Maassluis werd groot dankzij Maasland Dijkpolder blijft 'logische' grens tussen oude rivalen Rurgemeestersbuurt kan met vragen en klachten voortaan terecht in de wijkpost genda Meedenken over binnenstad Tentoonstelling Van Eyk in Stedelijk Museum Informatie-avond over Digitale Stad Lezing over oude vondsten Expositie over 'De nieuwe poel' A'V GEWOND? SCHADE? Rotterdams Dagblad Donderdag 25 januari 1996 Hele volksstammen in de noordelijke stadsdelen hebben geen tot weinig voeling met Sehiedam-Centrum. Ze doen hun boodschappen in de Hof van Spaland of De Ketel, op de Laan van Bol'es of bij het Geuzenplein (voor degenen bezuiden de spoorlijn: dat is Woudhoek) of ze wijken uit naar Vlaardingen en Delft. Niet alleen voor toeristen, maar ook voor de eigen inwoners mag de aantrekkingskracht van de Schiedamse binnenstad dus wel wat groter worden. Maar hoe? Het is een uitstekend initiatief van Luub Hafkamp dat hij de Schiedam mers zelf wil horen. De wethouder heeft inmiddels twee gespreks ronden belegd in het stadhuis om meningen te inventariseren en ko mend vooijaar volgen enkele stadsgesprekken, waar iedereen kan aanschuiven. Het kan een prima manier zyn om de bevolking beter bij het stadshart te betrekken, mits elke bijdrage op waarde wordt ge schat. In de categorie Gekke Ideeen liggen de kansen en potenties van Sehiedam-Centrum. Utopieen zijn nodig om de sleur van twintig v jaar stoplappen te doorbreken. Niks galerietjes op de Lange Haven. Dat is te klein. Hoger ligt ons ambitieniveau. Er moet een veerpont komen om de mensen op Heijplaat naar de Buitenhavenweg te vervoeren ('Schiedam bevrijdt Heijplaat uit iso lement,' melden alle landelijke dagbladen). En er is een plezierboot nodig om het toerisme vanuit historisch Delft over de Schie naar de Jeneverstad te trekken (bel Rein Woiters van de Croosboot, die met succes de Rotte bevaart). Benut het leeuwedeel van de Melkertbanen om de binnenstad schoon, heet en veilig te maken. Als dat lukt, zal het afstralen op de wijde omgeving. Géén plantsoentje op het Hemapiein, maar aantrek kelijke architectuur. Een parkje kan beter op het dak van het ABC- warenhuis, via een natuurpad vanaf de Kreupelstraat naar boven, of wat dacht u van een Keukenhof vol kleurige bloemen bovenop de Passage, in de vorm van een Rien Poortvliet-achtige kabouter (al is het maar eenmalig, vooreen brave luchtfoto van het centrum). En latende bedrijfsscholen en werkloze ambachtslieden en hobbyis ten zich wijden aan de vervaardiging van typisch Schiedamse snuis terijen. PvdA-fractieleider Peter Groeneweg nam mijn pleidooi over voor de produktie van gekantkloste zakkendragershuisjes en minia tuurdistilleerderijen en zo moet het. Je kunt wel wachten tot het com mercieel verantwoord is, maar dat is het pas als er volop toeristen zijn. Maar wat was er eerst: de kip of het ei? Als je toeristen wilt trek ken, moet je met de voorzieningen en de aardigheden beginnen. Stadsverfraaiing verdient prioriteit. Kasteelmuren met kantelen langs tramlijn L Een enorme maquette van het vooroorlogse Schiedam in een grand café onderin flatgebouw Singelwijck (waar nu het leegstaande C A-fÜiaat leeg staat te staan). Een plattegrond met historische wandelroutes en natuurpaden door Schiedam - wei eerst aanleggen, die natuurpaden. Een speciale prijs voor het beste promotionele initiatief. Investeren in een inspirerend verenigingsle ven. Aankweken van hoogwaardig gastheerschap van middenstan- - ders, zodat ze niet al om vijf voor half zes het rolluik naar beneden doen, maar de etalage gezellig verlicht laten totdat het spitsuur voor- bij is. Dat alles draagt bij tot een attractief klimaat in Sehiedam-Cen trum. Alleen al de categorie Gekke Ideeën kan zorgen dat veel Schiedammers zich met hun stadshart gaan bemoeien, en als ze zich ermee bemoeien, dan komen ze er ook. Schiedam In het Stedelijk Museum Schiedam is van