10 -ï Aantal probleemjongeren groeit Opsplitsing stad deelt ook PvdA Gemetseld eerbetoon aan wereldkampioen Jonge sopraan kan het stuk Tosca niet 'dragen' Groeiend verzet tegen fusie van streekschool Brede scholen worden 'laboratoria voor het Rotterdam van morgen' Klachten over NS-dienstregeling Bibliotheek zet imam in tegen overlast Marokkaanse jongeren Abonnee Servict Rotterdams Dagblad Oostenwind drukt aantal stankklachten in regio Brand niet aangestoken Helft plaatsen vrijmarkt weg 'Werklozen bij restauraties' Nieuwe koers Albrandswaard Informatie van politie verkocht Rotterdams Dagblad Donderdag 8 februari 1996 Vladimirs Okuns in de rol van Scarpia. Foto Hans GemtservSAP Door Arthur van Dijk RotterdamTijdens de aria 'vissi d'arte' dooft langzaam het toneé- ïieht. Scarpia staat onverschillig uit het raam te kijken. In een vlam mend rode jurk ligt Tosca op de grond in een eilandje van warm geel licht Een vernederde vrouwin een koude, hard-blauw belichte man nenwereld. Toen hem gevraagd werd om Puccini's publiekslieveling te enseeneren voor de Letse Nationale Opera, heeft regisseur Jan Bouws ervoor gekozen om Tosca's onmacht tegenover de gecorrum peerde mannenwereld als uitgangspunt te nemen. Voor wie zich verdiept in de recente geschiedenis van de kleine Balti- sche republiek is dat niet vanzelfsprekend, De strijd tussen de ko ningsgezinde Italianen en de republikeinse Fransen in Rome, waar tegen het drama van Tosca zich afspeelt zou een regissaur gemakke lijk in de verleiding kunnen brengen de handeling te verplaatsen naar het door Russen bezette Letland. Baron Scarpia als vileine KGB-er en de schilder Cavaradossi als Letse martelaar. Terecht heeft Bouws ervoor gekozen de vrijheidsstrijd op een universeel plan te brengen, Cavaradossi werkt tijdens de eerste akte aan een schilderij van het Amerikaanse vrijheidsbeeld. Dit schilderij wordt tot symbool en keert in de volgende aktes in een steeds groter formaat terug. Eerder deze week verscheen in deze krant een verslag van de pro- duktie van deze opera in Riga. Nu alle drie de premières achter de rug zijn, kan de balans worden opgemaakt. Drie Tosca's, twee Cava- radossi's en twee Scarpia's trekken de komende weken met 24 voor stellingen door het land en uiteraard zijn het heel verschillende zan gers. De beste Tosca heet Zigrida Krigere, een jonge Letse zangeres, die zowel vocaal als dramatisch volstrekt overtuigt. Solveiga Raja, een oude rot in het vak, weet precies wat ze doet, maar weet geen mo ment echt te ontroeren. De première in Rotterdam werd gezongen door de jonge Nederlandse sopraan Eva Maria Ferrada-Westbroek." Een zangeres die weliswaar ontroering in haar stem weet te leggen, maar nog niet in staat is óm een stuk als dit te 'dragen'. Daardoor ontbrak het bij deze voorstelling in belangrijke mate aan spanning. Haar tegenspeler Frank van Aken kwam als Cavaradossi veel beter uit de verf. Hy heeft een krachtige, ontroerende stem, die overigens in het lage register wat aan helderheid verliest. Daarnaast is Van Aken een krachtige theaterpersoonlijkheid, De'andere tenor, Yuri Aladin, en de beide Scarpia's zijn ieder op hurimanier operazan- - gers van hoog niveau. Ook de kleinere rollert znn.zeer g^ea bezet: de ster van 'de voorstèlling'is Nauris Puntilis, èèntóaCTTgropëra Ja Hek- king, die gewddjg ^cteert zonder te Qveidrijygnen c^^g^rachtig.