbe-directielid F. G. May meent dat juist de maatschap pelijke organisaties over de communicatiekanalen kunnen beschikken om de bestuurders weer tot eikaar te brengen, op een wijze waar ook de bevol king zich in kan vinden. Kros be ziethetklimaat graag 'opge schoond' en heeft een eerste aanzet willen geven met een notitie, geschreven door socio loog C. Bons. Hierin wordt be pleit om wel de stadsprovincie in te stellen, maar om met de herindeling van Rotterdam te wachten tot er een maatschap pelijk draagvlak bestaat voor de juiste vormgeving. Bons, tot aan het referendum voorstander van opdeling van de gemeente Rotterdam, meent dat er risico's aan kle ven als tegen de zin van de Rotterdamse kiezers wordt in gegaan. Tegelijk toont hij zich echter bezorgd dat er twee soorten Rotterdam ontstaan: een gemeente Rotterdam en een stadsprovincie Rotterdam. Hij zou het betreuren als de be volking zich hierdoor niet met het nieuwe regiobestuur kan identificeren. Een intensief uitwisselingsprogramma van bestuurders, maatschappelijk middenveld en individuele burgers kan volgens hem trachten de eensgezindheid te doen terugkeren, zodat het proces van verdergaande een wording in de regio gestalte kan krijgen. Rotterdam De politie heeft gis teren in de kledingzaak Black Wi dow van Radio Rijnmond-colum niste Carrie aan de Nieuwe Bin nenweg twee T-shirts in beslag genomen waarop het po!itie-em- bleem te zien was. De vlam in het logo was vervan gen door een weed-blad. De t- shirts zijn meegenomen omdat helpolitie-embleem is beschermd door de Auteurswet. Tegen Carrie is proces-verbaal opgemaakt. Rotterdam In een bericht over abonnee-radio op de Rotterdamse kabel zijn vorige week twee be drijfsnamen door elkaar gehaald. Niet Multi Choice (de officiële ver deler van FilmNet en SuperSport is de aanbieder van een uit 25 gen res bestaand muziekpakket, maar Music Choice. Tussen Music Choice en Multi Choice bestaan geen banden. Music Choice biedt - in samenwerking met kabelex ploitant Eneco- abonnees voor 24,95 per maand non-stop muziek in uiteenlopendegenresaan. Voor de ontvangst is een decoder no dig. Rotterdam Bedrijfsbrandweer korpsen in de Europoort en op de Maasvlakte uiten scherpe kritiek op de ingrijpende reorganisatie plannen voor het gebied. Ze zijn van oordeel dat de'onontbeerlijke slagvaardigheid' bij calamiteiten in de nieuwe opzet ernstig in ge vaar komt. In de plannen van de Rotterdamse brandweercomman dant J. Berghuijs zal het aantal (bedrijfs)brandweeiposten in het gebied van de huidige 55 worden teruggebracht naar circa zes; uit- ruktijden bedragen in de nieuwe situatie maximaal zes minuten, maar zullen volgens de korpsen in de praktijk zeker oplopen tot een kwartier of meer. De Rotterdamse brandweercom mandant Berghuijs studeert al bijna drie jaar op mogelijkheden om de brandweer op het gebied van ongevalsbestrijding te laten samengaan met het bedrijfsleven. Het is de eerste poging in ons land om overheid en bedrijfsleven by brandbestrijding één organisatie te laten vormen. Kostenbeheer sing en doelmatigheid zijn daarbij de voornaamste oogmerken. Het plan-Berghuijs vloeit mede voort uit de wijziging van de Brandweerwet die strengere ei sen stelt aan bedrijfsbrandweer korpsen. Financieel zal dat, blij kens schattingen van de Rotter damse brandweer, de industrie in Europoort en op de Maasvlakte opzadelen met een kostenpost van vijftig miljoen gulden op jaar basis. Het plan-Berghuijs moet die kosten halveren en als bijko mend effect een overcapaciteit bij de petro-chemische bedrijven