Bodemvervuiling houdt herbouw op van gat van de Schiedamseweg' Elementumplan in Sluispolder-Oost gewijzigd De Rover 6QO Windsor is er slechts in oplage jgenda Diepe droefenis DrieMaasStede zoekt vrijwilligers De Vries Lutz Lezing in Soenda Bijeenkomst in de Schuurkerk Woningbouwvereniging vraagt lage huren Van Didden en Kortekaas sound opent disco irene Rotterdams Dagblad Vrijdag 9 februari 1996 In 1951 begon het weekeinde nog niet op vrijdag. Werkweken van, in 't algemeen meer dan 45 uur. eindigden voor de meeste mensen pas op zaterdag na het middaguur. De vijfdaagse is pas tientallen jaren later gemeengoed geworden. Mensen leefden toen, meer dan in deze tijd met het toegenomen aan tal vakantie- plus ATV-, ADV- en andere verlofdagen, van het ene vrije weekend naar het volgende. Op de verschillende werkplekken stelden in die tijd toch ook al vaak op vrijdag collega's elkaar de vraag ..Wat ga jij dit weekend doen?" Zo ook in het Vlaardingen van 45 jaar geledendat in die televisieloze tijd met Luxor op de Westhavenkade nog wel een bioscoop had, maar bijvoorbeeld geen Stadsgehoorzaal en zeker geen diseo's. Jeugdver enigingen hielden bijeenkomsten in muffe zaaltjes, bij sommige dansscholen kon je na de lessen vrij dansen en soms was er wat in De Harmonie te doen. Een groot deel van de vrijetijdsbeleving, naast het voor sommigen verplichte kerkbezoek, speelde zich echter af op straat of sportveld. Daar werden ervaringen uitgewisseld. De route tussen de twee bruggen over de westelijke kade van de Ou de Haven was een veel gebruikt slenterpad. Hierlangs waren ook de kantoren van de plaatselijke dagbladredacties gevestigd. Achter eta lageruiten waren de laatste nieuwtjes te lezen, Op de hoek van de Dayer bij Het Vrije Volk, aan de Westhavenplaats bij het Rotterdams Nieuwsblad en in de Smalle Havenstraat bij de Rotterdammer. In het weekend van 10 en II februari 1951, exact 45 jaar geleden dus, was de lezersschare opvallend groot en terneergeslagen. De stem ming op straat was niet vrijetijds, maar somber. Vlaardingen was dat weekend in diepe droefenis gedompeld. Op vrij dag 9 februari in 1951 kwamen vijf Vlaardïngse vrijwillige brand weerlieden om en werden er twee voor hun leven getekend toen het blusvoertuig, waarin zij zaten, terecht kwam in de met brandende olie bedekte Koningin Wilhelminahaven. In de twee weken eerder feestelijk geopende nieuwe brandweerka zerne aan de Hoflaan werden de omgekomen brandweerlieden opge baard. Ze zijn op 14 februari ten grave gedragen. Alle jaren herden ken sindsdien de leden van de brandweerliedenvereniging Door Oe fening Vaardig by het door hen opgerichte monument op het ge meenschappelijke graf de slachtoffers Piet Batenburg, Piet van Delft, Mar Kok, Albert Maat en Herman Westdijk. Zo ook morgen om 14.00 uur, BEN VAN HAREN Verzorgingstehuis DrieMaasStede in Schiedam zoekt vrijwilligers die wekelijks een bezoekje willen brengen aan één van de patiënten. Ook kan meege holpen worden bij het zangkoor op woensdagmor gen, by het vervoer van patiënten en in de open so ciëteit voor patiënten. Nieuwe vrijwilligers krygen eerst de gelegenheid om zich te oriënteren. Ook wor den er themabijeenkomsten gehouden en cursussen gegeven waaraan deelgenomen kan worden. Voor meer informatie: Yvonne Scheper, telefoon 4278123. Vlaardingen Het gelegenheidsduo Peter de Vries en Joris Lutz opende op 1 januari op gedenkwaardige wijze het nieuwe conccrtjaar in café De Steeg Wie het optre den miste, krijgt een herkansing op donderdag 15 fe bruari. Vanaf een uur of tien brengen de regionaal bekende zanger De Vries en de als tv-acteur aan de weg timmerende Joris Lutz