zaterdag 27 januari toten met lOmaarteen overzichtstentoon stelling van Jan van Eyk (I927-'88) te zien. De exposi tie bestaat uit schilderijen, tekeningen en etsen. Jan Van Eyk heeft zijn leven lang het familieleven met al zijn gelukkige en droeve gebeurtenissen geschil derd, Vanuit de overtuiging dat een teruggetrokken leven op het Brabantse platteland de enige juiste plaats was, heeft hij zijn directe omgeving tot onder werp van zijn werk gemaakt. Zijn vrouw, zijn vader en zijn moeder werden geportretteerd. De onderwer pen in zijn schilderijen, tekeningen en etsen bleven in de loop van zijn leven gelijk, alleen het kleurge bruik en de stijl veranderde in de loop der jaren. •Het Stedelijk is geopend van dinsdag tot en met za terdag van 11.00 tot 17.00 uur. Op zon- en feestdagen van 12.30 tot 17.00 uur. Vlaardingen De Digitale Stad Vlaardingen en Schiedam houdt maandag een informatie-avond. Het bestuur geeft dan tekst en uitleg over de geplande activiteiten. Te vens kunnen mensen die zich al hebben aangemeld, kennismaken met het bestuur en de huidige mede werkers. De Digitale Stad is een project om informa tie via computers bij mensen thuis in de huiskamer te krijgen. De zogenoemde digitale snelweg. Iedereen, zowel bedrijven als particulieren, die op wat voor manier dan ook willen meewerken aan de opbouw van de Digitale Stad, is welkom op de infor matie-avond die wordt gehouden in wijkcentrum Ho ly aan de Aristide Briandring 90 in Vlaardingen. Tim de Ridder geeft dinsdag, na afloop van de jaar vergadering van de archeologische vereniging Heli- nium, een lezing over de archeologische begeleiding van de rioolwerkzaamheden in de Vlaardingse bin nenstad van afgelopen zomer. Het gaat om het on derzoek in de Fransenstraat en de Kuiperstraat. Hierbij kwam een aantal eeuwen Vlaardings afval en verleden naar boven. Tim de Ridder was destijds aangesteld bij de gemeentelijke archeologische dienst. De lezing wordt gehouden in de Hoogstad aan de WesÜandseweg 258 in Vlaardingen en begint om 20.45 uur. Voor meer informatie kan worden gebeld met Okke Dorenbos, telefoon 010-5914464. Maassluis Op de bovenverdieping van bezoekerscentrum d'Ou- de Koestal in het Staelduinsc Bos is een tentoonstel ling met de naam 'De nieuwe poel' te zien. In deze tentoonstelling wordt aandacht besteed aan een klein stukje schoon open water aan de rand van het bos. Dit is een plas die enkele jaren geleden is gegra ven. Bij het graven is voedselrijke en -arme grond ge scheiden en apart op verschillende heuvels gestort. Een belangrijk thema in de expositie is de ontwikke ling van de natuur vanaf braakliggende grond tot een stabiele vegetatie. Bovendien wordt getoond wat er allemaal in en rond het water van de nieuwe poel leeft. d'Oude Koestal is geopend op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur en op zondag van 11.00 tot 16.00 uu/. Voor meer informatie kan worden gebeld met fa milie Keizer, telefoon 010-5925298. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Daniëlle Hermans Peter de Lange Jan Rozendaal Carel van derVelden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Maassluis (hier op de voorgrond het Sparrendal) en Maasland (in de verte) strijden ai jaren om het open gebied tussen beide gemeenten, de Dijkpolder. Foto Roei Dijkstra Door Peter de Lange Maassluis Logische Grenzen, heette de dure kleurenfolder die Maassluis vorig jaar liet drukken om zijn aanspraken op de Dijkpolder kracht bij te zetten. Het bestuurlijk circuit kon er in lezen hoezeer de Eerste Stad aan de Waterweg er naar smachtte de groene hectaren ten zuiden van de A20 te bebou wen met rijtjeswoningen, opdat het inwonertal op peil zou blijven. In Maasland werd knarsetan dend. om niet tc zeggen schuim bekkend op deze lobby gerea geerd. De Dijkpolder was Maas- lands grondgebied en dat moest zo blijven. Maassluis had in de loop der tijd al