15, Politie gaat overlast aanpakken Vlaardingen kan met 80 ambtenaren minder toe Vele kandidaten voor het voormalige MOB-complex genda Poep op de stoep (2) Carnaval voor peuters Abstracte foto's van tuinbouwkassen Opleiding voor sportinstructeur Digitale stad Ouderenspreekuur in DC De Vliet Vrijwilligers nodig bij jongerencentra Reünie openbaar onderwijs Wijkagent wordt buurtagent in nieuw beleid Schiedams korps Rotterdams Dagblad Dinsdag 6 februari 1996 r ,-v Nog gelet op de hondepoep op straat? Nee? Ik raad u aan dat wel te doen, want zoals eerder gememoreerd sta je erin eer je er erg in hebt. Een hond heeft geen vaste plek om te poepen. En als het baasje 'm niet leert dat bij het gebrek aan een hondentoilet (heeft Schiedam die dingen eigenlijk wel?) de goot de uitgelezen plek is, kakken ze waar ze willen. Gezien de talloze reacties naar aanleiding van deel 1zou by de lezers de indruk gewekt kunnen zijn dat ik een hekel aan viervoeters heb. Dat is pertinent niet waar. Wel verafschuw ik de bezitters die hun trouwe maatje er maar op los laten schijten. Excuseer mij het woord gebruik. Afgelopen weekeinde. Op het ijs aan de Van Swindensingel in Schiedam-Oost wordt niet alleen geschaatst. Jongeren brommeren en voetballen er zelfg. Ook een buurtbewoner, met hond, waagt zich op de gladheid en kijkt geamuseerd om zich heen. De spaniel aan de lijn (dat wel) trekt zich nergens wat van aan en legt spontaan een bo lus neer. Zijn baasje staat erbij en kijkt ernaar alvorens zich rap uit de voeten te maken in de hoop dat niemand hem op het wangedrag betrapi. Opruimen ho maar. Heeft u overigens wel eens een honde-bezitter tijdens het uitlaten met een hondepoepschep en bijbehorende papieren zak gezien? Ik niet. En in Oost is de hondepoepzuiger, dat ding dat vorig jaar met veel'tam-tam werd geïntroduceerd, kennelijk buiten gebruik, want poep op de stoep is daar nog altijd niet uit het straatbeeld verdwenen. Ik een ouwe zeur? Een zeur misschien wel. Oud zeker niet. Maar wacht maar totu zelf een keer door de stront glibbert. Dan pieptooku wel anders, Zelfs op het ijs moet je oppassen. Behalve dan op de Lan ge Haven. Daar moest zonodig voor een afscheid nemende ambte naar de baan aan gort worden gevaren. Eén voordeel had dat wel: geen stront. Maar daarmee was voor veel schaatsliefhebbers wel de ijspret verziekt. Gemeente bedankt! SANDERSONNEMANS Peuters tussen 2.5 en 4 jaar en hun ouders kunnen woensdagmiddag meedoen aan het carnavalsfeest van peuterinstuif De Notenkraker aan het Bachplmn 583. Tijdens deze clowntjesmiddag wordt er niet al leen gezellig gedanst op kinderfeestmuziek, maar worden er ook hoedjes en toeters gemaakt en spelle tjes gespeeld. Voor iedereen is er gratis appelsap ofli- monadc. Verkleed komen is niet verplicht, maar wel leuk. De gratis bijeenkomst begint om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur. Vlaardingen De gehele maand exposeert Martin Kleefkens foto's van tuinbouwkassen in de stadsbibliotheek aan de I^oper in Vlaardingen. De abstracte zwart-wit foto's zijn te zien tijdens de openingsuren van de biblio theek De 'bieb' is de gehele week geopend, behalve op donderdag en op zondag Leerii ngen met een mavo- of vbo-achtergrond die be langstelling hebben voor sport en recreatie, kunnen zich inschrijven voor een opleiding in deze richting. De cursus is bedoeld als praktische en theoretische voorbereiding op de toelatingstest van het driejarige MDGO sport en bewegen (voorheen CIOS), dat jon geren opleidt tot trainer of sportinstructeur. De voorbereidingslessen worden gedurende een jaar gegeven door CEC Beneden Maas, aan de Buys Bal- lotlaan in Vlaardingen. Aanmelden kan hier tijdens de open avonden op 30 en 31 januari. Wie van gedachten wil wisselen over de aard, de mo gelijkheden en de beperkingen van een digitale stad voor Maassluis, kan vanavond terecht op het adres Zuidbuurt 18. Hier gaat om 20.30 uur een bijeen komst van start met een