12 rti Kombrink lonkt naar Hoeksche Waard C Alleen politie boos over T-shirts van Carrie Wethouder: 'Meedenken is verstandiger dan wachten op aanwijzingen' Roemeense kinderen blij met Rotterdams speelgoed Weer Griekse probleem- tankers naar Rotterdam Kabinet wil stadsprovincie binnenslepen at. 'Personeel van Stads TV springt te vroeg uit bus' Daklozen beter verspreid Bisdom vraagt ontwerp voor kerk-na-2000 Provincie wil overleg met Groene Hart-gemeenten Ingeklapte long na steekpartij Inbraken opgelost Gewond bij val Overval Rotterdams Dagblad Donderdag 25 januari 1996 i Rotterdam Adviseur G. Krul betwijfelt zeer of er in de Rotterdamse regio een regionale televisie-omroep kan worden gerealiseerd met het bestaande Stads TV als basis. Krul is na een aantal gesprekken nog niet aan definitieve conclusies toe, maar heeft in een tus sentijds rapport wel een sfeer op de redactie beschre ven, die wat hem betreft als 'schier hopeloos' kan worden gekenschetst. Krul, aangetrokken om het bestuur van de omroep en directeur N. Haasbroek en hoofdredacteur J. Haasbroek van Stads TV te adviseren, meent dat het 'met het lamgeslagen zooitje dat ik heb aangetroffen niet mogelijk is om iets nieuws en moois als regiona le televisie op te bouwen'. Of dit uiteindelijk tot de conclusie zal leiden dat Stads TV gesloten moet wor den en het personeel wordt ontslagen noemt Krul 'niet mijn verantwoordelijkheid, maar die van direc tie en bestuur'. Adviseur Krul meent dat de voortdurende crisis bij Stads TV, dat deze week duidelijk maakte J. Haas broek niet langer als hoofdredacteur te accepteren, deels een kwestie is van enkele mensen, maar toch ook een collectief probleem. „De mensen daar heb ben zoveel ellende meegemaakt, die veren niet meer op. Men voelt zich slachtoffer en gedraagt zich ook zo. Ik vraag me dus af of je daar mee verder kunt. Je kunt met een oude redactie op zich wel aan een nieu we omroep beginnen, maar dan moeten die mensen dat wel willen. Je mag dan zelfs duizend fouten ma ken, maar uiteindelijk kom je er wel. Dat moet ge beuren met 'lef en lol' en niet met een collectieve zwaarmoedigheid." Alle problemen bij Stads TV spelen zich wat Krul be treft af in de marge van het eindresultaat: er komt re gionale televisie. Krul: „De bus gaat naar Parijs en zal daar ook aankomen. Dat kan via Keulen of Gent zijn en wie erin zitten weet ik niet, maar aankomen doet die bus. Wat ik het personeel kwalijk neem is dat het de zaak in de publiciteit heeft gegooid, terwijl die intem nog aan het rijpen is. Daarmee roepen ze het noodlot over zichzelf af. Op weg naar Parijs is het personeel er ter hoogte van St. Job in 't Goor uitge sprongen." RotterdamDe extra bedden die de Rotterdamse op vangvoorzieningen in het kader van de zogeheten winteropvang beschikbaar hebben, lijken voldoende om de plaatselijke dak- en thuislozen te herbergen. Volgens dominee Visser van de Pauluskerk, waar tij dens vorige kou-periodes veel zwervers een warm heenkomen zochten, is er sprake van een betere spreiding over de diverse betrokken instanties dan tijdens vorige winters. Vannacht sliepen 'slechts' 68 daklozen in de kerk, terwijl dat er vorige jaren wel eens honderzestig zijn geweest. Ookhet Leger des Heils verwacht weinig problemen. In de opvang bij de Coolhaven zijn vannacht in plaats van de gebruikelijke 33 dakloze personen nu zestig mensen opgevangen. In Rotterdam zijn er vijftig ex tra bedden geplaatst, wat het totaal op honderdze ventig brengt. Sommige mensen hebben de afgelo pen dagen massage nodig gehad om weer op tempe ratuur te komen. Bij opvangcentrum Havenzicht zijn geen extra bed den geplaatst. Teamleider F. Bezemer zegt dat de zestig bedden die er nu staan voorlopig voldoende zijn. Door een nauwere samenwerking tussen de gemeen te Rotterdam en opvangcentra is er een betere ver spreiding van de mensen die 's nachts een bed nodig hebben. Omdat de gemeente dit jaar voor het eerst het