genoeg land aan de buurgemeente ontfutseld. De Dijkpolder was inderdaad een lo gische grens, maar anders dan de naar bouwgrond hongerende Maassluise wethouder Jan Storm bedoelde. De resterende exemplaren van de folder konden vorige week de container in. Het drukwerk had zijn doel gemist, bleek vrijdag toen Provinciale Staten de Maas sluise claim naar de prullenbak verwezen. Daarmee vervloog Storms hoop op een nieuwe, 1800 huizen tellende woonwijk voor goed. Het agrarische dorp Maas land met nog geen 7000 inwoners had het ruim 33.000 stedelingen tellende Maassluis pijnlijk in het stof doen bijten. De lobby voor het behoud van werkgelegenheid bij Lely Industries (een bedrijf in landbouwmachines met 350 werk nemers) in de Dijkpolder was ster ker gebleken dan het pleidooi voor de volkshuisvesting. Magische troefkaart In een verstedelijkt gebied als de Rijnmond, waar land- en tuin bouw stelselmatig worden ver drongen door de oprukkende wo ningbouw, mag dat een opvallend resultaat heten. Kennelijk is de Dijkpolder -dankzij Lely- een magische troefkaart. In 1965 al wist Maasland hier na een lang gevecht een grenscorrectie ten voordele van Maassluis te voorko men. Dat mocht als een historische overwinning worden aangemerkt, want de 'groene oase' heeft, zo blijkt uit een overzichtskaart die Maasland begin jaren negentig liet maken, in de loop der tijd reeds ongeveer een derde van zijn totale grondgebied moeten af staan. Voornamelijk aan het uit dijende Maassluis. Hoewel ook Vlaardingen graag een paar lapjes meepikte. Deze kaart maakt duidelijk dat Maassluis gewend is zijn inwo ners te huisvesten op grazige wei den die vroeger tot de buurge meente behoorden. Sterker nog, er is geen huis in Maassluis dat niet op voormalig Maaslandse grond staat. Die wijze van groei is ook geheel in overeenstemming met de geschiedenis van beide ge meenten, die tot het begin van de zeventiende eeuw een bestuurlijk geheel vormden. De boedelschei ding vond plaats in 1614 en daar aan ging langdurig geharrewar vooraf. Het hedendaagse geruzie stoelt dus op een lange traditie. Vissers Van oorsprong was Maassluis, dat toen Maeslandtsluys heette, een soort vooruitgeschoven post van Maasland langs de Maas. De ne derzetting werd bevolkt door vis sers en, sinds het graven van de Noord- en Middelvliet, door sluis wachters. Door de strategische ligging aan het water en het veer op Rrielle ontwikkelde het dorpje zich tot een bloeiende gemeen schap. Gaandeweg kregen de Maeslandtsluysers het gevoel dat zij door de moedergemeente wer den achtergesteld. Ze betaalden wel belasting, maar zagen daar weinig of niets voor terug. Er rezen conflicten over het uit baggeren van de haven, over het aanstellen van een vroedvrouw en een onderwijzer en over tal van andere kleine en grotere zaken. Steeds duidelijker werd dat de te genstellingen tussen de veehou ders in Maasland en de vissers in Maassluis niet meer te overbrug gen waren. Het stichten van een eigen kerk, die de gelovigen de lange wandeling naar Maasland voortaan bespaarde, droeg verder bij aan het toenemend zelfbe wustzijn van de gemeenschap aan de sluis. Uit die kerkgeschiedenis alleen al blijkt trouwens hoe snel de Mae- slandtsluyse bevolking destijds groeide; de eerste, bescheiden kerk, gebouwd aan het einde van de zestiende eeuw, was korte tyd later al te klein om alle gelovigen te huisvesten, zodat in 1629 een begin werd gemaakt met de bouw van de Grote Kerk op het Schans- eiland. Toen dit gebouw tien jaar later gereed was, deed zich kort daarop wederom een gebrek aan zitplaatsen in het Godshuis voor, zodat de kleine kerk ook weer opengesteld moest worden. Herindeling Maassluis was op dat moment ai officieel gescheiden van de moe dergemeente. De verzelfstandi ging was op 14 mei 1614 bekrach tigd door raadspensionaris Johan van Oldenbarneveldt. Een echt erkende stad werd Maassluis pas