20 Faalbeurt korfballers ODO tegen Overkanters VZC'ers gaan voor Atlanta Basketballers Juventus onderuit in slotseconden Moeilijke tijden 'veteranen' Green Eagles Bolnes kiest voor Bram Rog als trainer 'Shaq' draagt de toorts in Atlanta Maar Cubaanse handhalsters komen.niet Nieuw kanaal inet sport in Amerika Maaslanders hadden beter moeten weten met Bram Rog op Rotterdamse bank KV Vlaardingen heeft nog één punt nodig Doek bijna gevallen voor korfballers Harga Martin van den Berg prolongeert judotitel PKC zoekt trainer Rotterdams Dagblad Maandag 19 februari 1996 RidderkerkDe selectie van korf balvereniging Bolnes staat vol gend seizoen onder technische leiding van Bram Rog. Hij bereik te overeenstemming over een fffeeiyarig contract met een optie avoor nog een seizoen. viDe Hoogvlieter wordt de opvolger [•van interim-trainer Henk Jan nVlasblom, die jn december de mtaak van Frank Berendes over nam en deze zomer naar Kinder dijk overstapt. Berendes gooide de handdoek, nadat het bestuur hem had laten weten dat zijn con- tract niet zou worden verlengd. De 39-jarige Rog, oud-speler van het Scheveningense KVS, trainde voorheen ODO (Maasland). Mo menteel heeft hij De Overkanters en - na het vertrek van Ron .Westerkamp Nieuwerkerk on- - der zijn hoede. Een jaar geleden n behoorde Rog eveneens tot de nkandidaten bij Bolnes. De voor- •tkeur van het bestuur ging toen rrêvenwel uit naar Berendes. „Bolnes is een club met ambities, :>>Dat spreekt mij enorm aan," ver klaarde Rog, die zaterdag op de tribune zat bij Bolnes-ADO. Zijn eerste indruk: „Er loopt heel wat materiaal rond. Nu maar hopen dat Bolnes eersteklasser wordt." Atlanta Jimmy Carter, de n.Y?oegere president van de Ver- igde Staten, basketbal mega- j'osjer Shaquille O'Neal, Edwin Mo- yHes (ex-Oiympiseh kampioen 400 J[jn horden) en bokser Sugar Ray _rLeonard zijn enkele van de promi nente Olympische toortsdragers. Dat heeft het plaatselijke Olym pisch comité (ACOG) meege deeld. De fakkeltocht begint op 27 april in Los Angeles. De toorts maakt vervolgens een reis door 42 staten, De prominen ten nemen ieder één kilometer voor hun rekening. Parijs Het Cubaanse handbal team (mannen) heeft zich afge meld voor de Olympische Spelen in Atlanta. Brazilië is de vervan ger. Cuba meldde zich af om tech nische redenen. Brazilië is ingedeeld bij Frank rijk, Duitsland, Egypte en het Eu ropese land dat zich in juni kwali ficeert tijdens een toernooi in Spanje. AtlantaHet bedrijf van de Ame- fftkaanse mediamagnaat Ted Tur- <ner (TBS) begint in december een nieuwe sportzender in de Ver enigde Staten. Het gaat om een 24-uurs kanaal, dat onder de naam CNN/SI de lucht ingaat. Het station richt zich uitsluitend op sportnieuws. Het is niet de bedoe ling dat de nieuwe onderneming sportwedstrijden rechtstreeks gaat uitzenden. In het station werken de nieuws zender CNN, waarvan Turner ei genaar is, en het vermaarde sport tijdschrift Sports Illustrated nauw "$amen. Evenals CNN krijgt CNN/ ('SI in Atlanta de thuisbasis. Het 'mieuwe sportkanaal moet onder meer de concurrentie aangaan r,friet het populaire kabelstation •'ESPN, dat zowel sportnieuws als sportwedstrijden brengt. IJshockey - De IJshockeybond heeft voor de play-offs van de ti telstrijd een extra geldschieter ge vonden. Het accountants-, belas ting- en juridisch adviesbureau ABAB prijkt tijdens de finalewed strijden van de competitie op de ^shirts van de arbiters. Binnenkort volgt overleg