17 Forse straffen na beroven homoseksueel Iedereen mag vanaf 30 meter hoogte een kijkje nemen in de verbrande molen 'Zware straffen dienen als generale preventie' A jgemte Open Podium Vlaardingse Openbare Scholengemeenschap groot succes Goed nieuws Hemmerechts in bibliotheek Speelgoed- en kledingbeurs Expositie in de Teerstoof Vlooienmarkt in de Pijpelaar Slapen in De Hoekstee Orgelconcert in Grote Kerk Knutselen in d'Oude Koestal Rotterdams Dagblad Woensdag 21 februari 1996 Als je de commentaren leest op het mislukken van de stadsprovincie Rotterdam, krijg je de indruk dat zo'n beetje de wereld is vergaan. Een kleine bloemlezing: We hebben een enorme kater (wethouder Roijers, Vlaardingen), een ramp (Jorritsma), ik voel me misleid en be drogen (burgemeester Jansen, Krimpen aan den IJssel), ongelooflijk (Kamer van Koophandel). Ik las de commentaren na een buitenlandse vakantie van enkele da gen. Meestal als ik terugkom van vakantie en de gemiste kranten in haal, kan ik er in sneltreinvaart doorheen. Maar deze keer was er echt veel gebeurd: brand in de Pelmolen in "Vlaardingen, brand in De Wal- visch in Schiedam, en het beste nieuws: het mislukken van de stads provincie. Jawel: het beste nieuws, want wie mijn columns volgt, weet dat ik nimmer heb begrepen waarom die stadsprovincie er zo nodig moest komen. De voorstanders bleven zich maar hullen in abstracte termen ïis 'bestuurlijke vernieuwing'. Vooral deze uitdrukking irriteerde me altijd mateloos, omdat 'vernieuwd' het favoriete woord van reclame makers is. Welnu, meestal komt het erop neer dat zo'n vernieuwd produkt slechts een andere verpakking heeft. Gelukkig blijven we dus voorlopig wonen in Vlaardingen en hoeven we onze stad niet om te dopen in Rotterdam-Vlaardingen, wat ooit een ander krankzinnig idee van die lui aan de Cooisingel is geweest. En de gemeentegids Vlaardingen blijft voorlopig ook zo heten. Vorige weèk werd de nieuwe editie verspreid. De omslag met vier fo to's genomen aan het water (Oude Haven, Buizengat, surfplas, Vlaar- dingse Vaart) geeft, vind ik, een sterk vertekend beeld van onze stad, maar nu de stadsprovincie niet doorgaat, zult u mij daarover niet ho ren klagen. DICK VAN DER LUGT Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Menno Haddeman Ben van Haren Danielle Hermans Jan Rozendaai Ca rel van der Velden De Vlaamse schrijfster Kristien Hemmerechts is op vrijdag 23 februari te gast in de bibliotheek aan het Bachplein. Hemmerechts wordt beschouwd als één van de belangrijkste Vlaamse schrijfsters. Vorig jaar is zij nog genomineerd voor de AKO-literatuurprijs met haar boek 'Kerst en andere verhalen'. De schrijf ster wordt bij haar aanwezigheid geïnterviewd door Joop de Krcm, docent Nederlands aan de Schrave- lant scholengemeenschap. De schrijversavond start om 20.15 uur. Toegangskaarten a vijf gulden zijn ver krijgbaar bij boekhandel Mercurius en de biblio theek filiaal Noord. Buurthuis Nieuwland houdt op vrijdag 23 februari van 10.00 uur tot 12.00 uur een Ideding- en speelgoed beurs. Een deel van de opbrengst komt ten goede aan het Foster Parentsplan. Verkopers kunnen hun spul len diezelfde ochtend van 9.00 uur tot 9.45 uur ge prijsd en genummerd inleveren. Voor meer informa tie kan gebeld worden met 010-4738671. In theater de Teerstoof in Schiedam is tot 9 maart een expositie van schilderijen onder de titel 'Ter Licht' te bezichtigen. De schilderijen zijn gemaakt door Martine Ponie. Zij laat zich in haar werk inspi reren door oude huizen. Ramen ziet zij als spiegels en deuren tot de toegang van een ander leefmilieu. Haar schilderijen zijn gemaakt van vloeibaar kool- teer. De expositie, die is georganiseerd door het Film huis, is