Boris Becker wil weer de beste worden Bal na o p ACH Emotionele Monica Seles oppermachtig Ed de Goey 'minkukelgedrag' verweten Overmars geopereerd door Cor van der Hart Wilander en Novacek ontkennen dopinggebruik 'Ik begrijp niet waarom ik de afgelopen jaren steeds moest horen dat het voor mij over was' Rituelen Rotterdams Dagblad Maandag 29 januari 1996 Melbourne De Internationale Tennis Federatie (TTF) heeft bij de Australian Open in Melbourne geweigerd in te gaan op berichten in de Britse media, dat twee ten nissers bij een dopingcontrole be trapt zouden zijn op het gebruik van cocaïne. Volgens News of the Vorid gaat het om de Zweed Mats Wilander en Tsjech Karei Nova cek. Zij zouden vorig jaar bij de open ÏVanse titelstrijd tegen de lamp zyn gelopen. Volgens de Engelse krant hebben Wilander en Novacek ontkend drugs te hebben gebruikt. Het tweetal heeft internationaal be faamde advocaten in de arm geno men om hun reputatie te zuive ren. „Uit naam van onze cliënten ontkennen we de beschuldiging ten stelligste," aldus een verkla ring van de juristen. „Een proef met een leugendetector wees uit dat zij de waarheid hebben ver teld." Wilander, goed voor zeven Grand Slam-titels, keerde vorig jaar voor het eerst sinds 1990 terug in de fop-vijftig. Hij meldde zich met Novacek, de advocaten en enkele getui ge-deskundigen de afgelo pen week bij de ITF in Londen, zoals de regels voorschrijven. „De federatie schrapte het verhoor dat voor de dag erna was vastge steld," ging de verklaring van de advocaten verder. „We beginnen nu met de voorbereidingen om de ITF volgende week in Londen voor de Hoge Raad te dagen." „Wy doen geen mededelingen over individuele onderzoeken en de resultaten daarvan," verklaar de ITF-voorzitter Brian Tobin op de slotdag van de Australian Open, „De ITF weigert elk com mentaar zolang niet duidelijk is wat er precies speelt. Het is niet fatsoenlijk iets over iemand te zeggen zonder dat diegene zich heeft kunnen verdedigen." aldus Tobin. De voorzitter gaf wel toe dat er bij de ITF een beroepszaak aanhangig is gemaakt Die wordt behandeld door een onafhankelij ke commissie, Volgens News of the World zou den slechts erikéle' t'éïliiishfHcièïs van de zaak optie hoogte zijnrHet is de officials ten strengste verbo den ook maar iets te zeggen zo lang het juridische gevecht voort duurt. Wilander en Novacek zou den de betrouwbaarheid van de controles aanvechten. Geen van beiden speelden in de Australian Open. Melbourne God was met Michael Chang in de finale van de Australian Open, Boris Becker bestormde echter succesvol de hemel. De 28-jarige Duitser veroverde in Melbourne voor het eerst in vijfjaar weer een Grand Slam-tiiel. Na tweeënhalf uur was hij zijn vijf jaar jongere Amerikaanse tegenstander de baas: 6-2 6-4 2-6 en 6-2. In 1991 rende Becker direct na zjjn zege in Melbourne het sta dion uit om in zijn eentje in het park zijn emoties de baas te wor den. Zondag nam de Duitser uit gebreid de tijd uit te leggen, waar om hij tegenwoordig weer lekker in zjjn vel zit. Vrouw Barbara en twee jaar oude zoon Noah spelen daarbij een belangrijke rol. „Zij hebben me weer hongerig ge maakt, gemotiveerd om aan de top terug te keren. Ik bevind me weliswaar in de herfst van mijn loopbaan, maar ik geloof dat er nog steeds een paar grote over winningen voor me in net ver schiet liggen. Toen ik Barbara leerde kennen, maakte ik een vrije val op de wereldranglijst. Ze