15, m Bedrijventerreinen in Schiedam beter bewaakt PvdA rijdt stilletjes mee op de kar van de coalitie fa genda Politie en beveiligingsbedrijven breiden samenwerking uit Parkeerplaatsen voor invaliden voldoen niet aan landelijk eisen Poep op de stoep (3) Wijziging van telefoonnummers Vrijwilligers voor paddentrek Thuiszorg vraagt om assistentie Filmavond in Visserij museum Jaarvergadering en veiling van Posita Rotterdams Dagblad Dinsdag 13 februari 1996 Sorry dat ik u er weer mee lastigval, maar hondepoep schijnt momen teel een 'hot item' te zijn en ik ben er voorlopig nog niet over uit- gekakt. Zelfs Jack Spijkerman boog zich zaterdagavond in zijn tele visieprogramma over de problematiek. Er is dus echt stront aan de knikker! En niet alleen in Schiedam, Spijkerman haalde een mevrouwtje uit Alkmaar in huis. Het bazin netje beklaagde zich er over dat ze een bekeuring had gekregen omdat ze haar viervoetertje onaangelynd had uitgelaten op een plek die niet als losloopgebied gold. Vijftig piek boete, eerlijk is eerlijk Daar begint dus de poep-problematiek. Loslopen betekent heren der hopen stront op straat. Ga daar maar aan. nee, in staan! De reacties van afgelopen week waren wederom niet van de lucht, „Waar moet ik in vredesnaam naar toe met mijn honden," brieste Paul Verhoeckx uit Schiedam-Oost. „Een hondentoilet biedt geen soelaas. Tenminste niet zoals de gemeente die dingen onderhoudt Ze worden amper schoongemaakt en daar begint het gesodemieter. Het zijn bacteriën-bakken. Een hoop van een zieke hond steekt ande re beesten aan. Kan je naar de dierenarts: vijftig piek voor een be zoek. Tel uitje winst. We betalen hondenbelasting, dus moet de ge meente daar iets tegenover stellen." Polleke heeft gelijk. De viervoetertjes kan niets worden verweten. De baasjes wel. Daar kunnen ze bij de Sint Jan-school in Oost over meepraten. Vorige week stond een schaatsmiddag op het programma. Voordat de leer lingen het ijs van de Van Swindensi ngel opgingen hadden ze al meer gegleden dan hen lief was. De directeur en conciërge incluis. Maar ook de speelplaats, met zogenoemde wildroosters, is al niet veilig meer. De hond wordt er overheen getild. Voor het vervolg moet u maar even de school binnenstappen. Daar kunnen ze u in (vooral) geuren en kleuren genoeg over vertellen. Er wordt zelfs een versje van Willem Wilmink gebruikt: 'Ik voetbal vaak met jongens uit de klas. Eerst prikken we dan aan takken de hondedrollen haastig uit het gras. Wat kunnen die beesten kakken. En meestal vergeet je een keutel of drie, daar val je dan in met je hand of je knie.' Leuk hè. Baasjes verenigt u! Ontevreden over de reiniging van hon den-toiletten? Zet een actie op touw. Levert dat niets op, pnk dan een ochtend en laat met z'n allen uw makkers op de trappen van het stadskantoor, liefst voor half negen, een bolus draaien. Ik zie een uit nodiging gaarne tegemoet. Want met een saté-stokje de stront uit de profidzool van je schoen peuteren is n zigheid. s nou niet bepaald een leuke be- Vanaf 15 januari wijzigen de telefoonnummers van enkele ouderenorgamsaties in Schiedam en Vlaar- dingen. De Stichting Ouderenwerk Schiedam, Vlaar- dmgen en Nieuwe Waterweg Noord, de Indicatie- commisie Vlaardmgen en Stichting Personen Alar mering Nieuwe Waterweg Noord zijn vanaf deze da tum alleen nog bereikbaar via het centrale nummer 010-2486888. Het telefoonnummer van de Indicatie commissie Schiedam wordt 010-2466886. De telefoon- en faxnummers van de dienstencentra en wijkposten blijven onveranderd. Wel komt er een centraal postadres om de behandeling van de post sneller te laten verlopen. Dit adres is: Postbus 925, 3100 AX in Schiedam. SANDERSONNEMANS Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Menno