te bezoeken op vrijdagavond van 20,30 tot 21,30 uur en op zaterdagavond van 20.00 tot 20.30 uur. De Teerstoof is te vinden aan de Nieuwstraat 12. Vlaardingen Buurthuis de Pijpelaar houdt op zaterdag 24 februari een vlooienmarkt. Het buurthuis gaat die dag open om 9.00 uur en sluit om 16.00 uur. Wegens de grote belangstelling zijn er nog maar een paar kramen te huur. De kosten om zo'n kraam de hele dag te kun nen beheren zijn vijftien gulden. Hoek van Holland Kinderen van 6 tot en met 13 jaar kunnen in de nacht van zaterdag 24 op zondag 25 februari deelnemen aan deSleep-in-Stee'Dit kinderfeest wordt voor de tweede keer gehouden in wijkgebouw De Hoekstee in Hoek van Holland. Zaterdag 24 februari gaat het wijkgebouw 's avonds om zeven uur open voor de deelnemers en hun ouders. Maar om half acht wor den alle vaders en moeders resoluut de deur uitgezet en het gebouw afgesloten voor iedereen die niet heeft ingeschreven. De foyer wordt omgetoverd in een dis cotheek en in de filmzaal worden doorlopend de nieuwste films vertoond. Verder zijn de zalen 1 tot en met 4 en zaal 9 omgebouwd tot slaapzalen. Rond een uur of tien begint het pyamafeest met prijzen voorde leukste en gekste pyama van het jaar. De kinderen moeten zelf een luchtbed of slaapzak meenemen met eventueel een dekbed, een kussen en een tandenbor stel. Zondag moet iedereen om half negen weer naar buiten na het ontbijt. Westhaven- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 234C055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Vrijdag 23 februari geeft organist Jan Jansen een concert op het Van Pethegemorgel in de Grote Kerk. Deze docent aan het Utrechts Conservatorium be speelt doorgaans het orgel van de Domkerk. Hij maakte al enkele plaat- en cd-opnamen. Op het pro gramma voor dit concert staan werken van onder an deren Corelli, De Grigny, Duphly, Bach en Mendels- sobn-Bartholdy. De aanvang is om 20.00 uur en de toegang bedraagt vijf gulden. Speciaal voor de jeugd wordt er in bezoeke- centrum d'Oude Koestal op zondag 25 februari een knutsel- middag gehouden. Dit keer staan de kijkdozen cen traal. Er kan worden geknutseld van 13.00 tot 16.00 uur. De kosten zijn ƒ1,50. Door Menno Haddeman Rotterdam/Vlaardingen „Het is nu eenmaal bekend dat in de Turkse gemeenschap het in elkaar slaan van homofielen te boek staat als een stoere daad." Dit zei officier van justitie mr. F.D. van Heijningen gisteren voor de Rotterdamse rechtbank tijdens de behandeling van de rechtszaak tegen drie Schiedam mers. Zij worden er van verdacht vorig jaar, samen met anderen, in het Liekebaertbos in Vlaardingen een contact zoekende homo te hebben afgetuigd en beroofd. De buit bedroeg 35 gulden De officier wil dat de drie jonge jongens voor hun 'laffe daad' zwaar worden gestraft. Hij eiste tegen de hoofdverdachte een cel straf van dertig maanden, waar van zes voorwaardelijk. De ande re jongens hoorden twee jaar, waarvan zes maanden voorwaar delijk, tegen zich eisen. „De zware straffen dienen als een generale preventie. De Turkse jongeren moeten niet het idee krijgen dat ze ongestraft een seksueel anders geaarde medemens kunnen aftui gen." Op een wel zeer vreemde manier konden de verdachten vier maan den geleden worden aangehou den door de Schiedamse politie. Nadat de zeven jongens 's avonds op 13 oktober het slachtoffer in het Liekebaertbos in elkaar had den geslagen en overvallen, vluchtten ze in twee auto's weg. Het slachtoffer wist zich hevig bloedend in zijn eigen auto te hijsen en reed achter één van de voertuigen van de daders aan. Gaspedaal De jongens schrokken hier zo van dat ze het gaspedaal flink intrap ten en zich uit de voeten maakten Toen ze op 'veilige' afstand