bleef maar zeggen dat ze me graag nog een keer als winnaar van een Grand Slam wilde zien. Bij deze." Becker versus Chang; een uitge kookte aanvaller tegen een sterk gelovige, razendsnelle verdedi ger. De start van de Duitser in Melbourne was houterig, die van Chang te mooi voor woorden. De kleine Amerikaan stond op weg naar de finale geen set af, zelfs niet tegen de gedoodverfde favo riet Andre Agassi. Becker, die in de laatste drie jaar in Melbourne geen partij wist te winnen, dreef na moeizame vijfsetters tegen Ru- sedski en Johansson'de demonen uit zijn lijf en groeide in het toer nooi. Foutloos Tegen Kafelnikov (kwartfinale) en Woodforde speelde Becker na genoeg foutloos. De laatste werd in de halve eindstrijd gek van de afgemeten passeerslagen, de snoeiharde forehand en de perfec te volleys. „Zelfs god zou het moeilijk hebben deze Becker te verslaan," riep Woodforde na zijn kansloze nederlaag vertwijfeld uit. Woodforde had het goed ge zien; ook Chang kon de Duitser nauwelijks fatsoenlijk weerwerk leveren. Becker liep gisteren voor een uit puilend centre court van Flinders Park via sterk spel uit naar 2-0. De Boris Becker in de finale tegen Chang. De nummer vier van de wereld heeft nog steeds honger. Hij wil weer terug naar de eerste plaats op de wereldranglijst. Foto Greg woowafp eerste set, waarin Chang direct twee opslagbeurten verloor, was in een half uur bekeken: 6-2. De tweede, 64 na het benutten van zijn zevende breekpunt op 44, nam ruim de dubbele tijd in be slag. De strijd leek beslist. Becker verloor echter zijn concentratie, gleed weg in dromenland. Chang, net als Becker al op 17-jarige leef tijd winnaar van een Grand Slam- toernooi, haalde direct uit. In 33 minuten bracht hij Becker terug op aarde: 6-2. Vergeefs hoopte Chang op de defi nitieve ommekeer. Hij liep de lon gen uit zijn lijf, joeg op elke bal, sloeg voor zijn doen veel aces (11), maar kreeg geen vat meer op zijn geroutineerde tegenstander. „Ik heb het beste gegeven, maar dat was niet voldoende," perste hij na de partij uit zijn mond. „Becker is de ware kampioen." Op 1-1 in de vierde set greep de Duitser zyn kans het duel te be slissen; geholpen door de umpire, MelbourneEen sehcuderblessu- re noch de omhoog gevallen Duit se Anke Huber kon Monica Seles weerhouden voor de vierde keer het Open Australisch tenniskam pioenschap te winnen. De finale in Melbourne duurde zaterdag een uur en zeventien minuten: 64 6-1, Voor de geboren Joegoslavische speelster (Novi Sad) was het de vierde titel in Australië na 1991, 1992 en 1993. De Amerikaanse bleef in Flinders Park ongeslagen in al haar 28 partijen. In totaal was het de negende grand slam-titel voor de 22-jarige Amerikaanse. Ze won het Frans Open in 1990,1991 en 1992 alsmede het US Open in Seles womfaaar vierde Australian Open bij afwezigheid van 's we relds nummer één Steffi Graf, nochtans was haar opmars in drukwekkend. Op weg naar de eindstrijd verloor ze slechts een setje, in de tiebreak van de eerste set tegen haar landgenote Chenda Rubin, Monica Seles in tranen Foto RayGiubiio/AFP Later bij de gebruikelijke pers conferentie barstte de 22-jarige Amerikaanse van Joegoslavische kom-af in huilen uit. De tranen van Seles vloeiden toen zij ge vraagd werd naar de gevolgen van de steekpartij, waarvan zy piplO april 1993 in Hamburg het slacht offer werd. Gunther Parche, een gestoorde fan van Steffi Graf bracht Seles aan de rand van de