Haddeman Ben van Haren Daniëlle Hermans Jan Rozendaal Ca rei van der Velden De paddenwerkgroep vraagt voor de gemeenten Schiedam en Vlaardmgen een aantal vrijwilligers om de amfibieën te begeleiden bij het oversteken. De padden gaan dit vooijaar weer naar hun geboorte- slootje om daar voor nageslacht te zorgen. De gemeente Schiedam heeft drie faunatunnels be schikbaar gesteld, zodat een gedeelte van de diertjes heelhuids zijn doel bereikt. Toch is controle bij deze tunnels nodig om te zien of er voldoende padden heelhuids overkomen. Vrijdag 16 februari komt de werkgroep bijeen om de spullen uit te delen die bij de controle varide tunnels horen. Deze bijeenkomst wordt gehouden in Natuur- centrum de Boshoek nabij het Bachplein. Belang stellenden zijn welkom vanaf 20.00 uur. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 De oproepcentrale Driemaasstede zoekt vrijwilligers die willen meehelpen bij de thuisverzorging van ou deren. Bij een goede verzorging kunnen psvehogeri- atische patiënten en lichamelijk of geestelijke ge handicapten langer in hun vertrouwde omgeving blijven wonen. Behalve de hulp van beroepskrach ten, wordt er dus ook een beroep gedaan op vrijwillig- gers, Die leggen contacten en kunnen familie of vas te verzorgers ondersteuning bieden door bij voor beeld eenmaal per week hun taak een paar uur over te nemen. Geïnteresseerden kunnen contact opne men raet telefoonnummer 010-4278177. Vlaardingen De Vereniging Vrienden van het Visserij museum verzorgt donderdag 15 februari voor leden en belang stellenden een filmavond m het museum aan de Westhavenkade. Er worden twee bedrijfsfilms ver toond die een nostalgisch beeld geven van de werk zaamheden in de scheepsbouw en -reperatie in het midden van deze eeuw. De films zijn gemaakt op de voor Vlaardingers nog bekende scheepswerf I. S. Fi- gee en zijn door een oud-medewerker van het bedrijf ter beschikking gesteld. De films laten beelden zien van de te waterlatingen en nieuwbouw- en reperatie- werkzaamheden op de werf aan de Havenstraat. De filmavond begint om 20.00 uur. de toegang is gratis. Woensdag 14 februari belegt postzegelverzamelaars vereniging Posita uit Maasland de jaarvergadering en veiling in het verenigingsgebouw aan de Doel- straat. Dc aanvang is 20.00 uur. Verhinderde leden kunnen via de veilingmeester een bod uitbrengen voor de veiling. Het betreft vooral zegels uit Neder land en Nederlands-hndië, maar ook uit Curasao, de Nederlandse Antillen en Suriname. Door Menno Haddeman Schiedam Stichting Bevei liging Bedrijfsterreinen Rijn mond-Noordwest heet het sa menwerkingsverband tussen politie, beveiligingsorganisa ties, ondernemers en de ge meenten Rotterdam en Schiedam nu nog. Voor de zomer moet het beveiligings project op de Schiedamse be drijfsterreinen in werking treden. Doel van de stichting is de bedrijven in deze gebie den beter te beveiligen tegen zowel de grote als de kleine criminaliteit. „We moeten al leen nog wel wat doen aan de naam," zegt initiatiefnemer J. Verbeek van de politie Schiedam. Anderhalf jaar geleden kreeg de politie Schiedam de verantwoor delijkheid over twee extra bedrijfsterreinen. Door de reorga nisatie van de politiedistricten werden de Spaanse Polder en het bedrijvenpark Noord-West bij het district gevoegd. „In de Spaande Polder kampten we anderhalf jaar geleden met een groot aantal inbraken," ver telt Verbeek. „Om daar wat aan te doen besloten v/e de krachten te bundelen door een samenwer kingsverband met de daar actieve beveiligingsorganisaties aan te gaan," Deze samenwerking beviel zo goed dat men op het bureau aan het Bijdorpplein in Schiedam be gon na te denken over een project om meer bedrijfsterreinen in de gemeente op een soortgelijke ma nier