over voortzetting ;van desponsoring- fcHonkbalMo Vaughn, afgelopen [seizoen uitgeroepen tot beste honkballer in de American Lea gue, heeft zijn contract bij de Bos ton Red Sox met drie jaar ver lengd. De verrevelder gaat 6,2 mil joen dollar per jaar verdienen. Hij nam een optie voor een vierde jaar, In dat seizoen loopt zijn sala ris op naar 6,9 miljoen dollar. Kata Om aan de Nederlandse kampioenschappen kata mee te doen, moest UMO uit Roosendaal zich via een bij de bond aangeslo ten club inschrijven. De Braban ders kregen toegang via Karatedo uit Elburg en veroverden zater dag direct de titel. Het team be stond uit Robin Huyer, Anil Soek- dew en Ferdi Boudier. Door Ton de Leede Maasland Eén puntje zou voor de korfballers van ODO vol doende zijn om ook volgend jaar verzekerd te zijn van een plekje in de overgangsklasse. Niemand twijfelde eigenlijk aan het volbrengen van die opdracht De Overkanters, de nummer laatst van de ranglijst met slechts vier winstpunten, leek een niet al te groot obstakel. Tot ontzetting van 'héél' Maasland greep Overkanters de laatste strohalm en zat ODO, na de ui terst pijnlijke 14-18 nederlaag, op de blaren. De Maaslandse ploeg had toch be ter moeten weten met een tegen stander met Bram Rog als coach. Dit overvalst Haags sprekende korfbaldier zwaaide vier seizoe nen lang de scepter bij ODO, ken de én kent alle 'ins' en 'outs' van het schilderachtige plaatsje als zijn eigen broekzak en is boven dien een meer dan goede kennis van ODO-coaeh Ab van Bruggen. Reden te meer voor speelsters en spelers van de Maaslandse trots om zich niet te laten verrassen door hun 'ouwe' trainer. Nog ster ker gesteld: ODO zou eens laten zien wat ze in huis had, want voor overdreven sentimenteel gedoe was geen plaats. Wat telde waren de punten ofwel dat ene puntje dat nodig was voor behoud. En dat dan toevallig ene Bram Rog de dupe zou worden en misschien wel zou moeten degraderen met zijn Overkanters, dat mocht de dadendrang vari ODO natuurlijk niet stuiten. De praktijk bewees eens te meer dat theorie en goede bedoelingen ophouden zodra het eerste fluit signaal van de scheidsrechter heeft geklonken. Niet ODO maar de Rotterdamse gasten hadden het heft in handen. Overkantei's speelde vol bravoure en gaf blijk dat het alles in het werk stelt om ook volgend jaar in de overgangs klasse uit te willen komen. „ODO had toch moeten weten," was Bram Rog meer verbijsterd dan verbaasd, „dat ik mijn ploeg helemaal had ingesteld op hun spelletje. We speelden nota bene met drie invallers, waarvan er eentje (Ed Oudshoorn) normaliter in het vijfde speelt. Die jongen heeft wel op niveau gespeeld, maar mag toch tegen ODO niet aan de bak komen. Maar dat ge beurde toch omdat ODO zonder agressie en bezieling speelde. Hebben ze dat niet, dan is ODO ook maar een heel middelmatig ploegje." In het eerste half uur ging de strijd gelijkop, al leek Ab van Bruggen vrij snel niet meer ge rust op de goede afloop getuige zijn verbale uitbarstingen, die hy regelmatig het veld inslingerde. „Ga nou eens normaal aanval len," klonk het reeds na tien mi nuten onder de snor van de schei dende ODO-coach vandaan. „Laat die ba! gewoon gaan en sta niet stil, verdomme!" De ruststand (9- 9) was een terechte weergave van het verkrampte duel tussen twee zwalkende ploegen. „In de rust," gaf Ab van Bruggen ruiterlijk toe, „heb ik een tirade van jewelste gehouden. Maar ge holpen heeft het niet, want daarna kwamen we