Delen stad verdeelt de Kamer I 9 pIS feb Schiedamse politie ook óp het ijs paraat mut Ahoy' Rotterdam PvdA/D66 rekenen toch op een meerderheid De Stam Wonen Geen Elfstedentocht, wel Westlandmarathon Rode Kruis: 3000 moslims afgeslacht in Srebrenica Vanessa stapt naar rechter De laatste dagen Breidt- Uit-Verkoop P Spijkenisser komt om onder bouwwerk Meer jongeren met problemen Krajicek niet in Davis Cup Terpstra denkt aan schrappen omroepbijdrage bejaardenhuizen Sport Henk ten Cate klaagt opnieuw zijn nood Uitjournaal André Rieu klaar voor de States Stsö van Leven Mode van de straat heeft z'n eigen taai Winterweer treft Spanje het zwaarst geeft meubelen gouden handdruk mee, omdat Binnenhuis straks 'naar huis' verhuist OOK GELEZEN 0INS9AG iN DEZE KRANT? Abonnee Service De NATionAle Woonman i festatie ze krant twee weken gratis... ■■NjliMkv-:,' e Don in... Nummer 1495 Donderdag 8 februari 1996 Itotteri Hardinxveld-Giessendam Een 27- jarige man uit Spijkenisse is gis teren bij een lasbedrijf in Har dinxveld-Giessendam bedolven onder een stalen constructie van duizend kilo. De man overleed ter plaatse. De werknemer van het bedrijf liep langs een constructie die door collega's in elkaar werd gelast. Toen een van hen van de constructie afstapte, viel het bouwwerk om en kwam op de rug van het slachtoffer terecht. De ar beidsinspectie stelt een onder zoek Rotterdam Ir» het jaar 2008 zul len er in Rotterdam naar schat ting 35.000 jongeren met psycho logische problemen en gedrags moeilijkheden rondlopen. Scho len zouden 'de laboratoria van de toekomst' moeten worden om pro blemen als jeugdcriminaliteit, vandalisme, jeugdwerkloosheid en schooluitval zoveel mogelijk te voorkomen. Dit jaar al gaan vijftig 'brede' scholen in Rotterdam wer ken volgens dit concept. De scho len werken daarbij samen met in stanties als welzijnsorganisaties, politie, justitie, buurt- en speel tuinwerk, maatschappelijke dienstverleningen sportclubs. Zie verder pa fina Rotterdam Jaipur Richard Krajicek doet niet mee aan de wedstrijd India- Nederland voor de eerste ronde van het tennistoernooi om de Da- vis Cup. Bondscoach Stanley Franker vindt dat Krajicek niet echt in vorm is; hij heeft in Jaipur voor de enkelspelen de voorkeur gegeven aan Jan Siemerink en Jaeeo Kl- tingh. Efüngh opent de wedstrijd mor genochtend tegen de Indiase spe ler Leander Paes. Daarna komt Siemerink in actie tegen Dhupati. Zaterdag is het dubbelspel tussen Paes/Dhupati en Eltingh/Haar- huis, zondag staan de duels Paes- Siemerink en Dhupati-Eltmgh op het programma. Den Haag Ouderen in bejaar denhuizen hoeven waarschijnlijk per 1 januari 1997 geen omroep bijdrage meer te betalen. Het be jaardenhuis kan vanaf die datum een soort collectief abonnement nemen. Staatssecretaris Terpstra van Ou derenbeleid noemde het gisteren tijdens een debat over het oude renbeleid onwaarschijnlijk dat ouderen na 1997 nog een indivi duele omroepbijdrage moeten be talen. PvdA-kameriid J. van Nieuwcn- hoven pleit al jaren voor afschaf fen van het kijk- en luistergeld voor mensen in bejaardenhuizen. „Center Pares hoeft ook maar een keer te betalen terwijl in die par ken veel televisie-aansluitingen zijn. Ik zie niet in waarom bejaar den in tehuizen wel het volle pond moeten betalen," aldus Van Nieu- wenhoven in een reactie op de aankondiging van Terpstra. Vervalt de omroepbijdrage dan scheelt dat de ouderen een paar honderd gulden per jaar. Westblaak 180 3012 KN Rotterdam, 010-4004400 Onafhankelijk Mensen Centraal.2 Actueel....3 för Binnenland5 Buitenland6,7 Plaatselijk...;.9,10,11 Economie13 Barometer,„.