te beveiligen. „Wij kunnen het allemaal niet alleen af," aldus Verbeek, „Het is niet alleen een zaak van de politie, maar ook van de ondernemers. Daarom zijn de eigenaren van de bedrijven op de terreinen Spaanse Polder, Noord- West en 's-Graveland in de stich ting opgenomen." Aansluiten Naast de ondernemers en de poli tie zijn ook de vier grote beveili gingsorganisaties vertegenwoor digd. De ondernemers kunnen zelf bepalen bij welke van de vier zij zich aansluiten. Verbeek: „Het moet wel één van de vier zijn om gebruik te kunnen maken van het totaalpakket wat de stichting aan biedt." Verbeek zou het liefst zien dat alle ondernemers zich bij de stichting aansluiten. De bedoeling is dat de bewakingsdiensten aanvullen wat de politie moet laten liggen, „De beveiligers zijn in de gebie den altijd aanwezig. Zij rijden er regelmatig rondjes. Wanneer de diensten van bewakers en politie goed op elkaar zijn afgestemd, krijgen wij de mogelijkheid ons met de echte politiezaken als op sporen en aanhouden bezig te houden. Nu rukken we bij voor- Politie en beveiligingsorganisaties slaan de handen ineen om de bedrijven in de Spaanse Polder te beveiligen. Foto Roei Dijkstra beeld nog teveel uit voor loos alarm." Gecoördineerder werken levert volgens Verbeek een daling van het aantal inbraken op. Zowel de grote als de kleine criminaliteit zal daardoor afnemen. „Het gaat niet alleen om de ver- slaafden die faxen en computers stelen, maar ook om de grote jon gens. Wan neer deze zien dat er regelmatig wordt gesur- veilleerd door zowel bewakers als politie, kijken ze wel beter uit een kraak te zetten." De taken van bewakers en politie blijven by het samenwerkings verband wel streng gescheiden. Uitwisseling van gegevens door de politie aan beveiligingsorgani saties is aan strikte regels gebon den. „We gaan natuurlijk niet een papier met de foto's van verdach te personen aan de bewakers ge ven. Het mag niet zo zijn dat zij zich gaan bezighouden met poli tietaken," meent de hoofdinspec teur. Ook bemoeit de politie zich niet met de offerte die de beveiligings- denk daarbij aan de zogenoemde Melkert-banen. Het zou een uit stekend project voor langdurig werklozen zijn." De ondernemers die zijn aange sloten bij de stichting kunnen zelf met ideeén komen. Ook de ge- organisaties voor de ondernemers opmaken. „Wij raden geen enkele organisatie aan. We zeggen alleen dat deze vier zijn aangesloten by de stichting." Wanneer blijkt dat de stichting naar behoren functioneert wil Verbeek voor elk bedrijfsterrein een aparte surveillancedienst op richten. „Een dienst die regelma tig in de gebieden rondrijdt. Ik meenten Schiedam en Rotterdam zijn aanwezig bij het overleg dat de leden van de stichting regel matig zullen hebben. „De rol van de politie in dit overleg is er een van advies," vertelt Verbeek. „Wij zuilen niet het voortouw nemen. Daarom zoeken we nog naar een geschikte voorzitter van de stich ting. We denken aan een vooraan staand ondernemer of de burge meestervan Schiedam." Verbeek beaamt dat het voor de kleinere beveiligingsorganisaties van bedrijven in de gebieden moeilijk wordt het hoofd boven water te houden. Een bedrijf dat zich niet heeft aangesloten hoeft -niet te rekenen op diensten die de stichting aan biedt. „De klei nere organisa ties worden op deze manier na tuurlijk wegge concurreerd. De politie kan he laas niet meer doen dan dat we nu hebben voor gesteld. Per slot van rekening kunnen de onderne mers altijd nog uit vier beveiligers kiezen." Wanneer de organisatie met de voorlopige naam Stichting Bevei liging Bedrijventerreien Ryn- mond-Noord-West precies in wer king treedt, is bij Verbeek nog niet bekend. „We willen dat het project in elk geval voor de zomer draait." Schiedam