intreegeld van acht gulden per nacht bij Haven zicht vergoedt, gaan daklozen niet op zoek naar een goedkopere slaapplaats. Dit bevordert ook de sprei ding van zwervers over de diverse opvangcentra. De kou zorgt voor topdagen bij de Gasunie. Gisteren werd in totaal 480 miljoen kubieke meter aardgas af geleverd. Wegens de grote vraag moest ook de instal latie voor vloeibaar aardgas op de Maasvlakte enkele uren worden ingezet. De hoge gasafzet bleef overi gens nog ruim onder het record van 14 januari 1987 toen 529 miljoen kuub gas werd geleverd op één dag. De gemiddelde etmaaltemperatuur bedroeg toen min 15,2 graden. Rotterdam Het bisdom Rotterdam vraagt mensen met gevoel voor architectuur een christelijke kerk voor na het jaar 2000 te ontwerpen. De beste drie ideeën krijgen een prijs van respectievelijk vijftien duizend, tienduizend en vijfduizend gulden. De ont werpen worden niet uitgevoerd maar krijgen wel een plaatsje,op de tentoonstelling" "Verborgen kerkschat ten'. Met de wedstrijd viert het bisdom zijn veertigja rig jubileum. Het prijsvraagprogramma is van 1 fe bruari tot en met 15 maart schriftelijk bij het bisdom aan te vragen. Den HaagDe provincie Zuid-Holland wil komende week met de gemeenten in het Groene Hart gaan praten over de standpunten van minister De Boer (Vrom) omtrent de bouwmogelijkheden in het ge bied. Jansen heeft eind vorige week tnet minister De Boer gesproken over het slepende conflict over de nog toe gestane groei voor het Groene Hart. De minister vindt dat zowel Zuid-Holland als Utrecht afgelopen jaar te toegeeflijk is geweest bij de vaststelling van de streekplannen voor de periode 1996-2005. De be windsvrouwe vindt dat beide provincies die plannen moeten herzien. Het gesprek van de Zuidholkndse bestuurders met de minister was door omstandighe den maar kort, aldus Jansen. Zaterdag werd echter bekend dat De Boer in een gesprek met Utrechtse be stuurders voet bij stuk heeft gehouden, Jansen wilde tegenover de Statenleden niet zeggen wat hij komen de week met de Zuidhollandse gemeenten in het Groene Hart gaat bespreken. Maar verwacht mag worden dat hij strategie-afspraken zal willen maken, nu de minister zich onverbiddelijk blijft opstellen. Het conflict tussen Vrom en de provincie Zuid-Hol land gaat met name over de 13.450 huizen, die de 29 Zuidhollandse gemeenten in het Groene Hart tot aan het jaar 2005 nog zouden mogen bouwen. Minister De Boer vind dat programma te ver gaan. Zij wil drie duizend huizen schrappen. Ook gaat de minister niet akkoord met de toewijzing van driehonderd extra woningen aan Zevenhuizen/Moerkapelle, als dank voor de medewerking aan een grenswijziging ten be hoeve van een nieuwe Rotterdamse wijk Nesselan- den. Rotterdam De Hoeksche Waard moet meer industrieterrei nen krijgen die een relatie hebben met de Rotterdamse ha ven. Wethouder H. Kombrink (ruimtelijke ordening) heeft dat verlangen vanmorgen uitgesproken tijdens een bijeenkomst van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Han del in Mijnsheerenland. Kombrink vindt dat er'in en nabij van Rotterdam'. Hij constateert Rotterdam te weinig wordt gepro- dat bedrijventerreinen langzaam fiteerd van de mainporxfünctie op raken. „Als we niet reageren zullen de van onze economie afge leide functies steeds meer in Bra bant of verderweg terechtko men." Kombrink heeft verteld dat de gemeente Rotterdam 'de po tenties van de Hoeksche Waard beter wil benutten'. Juist dat ge bied is belangrijk omdat het in de as Rotterdam-Antwerpen ligt. De wethouder voorziet dat zijn op vattingen voor problemen kun nen zorgen. Daarom heeft hij van morgen meteen geprobeerd on rust daarover weg te nemen door te verklaren dat zijn opties niet als een bedreiging voor de Hoek sche Waard moeten worden erva ren. Kombrink: „Het gaat natuur lijk niet aan om hier plompverlo ren omvangrijke, slecht vormge geven en ruimtelijk niet ingepast, bedrijventerreinen te ontwikke len." Hij