14 ■S Ambtenaren moeten auto laten staan Samen niet-eten heeft ook iets gezelligs 'Laat winkeldief contract tekenen' 'Strafkorting voor wie met auto naar werk gaat' Minder heenzendingen door cellentekort Trouwende homofiele ambtenaar krijgt vrij Tweede Kamer speelt hoog spel met stadsprovincie k* Overschie ziet af van advies over luchthaven Van der Louw: rust nodig bij regio-tv Grote steden krijgen 23.000 extra banen Moskeeën overwegen stappen tegen Volkskrant Vrachtwagen gekanteld Alle diensten moeten plannen maken voor 'minder kilometers' Zwaar gewond Truck kwijt Rotterdams Dagblad Vrijdag 26 januari 1996 Rotterdam—De deelgemeente Overschie ziet af van de mogelijkheid om een advies uit te brengen over Rotterdam Airport. Wel is het deelraadsbestuur van Overschie blij dat het Rotterdamse gemeentebestuur een hernieuwde poging onderneemt om de huidige impasse in de luchthavendiscussie te doorbreken. Dat heeft de deelgemeente gisteren in een brief aan het college van burgemeester en wethouders laten weten. Het gemeentebestuur had Overschie met na druk om een advies in de kwestie gevraagd. Overschie zegt in haar reactie de tijd tekort te vinden om een goed onderbouwde stellingname voor te be reiden en vervolgers te laten vaststellen door de deelgemeenteraad. Daarnaast worden vraagtekens gezet bij de haalbaarheid van eventuele nieuwe plan nen met verwijzing naar de herhaaldelijk wisselende standpunten by diverse bestuurslagen. „Door nu af te zien van een advies," zo motiveert het deelraads bestuur haar besluit, „willen we voorkomen dat we in een later stadium alsnog ons standpunt moeten wij zigen." Het deelraadsbestuur benadrukt voorts op dit moment over onvoldoende informatie te beschik ken over gevolgen van het beoogde aantal vliegtuig bewegingen en nachtvluchten op de luchthavenex ploitatie alsmede de ruimtelijke ontwikkeling voor de Noordrand. HilversumVoorzitter A van der Louw van de NOS, oud-burgemeester van Rotterdam, meent dat het van groot belang is dat er in de regio Rotterdam rust ont staat op mediagebied. De integratie van de plaatselij ke omroep Stads TV in de regionale omroep Radio Rijnmond is op dit moment een zeer moeizaam pro ces, Van der Louw heeft als voorzitter van de gelijk namige adviescommissie min of meer aan de wieg gestaan van de integratieplannen die nu worden uit gevoerd. Van der Louw, niet sprekend als NOS-voorzitter: „De NOS heeft de provincies voorgesteld om per 1 sep tember te beginnen met een vensterprogrammering, waarbij dertien regionale omroepen tussen zes en ze ven 's avonds in hun regio uitzendingen verzorgen. We hebben daar zeventig miljoen gulden voor uitge trokken. Als voorwaarde stellen we wel dat de provin cies zich, liefst vóór april, bereid verklaren vanaf 1 ja nuari 1998 de helft van de kosten voor hun rekening te nemen. Alleen als de provincies dat toezeggen zal die vensterprogrammering doorgaan." Over het belang van 'rust in de tent' zegt Van der Louw. „Als ik me verplaats in het provinciebestuur zou ik eenier tot die toezegging bereid zijn wanneer het bij de betrokken omroepen goed loopt. Als het daar een rommeltje is, zou ik me afvragen of die re gionale omroep straks wel in goede handen is en of er wel perspectief bestaat." Den HaagTot het jaar 2000 investeren de vier grote steden en de rijksoverheid ruim negenhonderd mil joen gulden in de verbetering van de economie in Rotterdam, Amsterdam, Utrecht en Den Haag. Dit draagt bij tot het behoud van dertienduizend banen en het ontstaan van drieentwintigduizend nieuwe banen. Staatssecretaris Van Dok (Economische Za ken) komt tot die bedragen na alle investeringsplan nen voor de grote steden ie hebben opgeteld. Bin nenkort presenteren het kabinet en de vier grote ste den het actieplan Economie en Werk. Voor bedrijven die een vestigingsplaats zoeken, spe