een gevarieerd repertoi re. Het optreden vindt plaats in het Vlaardingse café D'Oude Stoep m de Smalle Havenstraat. Op dinsdag 13 februari is er m Dienstencentrum Soenda een lezing overgrote natuurparken in Ame rika, waaronder de Grand Canyon. Ondersteund met dia's zal worden verteld over reservaten en wordt er kennis gemaakt met de geschiedenis van daar wo nende indianen, die daar hun tradities naleven. De toegang bedraagt twee gulden. Dc Landenknng Nederland Hongarije houdt zater dag haar jaarlijkse bijeenkomst in theater De Schuurkerk. Thema van de bijeenkomst is hoe een succesvolle relatie tussen Nederlandse en Hongaar se steden tot stand kan komen. Na de bijeenkomst kunnen belangstellenden een wandeling maken door de binnenstad. Nadat de wandeling wordt be ëindigd, ss er gelegenheid om een drankje te nutti gen. De bijeenkomst begint om 11.00 uur en zal circa 15.30 uur zijn afgelopen. Hoek van Holland De gemiddelde huurverhoging van de Woningbouw vereniging Hoek van Holland bedroeg over 1995 ge middeld vier procent. Dat was op één na de laagste verhoging van alle woningcorporaties in Rotterdam. Landelijk bedroeg de huurverhoging vorig jaar 4,52 procent, ook daar zit Hoek van Holland dus onder. Volgens het bestuur van de Woningbouwvereniging Hoek van Holland vertoont de jaarlijkse huurverho ging een dalende tendens sinds de corporaties bin nen bepaalde grenzen zelf de verhogingen mogen vaststellen. Voor 1993 werd de verhoging opgelegd door de minister en dat betekende jaarlijks een ver hoging 5,5 procent. Nu hebben de woningbouwver enigingen een bepaalde marge gekregen. Het bestuur van de woningbouwvereniging Hoek van Holland overlegt ook dit jaar weer met de huur- dersvereniging Houdt Zicht om te komen tot een zo laag mogelijke huurverhoging. Maar de kwaliteit en de mogelijkheden voor nieuwbouw mogen daarbij niet uit het oog worden verloren, vindt het bestuur. Het duo Van Didden en Kortekaas heeft spontaan aangeboden om mee te helpen met de disco die vanaf morgen wekelijks zal gaan draaien in gebouw Irene. Het belooft een waar spektakel te worden, want de professionele drive-in disco beschikt over een licht en geluidsinstallatie waar ook de jongeren zelf aan de knoppen mogen zitten. De disco begint om 20.00 uur en duurt tot 23.15 uur. Het is voor jongeren uit Hoek van Holland tussen 11 en 15 jaar in gebouw Ire ne aan de Kleine Schoolstraat. Redactie Waterweg: JeSIe Gunneweg Menno Haddeman Ben van Haren Danielle Hermans Jan Rozendaal Ca rel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Vlaardingen—In de nacht van 5 op 6 oktober 1994 brandde aan de Schiedamseweg in Vlaardingen de Schoenexpres af. Drie kwartjaar geleden betrokken de bewoners van de negen gale rijwoningen, die ook fikse schade opliepen door de brand, hun daarboven gelegen flat al. Maar de begane grond is nog steeds kaal. Een lelijke doorkijk tussen grijs beton, verstoord door een enkele paal. De reden dat het gat op de begane grond nog steeds niet is gedicht, heeft te maken met de bodemver ontreiniging die op deze plek is aangetroffen. Er zit diverse vuilig heid in de bodem Ook liggen er nog paar olietanks. Hoewel er geen direkt gevaar is voor de volksgezondheid, is het nu het aangewezen moment om de grond schoon te maken. Zodra de plek weer zou zijn bebouwd wordt dat een stuk lastiger: én duurder. Ruim twintig jaar geleden, toen het pand pal tegenover de Stads gehoorzaal werd neergezet, waren de milieu-eisen minder streng en bestond er nog niet zoiets als een verklaring van schone grond, voordat er gebouwd mocht wor den. Voorheen waren op deze plaats een garage en een uitlaten- centrum gevestigd. Hoewel de schoon maakwerk- zaamheden niet langer dan vier weken in beslag zullen nemen, is het nog maar de vraag of het dit jaar lukt. Een woordvoerder van de gemeente zegt 'te hopen' dat nog dit jaar de grond schoon wordt gemaakt. Maar zeker is dat nog allerminst Kosten Behalve dat er nog een onderzoek loopt naar de precieze omvang van de sehoonmaakwerkzaambe- den -hoe diep en hoeveel vier kante meter dient cr te worden af gegraven?