is de mening toegedaan dat meer terreinen de kwaliteit van het leven en het landschap op dit eiland verder kunnen verbete ren. Kombrink: „Meedenken, meeprofiteren, maar ook grenzen stellen zijn daarbij naar mijn me ning verstandiger opties dan maximaal blokkades op te werpen met daarbij de kans op ongewens te 'planologische aanwijzingen' van hogerhand." De wethouder ziet als bedreiging voor de econo mie in de Rijnmond dat er verge vorderde plannen zijn voor bedrij venterreinen in onder meer Ven- lo-Venray, Gorinchem-Tiel, Am- hem-Nijmegen en Eindhoven. Vol vreugde Rotterdam De Rotterdamse po- nemen de litieman Ed Poortman stond met Roemeense tranen in zijn ogen toen hij tien kinderen het kubieke meter aan kleding en Rotterdamse speelgoed aan 21 Roemeense kin- speelgoed in deren gaf. „Op dat moment ontvangst, schaamde ik mij voor alles wat wij Het bezoek in Nederland hebben en het wei- maakte op de nige waar zij het mee moeten Rotterdamse doen," Afgelopen week hebben agenten die vier agenten een grote lading despullen speelgoed, dat zij de maanden hebben ge- daarvoor hadden ingezameld, bracht, grote naar Roemenië gebracht. Zondag- indruk. Foto Ed nacht kwam Poortman samen poortman met zijn collega's terug. Zijn collega Erik Sanders gaf de aanzet tot de actie. Sanders had beelden op televisie gezien van het kindertehuis, die loonden dat het enige speelgoed voor de kin deren kleurpotloden waren. Dat raakte hem." Grauw Het Rotterdamse vliegbedrijf Tu lip Air transporteerde de agenten en het speelgoed vorige week naar Roemenië. Na tien uur kwa men ze aan in de Roemeense hav- censtad Constanta. Bij aankomst zag het er voor Ed Poortman pre cies zo uit ais hij had verwacht: al les was grijs en grauw. In de stad reden alleen maar auto's van het Roemeense merkDasia rond. De Roemeense politie in de pro vinciehoofdstad heeft de beschik king over weinig materieel, zo viel de Rotterdamse diender op. De politie beschikt slechts over drie Dasia's en drie Renauit-10's. „De verkeerspolitie heeft, omdat ze over zo weinig auto's beschikt, hokjes langs de snelwegen ge maakt van waaruit ze controles houdt." De dag na aankomst bezochten de vier agenten het kindertehuis. De 21 kinderen, die het met twee ka mers van vijf bij vijf meter en veertien bedden moeten doen, waren dolgelukkig met het speel goed en de kleding. Ed: „Iemand vertelde mij dat er weieens vijftig kinderen verblijven." De Rotterdamse agenten kregen een hartelijk welkcm. De kinde ren hadden een vers uit het hoofd geleerd dat zij voordroegen. Ook ging voor de gelegenheid de ka chel aan. „De meesten liepen er flink ingepakt bij. Die warmte was dus niet gewoon." Rotterdam Nog maar net is er weer een schip van de Griekse re derij Adriatic Tankers geveild, of de volgende twee stomen vanuit de Middellandse Zee op naar Rot terdam om dezelfde procedure te ondergaan. Bestuurder R. Tou wen van de International Trans- portworkers Federation ITF zal de eerste zijn die op de kade staat om de bemanningen bij aankomst over twee weken te ontvangen. Hij heeft ervoor gezorgd dat het achterstallige loon van de beman ningsleden van al vier in Rotter dam geveilde schepen van Adriatic Tankers alsnog werd be taald. De Griekse rederij is in de problemen gekomen, doordat consequent nieuwe schepen wer den aangekocht met het loon van de varende bemanningen. Op 10 januari werd voor de Rotter damse rechtbank de Ionian Glory bij opbod verkocht. Daar betaalde een Amerikaanse investeerder ruim 2,5 miljoen gulden voor. De zelfde investeerder was aanwezig bij de voorlaatste veiling op 20 de cember van het schip Stainless Commander, dat in Delfzijl aan de ketting lag. Daar liet ze het afmij nen zolang doorgaan, tot er voor de bemanning niets anders opzat om het schip voor honderdvijftig duizend gulden weg te kapen, De koop werd gefinancierd met geld van ITF. Deze week kwam bij ITF het geld binnen van de doorverkoop van de Stainless