len gemeentegrenzen geen rol, zo zei de staatssecre taris gisteren tijdens een symposium in Amsterdam. Als de wil ontbreekt om samen te werken en men niet in staat is naar buiten toe als één regio op te tre den, dan zal men uiteindelijk de concurrentieslag met andere regio's, binnen of buiten Nederland, ver liezen, zo stelde Van Dok. In haar toespraak ging de staatssecretaris in op de trend waarbij de grote steden in economische zin ter rein verliezen aan hun randgemeenten. In de perio de 1987 toten met 1994 nam het aantal banen in Ne derland met 13 procent toe, terwijl deze toename in de vier gróte steden slechts 3 procent bedroeg en in de regio's daaromheen wel 26 procent. Rotterdam—De bestuursleden van elf Marokkaanse moskeeën in Rotterdam, Schiedam, Maasluis, Vlaar- dingen, Gouda en Den Haag hebben een jurist in de arm genomen om te onderzoeken welke stappen zij kunnen nemen tegen de Volkskrant. Deze krant bracht zaterdag 13 januari een verhaal, waarin werd gemeld dat veel bestuursleden van Marokkaanse moskeeën in Nederland betrokken zijn bij drugshan del en bij het witwassen van drugsgeld. De bestuursleden voelen zich in hun goede naam aangetast. Omdat er geen namen worden genoemd, denkt de buitenwereld dat elke moskee zich inlaat met drugshandel, vónden de verontwaardigde be stuursleden, Zij eisen dat de Volkskrant de drugs handelaren by naam noemt en bewijzen aanvoert voor hun criminele handelen. Kan de krant dit niet, dan eisen de islamitische geestelijken een rectifica tie. Zij hebben per brief 'krachtig geprotesteerd' tegen de verdachtmakingen in het bewuste bericht. „Er wordt in het artikel geen enkel bewijs geleverd," schrijven de vertegenwoordigers van de elf moskee- en aan de Volkskrant. „Het stigmatiseren en crimi naliseren van de Marokkaanse geloofsgemeenschap is onrechtvaardig, ondemocratisch en in strijd met de Nederlandse Grondwet. Dit soort artikelen heeft tot gevolg dat de moslims in Nederland in het alge meen en de Marokkaanse geloofsgemeenschap in het bijzonder zich opgejaagd voelt en doelwit wordt van ernstige vormen van discriminatie." De ondertekenaars van de brief vinden dat er door het artikel een gespannen sfeer ontstaat in wijken in grote steden waar veel moslims wonen en moskeeën zijn gevestigd. RotterdamTer hoogte van de Sealand Delta Termi nal van de ECT op de Europaweg is vanochtend even na negen uur een vrachtwagen gekanteld. Het trau mateam van de politie reisde naar de Maasvlakte af om de bekneld geraakte bestuurder te bevrijden. De politie tast nog in het duister over de oorzaak van het ongeluk. Rotterdam Alle gemeentelijke diensten in Rotterdam met meer dan 250 werknemers moeten het autogebruik van de ambtenaren beperken. Het gaat daarbij niet alleen om woon werkverkeer, maar ook om het zakelijk gebruik van de auto. Rotterdam De snelwegen slibben dicht, er komen steeds meer files en autogassen. En toch stappen veel mensen, onder wie een groot deel van de 25.000 gemeente-ambtena ren, dagelijks weer in de auto. CDA-raadslid D. Dekker wordt er bijkans wanhopig van. 'Bizar en vreemd' noemde hij het gisteren tij dens de vergadering van de raadscommissie algemeen bestuurlijk zaken, dat de werkne mers een woon-werk-vergoeding krijgen in dit land waar zoveel files staan. Dekker; „We zouden een strafkorting moeten invoeren voor mensen die met hun auto naar hun werk gaan." 