-V Schiedamse college ziet geen reden standpunt Zestienhoven te herzien Particuliere huiseigenaren zoeken kracht in federatie Kunstbus rijdt naar Boymans- van Beuningen Aanloophuis zoekt vrijwilligers Ouders houden zelf disco's voor jeugd Europa Kinderhulp zoekt gastouders Rubbertegels op speelplaatsen Ook in nieuwe opzet blijven de vliegtuigen teveel herrie veroorzaken gettda Bestuurders Dienstencentrum ruziën over gratis etentjes Rotterdams Dagblad Dinsdag 30 januari 1996 vlaardingen Dc tweede Kunstbus voor senioren rijdt donderdag 1 februari naar de tentoonstelling 'Schatten van de Tsaar' in museum Boymans- van Beuningen in Rot terdam. 'Schatten van de Tsaar is een tentoonstelling over Peter de Grote. De samenstellers van de expositie hadden bij hoge uitzondering de kans een aantai kunstschatten als ikonen, kronen en juwelen uit Rusland naar Nederland te halen De Kunstbus vertrekt 's ochtends om 1115 uur vanaf hefcHoIlandiagcbouw naar Rotterdam. Van 11.45 tot 15'.00 uur kunnen de deelnemers de tentoonstelling in Boy mans- van Beuningen bezoeken. Om 15.00 uur vertrekt de bus weer naar Vlaardingen en komt daar rond 15.30 uuraan De kosten van de Kunstbus-expositie zijn ƒ22 gul- dep,.. Informatie j te krijgen bij de admmistratiebahe van de Vrije A* ademie aan de Oosthavenkade 42 in Vlaardingen. Hetin maart 1994 geopende aanioophius 'De Groene Luiken' aan de Oosthavenkade in Vlaardingen is op zoek naar een aantal vrijwilligers. Er is al een groep van zo'n veertig getrainde vrijwilligers. De stichting die het centrum beheert, zoekt gastheren en -vrou wen van 25 jaar en ouder die minimaal een dagdeel per week beschikbaar hebben. Van de vrijwilligers wordt verwacht dat zij beschik ken over goede contactuele eigenschappen, open heid en incasseringsvermogen. Daarnaast moeten zij in staat zijn volledige geheimhouding in acht te kun nen,nemen. Voordat de vrijwilligers aan de verplichte training van vijf avonden mee kunnen doen, wordt er eerst een'.selectie gehouden. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij Anja Bruijkers op nummer 010- 4712191 of Rob van Herwaarden op nummer 010- 4346855. Hoek van Holland Een aantal Hoekse ouders gaat zelf disco-avonden or ganiseren voor de jeugd. Er is een plan uitgewerkt om vanaf 10 februari iedere zaterdag een disco te 'draaien' voorkinderen van 8 t/m 15 jaar. Nel de Blooy is een van de organisatoren. De dokters- vrouw heeft samen met Conny van Dijk en Mieke Fransen en een aantal andere moeders kans gezien om op zaterdagavond beslag te leggen op gebouw Ire ne achter de hervormde kerk m de Kleine School straat. „We willen iets doen voor de groep kinderen die vaak een beetje tussen wal en schip vallen," aldus Nel de Blooy..,.Ze'zyn eigenlijk te jong om 'de kroeg' in te gaan, maar aan-de andere kant-weer te oud voor de poppenkast. Wat wij voorstaan zijn zaterdagavonden waarop deze groep op een verantwoorde manier uit kan gaan. We zijn open van acht uur tot ongeveer kwart over elf. Ouders kunnen hun kinderen halen en brengen, maar ze blijven natuurlijk niet bij de dis co. Daar hebben we per avond drie mensen voor die bij toerbeurt toezicht houden." Het ligt overigens in de bedoeling om de jeugd ook zelf actief te laten zijn. Zo kunnen zij zelf plaatjes draaien. „Uiteraard wordt er alleen frisdrank ge schonken tegen een gezellig prijsje. Alcohol is niet aanwezig en roken wordt niet toegestaan." Met uitzondering van de schoolvakanties zal de disco elke zaterdagavond gaan draaien. De eerste keer, op 10 februari, is een kennismakingsavond en de toe gang is dan gratis. Wie daarna regelmatig wil komen, betaalt ƒ2,50 inschrijfgeld en vervolgens een gulden per,keer. De organisatoren hebben op dit moment vooral nog behoefte aan het nodige materiaal