11,JÉ Gebrekkig onderzoek dwingt officier tot verlagen van eis DOBZO Wethouder start bouw woningen gehandicapten Ongekarteld vel kerstzegels blijkt minder zeldzaam dan gedacht Peuters vieren feest in polonaise Promotie van minister Wijers Lezing over archeologie Bewust Ieren leven Usspektakel Hemaplein Cantatedienst Wie beboet nu wie? genda Weer kritiek op Vreugdenhil Rotterdams Dagblad Donderdag 8 februari 1996 Hans Wijers, ook een liefhebber, wordt hedenavond in het jenever- museum-in-oprichting, De Gekroonde Brandersketel, verheven tot commandeur in de orde van het Genevergenootsehap. Dat is geen kleinigheid. Een minister van Economische Zaken die in het gedis tilleerd 'verheven' wordt: kennelijk staat de functie van comman deur in de hiërarchie boven het ministerschap. Het zegt iets over het uitdrukkelijke belang van het Genevergenootsehap, dat uiteraard Jenevergenootschap had geheten als de voorletters van minister Wij ers J.E. waren geweest in plaats van G.E. Uiteraard vindt de verheffende gebeurtenis plaats in Schiedam, de Jeneverstad. de enige juiste bijnaam die in ere is hersteld. Tien jaar heeft Schiedam zich de dronken bijnaam Brandersstad laten aanleu nen. maar dat klinkt niet. Kolenbranders? Uitbranders? Afvalbran- ders? Allesbranders? Ik wil niet stokebranden, maar wat moeten toe risten en Schiedammers nu aan met Brandersstad? Het gaat om het produkt. Het bewijs wordt geleverd door het Genevergenootsehap, dat tenslotte geen Brandersgenootschap heet. Vlaardingen noemen weHaringstad en nietVisvangststad. Werken aan toerisme werken aan Schiedam. Maandag schaarde de gemeenteraad zich achter een veelbelovende nota. Geen woorden maar daden, zei WD'er Will van Wijk. En Trudy van den Akker (D66) liet blijken dat ze het maandblad Musis goed leest en pleitte voor sa menwerking tussen verenigingen, bedrijven en andere instanties. „Hoe meer kennis ze van de stad hebben, hoe meer de Schiedam mers ervan gaan houden," zei Henk Metaal van Gemeentebelangen. En burgemeester Reïnier Seheeres wees op het belang van de oude grachten en het rivierfront, waar nog veel kansen benut kunnen wor den voordat Schiedam in 2000 het 725-jarig bestaan viert. Seheeres wordt vanavond ambassadeur van het Genevergenoot sehap, samen met enkele anderen, onder wie werkgeversvoorzitter Alexander Rinnooy Kan en de Friese commissaris van de koningin. Loek Hermans. Er lopen al lijntjes tussen Schiedam en de Belgische jeneverstad Hasselt, maar opent zich hier een gouden driehoek naar de streek van de beerenburg? Weten al die Friezen en Vlamingen al dat ze in Schiedam voortreffelijk kunnen eten? KOR KEGEL Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Menno Haddeman Ben van Haren Daniëlte Hermans Jan Rozendaal Carel van der Velde.i De Zakenknng Schiedam wijdt haar eerstvolgende bijeenkomst, maandag 12 februari, aan archeologie. Jumen Moree, de stadsarchcoloog van Schiedam, houdt een dialczmg over archeologische bevindin gen en vondsten in en rond Schiedam. Belangstel lenden zijn vanaf 20.00 uur welkom in de bovenzaal van restaurant Le Pecheur aan de Nieuwe Haven 97. In De Erker start dinsdag 12 maart een cursus 'Leef Bewust' voor nou wen. De cursus is bedoeld om het zelfvertrouwen van de deelnemers te vergroten en hen te leren boter voor zichzel f op te komen. Er wordt geoefend in pralen, luisteren, eigen mening vormen, omgaan met kritiek en omgaan met gevoelens. De lessenreeks vindt elke dinsdag tussen 9 en 11.15 uur plaats, twaalf weken achter elkaar. Voor meer infor matie telefoon 4356992 of 4266143. De VS B-Bun k aan de Broersvcst viert de opening van haar nieuwe kantoor met een driedaags ijsspek- takol. De festiviteiten gaan morgen van start om 14.00 uur op een tijdelijke ijsbaan