13 Job Mulder (85): 'Geen prettige herinneringen aan onderduikers' SOBO noemt overleg over huurverhoging 'mislukt' Kinderen Kethel naar nieuwe schooi Opbrengst van oud papier naar molen Donna Lynton in zaal Middelhuyse Jarigen schrikkeldag welkom bij Stadshart Natuurfilm in d'Oude Koestal Rommelmarkt in De Hoekstee Expositie van spattechnieken igenda Beveiliging is vertraagd Rotterdams Dagblad Dinsdag 27 februari 1996 m De rutm 300 leerlingen en 23 leerkrachten van de christelijke basisschool Kethel hebben gisteren het vernieuwde en uitgebreide schoolgebouw aan de Ylaardingseweg/Lindeijerstraat in Kethel in gebruik genomen In een feestelijke optocht liepen leerlin gen en docenten gisterochtend van een van de tijde lijke locaties aan het Bachplein naar de nieuwe school Met toeters, bellen, draaiorgel en bonderden blauwe schoolcaps werd eerst een rondje Kethel ge daan. voordat -door het uit elkaar trekken van een grote strik - de deuren van het nieuwe pand werden geopend Door de langdurige vorstperiode is de renovatie van het schoolplein nog met gereed Maar die werkzaam heden zullen voor de officiële opening, op donderdag 25 april door wethouder A Wiegman, zeker zijn afge rond De ledenvergadering van GroenLinks m Schiedam heeft besloten de opbrengst van de oud papier-actie m apni over te maken aan de deze maand afgebrande molen De Walvisch. Volgens een woordvoerder van de partij gaat het om een bedrag van tussen de hon derd en tweehonderd gulden, dat daar mee is ge moeid GroenLinks haalt om de maand (de eerste maandag) oud papier op in de boten- en feministen- huurt (Woudhock) De andere maanden doet Milieu defensie dat Behalve oud papier, komt er ook 'nieuw papier' ten goede aan het fonds voor de wederopbouw van de molen Bij de hoofdbibliotheek aan de Lange Kaven wordt tot en met 29 februari een boekenverkoop ge houden. De opbrengst wordt overgemaakt naar stich ting De Schiedamse Molens. Vlaardingen De Amerikaans-Nederlandse zangeres Donna Lyn ton treedt zondag op in zaal Middelhuyse. Zij is een van de artiesten die haar opwachting maakt tijdens het zogenoemde Gala of de Stars. Dat is een nieuw initiatief van Rita Young en T. D. F, Lightservice. Zij zijn hiertoe gekomen nadat, na elf jaar, in december vorig jaar werd gestopt met de Rita Young Show. Zaal Middelhuyse aan de Koninginnelaan in Vlaar- dingen wordt voor zondagmiddag omgetoverd in een theater Midden m de zaal wordt een 'strada' ge plaatst, waarop de artiesten hun opwachting maken. Het publiek kan plaatsnemen aan de tafeltjes die langs de strada worden neergezet. „Uiteraard voor zien van kaarslicht, om het geheel een romantisch - sfeertje te geven," aldus de wervende uitnodiging. Tijdens het Gala of the Stars, dat twee keer per jaar (ook in najaar) wordt gehouden, treden naast Donna Lynton, Martin Eden, Cal Stevens, Willeke D'estell en Dennis Hillrifop. De show begint om twee uur, maar de zaal is al vanaf 13.15 uur open. Toegangskaarten kosten 25 gulden en zijn onder meer aan de zaal te reserveren. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Menno Haddeman Ben van Harer, Danielle Hermans Jan Rozendaal Care! van derVelden Westhaven- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 De Stichting Stadshart Vlaardingen nodigt donder dagmorgen alle mensen die op deze schrikkeldag ja rig zijn uit voor een feestelijke bijeenkomst m crois- sanierie La Fourchette op het Liesveld in Vlaardin gen. Ook de partners van de jarigen zijn van harte welkom om een kopje koffie met taart te komen nut tigen. Tevens zullen de feestvarkens een geschenk ontvangen. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden op tele foonnummer 4343482. Maassluis Zondag wordt in het bezoekerscentrum d'Oude Koe stal de film 'Jonge dieren en hun ouders; wat een drukte' vertoond In deze film staat de ontwikkeling van een pasgeboren diertje centraal. De film duurt ongeveer zestien minuten en wordt tussen 13.00 en 16,00 uur meerdere malen gedraaid. Hóek van Hólland Zaterdag komen in De Hoekstee zo'n 150 jonge za kenmensen bijeen om te proberen op de rommel markt hun spullen te verkopen. De kopers zijn van half negen tot één uur welkom om te zien of er iets van hun gading bij is. De toegang is gratis. De zesde en laatste expositie die omu dit seizoen houdt, wordt verzorg i Dien uit Honselersdijk. De in 19f ren tuindersdochter exposeert i.: tot en met 24 maart met spattee** jecten. Bij spattechniek word 4ij- ne nevel opgebracht. Van Dien, die in 1987 haar arst» hid, is door de jaren heen abstracte gaa* Je mede werker van de Vrije Acaden ie in Vlanrdin; - n maakt nu ook ruimtelijk werk. D; arbij I.iesi ze vcual voor de materialen hout, meta? i en spiegel. Objecten van deze materialen zijn in de expositie terug te vinden, zoals bijvoorbeeld 'IJzerman' en 'Kopervrouw', figu ren opgebouwd uit oude en nieuwe materialen van ij zer. Ook 'mevrouw Van Rest' is gecreeerd; in een aparte ïuimle is le zien wat er met restanten van materialen op kunstzinnige wijze is te bereiken. De openingstijden van de expositie in Tavenu zijn op dinsdag, woensdag en donderdag van 15.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Door Ben van Haren Vlaardingen/Zoetermeer „Maan dag vertrekt er uit Schiedam een boot. Daarmee gaan jullie alle maal naar Amsterdam. Wegwe zen. heb ik gezegd tegen Bram Visser." Het afscheid van Vlaardinger- Ambacht van de joodse bontwer kersfamilie Visser was in 1945 niet hartelijk, vertelt Job Mulder Hij is nu 85 jaar, woont m een ser viceflat in Zoetermeer maar is nog helder van geest. Hij herin nert zich de gebeurtenissen van vijftig jaar geleden in ieder geval beter dan de Amsterdamse kun stenaar Harry Visser. Deze beweerde vorige week, sa men met Jan Anderson op een persconferentie in het Streekmu seum, dat hij, ongeveer 15 jaar toen, de laatste oorlogsmaanden bij het NSB-gezm De Jooden aan de Van Linden van den Heuvell- singel ondergedoken zat. Mulder zegt: „Daar klopt niks van. Bram en Saar Visser zaten met hun kinderen Mauri en Harry bij ons in de achterkamer op de slaapverdieping van het op een na laatste pand aan de Van Linden van den Heuvellsingel, op num mer 15. Naast ons, op nummer 14, woonde de familie De Jooden, die pro-Duits was, Hun dochter Co heeft korte tijd mijn vrouw gehol pen m 1940 toen onze oudste dochter was geboren. Hun oudste dochter. Francien, kwam op zeker moment gearmd thuis met een Duitse soldaat. Kranenburg, de andere buur, in het laatste huis, had wel een onderduiker, ene Hoogerwerff." Dochter Hankie Paauw-Mulder, toen vijf jaar, herinnert zich niet veel maar wel iets van de inwo ning van de familie Visser. „Ik zie .nog zo de hele familie de trap af komen rennen om te, eten. Het waren drukke jongens. Ook weet ik, pappa, dat jij zo boos was omdat de jo den naar bui ten renden toen er Engel se vliegtuigen