- zijn er ook nog vra gen over wie er voor de kosten op moet dragen. Het probleem is dat er verschillende (verenigingen van) eigenaren van de grond zijn. Ook de gemeente is één van de betrokken partijen Het kost veel overleg om de verhouding te be- Op de plek waaraan de Schiedamse weg de Schoenex pres afbrand de, is de be gane grond nog steeds kaal: een lelij ke doorkijk tussen grijs beton, ver stoord door een enkele paal. Foto Roel Dijkstra palen van de diverse bijdragen Een woordvoerder van de ge meente zegt dat er vooralsnog niet wordt gekeken naar wie de verontreiniging heeft veroor zaakt: het door de overheid nage streefde motto 'de vervuil ver be taalt'. De vrees bestaat dat dit de herbouw van de schoenenwinkel nog verder zal vertragen. Hoewel de gemeente ervan uitgaat dat er in het 'gat van de Schiedamse weg' weer een winkel komt. is het onbekend of de Schoenexpres, die nu een verdieping van de Hcma m gebruik heeft, terug zal keren. Oorzaak Nog steeds is met bekend wat de oorzaak van de brand is geweest. Onlangs heeft het gerechtelijk la boratorium in opdracht van de po litie in Vlaardingen het laatste on derzoek afgerond naar een elek tronische motor die in de schoe nenwinkel stond. Volgens een woordvoerder van de politie heeft dat echter niets opgeleverd. Ook voor de suggestie die een bewoner van één van de galerijflats in de vroege ochtend van 6 oktober 1994 deed. dat de brand was aan gestoken door jongelui die zou den hebben geprobeerd in te bre ken, heeft de politie geen bewij zen aangetroffen. De brand van de Schoenexpres gaat de politiedossiers in met de sticker: oorzaak onbekend. Maassluis Er komt geen nieuw bouw beneden aan de dijk bij de Prinses Juhanalaan m Sluispol der-Oost. De gemeente Maassluis wil deze strook groen houden en heeft daarom de Woningstichting Maassluis (WSM) voorgesteld en kele wyzigmgen aan te brengen in het groot onderhoudsplan voor de Elementum flats. Bijkomend argument was dat het stadsbestuur venvacht dat het be drijf Kev Kramer uit Maassluis vertrekt, waardoor het terrein langs de Nieuwe Waterweg vrij komt voor andere bedrijven. „Hierdoor wordt het waarschijn lijk noodzakelijk de dijk langs de Pnnses Julianalaan te verbreden, waardoor er beneden aan de dijk voorlopig geen nieuwbouw kan plaats vinden," schrijft de WSM in een nieuwsbrief aan de bewoners. De gemeente staat wel nieuw bouw toe tussen de beide flatge bouwen aan de Vincent van Gogh- laan, waar nu het speelterremtje is. De speeltoestellen die er nu staan, mogen dan naar de groen strook verhuizen. Het stadsbe stuur wil geen seniorenwoningen op het dak van de flat aan de Jozef Israelstraat. Gekozen is verder voor een ande re type-indeling per flatgebouw. In dit gewijzigde plan komt de Van Goghlaan 109-197 in aanmer king voor een type 50-verbeter- pakket, in plaats van een type 25. Dit betekent dat de gebouwen zo danig gerenoveerd worden dat ze nog 50 jaar meekunnen. De WSM heeft hier geen moeite mee, mits de bewoners bereid zijn 100 in plaats van 85 gulden per maand extra te betalen. De flat aan de Jo zef Israelstraat wordt daarente gen omgezet in een type 25-com- plex en komt daardoor niet in aan merking voor balkonvergroting. Voor