Invaliden-parkeer plaatsen worden vaak gebruikt door 'gewone' bestuurders. Ze voldoen over het algemeen niet aan de landelijk vastgestelde af metingen, waardoor veel gebrui kers van aangepaste auto's slechts met moeite met een rol stoel de auto aan de achterzijde kunnen verlaten. Op sommige plaatsen kan het voluit .openen van portiers zelfs tot gevaarlijke situaties leiden. Dat zyn de belangrijkste conclu sies uit het onderzoek naar inva liden-parkeerplaatsen algemeen (IPA), dat enkele léden van het Regionaal Overleg Gehandicap ten Waterweg (RGGW) vorig jaar in april en mei hebben uitge voerd. Het onderzoek richtte ach vooral op de ligging, bereikbaar heid en gebruiksvriendelijkheid van de IPA's voor de doelgroep. De rapportage is vorige week uit gereikt aan de wethouders van volksgezondheid van Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. Voldoende -Uit het verslag blijkt dat Maas sluis 55 invalidenparkeerplaat sen heeft, Schiedam 76 en Vlaar dingen 84. Dit lijkt volgens de on derzoekers voldoende. Reële cij fers over de verhouding ten op zichte van gewone parkeerplaat sen, kunnen ze echter niet geven omdat deze aantallen niet be kend zijn. Het ROGW wil in elk geval niet dat de gemeenten IPA's instandhouden of aanleg gen, om maar aan het gewenste aantal te komen. Voorts blijkt uit de overzichten, die de gemeenten aan de gebrui kers verstrekken, dat de ligging van de parkeerplaatsen in Vlaar dingen op sommige onderdelen niet klopt en dus moet worden aangepast. Het ROGW adviseert de gemeenten verder te kiezen voor afzonderlijke parkeerme- ters bij invalidenparkeerplaat sen, omdat de bedieningsknop pen volgens de landelijke nor men niet hoger mogen zyn dan één meter, terwijl de 'normale' parkeerautomaten een1 bedie- ningshoogte hebben van meer dan 1,30 meter. Verder wordt geadviseerd één herkenbaar bord neer te zetten bij meerdere naast elkaar gele gen parkeervakken, in plaats van bij elk vak een afzonderlijk bord. Verder zouden de houders van een invalidenparkeerkaart bij af* gifte een vergrote opsomming met foto's en tekeningen moeten krijgen, waarin de wettelijke be palingen omtrent het parkeren staan. Ook zou dan een deel van het ROGW-rapport by de par- keerschijf moeten worden ge voegd. Buiten kantooruren dienen' de (individuele) invalidenparkeer plaatsen die in het centrum of bij winkelcentra liggen, en die uit sluitend zijn bedoeld voer de rechthebbende om zijn werkplek te bereiken, ook toegankelijk te maken voor andere houders van een invalidenparkeerkaart. Het ROGW wil voortaan elk jaar in de maand mei een herinventa- risatie maken. Dinsdag 13 februari SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.30u. NPB WestvestÖO.DialoogBoeddhisme- Chnstendcm, 2Q.QGu. VLAARDINGEN Buurthuis de Pijpelaar, Bingo, 20.00U. ROTTERDAM De Doelen Ki.z. Strijkkwartetten i.s.m. de Kamermuziekvereeni- ging, 20.15u. Dodorama. RIP, 20.30u. Central Park. Rocksessie, 22.00(1. Dizzy. Jazz from the Con servatory, 22.0ÖU. Luxor Theater. Robert Long, 20.15u. Theater ZuidpIeinGr.z. Erik van Muiswin kel, 20.15u. Lantaren. Het Perio diek, Systeem der Elementen, 20.30U. Rotterdamse Schouw burg Kl.z. De verhuizing, 20.30u. Lantaren. Cinekidfiimprogr. 14.09u. Zaal De Unie. De nieuwe directeur, 20.3ÖU. Woensdag 14 februari SCHIEDAM Thurlede, Bingo, 14.0ÖU. VLAARDINGEN Sionkerk» Orgelconcert Klaas Jan Mulder, 19.3üu. Grote Kerk. Caril lonconcert, 16.00u. Stadsgehoor zaal. Meiden Mannen (toneel), 2Q.15u. De Telder. Flippo-ruil- beurs, 14.0Qu. MAASSLUIS De Schuurkerk. Trompet voor oli- fant (kindertheater), 14.00u. ROTTERDAM De Doelen Hal Gr.z. Lunchcon cert, 12.45u. 