15 'In Vlaardingen kan openbaar onderwijs zich nu voluit profileren' A Hoekse duinen verbergen honderden bunkers Healing in Nieuwland PvdA houdt politiek café Presentatie van popworkshops Clown zet wijkcentrum op zijn kop met grappen Zoeken naar voorouders makkelijker met cursus Informatie-avond over psychisch zieke mensen Leren reanimeren bij Rode Kruis Kleurrijke werken in Gemeentemuseum SCHILDERIJËN-EXPOSiTIE TENTOONSTELLING PUBLIEKE AANKONDIGING - OPENBARE VERKOOP —i ii EEEHi— VERKOOP igentia Rottere, .u, Dagblad Vrijdag 26 januari 1996 Na een eerder succes vindt dinsdag 30 januari weer een 'healing1 plaats in wijkcentrum Nieuwland in Schiedam. Een groep van magnetiseurs en Reiki- therapeulen geeft groepsmeditatie en instraling. De bijeenkomst is georganiseerd door de Spirituele Vereniging Harmonia en wordt geleid door hypno- therapeut Gerrit van Oorschot, Wijkcentrum Nieuw land is gevestigd aan het Dr. Wibautplein 165 in Schiedam. De healing begint om 20.00 uur en kost vijf gulden. Dc jongcrenwerkgroep PvdA Schiedam houdt woensdag 31 januari vanaf 20.00 uur een politiek café over de nieuwe winkeltijdenwet. PvdA-woordvoer- der Mariétte van Zuijlen gaat in cultureel café 't Spul in discussie met de volgende mensen die op lokaal niveau met de nieuwe wet te maken krijgen: William de Block, franchisenemer van Ahold, Chris Coppens, voorzitter van het Centrummanagement, en Marjan deMol-de Mooij, gemeenteraadslid van de WD. Tevens is Wilma Ruis namens de Dienstenbond FNV aanwezig om haar licht te laten schijnen over de win keltijdenwet. Cultureel café 't Spul is gevestigd aan de Hoogstraat 92 in Schiedam. Meer informatie is te krijgen bij Jan-Willem Men- nink, telefoon 4716177,of Jesse Soesbergen, telefoon 4735034. In wijkcentrum De Erker is vanavond en morgen avond een presentatie van alle popwerkshops van het centrum. De Erker heeft twintig workshops voor zowel kinderen, jongeren en volwassenen. De pre sentatie vindt op beide avonden plaats van 19.00 tot 23.00 uur, Wijkcentrum De Erker is gevestigd aan de Jan van Avennestraat in Schiedam. Vlaardingen Clown Ricky komt woensdagmiddag 31 januari van af 14.00 uur wijkcentrum 't Nieuwelant op zijn kop zetten. Hij haalt grappen en grollen uit en laat zijn goochelkunsten zien. Kinderen van vijf tot en met tien jaar zijn welkom in het wijkcentrum aan de Rot- terdamseweg 176 in Vlaardingen. Het optreden duurt tot 15.15 uur. In wijkcentrum Holy aan de Aristide Briandring 90 in Vlaardingen wordt vanaf dinsdag 30 januari een cursus genealogie gegeven. Genealogie is de leer van de ontwikkeling en de verwantschap van families. In Nederland zijn duizenden beoefenaren van de ge nealogie. De eerste informatie over de familie is meestal snel te vinden. De moeilijkheden komen vaak als men verder aan de slag wil. Op vragen als: Naar welk archief moet ik gaan, welke dossiers zijn in te zien, hoe zetje een stamboom op en hoe moeten gegevens worden opgeslagen, worden tijdens de cur sus antwoorden gegeven. De cursus, georganiseerd door Wijkcentrum Holy en Stichting Ouderenwerk Vlaardingen, bestaat uit tien bijeenkomsten. De kosten bedragen zestig gulden. Voor meer informatie kan tussen 8.30 en 12.30 uur worden gebeld met nummer 2485100. In aanloophuis De Groene Luiken in Vlaardingen wordt dinsdag een informatie-avond over omgaan met psychisch zieke mensen gehouden. De avond wordt georganiseerd door stichting In Perspektief Vlaardingen. Suus de Baan, contactpersoon van de stichting, houdt aan het begin van de avond een in leidend praatje. Tijdens de avond worden antwoor den gegeven op de vragen hoe familieleden om moe ten gaan met psychisch zieke mensen. Aanloophuis De Groene Luiken is gevestigd aan de Oosthavenkade 8 in Vlaardingen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Voor meer informatie kan con tact op worden genomen met Rob van Herwaarden, telefoon 4346855. Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uit een boekje worden geleerd, Daarom geeft het Rode Kruis in Vlaardingen een praktische tursus, waar in twee avonden wordt geleerd hoe te handelen bij iemand met een hartstilstand. De cursus vindt plaats op de dinsdagavonden 30 ja nuari en 6 februari. De herhalingsles vindt plaats op dinsdagavond 13 februari. Deze cursussen worden elke maand in het Holy Ziekenhuis van 20.00 tot 22.00 uur gehouden en kosten (incl. herhalingsles) veertig gulden. Telefonisch aanmelden kan tussen 09.00 en 12.00 uur op nummer 4342700. in het Gemeentemuseum Maassluis is momenteel een expositie over Theodoor Heynes te zien. Heynes is vooral bekend geworden als aquarellist. OpvaÜend in zijn werk is de brede penseelstreek waarmee hij vlakken van heldere intense kleuren op papier zette. Hij streefde steeds naar de essentie: de soms bijna abstracte composities geven de aquarellen een mo numentaliteit, die men slechts zelden ziet in werk dat in deze techniek is uitgevoerd. De tentoonstelling in het Gemeentemuseum aan de Zuiddijk 16 moet worden gezien als eerbetoon aan de kunstenaar, Het museum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Daniëlle Hermans Peter de Lange Jan Rozendaal Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Jan Horsünk VlaardingenElke school in ons land kent een bestuur, in on derwijstermen 'het bevoegd gezag'. Scholen die behoren tot het bijzonder onderwijs, in de meeste gevallen van protes tants-christelijke of rooms-katholieke signatuur, hebben zelf standige schoolbesturen; openbare scholen vallen onder het gezag van het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente waar ze gevestigd zijn. Of liever gezegd vielen, want in een aantal Nederlandse gemeenten is de trend naar decentralisatie van bevoegdheden zelfs tot in het onderwijs doorgedrongen. Zo ook in Vlaardingen, waar sinds 1 januari het bevoegd gezag van het openbaar basisonderwijs en het openbaar (voortgezet) speciaal onderwijs is overgedragen aan de 'bestuurscommissie openbaar onderwijs Vlaardingen'. it -at Ir.jf? 8B-ÏS Debestuurscommissiedlesindsljanuarihetbevoegdgezagvormtvanhetopenbaarbasisonder- wijs en het openbaar (voortgezet) speciaal onderwijs in Vlaardingen. Foto Roei Dr/ksua Kersvers voorzitter van die be stuurscommissie is de heer H. den Haai\ in het dagelijks leven rector van een grote, openbare scholengemeenschap in Spijke- nisse en iemand met erg veel er varing op onderwijsterrein. „Tot nog toe was het de wethouder van onderwijs die vanuit zijn functie de verantwoordelijkheid droeg vooj' het openbaar onderwijs," zegt Den Haan, „maar dat was al tijd maar een onderdeel van zijn taak, hoe belangrijk ook. Boven dien moet een wethouder ook ter dege rekening houden met de be langen van het bijzonder onder wijs. Van een duidelijke profile ring van het openbaar onderwijs komt op die manier natuurlijk niet zoveel terecht." Verdraagzaamheid Den Haan benadrukt dat laatste als een van de belangrijkste voor delen van een bestuurscommissie die de taak van de wethouder overneemt. „Een onafhankelijk bestuur is niet alleen veel slag vaardiger, maar kan ook veel dui delijker stelling nemen." Als we zenskenmerk van openbaar on derwijs noemt Den Haan ver draagzaamheid en respect voor elkaar. „Op het punt van de iden titeit