inleiding en een presentatie van de pilotversie van de digitale stad Maassluis. Aansluitend volgt de discussie. Belangstellenden wordt gevraagd vooraf hun komst te melden per telefax (5917497), telefoon (5917568) of e-mail(groosman{« luna.nl). Wethouder L. Timmermans is morgenmiddag vanaf twee uur aanwezig in dienstencentrum De Vliet voor het maandelijks ouderenspreekuur. Belangstellen den die het spreekuur willen bezoeken, hoeven hier voor geen afspraak te maken. De Vliet is gevestigd aan de Arthur van Schendelstraat. Stichting Welzijn zoekt voor haar twee Vlaardingse jongerencentra vrijwilligers, die ouder zijn dan 18 jaar en met name in de middaguren tijd beschikbaar hebben. De centra bevinden zich in Holy-Noord (Eu rope) en in de Westwijk (Vajo). De vrijwilligers krijgen vooraf een cursus van vier avonden, met als onderwerpen barbeheer, activitei tenbegeleiding, raimtebeheer en activiteitenorgani satie. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de Stichting Welzijn, telefoon 4355011Voor meer in formatie vragen naar Ingrid Meijer. Hoek van Holland Op veelvuldig verzoek is de reüniecommissie Open baar Onderwijs Hoek van Holland weer begonnen met het organiseren van een hereniging. De vijfde editie van het weeerzien met oude bekenden vindt plaats op 23 november. Alle oud-leerlingen van de gewezen ir. P. Caland-ma- vo en de schoolverlaters geboren voor 1 oktober 1975 van de Van Rijckevorselschool ontvangen hiervoor later dit jaar een uitnodiging. Wie inmiddels is ver huisd, wordt verzocht dit even door te geven. Dat geldt ook voor degenen, die nog m het bezit zijn van oude schoolfoto's. Door Menno Haddeman Schiedam Fijnmazigheid, integraliteit en kwaliteit. Dit zijn de drie steekwoorden waarop de Sehiedamse politie haar be leid voor het komend jaar baseert. Meer contact met de burger en het aanpassen van de diensten aan de wensen van de inwo ners. Daar ligt de nieuwe uitdaging van de politie in 1996. Op het Sehiedamse politiebureau aan het Bijdorpplein vertelt korpschef E. J. van der Horst wat de inwoners het komend jaar van de mannen en vrouwen in het blauw kunnen verwachten. „We gaan ons meer richten op inciden ten in de overiastsfeer, dingen waar je als burger als eerste te genaan loopt. Rommel op straat, geluidsoverlast en roekeloos rij gedrag zijn voorbeelden die direct van invloed zijn op de leefbaar heid in een straat of wijk." Het aanpakken van dit soort za ken vereist volgens Van der Horst een fijnmazig beleid. Niet zoals nu, één agent op een hele wijk, maar één aanspreekpunt voor een beperkt aantal straten. Burgers krijgen 20 veel meer het gevoel dat de politie zich niet alleen be zighoudt met het vangen van boe ven maar ook poogt de leefbaar heid in straat of wijk te verbete ren. Bij deze fijnmazigheid noemt de korpschef in één adem het samen- werken met andere sociale in stanties (door hem integraliteit genoemd). „De politie kan het niet alleen af. Daarom hebben wc de hulp van andere instantie*: hard nodig. De communicatie tus sen verschillende instellingen, zo als het opbouwwerk en d'. wijk- en buurtbeheerteams, mc.et worden verbeterd om de samenwerking optimaal te laten werken." Hij vervolgt: „Wanneer de bur gers daarnaast ook de mogelijk heid krijgen gewenste verande ringen in het politiewerk aan te geven, kan dat de kwaliteit van het beleid alleen maar verbeteren. Inwoners krijgen, nadat er iets is gebeurd of wanneer ze aangifte hebben gedaan, een enquêtefor mulier mee naar huis waarop ze kunnen aangeven wat ze van de afhandeling vonden. Zo kunnen wij veranderingen doorvoeren waar de burger iets aan heeft en die onze geloofwaardigheid ver hogen." Het nieuwe beleid moet wel met .-.