voedsel drop ten." De korte tijd die Hankie Mulder aan de Van Linden van den Heu vellsingel heeft ge woond {1940- 1945), heeft diepe indruk gemaakt. Om de hoek van de straat waren, aan de Burg. Luijerinksingel, woningen in gebruik bij de Ortskomman- dantur, er was de gehele oorlog drukte en militaire auto's stonden in de straat. Voor de deur van de familie zijn op een nacht drie Vlaardingers neergeschoten, die waarschijnlijkwilden ontsnappen nadat ze op het VFC-veld waren aangehouden tijdens een nachte- Lijke strooptocht. De volgende morgen werd het bloed van de straat geboend. Dirk Riedé Administrateur Job Mulder ging kort na de geboorte van zijn oud ste dochter, m kraamkliniek Silo- am, wonen aan de Van Linden van den Heuvellsingel. „Het wa ren eigenlijk koophuizen, maar de verkoop vlotte niet Een schip per heeft toen ons rijtje van drie onder een kap gekocht om te ver huren. Ik betaalde 34 gulden per maand voor de tussenwoning en kreeg, net als De Jooden, voor twee gulden extra centrale ver warming." Het was een grote woning met voldoende ruimte om onderdui kers te herbergen, redeneerde Mulder's zwager Dirk Riedé, die zeer close was met zijn zus Janny, mevrouw Mulder. De behanger/ timmerman uit Ambacht hield zich met ondergronds werk bezig sinds hij had geweigerd te vol doen «vn het (Duitse) bevel om naar zijn marine-onderdeel terug te keren. Lena Verhulst (79) in Vlaardingen vertelt over hem: „Dirk was be vriend met mijn man Karei, ook behanger. Hij was vrijgezel en woonde officieel bij zijn moeder, die in 1942 weduwe was gewor den, in de Dahliastraat. Hij hield Oud-Vlaardlnger Job Mulder: 'Bram Visser bleef net zolang donderjagen tot ik jazei.' Foto Roei Dijkstra zich schuil nadat hij had gewei gerd zich te melden. Hij sliep wei eens bij ons aan de Voorstraat op een gestikte deken en zijn moe der kwam soms langs om wat brengen. Dirk had verder een woonboot, verstopt in het riet, aan de Maassluissedijk. Hij was vaak weg, meestal 's nachts. Aan de ge stikte deken konden we zien dat hij weer eens een nacht niet thuis was geweest." „Via hem hebben we nog een jo denjongetje in de zaak gehad, die ook wel mee ging behangen. Hij werd Anton van Beek genoemd, maar heet eigenlijk Arnold Knor- ringa." Mulder, hiermee geconfronteerd, vertelt: „Klopt. Die heb ik eerst nog in huis gehad. Hij kwam van een manufacturenwinkel van Cor van der Windt, meen ik, in de Oos terdwarsstraat. Hij was 20 godver geten brutaal, dat ik Dirk heb ge zegd hem weg te halen. Hij is toen bij Karei gaan werken en over nachtte bij diens moeder en va der, badmeester Verhulst in, dacht ik, de Rozenlaan. Toen dat ook niet ging, is hij naar slager Meeder op de Hoogstraat gegaan, waar hij ook ruzie kreeg. Ik kreeg een mudzak tarwe beloofd als ik 'm weer wilde nemen. Dat was heel wat in die tijd, maar ik heb het niet gedaan. Zijn vader heeft hem tenslotte terug moeten halen naar Haarlem," Spanningen De familie Visser kwam in maart 1945 bij Mulder in huis. Het was het derde onderduikadres voor Bram, Saar en hun zoons Mauri en Harry in Vlaardinger-Am- bacht. In 1942 arriveerden ze aan het Narcisplein bij de familie Jan sen, waar ze na enkele maanden moesten vertrekken omdat daar Duitsers werden ingekwartierd. Tot maart 1945 bood waterstoker Tennis de Bruijn hen en nog acht andere joden onderdak in zijn wo ning aan de Rozenlaan. In die tijd van schaarste op alle gebied, voortdurende