^ zingt. Het orkest van de'Nationale Opera van Riga musiceert onder leiding van Aleksandrs Vïlumanis uitstekend, ook al klinkt het koper soms te hard. Al met al is deze Tosca een stuk beter dan de meeste Oosteuropese produkties die ons land aandoen. Rotterdamse Schouwburg. Nationale Opera van Letland: Tosca (Puccini). Regie: Jan Bouws. Decor en kostuums: Fmnk Raven. Lichtontwerp: Henk van der Geest Koor, Orkest en zangers oJv. Aleksandrs Vilumanis. Voorstellingen door het hele land t/m 7 maart. Rotterdam Het rommelt nog steeds bij het personeel van de twee gefuseerde Streekscholen Rijnmond Noord en Zuid. Vooral het onderwijzend personeel schijnt moeite te hebben met de manier waarop de fusie in gang is gezet. Ook beklagen zij zich over het feit dat 'het beleid over lijken gaat'. De medezeggenschapsraad (mr) blijkt als gevolg van de strubbe lingen geen draagvlak meer bij het personeel te hebben. „Omdat het personeel heel lang om nieu we verkiezingen vroeg," aldus mr-voorzitter Frans van de Vlugt, „is besloten zo spoedig mogelijk nieuwe verkiezingen uit te schrij ven." De fusie was volgen? T. Hü- bens, voorzitter van de centrale directie, in augustus 1995 al rond, maar de gemeenteraad gaf de toe stemming pas eind oktober. Tal rijke stafleden zijn intussen op non-actief gesteld en de twee do centen die 10 januari via de rech ter probeerden de fusie op te schorten wordt het leven nu zuur gemaakt, aldus één van hen. De rechter heeft zijn verzet inmid dels niet-ontvankelijk verklaard, omdat de persoonlijk belangen van de docenten niet duidelijk ge motiveerd waren. Eén van de do centen zit nu overspannen thuis. Hij stapt morgen nogmaals naar de rechter om de besluiten die de directie van de streekschool in middels tegen hem heeft geno men aan te vechten Ondertussen hebben zo'n zeven tig personeelsleden van de school, als blijk van solidariteit, een brief naar de directie gestuurd waarin zij hun Verontrusting uitspreken over de gang van zaken'. Tevens uiten zij hun 'zorgen over de ei gen positie op de school' en ver klaren dat dit 'zeker gevolgen zal hebben voor het moreel binnen het docententeam'. Aansluitend verzoeken zij de directie in de brief de schorsing van één van de docenten toe te lichten. Voorzitter Hübens weigert een re actie op de gang van zaken ie ge ven voordat de rechter uitspraak heeft gedaan. Daarna wil hij wel 'de juiste kant van de zaak' toe lichten. Hoewel Hübens 'de pers verbiedt te praten met de medezeggen schapsraad', verklaart mr-voorzit ter Van de Vlqgt na enige aarze lingen met nadruk dat er absoluut geen samenhang bestaat met de ze zaak en het uitschrijven van de nieuwe verkiezingen. Die komen waarschijnlijk eind mei om de verhoudingen binnen de school ten goede te komen. Utrecht De Vereniging Reizi gers Openbaar Vervoer (Rover) ligt in de clinch met de NS over de nieuwe dienstregeling, die eind mei van kracht wordt. Aanleiding is een overstapprobleem op sta tion Den Haag Hollands Spoor, dat Rover uit het concept van het nieuwe spoorboekje heeft ge vlooid, Wie na mei de intercityt- rein uit Amsterdam, Schiphol en Leiden neemt en in Den Kaag wil overstappen om naar bijvoorbeeld Rijswijk of Delft te gaan, zal mer ken dat de stoptrein daarnaartoe zojuist is vertrokken. Nu is er wel aansluiting. Rover is woedend. Volgens de ver eniging stappen op de kleinere stations tussen Den Kaag en Rot terdam dagelijks 35.000 mensen in en uit. Rover meent dat een zeer kleine wijziging in de dienst regeling het overstapprobleem uit de wereld helpt. De dienstregeling op het belang rijkste traject van de spoorwegen, tussen Amsterdam en Rotterdam, wordt over enkele maanden flink gewijzigd. De reistijd tussen de twee grootste Nederlandse steden daalt van 64 minuten naai- precies een uur. Het aantal stoptreinen wordt op het gewraakte traject Den Haag - Rotterdam, verdub beld van twee naar vier per uur. Door Annemiek Veeienturf Rotterdam Het aantal jongeren met emotionele moeilijkhe den en gedragsproblemen in Rotterdam zal, door de groei van de bevolking, toenemen tot bijna 35.000 in het jaar 2008. Dat zijn er zo'n zevenduizend meer dan nu. Om problemen als jeugdcriminaliteit, .vandalisme, jeugdwerkloosheid en schooluitval zoveel mogelijk te voorkomen, moeten scholen toegroeien naar 'laboratoria voor het Rotterdam van morgen'. Jarenlang hebben we als politiek ontwikkelingslijn niet heeft ge- geaccepteerd dat het primaat van