helemaal niet meer in stuk voor. Het tactische plaatje was perfect, er kwam helaas hele maal niets van terecht. Een ver dienste van Bram Rog en zijn ploeg, een dramatische prestatie van de mijne." „Zoals wij speelden," trok de Haagse gymleraar van leer, „zou je nog niet eens in de eerste klas se kunnen meekomen. Er was geen bezieling, niks. Het balletje werd een beetje obligaat rondge speeld, ik ben er werkelijk dood ziek van." De 'thee had Overkanters beter gedaan dan ODO, waar slechts Lonneke de Vast een voldoende scoorde, want onder leiding van Peter van der Herik werd telken male een voorsprong genomen. Ook het inbrengen van Wim Poot, voor de zwaar tegenvallende Jan Zegwaard, bracht niet dc ver wachte impuls bij de thuisploeg. Het zelfvertrouwen van de Rotter dammers groeide terwijl ODO in zichzelf de grootste tegenstander kreeg. Bij 14-18 eindigde de tragedie voor ODO, dat zelfs het eigen al tijd dolenthousiaste publiek tot zwjjgen had gebracht. De Maas landse ploeg zal, in de drie wed strijden die nog resten, zeer diep moeten gaan wil dat broodnodige puntje aan het huidige puntento taal van tien worden toegevoegd. Een ODO'ster (r) in de ver drukkingte- gen De Over kanters. De Maaslandse ploeg kor het metbolwer ken tegen de Rotterdam mers: 14-18 Foto Peter Molkenboer Hedi Brouwer (I) van KV Vlaardingen is niet lang genoeg om deze rebound te pakken. De bal wordt een prooi voor haar tegenstandster van DKV. Foto Peter Molkenboer Vlaardingen KV Vlaardingen heeft na de ferme winst op DKV (19-13) nog één punt nodig om het eer ste klassersehap veilig te stellen. Met Claudia Roozendaal voor de zieke Cindy van Hulst speelde Vlaardingen een degelijke partij, waarin volgens Vlaardinge-coaeh René Zwets gedreven en zonder angst voor de volle winst werd gestreden. „Ondanks dat we weer een draak van een scheidsrechter had den," had René Zwets nog wel enig ongenoegen in huis, „lieten we ons niet uit ons spel halen. Het be staat toch gewoon niet dat DKV vijf strafworpen krijgt en dat wij er geen één meekrijgen. Dat kan er bij mij niet in." Voor rust maakte Peter Hoornweg (drie keer) prima gebruik van de acties van de door DKV zwaar belaagde Roel van Leeuwen, erna zorgde het voormalige Spirit-kanon voor vijf doelpunten. Ook Johan Langbroek (4), Hedi Mookhoek (3), Ro nald Verweij (3) en Masja den Haan hielpen mee aan de winst van hun ploeg, DoorRoland-van WagenirigehV^ i Maassluis Verbeten en tot op het bot gemotiveerd 'vocht Kees Brugman in de Wethouder Smit hal weer voor de eer van Green Eagles. De 40-jarige basketbalfa naat bleek in de wedstrijd tegen Shooters-2 eens te meer het toon beeld van onverzettelijkheid. Maar het afstandsschot van de Maassluizer wilde dit keer niet vallen en dat deed hem pijn. Zijn ploeg dolf het onderspit (72-82) en dat baarde hem zorgen. „Ik had goeie hoop dat wij deze wedstrijd zouden winnen," bracht Brugman na afloop hijgend en puffend uit. „Van de laatste drie wedstrijden hebben we er slechts eentje gewonnen - tegen Loko- motief. Dat is er één te weinig. In de strijd tegen degradatie worden we nu afhankelijk van wat de an dere ploegen doen. Als we er niet in slagen in het rayon te blijven, zou dat met name voor de jeugd niet best zijn." Moeilijke tijden voor Green Eag les in de tweede klasse rayon. Op de ranglijst weten de Maasslui- ■Eëtë' alleen de reserves vafTVoöN burg onder zich. Brugman zag de feiten onder ogen en haalde voor het duel met Shooters