van 225 vierkante meter bij het Hemaplein. Elke middag treden twee clowns op, die tevens kinderen schminken, 's Avonds treedt er steeds een bekende artiest op en is er een demonstratie ijsseulptuur. Zaterdag zijn er optredens van mimespelers. Om 14.00 uur wordt de ijsbaan vrijgemaakt voor een 'live' demonstratie van de ijshockeyploeg van de Weena Ijshal uit Rotterdam. Ér is tevens een wedstrijd ver kleed schaatsen voor kinderen tot en met 15 jaar. Zondag begint het programma om 14.00 uur met een wedstrijd zwieren en een demonstratie kunstschaat sen door ijsverenjging KVR '80. De ijsbaan is alle da gen open van 10.00 tot 22.00 uur, zondag tot 18.00 uur. Vlaardingen De vierde en laatste cantate in de reeks van dit sei zoen wordt zaterdag uitgevoerd in de Grote Kerk van Vlaardingen. Op het programma staat de cantate van J. S. Bach 'Erhalt uns, Herr, bei deinem Wort'. Uit voerenden zijn kamerkoor Magister Cantat, een klein orkest onder leiding van Marco Bons, contino Martine van der Meiden en drie solisten. Aad Zou tendijk bespeelt het grote orgel. De aanvang is 19.00 uur en de toegang is vrij. De algehele muzikale lei ding is in handen van Arie Eikelboom. Westhaven- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Het parkeerplan goedgekeurd! Een verademing voor de gemeente Schiedam, maar niet voor de burgerij. De gemeente Schiedam heeft ai sancties voor het parkeren in het betrokken gebied vastgesteld, maar ei genlijk zou er ook een sanctie moeten zijn om de gemeente aan te spre ken. Een 'extra zware inspraakprocedure' klinkt dan wel edelmoedig naar de burgers, maar ze hebben daar weinig aan als blijkt dat de bur gers die een bezwaarschrift hebben ingediend, zoals aangegeven was in de bewuste folder Parkeerplan Schiedam, afgescheept worden met de woorden dat alles verwerkt is in het stuk 'commentaar op de ingekomen reacties' en dat 'alles verwerkt is in de definitieve versie van het par keerplan'. De gemeente Schiedam gaat haar boekje te buiten. Concrete antwoor den op de bezwaren van burgers zijn er tot op heden niet gekomen. Bo vendien moet de gemeente toch weten dat bezwaarschriften binnen een bepaalde termijn afgehandeld dienen te worden. Zo'n 22 bezwaarschriften zijn voor niets geschreven. Er zijn nog meer ontevreden burgers in de binnenstad. Hoe houdt men de situatie leef baar? Er is inmiddels door ondergetekende beroep ingesteld bij de ar rondissementsrechtbank en anderen zullen volgen. Als Schiedam over haar burgers denkt te kunnen blijven lopen, dan is nu het moment om haar aan te spreken wegens misleiding van welwillende burgers, Schiedam zal verantwoording moeten afleggen wegens nalatigheid en grove onzorgvuldigheid, dit alles samengevat heet onbehoorlijk be stuur. De burgers moeten tweehonderd gulden griffiekosten betalen om hun zaak voor te kunnen leggen bij de rechtbank. De mensen met de minste draagkracht worden de dupe van een onzorgvuldig beleid. Als dit de gang van zaken is, wie beschermt dan de ouderen, de sociale minima en de mensen met de minste draagkracht, zijnde de burgers van centrum en Oost? Een belastingverzwaring voor deze burgers kan toch niet aan vaardbaar worden geacht? Het AOV laat het er niet bij zitten! Wat de rechtbank straks ook moge oordelen, de gemeente behoort be boet te worden voor haar eigen stommiteiten. Ze mag burgers cn winke liers niet de dupe laten worden. C. Raaphorst-De Groot, AOV-Schiedam Door Menno Haddeman Rotterdam/Schiedam De rechts zaak gisteren tegen vier van een poging tot doodslag m Schiedam verdachte mannen, blonk met uit in duidelijkheid Het Openbaar Ministerie had op de dagvaarding van de verdachten hoog ingezet Poging tot doodslag en het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel. Officier