de opvoeding bij de ouders ligt," zei de Rotterdamse onderwijswet houder Den Oudendammer gis termiddag tijdens het congres Lo kaal Onderwijsbeleid in Rotter dam. „We durfden er nauwelijks aan te denken dat we daar in wil den gaan sturen." „Opvoeden blijkt moeilijk te zijn. De trend is dat jongeren lichame lijk gezonder zijn geworden, maar dat de psychische conditie deze volgd. Integendeel. Circa één op de vijf jeugdigen in Rotterdam heeft min of meer ernstige emo tionele en/of sociale problemen." Als 'laboratoria voor het Rotter dam van morgen' moeten de 'bre de scholen' dienst gaan doen. Dit jaar gaan in de Maasstad vijftig scholen werken volgens dit con cept. De bedoeling is dat deze bre de scholen een centrale plek in de wijk vormen van waaruit wordt meegewerkt aan de opvoeding van de jeugd De scholen werken daarbij samen met instanties als welzijnsorganisaties. politie, buurt- en speeltuinwerk, justitie, maatschappelijke dienstverle ning en sportclubs. Rotterdam loopt daarmee vooruit op het voornemen van het Rijk tal van bevoegdheden op het gebied van onderwijs over te hevelen naar de gemeenten. Gemeenten kunnen daardoor meer en meer zelf bepalen hoe het onderwijs vorm krijgt. Staatssecretaris Ne telenbos (Onderwijs), gisteren ook aanwezig op het congres, moedigde de gemeenten aan vol op gebruik te maken van de gebo den ruimte. Zij riep hen op de schotten tussen jeugdhulpverlening en onderwijs neer te halen. „Leer uw afkortin gen af, pas uw jargon aan. Samen werken, dat moet u doen." De staatssecretaris gelooft dat een re gierol voor de gemeenten tot een effectiever Verheid soptreden leidt. „We moeten naar lokaal maatwerk in plaats van Rijks-eon- fectie." Niet iedereen ziet de veranderin gen in het onderwijs vol vertrou wen tegemoet. Netelenbos tracht te de critici gerust te stellen. ,.U moet bedenken dat een wethou der onderwijs nog wel eens bij de Albert Heijn komt of op de markt. Dan kunt u hem bij de kladden grijpen. Een heel andere situatie dan wanneer u by de staatssecre taris van Onderwijs moet zijn." Kousevoeten Wethouder Rupp, verantwoorde lijk voor het onderwijs in de ge meente Uden, toonde zijn zorgen over de 'revolutie op kousevoe ten', zoals hij de komende veran deringen omschreef. Natuurlijk, een regierol voor de gemeenten biedt mogelijkheden voor meer samenhang tussen jeugdbeleid en onderwijs, wat de jeugd ten goede zal komen. Maar zijn de ge meenten, en dan met name de kleinere gemeenten, wel klaar voor die nieuwe rol? „Men was een financieel door geefluik, maar dat gaat verande ren. Hoe is nog niet helemaal dui delijk. Het hele wetgevingstraject duurt veel te lang." Daarbij komt dat nog onduidelijkheid bestaat over het geld dat naar de gemeen ten toe komt. Het vorige kabinet kondigde forse kortingen aan die met de decentralisatie gepaard zouden gaan, oplopend van 50 miljoen gulden in 1997 tot 125 mil joen in 2000. Rüpp riep de aanwe zige politici op de gemeenten vol doende financiële armslag mee te geven om daadwerkelijk 'lokaal maatwerk' te kunnen leveren. Rotterdam Da gemeentelijk bi bliotheek in Rotterdam heeft een imam ingeschakeld om de over last van Marokkaanse jongeren te beteugelen. Deze moslim-geeste lijke heeft de jeugd maandag streng toegesproken over hun agressieve gedrag in het centrale gebouw aan de Hoogstraat. Tij dens de vastenmaand Ramadan bezorgen de jongeren veel over last, omdat de Marokkaanse club huizen dan gesloten zijn. Afgelopen zondagmiddag esca leerde een conflict tussen drie portiers en ongeveer dertig Ma rokkaanse jongeren die zich agressief gedroegen. )VDe portiers hadden die middag eerder een jongen de toegang ontzegd," zegt woordvoerder Rob Scherjon van de bibliotheek. „Toen keerden de jongeren zich tegen de drie por- - tiers. Dat was natuurlijk een over macht. Daarom is besloten om de politie erbij te halen." Seheijon zegt dat herrie tijdens de Ramadan een