waren besloot de hoofdverdachte de auto aan de kant van de weg te zetten en te voet verder te gaan naar het politiebureau. Ze waren bang dat het slachtoffer het nummerbord van de auto van de daders had ge zien en om zichzelf ee - alibi te verschaffen, wilden ze op het bu reau een verhaal ophangen dat hun auto was gestolen. Op het bureau deed zich vervol gens een bizarre situatie voor. Het drietal en het slachtoffer kwamen elkaar voor de tweede keer die avond tegen. Nu op een veiligere pla-ts voor het slachtoffer, maar een wat minder prettige voor de daders. Het slachtoffer, dat aan gifte van de beroving kwam doen, herkende het drietal meteen en kort daarna konden de verdach ten worden aangehouden. Het duurde echter vrij lang voordat de jongelui een bekentenis aflegden. Telkens waren zij in staat de poli tie op een dwaalspoor te brengen. Na lang speurwerk lukte het de recherche toch de waarheid boven tafel te krijgen. Op de rechtszitting gisteren ver schenen alleen de oudste drie jon gens. Vier anderen waren te jong en hadden volgens het Openbaar Ministerie een te kleine rol ge speeld bij het delict. Alle drie bekenden ze het slacht offer op die herfstavond te heb ben gepakt. Het was hen alleen niet te doen om de seksuele ge aardheid van de man. Het ging om het geld, verklaarden twee van hen. De derde was volgens zijn zeggen alleen meegegaan. Hij wist van te voren niets van de be roving die zijn vrienden hadden gepland. „Ik heb genoeg geld op mijn rekening staan. Ik had het niet nodig." Deze laatste verdachte had ook niets te maken met het in elkaar slaan van een medewerker van de openbare bibliotheek aan het Wi- bautplein in Schiedam, waarvoor de andere twee ook terecht ston den. De opstandige hoofdver dachte had, samen met de andere, aan het begin van vorig jaar ruzie gekregen met de medewerker en hem op een niet misselijke ma nier geschopt en geslagen. „Het was zelfverdediging," zei de hoofdverdachte tegen rechtbank president mr. L C.P. Goossens. „De man wilde dat wij weggingen uit het jeugdgedeelte van de bi bliotheek. Toen ik opstond om te vertrekken greep hij mij bij de keel. Uit verweer heb ik hem toen geschopt." Noodweer „Noodweer of noodweerexces," hield zijn advocaat mr. J. C. Spigt de rechtbank voor. „Mijn cliënt schrok zo van de reactie van de bi bliothecaris dat hij in een waas de man sloeg en schopte. Ik vraag daarom ontslag van rechtsvervol ging." Dat er een straf moest volgen op wat zijn cliënt in het Liekebaert bos had uitgehaald, stond voor mr. Spigt als een paal boven wa ter. „Het was echter absoluut geen potenrammers-daad. Daar bij komt dat mijn cliënt veel spijt heeft en dat getoond heeft door een brief aan het slachtoffer te sturen. Een straf van twee jaar is daarom veel te zwaar." Ook de collega's van mr. Spigt, mr. P. H. P. van Vugt en mr. O. G. Bunjes vonden de straffen voor hun cliënten veel te hoog. Het was volgens hen te onduidelijk wie er had geschopt cn geslagen en wie de man zijn tas met portemonnee afpakte. Zij pleitten voor een lage re straf dan de officier had geëist. Daarnaast vroeg mr. Bunjes de rechtbank het voorarrest van zijn cliënt voor een dag op te heffen omdat de man wilde trouwen met zijn Turkse vriendin. -„Het is nu of nooit," zei de raadsman, „anders geeft de vader van de vrouw geen toestemming." Over dit verzoek zou de recht-N bank zich nog beraden. Over der tien dagen doet zij uitspraak in de gehele zaak. Ook zal de rechtbank, dan de hoogte van een eventuele schadevergoeding aan het slacht offer bepalen. Door Jelle Gunneweg Schiedam—De brand in molen De Walvisch blijkt ook positieve kan ten te hebben. Zonder de verwoestende vlammenzee zou namelijk nooit iemand