geallieerde bombardementen en wurgende onzekerheid in West-Nederland bereikten de onderlinge spannin gen op dat overvolle onderduik adres hun hoogtepunt. Vertrouw de Vlaardingse politieagenten zijn toen te hulp geroepen en de conclusie was, dat alie onderdui kers niet langer in huis konden blijven bij de inmiddels berooide familie De Bruijn. Mulder: „Dirk kwam bij me. Het gaat erom, zei hij, dat we snel een heel stelletje joden onderbren gen. Er zit een gezin bij met twee kinderen. Zij zitten nu bij water stoker De Bruijn op een suiker biet te kluiven. Er m< et wat ge beuren. Als jij ze in de kost neemt, zal ik voor eten zorgen. Zestien gulden per week, zou de onder duiker me betalen, Dezelfde avond dat Bram Visser bij ons kwam, heb ik tegen hem gezegd: ik hanteer nu de voorwaarden van de ondergrondse maar na de oor log reken ik met je af. Dirk heeft al die tijd wat het eten betreft goed voor ons gezorgd." Bontmachine „De Vissers hadden hun eigen ka mer en de zolder, waarop Bram een bontmachine kreeg om te werken. Na het opeten van onze chinchillakonijnen had ik de vel len laten prepareren en daar zelf een mutsje van gemaakt voor mijn wouw. Bram zag het en zei: 'Als jij vellen en een bontmachine op de kop tikt, maak ik voor je vrouw een mantel.' Toen me dat was gelukt, hadden we geen stroom meer en werd met een ou de fiets een aandrijving gemaakt, die de jongens van Visser moes ten draaien als hun vader zat te naaien. Verkade, de vlaggenfabri- kant, heeft me aan garen gehol pen. Mijn vrouw heeft jarenlang plezier gehad van die jas." „Op een zeker moment kwam er bericht uit Rijswijk, dat pakken bont die Visser daar veilig had ge steld gevaar liepen. Hij wilde dat ik ze ging ophalen. Ik voelde er niks voor, maar Bram bleef net zo lang donderjagen tot ik ja zei. Toen ik met mijn fiets op harde banden in Rijswijk aankwam, kreeg ik te horen, dat ik net op tijd was, want er werd een inval ver wacht." „Ik, met die pakken op mijn fiets, terug richting Vlaardingen over het Jaagpad. In de buurt van de Hoomsebrug kwam ik iemand te gen, die me waarschuwde dat ze verderop stonden te controleren. Toen ben ik richting Delft gelo pen en via Overschie naar huis ge gaan. In Schiedam was ik kapot en ben ik een klein kroegje bin nen gegaan en heb twee borrels genomen. Ik weet nog goed, dat ze me 25 gulden kostten. Zaterdag avond laat was ik thuis." „Op zondagochtend werden de pakken bont door de gehele fami lie bekeken. Het ene vel wps nog mooier dan het andere. Uit het laatste pak kwam tenslotte een klein wit vel, namaak-hermefijn dacht ik. Seal-eleetrie noemde Bram het.-Elektrisch bewerkt zee hondenvel dus Ik vond het mooi en stelde voor, dat hij het aan mij zou verkopen, Saar zei toen: 'Neen Bram dat kan je niet doen, want straks heb je het nodig voor reparaties.' Echt dankjewel kon er niet af." Al verder pratend, komen er meer nare herinneringen naar boven. „Op zeker moment kreeg ik de kans een stuk kaas te kopen. Ik stel Bram voor om het samen te doen. Hij gaat er niet op in. Ik zeg tegen mijn vrouw dat ik het alleen koop, maar dat de onderduikers er dan ook niks van krijgen. Mijn vrouw, de goeierd, zei toen: 'Maar die kinderen kunnen er toch niks aan doen dat Bram niet wil mee betalen?' Reken maar, dat ze van haar kaas hebben gekregen." „Pal na de bevrijding in mei 1945 zijn Bram en Saar Visser naar het midden van het land gereden op geleende