van (blus)materieel voorkomen. Eén van de vier bedrijfsbrand- weercommandanten bij Akzo No bel in de Botlek, die liever niet bij name genoemd wordt, onder schrijft de kritische kanttekenin gen van zijn collega's op het plan- Berghuys ten volle. Uitruktijden van nul tot zes minuten die de Rotterdams brandweei comman dant in de nieuwe opzet veronder stelt, noemt hij 'godsonmogelijk'. „Het doorgeven van een brand op een bedrijfsterrein aan de portier kost zo al twee minuten," licht hij toe. „Daarna, kost het de portier nog eens twee minuten om de po- litiemeldkamer voldoende op de hoogte te brengen, twee minuten om de brandweer te waarschu wen, twee minuten om die te laten uitrukken en opnieuw twee minu ten als de brandweer zich meldt bij de bedrijfspoort. En dan moet de brandweer ook nog van de ka zerne naar de plek des onheils rij den." Waaraan hij ten overvloede de conclusie vastknoopt: „Zo'n uitruktyd van zes minuten is echt veel te optimistisch gesteld." Waterkanon Ander bezwaar is volgens hem dat in de nieuwe situatie veel kennis bij bedrijfsbrandweren verloren gaat. Immers, elke chemische fa briek kent zijn specifieke proble men. In de gewijzigde opzet ont staan weliswaar volledig profes sionele brandweerploegen die uit stekend zyn opgeleid, maar an derzijds ontbreekt het ze te enen male aan gedetailleerde kennis over elk bedrijf apart. Daar komt bij dat een onderneming als Akzo Nobel bij een incident of ramp kan beschikken over een eigen bluscombinatie met zeven water kanonnen. „Als er na de eventu ele reorganisatie iets ernstigs ge beurt, komt er misschien sian- daardmaterieel opdagen met één waterkanon," klinkt het op zorge lijke toon. In een reactie bevestigt de Rotter damse brandweercommandant Berghuijs dat bij tal van bedryfs- biandwfcetkuipöen in Lei haven gebied sprake is van 'grote weer zin' tegen, de voorgenomen veran deringen. „Maar dat geldt voor al le veranderingen," stelt hij ietwat filosofisch. „Bovendien snap ik best dat veel mensen een eigen bedrijfsbrandweer in stand willen houden." Dat er in zijn visie voor Europoort en Maasvlakte wordt uitgegaan van vijf tot zes uitrukposten, be mand door fulltime brandweer ploegen met een 'wat algemenere uitrusting', erkent hij volmondig. Maar, stelt hij daar tegenover, op de bedrijven blijven blusvoorzie- ningen aanwezig en zijn de opera tors getraind op een 'eerste reac tie'. Scenario Gemor over (te) lange uitruktij den verwijst hij onmiddellijk naar het rijk der fabelen met als argu ment dat de bedrijfsbrandweer korpsen bij eigen ingrijpen kie zen voor een minimum-scenario en dat ze een maximum-scenario hanteren als het gaat om de Euro- poort/Maasvlakte-brandweer nieuwe styl. Toch, erkent Berg huijs, is de kritiek niet geheel on gegrond. „Op onderdelen kan een bedrijfsbrandweer inderdaad sneller zijn," geeft hij aan. „Bij ta melijk afgelegen bedrijven kan onze komst ook wat later zijn, maar in geval van ingrijpen door bedrijfsbrandweren blijft wel het feit dat hun medewerkers uit alle hoeken van het bedrijfsterrein moeten komen om een bluseen- heid te formeren." Berghuijs, ter afsluiting: „Wat voor mij in deze zaak het zwaarste weegt, is dat de brandweeraanpak in het havengebied gestroomlijnd wordt. Dat er één samenhangen de organisatie komt. Met alle be trokken bedrijven is al over de plannen gesproken en in april of mei valt de beslissing. Als het 'nee' wordt, vrees ik dat de chemi sche fabrieken in het gebied voor4 aanzienlijke kosten komen te staan."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2