van justitie mr. J. H. Tonino bond aan het begin van de rechtszitting echter vlug m. Bewijzen waren er niet en de verklaringen waren zo vaag dat de verdachten eigenlijk alleen open lijke geweldpleging ten laste kon worden gelegd, moest de officier concluderen. De vier mannen, variërend in leeftijd van 30 tot 44 jaar, werden november 1995 in Schiedam gear resteerd na een vechtpartij op de Koemarkt. Volgens de officier van justitie hadden ze kort voor hun aanhouding een Schiedammer 'flink afgeranseld'. Het slachtof fer was die avond in dezelfde ho recagelegenheid geweest als het viertal. Na een opstootje in de kroeg had de portier het slachtof fer de deur gewezen. Buiten op straat bleef de man staan vloeken en tieren. De vier wilden daarop een eind maken aan het geschreeuw, maar ze wer- den door de portier van de kroeg tegengehouden. De uitsmijter bood de mannen een drankje aan in de hoop zo een vechtpartij te voorkomen. Een tijdje later liet de portier de mannen wel naar buiten gaan. Hij dacht dat het slachtoffer inmid dels wel zou zijn vertrokken. Dit bleek niet het geval en het viertal begon, toen zij het slachtoffer op de Koemarkt tegenkwamen, flink te slaan en te schoppen. Een neef van het slachtoffer pro beerde de mannen nog tegen te houden, maar zonder succes. Hij werd hardhandig aan de kant ge zet en het slachtoffer moest een aantal schoppen en klappen in casseren. De vechtpartij kwam lot een ein de toen plotseling een schot weer klonk. Geschrokken door de knal rende r. de mannen weg. De ge alarmeerde politie kon twee man nen aanhouden, van wie één het schot zou hebben gelost Twee an deren waren weggerend en de agenten zetten de achtervolging in. Een eindje verder hield de politie twee verdachten aan die voldeden aan het sumiere signalement dat de zwaar onder invloed van drank en drugs verkeerde neef van het slachtoffer had gegeven. Gestoken Tijdens de rechtszitting woens dagochtend bleek het hele voor val toch wel erg onduidelijk te zijn. Wie had er geschopt, wie ge slagen cn wie had er gestoken - het slachtoffer had namelijk ook enkele oppervlakkige smjwond- jes. Drie verdachten ontkenden ook maar iets met de vechtpartij te maken te hebben. De vierde verdachte, een illegaal in Neder land verblijvende man, is een aan tal weken geleden het land uitge zet en was daarom niet m de rechtszaal aanwezig. De enige zekerheid tijdens de zit ting was de verklaring van één van de verdachten dat hij het schot had gelost. „Ik had het pi stool van een kennis gekregen om het voor hem te bewaren. Ik had hem tijdens mijn kroegbezoek netjes afgegeven aan de portier. Toon ik later op de avond weer naar buiten ging, heb ik het schietijzer weet' meegenomen. Buiten aangekomen zag ik dat er gevochten werd en heb ik een schot in de lucht gelost om de vechtende mensen uit elkaar te halen." Mr. Tonino hechtte zoveel waarde aan de verklaring dat hij snel af stapte van het m eerste instantie ten laste gelegde. Poging tot doodslag viel met te bewijzen. Ook was met duidelijk of de ver dachte het slachtoffer zwaar licha melijk letsel had toegebracht. Zo kwam Tonino via een omweg uit op openlijke geweldpleging. Nor maal een zaak voor de politierech ter. maar Tonino hield toch vast aan een stevige eis van een jaar onvoorwaardelijke gevangenis straf tegen drie verdachten te ei sen. De vierde, de man die het schot loste, moet van Tonino acht tien maanden in de cel door bren gen. Alle advocaten van de verdachten vonden de eis van de in het nauw gedreven officier Veel te hoog'. Het 'stuntelwerk' van het OM was volgens hen veel te ondoorzichtig en de raadslieden bepleitten daar om vrijspraak. De advocaat van de man met het vuurwapen wilde de officier wel tegemoet komen. „Mij n cliënt had