heeft het openbaar onder wijs nooit water in de wijn ge daan," voegt hij eraan toe. „Dat zou het bijzonder onderwijs zich eerder moeten aantrekken." Verschil Met die uitspraak bevindt Den Haan zich in goed gezelschap, want ook prof. dr J. Leune, voor zitter van de Onderwijsraad, stelt zich in de bundel 'Onderwijs in 2000' van de journalist Jos Ahlers uiterst kritisch op ten aanzien van de manier waarop sommige bij zondere scholen met de vrijheid van onderwijs omspringen. Van enig verschil met openbare scho len is nauwelijks iets te merken. De Vlag' dekt de 'lading' niet meer, maar de belastingplichtige betaalt wel mee aan het in stand houden van dergelijke scholen. De oplossing volgens Leune: bij zondere scholen zouden hun ei gen grondslag eens wat meer seri eus moeten nemen, of kiezen voor de openbare gedaante. Naast een taak in het uitdragen van de beginselen van het open baar onderwijs heeft de Vlaar- dingse bestuurscommissie een in drukwekkend pakket bevoegdhe den van het gemeentebestuur overgenomen. Daaronder vallen het volledige personeelbeleid, be steding van de financiële midde len, onderhoud van de gebouwen en het vaststellen van de beleids plannen. De voorbereidingen voor al die werkzaamheden neemt de Dienst Educatie Schiedam voor zijn re kening. Geheel passend in deze tijd van privatisering hebben Den Haan c.s. deze stichting in de arm genomen. Een aantal boventallige ambtenaren van de Vlaardingse onderwijsafdeling heeft er boven dien een nieuwe werkkring ge vonden. Den Haan: „Op termijn is dat een goedkopere oplossing dan een afdeling op het gemeentehuis in stand houden. Wij zijn overi gens wel uiterst tevreden over de geweldige steun die wij van de Vlaardingse ambtenaren hebben gehad bij de overdracht van de he le boedel," Deskundigen Met wij doelt Den Haan op de be stuursleden die met hem de com missie vormen, zonder uitzonde ring deskundigen op de verschil lende beleidsterreinen. Vice-voor- zitter is R. Witvoet, directeur van een school voor speciaal onder wijs. Secretaris mr. H. Boer is goed thuisop financieel-materieel onderwijsterrein en op het gebied van bestuurskunde en bestuurs recht. Penningmeester D. Knol is register-accountant en werkzaam op het ministerie van VWS. Mevrouw mr. L, Minnigh-van Dorp heeft veel bestuurlijke erva ring; ir. G. van Vijven is vanuit zijn achtergrond de expert op het gebied van gebouwenbeheer en A. Wustrow tenslotte is oud-wethou der van Maassluis en werkzaam in het onderwijs. De laatste drie zijn leden van de commissie. In de eerste maanden van haar bestaan zal de bestuurscommissie zich onder meer gaan bezighou den met de plannen voor een uni- lokatie in de Westwijk, op het Erasmusplein met een dependan ce aan de Van Maerlantlaan. Den Haan: „Onze bedoeling is een ge-' bouw te realiseren dat helemaal voldoet aan de onderwijseisen van de volgende eeuw. Bij de bouw zal dan ook rekening wor den gehouden met een van de sterke kanten van het openbaar onderwijs in die wijk: het werken met afwisselend kleine en grotere groepen leerlingen en niet alleen met traditionele klassen. Daar mee kan goed aangesloten wor den op de individuele mogelijkhe den van de basisschoolleerlingen. Daarnaast zullen we heel hard gaan werken aan een verdere ver groting van de deskundigheid van directies, personeel en de me dezeggenschapsraden, opdat alle betrokkenen nog beter kunnen meepraten en oordelen over alles wat er in de dagelijkse onderwij spraktijk speelt. Want daar gaat het in het openbaar onderwijs im mers om: m een zo groot mogelij ke openheid en in onderlinge sa menspraak komen tot het beste