veel later, in 1811. Op een ka- dasterkaart uit 1820 is te zien dat de gemeente in die periode nog een bescheiden omvang had, met de bebouwing geconcentreerd langs de vlieten en de Hoogstraat. Maar dat zou snel veranderen. Naarmate het inwonertal toenam, ontstond behoefte aan bouw grond, en omdat de gemeente Maassluis bij de verzelfstandi ging nauwelijks grond als bruids schat had meegekregen, moest Maasland wat van zijn - royale - oppervlak afstaan. In 1877, om streeks de tijd dat de Nieuwe Wa terweg werd gegraven, kreeg Maassluis alle grond ten zuiden van de waterkering (de Hoogs traat) toegewezen. De oost- en westgrens lagen respectievelijk daar waar de Boonervliet in de Waterweg stroomde en ongeveer ter hoogte van het einde van de Noordgeer. In 1941, onder de Duitse bezet ting, werd Maasland gedwongen grote stukken grond in te leveren. De Steendijkpolder en de Nieuw- landse polder werden aan Maas sluis toegevoegd, evenals een flink aantal hectaren ten oosten van de Boonervliet. De noordelij ke grens van deze door de Duit sers afgedwongen en voor Maas sluis profijtelijke herindeling lag ongeveer langs de spoorlijn naar Vlaardingen. Die laatste gemeente kreeg bij de zelfde gelegenheid de hele Aal- keetbinnenpolder toegewezen. .Maasland mocht zich troosten met de gedachte dat het tenmin ste het recht op zelfbestuur had behouden. Elders in de regio gin gen de Duitseis grondiger te werk. Vlaardinger-Ambaeht en Kethel verloren hun zelfstandig heid en werden tegen hun zin bij Vlaardingen en Schiedam ge- vnA<rri Benen strekken Met de Duitse herindeling was de aanslag op Maaslands groene wei den echter nog niet ten einde. Midden jaren zestig werden er grenscorrecties toegepast die het grondgebied van industrieel Maassluis wederom deden groei en, terwijl dat van agrarisch Maasland verder slonk. Maassluis kreeg toen het grootste stuk van de Aalkeetbuitenpolder en het oostelijk deel van de Dijkpolder in handen. Vlaardingen kreeg door het parlement ook een brok van de Aaikeetpolder toegescho ven. De achtergrond van al deze cor recties (door Maasland betiteld als annexaties) was de Maassluise be hoefte aan grond om huizen te bouwen. Nagenoeg alle hectaren die indertijd door bestuurlijke pennestreken van eigenaar ver wisselden zijn later ook daadwer kelijk bebouwd, behalve het are aal ten oosten van de Boonervliet. Dat gebied behoort tot het tot 'eeuwig groen' verklaarde Mid den-Delfland, waarin wel mag worden gerecreëerd maar niet ge woond, omdat er voor de stads mens ook ruimte moet zijn om de benen eens te strekken. De Dijkpolder was Maassluis' eni ge en laatste potentiële bouwloca tie. Op de kaart lijkt het een 'onlo gische' hap uit de gemeente en één streepje met een viltstift en een paraafje waren voldoende ge weest om de zaak recht te trek ken. De A20 was dan over de hele linie de noordgrens van Maassluis geworden. Maar de logica van Maassluis wordt blijkbaar alleen plaatselijk aanvaard. Pal over dc grens gaat men uit van heel ande re normen. Donderdag 25 januari SCHIEDAM Podium, a New Star, 2l.30u. VLAARDINGEN Harmonie. 'De Minnaar' doorR. £n- gelkensen I. Hoes, 14.00 &20.30u. Stadsgehoorzaal. Rosenberg tno, 20.15u. ROTTERDAM Ahoy'. Turandot, 20.00u. De Doe len Kl.z. Janaqek/Martmu cyclus, 20.15u.TheaterZuidpleinGr.z.The Hostage, 20.15u. Kl.z. Nelleke Burg solo, 20.30u, Bibliotheektheater. Pluk de dag, 20.30u. Rotterdamse SchouwburgGr.z. Hamlet, 20.15u. Bioscopen Kruiskade en o.a. Lan taren/Venster, Luxor Theater en Zaal De Unie. 25ste International Filmfestival Rotterdam. Vanaf 9.00u. Goethe fnstrtut Sibylle Mulot, 20.00u. Museum Boymans van Beuningen. De dichters van de Tsaar, 20.00u. Vrijdag 26 januari SCHIEDAM Openbare bibliotheek Bachplein. Schnjversavond met R. Peper, 20.15u. Filmhuis. 