het pistool natuurlijk nooit bij zich mogen hebben. Ik ga daarom akkoord met een onvoorwaarde- lij ke gevangenisstraf die kan wor den omgezet in dienstverlening," aldus mr. Oosthoek van Prooyen. De rechtbank doet over dertien dagen uitspraak. Carnavalsverenigingen orga niseren regelmatig feesten voor speciale doelgroepen: ouderen, gehandicapten en kinderen. Maar peuters wor den vaak vergeten. Niet door peuterinstuif De Notenkraker aan het Bachplein in Schiedam-Noord. Daar knal de gistermiddag de feestmu ziek uit de speakers en liepen de twintig peuters gezellig in polonaise te hossen. De kin deren tussen 2,5 en 4 jaar waren niet verplicht verkleed te verschijnen op de instuif, die elke maand door enkele ouders wordt georganiseerd. Toch waren er genoeg gekos tumeerde carnavalvierders: er liepen een boertje, een prinsesje en enkele ge schminkte clowntjes. Sommi gen hadden hun zelfgemaak te hoedjes en maskers op, anderen bliezen driftig op hun ter plekke gefabriceerde toe ters of speelden rustig in een hoekje met wat speelgoed. Kortom, een echt feest, voor de kleintjes én hun ouders. Foto Den»es van der Wel/Roel Dijkstra De klant centraal, de auto optimaal Merk/type bouwjr. kleur KM. Alfa Romeo 331.7 i.e. juli '93 wit 77.000 Citroen BX1,9 Routiere dec'92 rood 73.000 DaihatsuApp!ausel6ü sept'91 gnjsm. 105.000 Fiat Panda 1000 CL i.e. aug *91 rood 71.000 FiatUno 60S i.e. juli '91 rood 65.000 Honda Civic 1.5 GLi okt'89 rood 113000 Nissan Micra 1.2 L dec '90 beige m. 35,000 Nissan Sunny 1.6 Florida mei '90 wil 118.000 OpelCorsa t.5DStrada dec'91 wil 150.000 QpelKadett1.6LS mrt '90 wit 65.000 Peugot 205 Jubilee 1.1 okt'90 rood 41.000 Peugeot 205 ACE 1.1 juli'93 rood 66.000 Peugeol 405 GL11.6 Break leb'90 beigem. 146 000 Rover 1111 jan'93 roodm, 84 000 VW Polo Fox aug '88 rood 83.000 Renault Twingo 1.2 sept '93 groen 44.000 Renault Twmgo 1.2 sept '93 zwart m. 20.000 Renault 5 TR 1.4 juh '89 rood 41.000 Renault 5 Roxane 1.4 mrt'90 rood 45.000 Renault Clio 1.2 RL juni '93 rood 17.000 Renault Clio 1.4 RN Autom. jan '93 rood 64.000 Renault Clio 1.2 RN, stu.bekr. jan '95 wil 26.000 Renault Clio i .4 Bebop stu.bekr. sep '94 blauw 35.000 Renault Clio 1.6 RSi juni '93 wit 49.000 Renault Clio 16 V jan '92 blauw m. 78.000 Renault 19 Europa 1.4 jan '92 wit 84.000 Renault 19 RN 1.7 Coml.pak juni *92 groen 38.000 Renault 19 Dynamic 1.7 jan '92 zilver m. 58,000 Renault 19 Driver 1.4 mrt'95 blauw m. 24.000 Renault 21 Nevada 2.2 GTX mrt '90 Wit 143 000 Renault 21 Nevada 2.1 DVAN juli '94 groen m 31.000 Renault Safrane2.2 RN LPG sep'93 grijs m. 147.000 Renault Safranev6 RT autom. dec '92 gnjsm. 120.000 Renault Espace 2.2 TXE apr'90 groen m 149.000 DIV. ANDERE RENAULT OCCASIONS* RENAULT De klant centraal, de auto optimaal Uw Renault dealer voor Vlaardingen-Schiedam James Wottweg 12-14,3133 KK Vlaardingen, lel. 010-4353533 nu blijkt dat er meerdere op de markt zijn gebracht. Wanneer de andere bezitters zich ook bij mij mel den, kan het op 2 maart een levendige veiling wor den. Geïntresseerden hebben dan namelijk meer kans een velletje te bemachtigen." Schiedam Het zeldzame velletje kerstzegels dat in december in Schiedam opdook, blijkt niet zo bij zonder te zijn als aanvankelijk werd vermoed. A. van der Pol van de Nederlandse Vereniging van Postzegelhandelaren (NVPH) zegt dat hij al vier van dit soort ongekartelde vellen onder ogen heeft gehad. „Ik heb nog zeker vijf mensen telefonisch gesproken die de met-geperforeerde postzegels in hun bezit hebben." Eind vorig jaar ontstond lichte opschudding in postzegeiminnend Nederland. De droom van iede re filatelist werd werkelijkheid. Cor Heeze uit Schiedam had een misvormd vel kerstpostzegels in handen gekregen, een vel van twintig aan elkaar