in het bak je van de brandweerladder om hoog gehesen worden naar het topje van de molen aan de West- vest, om vanaf dertig meter hoog te een foto te kunnen nemen. Aanstaande zaterdag kan dat wel, tijdens de actiedag 'Help De Wal visch uit de brand'. Deze attractie belooft de grootste publiekstrekker van de dag te worden, want wie wil nou niet voor een tientje een blik werpen in de uitgebrande romp van de op één na grootste molen ter wereld? Zelfs de in deze regio bekendste persfotograaf Roel Dijkstra is die eer nooit te beurt gevallen, zijn goede contacten met de brand weer ten spijt. Hij moest zijn ca mera afstaan aan een brandweer man die wel naar boven mocht, om de lezers van het Rotterdams Dagblad toch een kijkje te kun nen bieden in het compleet in de as gelegde interieur. Het comité 'Help De Walvisch uit de brand' heeft echter nog veel meer activiteiten in petto, om zo veel mogelijk geld bijeen te sprokkelen voor de restauratie van de uit 1794 stammende koren molen. In samenspraak met bur gemeester Reinier Scheeres en directeur Jos Gunneweg van de Stichting Schiedamse Molens heeft de actiegroep een plan opge steld, dat een groot beroep doet op de vrijgevigheid van de - Schiedammers. Gerekend wordt namelijk op in totaal 200.000 gul den aan door burgers en winke liers ingezamelde gelden. De afgelopen dagen is al zo'n 40- tot 50.000 gulden bij de molen stichting binnengestroomd, dankzij vele donaties van particu lieren en bedrijven op het speciale gironummer en spontane acties van onder meer Radio Schiedam en bruidsfotograaf Henk Vos. „Na enkele hectische dagen begint het nu lekker te lopen," constateert een gemeentelijk woordvoerder. „De burgemeester wil echter de aandacht vast blijven houden van zoveel mogelijk burgers en win keliers en heeft daarom het comi té in het leven geroepen om de ac ties te coördineren." In deze commissie zitten de Schiedamse ondernemers P. Ot ter, Chr. Coppens, J. Mulder en J. van Huisstede. Zij hebben een plan opgesteld voor de eerstko- Werklui zijn nog steeds druk in de weer om verwoeste onderdelen t, -t de verbrande molen aan de Westvest te takelen. Foto Dennes w mende maanden, met twee be langrijke zwaartepunten. De eer ste grote actiedag vindt aanstaan de zaterdag, 24 februari, plaats. De volgende staat gepland op 8 ju- n der Wel/Roel Dijkstra ni tijdens de Molendag. Zaterdag vinden tussen tien en vijf uur allerlei activiteiten plaats in winkelcentrum de Nieuwe Pas sage en bij molen De Walvisch. Op beide plekken stelt de molen stichting twee stands op, waar an sichtkaarten, foto's en T-shirts te koop zijn met uiteraard (de brand in) De Walvisch als thema. Ook staan hier collectebussen en wordt op grote schermen een vi deo vertoond met allerlei beeiden van de brand en de ravage na af loop. Bij de molen zelf zijn verder stukken van de oude wieken te koop. In ruil voor honderd gulden woidt een deel van de stalen ko ker ter plekke in mootjes gehakt en van een herdenkingsplaatje voorzien. Vanuit allerlei speakers in het centrum zal ook de door Soundhouse Studio opgenomen ed-single 'Kom Terug' klinken. Dit lied is speciaal voor de gele genheid door directeur Martin Agterberg en rijn zoon geschre ven en ingezongen door compaan Fred de Groot. De single kost een tientje en is in een oplage van drieduizend exemplaren gedrukt. Voorts verkoopt winkeliersver eniging De Hoogstraat oliebollen, verspreid over vier plaatsen in de stad. In de etalage van fotograaf Henk Vos zijn foto's van hemzelf en Roel Dijkstra te zien die zij hebben gemaakt tijdens de brand in de nacht van 13 op 14 februari. Afhankelijk van het formaat en de lijst zijn de opnamen te koop voor tien, twintig en dertig