'Disclosure', 21.30u. Podium. The Friday Night Blues Sessions, 22.0Qu. VLAARDINGEN Harmonie. Marten Putman Festival, 20.00u. Vrije Academie. Lezmg overGoya, 20.00u. Grote Kerk. Or gelconcert, 20.00u. Stadsgehoor zaal. 'Purper 11' door Purper, 20.15u, MAASSLUIS Aurora-gebouw. Lezing, Scarabee, 20.00U. ROTTERDAM Ahoy'. Turandot, 20.00u. De Doe len Gr.z. RotterdamsPhiiharmomsch Orkest, 20.15u. Kl.z. Meesters aan het klavier, 20.15u. Harbour Jazz club, Tnbute to New Orleans, 21.30u. Theater Zuidplein Gr.z. Wil lem wilmink, 20.15u. Kl.z. Arno van der Heijden, 2O.30u. Rotterdamse Schouwburg Kl.z. Uat Dror Nir Ben Gal Company (Israel), 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. Bulletje en Bonestaak, 19.00u. Bioscopen Kruiskade en o.a. LantarerWen- ster, Luxor Theater en Zaal De Unie. 25ste International Filmfesti val Rotterdam, vanaf09.00u. Biblio theektheater. Uit de tienduizend dingen, 20.30u. Rotterdams Cen trum voor Theater. Masterclass vormgeving, 20.30u. ROTTERDAM Calypso 1 t/m 3: 25e Filmfestival Rotterdam. Cinerama 1: 'Danger ous Minds' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Goideneye'(12) dag. 1-3.45-6.30-9.30. Cinerama 3: 'Filmpje' (12) 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Seven' (16) dag. 1.15- 9.30. 'Johnny Mnemonic' (16) dag. 4-6.45. Cinerama 5: 'Zusje' (12) dag. 1.15-9.30. The cold light of day' (al) dag. 4-6.45. Corso: 'The American President' (al) dag. 4- 6,45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Imax Theater: 'The Living Sea' (al) dag. (beh.ma.) 2-4, do. ook 6.30. 'Africa: The Serengeti' (al) dag. (beh .ma.) 3. Vr.t/m wo.: 'Fires of Kuwait' dag. 5. 'Antarctica' dag. 5.45. 'The first emperor of China' dag. 6.30. 'Goldeneye' (12) dag. 7.30-10. 'Po cahontas' (N) (al) za.zo. ook 12Lan- ta ren/Ven ster al Ie zal en: 2 5e Inter nationaal Filmfestfal Rotterdam. Lu- mière It/m 4:25e Filmfestival Rot terdam. Rex: 'Spies Flower Panties' (18) dag. vanaf 12. doorl.voorst. Thalia: 25e Filmfestival Rotterdam. Door Jelle Gunneweg Maassluis Bewoners van de Burgemeesterswijk in Maassluis krijgen vanaf vrijdag een eigen wijkpost, waar ze terecht kunnen met vragen en problemen over hun buurt. De wijkpost is onder gebracht in een ruimte van buurt huis De Flat aan de Burgemeester Schwartzlaan en wordt de vaste uitvalsbasis van onder andere wijkagent Jan Voorham. De Burgemeestersbuurt heeft daarmee een primeur: zij krijgt de eerste wijkpost van Maassluis. Als na een jaar blijkt dat het initiatief aanslaat, krijgen ook andere buurten een eigen wijkpost. Het project komt voort uit het inte graal wijkbeheer, dat enkele maanden geleden is gestart. Doel van het wijkbeheer is bewoners en organisaties de handen ineen te laten slaan om gezamenlijk de problemen in de wijk aan te pak ken. De coördinatie van deze aanpak is in handen van het wijkbeheer- team. Hierin zitten vertegenwoor digers van allerlei instellingen en organisaties die op één of andere manier bij de wijk zijn betrokken, zoals de politie, de Woning Stich ting Maassluis, de stichting Sa menlevingsopbouw Maassluis, de commissie leefbaarheid Burge- meesterswijk en enkele gemeen telijke afdelingen. Het wijkbeheer is afgekeken van andere gemeenten, waar al langer met succes wordt samengewerkt tussen bewoners en organisaties. ,,Dat blijkt aan te slaan, want de bewoners hoeven hun wijk niet meer uit voor zaken die met hun directe woon- en leefomgeving te maken hebben. Het vraagt wel een compleet andere manier van werken, de beheerders komen im mers naar de bewoners toe en kunnen niet meer over de hoof den van de bewoners beslissingen nemen," aldus een gemeentelijk woordvoerder. Trots De opening van de wijkpost is de eerste concrete daad van het wijk team richting de bewoners, nadat eerst enkele maanden is bekeken hoe het wijkbeheer het best kan worden aangepakt. Voorzitter Ria Derwort van de bewonerscommis sie Leefbaarheid Burgemeesters- wijk heeft dit overleg vanaf het begin gevolgd en is 'hartstikke