vast zittende zegels. Hij kon zich gelukkig prijzen want als enige in Nederland was hij in het bezit van een door het controleteam van drukkerij Johan En schede niet opgemerkt vel misbaksels. Omdat hij het geld goed kon gebruiken, besloot Heeze het velletje te laten veilen. Veilingmeester A. A. van derMeij stelde vorige week de bodemprijs vast op 2500 gulden. En daar blijft hij bij. „Ik maak me niet zo druk nu blijkt dat er meerdere velletjes in omloop zijn," zegt Van der Meij desgevraagd. „De veiling gaat wat mij betreft gewoon door. Het kan zelfs zo zijn dat het velletje meergeld opbrengt Directeur A piet van de zegelafdeling van drukke rij Johan Enschede meent dat er niet meer dan twaalf velletjes niet-geperforeerde 2egels in omloop zijn. Piet: „Het gebeurt bij hoge uitzondering dat dit soort verkeerde zegels op de markt worden ge bracht. Waarschijnlijk.is er iets mis gegaan met de zogenoemde siitmachine uie de perforatieianden langs de zegels maakt. Normaal gesproken worden die slechte zegels direct vernietigd. Het controle team heeft de onvolkomenheden niet opgemerkt." De filatelisten kunnen er niet zo mee zitten. Een foutje bij de drukker laat bij hen het bloed sneller stromen, „Ik hoorde van een filatelist in Den Haag dat hij zo'n zegel op een kerstkaart toegestuurd heeft gekregen," vertelt Van der Pol. „Hij heeft de afzender benaderd en alle adressen achterhaald waar de vrouw een kerstkaart met een 'bijzondere' zegel naar toe heeft gestuurd. De vrouw sprak er trouwens schande van dat de PTT postzegels lever de die ze zelf moest uitknippen." Vlaardingen Wethouder A. Kool heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor een wooncomplex voor 32 verstandelijk gehandicap ten in Vlaardingen. Dit gebouw komt op de plek van de voormali ge Kohnstammschool aan de Van Bleiswijkstraat in de Babberspoi- der. Het complex komt in handen van de Stichting Schïevaart, die al dergelijke woningen heeft in Schiedam (Spaland) en Maassluis (Steendijkpoider). In de Bab- berspolder komen vier woningen, die elk onderdak gaan bieden aan acht verstandelijk gehandicap ten. In tegenstelling tot eerdere plan nen komt er bij de woningen geen dagverblijf. Dit past in het streven van de overheid om wonen cn school of verblijf in dagcentra te spreiden. Wethouder Kool zei gis teren in z'n nopjes te zijn met de ze ontwikkeling: „De dagindeling voor gehandicapte bewoners in deze wijk is daarmee eigenlijk precies gelijk aan die van andere bewoners. Want de dagbesteding van de verstandelijk gehandicap te vindt ook buitenshuis en op een andere plek plaats." En dat is wat Sehievaart voor staat: invulling geven aan een 'zo gewoon moge lijk leven' voor mensen met een verstandelijke handicap. De eerste plannen voor woonvoor zieningen voor verstandelijk ge handicapten in Vlaardingen stam men al uit 1989. Volgens Kool zijn de plannen echter bewust op de lange baan gesehoven. „Omdat," sprak de wethouder, „in zo'n nieuwe wijk het beste rekening kon worden gehouden met de wens en noodzaak voor meer ge differentieerdheid in de opbouw van de samenleving zoals we die ook in Vlaardingen kennen." Als alles volgens plan verloopt, betrekken de 32 bewoners begin 1997 de zogenoemde Fokus-wo- ningen aan de Van Bleiswijk straat. Donderdag 8 februari SCHIEDAM Podium. Vrens draait, 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal, 'Proficiat' door De Types, 2Q.15u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, 20.15u. inlei ding 19.15U. Luxor Theater, Car men, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Tosca, 2Q.15u. Kl.z. Een doodnormale vrouw, 20.30u. Theater Zuidplein Kl.z. Theater Maatwerk. 20.3ÖU. Cen tral Park. Try-outs, 22.0Gu. De Vlerk. Hepperdepep, 22.00u. Po pular. Beatclub, 24.00u. Goethe Institut Josef Hashnger leest uit Opembatl, 2Ü.