enkele oud gedienden van stal. Brugman: „Lieuwe van Loon en Wim Kan- negieter heb ik er weer bij ge vraagd. René Boelaars is terug uit Engeland en Jaco van Dijk neemt de coaching waar. Helaas zijn we als ploeg nog niet ingespeeld," De Spakenburgers profiteerden aanvankelijk van de onwennig heid en de trainingsachterstand bij Green Eagles. Shooters reali seerde dank zij de loepzuiver schietende Rudie Beukers en de ijzersterke Ed Roos -oude be kenden van de Maassluise vetera nen - een voorsprong van 23-35, zes minuten voor de rust. Coach Jaco van Dijk bracht toen zyn langste spelers gelijktijdig in het veld: Kees Brugman, René Boelaars, Paul en Wim Kannegie- ter en spelverdeler Lieuwe van Loon. Het vijftal had een enorm lengte-overwicht, beheerste der halve de rebound en zorgde voor een ommekeer in de wedstrijd. Een hoofdrol was weggelegd voor Vtfim,'' Edhriëgietèf .-Bé'35-jarige'; houterige centerwerd1 voortdu rend aangespeeld en rondde met onorthodoxe bewegingen menige aanval af. Gevoelig In de eerste minuten na de onder breking (38-39) achterhaalde 'Eag les' de opponent. Van Loon zette zijn ploeg met een gevoelig sprongsehotje na een zeldzame 'fast-break' zelfs op 61-55. Vanaf dat moment echter trok Shooters het duel definitief naar zich toe. De gasten hadden de zwakke plek in de aanval van Greer. Eagles ge- vonden (het afstandsschot) en schakelden over op een compacte zone-verdediging. Zelfs Wim Kannegieter werd ver de basket gehoudem In de tweede helft scoorde hij slechts zes punten, in de eerste liefstachttien. De gesloten defensie van Shooters dwong Green Eagles tot het schieten van afstand. Maar Kees Brugman noch de jongelin gen Ivo VBjmincx en Sander Sch- effers overtuigden vanaf de drie- puntlijn. Schcffers stond stijf van 'de'zehmven, terwijl dedolenthou* siaste Vfijminex eerder last had van een overdosis zelfvertrouwen. Helaas voor de thuisploeg moest Green Eagles' beste schutter, Marcel Schriel, wegens een lichte enkelblessure toekijken. „Ik denk dat Marcel die zone aan dig gelen had geschoten," verzuchtte Kees Brugman later. Brugman (15 punten) liet in de tweede helft één driepunter aan tekenen, Vlijminex (10 punten) twee. Maar het was te weinig. Ru- die Beukers knalde namens Shooters het één na het andere af standsschot raak, het liefst vanaf een meter of acht, net over de vin gers van een verdediger. Beukers frustreerde met bizarre doelpo gingen zijn directe tegenstanders, Vlijminex en Van Loon, en werd topscorer met 32 punten. Terwijl Shooters in Ed Roos (26 punten) en Rudie Beukers twee onhoudbare aanvallers had, wist namens de thuisploeg niemand het netje te vinden. Minuutjes la ter was Shooters een overwinning rijker, Green Eagles een illusie ar mer. Vlaardingen De VZC'ers Wilma van Hofwegen, Brenda Starink en Stefan Aartsen gaan zaterdag als eerste zwem mers uit de nationale ploeg proberen zich te kwalificeren voor de Olym pische Spelen. Het drietal, dat deel neemt aan internationale wedstrijden in het 50-meteibad van Leeds, ontbrak dan. ook bij diverse wedstrijden waar voor VZC was uitgenodigd. De belangstelling ging vooral uit naar de nationale zeskamp van DSZ in Den Haag, waar naast VZC ook De Gouwe, Nautilus en LZ'86 vertegenwoordigd waren. De Vïaardingse club presteerde op het één na hoogste niveau en teken de voor twaalf medailles. Goud was er voor de meisjes estafetteploeg op de 4x100 vry, Annie Buitelaar op de 200 m rugslag in 2.30,5, Eddy