zoals disco-lam pen, ed-spelers, mengpanelen en andere zaken die vgi&Leen 'vriendenprijsje' overgenomen kunnen worden. De Westlandse afdeling van de Stichting Europa Kin derhulp is weer op zoek naar gastouders. Al 35 jaar lang worden er in de zomervakantie kansarme kin deren gedurende drie weken naar Nederland ge haald en in gastgezinnen opgevangen. Ze komen on der meer uit Londen, Parijs, Hannover, Berlijn maar ook uit Amsterdam. Het is de bedoeling dat mensen hun huis maar vooral hun hart openstellen voor deze kinderen. Vaak zijn thuis bij de ouders de geldzorgen boven het hoofd ge- grfrdid. Soms weten de kinderen niet eens wie hun vader is of ze krijgen thuis gewoon niet de aandacht diezenodig hebben. Sommige kinderen nemen al op heel jèugdige leeftijd de problemen van hun ouders mee.-# Mensen die in de komende zomervakantie als gast ouder willen optreden voor de Stichting Europa Kin derhulp kunnen contact opnemen met de regio-ver- tegehwoordigers via 0174-248050 en 070-3230922. Het invoeren van Europese veiligheidsnormen, bete kent dat ook de Maaslandse speelplaatsen worden aangepast. Om aan de nieuwe eisen te voldoen, moet er in Maasland in totaal 66 vierkante meter rubberte gels worden aangebracht. Maasland heeft 22 speelplaatsen, waarvan er zeven tien een ondergrond hebben die bestaat uit beton- en rubbertegels, Vier speelterreintjes hebben gras als ondergrond, één speelplaats is gemaakt met boom schors. Alle speelplaatsen worden door de dienst Openbare Werken gecontroleerd op gebreken en zo nodig onderhouden. Er wordteen logboek bijgehou den om het risico van aansprakelijkheid bij voorko mende ongelukken op de speelplaatsen te voorko men. Met de inspectie van de speelplaatsen en het aanleg gen van de rubbertegels is een bedrag gemoeid van 24.500 gulden. Daarmee is op de begroting voor dit jaar geen rekening gehouden. Het college wil de ge meenteraad voorstellen dit bedrag te betalen uit het fonds Dorpsuitleg. Door Carel van der Velden ■«-ie i e ,nev. ab eb iet Luchthaven Zestien hoven zorgt ook in een nieuwe opzetvooron aanvaardba re geluids- overlastinde noordelijke wijken van Schiedam, meent het college van b en w. Luchtfoto Roel Dijkstra. Schiedam De collega's in Vlaardingen wil len na jaren oppositie het verzet tegen vlieg veld Zestienhoven opgeven, maar volgens het Schiedamse college van b en w is daar geen enkele aanleiding toe. In Rotterdam be staat het plan om het vliegveld een beperkte re functie te geven. Het Schiedamse gemeen tebestuur vindt onverkort dat de tent op slot moet. „Voor het rendabel maken van het vliegveld is vermoedelijk meer vliegverkeer nodig dan u aankondigt," vrezen de Schiedammers. „Dat gaat ten koste van het leefmilieu." Het verzet tegen Zestienhoven heeft een lange traditie. Met na me de vroegere wethouder voor milieu en ruimtelijke ordening C. Zijdeveld stak veel tijd en energie in het bestrijden van de luchtha ven op Rotterdams grondgebied. Met ruimtelijke ordening is te genwoordig L. A. Hafkamp belast. Zijn partij (de WD) mag plaatse lijk voorstander zijn van het open houden van een zakenvliegveld in de Rotterdamse regio, dat bete kent nog niet dat de gemeente Schiedam de barricades aan het veriaten is. De meerderheid van het college vindt nog steeds dat het vliegveld dicht moet. Het ver zet komt voort uit de vrees voor blijvende geluidsoverlast in de noordelijke stadswijken. Wijken als Groenoord, Tuindorp, de Vo gelwijk en straks Spaland-Oost liggen pal onder de aanvliegroute van Zestienhoven. Het geluid van de dalende vlieg tuigen klinkt er veel indringen der dan in Vlaardingen, simpel weg omdat ze boven Schiedam een veel geringere hoogte berei ken. En dat is ook in de toekomst ongewenst Want het Rotterdam se gemeentebestuur mag