onderwijs voor onze kinderen." Door Leen van Ooijen Hoek van Holland Voor de arge loze strandbezoeker lijkt het alsof de natuur zelf de grilligheid van de Hoekse duinen heeft gescha pen. Her en der steken kleine en grote heuvels omhoog. Ze zijn begroeid met helmgras, duindoorns of braamstruiken. Wat daaronder zit, is toch minder onschuldig dan het lijkt. Onder het zand van de Hoekse duinen zijn honderden bunkers verborgen. Ze werden in opdracht van de Duitsers gebouwd en dienden tij dens de Tweede Wereldoorlog als bescherming tegen aanvallen van de geallieerden uit zee. Na de be vrijding werden ze leeggehaald, eerst door verzetsmensen, later door het leger en in allerlaatste in stantie door souvenirjagers. De bunkers werden voor vele doeleinden gebouwd. Ze dienden om er het zware en lichte geschut in onder te brengen, maar er wer den ook speciale bunkers ge bouwd voor de opslag van wapens en munitie. Verder moesten ook de manschappen van het Duitse leger ondergronds worden onder gebracht, waar ze konden slapen zonder het risico van bombarde menten. De zogenoemde 'Atlantikwall' is het meest bekende deel van de bunkerwerken. Deze betonnen muur moest een onneembare hin dernis vormen. Maar in het ach terland was het aantal bunkers ei genlijk veel groter. De Testing Hoek van Holland' werd in de ja- Niet alle bunkers gaan helemaal schuil onder de duinen. Zo hier endaar is in Hoek van Holland nog een restantte zien van de 'Atlantikwall' die de Duitserser in de oorlog bouwden, FotoWestiandsFotoarchiet ren 1943 en 1944 herschapen tot één groot bunkerdorp. De meeste bunkers waren onder ling met elkaar verbonden. Onder de duinen, maar ook op het ter rein langs de Nieuwe Waterweg, werd een gangenstelsel van vele kilometers gegraven, zodat men zich ondergronds van de ene bun ker naar de andere kon begeven. In de loop van de jaren iverden tientallen bunkers die een hinder nis vormden voor uitbreidings plannen en wegenbouw, gesloopt en verwijderd. Maar onder de dui nen zijn er nog honderden achter gebleven. De verbindingen tus sen de bunkers zijn grotendeels ingestort. Stalen luiken die de toegangen afsloten, zijn in de loop van vijftig jaar doorgeroest. Dat geeft nog wel eens verrassin gen. Zo zijn er in de rijbaan van de Koningin Emmaweg, aan de wa terwegboulevard, al enkele malen forse gaten gevallen omdat afslui ting van een ondergrondse gang het begaf en een deel van de weg gewoon in de diepte verdween. Veel gangen en toegangen van bunkers zijn in de loop der jaren ook bewust volgestort met zand om te voorkomen dat al te nieuws gierige souvenirjagers zichzelf in gevaar zouden brengen. In de eerste jaren na de oorlog ge bruikten veel Hoekse inwoners de bunkers als noodwoning, omdat de echte woningen voor het me rendeel waren gesloopt. De laat ste bunkerwoning werd pas in de jaren zeventig ontruimd. Deze stond aan de Nieuwlandsedjjk, ook al een natuurgebied dat zijn ontstaan te danken heeft aan de tientallen bunkers die onder de zandlaag zijn verborgen. Niet allemaal zijn ze trouwens Nü mettötaal nieuwe kolfektie. Verlate kennisgeving van spqedverkoop.om financiële rédenen,. Alle schilderijen rnoeten worden verkocht. KOM KIJKEN - ENTREE GRATIS Te koop is onder meer een unieke collectie olieverfschil derijen. voorstellende schitterende Hollandse land schappen. in diverse afmetingen verkrijgbaar, prachtig van kleur en van topkwaliteit. 100 prachtige stillevens en bloemcollages, die een sieraad in uw woonkamer zul len zijn. Verder zullen te koop w orden aangeboden ±150 zeegezichten, die normaal in de winkel zouden worden verkocht voor ƒ1,695.