baan toen enkele steekwonden toe. Hij wilde Seles uitschakelen om zyn favoriete weer aan de top van de ranglijst te brengen. De psychische gevolgen waren desa streus voor Seles. Liefst 28 maan den verscheen zij niet op de ten nisbaan. Melbourne was pas het vierde toernooi voor Seles sinds haar te rugkeer in de tenniswereld na de messteek in haar rug in Hamburg op 30 april '93. De wond kon met slechts twee krammen worden ge hecht, maar de psychische en mentale schade was zo groot dat ze 28 maanden wegbleef uit het toptennis. 1 r "•t1- Eenmaal terug won ze gelijk het Canadees Open, maar ze was nog lang niet topfit. Blessures aan knieën, enkels, lies en schouder hinderden haar het weergaloze spel van begin negentiger jaren boven te halen. De resultaten be haalde ze op karakter. Na de fina le in Melbourne tegen de kansloze Huber toonde haar gezicht nog grimassen van pijn. Zij probeerde desondanks te stralen en zei: „Melbourne haalt mijn beste ten nis boven." De een jaar jongere Anke Huber uit Karsdorf speelde voor het eerst een finale van het grand Slam. In de eerste set had ze de grootste moeite Seles bij te hou den. Ze speelde voortdurend te gen een achterstand, brak in de vijfde game door de service van Seles maar leverde de voorsprong onmiddellijk in. Huber bleef bij tot 44, verloor toen voor de twee de keer haar opslag en leverde de eerste set in aan Seles, die het ge luk afdwong. Ze won de set met een voordelige roilenowr-de-ne- trand. De favoriete dwamMdaar~ door over haar zenuwen heen en liep in de tweede set binnen vijf minuten uit naar 3-0, Daarna speelde ze de eindstrijd routineus uit „Ik wilde wel, maar was mach teloos," erkende de nauwelijks aangeslagen Huber. „Seles was eenvoudig de beste." die een backhand van de Amen- kaan uitgaf. De beslissing had een breekpunt tot gevolg. Met snoei harde backhand buitte hij het voordeel uit. In de zevende game volgde het tweede opsiagverlies van Chang. Becker sloeg zich ver volgens naar drie wedstrijdpun- ten, waarvan hij het tweede be nutte. Op zijn erelijst van 45 toernooi- overwinningen prijken na zondag zes Grand Slam-titels uit tien fi nales. Alleen Roland Garros ont breekt „Daar winnen is als een droom. Die probeer ik dit jaar toch een keer te laten uitkomen," keek hij vast vooruit naar het gravel- evenement. Becker is veranderd, rustiger ge worden, op en naast de baan. In december was hij de sterkste op het officieuze wereldkampioen schap in Frankfurt door in de fi nale ook van Chang te wmnen. „Ik begrijp ook niet waarom ik de afgelopen jaren steeds moest le zen dat het voor mij over was. Mijn huwelijk en gezin hebben me alleen maar sterker gemaakt." Honger De nummer vier van de wereld heeft dus nog steeds honger, wil weer terug naar de eerste plaats op de wereldranglijst. Die positie bekleedde hij in januari 1991, c-a- dat hij voor het eerst in Melbour ne had toegeslagen door Ivan Lendl te verslaan. „Het bereiken van die positie was destijds mijn grote doel, een bekroning van mijn instelling. Nu ligt de situatie anders. Ik leef bij de dag, neem niet meer alles klakkeloos voor waar aan. Pas als ik maandag lees dat Becker het eerste Grand Slam-toemooi van het jaar gewon nen heeft, geloof ik het." Becker is ervan overtuigd de kloof naar de top-drie van de we reldranglijst {na Melbourne: Agassi, Muster, Sampras) te kun nen overbruggen. „Zolang mijn vrouw en kind me steunen en ik mezelf m een tennisbroek