Commander. De deal was al rond de jaarwisseling ge sloten. Touwen van ITF is zeer te vreden met de prijs die voor de Stainless Commander werd be taald. „Nu heeft de bemanning tenminste volledig salaris gekre gen," zegt Touwen. „Na de veiling hadden ze daar nog maar twintig procent van in handen." De be manning heeft nu zelfs een ach terstallig salaris gekregen vol gens de ITF-norm, wat hoger dan dat van de Griekse rederij. Den Haag De zeer stevige kri tiek van werkeRjk alle fracties in de Tw .ede Kamer zal niet verhin deren dat minister Dijkstal er vandaag volop tegenaan gaat om de stadsprovincie Rotterdam door het parlement te loodsen. Die ver wachting bestond ook vanoch tend nog, zowel in de regerings fracties als bij de oppositie. De in druk bestaat dat het kabinet een goede kans van slagen heeft, omdat de kritiek van alle partijen zo uiteenlopend is en over zeer di verse zaken gaat. Voor CDA-kamerlid Van der Heij den kan het kabinet niet dicht ge noeg aanleunen tegen de oor spronkelijke wetsvoorstellen, die uitgingen van een regionaal be stuur met daarbinnen gelijkwaar dige gemeentebesturen. Om die reden ziet het CDA liever een op deling van Rotterdam in acht ge meenten dan in vijf. De PvdA en D66 zijn geneigd een splitsing af te wijzen op grond van het Rotter damse referendum van 7 juni 1995, maar de WD neemt geen genoegen met een ongedeelde ge meente Rotterdam. De vijfdeling, door het kabinet voorgestaan, is voor de WD een minimum, aldus WD-kamerlid Remkes. PvdA-kamerlid Van Heemst vindt echter dat als er toch vijf aparte gemeenten moeten komen, waar van er één Rotterdam blijft heten, ze dan even groot dienen te wor den. Hij vreest dat een centrale gemeente 'binnen de Ruit' een kansarme positie inneemt. Daar om bepleitte Van Heemst dat zo'n Ruïtgemeente verzekerd zal zijn van een directe toegang tot het kabinet: rechtstreeks, dus zono dig buiten het stadsprovinciale bestuur om. Binnen de paarse co alitie wordt echter vreemd opge keken van deze PvdA-suggestie. De Provinciale Staten van Rotter dam zoud. - nu juist deze belan genbehartiging van de Rijnmond moeten overnemen van het huidi ge bestuur op de Coolsingel, vin den andere partijen. Van Heemst constateerde giste ren dat het klimaat voor een stadsprovincie steeds slechter is geworden. Hij erkende dat de be trokken bestuurders in Rotter dam en ook de Tweede Kamer te veel in hun eigen straatje hebben geredeneerd en de mening van de bevolking hebben verontacht- zaamd, getuige het referendum van 7 juni 1995. Van Heemst plaatste gisteravond vraagtekens bij het verzelfstan digen van de stadsdelen buiten de Ruit van rijkswegen. „Als rijks weg 16 wordt doorgetrokken naar de A13, liggen Hillegersberg en Overschie weer binnen de Ruit! zei hij. Van Heemst vond het op vallend dat het kabinet na het re ferendum niet tot fundamentele wijzigingen is gekomen. Maar Van der Heijden vond dat Van Heemst zich onnodig op wond. De CDA'er constateerde dat ook de gemeenteraad van Rot terdam zich niet houdt aan de uit slag van het referendum van 7 ju ni 1995. Van der Heijden: „Het re ferendum wees uit: géén stads provincie. En toch wil de gemeen te Rotterdam een stadsprovincie, net als de PvdA en D66 in de Tweede Kamer. Laat Van Heemst mij dan niet verwijten dat ik mij aan de uitkomst van het referen dum onttrek! Maar, vervolgde Van der Heijden, het hele model heeft al zoveel aan kwaliteit ingeboet door de aan passingen na het referendum, dat het concept niet veel wijzigingen meer kan lijden. Komt het tot cruciale veranderingen, dan kan de steun van het CDA aan het ka binet wegvallen. Hij pleitte voor het zelfstandig maken van Char- lois, IJsselmonde en Overschie. GPV-kamerJid Schutte, hoewel niet gelukkig met de hele gang van zaken, vindt dat de stadspro vincie er nu wel moet komen. Hij hoopte dat het kabinet vandaag de twijfels aan PvdA-zijde kan wegnemen. SGP'er Van den Berg is echter vierkant tegen. GroenLinks-woordvoerster