- en nu voor ƒ250.- compleet met houten lijst De schilderijen die te koop worden aangeboden, zijn van Nederlandse kunsthandels m financiële moeilijkheden, die tm verknop nven'irm om een faillissement ie voor. komen en belasting en schuldeiser, te kunnen betalen In deze kunst verkoop worden nieuwe schilderijen met lijst te koop aangeboden cn direkt afgeleverd met KORTINGEN TOT 80%. ZATERDAG 27 EN ZONDAG 28 JANUARI HOLIDAY INN ROTTERDAM CITY CENTRE Schouwburgplein 1 Geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Deze verkoop omvat ook een collectie van IOO ingelijste schilderijtjes met de meest uiteenlopende voorstellingen en /ijlt v.m topkwaliteit Sommige 7iin f250.- waard en gaan nu weg vanaf slechts ƒ35.- p.st. Grote schilderijen tn mooie lijsten, veel soorten, allemaal plm. ƒ1.950.- waard, nu voor ƒ275.- pa>t. Alles moet weg met kortin gen lot 80%.Te mooi om waarte zijn 75 bosgezichten m alle afmetingen te zien en te koop Betaling contant, met girobetaalkaarten of eui ocheque verdwenen. Aan de Nieuwiandse- dijk is de 'zeven gaten bunker' een bekende ontmoetingsplaats van een groep jongeren. In het Vinetaduin, dat jarenlang tot verboden gebied was ver klaard en dat officieel nog steeds niet toegankelijk is, liggen even eens tientallen bunkers. Aan de zijde van de strandboulevard staan er nog enkele die in de oor log dienst deden om het zware ge schut in onder te brengen. In het duingedeelte dat grenst aan het Vinetaduin is een flink aantal bunkers zichtbaar gebleven. Ze zijn niet onder het zand gestort en de wind zorgt ervoor dat ook de natuur deze betonnen kolossen er niet helemaal onder krijgt. Juist in deze omgeving zijn de laatste tijd in toenemende mate souveniijagers op pad om te zien of er nog een herinnering aan de Tweede Wereldoorlog is te vin den. De kans daarop is in deze omgeving niet groot, want gedu rende tientallen jaren is er in dit gebied gezocht. Maar mensen die zich wat meer herinneren uit de oorlog zijn ervan overtuigd dat er onder het zand van het Hoekse natuurgebied nog heel wat ge vaarlijke spullen moeten liggen. Diep onder het zand en meestal onbereikbaar. Trekpleister Ook voor toeristen vormen de bunkers een grote trekpleister. Voor kinderen zijn het soms leuke speelgeiegenheden en omdat de onderlinge verbindingen zijn dicht gemaakt, is het in dit gebied ook met echt gevaarlijk. Dat was in de eerste jaren na de oorlog wel anders. Toen lagen de handgrana ten, de lichtkogels, de pistolen en andere gevaarlijke zaken gewoon voor het grijpen. Tot vele jaren na de bevrijding waren er m Hoek van Holland tal van mensen die een voorraad lichtkogels op de zolder bewaarden. Op Oudejaars avond vormden die een prachtige vervanging van het vuurwerk. De projectgroep van het Water wegcentrum dat de recreatie wil bevorderen, wil inspelen op de no stalgische gevoelens van veel toe risten. Er zijn plannen om tussen alle nieuwbouwplannen ook weer een deel van de oude Atlantikwall op te graven. Gedacht wordt aan het gedeelte tussen de Noorder- pier en de Badweg, waar een flink aantal bunkers werd gebouwd. Daarmee zou men twee dingen kunnen bereiken. In de eerste plaats de herinnering levend hou den aan een periode die voor Hoek van Holland desastreuze ge volgen heeft gehad en in de twee de plaats het maken van een visuele attractie, -~ïTTï7r Vrijdag 26 januari SCHIEDAM Openbare bibliotheek Bachplein. Schnjversavond met R, Peper, 20.15u. Filmhuis. 'Disclosure', 21.30u. Podium. The Fnday Night Biues Sessions, 22.00u. VLAARDINGEN Harmonie. Marten Putman Festival, 2Q.00u. Vrije Academie. Lezing overGoya, 20,00u. Grote Kerk. Or gelconcert, 20.00u. Stadsgehoor zaal. 