fietsen om hun jongere kinderen op te zoeken. De oudste dochter brachten ze mee naar Vlaardingen. Bram stelde toen voor, dat hij alleen naar Amster dam zou gaan en Saar bij ons bleef met de kinderen. Zijn vrouw zou dan zelf wel in de gaarkeuken eten halen. Ik zag dat niet zitten. Boeren gaven mij ook niks meer extra omdat ik joden in huis had. Dat was direct na de bevrijding af gelopen. Ik heb Visser toen dus gewezen op de Amsterdamse boot in Schiedam." „Enkele jaren later ben ik een keer in zijn prachtige zaak in Am sterdam geweest. Ik had iets voor hem moeten meebrengen uit En geland, waar ik toen als militair werkte. Daarna heb ik nooit meer iets van Visser gehoord." Mevrouw Janny Mul der-Rede n haar bontjas van konijne- veMen. na de oorlog in En geland met haar twee kinderen ge- fotogra feerd SchiedamHet Schiedams Over leg Bewonersorganisaties (SOBO) is ontevreden over de afloop van de gesprekken met de sociale ver huurders in Schiedam over de huurverhoging in 1996. Wo ningstichting Noordvest verhoogt de huur gemiddeld met 4,55 pro cent. De Woningbouwvereniging Schiedam (WbS) maakte vorige week bekend dat de huurders in 1996 door de bank genomen 4,4 procent duurder uit zijn. De huurders van de woningcorpo raties in Schiedam krijgen op 1 maart een eerste aanzegging van de huurverhoging die met ingang van 1 juii wordt doorberekend. Voordien zou het SOBO het over leg met de verhuurders kunnen hervatten, maar de vertegenwoor digers van de huurders zien daar weinig heil in. „Onze uitgangs punten verschillen zodanig, dat op basis hiervan nimmer tot over eenstemming kan worden geko men." Veel te veel De belangenorganisatie van de huurders vindt dat de WbS en Noordvest veel te veel geld aan de huurders vragen. Een gemiddel de huurverhoging van vier pro cent kan het SOBO nog billijken, maar de huurdersbelangenver- eniging vindt het onredelijk dat de verhuurders een half procent meer willen. De inflatie bedraagt dit jaar naar verwachting 2,5 pro cent. Het gevolg is dat huurders ook dit jaar een groter deel, van hun inkomen aan de huur kwijt zjjn. Noordvest en de WbS stellen op hun beurt dat de aangekondigde huurverhoging redelijk is. Op grond van haar Nota Vermo genspositie had Noordvest voor 1996 aanvankelijk een gemiddel de huurverhoging van 4,7 procent berekend. Doordat de kostenstij gingen lager uitpakken dan be groot (veroorzaakt door de lagere inflatie) zegt de woningstichting een lager percentage aan huur verhoging te kunnen vragen. De financiële positie van Noord vest is siechi. De jaarrekening van 1994 werd afgesloten met een negatieve bedrijfsreserve van 29,6 miljoen gulden. Het verhogen van de huren beschouwt het vroegere gemeentelijk woningbedrijf als een noodzakelijke maatregel om de positie te verbeteren. De WbS staat er geldelijk wat be ter voor. De bedrijfsreserve van deze vereniging ziet er gunstiger uit, vijf miljoen gulden in de jaar rekening 1995. Een gemiddelde verhoging van 4.4 procent is ech ter noodzakelijk om te voorko men dat ook bedrijfsreserve van de WbS de komende jaren in de min komt, verklaarde directeur F. A de Graaf vorige week in deze krant. Bij het bepalen van de huurverho gingen hanteren zowel Noordvest als de WbS de meerjarenbegro ting tot 2003 als richtsnoer. Richt Noordvest zich op reductie van het tekort, de WbS wil voorkomen dat er verliezen ontstaan. Het SO BO begrijpt dat de corporaties zich