Oedayra Singh Varma benadruk te dat haar partij 'op principiële gronden' niet met het voorstel kan instemmen, omdat de Grond wet niet toestaat dat migranten stemrecht hebben bij provinciale verkiezingen. Los daarvan meen de zij dat het beter zou zijn een be sluit over de opdeling van Rotter dam uit te stellen. Volgens de Rotterdamse wethou der Den Oudendamrner is de stadsprovincie 'in zwaar weer' ge komen. Wat de gevolgen van de tweespalt in de paarse coalitie zijn, is volgens hem niet duide lijk. „Ik verwacht persoonlijk dat de Kamer geen besluit neemt. Dat betekent dat de plannen voorlo pig in de ijskast worden gezet." aldus Den Oudendammer. Touwen is druk bezig de voorna melijk Russische bemanningen van de Stainless Commander en de Ionian Glory te repatriëren. Komende vrijdag moet die van het eerste schip al op het vliegtuig zitten. Met de crew van de Ion tan Glory gaat het wat minder voor spoedig „Die zijn nogal recalci trant," mokt Touwen. „Ze willen bijvoorbeeld niet over Moskou naar huis vliegen, omdat ze ge hoord hebben dat ze dan geld aan de Russische mafia moeten beta len." Het is nog steeds niet duidelijk Adriatic Tankers, waarvan wereldwijd meer dan zestig schepen aan de ketting lig gen, eindelijk failliet is. Hij ver wacht dat het niet lang meer zal duren voor de rederij definitief over de kop is. Rotterdam Een 30-jarige bewo ner van de Hugo Molenaarstraat heeft vermoedelijk een ingeklap te long opgelopen, nadat een 44- jarige medebewoner hem met een mesje in de borst heeft gestoken. De politie trof het slachtoffer vannacht omstreeks half drie aan in zijn woning. Rotterdam Met de aanhouding van een 15-jarige Rotterdammer heeft de politie acht inbraken in kelderboxen en scholen, alsmede pogingen daartoe, opgelost. De jongen werd zondagmiddag aan gehouden na een kelderinbraak aan de Binnenban, waarbij hij ge luidsapparatuur had ontvreemd. Uit nader onderzoek bleek dat hij sinds oktober vorig jaar actief is geweest in Hoogvliet. Rotterdam Een werknemer van een scheepswerf in de Pastories traat is gisteravond omstreeks kwart over acht ernstig gewond geraakt na een val van een stel ling. Het slachtoffer was in een dok bezig met iaswerkzaamheden en werkte op een hoogte van bijna vier meter. Door onbekende oor zaak verloor hij zijn evenwicht. Rotterdam Een onbekende man heeft gistermiddag een gewapen de overval gepleegd op een tapijt- handel aan de Burgemeester Van Walsumweg. Onder bedreiging van een vuurwapen dwong hij de bediende een geldbedrag van en kele honderden guldens af. De da der is vervolgens weggerend in de richting van het Oostplein. Door Han van der Leur Rotterdam De Rotterdamse po litie en Carrie, columniste en eige nares van de kledingwinkel Black Widow aan de Nieuwe Binnen weg, blijken een verschillend ge voel voor humor te hebben. Carrie bracht deze week een half uur in een cel door omdat ze T-shirts met een aangepast politielogo ver kocht: het vlammetje in het beeld merk is vervangen door een weed- blad. Eronder staat de tekst 'shit happens'. Wat voor Carrie een grapje was, een cynisch commen taar op de IRT-affaire en op de manier waarop de politie met drugs omgaat, is voor de politie zelf een kwestie waar wellicht strafrechtelijk op moet worden gereageerd. Carrie wordt ver dacht van heling, omdat de waar verkregen is uit misdaad, te we ten de schending van het auteurs recht. Bjj Studio Dumbar, het Haagse bureau dat het nieuwe lo go van de politie heeft ontworpen, reageert business manager K de Jong met enige verbazing op het politie-optreden. „We hebben in dertijd de auteursrechten van de nieuwe huisstijl van de politie overgedragen aan het ministerie, dus op zich mag de politie tot op treden overgaan," zegt zij. „Ook wij zouden strikt genomen stop zetting van de verkoop van de T- shirts kunnen eisen, omdat met de aanpassing het zogeheten per soonlijkheidsrecht is aangetast. Het staat niet vrij om zomaar