't Kapelletje. Tussen de Muzen, Kunst voor ouderen, 14.30u. Lantaren. Cinekidfiimpro gr. 14.00u. Jeugdtheater Hofplein. Behang, 14.0Qu. ROTTERDAM Calypso l:Todiefor'(16)dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Seven'(16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'The Bridges of Madison County' (al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma,di.ook 1.15-4. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Timecop' (16) dag. 12.45-3.30. Ci nerama 1: 'Dangerous Minds' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6,30- 9.30. Cinerama 3: 'Kids' (16) 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Filmpje' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5; '7 usje' 12) dag.4-6.45-9.30, do.vi.ma.di, ook 1.15. Corso: 'The American President' (al) dag. 4- 6.45-0.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Imax Theater: 'The Living Sea' (al) dag. 2-4-6.30, ma.alleen 6.30. 'Africa: The Serengeti' (al) dag. (beh.ma.) 3. 'Goldeneye' (12) dag. 7.30-10. 'Pocahontas' (N) (al) za.zo. 12-5. Lantaren 1; 'Smoke* (16) do- .vr.za.zo. 7.30-10, do.vr,zo.wo. ook 2.30. Venster 1; 'Heavy1 (16) dag. (beh.ma.10) 7.30-10, do.vr.zo. ook 2.30. Sneak Preview, ma.10. Ven ster 2: 'Mon Oncle' (16) dag. 7.30, do.vr.zo.wo.ook 2.30. 'Les 101 nuits' (16) dag. 9.30. Venster 3: 'Flirt' (16) dag. 8-10. Venster 4: Thin Ice' 16)dag. 8. 'When nightis falling' (16) dag. 10. Lumière X: 'The usual suspects' (16)dag. 1,15- 4-6.45-9.30.Lumière2:'FairGame' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Babe' (al) dag. 4-6,45. 'Filmpje' (12)dag. 1.15-9.30.Luraière4:TWai- ting to exhale' (al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Rex: 'Pleasure Place' (18) dag. vanaf 12. doorl.voorst. Thalia: 'Sudden Death'(16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Kindermatinees: Calypso 3: 'Pocahontas' (N)za.zo.wo. 1.15. Ci nerama 5: 'De Indiaan in de kast' za.zo.wo. 1.15. Corso: 'Babe' za- .zo.wo. 1.15. Lumière 4: 'Pocahon tas' (N) za.zo.wo. 1.154. Venster 3: 'Lang leve de koningin' zo.wo. 2. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Het was gezellig, vrijdag in de Nivon-boerderij. De Vlaardingse PvdA-afdeling zette 32 mensen in het zonnetje, die op de kop af vijftig jaar lid waren van de partij. Het zijn de blijvers. De volhou ders, die de PvdA-standpunten in (landelijke) debatten over AOW en -recenter- Ziektewet van minder belang vinden dan al die andere zaken waarvoor zijmet de roos in de vuist, al die jaren heb ben gestreden. Dat geef je niet op. Dat kün je als rechtgeaarde socia list niet opgeven. Maar het wordt wel minder alle maal. Landelijk zit de PvdA op een dieptepunt in de opiniepeilin gen: 22,5 procent van de stem men, tegen 24 bij de kamerverkie zingen van mei 1994, wat ook al zo laag was, In Vlaardingen worden geen peilingen gehouden. Maar voor enig 'houvast' over de popu lariteit van de sociaal-democraten in Vlaardingen zorgt de jongste editie van het cluborgaan Achter ban. Het afgelopen jaar hebben 27 mensen hun lidmaatschap opge zegd, Ruim tien procent van het totaal aantal leden, dat inmiddels (per 31 december 1995) is terugge lopen tot 239. Het grootste probleem van de PvdA in Vlaardingen is dat tegen over de opzeggers geen enkel nieuw lid kon worden ingeschre ven. En dan gaat het hard bergaf waarts natuurlijk. Het zou makkelijk zijn om dit af te schuiven op de landelijke poli tiek. Op het marktgericht denken van kabinet, Tweede Kamer-frac tie en na vorige week ook de PvdA-senatoren. Maar ook de PvdA in Vlaardingen laat zich de afgelopen maanden met van de beste kant zien en vertoont grote overeenkomsten met de kwakke lende partijgenoten in Den Haag. Geen Ziektewet, maar ondanks tegensputteren in de voorronden - let op de overeenkomst met de PvdA in de Eerste Kamer- in stemmen met een fikse verhoging