'Purper 11' door Purper, 20.15u. MAASSLUIS Aurora-gebouw. Lezing, Scarabee, 20.00u. ROTTERDAM Dynamisch Partycentrum, Mikeen Ellen, 20.00u, Ahoy'. Turandot, 20.QQu. De Doelen Gr.z. Rotter dams Philharmomsch Orkest, 20.15u. Kt.z. Meesters aan het kla vier, 20.15u. C5Jazz. Jazz Jam Ses sion, 21.00u. Harbour Jazzclub. Tribute to New Orleans, 21.30u. De Vlerk. Nederhoptour, 22.Q0u. Zat- kini. Tony Viola, 22.00u. Theater Zuidplein Gr.z. Willem wilmink, 20.15u. KJ.z, Arno van der Heyden, 20.3ÖU. Westervolkshuis. Op Zoek, 20,30u. Rotterdamse Schouwburg KLz. üat Dror Nir Ben Ga! Company (Israel), 20.30u. De Scheg. Het Berenhuis, 16.00u. Jeugdtheater Hofplein. Bulletje en Bonestaak, 19.00u. Bibliotheek theater. Uit de tienduizend dingen, 20.30u. Rotterdams Centrum voor Theater. Masterclass vormge ving, 20.30u. Zaterdag 27 januari SCHIEDAM Teerstoof. Umonade Leescafé met S. Kuyper, 14.00u. Blauwe Brug. Play-m, 16.00u. Teerstoof. Apollo toneel, nog niet bekend. Filmhuis. Film 'Disclosure', 20.30U. Podium. Judith Catharine, 22.Q0u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 'Rembrandt was mijn buurman' door Haarlems to neel, 20.15u. Harmonie. 'Mabel en Gonzalez Tango Tupambae', 20.30u. MAASSLUIS De Schuurkerk. DeTypes, 20.30u. ROTTERDAM Conservatorium. Masterclass gi taar, 10.30-13.00-14.00-17.OOu. Ahoy'. Turandot, 20.0Qu, De Doe len Kl.z. Legendansche zangeres sen, 2Ö.15u. Baroeg. Rhythm Pigs, 21.OOu. HarbourJazzclub. The HarbourJazzband, 21.30u. I'Esprit. Son MC Gaulley (USA), 22.00u. SensiCafé Rotterdam.SocialFunk Band,22.00u. NIvonDJenstencert- trum Vreewijk. De Bn/g, 14.30u. Activiteitencentrum ZJaak. Rata touille, 20.00u. Bibliotheekthea ter. Van Vleuten/Van der WuJp, 20.30u. Rotterdams Centrum voor Theater. De stad behoort de nacht, 20,30u. Theater Zuidplein Kl.z. Amo van der Heyden, 20.30u. Gr.z, Fiesta Gitana 1996, 20.15u. Rotterdamse Dansacademie. Klaartje Wakker, 15.30u. Rotter damse Schouwburg Gr.z. What the body doesn't remember, 20.15u. Kl.z. üat Dror Nir Ben Gal Company (I srael)20.30uJeugdtheaterHof- plein. Builetje en Bonestaak, 19.00u.CIemenshuis.Devertoofde van mijn vrouw, 20.15u. Zondag 28 januari SCHIEDAM Podium. De zondaganders, 21.30u. Maandag 29 januari VLAARDINGEN Wijkcentrum Holy, Informatieav ond over de digitale stad, 20.00 u. ROTTERDAM Calypso 1 t/m 3:25e Filmfestival Rotterdam. Cinerama 1: 'Danger ous Minds' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30-9.30. Cinerama 3: 'Filmpje' (12) 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama4: 'Seven' (16)dag. 1.15- 9.30. 'Johnny Mnemonic' (16) dag. 4-6.45. Cinerama 5: 'Zusje' (12) dag. 1.15-9.30. The cold light of day' (al) dag. 4-6.45. Corso: The American President' (al) dag. 4- 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Imax Theater: The Living Sea' (ai) dag. (beh.ma.) 2-4, do. ook 6.30. 'Africa: The Serengeti' (al) dag. (beh .ma.) 3. Vr.t/m wo.: 'Fires of Kuwait' dag. 5. 'Antarctica' dag. 5.45. The first emperor of China' dag. 6.30. 'Goldeneye' (12) dag. 7.30-10, 'Po cahontas' <N) (al) za.zo. opk!2. Lan- taren/Vensterallezalen:25elnter- nationaai Filmfestfa! Rotterdam. Lu- mière lt/m 4:25e Filmfestival Rot terdam. Rex: 'Spies Rower Panties' (18) dag. vanaf 12. dood .voorst. Thalia: 25e Rlmfestiva! Rotterdam. Nachtvoorstellingen: Cinerama 1: 'Dangerous Minds' (16) vr.za. 00.15. Cinerama 2: 'Goldeneye' (16) vr.za. 00.15. Cinerama3:'SuddenDeath' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Corso: 'Babe'za- .zo.wo. 1.15.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3