ÖÜU. Ned.Arcbitec- tuurinstituut. Enne Miralles en Herman Hertzberger, lezing, 20.00u. Zaal De Unie. De avond van: Hugues Boekraad, 20.30u. Vrijdag 9 februari SCHIEDAM Filmhuis. Kalafomia, 21.30u. He maplein. VSB ijsfeest, 14.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Finale Maarten Putman-festival, 20.00u. Harmo nie. 'Pro Memorie' door De Ge broeders Flint, 20.30u. MAASSLUIS Auror a-gebouw. Psychometrie, Scarabee, 13.45u. ROTTERDAM Lantaren. Kinderfilm, 14.0Qu, De Scheg. Er was eens, 16.00u. ROTTERDAM Calypso !:Todiefor'(16)dag. 1.15- 4-6.45-9,30. Calypso 2: 'Seven' (16) dag. 6.45-9,30. Calypso 3: 'The Bridges of Madison County' (al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.154. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Timecop' (16) dag. 12,45-3.30. Ci nerama 1: 'Dangerous Minds' (al) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30* 9,30. Cinerama 3*. 'Kids' (16) 1.154- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Filmpje' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinc- rama5:'Zusje'(12)dag. 4-6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Corso: 'The American President' (al) dag. 4- 6.45-9.30, do, vr.ma.du ook 1.15, Imax Theater: 'The Living Sea' (al) dag. 24-6.30, maalleen 6.30. 'Africa: The Serengeti' (al) dag. (beh.ma.) 3. 'Goldeneye' (12) dag. 7.30-10. 'Pocahontas'(N) (al) za.zo. 12-5. Lantaren 1: 'Smoke' (16) do- .vr.za.zo, 7.30-10, do.vr.zo.wo. ook 2.30. Venster 1: 'Heavy' (16) dag. (beh.ma. 10) 7.30-10, do.vr.zo. ook 2.30. Sneak Preview, ma.10. Ven ster 2; 'Mon Oncle' (16) dag. 7.30, do.vr.20.wo.ook 2.30. 'Les 101 nuits' (16) dag, 9.30. Venster 3: 'Flirt' (16) dag. 8-10. Venster 4: 'Thin Ice'{16)dag. 8. 'When night is falling' (16) dag. 10. Lumière 1: 'The usual suspects' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2: 'FairGame' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Lumière 3: 'Babe' (al) dag. 4-6.45. 'Filmpje' (12)dag. 1.15-9.30. Lumière4: 'Wai ting to exhale' (al) dag, 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.154. Rex: 'Pleasure Place' (18) dag. vanaf 12. doorl.voorst. Thalia: 'Sudden Death'(16) dag. 1.154-6.45-9.30. Hoek van Holland D66-deel- raadslid A Langenberg heeft schriftelijke vragen gesteld aan het dagelijks bestuur van Hoek van Holland naar aanleiding van het optreden van portefeuillehou der L. Vreugdenhil. Of beter: het niet optreden van hem. Langenberg vindt dat Vreug denhil de plaatselijke winkeliers vereniging 'voor joker' heeft ge zet. Een en ander heeft te maken met het feit dat Vreugdenhil een bijeenkomst met de winkeliers heeft afgezegd. Dat zou zijn ge beurd omdat secretaris H. Stel van de winkeliersvereniging vooraf in een interview wat min der vriendelijke dingen zou heb ben gezegd over Vreugdenhil. Eerder gelaste Vreugdenhü op het allerlaatste moment al een commissievergadering af, omdat volgens hem alle feiten al in de krant hadden gestaan. Langenberg is het gedrag van de 'wethouder' van Hoek van Hol land zat. Hij constateert dat de Partij van de Arbeid eerder al een 'gele kaart' uitdeelde aan Vreug denhil en hij zegt dat een tweede gele kaart nu op zijn plaats is. „U weet toch ook dat twee gele kaar ten hetzelfde is als één rode?" al dus het D66-raadslid. Voor de deelraadsvergadering van vanavond heeft Langenberg ook stappen aangekondigd tegen Vreugdenhils partijgenoot D. van Wijngaarden, fractievoorzitter van Hoeks Welzijn. De D66-verte- genwoordiger vindt dat Van Wijn gaarden in een onlangs gehouden commissievergadering onjuist is opgetreden, Langenberg wil dat in een interpellatie vanavond aan de orde stellen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5