'Dekker ergert zich er groen en geel aan dat de gemeente er maar niet in slaagt om de ambte naren uit de auto te krijgen. „Elke dag tuffen die piepeltjes in hun auto heen en weer, en we doen er niets aan," klonk het gefrusteerd. Dekker stelde zelfs voor om gemeente-ambte naren te verplichten in de stad te gaan wonen, een suggestie die door wethouder Simons re soluut van tafel werd geveegd. „In een geëmancipeerde samenleving passen dit soort maatregelen niet meer," zei de 'loco' met een verwijzing naar de vele tweeverdie ners. De politie is er wel in geslaagd om de agenten in tram, bus en metro te krijgen. Elke politieman krijgt een openbaar-vervoer kaart uitgereikt die geldig is deze regio. Die vorm van vervoersmanagement had de gemeente ook graag ingevoerd, maar de ambtenaren bonden lagen dwars. De diensten zelf moeten elk een vervoercoördinator aanstellen en lid worden van het regionale ver- voercoördinatiecentrum. In dit centrum is alle informatie en ken nis over onder meer carpooling, leaseeontraten en dienstfietsen beschikbaar. De diensten moeten ook, bmnen een half jaar, een plan opstellen dat inzicht geeft in de huidige vervoerssituatie, maatre gelen bevat om het alleen-gebruik van de auto te verminderen (bij voorbeeld gebruik van dienstfiet sen, bewaakte fietsenstallingen, dienstautós, carpoolfaciliteiten en kaarten voor het openbaar ver voer) en de percentages waarmee het aantal kilometers in het woon- werk en zakelijk verkeer na één jaar is verminderd. Ook moet het aantal zakenkilometers worden verminderd door geldende in structies beter na te leven en met onmiddellijke ingang de nood zaak van dienstreizen per auto strenger te controleren. Het college van burgemeester en wethouders heeft bovendien het stadsvervoerbedrijf RET opgedra gen waar mogelyk produkten op maat aan de diensten aan te bie den. Hierbij gaat het om onder meer openbaar-vervoerroutekaar- ten en dienstregelingen, aanpas singen aan het lynennet en van vertrektijden indien daar behoef te aan is, collectief vervoer voor nacht- en ploegendiensten (voor zieken- en verpleeghuizen, brand weer enz.), en het ontwikkelen van nieuwe produkten en dien sten voor (gemeentelijke) bedrij ven. Aan de dienst Stedebouw en Volkshuisvesting (dS V) is ge vraagd deparkeer-mogelijkheden (onder meer bij Europoint) zoda nig aan te bieden dat gratis parke ren geen stimulans vormt om de auto te gebruiken. Ook de Dienst Gemeentelijke Gebouwen heeft een paar opdrachten gekregen. Zo moet met de diensten worden overlegd welke faciliteiten er no dig zijn om vervoermanagement te laten slagen. Bij de aanschaf van gebouwen moet de bereik baarheid per openbaar vervoer en per fiets nadrukkelijk worden meegewogen en bij het (her)in- richten van gebouwen moet prio riteit worden gegeven aan doel matige onderdelen voor vervoer management zoals fietsenstallin gen, douches, carpoolparkeer plaatsen. Uit onderzoek is gebleken dat op dit moment 65 procent van de ambtenaren per openbaar vervoer of de fiets naar het werk komt en dat negentig procent van de dienstreizen met de auto wordt gemaakt. Na een jaar zullen de be reikte resultaten per dienst wor den gerapporteerd. Rotterdam Het aanta! heenzen dingen van 'preventief gehech- ten' in het arrondissement Rotter dam is vorig jaar gedaald. Werden erin 1994 nog 1157 personen we gens tekort aan cellen wegge stuurd, vorig jaar bleef dat aantal op 934 steken. Alleen Amsterdam scoorde met 1x51 heenzendingen hoger dan Rotterdam. Het was ook de Amsterdamse korpschef Nordholt die rijn zorgen uitsprak over het tekort aan cellen. Daardoor worden veel verdachten vroegtijdig heenge zonden. een tendens waarvan al jarenlang sprake is. Volgens het ministerie van Justitie wachten verder 8.659 mensen op een op roep om een aan hen opgelegde straf uit te gaan zitten. Als daarbij worden opgeteld de veroordeel den die wei een oproep hebben gehad maar die - bijvoorbeeld om medische redenen - nog niet naar de gevangenis kunnen, komt dat totaal op twaalfduizend. In Amsterdam liggen tweeduizend vonnissen 'op de plank'; in Rotter dam zou dat, volgens een bericht in Het Parool, gaan om meer dan drieduizend veroordelingen. Het Openbaar Ministerie heeft in een reactie eerder gewezen op de verwachte uitbreiding van het aantal cellen in