gulden. Radio Schiedam verzorgt net als vorige week zaterdag een thema uitzending over alle inzamelactl- viteiten voor De Walvisch. Om kwart voor twee wordt de op brengst van het verzoekplaten- programma van afgelopen zater dag (achtduizend gulden) aange boden aan burgemeester Scheeres. Aan het eind van de dag komen alle deelnemers samen in het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond, aan de voet van de molen, en wordt de op brengst van de actiedag bekend gemaakt. Directeur Jos Gunneweg bena drukt dat de opbrengsten van alle acties ten goede komen aan de restauratie van De Wai.och en hoopt dan ook op gulle gaven. „Zoals de brand als een bliksem flits door de molen ging, hoop ik dat de Schiedammers in vuur en vlam gaan om de molen te behou den voor hun stad." Iedereen die iets 'koopt' in het kader van de ac tie, krijgt ii> elk geval direct iets terug: een kortingscoupon voor museummolen De Nieuwe Palm boom. Gunneweg meldt tot slot dat er naar wordt gestreefd om uiterlijk binnen twee jaar de restauratie van de molen voltooid te hebben. „De klus moet geklaard zijn voor het molenfeest van L998, Dan wil len we De Walvisch goed in het zonnetje zetten." Woensdag 21 februari VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. FIairck,20.15u, ROTTERDAM De Doelen Schubertiade, 20.15u. Cr.z. Willy Deville, 20.15u. Luxor Theater. Evita, 20.15u, Theater Zuidpitir. K!z Comedy Explo sion, 20.30u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. The Tempest, 20.15u. Lantaren/Venster. Glottis- dans, 20.3ÜU. SKVRMuziekschooI Oostzeedijk Beethoven-Zimmer- mann, lezing, 2ö.ö0u. Donderdag 22 februari SCHIEDAM Klubhuis Zuid. Kleding- en speel goedbeurs, 10.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. La Kei met Hamlet, 20.15u. Grote Kerk Lun chconcert Aad Zoutendijk, 12.45- 13.15u. Streekmuziekschool. Le zing over de geschiedenis van mu ziek in Vlaardihgen door Ton Stolk, 2Ö.ÖÖU. ROTTERDAM Calypso I: 'Sabrina'(al)dag. 1.154- 6.45-9.30. Calypso 2: 'Seven' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'To die for'(al)dag. 1.154-6.45-9.30. Calyp so 2 Riksbioscoop: 'French Kiss' (al) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Dangerous Minds'(al) dag. 1.154- 6.45-9.30. Cinerama2:'GoIdeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30-9.30. Cine rama 3: 'Father of the bride' (al) 1.154-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Filmpje' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Zusje' (12) dag. 4- 6.45. 'Kids' (16) dag. 1.15-9.30. Cor so: 'Heat' (16) dag. 1.154.30-8.30. Imax Theater: 'The Living Sea' (al) dag. 24-6.30, ma.alleen 6.30. 'Africa: The Serengeti' (al) dag. (beh.ma.) 3. 'Goldeneye' (12) dag. 7.30-10. 'Pocahontas' (N) (al) za.zo. 12-5. Lantaren l:'SymphonieinE- motion' (al) zo. 3. Venster 1: 'Smo- ke'f 1 6)dag. 8.do.vr.zo.wo.ook2.30 'Clockers' (16) 10.15, do.vr.zo.wo. ook 2, Venster 2: 'Fanfare' (16) dag. 7.30, do.vr.zo.wo.ook 2,30. 'The Damned' (16) dag. 9.30. Venster 3: 'Heavy' (16) dag. 7.30-10, beh .ma. 10. Sneak Preview ma. 10. Ven ster 4: 'Go Fish' (16) dag. 8. 'Flirt' (16)dag. lO.Lumière 1: 'Showgirls' (16) dag. 1.154-6.45-9-30, waalleen 1.15-6.45-9.30. Ltunière 2: 'The usual suspects' (16) dag. 4-6,45- 9.30, do.vr.ma.di, ook 1.15. Luraiè- re 3: 'FairGame'(16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.154. "Waiting to exhale'(al) za.zo.wo. 1.154. Lur,uè- re 4: 'The American President' (al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di ook 1.154. Rex: 'Double Pleasure (18) dag. vanaf 12.doorl.voorst.Thalia: 'Sudden Death' (16) dag. 4-6.45- 9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Door Edward Versteeve Vlaardingen Het Open