ïw 1 Schiedamseagenten moeten volgens hetnieuwe beleidsplan voor 1995veelmeereenaanspreekpuntworden voorde burger. Foto Roei Dijkstra hetzelfde aantal politiemensen worden gevoerd. Er zal daardoor iets minder tijd beschikbaar zijn voor de aanpak van delicten. „Ui teraard blijven de geweldsdelic ten nummer één staan op de prio riteitenlijst. Toch maken we, als het even kan, mensen vrij zodat er kan worden gewerkt aan proble men opwijk- en straatniveau." Het politiebeleid verandert dit jaar voor de rest weinig. Een stabi lisatie van de vorig jaar gehaalde aantallen is het streven. „De in braken en overvallen zijn zo fors gedaald dat het moeilijk wordt om ze dit jaar opnieuw te laten dalen We richten ons daarom op het ge lijk blijven van deze cijfers," ver telt de korpschef. De ingezette daling van inbraken van bedrijfspanden wil Van der Horst wel doorzetten. Op dit mo ment wordt er gewerkt met een convenant tussen een aantal be veiligingsorganisaties en de poli tie. Deze samenwerking richt zich vooral op het surveilleren op het bedrijventerrein Spaanse Polder. „We willen toe naar een stichting voor geheel Schiedam waarin zowel de politie en de gemeenten Schiedam en Rotterdam als be veiligingsorganisaties en onder nemers zitting hebben. Uit het af gelopen jaar blijkt dat samenwer ken op dit gebied zijn vruchten af werpt." De plannen voor deze stichting zijn al in een vergevor derd stadium Waarschijnlijk wordt de organisatie voor de zo mer operationeel. Maasland Worden het wonin gen, in een samenwerking tussen de gemeente Maasland en de Al gemene Woningstichting? Of ko men er winkels? Of gaat straks een projectontwikkelaar er met de buit vandoor? Feit is in ieder geval dat er veel belangstelling bestaat voor het voormalige mobihsatiecomplex te Maasland, Het gemeentebestuur van Maas land staat bij al die belangstellen den met 1-0 voor. De gemeente is sinds eind vorig jaar de nieuwe ei genaar van het complex. En deze nieuwe 'huisbaas' bepaalt derhal ve wat de toekomst wordt van bet iets meer dan twee hectare me tende perceel op de hoek van Hofsingel en Doelstraat. De Algemene Woningstichting zoekt grond om te kunnen bouwen. De winkeliersvereniging 2iet het perceel als een laatste kans om middels een nieuw win kelcentrum de nog aanwezige middenstand voor het dorp te be houden. „Ook projectontwikke laars staan in de rij om het perceel te kunnen kopen," vult wethou der D. Hanemaajjer het rijtje van belangstellenden aan. Het perceel ligt er nu leeg en ver laten bij. Het hoge hek rondom geeft nog aan dat het ooit een mi litair terrein is geweest. Luchtfo to's van het dorp dienden altijd te worden gescreend, want het com plex moest buiten beeld blijven. Dagelijks hees terreinbeheerder Kloppenburg er ook de nationale driekleur. De vlaggemast staat nog als stille herinnering naast het toegangshek aan de Hofsin gel. De loodsen, waarin vroeger het zware legermateriaal werd gepar keerd, staan er nog. De sloopkos- ten zijn hoger dan die van de aan schaf van het terrein. Gezocht wrordt naar een creatieve oplos- De toekomst van het voor malige mobi lisatiecom plex in Maas land is nog onzeker. De v gemeente moet een keuze maken tussen wo ningen of winkels. Foto Derrnes van der Wel/Roel Dijkstra sing, waarbij de loodsen worden gesloopt maar de bestaande fun datie kan blijven zitten. De bouw plannen dienen er op te worden afgestemd. De gemeente denkt er zo'n zeventig a tachtig huizen te kunnen bouwen. De woningstich ting heeft zich als kandidaat-ko per gemeld. Sinds kort is bekend dat ook de winkeliersvereniging het complex wil kopen. De mid denstanders willen zich in een winkelcentrum concentreren, hetgeen volgens hen noodzake lijk is om hun bestaansrecht vei lig te stellen. Een uitvoerig onder zoek door het adviesbureau voor ruimtelijk beleid, ontwikkeling en inrichting (RBOI) heeft dat ook uitgewezen. „Wie van de middenstanders straks niet mee wil verhuizen, is ten dode opgeschreven", onder schrijft voorzitter P. van der Kooij van de winkeliersvereniging de noodzaak van concentreren. „Er wordt overal gekozen voor een- trunwergvöting. Dit trekt üuk be langd '.ellenden van buitenaf aan." Voorzitter Van der Kooij is zelf ei genaar