Rotterdam. Het ministerie van VRÖM wil bijvoor beeld de capaciteit van het Huis van Bewaring De Noordsingel met tweehonderd cellen uitbrei den. De deelgemeente Noord re kent er echter op dat de inrichting voor 2006 verdwijnt, en op die plek een wijkpark komt. A3 vier miljoen gulden is toegezegd voor de komst van zogeheten 'zorg- detentie', een apart regiem voor overlastgevende drugsverslaaf den. Bepaald hongerig tast de Turkse familie Kaygun toe. Zeven dagen geleden is het islamitische vastenfeest ramadan begonnen. Dat betekent dat veel islamieten van zonsopgang tot zonsondergang eten noch drinken. Maar de ramadan Is niet alleen een reli gieuze aangelegenheid. Het brengt mensen ook dichter bij elkaar, vindt de in Rotterdam-Zuid wonende familie Kaygun. Het is te vens een periode om met familieleden na te denken en je beter te leren beheersen. „Met pijn in je bulk, ga je j© meer bekomme ren om de medemens," zo luidt de rotsvaste overtuiging van één van de zonen van de familie Kaygun. Kinderen vinden het vaak gezellig om samen met de ouderen te vasten, benadruktzijn echtgenote: „Als klein meisje zeurde ik bij m'n moeder of ik mee mocht doen. Samen-nïet-eten schept een hele band, en na halfzes is het een heel feest om samen aan ta fel te gaan." Mevrouw Kaygun heeft drie uur in de keuken gestaan om het typisch Turkse eten te bereiden. Toch slaan veel in Nederland wonende islamitische jongeren de vastentijd inmiddels over. Ook de jongste generatie van de fami lie Kaygun doet dit jaar niet mee. Met een vaste baan en niet-vastende Nederlanders om Je heen is het moeilijker om een dage lijkse maaltijd over te slaan, vinden ze. Het vastenfeest duurt nog 23 dagen. Foto Niels van der Hoeven/Rotterdams Dagblad RotterdamHomofiele ambtenaren krijgen in Rotterdam vrij als zy 'trouwen' dat wil zeggen een samenlevingscontract sluiten. Net als bij ondertrouw en huwelijk kunnen zy in het vervolg ook aanspraak maken op deze(in totaal vijf) extra vrije dagen. Dat contract moet dan wel officieel - via de notaris - worden vastgelegd. Het college van burgemeester en wethouders wil zo een stukje rechtsongelijkheid wegwerken. Het Integraal Lesbisch en Homo Overleg (een interne, gemeentelijke belangenorganisatie) had het gemeentebestuur op de mogelijkheden gewezen. Een ambtenaar die trouwt, heeft recht op één dag verlof bij ondertrouw en op vier aan eensluitende dagen op en rond de huwelijksdag. Hoewel andere relatievormen dan het huwelijk, waarbij een gemeen schappelijk huishouden wordt gevoerd, in een speciale verordening worden erkend, was het huwelijksverlofnog niet goed geregeld. Voor dit doel wordt nu de Vakantie- en Verlofregeling 1971 aangepast ken van een contract 'op te voe den'. yppr Jieql jeugdige 'boegjes' die iets dit de schappen wegne men, kan h&f «vél een oplossing zijn. Maar in de praktyk bestaat het grootste deel van de winkel dieven uit junks die volgens de politie niet wakker liggen van een 'afspraak' met de gedupeerde winkelier. Rotterdam Een winkelier die een dief betrapt, mpet niet rapt een aangifte bij de-politie dóen. Hij moet samen met de boosdoe ner een 'contract' ondertekenen. Hierop belooft de winkeldief niet in herhaling te vervallen. Pas wanneer hij daarna toch weer iets uit de winkel wegneemt, volgt aangifte. Dat idee lanceert directeur M. Roos van het Centraal Bureau Le vensmiddelenhandel (CBL), de overkoepelende organisatie van supermarkten in Nederland, in het korpsblad van de Rotterdam se politie. Volgens hem zou het systeem tot een enorme tijdsbe sparing kunnen leiden, zowel bij de politie als bij de winkeliers. „Met een aangifte is veel tijd ge moeid, terwijl het in de praktyk lang niet altijd tot een veroorde ling komt," zegt Roos. Hij gelooft dat iemand die voor het eerst is betrapt, zich wel twee keer zal be denken voordat hij opnieuw