«„...14 RTV15 l Uitjournaal 17e.v. %K ftSport22,23 fK( ptijl van Leven25 e.v. rond het vriespunt Zie ook weerbericht op pagina 14 Door John Bunle en Kor Kegel Den Haag De opvattingen binnen de paarse coalitie (PvdA. WD en D66) over de vorming van de stadsprovincie Rotter dam liggen muur- en muurvast. Intern beraad in de fracties, gisteren, heeft niets opgeleverd. Zelfs iets dat kan lijken op het begin van enige toenadering valt er niet te ontdekken. Ook overleg bij premier Kok in het torentje leverde niets op. Kernpunt in het conflict is de zich vandaag opnieuw uiterst po- vraag of de stad Rotterdam moet worden opgesplitst, zoals het ka binet en de VVD willen, of dat de stad als één geheel moet blijven bestaan. Dat laatste standpunt wordt ingenomen door D66 en een deel van de PvdA, onder aanvoe ring van het Rotterdamse kamer lid P. van Heemst. Een ander kamp in de sociaal-democratische fractie - een groep rond de woordvoerder voor binnenlandse zaken D. de Ctoe - neigt ernaar de zijde van het kabinet te kiezen. Van Heemst heeft vanmorgen het voorstel om Rotterdam niet op te splitsen, zoals aangekondigd, in gediend. Het leek erop dat er een meerderheid voor zou komen in de Tweede Kamer, Dat zou ertoe kunnen leiden dat de regering het voorstel intrekt, maar staatssecre taris T. van de Vondervoort (Bin nenlandse Zaken) zei vanmorgen niet van plan te zijn dat te doen. WD-kamerlid J. Remkes stelde Madrid Het winterweer in Euro pa heeft vooralsnog het zuiden van Spanje het zwaarst getroffen. Door noodweer met slagregens zijn daar negentien mensen om het leven gekomen. De ergste droogteperiode van de ze eeuw op het Iberisch schierei land kreeg een einde met de hevi ge regenval, die al weken aan houdt. Vooral in Andalusië zijn veel verwoestingen aangericht. De laagste temperaturen zijn in Oost- en Noord-Europa gemeten. In Roemenië was het gisteren min 30 graden Celcius bij harde wind en zware sneeuwval. De Do- nau is in Roemenië over honder den kilometers bevroren. Roeme nië wordt al sinds november ge teisterd door een uitzonderlijk koude winter. In Frankfurt aan de Oder moeten nabestaanden meer geld betalen vooreen begrafenis. Zestien vrachtwagens vol met tie allernieuwste meubelontwerpen verhuizen volgende week, na afloop van de Binnenhuis-beurs naar hun uiteindelijke bestemming. Dat wil zeggen: naar de zaak van De Stam Wonen aan de Mariniersweg. Daar moet dus met de allergrooisie spoed ingrijpend ruimte worden gemaakt. Vandaar nu afprijzingen. waar een normale op ruiming beschaamd van verbleekt. Want nood breekt wet! Tientallen moderne zitgroepen, hoekkomblnaties, losse banken en fauteuils van o.m. Topform, Gelderland, Leoiux, Harvink en Young Internationa! o.a. van 1955.- voor 695.-, van 8070.- voor 4795.- en van 2950.- voor 995.-, diverse salontafels, o.a. Leolux v.a. 250.-, een aantal kasten en wandsystemen, o.a. blank essen vitrine van Jan des Bouvrie van 2995.- voor 995,-. een Omnia aanbouwwand van 14896 - voor 995.-, zwart essen Hülsta-wand van 8446.- voor 4495.- en dressoirs van o.a. Inlerstar van 48-16 - voor 2895.-. Ken aantal eethoeken van o.a. 3519 - voor 1995.-, van 5102.- voor 2995.- en van -ii 15.- voor 2195.-. Voorts div. klassieke zitgroepen, banken en fauteuils, o.a. van 8525.- voor 4995.-, van 4280.- voor 1995.- en van 2995.- voor I495--, lederen fauteuils o.a. van 3750.- voor 1995-- enz. enz. Stijlvolle eetkamers o.a. van 7666.