jaarlijks terug kerend fenomeen is in de biblio theek, „De jongeren kunnen ner gens anders terecht," licht hy toe. Ook het filiaal aan het Grote Vis serijplein is dan een toevluchts oord voor jonge Marokkanen. „Dat filiaal is gevestigd in het wijkgebouw." verklaart Scheijon. „Dus dat trekt nog meer aan. Soms wordt het gebouw helemaal door die groep in beslag geno men." De Marokkaanse jongeren schop pen lawaai en bedreigen en inti mideren andere bezoekers. „Soms syijden ze zomaar een stoel kapot," zegt Scheijon. „De jongeren mogen hier best aanwe zig zijn, maar als het overlastge vend wordt, treden we op. Het gaat om een harde kern." De directie van de bibliotheek kreeg in deze zaak steun uit on verwachte hoek. Mohamed Al- tereh, die werkt in het filiaal aan de Hoogstraat, kwam mei het idee om een imam in te schakelen om de jongeren op andere gedachten te brengen. „De imam heeft de jongeren in een apart zaaltje toe gesproken," zegt Scherjon. „Dat is een heel goed initiatief. Reken maar dat zo'n man gezag heeft on der die jongens." De Marokkaanse gemeenschap heeft inmiddels ook zelf actie on dernomen. Er is een brief ver stuurd naar alle moskeeën die door de imam is voorgelezen. In dat schrijven worden de ouders met klem verzocht hun kinderen streng te controleren, ook op schoolverzuim. Onder leiding van Mohammed Al- terch is een speciale commissie geformeerd die uit tien tot dertien personen bestaat. Dit groepje be zoekt in wisselende samenstel ling drie tot vier keer per week de bibliotheek aan de Hoogstraat om de jongeren aan te spreken op hun gedrag. Na overleg met de beveiliging heeft de Marokkaanse jeugd in de bibliotheek (tijdelijk) een eigen ruimte gekregen. Ook daar houdt de commissie streng toezicht op mogelijk wangedrag. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijoag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: 010 - 4004 444 Feyenoord heeft sinds kort z'n 'home of history', waar prestaties en sterren van vroeger worden gekoesterd. Luttele kilometers zuidelijker - in Hoogvliet om precies te zijn - eert Chris de Korte het heden. Angelique Seriese, de wereldvermaarde pupil van de Hoogvlietse sportschoolhouder en judotrainer, metselde gistermiddag een bronzen tegel - ontworpen door de Hoogvlietse kun stenaar Anton Hoornweg - in de vloer van het sportinstituut. Het is de bedoeling dat gaandeweg meer sporters op deze Walk of Fame' worden vereeuwigd. Dat De Korte als eerste z'n keuze liet vallen op Seriese, wekt geen verwondering. Met zeven Europese titels op zak, één wereldtitel en een gouden Olympische medaille was de Brabantse de enig juiste uitverkorene. De Korte greep deze gelegenheid tevens aan om de mooie judosport te 'promoten'. „Het bestuur van de judobond is in grote problemen ge raakt," aldus De Korte. „Daardoor zouden we bijna vergeten dat judo een prachtige fysieke en mentaal vormende sport is. En dat er vooral door de Nederlandse dames, met Angelique voorop, enorme prestaties worden geleverd." Foto Fred Emst/Cor vos Rotterdam PvdA-fraetieieider J. Wallage zag gisteren een uiterste poging mislukken om in eigen ge lederen de twee vleugels tot elkaar te brengen. Binnen de frac tie kiest D. de Cloe de kant van de buurgemeenten van Rotterdam, die per slot van rekening op de lijn zitten die De Cloe zelf altijd verdedigd heeft, toen nog met vol le instemming van de gemeente Rotterdam. De tegenstroom in de PvdA-kamerfractie wordt aange vuurd door Rotterdammer P. van Heemst, die geen opdeling van de gemeente Rotterdam duldt. Wal lage is er veel aan gelegen om de PvdA met één gezicht naar buiten te laten treden, wanneer het dins dag op stemming aankomt. De prognose bij oppositieparty CDA is dat als er beweging in het PvdA-stanapunt zou zitten, ook D66 wel bijdraait. „Maar de PvdA heeft zich zo bovenop de uitslag van dat Rotterdamse referendum geworpen, dat D86 er als referen dumpartij