het vliegverkeer beperken door les- en sportvliegtuigen in de toe komst te weren, volgens Schie dam zet dat geen zoden aan de dijk. Het zijn juist de grote kisten die de bewoners van de noordelijke wijken doen opschrikken. De lichtste vliegtuigen die Zestien hoven in de toekomst aandoen wegen zes ton. In 1994 werden er 13.267 vliegbewegingen van gro tere toestellen geturfd. In de plan nen wordt dit aantal uitgebreid tot 20.000, een uitbreiding in deze ca tegorie van zo'n vijftig procent. Schiedam verzet zich al sinds de jaren zeventig tegen het vlieg veld. De strijd tegen de Rotter damse luchthaven werd nieuw le ven ingeblazen nadat Rotterdam in 1989 het Integraal Plan Noord rand Rotterdam (IPNR) presen teerde. Dit was een plan om de noord/westrand van Rotterdam een economische impuls te geven De verplaatsing van het vliegveld naar de Schieveensepolder werd toen voorgesteld als een vliegwiel voor het aantrekken van nieuwe bedrijven in het gebied. Wethouder Zijdeveld schetste destijds de keerzijde van deze ontwikkeling. Hij stelde dat noch het huidige, noch het toen voorge stelde vliegveld in de dichtbe volkte Rotterdamse regio pasten. Geluidsoverlast, schade aan het milieu en de veiligheidsrisico's werden als belangrijkste bezwa ren opgevoerd. De verplaatsing van het vliegveld naar de Schieveensepolder zou qua geluidsoverlast een ontlas ting voor Schiedam hebben bete kend. Toch vond Schiedam dat de ambities van Rotterdam Airport niet verder dienden te reiken dan die van een regionaal zakenvlieg veld. In deze uitspraak voelde Schiedam zich later gesterkt, toen het huidige kabinet anderhalf jaar geleden in het regeerakkoord stelde dat Zestienhoven niet van nationaal economisch belang is. Geluidsoverlast In haar vorige week aan het Rot terdamse gemeentebestuur ge richte bezwaarschrift legt de ge meente Schiedam nadruk op de te verwachten geluidsoverlast van Zestienhoven-nieuwe-stijl. Het college meent dat moet worden uitgegaan van de werkelijke ge luidsbelasting. Rotterdam gaat in de opzet voor het vliegveld van een afwijkend rekenmodel uit, de zogenoemde herberekende 1977- contour. Dit model geeft volgens Schiedam geen realistisch beeld van de herrie die daadwerkelijk door de vliegtuigen wordt veroor zaakt. Het levert straks een be perkte zone rond de luchthaven op waar woningbouw niet moge lijk is of waar huizen tegen de her rie moeten worden geïsoleerd. Op basis van een volgens Schiedam realistischer bereke ningsmodel is het door de lucht haven bedreigde gebied veel gro ter, In Spaland-Oost dreigt de ge luidsoverlast in de toekomst de wettelijke normen te overschrij den. Schiedam zou dit een onaan vaardbare aantasting van het leef milieu viriden, Bovendien zadelt het de gemeente Schiedam moge lijkerwijs met veel kosten op. Kos- Door Ben van Haren viaardingen - Net iets meer dan tien procent van de particuliere woningeigenaren uit de Westwijk hebben tot nog toe gereageerd op een oproep om de krachten te bundelen. Toch verwacht eind volgende maand initiatiefnemer H. van Rij de oprichtingsvergade ring te beleggen voor een Federa tie van Eigenaren Westwijk. Hij is optimistisch over de 250 aanmel dingen, die hij rechtstreeks of via verenigingen van eigenaren heeft ontvangen. Enkele weken geleden trad de oud-onderzoeksambtenaar van Rijkswaterstaat Van Rij in over leg met een aantal kennissen uit de Westwijk, die net als hij wo ningeigenaar zijn. „Nu er zoveel op stapel staat in onze wijk doen we er verstandig aan om de krachten te bundelen," redeneerde hij. „Woningcorpora ties zijn betrokken bij de plannen makerij voor Westwijk 2005, huur dersverenigingen praten mee evenals winkeliers. De grote groep particuliere woningeigena ren heeft echter geen platform, terwijl toch nu bijna