- voor 4245.- en van 3208.- voor 1787.-, vitrinekasten en dressoirs van o.a. 4995.- voor 1995.-, wortel- noten secretaire van 8202.- voor 3495.- etc. etc. Mahonie slaapkamer met hoekele menten van 5550.- voor 3885.-, bijbeh. 4-deurs kast van 2635.- voor 1950.-, witte slaapkamer in hoekopstelling van 4715.- voer 2995.-. Hülsta schuifdeurkast MultiNova van 11347 - voor 4995--, diverse losse ledikanten, seniorenbedden, slaapbanken, bedbodems en matrassen eveneens drastisch afgeprijsd. Dit alles en heel veel meer nu met gouden lianddruk bij De StamMariniersweg 1-55 (hoek GouiLsesingel), Rotterdam. Vrijdag koopavond. sitief op over het kabinetsvoor stel. „Ik heb veel lof voor de ro buuste verdediging van het kabi net voor dit voorstel." aldus Rem kes. die het tot vanochtend uiterst onvoorspelbaar noemde hoe de af loop van het kamerdebat zal zijn. D66-kamerlid O. Scheltema ver klaarde dat de gewijzigde opstel ling vanuit de regioraad gisteren geen verandering heeft gebracht in haar standpunt. De fractielei ders in de regioraad maakten ken baar ondanks hun bezwaren uit eindelijk toch te kiezen voor het kabinetsvoorstel. Scheltema echter: „Ja, zeg... ze zijn daar wel laat mee. Men moet niet denken dat één nieuw argu ment van één betrokken partij nu ineens de meningsvorming van de Tweede Kamer beïnvloedt." Scheltema heeft uit de Rotter damse regio veel kwade reacties gekregen, zoals van het Schiedamse gemeenteraadslid M. Houtkamp, die haar in een fax op riep om „de gewenste bestuurlij ke structuur niet ondergeschikt te maken aan de zwak representa tieve uitslag van een alleen onder Rotterdammers gehouden refe rendum meteen verkeerde vraag stelling". Zie verder pagina Rotterdam yiöHJa jsjifet al- paraat.maarln ijs. Dit duo |§T schoagsen ©ra der een oogje in Korte. in de Schiedam se binnenstad. 5 SchiedammerJ Smaakt grietig ge bruik van Ue ga-.. boden polltiebl]- Leeuwarden De Elfstedentocht zal zaterdag nog niet worden ge houden. Dat heeft de secretaris van de Vereniging De Friesche Elf Steden, Witsen Elias, van morgen gezegd in het program ma van KRO's Ontbijt TV. Hij voegde er aan toe dat de rayon hoofden vandaag niet bij elkaar zullen komen. Het nieuws is door de organisato ren van de Westlandmarathon met plezier ontvangen. Hun tocht kan nu wel doorgaan. „Aan het begin van de week," zegt Jaap van der Lely, ijsmeester en lid van de organiserende club Maaslands Ijsvermaak, „was ik nog bang dat de Elfstedentocht ons zou dwarsbomen. Als de rayonhoofden hadden besloten de tocht uit te schrijven was alle moeite voor niets geweest; Dan hadden we onze tocht ge schrapt." Usdag „Het weer ziet er voor zaterdag slecht uit,", zei; Witsen Elias. „Vrijdag is nog een ijsdag. Maar daarna gaat de wind draaien en komt er regen. Die omstandighe den staan niet toe dat de Elfste dentocht zaterdag wordt gehou den. Daarom heeft het ook geen zin dat de rayonhoofden gaan vergaderen. Hoe jammer dat ook is." Voorzitter Kroes van de Vereni ging De Friesche Elf Steden had woensdagavond nog verklaard een mogelijkheid te zien de tocht zaterdag te laten doorgaan. „Als het zaterdag kan dan moeten we die kans benutten. Mits de ijs- dikte voldoende is zei hij. Voor de Westlandmarathon is een omslag van het weer niet di rect fataal. Zolang het ijs veilig en begaanbaar is, wordt er ge woon geschaatst. Europrlce 5X MS IfiSBlfl DOCU MENTEN: vaarbewijzen, 2e paspoort, perskaarten, titels, rijbewijs, beroepscer tificaten, rïploma's en andere legale documenten. Algemeen info.