een ontwerp of een kunstwerk te ver anderen. Maar wij vinden dit ge val niet iets om ons over op te win den. Er wordt gereageerd op ge beurtenissen in het nieuws. Daar bij lijkt me dat dit veranderde lo go nauwelijks voor verwarring kan zorgen." De overdracht van het auteursrecht van het nieuwe logo is voor de politie altijd erg be langrijk geweest, aldus De Jong. „Enkele jaren geleden kwamen er steeds meer bewakingsdiensten en die maakten bijna allemaal ge bruik van de auteursrechtelijk niet beschermde, achtkantige ster die ook in het oude politielogo voorkwam. Bij de politie was dan ook grote behoefte ontstaan aan een nieuwe stijl, aan een be schermd logo dat onomstotelijk duidelijk maakte wie de echte ge zagsdragers waren." Mocht justitie het op een strafpro ces laten aankomen, dan is dat be paald nog geen gewonnen zaak, zo verwacht mr. R. W. Holzhauer. De jurist, verbonden aan de vak groep bedrjjfsrecht van de juridi sche faculteit van de Erasmus Universiteit verwijst voor die me ning naar Suske en Wïske. „Het auteursrecht verbiedt het zogehe ten openbaar maken of het ver- veelvuldigen in gewijzigde vorm van het werk van een ander," legt hij uit. „Op zich lijkt het daar in dit geval op, maar er zijn uitwe gen. Vaak is er sprake van persi flage of parodie, bijvoorbeeld bij stripfiguren. Er is dan wel sprake van een inbreuk, maar wanneer er sprake is van parodiëren, dan kan er veel. In het Suske en Wiske-ar* rest is onder meer vastgesteld dat nabootsen met wijzigingen toege staan kan zijn als difctot doel heeft de lachlust op te wekken." Bij het auteursrecht maakt het volgens Holzhauer verder niet uit of er met de inbreuk wordt gepro beerd een ideëel doel te dienen. Een beroep op de vrijheid van me ningsuiting - kritiek uitoefenen op de politie bijvoorbeeld - maakt volgens hem weinig kans. Wanneer het logo van de politie ook geregistreerd is als een merk, dan is er voor inbreuk op het merkrecht een commerciële con text en schade nodig. Holzhauer: ..En sinds 1 januari kan het ge bruiken van een geregistreerd merk ook gerechtvaardigd zijn. Onduidelijk is nog hoe dat inge vuld zal worden, maar mogelijk kan het uiten van een mening over de politie zo'n rechtvaar diging zijn." Bij woordvoerder A. Geelofvan de Rotterdamse politie roept het gebruik van het logo al les behalve de lachlust op, of dat nu parodiërend bedoeld is of niet. „Voor ons is er hier in de eerste plaats sprake van een inbreuk op het auteursrecht," zegt hij. „Er mag door anderen geen gebruik worden gemaakt van dit logo. Net zoals we bijvoorbeeld op de markt optreden tegen merkvervalsin gen, zijn we ook hiertegen in awtie gekomen." De politie verwerpt de gedachte dat ze met de inbeslag name van de T-shirts bij Black Wi dow 'Carrie heeft willen pesten'. Geelof draait de zaak min of meer om: „Surveillerende agenten heb ben die T-shirts aangetroffen en daarvan vastgesteld dat het ge bruik van het logo niet is toege staan. Vervolgens heeft Carrie zelf bij allerlei media de publici teit gezocht, waardoor plots de in druk kon ontstaan dat wij met grof geschut zijn gaan schieten, terwijl het voor ons gewoon een geval van inbreuk op het auteurs recht en heling was. Er is geen sprake geweest van 'Carrie pak ken'. Dan zouden we als politie ook volstrekt verkeerd bezig rijn." Er is volgens Geelof nog een an dere reden waarom het gebruik van het logo geen lachlust op wekt. Hij: „De politie maakt zich om allerlei redenen met dit beeld merk duidelijk herkenbaar. Met zo'n T-shirt aan kan iemand mak kelijk worden aangezien voor een politie-agent of zich voordoen als zodanig. Dat kan risico's opleve ren tijdens schietgevaarlijke situ aties. Maar het is ook riskant voor onder meer de leden van de fietsteams die ook van die kleding aanhebben, of voor mensen van de districts ondersteunende groe pen), wanneer ze bijvoorbeeld een drugspand binnengaan."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2