niet voor onder wil doen. De omgang met het referen dum is voor D66 belangrijker dan Rotterdam Waarschijnlijk door de oostenwind heeft de industri ële activiteit in het Rijnmondge bied in-januari betrekkelijk wei nig klachten veroorzaakt. De wind blies veel van de stank naar het westen, waar verhoudingsge wijs weinig bebouwing staat. Behalve de windrichting, is ook het veranderde leefgedrag van de bevolking er vermoedelijk de oor zaak van dat er in januari 237 klachten minder dan in dezelfde maand vorig jaar binnenkwamen bij de DCMR Milieudienst Rijn mond en 179 klachten minder dan in januari 1994. Veel mensen ble ven binnen wegens de kou en merkten daarom minder snel kwalijke luchtjes op. Van de 345 stankklachten die wel werden geregistreerd, hadden er 72 betrekking op Farm Frites in Bernisse. Deze fabriek zorgde weer voor vette patatlucht, vooral in Hellevoetsluis. De oostenwind was voor deze gemeente juist na delig. Tweede topper in het klachten lijstje was de raffinaderij van Shell Pernis. Op 7 januari klaag den elf streekbewoners over stank. De DCMR stelde een inci dentele processtoring in een zuur- waterstripper vast. De stichting Verwerking Tuinafval Westland in Hoek van Holland krijgt bin nen afzienbare tijd strengere re gels opgelegd om stank te voorko men. Twaalf inwoners van de Hoek meldden in januari een ster ke rottingslucht, veroorzaakt door het omzetten van composterings- velden. de inhoud van deze kwestie. Pas als de PvdA opschuift, kan D66 meeliften," taxeert de CDA-frae- tieleider in de Rotterdamse regio raad, C. Lamers, tevens burge meester van Bleiswijk. Aftreden Voorafgaande aan het kamerde bat van vandaag, kwam gisteren de regioraad bijeen in een behoor lijk nerveuze stemming. Volgens de Ridderkerkse wethouder F. Hilgers (PvdA) koersen zijn partij genoten in de Tweede Kamer aan op een onmogelijke positie voor staatssecretaris Van de Vonder voort, eveneens PvdA. Hilgers vindt, dat zeer onterecht; hij heeft met bewondering het betoog van Van de Vondervoort aangehoord en hij vindt dat ze het kabinets voorstel „knap procedureel en in houdelijk zuiver" verdedigde. Hilgers vindt niet dat Van de Von dervoort door te moeten aftreden het slachtoffer zou mogen worden van de verstarde verhoudingen in de Tweede Kamer. Hij neemt het zijn partijgenoten in de Tweede Kamer kwalijk als de stadsprovin cie Rotterdam na jaren van voor bereiding nog mocht stranden op een grenskwestie. CDA'er Lamers beaamt dat diens partijgenoot F.-J. van der Heijden „zo onderhand de meest paarse parlementariër is geworden." Voor vandaag kreeg Van der Hey- den van prominente CDA'ers de boodschap mee zich in te houden en om niet olie op het vuur van de paarse coalitiepartners te gooien. „De zaak zelve is tenslotte belang rijker dan er politieke munt uit te slaan," aldus Lamers, die blij is dat andere kamerleden rond Van der Heijden er ook zo over den ken. Lamers is mede-ondertekenaar van de brief van de gezamenlijke fractievoorzitters in de regioraad aan de Tweede Kamer, waarin wordt gevraagd in te stemmen met het kabinetsvoorstel. Onder anderen van de Ridderkerkse CDA-wethouder J. Wienen kwam hem dat op een standje te staan. Instemming met het kabinets voorstel zou immers betekenen dat de Tweede Kamer niet ak koord kan gaan met een amende ment van Van der Heijden om Overschie te splitsen van Hille- gersberg/Sehiebroek en de los koppeling van Charlois en IJssel- monde. Rotterdam De brand in een dealpand aan de Grote Visserij straat dte dinsdag het leven kost te aan een 27-jange Belg van Ma rokkaanse origine is niet aange stoken. Vermoedelijk is de brand ontstaan door een brandende si garet. Het slachtoffer is gestikt. De politie hield direct na het uit breken van de brand elf mensen aan die trachtten de vluchten en werden verdacht van brandstich ting en doodslag. De elf zullen nu worden overgedragen aan de Franse