niet be lachelijk maak, ga ik eiyoor. Ou der worden heeft in mijn beroep voor- en nadelen. Het voordeel is dat je op belangrijke momenten kalmer blijft. Je realiseert je dat het slechts een tenniswedstrijd is. Meer niet Melbourne. Open Australische kampioen schappen, Finales, 11 miljoen gulden. Mannen: Becker (Dui/4)-Chang (VSt/5) 6-2 64 2-6 6-2. Dubbel: Edberg/Kotda (Zwe/Tsj) -Lareiu/O'Bnen (Can/VSt) 7-5 7-5 4-6 6-1 Gemengd dubbel' 1 Wbotiforde/Netiand (Aus/let/1 J-Jensen/Arendt (VSt) 4-6 7-5 6-0 Vrouwen: Selds (VSi/l^Hübef (Dm/8) 64, 6-1, Dubbel" Rubm/Sanchez Vicano (VSt Spa^Davenpori/Maiy-Joe Fernandez (VSt/3) 7-5 2-664 Junioren: Jongens- Rehnqvist (ZweJ-Hell- strnn (Zwe) 6-17-6 Dubbel Braccaiali/Ro- bichaud (Ita/Can>LeeriYotman (Eng) 6-2 6- 4 Meisjes: Grzybowska (Pol)-Dechy (Fra) 6- 14-6 6-1. Dubbel: Pasükova/Schonfeldova (TsjKBarabantsjikova/Lucic (WRu/Kro) 6-1 6-3. „Ik heb nooit iets om die bossen in Zeist gegeven. Ais het regent huilen de bomen, fk ben een man van het waterendezee. Water geeft ruimte, levenenmjheid" Carel Akemann, scheidend elftal begeleider van het Nederlands voetbalelftal, in Het Parool „Bij het Nederlands elftal geniet ifc 's avonds het meest van een goed glas wijn, dat ik samen met Mare Overmars of Arm Winter drink. Met Ronald Koeman was het altijd 'even een pilsje'. Dierbare momen ten." Opnieuw Carel Akemann. Micheis uias verder dan wij toen hij in 1974 met het Nederlands elf tal aan hetWKin Duitsland begon. Deman icon hoger en breder denken dan de rest. Micfrels u;as de eerste goedermnagervanhetNederlands elftal. Training geven bij Oranje is vanmetzoveelbeUmg, vind ik. Het belangrijkste is dat de hoo/dcoach een goede manager is. Hiddink is dat. Advocaat misschien ook, zon derdat hij zich daarvan beumstis." Idem over diverse trainers van Oranje. En weer Carel Akemann. „Mijn richtpunt is het Ajax-voet- bal: dominant zijn,jeniet laten af bluffen, de tegenstander je tuit op leggen. Dat geefthet beste resultaat en past ooJc het best bij mijn karak ter. Ik was een heel erg agressieve en dominante speler." Emmen-trainer Azing Griever in Vrij Nederland. j, Onder de douchezei Aid Schenk): 'Henk, sta toch niet steeds met sa mengeknepen billen, ontspan non eens een keer." Schaatscoach Henk Gemser over zijn eer seizoen als coach van dema^enkemploegindeVoIks- kranti „Mijn hart ligt bij Ab Kroolc en Henk Gemser. Ik zou dolgraag met die twee binnen de KNSB wilen functioneren. Maar die samenwer king zal er wel nooit komen. Dat wordt te gevaarlijk voor de sckaatsbondomdat we een te hecht team zouden vormen." Gerard Kemkers, bondscoach van de Amerikaanse schaatsers, in d? Telegraaf 'Een gevoelswaarde van min 15,' dichten ze Ed de Goey in zijn eigen Gouda toe, sinds hij onlangs een groep junioren van het jarige Donk, op bezoek in de Kuip, m de kou liet staan. 'De Donkiaan', het clubblad van de 75-jarige derde klasser, verwijt de doelman van Feyenoord 'minkukelgedrag', omdat hij op een zaterdagmorgen na de training ijskoud in zijn boli de stapte en wegscheurde, zyn op een rondleiding rekenende stad- genootjes beteuterd achterlatend. Gelukkig waren er genoeg Feyen- oorders die wel begrepen wat er van een profvoetballer wordt ver wacht. De handtekeningen van spelers als Ronald Koeman, Or lando Trustful!, Henk Fraser en Peter Bosz maakten voor de jeugdige Gouwenaartjes veel goed van wat hun beroemde plaatsgenoot eerder op de dag had