van de supermarkt aan het Kastanjehof. Deze Albert Heijn is er uit zijn jasje gegroeid. De on dernemer wil het vloeroppervlak van 450 vierkante meter meer dan verdubbelen. In die wens wordt Van der Kooij gesteund door het Ahold-eoncern. De winkeliersver eniging voelt niets voor het ge meentelij k plan om de functie van het winkelcentrumpje Kastanje hof te versterken. Door sloop van enkele huizen aan de Langetaam zou daarvoor ruimte kunnen wor den gecreëerd. De Maasiandse politiek heeft ver rast gereageerd op het plan van de winkeliers voor hei MOB-com plex. Hanemaaij er verwijt de mid denstand daarin niet te zijn ge kend. Op zijn beurt heeft het ge meentebestuur de middenstand niet betrokken bij de productie van haar eigen rapportage 'Hart voor de kern'. Van der Kooij beseft dat het voor stel van zijn vereniging de plan nen van de gemeente flink door kruist. „De gemeente ziet er liever hui zen, de schetspJannen voor het MOB-complex zijn er al. Als wij nee zouden zeggen tegen het RBOI-advies, gaat bij wijze van spreken overmorgen de eerste paal erin." Wethouder Hane- maaijer erkent haast te hebben. „Iedere maand dat er mets ge beurt. kost ons tienduizend gul den aan renteverlies." De Maasiandse gemeenteraad moet uiteindelijk kiezen tussen woningbouw en een winkelcen trum. De ondernemers moeten flink lobbyen, want de politiek is nog lang met overtuigd van het winkelplan. Ook al noemt de mid denstand het MOB-complex het 'laatste redmiddel om te kunnen overleven.' Door Ben van Haren Vlaardingen Op vele gebieden kan het ambtelijk apparaat van de gemeente Vlaardingen bezuini gen. De taakstelling om in de ko mende vier jaar miljoenen gul dens te besparen door anders te gaan werken is haalbaar. Tot die conclusie komen de gemeente ambtenaren zelf na een kritisch onderzoek van hun eigen werk methoden. Een structureel begrotingstekort, oplopend tot 18 mihoen gulden in 1999, dreigde, zo maakte wethou der van financien H. Roijers in 1994 bekend. In de Voorjaarsnota 1995 werden globale maatregelen aangekondigd. Efficiënter wer ken zou uiteindelijk in 1999 een besparing van 5.6 miljoen gulden moeten kunnen opleveren. Nog eens 6,8 miljoen was te bezuini gen door het schrappen van taken en subsidies of het (meer) kosten dekkend maken van ambtelijk werk. De resterende miljoenen worden bijeen gebracht door de drastische verhoging van de on roerend e-zaak-belasting (OZB) en andere tarieven. Die taakstellingen waren dan wel globaal geformuleerd maar de vraag bleef of ze in de praktijkook haalbaar waren. Bij elkaar hon derd ambtenaren hebben in werk groepen, soms met behulp van in gehuurde adviseurs, de afgelopen maanden de bedrijfsprocessen binnen het gemeentelijke appa raat tegen het licht gehouden. Gisteren zijn de resultaten van die kritische doorlichting aan het gemeentepersoneel en de raadsle de n gepresenteerd. Vandaag heeft gemeentesecretaris J. Brinkman de eindrapportage openbaar gemaakt. De conclusie is dat de beoogde be zuinigingen haalbaar zijn. Hier voor zijn wel ingrijpende maatre gelen nodig, waaronder het schrappen van ongeveer tachtig formatieplaatsen. Uitgegaan wordt van een vermindering van het aantal gemeentelijke dien sten tot drie. Overblijven Stadsbe heer, Welzijn en een Bestuurs dienst. Een belangrijke bijdrage aan de bezuiniging wordt geleverd door het stroomlijnen van de gemeen telijke administratie. De vijf nu bestaande werkadministraties kunnen worden teruggebracht tot twee administratieve groepen die de basisinformatie leveren voor alle gemeentelijke onderdelen. De een (bij Welzijn) richt zich vooral op personenadmimstratie en geldmiddelen en de ander (bij Stadsbeheer) op zaken, zoais ge bouwen, grondbeheer en -uitgifte. Onderlinge verrekeningen van de verschillende gemeentelijke a (de lingen en tijdschnjverij moeten aanzienlijk verminderen. In de fi- nancieel-admimstratieve sector wordt uitgegaan van het verlies van 18 formatieplaatsen. Bij So ciale