pro beert toe te slaan, als er een aan gifte dreigt. Veel winkeliers die naar het poli tiebureau gaan om aangifte te doen, klagen dat de winkeldief al het bureau uitwandelt, voordat het aangifteformulier geheel is in gevuld. „Het heeft blijkbaar geen enkele zin, als ik mijn winkel sluit om aangifte te gaan doen," is dan hun logische reactie. De politie ziet weinig in het plan om winkeldieven door het opma- Rotterdam Een 42-jarige auto mobilist uit Rotterdam is gisteren op de Bosdreef ernstig gewond geraakt nadat hij de macht over het stuur had verloren. Hij be landde in de middenberm en kwam tegen een boom tot stil stand. Het slachtoffer is door de brandweer uit de auto bevrijd. De man is met diverse botbreuken opgenomen in een ziekenhuis. Rotterdam Een 23-jarige chauf feur uit Sittard is gistermiddag zijn vrachtwagen kwijtgeraakt bij het winkelcentrum Keizerswaard aan de Herenwaard. Hij had de sleutels van zyn voertuig in het slot achtergelaten toen hij even het winkelcentrum inging. In de wagen zaten honderd huidhoude- lijke apparaten. Door John Bunte en Kor Kegel Rotterdam De schoolklas blijft nog even zitten, op excursie ten slotte. Maar de rest van de publie ke tribune bij de Tweede Kamer loopt leeg. RPF-woorvoerder Stel lingwerf is aan de beurt, het boeit weinigen, want de net afgeronde bijdrage van WD'er Remkes schreeuwt om een nadere be schouwing. Zijn verhaal liegt er niet om. Hij biedteen opening om alsnog op één lijn te komen over de bestuurlijke toekomst van Groot-Rotterdam en bekend is in middels dat ook D66die suggestie zal omarmen. Binnen een minuut staan er zeker dertig 'regio-Ueden' voor het buf fet in de hal. Het gesprekonder- werp is zonneklaar. Gaan we nu dié richting uit? Komen er ge woon twee provincies-nieuwe-stijl in plaats van'een stadsprovincie Rotterdam? En wat betekent dat dan? De meningen zijn verdeeld. Niet zo vreemd, omdat ook die op tie nog volop mogelijkheden laat. Want hoe zit het dan met Rotter dam? Wordt dat nu opgedeeld of niet? De meningen zijn verdeeld. In af wachting van een koffie met ge walde koek of saucyzenbroodje wordt er stevig gefilosofeerd. CDA-kamerlid Van der Heijden benut de rede van Stellingwerf om ondertussen zijn partijgeno ten nadere uitleg te kunnen ge ven. „Peter van Heemst speelt hoog spel," vertrouwt hij vice- voorzitter Verbree van de Stadsre gio (tevens burgemeester van Ca- peUe)toe. Van Heemst houdt namelijk keihard vast aan een, zo goed als, ongedeeld Rotterdam en de woordvoerders van de coalitiepar tijen wensen niet zo ver te gaan. WD'er Remkes stelt keihard dat het voorliggende voorstel móet worden overgenomen. Iedere wij ziging is voor hem onaanvaard baar, Dan worden ook de wets voorstellen niet aangenomen. „Je kunt nu niet meer selectief gaan lopen winkelen. Anders kan dit voorstel gewoon worden bijgezet in de Boulevard of Broken Dreams." Als handreiking richting PvdA biedt hij aan wel serieus te willen praten over de opsplitsing van Zuid-Holland in twee provincies- nieuwe-styl. Groot-Rotterdam en Groot-Den Haag, waarbij derhal ve ook geen sprake meer is van een provincie Haaglanden. En waarbij de Drechtsteden en de Hoeksehe Waard versneld bij Rot terdam zouden gaan behoren. Hij weet dan dat D66-woordvoer- ster Scheltema die suggestie eveneens zal doen. Zij benadrukt in haar betoog er alles aan te heb ben gedaan om Rotterdam en om liggende gemeenten alsnog warm te maken voor het aangepaste ka binetsvoorstel om de stad in vijf gemeenten (met een centrumstad binnen de Ruit van rijkswegen) te verdelen, „We zijn blijven praten, hebben voortdurend geprobeerd draagvlak te krijgen, maar het was kansloos." Haalbaarheid Vooral bij de deelgemeenten is geen eer te behalen geweest. Dat erkent ook voorzitter Klaassen van Prins Alexander; „Ik ben nog optimistisch. Het alternatief van een gewone