bedorven. Sparta hield zaterdag in de sportzaal van de Erasmus univer siteit een onderling zaalvoetbal- toernooitje. Het Dream-team' van assistent-trainer Henk van Stee werd laatste. De ploeg van de ook meespelende trainer Henk ten Cate viel voortijdig uiteen na en kele meningsverschillen. De for matie van Nico Jalink werd kam pioen. De eerste scheidsrechterscur- sus voor (ex-)spelers uit het be taalde voetbal begint op 7 februari met twintig man. De twintig kan didaten hebben zich na een ken nismakingsbijeenkomst, maan dag in Zeist, ook daadwerkelijk voor de leergang aangemeld. De cursus neemt in totaal veertig uur in beslag, verspreid over vijf woensdagen. Daarin komen alle onderdelen aan de orde die ook tijdens de reguliere scheidsrech- terscursussen worden behandeld. De docenten voor deze versnelde opleiding zijn: Cees Bakker, Ma- riö"van der Ende. Frans Houden Bondscoach Ruud Krol is met Egypt® uitgeschakeld voor de Afri ca Cup. Dat krijgt hij OOk nog op zijn bordje. FotoJudaNgwenya/Reutens en John Biankenstein. De cursisten zijn o.a.: Aad Ar.- driessen, Mike Snoei, Wout van Driel (allen exLparta), Jack de Gier, Mare van Hintum, Roland Jansen (allen Willem II). Alfons Arts (Go Ahead Eagles), Wlody Smolarek (FC Utrecht) en Carlo vati Tour (ex-Excelsior). Teleac stopt steeds meer sport in de televisie-uitzendingen. De educatieve omroep start woens dag een reeks programma's over topsport. In de programmareeks ifofcel Spel voert Hugo Camps ge sprekken met topsporters en zijn portretten te zien van vroegere sporthelden. Bokser Resilio Tuur (Nederland 2,20.00 uur) opent de serie. De interviewer spreekt ver der achtereenvolgens met Ronald Koeman, autocoureur Jos Ver stappen, atlete Letitia Vriesde, dressuurrydster Anky van Gruns- ven en wielrenner Erik Breukink. Het gaat over ambities, drijfve ren, succes en teleurstelling. De gemeenteraad van Edam/ Volendam heeft Volendam forse financiële steun toegezegd. De raad ging akkoord met een subsi die-aanvraag van 767.000 gulden voor reeds gedane uitgaven in het kader van veiligheidsvoorzienin gen in het stadion. De raad ver strekte bovendien een renteloze lening van één miljoen gulden in 25 jaar terug te betalen alsmede een gemeentegarantie van twee miljoen gulden voor de verdere afbouw van het stadion van de club. In België moest Dirk Goossens nog vijf jaar zitten, op Gran Cana da genoot hij tot vooi kort onbe kommerd van de zon. De politie op het vakantie-eiland heeft hem onlangs opgepakt. België heeft om uitlevering van de voormalige prof van Beerschot, Anderlecht, Lierse SK, FC Antwerp en FC Boom gevraagd. Dirk Goossens (33) gold in België ooit als een veelbelovend voetballer, maar wel een die zich tamelijk vreemd ge droeg. In 1991 werd hij voor het eerst gearresteerd omdat hij am fetamines in zijn bezit had. Daar bij bleef het niet. De politie pakte hem diverse keren op wegens ge bruik van en handel in verdoven de middelen. Bovendien werd hij ervan verdacht de drijvende kracht te zijn achter een inbre kersbende, die op bestelling dure auto's roofde, In juni 1994 werd hij tot vijf jaar en vier maanden cel veroordeeld. Vóór de zitting was hij al verdwenen. Zijn vader dnjft op Grgn Canaria een taxibe drijf. In de voetbalwereld ver- Cor van der Hart junior, zoon van de oud-intemational, heeft Mare Overmars geopereerd. Zaterdag kreeg de linkerspits vanAjax een nieuwe voorste kruisband voor zijn linkerknie. Een