trots' dat de gemeente haar wijk als proefproject heeft uitgekozen. „De wijkpost is heel erg belang rijk voor deze buurt, want door de grootte en de vele nationaliteiten zijn er best wat problemen." In de Burgemeesterswijk staan uitslui tend flats, die overwegend be woond worden door jongeren, ou deren en allochtonen Het modale gezin komt er vrijwel met voor. Het is dus een typische door gang swijk. waar mensen niet lang blijven wonen. Sociaal culturele voorzieningen zijn er nauwelijks, alleen het buurthuis en cultureel centrum Klei Kleur. De bewo ners ervaren de buurt als onveilig en is er te weinig sociale binding Verder zijn de woningen en de omgeving gebrekkig onderhou den en is er aardig wat overlast en vandalisme. Ria Derwort: „De mensen kennen elkaai nauwelijks, weten bij wijze van spreken niet eens wie hun buurman op de galerij is. Terwijl het fijn zou zijn als ze elkaar we ten te vinden als het nodig is." Vooral het contact tussen de Ne derlanders en de grootste groep allochtonen, de Marokkanen, ver loopt uiterst moeizaam. „Ze ken nen elkaar en eikaars cultuur niet en de Marokkaanse vrouwen ko men nauwelijks de deur uit. Voor de leefbaarheid van de wijk is het echter van belang dat iedereen zich betrokken voelt." De wijkpost is volgens Derwort bij uitstek geschikt om de betrok kenheid te vergroten. Zo houdt de wijkagent er elke maandag van 10.00 tot 11.30 uur spreekuur en steeds de eerste donderdag van de maand van 19.00 tot 20.00 uur. De wijkagent speelt met name een bemiddelende rol bij vragen over de leefbaarheid in de wijk. Als Jan Voorham niet in de wijk post aanwezig is, kan hij gebeld worden op zijn draagbare telefoon (06-53124578) „Het is belangrijk dat mensen de wijkagent makkelijk weten te vin den, omdat dat de drempel ver laagt om informatie in te winnen of een klacht in te dienen." Ook het wijkbeheerteam houdt maan delijks spreekuur in de wijkpost. Deze bijeenkomsten zijn vooral bedoeld voor wagen en klachten over de woon- en leefomgeving, bijvoorbeeld over groen, voetpa den. en woningen. De Stichting Samenlevingsopbouw Maassluis (SSM) gaat eveneens vanuit de wijkpost werkzaamheden voor de buurt verrichten. „De Burgemeesterswijk staat be kend als een onpersoonlijke en roblematischewijk, maar dat eti- .cet is gebaseerd op oude rappor ten. Als je tegenwoordig bewoners vraagt wat 2e van hun buurt vin den, klinken er al veel positievere geluiden. We hebben het afgelo pen jaai bijvoorbeeld het groen en zwerfvuil aangepakt en de speel plaatsen opgeknapt. Bewoners doen ook suggesties voor andere verbeteringen. Het is wel zo pret tig dat de aanpak nu integraal ge beurt, in plaats van dat allerlei af delingen zich er afzonderlijk mee bemoeien. Eigenlijk kan het dus alleen nog maar beter worden." Plannen voor de toekomst zijn er genoeg. Op de agenda staat onder meer de 1000-dingen dag in mei, met allerlei activiteiten voor en door de wijk. Verder verschijnt er binnenkort een wijkkrant, die geheel door vrijwilligers wordt volgeschreven. En er staat een project in de steigers om de con tacten tussen allochtonen en au tochtonen te verbeteren. De wijkpost wordt vrijdag om 15.30 uur geopend door burge meester Sterkenburg, wethouder L. Timmermans en G. Laurens, hoofd van de basiseenheid Maas sluis-Hoek van Holland namens de politie. Slachtoffer van: - verkeers-/bedrijfs-/of overig ongeval - whiplash/medische fout Laat u bijstaan door gespecialiseerde advocaten met medische opleiding en aangesloten bij vereniging letsel schade advocaten LSA en Werkgroep ArtsAdvocaat - Gratis advies - Kosten worden in beginsel betaald door aansprakelijke partij VX/iTOiCi Weena 137 v v B-—3013 CK Rotterdam ADVOCATEN Tel 010-4145599 Na 17 00 uur en tijdens het weekend 06 53103 451 arbeidsrecht ondernemingsrecht verzekeringsrecht administcatiefrecht strafrecht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3