en straks ruim de helft van het huizenbezit in de Westwijk privébezit is." In de Westwijk staan momenteel ruim 5700 woningen waarvan ruim 2400 particulier eigendom zijn. In byna 700 bungalows en rij tjeshuizen en ruim 1700 maiso nettes en appartementen huizen eigenaar/bewoners, Dit aantal is sinds de bouw van de Westwijk, bijna veertig jaar geleden, aan zienlijk gegroeid omdat bedrijfs pensioenfondsen en andere be leggers in de loop der jaren veel flatwoningen in de verkoop heb ben gedaan. In de gemeentelijke plannen Westwijk 2005 is het streven opge nomen om het particulier bezit nog verder uit te breiden. Van de voorlopig geplande ruim 1300 nieuw te bouwen woningen zijn er slechts 150 in de huursector bere kend. Daarnaast wordt uitgegaan van de sloop van 260 huurwonin gen. Het percentage koopwonin gen zai volgens de bestaande plannen van 42 naar 53 groeien. De 45-jarige Van Rij, die sinds zijn vertrek bij Rijkswaterstaat druk in touw is als voorzitter van de op innovatie gerichte Stichting We tenschappelijk Onderzoek Creati- A/s alleenstaande een beetje uitgekeken op uu> omgeving? Het aantal eenpersoonshuishoudens in Nederland neemt gestaag toe. Deze maatschappelijke ontwikkeling heeft consequenties voor de woningmarkt, vakantiereizen, recreatieactiviteiten enz. Hoewel een aantal organisaties, zoals bijvoorbeeld dansscholen, activiteiten organiseren voor alleenstaanden, gebeurt dit o.i. te weinig. Wi] zijn dan ook van plan in onze accommodatie zweroactiviteiten te organi seren voor alleenstaanden, al of met gekoppeld aan een bepaald thema. Te denken valt hierbij aan gezondheid/fitness, pensioenen/verzekeringen, vakanties enz. Graag willen wij tn con tact komen met pnvé-personen en instellingen om van gedachten te wisselen tot verdere ontwikkeling en invulling van deze activiteit. Belangstellenden worden uitgenodigd contact op te nemen met de receptie van onze accommodatie, telefoon 010-4719327. Op korte termijn ontvangt u dan een uitnodiging voor het bewonen van een bijeenkomst. Uw medewerking wordt zeer op prijs gesteld. Directie Sportfondsenbad Groenoord SPOKT- ZN RECRZATiZBAD GROENOORD Pr. Beatrixiaan 2 - Schiedam Tel. 4718729-4719327 Drie ieden van de initiatief groep, v.l.n.r. V. Sweers, H. vanRijenMJ. LJpsius: 'Wie waarde hecht aan het ver sterken van de kwaliteit van wonin gen, woon complexen en woonomge- vingmnetzïch bij onze fede ratie aanmel den. Er is veel opteknappen in de West wijk.' Foto Roel Dijkstra viteit, vond snel gehoor voor zijn idee om de woningeigenaren een eigen plek te geven in het overleg over de aanpak van de Westwijk. Een makelaar, een stedebouw- kundige en een winkelier waren met hem en nog een vijfde eige naar/bewoner van een huis m de Westwyk bereid de kar te trek ken. „Ock wethouder K van der Windt reageerde enthousiast, net als de Vereniging Eigen Huis. Met de gemeente onderzoeken we of we de Erasmus Universiteit kunnen inschakelen voor een enquête on der alle huiseigenaren. We heb ben inmiddels een plekje m het infocentrum aan de Floris de Vijf delaan. Wij willen de zaak positief benaderen. Een goed coniact met de gemeente en het projectteam is een vereiste om de bestaande kwaliteit van de wijk te verster ken en dreigende verpaupering tegen te gaan. Daarom willen we als federatie in het infocentrum zitten." De initiatiefnemers wil len niet in het vaarwater van de bestaande Verenigingen van Ei genaren gaan zitten. „We willen een overkoepelende organisatie zijn, een platform voor alle parti culiere woningeigenaren in de Westwijk en de aangeslotenen on dersteuning kan bieden." Gedacht wordt aan het stroomlij nen van de contacten met de ge meente, het organiseren en coör dineren van aanpassingen en on derhoudswerkzaamheden aan ap partementencomplexen