woordvoer der van het Onze Lieve Vrouwe Gasthuisin Amsterdam noemde de ingreep geslaagd. Het herstel zal acht tien maanden duren. Tijdens de operatie van bijna twee uur werd een stukje pees en twee botblokjes uit een ander deel van de knie verwijderd en op deplaats vastgezet waar de afgescheurde kruisband had gezeten. De pees moet de band vervangen. - Dé Ajacied, die in het duel met De Graafschap, december vorig jaar, zwaar geblesseerd raakte, mag waarschijnlijk woensdag het zieken huis verlaten. Overmars werd voor de operatie professor Steatman in Vail, Colorado, aangeraden. Deze Amerikaanse specialist had eerder de kniebanden van de Duitsers Karl-Heinz Riedle, Lothar Matthaus, de doellieden Oliver Kahn en Raimond Aumann en ook Brian Laudrup (Glasgow Rangers) gerepareerd. Hij koos echter voor het Onze Lieve Vrouwe Gasthuisin Amsterdam, en voor chi rurg Cor van der Hart junior. moedde men al dat zoonlief daar ook naar toe was getrokken. Op Gran Canaria zou Goossens, die zich ooit nog bij RKC in Waalwijk meldde om een contractte verdie nen, uitbater spelen van een bor deel/escortservice. Het Zuidafrikaanse voetbalelf tal moet een nieuwe bijnaam krij gen. Het grootste dagblad van Zuid-Afrika, De Ster van Johan nesburg, heeft hiertoe een verkie zing uitgeschreven. De bedenker van de origineelste naam wordt beloond met ruim vijfhonderd gulden. Het Zuidafrikaanse team wordt door de fans en de media 'Bafana, Bafana' genoemd, wat in de Zulu-taal de jonkies betekent. De blanke Zuidafrikanen en de officials van de voetbalbond in Zuid-Afrika (SAFA) hebben op een nieuwe naam voor het team aangedrongen. De huidige naam zou neerbuigend klinken. Mexico is op de FÏFA-wereld- ranglijst van januari de top-tien binnen gekomen. De winnaar van deGoldCupkloir /an de twaalfde naar de achtste plaats. De eerste zeven posities in het klassement bleven ongewijzigd. Netieiland is zesde, Brazilië eerste. Het voet balteam van de Verenigde Staten, halve-finalist bij de Gold Cup, stebff naar de vijftiende plaats, de hoogste notering tot dusver. Stand aan kop: 1. Brazilië 69,61 punten, 2. Duitsland 61,58,3 Ita lië 60,87, 4. Spanje 59,38, 5. Rus land 58,59, 6. Nederland 57,86, 7, Argentinië 57,06, 8. Mexico 55,97, 9. Noorwegen 55,43,10. Denemar ken 55,07. De Bundesligaciubs hebben in de eerste competitiehelft flink met geld gesmeten. De achttien clubs gaven na de start van de ti telstrijd bijna 35 miljoen gulden aan transfers uit. In de zomerpe riode hadden ze al 140 miljoen gulden aan 113 spelerswisselin gen uitgegeven. Landskampioen Borussia Dort mund, in de kwartfinales van de Champions League tegenstander van Ajax, heeft in totaal het mees te aan transfers uitgegeven. Met de zes miljoen voor de laatste aan kopen, Ruben Sosa van Inter en Jörg Heinrich van SC Freiburg, kwam het bedrag voor versterkin gen dit seizoen al op 28 miljoen gulden. Bayern München gaf als enige club geen geld uit na de competitiestart. De nummer twee van de ranglijst had echter in de zomer al twintig miljoen geïnves teerd in nieuw materiaal. Bayern liet de afgelopen maanden wel twee spelers vertrekken: Sutter naar SC Freiburg en Kuffour naar FC Numbers. Het is Ramadan, dus stond de Egyptische bondscoach Ruud Krol voor het voldongen feit of hij mee zou doen of niet. Nu ken ik Krol, zodat ik me een idee gevormd heb hoe dat gmg toen ze hem tijdens de voorberei ding op de Africa Cup op dit feest attent maakten. Wat is dat, Ramadan? - zal hij om te beginnen gevraagd hebben, want voetballers en trainers zijn dan weliswaar overal ui de wereld geweest en hebben overal in ruime mate hun sporen achterge laten, maar dat wil zeker niet zeg gen dat ze zich uit internationale solidariteit de betekenis van ook maar één cultureel ritueel hebben eigen gemaakt. 