van Vliet op de 100 m wisselslag m 1.08, Chantal Lamet op de 50 m vlinder in 32.7 en Walter Re dering won de 50 meter schoolslag in 45.4 seconden. Hoewel VZC het dag- klassement won, eindigden de Vlaar- dingers in het totale "klassement op.de tweede plaats. De vierentwintig snelste jeugdzwemmers van de landelijke Speedo-lijsten zwommen tegen elkaar in Leiden, Chantal Lamet legde bij de meisjes (jaargang 1985) op de 100 m school beslag op de eerste plaats in 1.26,6. Finn van der Bas realiseerde een derde plaats bij de jongens (1984) op de 100 vrije slag in 1.03.2. Paul Brinkman, Rianne Snoek, Chantal. Achterberg en Fin van der Bas zwommen een nieuw persoonlijk record. Bij Speedo jaargangwedstrijden in Zwijndrecht verdiende VZC acht gou den medailles en werden achttien per soonlijke records gevestigd. Goud was ervoor Fin van der Bas op de 100 rug, Chantal Achterberg op de 100 school, Rianne Snoek op de 100 rug en de 4x50 wisselslagestafette (Paul Brinkman, Finn van der Bas, Sjoerd Pyper en Dus- tin van Horik). Paul Brinkman won twee zilveren medailles en Finn van der Bas ook nog een bronzen medaille. Dustin van Horik was goed voor zilver. SchiedamJuventus bewees zichzelf een slechte dienst. De basketballers van coach Frans Wentholt verloren in de kille Margriethal in Schiedam van Springfield uit Beriicum (64-65). Kop loper Binnenland leed tegen AA Dnnk/Flyers eveneens een neder laag, zodat het verschil tussen beide eerste divisieploegen nog altijd twee punten bedraagt. Volgende weekein de volgt de topper tussen Binnenland en Juventus in sporthal Driesprong in Barendrecht. „In de eerste helft speelden we een beetje traag, maar toch was ik erg te- weden," vond Frans Wentholt. „Na een paar minuten in de tweede helft ging het minder. Eigenlijk hebben we na rust collectief gefaald." Voor net oog van vijftig enthousiaste toeschouwers, die in de saaie Mar griethal zowaar voor een gezellig sfeertje zorgden, bouwde Juventus in de eerste helft een ruime voorsprong op: 35-23. Halverwege het tweede deel waren de gasten uit Beriicum langszij gekomen. Een uiterst spannende slot fase volgde. Twee minuten voor lijd sloeg Spring field een gat van vier punten (59-63). Jan Stoik bracht met een 'hookshot' 62-63 op het bord en vanaf de vrije worpljjn 64-64. In dc laatste dertig se conden betrapte de arbitrage WiUem Doornik, die zijn directe tegenstan der trachtte af te stoppen, op een per soonlijke fout. Springfield miste de eerste strafworp, maar benutte de tweede: 64-65. Tien tellen speeltijd restte. Wentholt nam een time-out. Volgens afspraak trachtte Vladan Jankovic center Jan Stolk te berei ken. Zijn pass werd echter onder schept, De nederlaag was daarmee een feit. De vrouwen van Juventus behaalden wel een overwinning In Hilversum werd Dunckers op een 32- 49 nederlaag getracteerd. De thuis ploeg produceerde in de tweede helft het miezerige aantal van negen pun ten. De Schiedamsen speelden voor rust niet slecht, maar bij de afwerking ontbrak het aan precisie. Dunckers leidde daarom na twintig minuten met 23-20. In het tweede deel scherpte Juventus de defensie aan. De ploeg van coach Martin van Dijk gaven geen vrije schoten meer weg en hiel den hun basket twaalf minuten lang 'schoon'. Op dat moment had Juven tus een beslissende voorsprong geno men. Anita Doornik was wederom topschutter (18 punten). Daniëla Boo- gerd (12 pnt) viel in de tweede helft in positieve zin op. Schiedam Ook na