en bij de herinrichting van de wijk. Ook denkt men aan subsidies, gunsti ge leningen, kortingen bij aanko pen en verzekeringen. Van Rij: „Woningeigenaren en WE's, die waarde hechten aan de kwaliteit van hun woning/wooncomplex en woonomgeving moeten zich maar bij ons aanmelden." ten voor geluidsisolatie moeten door de initiatiefnemers van een bouwplan worden betaald, stelt Schiedam. Volgens het Schiedamse gemeen tebestuur gebruikt Rotterdam ook andere reken trucs om de toe komstige geluidsoverlast te baga telliseren. In de geplande geluids contouren gaat Zt-stienhoven reeds op voorhand uit van een wettelijk verbod op verouderde vliegtuigen. In de praktijk mogen deze vliegtuigen in ieder geval de eerste jaren nog op Rotterdam Airport landen, met alle gevolgen voor de geluidsoverlast vandien. Verder wil Zestienhoven de start en landingsbaan ook in de toe komst blijven gebruiken voor charters voor vracht en vakantie gangers. Schiedam vraagt zich af hoe dit voornemen is te rijmen met het kabinetsbesluit dat Zes tienhoven niet van nationale eco nomische betekenis is. Ook van het aangekondigde ver bod op nachtvluchten is het Schiedamse college niet onder de indruk. In de opzet mag er in de toekomst tussen elf uur 's avonds en zes uur 's ochtends niet wor den gevlogen. Schiedam stelt dat de nachtrust alleen kan worden gegarandeerd aïs het vliegveld minimaal tot zeven uur 's och tends is gesloten. Dinsdag 30 januari SCHIEDAM Wijkcentrum Nieuwiand. Healing, 20.00u. Podium. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Aanloophuis Groene Luiken. Om gaan met psychisch zieke mensen, 20.00u. ROTTERDAM Ahoy.Turandot, 20.00u. De Doelen Kl.z. Coryfeeen spelen kamermuziek, 20.15u. Nighttown. Mad Professor, Macka 8,, Robotiks, 21.00u. Dizzy. Marmx Busstra Quartet, 22.00u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Meneer Paul, 20.15u. Kl.z. Goodbye Body, 2Ö.30u. Theater Zuïdplein Gr.z. De Nieuwe Snaar Revue, 20.15u. Bioscopen Kruiskade en o.a. Lantaren/Venster, Luxor Theateren Zaal De Unie. 25e Inter national Filmfestival Rotterdam, van af 09.00a Woensdag 31 januari VLAARDINGEN Wijkcentrum 't Nieuwelant. Clown soptreden, 14.00u. De Doelen Hal Gr.z. lunchconcert, 12.45u, Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Meneer Paul, 20.15u. Kl.z. Goodbye Body, 20.30u, Jeugd theater Hofplein. Kist, 14.00 en 15.30u. Bibliotheektheater. Glo- bedorus wordt filmster, 15.00u. Bio scopen Kruiskade en o.a. Lanta- renVenster, Luxor Theater en Zaal De Unie. 25e international Filmfestival Rotterdam, vanaf 09.00u. ROTTERDAM Calypso 1 t/m 3: 25e Filmfestival Rotterdam. Cinerama 1: 'Danger ous Minds' (al) dag. 1,15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30-9.30. Cinerama 3: 'Filmpje' (12) 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama4: 'Seven' (16) dag. 1.15- 9.30. 'Johnny Mnemonic' (16) dag. 4-6,45. Cinerama 5: 'Zusje' (12) dag. 1.15-9.30. The cold light of day' (al) dag. 4-6.45. Corso: The American President' (al) dag. 4- 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Imax Theater: The üvmg Sea' (al) dag. (beh.ma.) 2-4, do. ook 6.30. 'Africa: The Serengeti' (al) dag. (beh .ma.) 3. Vr.t/m wo.: 'Fires of Kuwait' dag. 5. 'Antarctica' dag. 5.45. The first emperor of China' dag. 6.30. 'Goldeneye' (12} dag. 7.30-10. 