Podium van de Vlaardingse Openbare Scholengemeenschap (VOS) in de Stadsgehoorzaal is een groot suc ces geweest. Na weken van voor bereidingen was het maandag eindelijk zover. De leerlingen en docenten van de school waren al om 10.00 uur aanwezig voor de ge nerale repetitie. Bij de meesten gierden de zenuwen door de keel, omdat het de eerste keer was dat ze voor zo'n groot publiek zouden optreden. De kandidaten werden voor de re- peties geschminkt door Joke van Rees en Marleen Vogelaar. Som mige jongens stribbelden een beetje tegen, omdat ze opmaken meer iets voor meisjes vonden. De dames hadden, mede daardoor, de handen vol aan de ruim zeven tig acteurs. „Normaal gesproken heb je per optreden hooguit tien mensen om te schminken. Dit keer was het echter wel een stukje zwaarder, maar dat maakt het er niet minder leuk op," aldus de vi sagisten. Tijdens de repetitie werden ge luid en licht up de juiste manier ingesteld door Jan Lustig, die werd geassisteerd door twee leer lingen van de school. Dat dit niet altijd meevielzeker niet voor zo'n sponts- 'ow, viel te merken. „Normc. xrijg je professionele theatergroepen op bezoek. Die hebben dan een draaiboek klaar liggen en aan de hand daarvan kunnen we een paar dagen van te voren het licht gaan instellen. Nu hadden we dat niet en dan wordt het, ook tijdens de opvoering zelf, een beetje improviseren," aldus de technicus. Tijdens die repetitie was ook Rob de Vries aanwezig. Hij organiseert op 5 maart de Stap In De Spot Show, waarbij talenten kunnen optreden voor echte' toeschou wers. „Als we hier t-'ent zien lo pen dan wil ik dat graag laten op treden voor de toneelliefhebbers uit de regio," zei hij. De repetitie was niet volmaakt. De muziek klonk soms niet goed, er ging wat fout met het dansen, de presentatrices hadden last van plankenkoorts en de modeshow liep niet zo als het moest. Volgens één van de presentatrices Elena kwam dit gewoon doordat ieder een nog een beetje onwennig was. „Moet je je eens voorstellen datje hier op zo'n groot podium staat, dat is echt eng. Vooral omdat je niet weet hoe het publiek zal rea geren. Maar het spreekwoord luidt: 'een slechte generale is een goede uitvoenng', dus dat komt wel goed." Dat laatste was waar. Om 14.00 uur begon het festijn voor een vol gelopen zaal. Er werden in totaal 26 acts opgevoerd: afwisselend playback, live-gezongen num mers, dansoptredens, muziek en een modeshow werden voor de nieuwsgierigen van de school op gevoerd. Vooral het bubbling-op- treden van Mustafa Sahin bracht het publiek bij tijd en wijle in ex tase. „Het was echt te gek. Ik ben eigenlijk pas een jaar bezig met deze dans. Ik leerde het van een vriend. Op een gegeven moment had ik het aardig door. Je moet al leen wel blijven oefenen. Ik had dan ook elke dag drie uur geoe fend voor deze act. Als het publiek dan enthousiast is kan je dag al helemaal niet meer stuk," zei Mustafa nog nahijgend van zijn inspannende dansoptreden. Ook de modeshow was een zeer geliefd onderdeel van het pro gramma. In twee delen werd de uitgaans-, avond-, vrije tijds- en zomerkleding getoond. Als echte mannequins en dress-boys liepen de leerlingen over het toneel. Er was een heuse sponsor gestrikt om de leerlingen van kleding te voorzien. Volgens kledingleve- raneier Richard Fokkes zag het er 'heel leuk' uit: „Dit is zeker voor herhaling vatbaar.' Maar of het zover komt is nog de vraag. Hoewel ook organisator Jan Barendregt sprak van 'een groot succes', stelde hij na afloop dat het nog onzeker is of er een vervolg komt. „Maar als we het doen. houden we het zeker weer in de Stadsgehoorzaal," aldus de conrector van de VOS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3