de thuiswedstrijd tegen Rotter dam bleven de korfballers van Harga zonder punten achter: 10-13. „Het wordt zo langzamerhand verve lend om te melden," aldus Harga-woordvoerster Dia na Oostlander. ..maar ook in dit duel was Harga zeker niet de mindere van de tegenstander. Er werd meer dan redelijk gespeeld, maar de kracht om door te drukken, ontbreekt. Harga laat zich nog te snel beïn vloeden als het eventjes tegenzit bij schoten die er net niet ingaan. De kracht ontbreekt dan om er voor te gaan en de tegenslagen te overwinnen." Tot aan de rust had Harga nog duidelijk zicht op de eerste punten van dit zaalseizoen. De manschappen van interim-coach Ed Pak scoorden goed mee met de tegenstander. Ze verdienden zeker meer dan het zo veelste compliment voor het geleverde tegenspel zonder dat daar weer een beloning in de vorm van punten tegenover stond. „Qua spel," wist Harga-speler Robbert Boomstra met stelligheid te melden, „gaan we zeker vooruit, alleen de punten ontbreken. We zijn op de goede weg, he laas heeft dat m de zaal geen nut meer en zyn we the oretisch zo goed als gedegradeerd. De resterende drie wedstrijden moeten we maar zien als oefenwed strijden voor het veld. Daar staan we hoog genoteerd en dat mag niet verspeeld gaan worden." Voor Harga scoorden: Monique Boomstra (4). Nicolet- te Manevee (2), Vincent Suttorp. Evelien Posthoorn, René Sanders en Robbert Boomstra (ieder 1). Maassluis Martin van den Berg van Mahorokan heeft zijn nationale judotitel bij de junioren weten te prolongeren. De Maaslandse judoka, die in de sport hal van Beverwijk uitkwam tot 86 kg, won met ipon van Danny Meeuwissen. De 19-jarige judoka, die op de MTS gaat in Den Haag, was het enige Mahorokan- lid die voor een gouden medaille in aanmerking kwam. Van de Maassluise vereniging eindigde Al- bert van Marrewijk (tot 95 kg.) op de tweede plaats. Diederik Kunst (tot 65 kg) en Davy van Leeuwen (tot 78 kg) kwamen niet verder dan een derde plaats: rfoe rotf Papendrecht Korfbalclub PKC moet op zoekbaar een andere hoofdtrainer. Het bestuur en Jan de Ja ger, die deze functie sinds vorig jaar bekleedde, be sloten in onderling overleg de overeenkomst niet te verlengen. De tegenvallende resultaten en de vele in terne strubbelingen lagen ten grondslag aan de be slissing. De trainer (ex-Vlaardingen) blijft als trai ningscoördinator aan de hoofdklasser verbonden. Eagles voorbij streekgenoot Green Eagles-Juventus 3 (v) 58-38 (27-22) De ploeg van Marcel van Witzenburg boekte in de Margriethal een een voudige overwinning op streekgenoot juventus. Spelver- deelster Monique Brobbel scoorde elf punten, Saskia van den Broek vijftien, Ria Deege was niet van de partij. Mannen én vrouwen HVC spoor bijster Ancora 2-HVC (v) 17-9 (9-7). Ancora, dat op een gedeelde tweede plaats op de ranglijst staat, speelt volgens HVC- coach Cris van de Lely, 'goed verzorgd handbal'. In een eerdere ontmoeting werd HVC nog volledig weggespeeld door de Rotterdamsen, dus was het bij aanvang van de wedstrijd gewaarschuwd Dit mocht echter niet baten, want al zeer snel keek HVC tegen een 5*1 achterstand aan. Via 6-3 wist de ploeg bij rust terug te komen tot 9-7 bij rust. In de tweede helft werd het tij niet gekeerd en na 10-8 was HVC zoals Chris van de Lely het zelf noemde, het spoor kwijt: „Men ging op zoek naar individuele schuldiggryn plaats van als een coIlecUef te vechten. We hebben even als in de eerste helft van t e competitie weer alle