de andere flatgebouwen ver andert er niets. Enquête Eerder al heeft een ruime meer derheid van de bewoners in Sluis polder-Oost aangegeven groot on derhoud te willen aan hun wo ning. Dat is gebleken uit de en quête, die de WSM de afgelopen maanden heeft gehouden onder de 252 huishoudens. In de flats aan de Vincent van Goghlaan 1- 107 en Jozef Israelstraat 2-108 is 87 procent van de bewoners voor stander van een groot onder houdsplan. Dit zijn 94 van de in totaal 108 huishoudens uit de oor spronkelijk als type 50 ingedeelde flats. Zij krijgen naast het groot onderhoud ook centrale verwar ming, een mechanische ventila tie, dubbel glas en een groter bal kon. Van de bewoners van drie torens die oorspronkelijk in aanmerking kwamen voor een resterende le vensduur van 25 jaar, is 83 pro cent voorstander van een opknap beurt. Dit zijn 119 van de in totaal 144 huishoudens aan de Willem Marislaan 1-107, Vincent van Goghlaan 109-197 en Breitner- straat 2-90. Na een stormachtig verlopen informatie-avond in no vember vorig jaar, wordt m deze fiats op verzoek van de bewoners niet alteen groot onderhoud ge pleegd, maar ondergaan de wo ningen dezelfde verbeteringen als m de type 50-flats. Op de bal konvergroting na. Dit pakket kost de bewoners 85 gulden extra aan huur per maand. De WSM treedt binnenkort in overleg met bewoners die hebben aangegeven met te willen kiezen voor groot onderhoud met verbe teringen. Voor de technische haal baarheid van de collectieve voor zieningen is het namelijk noodza kelijk dat alle bewoners in zee gaan met de voorstellen. Voor het gehele project in Sluis- polder-Oost heeft het bestuur van dc WSM deze week 15 miljoen gulden beschikbaar gesteld. Dit betekent dat er gemiddeld haast 60.000 gulden per woning wordt uitgegeven. De verbeterings werkzaamheden starten naar ver wachting nog voor de zomer. De nieuwbouw wordt in een later sta dium gebouwd. Architectenbu reau A3 uit Rotterdam legt mo menteel de laatste hand aan de te keningen daarvoor. Hel Roeer O mh-ree he ah Maar ach, Rover >a,t er altijd al voor de happy few.) U kent de Rover (>00 als een uileiM luxe wagen. Met ondermeer tie beroemde grille, hel woi (elnotehout, de centrale portion ergrendeling, het anti-dief ktal alarm en een airbuu oor de bestuurder. Nu is er de Ros er (>(10 Windsor. Die i». nóg luxueuzer, met lichtmetalen velgen, een elektrisch schuibkanteldak, hout sul en mistlampen vóór. L begrijpt dat we met ?o'n fantastisch aanbod maar een kleine groep mensen gelukkig kunnen maken ProvêC/* AV.,/-l\-!n<u li V l'btilppil.'nVt} 11. St. hu lei OIO --JUJlhU Aut.rlvOii.,u I'fut Khrtn-nf l\ntft rdtlfll rif- -i'JJl/> i5 Vrijdag 9 februari SCHIEDAM Filmhuis. Kaiafornia,2i.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Finale Maarten Putman-festival. 20.0ÖU. Harmo nie. 'Pro Memorie' door De Ge broeders Flint, 20.3 Ou. ROTTERDAM Conservatorium. Masterclass Zang, n.n.b. Luxor Theater. Car men, 20.15u. IO Galerie voor de Kunsten. Valentijnsnacht.20.00u. SKVR-MuziekschooI Oost zeedijk. Piano-uitvoering, 20.00u. Ahoy'.AndréRieu,20.00u. De Doe len Gr.z. Rotterdams Philharmo- nisch Orkest. 20.15u. inleiding 19.15u. Harbour Jazzclub. Ritmo Caliente, 21.30u. Rotterdamse SchouwburgGr.z, Maat voorMaat, 20.15u. Kl.z. My grev suit, 20.30u. Theater Zuidplein Kl.z. Lebbis en Jansen.20 3üu.JeugdtheaterHof- plein. Sulletje en Bonestaak. 19.00u. Zaterdag 10 februari SCHIEDAM Centrum. Carnavalsoptocht. Blauwe Brug. Prinsenbal de Riet zeilers. Teer stoof. Departement van ongedane zaken, 14.00u, Film huis. Kalifornia, 20.30u. Teer- stoof. Goijm met Noch a Sjoh. 20.30u. Podium. Spiritus Mundi, 22.00u. Grote Kerk. Inloopconcert, 15-OOu. DC 4MoIens. Dansavond. 