autoriteiten. Rotterdam Naar schatting de helft van de 1500 plaatsen voor de vrijmarkt op Koninginnedag in de Rotterdamse binnenstad is al vergeven. Binnen enkele dagen heeft de politie rond de 600 ver gunningen uitgeschreven. „"Maar bij de balie ligt een map met mis schien nog wel honderd tot twee honderd aanvragen," aldus een woordvoeder van de afdeling bij zondere wetten var. de politie. De inschrijving werd op 1 februari geopend. De politie heeft de in druk dat kandidaat-verkopers, uit vrees dat ze geen plaatsje meer kunnen bemachtigen, zich sneller melden dan in voorgaande jaren. Dat heeft te maken met het be perkte aantal plaatsen dat er be schikbaar is. Door de bouwwerk zaamheden in het centrum is er veel minder plek voor standhou ders dan anders. Bij de inschrijving geldt het prin cipe 'wie het eerst komt, het eerst maalt.' „Opis op." waarschuwt de politie. De zegsman erkent dat de kans bestaat dat de gratis vergun ningen straks voor forse prijzen zuilen worden verhandeld. De pa pieren staan weliswaar op naam, maar het is volstrekt onuitvoer baar om alle standhouders op 30 april te controleren. Signalen dat zo'n lucratieve handel wordt voor bereid heeft de politie overigens nog niet ontvangen. 'Amsterdamse toestanden', waar bij soms letterlijk wordt gevoch ten om een plaats op de vrijmarkt, worden in Rotterdam met ver wacht. Aiie inschrijvers krijgen een plattegrond waarop hun plek - maximaal vijf meter lang- nauwkeurig staat aangegeven. Die mengeling van niet-commer- ciéle verkopers en professionele kooplieden heeft op de Rotter damse konmgmnemarkt tot nu toe niet voor problemen gezorgd, zegt de politie. De stands mogen op 30 apnl vanaf vier uur *s morgens worden inge richt. Omstreeks vier uur 's mid dags loopt de markt ten einde. RotterdamVia de Melkert-rege- ling of de Banenpool zouden werklozen moeten .worden inge schakeld 'by 'dé 'restauratie Van monumentale .panden in Rotter dam. Die suggestie deed het Stadspartij-raadslid MA van Grunsven gisteren in een verga dering van de raadscommissie Stadsvernieuwing en Volkshuis vesting. „Onderzoek eens wat de moge lijkheden zijn," vroeg zy wethou der H. Meijer. Deze stond daar niet onwelwillend tegenover. „Het is op zich goed om ook in on ze sector alles af te struinen en te kijken waar mogelijk banen zijn te creeren." Aanleiding vormJ de bespreking van het bestedingsplan 'College- prioriteit Monumentenbeleid' en de evaluatie van het Rotterdamse Restauratiefonds. AlbrandswaardDe gemeente Al brandswaard moet bezuinigen; drie miljoen gulden. Bekeken wordt of dat kan worden bereikt door taken af te stoten. Als dat lukt, kan worden voorkomen dat de lasten op de schouders van de inwoners terecht komen. In Al brandswaard wordt al geconsta teerd dat er een min of meer histo rische wildgroei van ambtelijke dienstverlening bestaat. De gemeente krijgt voor de ko mende vier jaar om en nabij de drie miljoen gulden minder uit het gemeentefonds. De komende maanden wordt gediscussieerd over de zogeheten gemeentelijke kerntaken. Daarbij zal op zakelij ke, nuchtere wijze het gemeente lijk apparaat qua dienstverlening aan de burger worden doorge licht. „We gaan met elkaar praten over, zeg maar, integraal management. Het zal verwacht ik, een interes sante periode worden," heeft bur gemeester Latenstein van Voorst de gemeenteraad in het vooruit zicht gesteld. Rotterdam De regiopolitie Rot terdam-Rijnmond heeft vanoch tend één van haar rechercheurs gearresteerd die ervan wordt ver dacht dat hij vertrouwelijke infor matie heeft verkocht aan een 49- jarige wouw. Ook deze vrouw is aangehouden. De verdachte poli tieman, een 32-brigadier van de Regionale Criminele Inlichtingen Dienst, is gearresteerd en ge schorst na overleg *Waarde =516.22M met de hoofdofficier van justitie. Hij werkte op het hoofdbureau van politie aan het Doelwater.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4