voor parkeervergunningen. De hele Vettenoordsepolder, een van oudsher PvdA-bolwerk in Vlaar dingen, voelde zich gepakt. Het gaat in de gemeenteraad ook niet om de AOW of een losse flod der over de hypotheekrente-af trek, maar het partycentrum in de Broekpolder. In elk geval een deel van de PvdA-fractie wil niet dat het partycentrum er komt. Er werd hard van de toren geblazen, toch zal het er komen. Macht Het tekent de tanende macht van de PvdA, ook in Vlaardingen. Vo rige week, in de gemeenteraad, haalde raadsnestor Rien Lensvelt (SGP/RPF/GPV) nog eens wat ou de koeien uit de sloot naar aanlei ding van het openstellen van de busbaan Paryslaan/Korhoenlaan, Een onderdeel van het destijds door de PvdA 'doorgedrukte' (Lensvelt) Verkeers Circulatie Plan. Dat VCP voorzag onder meei in het aLI uilen van dooi- gaande wegen door er busbanen van te maken. In de coalitiebesprekingen van twee jaar geleden moest de PvdA slikken dat werd afgesproken om acht afsluitingen ter discussie te stellen „Een succes voor de WD," haastten diverse woord voerders woensdagavond nog maar eens een keer te zeggen, cm zoveel mogelijk zout in de PvdA- wonden te strooien. Daarna nam WD'er Pol de Beer het woord. Hij vond het 'klinkkla re onzin' dat de liberalen alle lof daarvoor kregen toegezwaaid. Het was een besluit van de hele coalitie. Dus ook van de PvdA. Met die opmerking knuffelde de joviale liberaal de PvdA dood. De vier fractieleden ondergingen het stilletjes. Zeiden niets. De opposi tie - met name GroenLinks en de fractie van ex-PvdA'ers W200Ö - probeerde hen nog uit de tent te lokken. Maar Anny Attema zei na afloop van het debat dat er niets nieuws onder de zon was wat be treft de afsluitingen. Somber Als dat de nieuwe tactiek van de PvdA wordt, ziet het er somber uit voor de eens grootste, maar nu in grootte gewoon derde partij in de gemeenteraad. Na Socialistische Partij en WD, links en rechts in gehaald, kan het zuurder? De PvdA rijdt lijdzaam mee op de kar van de coalitie. Natuurlijk, heette het twee jaar geleden bij de coalitiebesprekingen, de PvdA wilde en kon - in die volgorde- met meer die machtspositie be kleden van weleer. Niet twee wet- houdersposten eisen, maar 'gaan voor' een brede coalitie met één PvdA-wethouder. Samen komen we er wel uit. De PvdA moest natuurlijk wel, maar dat wil nog niet zeggen dat je af en toe van je moet laten ho ren. De PvdA in Vlaardmgen dreigt een doorsnee middenpartij te worden. Er zit geen pit in. De partij ondermijnt haar eigen be staansrecht. Neem de 'nlsmp', de tegemoetkoming voor de minima voorde extra energielasten in ver band met de Kou van de atgeiopen weken. Het waren nota bene SGP/ RPF/GPV en CDA in Vlaardingen die op de bres sprongen voor de minima, om burgemeester gn wethouders te vragen om een ex tra uitkering. In het PvdA-kamp bleef het angstvallig stil; net zoals overigens de Socialistische Partij zat te pitten. Da's goedkoop scoren, zullen de kritikasters zeggen, Maar het toont aan voor wie je op wilt ko men, Het is een manier om je als politieke partij te profileren. Het zijn die kleine, binnen de door de PvdA zichzelf opgelegde coalitie- discipline, onderwerpjes waar je mee kunt scoren. Anders vragen over twee jaar nog meer mensen zichaf waarom ze eigenlijk PvdA zouden moeten stemmen? Het was zo gezellig, vrijdag in de Nivon-boerderij. Oude tijden (VA RA, Het Vrije Volk, de NVV) her leefden. Maar, de gemiddelde leeftijd was hoog. Even terug naar de statistieken zoals die in Ach terban stonden. De leeftijdsop bouw met name. De PvdA telt één lid onder de 25 jaar en tot 40 ko men er daar nog zestien bij. Krap zeven procent is dat, tegen bijna 35 procent 68 jaar en ouder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3