toppne- gen achter elkaar en dat it teleurstellend spelen. Navol gen weer de wedstrijden, vaarin de vrouwen kunnggjia- ten zien in deze klasse thuis te horen." ril Ancora-HVC (m) 26-15 (13-6). Coach Wil op 't En de liet, op afstand, weten dat hij over de gespeelde wedstrijd heel kort kon zijn: „Uitermate slecht gespeeld, op alle fronten en door iedereen, niemand uitgezonderd." Waarmee de HVC-coach liet weten dat zijn ploeg slechts zichzelf ver wijten kon maken. Ancora 4-Hollanöiaan (v)4-ll (3-8). Een succesvol week einde voor de vrouwen van Hollandiaan. Voor Hollandi- aan-coach Ron Broxks dan ook slechts reden tot tevre denheid en complimenten voor de inzet van zijn team. „Het was moeilijk om de concentratie vast te houden," al dus de coach, „want men is meer be2ig met het op ban den zijnde kampioenschap." De Dijkvogels 'tikken' Oranje Nassau'scheel' De Dijfcvogels-Oranje Nassau 20-11 (9-7). De ploegtvan Ed Mayer, de gedreven en vaak door zijn eigen Ofanje Nassau niet begrepen coach, werd door De Dijkvogels he lemaal 'scheel getikt'. „Het was bar en boos," won^cap- taine Anja van der Kooy geen doekjes om het vertoonde spel, „zo veel fouten wij maakten. Ballen werden 2qm'a&r buiten de lijnen of in de henden van de tegenstandePg'e- gooid. 't Was gewoon weer een zooitje. De ene week.is het alles maar tegen de Dijkvogels, waarvan we thuis nog met 18-10 hadden gewonnen, was het weer niks." Tot aan de thee hielden de thuisclub en de Vïaardingse gasten elkaar aardig in evenwicht, daarna leek De Dijk vogels ontketend. „We werden helemaal zoekgetikt," be kende Anja van der Kooy zuchtend. Nou waren de mandjes wel erg stug en de randen erg dik, verloren had den we toch." CKC Maassluis-GKV 8-8 (2-1). Een partij tussen de twee best verdedigende ploegen van de afdeling, Maassluis en RWA, kan met anders dan een zeer magere uitslag ople veren. „We gaven elkaar weinig ruimte," was de simpele verklaring van Maassluis-coach Jan-Henk de Vast, „en kwam er een kans, dan werd-ie gemist. Het lijkt-wel of Maassluis de spanning van de kop niet aankan." Vooral in de eerste helft werd de korf niet gevondervdoor de beide titelkandidaten, die ook Rotterdam als derde kanshebber voor het kampioenschap in de derde/klas naast zich weten. Pas met het inbrengen van de juftlbrën Martijn van der Wees en Marleen Dekker, voor Chris vgn Hezel en Rosemarie Poldervaart, leefde Maasslij|3gts op. De volle winst zat er niet in voor de ploeg, die met nog drie partijen voor de boeg en één punt achterstand op Rotterdam en RWA eventjes in de wachtkamer moet' plaatsnemen. Spirit-De Kapellen 10-11 (6-6). Spirit was dicht bij een herhaling van de stunt, die het in het uitduel tegen de Ka pellen uithaalde. De toendertiijd uiterst verrassende over winning, overigens de enige nederlaag van De Kapellen in deze zaalcompetitie, werd bijna herhaald door de vol gelingen van Spirit-coach Bert Stomphorst. „Wij hebben als één van de weinige clubs," aldus Spirit speler Marco Zeebregts, met vijf doelpunten topscorer bij Spirit, „antwoord op hun spelletje van achterverdedigen. Vooral ook door onze felheid kwamen we met 64 voor en was het jammer dat zij nog voor rust langszij kwamen. Vlak na rust zorgden we voor 8-6 en hadden we van ze weg moeten lopen. Misschien door het geluk dat de kam pioen heeft scoorden zij viermaal op rij en miste Edward Vermeij ook nog eens een strafworp."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4