'Po cahontas'(N) (aDza.zo. ook!2.Lan- taren/Venstera!Iezalen:25elnter- nationaal Fllmfestfal Rotterdam, lu- mière 1 t/m 4:25e Filmfestival Rot terdam, Rex: 'Spies Rower Panties' (18) dag. vanaf 12. doori.voorst. Thalia: 25e Filmfestival Rotterdam. Kindermatinees: Corso: 'Sabe'za- .zo.wo. 1.15. Hoek van Holland Omdat zij zich met kunnen verenigen met de manier waarop dienstencentrum Hoek van Holland wordt geleid, zijn verschillende bestuursleden opgestapt. De voorzitter van de stichting die het dienstencen trum beheert reageert verbaasd. Niemand heeft reden tot klagen, meent hij. Hij is ook boos: het ou derenwerk in de Hoek heeft be hoefte aan rust, niet aan ruzie. Eind vorig jaar stapte P. Pipping op als penningmeester van de Stichting Dienstencentrum Hoek van Holland. Hij kon niet werken in een organisatie die volgens hem uit twee kampen bestaat. Pipping was niet de enige die ver trok. Ook financieel medewerk ster en vrijwilligster M. Hogen- boom gaf er de brui aan. Haar col lega G. Meier had dat al eerder ge daan. Twee nieuwe bestuursleden waren ook al snel weerweg. Pipping: „Er zijn in het diensten centrum twee soorten vrijwilli gers ontstaan, een bovenlaag en een onderlaag. Die bovenlaag doet waar ze zin in heeft. Zo zijn er vorig jaar maar liefst twee di ners geweest in een gerenom meerd restaurant. De eerste keer om de bestuursleden wat nader tot elkaar te brengen, de tweede keer was het een select gezel schap met hun partners. Het eer ste diner kostte zo'n 1300 gulden. Wanneer er voor andere vrijwilli gers een dagje uit wordt georgani seerd, moet daar de fooienpot voor worden aangesproken." Wat Pipping vooral dwars zit is dat er tijdens het laatste busreisje voor de vrijwilligers noch tijdens de nieuwjaarsreceptie bij voorzit ter A, Kleijwegt van het diensten centrum een bedankje afkon voor vrijwilligers en scheidende be stuursleden ..Ik vind het onbe hoorlijk dat bestuursleden zich verheffen boven de vrijwilligers. Het bestuur wekt de indruk dat het allemaal ?o goed gaat Maar het laatste jaar zijn er zelfs geen notulen meer gemaakt van be langrijke vergaderingen. De be geleidingscommissie heeft voor gesteld om het hele bestuur te la ten aftreden en te komen tot een geheel nieuwe ploeg, maar daar durft men niet aan. Ik vind deze gang van zaken ten opzichte van de gemeenschap niet te verant woorden." W Voorzitter A. Kleywegt van de Stichting Dienstencentrum Hoelri van Holland reageert verbaasd.*" „Ik ontkom niet aan de indruk dat hier een gefrustreerd man aan het woord is," zegt hij. „De heer Pip ping en mevrouw Hogenboom hebben vorig jaar bedankt als be stuurslid van het dienstencen trum. In hun ontslagbrief staat dat zy het met eens waren met de nieuwe manier van financiële ad ministratie voeren. Dat is hun keus geweest. Niemand heeft ge zegd dat ze weg moesten." Kleywegt betreurt dat er kritiek is op het dienstencentrum. Het be stuur is na een woelige periode juist weer in rustiger vaarwater gekomen. „We hebben tijdens een gezamenlijk etentje geprobeerd iedereen weer in dejuiste richting te knjgen en een aantal proble men op te lossen. In het geval van Pipping en mevrouw Hogenboom is dat niet gelukt. Overigens be staat de afspraak dat het bestuur de mogelijkheid heeft eens per jaar een etentje te organiseren. In de afgelopen acht jaar hebben we daar twee keer gebruik van ge maakt." Kleywegt ontkent dat er sprake zou zijn van twee bestuurslagen en een zekere vorm van discrimi natie. ,.Er is wel een verschil in structuur tussen het bestuur van het dienstencentrum en de vrij willigers. Voor de ruim zestig vrij willigers organiseren we jaarlijks een busreis met daaraan gekop peld een etentje. Daarvoor gebrui ken we inderdaad de fooienpot Die komt daardoor niet alleen ten goede aan de mensen achter de bar. maar aan alle vrijwilligers. Natuurlijk is het ondenkbaar dat van dat beperkte bedrag een bus reis betaald zou kunnen worden." Volgens secretaris E. Zwart wor den er van belangrijke vergade ringen wél notulen gemaakt. „Maar er staat nergens in de sta tuten dat we alle bijeenkomsten moeten notuleren." Hij is bereid een lijst te tonen van genotuleer de vergaderingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3