19.30u. Hemaplein. VSB ysfeest, 14.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Frank Boeijen, 2ö.l5u. Triangel. Robin Hood (film), 13.30. Batman Forever (film), 19.30. Leger des Heils ge bouw. Robin Hood, 14.30u, Grote Kerk. Cantatedienst, 19.00u. MAASSLUIS De Schuurkerk. Het Volk (toneei), 2Q.00u. Bijeenkomst landekring Nederland-Hongarije, ll.OOu. Ko ningshof, Indische dansavond. 20.00u. ROTTERDAM 't Veer. De Grote Prijs van Krabng- seveer, 20.00u. De Evenaar. Ge zongen poëzie uit Turkije, 20.15u. De Doelen Kl.z. African Roots, 20.l5u. Popular. Jazz in Popular, 21-00u. l'Esprit. Peter de Vries en Joris Lutz, 22.0ÖU. Wereldmuziek centrum Matrix. Cachito, 22.00u. Zatkini. Brotherhood of Multipo- tential Groove22.30u. SKVR-Mu- zickschool Oostzeedijk. Dwars fluitconcours, 9.30u. Lantaren. Kinderfilm, 14.00u. Zondag 11 februari SCHIEDAM Blauwe Brug. Jeugdcarnaval Dc Rietzeilers. Filmhuis. Literaireafe met A. van Dis, 14.00u. Thurlede. Pianoconcert, M.OOu. Podium. De zondag anders, 21.30u. DC 4Mo- lens. Ruilbeurs, 13.30u. Contact zondagmiddag, 13.30u. He maplein. VSBijsfeest, 14.00u. Ste delijk Museum. Lezing over de Nederlandse zeeschilderkunst van de zeventiende eeuw, 15.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Sikulu 'The Journey', 15.00u. Visserijmu seum. Rondleiding, M.OOu. De Rover 600 v.a. 45.990,- \Ö|i Windsor-pakket slechts 2.000,- ROTTERDAM Calypsol: 'Todiefor'(16)dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Seven' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'The Bridges of Madison County' (al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4, Calypso 2 Riksbioscoop: 'Timecop' (16) dag. 12.45-3.30. Ci nerama 1: 'Dangerous Minds' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30- 9.30. Cinerama 3: 'Kids'(16) 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Filmpje' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Cine- rama5: 'Zusje'( I2)dag. 4-6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Corso: 'The American President' Cal) dag. 4- 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Imax Theater: 'The Living Sea' (al) dag. 24-6.30. ma.alleen 6.30. 'Africa: The Serengeti' (al) dag. (beh.ma.) 3. 'Goldeneye' (12) dag. 7.30-1 'Pocahontas' (N) (al) za.zo. 12-5. Lantaren 1: 'Smoke' (16) do- .vr.za.zo. 7.30-10, do.vr.zo.wo. ook 2.30, Venster 1: 'Heavy' (16) dag. (beh.ma.10) 7.30-10, do.vr.zo. ook 2.30. Sneak Preview, ma.10. Ven ster 2: 'Mon Oncle' (16) dag. 7.30, do.vr.zo.wo.ook 2.30. 'Les 101 nuits' (16) dag. 9.30. Venster 3: 'Flirt' (16) dag. 8-10. Venster 4: 'Thin Ice' (16) dag. 8. 'When night is falling' (16) dag. 10. Lumière 1: 'The usual suspects' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2: 'FairGame' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Lumière 3: 'Babe' (al) dag. 4-6.45. 'Filmpje' (12) dag. 1.15-9.30. Lumière 4: 'Wai ting to exhale' (al) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di.ook 1.154. Rex: 'Pleasure Place' (18) dag. vanaf 12. doorLvoorst. Thalia: 'Sudden Death'(16) dag. 1.154-6.45-9 30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'The usual suspects' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Fair Game' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Sudden Death'(16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 3: "Pocahontas' (Nlza.zo.wo. 1.15. Ci nerama 5: 'De Indiaan in ue kast* za.zo.wo.1.15. Corso: 'Babe' za- -zo.wo. 1.15. Lumière 4: 'Pocahon tas' (N) za.zo.wo. 1154. Venster 3: 'Lang leve de koningin' zo.wo. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3