Zaken en Welzijn is een te ruggang met 11 banen berekend. Een ruime besparing kan volgens de doorlichtingsambtenaren ver der worden bereikt met het in ccn hand leggen van de inkoop voor alle sectoren van de gemeente. „Van kofflebekertot adviezen." Nu ontbreekt elke samenhang Met behulp van het Nationaal In- koopcer.trum is berekend, dat de gemeente Vlaardingen van 20 procent meer leveranciers ge bruik maakt dan vergelijkbare or ganisaties. Het gaat er in het alge meen weinig zakelijk aan toe. „Belangrijke afspraken worden veelal met professioneel vastge legd. Daardoor hebben leveran ciers verhoudingsgewijs veel macht en loopt de gemeente te veel risico's," schrijven de rappor teurs. Het voorstel is om in plaats van de 20 a 30 ambtenaren, die verspreid over de verschillende afdelingen nu inkoop erbij doen, een deskun dige inkoopmanager voor die taak verantwoordelijk te stellen. Nog dit jaar zou centrale inkoop al een besnaripff van bi ma een half mil joen gulden kunnen opleveren, is berekend. nnnmc? Dinsdag 6 februari SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.30u. ROTTERDAM Luxor Theater, Carmen, 20.15u. Central Park. Rocksessie, 22.0ÖU. Dizzy. Jasper Blom/Jarmo Hoo- gendijk Quartet, 22.0ÜU. Theater Zuidplein Kl.z. Blauwdruk, 20.30u, Gr.z. Amphitryon, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Kl.z. Een doodnormale vrouw, 20.30u. Woensdag 7 februari SCHIEDAM Thurlede. Optreden John Green- field, 14.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Up with People, 14-OQu. Grote Kerk. Carilloncon- cert Addie de Jong, I6.00u. Visse- rymuseum. Museumconcert, 20.15u. ROTTERDAM De Doelen Hal Gr.z. Lunchcon cert, 12.45u. Jeugdtheater Hof plein. Kijk en Vark en de verdron ken maan, 14.00u. Romcynshof. Kindertheater Graat Harmien, 14.ÜÜU, Het Peil. Annetje Lie, 14.00u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Kids' (16) ma.di.wo. 115-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Seven' (16) ma.di.wo. 6.45-9.30. Calypso 3: 'The Bridges of Madison County' (al) ma.di.wo. 1.15-4-6.45-9.30. Ca- lypso2Riksbioscoop: 'CrimsonTi- de' (al) ma.di.wo. 12.45-3.30. Cine rama I: 'Dangerous Minds' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag. 1 -3.45-6.30- 9.30. Cinerama 3: 'The usual sus pects' (16) 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Filmpje' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Zusje' (12) dag. 4-6.45-9.30, do.vr,ma.di. ook 1.15 Corso: 'The American Prcsi dent' (al) dag. 4-6.45-9.30,do.vr.ms. di.ook 1.15, Imax Theater; The Li ving Sea' (al) dag. 24, ma.t/m wo. ook 6.30. 'Africa: The Serengeti' (al) dag. (beh.ma.) 3. Cm zo.: 'Fires of Kuwait' dag. 5. 'Antarctica' dag. 5.45. 'The first emperor of China' dag. 6.30. 'Goldeneye' (12) dag. 7.30-10. 'Pocahontas' (N) (al) za.zo. 12. Lantaren 1; TlPostino'(16)zo.t/ mwo. 8, wo. ook 2.30. 'Smoke' (16) zo.t/m wo. 10.15. Venster 1; 'Heavy' (16) zo.t/m wo. 7.30-10, wo. ook 2. Venster 2: 'Als de kraanvogels overvliegen' (16) zo.t/m wo. 7.30, wo. ook 2.30. 'Les silences du pa lais' 16) zo.9.30. 'Burnt by the sun' (16)ma.9.30.'Lamenca'(16)di.9.30. 'Once were warriors' (16) wo.9.30. Venster 3: 'Flirt' (16) zo.t/m wo. 8- 10, wo.ook 2.30. Venster 4: 'Skin Deep' (16) zo.t/m wo. 8. 'When night is falling' (16) zo.di.wo. 10, wo.ook 2. Sneak Preview ma. 10. Lumière 1; 'Fair Game' (16) ma.di.wo. 6.45- 9.30, di.wo.ook 1.15-4. Lumière 2; 'Waiting to exhale' (al) ma.di.wo. 6.45-9.30, di.wo.ook 1.15-4. Lumiè re 3: 'Babe'(al) ma.di.wo. 6.45-9.30, di.ook 1.154. Lumière 4: 'Filmpje' (12) ma.di.wo.6.45, di.wo.ook 1.15- 4. Lumière 4: 'Dolores Claiborne1 (12) ma.di.wo.9.15. Rex: 'Here comes the bride' (18) dag. vanaf 12. doorl.voorst. Thalia: 'Sudden Death' (16j ma.di.wo.l. 154-6.45- 9.30. Kindermatinees: Cinerama 5: 'De Indiaan in de kast' za.zo.wo.1.15. Corso: 'Babe' za.zo.v.'o. 1.15. Lu mière 3: 'Pocahontas' (al) wo. 1.15- 4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3