provinciesplitsing is niet reëel, de haalbaarheid is on bekend en het kan jaren duren. Dus is een afzien van de stadspro vincie een beslissing om voorlo pig weer vele jaren niets te doen." Volgens Scheltema is die negatie ve houding mede gekomen door het feit dat de gemeente Rotter dam nadrukkelijk stelde de uit komst van het referendum (tegen iedere vorm van opdeling) te steu nen en de landelijke PvdA op die zelfde koers is gaan zitten. „Over al waar ik kwam, werd ik gecon fronteerd met de uitlatingen van Van Heemst, die al had gezegd dat Rotterdam intact moest blij ven. De PvdA heeft nooit gepro beerd het kabinetsvoorstel te ver dedigen." Van Heemst, de PvdA-woordvoer- der tijdens het debat, is nu door zijn coalitiegenoten in een moei lijke positie gemanouevreerd. Hij houdt vast aan een ongedeeld Rotterdam, de VVD heult met op positiepartij CDA en D66 biedt heel nadrukkelijk een opening naar de WD. Terwijl de democra ten zich toch heel goed in de PvdA-grieven kan vinden, bena drukt Scheltema, die begin deze week de Rotterdamse fractievoor zitter Ravestein nog op bezoek had. Volop voer voor discussie derhal ve in het rijtje voor het buffet en de belendende wandelgangen. De ruime delegatie van de provincie Zuid-Holland hoort het verheugd aan. De Rotterdamse gedeputeer de Brouwer, die wordt geacht de overstap naar zijn woonplaats te maken, ziet de door VVD en D66 toegepaste handreikingen hele maal zitten. „Als provinciebe stuur hebben we er steeds op in gezet dat de grensproblemen nu eens goed worden aangepakt," zegt hij, „Dit is dé mogelijkheid om het goed op te lossen. Het lijkt mij dat de stadsprovincie van de baan is en de provincie Zuid-Hol land weer vol op de kaart komt. Dat is niet ongunstig. De oude Rijnmondwet uit 1981 ligt klaar en we kunnen dan snel van start gaan, met als voordeel dat Rotter dam in tact blijft. Maar ja, ik weet ook niet welke magische krachten minister Dijkstal dit weekeinde nog zal aanwenden." Hij schat in dat zijn partijgenoot Van Heemst ook gevoelig voor de inbreng van WD/D66 zal blijken. „Misschien moet hij hier toch maar gewoon in meegaan. Deze suggestie heb ik hem wel vaker aangereikt en hij is volgens mij bereid om een heel eind in die richting mee te denken." Andere betrokkenen weigeren zo ver te gaan. Zij staan weliswaar niet onwelwillend tegenover een eventuele entree van Hoeksehe Waard en Drechtsteden, maar dat zou dan in een later stadium moe ten gebeuren. Verbree: „Nu ligt er iets en daar moeten we mee aan de slag. Dat gebied erbij trekken kan altijd in een later stadium nog. Het ziet er toch gunstig uit? Ik vertrouw wel op Dijkstal. Ge zien de uiteenlopendheid van de meningen in de Tweede Kamer moet het doenlijk zyn om meteen ferm kabinetsstandpunt de party en tot elkaar te bewegen. En laten we nou nuchter blijven: waarom zouden we die stadsprovincie nou toch niet doen? Na zo veel voorbe reidingen? Er zijn toch geen we zenlijke argumenten meer om die stadsprovincie te caneellen?" Evalueren De Rotterdamse wethouder Den Oudendammer denkt over een uitbreiding van het provinciege- bied exact hetzelfde als Verbree. „We hebben steeds gezegd dat het tot de mogelijkheden behoorde, maar niet nu, We hebben afge sproken na vier jaar te evalueren en dan kan het altijd nog." De wethouder moet er niet aan den ken dat de besluitvorming niet rond is vóór de oorspronkelijke ingangsdatum van 1 januari 1997. Brouwer gelooft daar helemaal niets van. „Om de stadsprovneie goed op poten te zetten ben je ook nog minimaal twee jaar zoet. Kijk alleen maar naar wat er allemaal nog met de ambtenaren moet ge beuren. Invoeringvan provincies- nieuwe-styl is veel minder ingrij pend. Houd je je daar intensief mee bezig, dan hoeft er helemaal geen verdere vertraging te ont staan."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2