2e hadden in die voornamelijk westerse hotels wel wat anders aan hun hoofd. Maar op de eerste dag van de Ra madan werd het Krol verklaren- derwijs toch al gauw duidelijk wat die eerbiediging inhield. Hij zat namelijk als enige aan tafel Er stond ook maar één bord. Er lag maar één vork en die was voor hem. Op de training had hij bo vendien achttien transpirerende spelers stuurloos naar de volle flessen Spa zien staren en zich nerveus afgevraagd waarom. La ter aan de bar had hij dit nog eens uitgetest Hij draaide het vinger tje rond, terwijl dat niet z'n ge woonte is, maar niemand had trek. Weg gezelligheid. Ook viel het hem op dat '§en man een vrouw bekeek, ter» '}n spelers dit normaal gesu>. .en toch langdurig deden. Hij dacht en dacht en dacht maar één ding: waar is Ralph Inbar van de Tros? Ik hoorde van Wim Suurbier dat hij twaalf aaneengesloten uren wezenloos en achterdochtig om zich heen heeft lopen kijken. Pas toen hij op de tweede dag 's morgens wéér als enige hongerig in de eetzaal aan de grote tafel zat, wilde hij hom of kuit, stak z'n vin ger op en vroeg z'n voorzitter wat er in hemelsnaam gaande was. En toen kwam de aap uit de mouw: het is Ramadan, meneer. Wat? vroeg Krol, die zeker wist dat het maandag was. Ramadan, meneer. En wat mag dat dan wel wezen? Dat is een feest der overdenking, sir. Uw spelers mogen een maand lang vanaf de opgang der zon tot haar ondergang niet eten, niet drinken en (z'n voorzitter boog angstvallig voorover boog naar het oor van Krol) sssst, ze mogen ook geen sex. Nu laat 'n beetje voetbaltrainer zich natuurlijk niet het kaas van z'n brood eten, dus spartelde Krol tegen. Hij raadpleegde ook on middellijk z'n agenda, bladerde tot aan mei en had ineens een bril jant idee: meneer de voorzitter, sprak hij, ik vi nd het goed, die Ra madan, maar nu niet. We stellen het uit tot van de zomer. Is dat voetbaltaal of niet? Drie minuten later begreep Ruud Krol het misverstand, koos verex- cuserend onmiddellijk eieren voor z'n geld en nam toen een naar Nederlandse voetbalbegrip pen historische maatregel, die hij ons ook niet heeft willen onthou den. Hij vastte mee. Hy eet, drink en neukt dus nu 's nachts en wel exact op het door de Koraan aan gegeven moment dat een witte draad niet meer van een zwarte is te onderscheiden. Hiep, hiep, hoe- Wel heeft hij Wim Suurbier een karikatuur gestuurd van een ma gere man bij kaarslicht met een kroket in z'n hand, maar dat is een geintje. Hoofdzaak was zijn bereidheid om zich over te geven aan 's lands wys 's lands eer. Ik vind dit in Krol te prijzen. Zijn initiatief opent bovendien perspectieven voor de Nederland se trainer alhier. Want wat een aardige ontwikkeling zou het niet zijn wanneer bijvoorbeeld Louis van Gaal zich een knalrode Por sche zou aanschaffen en met een leuk vaartje door de Amsterdam se binnenstad zou crashen. Zoiets schepteen band. Toen George Boateng naar achteraf bleek onte recht vierentwintig uur in de poli tiecel doorbracht, had Arie Haan eigenlijk best eens voor hem kun nen bidden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4