-numtner 06-9557 (ƒ1.- p.m.) of voor afspraken: 010-282.12.12, fax 010-2821226, P.S. bestel n» onze nieuwste brochure. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van -ps» 14.00 tot 16.00 uur I ffSÖ*-- Telefoon: 010-4004 444 Rotterdams Dagblad OPHNINGSTUDENMoo'-ÏZOi) UOR EN 19.00-22.30 UUR. zfpKRDAGRN ZONDAG XLO0-I7.0O UUR. 1 Bimtw^e<ft#^9nu^^^)ii)NW.eurttMU)EAtapdesk Rotterdam Zangeres Vanessa spant een kort geding aan tegen Jaap Blokker, topman van de ge lijknamige winkelketen. Blokker adverteerde gisteren in verschil lende ochtendbladen met de tekst: 'Vanessa is niet alleen een aardige vrouw, ze kan ook nog eens heel goed rekenen. Daarom koopt ze de Disney-vidco 101 Dai- matiërs bij Blokker'. De nieuwste video van Walt Disney is ook te koop bij Free Record Shop, de muziekketen van Vanessa's echt genoot Hans Breukhoven. Free Record Shop is „lichtgezegd boos" op de concurrent. Volgens pr-managerRob Hermans mist de advertentie alle innerlijke be schaving. „Dit kan echt niet. Het tast het imago van Vanessa aan en bovendien is hier sprake van ver gelijkende reclame, iets wat in Nederland verboden is." Het steekt ook dat Blokker de kortingsactie van Free Record Shop kopieert; klanten kunnen tegen inlevering van spaarkaar ten met benzinezegels korting krijgen op de videoband. „Wat niet wordt vermeld is dat bij Blok ker alleen volle spaarkaarten in geleverd kunnen worden. Bij ons kunnen klanten ook met losse ze geltjes komen; dat is juist het sterke van de actie." Genève/Rome Het strikt neutra le Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft gisteren voor het eerst de Bosnisch-Servi- sche leiders openlijk beschuldigd van het afslachten van minstens 3000 moslims in Srebrenica ten tijde van het terugtrekken van Dutchbat. In de geschiedenis van het door Zwitsers geleide ICRC is zo'n di recte beschuldiging tegen een re gime nooit eerder geuit. De niet als loslippig bekend staande ICRC-directeur Mr. Jean de Cour ten brak gisteren met die traditie. „Na alle ons beschikbare gege vens nauwkeurig te hebben nage trokken. vergeleken en gecontro leerd. komen wij tot de conclusie dat daar vorig jaar zomer min stens 3000 moslims tragisch zijn omgebracht. Over het lot van nog 5000 mensen uit die sector ver keert het ICRC nog in totale onze kerheid." Italië als voorzitter van de Euro pese Unie heeft er bij Kroatië op aangeurungen ue veiligheid van het Europese personeel in de Zuiabosnische stad Mostar te waarborgen en de missie van de Duitser Hans Koschnik krachtig te steunen. In een verklaring, die minister van Buitenlandse Zaken Agnelli vanmorgen uitbracht, zegt.de EU zeer bezorgd te zijn over .de intimidatie van Koschnik, die namens de Unie de stad be stuurt. Een woedende menigte Bosni sche Kroaten omsingelde en be dreigde de 'Europese burgemees ter1 nadat die eerder die dag per decreet een verdeling van Mostar in zeven districten had ingevoerd. Bovendien richtten Kroaten ver nielingen aan in het hoofdkwar tier van de Unie in de stad. CANON PRIMA 5 i De Canon Prima 5. Een eenvoudige maar handige camera. 35 mm Autofocus en voorzien van een auto matische flitser met rode ogen reductie. Filminleg, filmtransport en terug spoelen gaat volledig automatisch. Altijd haar scherpe opnamen. Een mooie camera voor een oprui mprijsje. Van 199,- ÖP=OP AUTOFOCUS Rotterdam: Hoek Admiraliteitsstraat 8/Oostzeedijk. Tel. 010 - 40 35 300. hssmsusutJi Piifw m 3 -• -f-vT

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1