bekommeren om hun finan ciën, maar verwerpen het idee dat alleen dit uitgangspunt 'zaligma kend' is. „De verhuurders moeten ook rekening houden met maat schappelijk sociale gronden, de positie van de huurders." De verhuurders zeggen dat zij dit ondanks de forse verhogingen doen. Zowel Noordvest als de WbS hebben bepaald dat van zes tig procent van het woningbezit de huur niet hoger mag zijn dan zeshonderd gulden per maand. Dit wordt gezien als het maximale bedrag dat de lagere inkomens groepen als woonlasten kunnen besteden. Dinsdag 27 februari SCHIEDAM Café Podium. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Urbarvs, 20.15u. ROTTERDAM LuxorTh eater. Evita,20.15u.Thea- ter Zfidpleln. Gr.z. Hans Teeuwen. 20.15u. Rotterdamse schouw burg. Gr.z. Conny Janssen Danst., 20.15u. Lantaren/Venster. Cme- kidfilmprog. 14,00u. Woensdag 28 februari SCHIEDAM Thurlede. Bingo, 14.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Camllonconcert, 16.00-17Ou. Stadsgehoorzaal. Jeugdfilm Bank en Frey, 14.00u. en Vogelkijken voor beginners, 20.15u. MAASSLUIS Helinium. Lezing over glas, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Lunchconcert, 12.45u. Luxor Theater. Evita, 20.15u. Theater Zuidplein.Gr.z. De Juf en de Meester, 20.15u. Rotter damse schouwburg. Kl.z. Indeeen zaamheid van de katoenvelden, 20.30u.TheaterZuidplein.Remder van der Naait, 20.30u. Rotterdam se Schouwburg. Gr.z. Conny Jans sen Danst., 20.15u. Lantaren/Ven ster. Cinekidfilmprog., 14.00u Bi bliotheektheater. Globedorus en de heks Tureluur, IS.OOu. ROTTERDAM Calypso 1: The Usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. vr.ma.dt.óók 1.15-4. Calypso 2: To die tor* (16) dag. 6.45. 'Seven' (16) dag. 9.30. Calypso 3: 'Filmpje' (12) dag. 1,15- 4-6.45; 'Kids' (16) dag. 9.30, Ca lypso 2 Riksbioscoop: The river wild' (12) dag. 12.45-3.30, Cine rama 1: 'Dangerous Minds' (ai) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3,45-6.30- 9.30. Cinerama 3: 'Father of the bride' (al) 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Sabnna' (al) dag. 4-6.45- 9.30 do.vr.ma. óók 1.15. Cinerama 5: 'Fair game' (16) dag, 6.45-9.30 do.vr.ma.dL óók 1.15-4. Corso: 'Heat' (16) dag. 1-4.30-8.30. Imax Theater: The Living Sea' (al) dag, 2- 4-8.30, na.alleen 8.30. 'Africa: The Serengeti' (al) dag. (beh.ma.) 3. 'Ace Ventura' When nature calls (a!) dag. 6.30-9.45. 'Pocahontas' (al) za.zo. 12-5. Venster is 'Blue in the face' (al) dag. 8.10. do.vr,zo,wo. ook 2.30. Vensier 2: Vertigo'(16) do. 8. anderedagen 7.30do.vr.zo.wo. ook 2. 'Krava' (De koe) (16) vr.za,zo.di- .wo. 9.30. Venster 3: 'Zusje' (16) do.vr.zo.wo. 2. vr.za. ook 00.30. 'Smoke' (16) dag. 8. 'dockers' (16) dag. 10 vr.za, 24.00. Venster 4: 'Lang leve de Koningin' (al) do .vr.zo.wo. 2. 'Flirt' (16) dag. 8. 'Hea vy' (16) dag. 10. Lumière 1: 'Showgirls' (16) dag. 6.45-9.30, do- .vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 2: 'Clueless' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Waïtingto exhale* (a!) dag. 1.15. 'Sudden death' (16) dag. 4-6.45-9.30. Lumière 4: The Amencan President' (al) dag. 6,45- 9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Rex: 'Swedish shorty gris' (18) dag. 12 doorl.voorst. Thalia: 'Ace Ventura' When nature calls (al) dag. 1.15-4- 9.30, Kindermatinees: Calypso 1: 'De Boefjes' (al) za.zo.wo. 1.15-4, Cine rama 4:De Boefjes' (al) za.zo.wo. 1.15. Cinerama 5: 'A little princess' (al) za.zo.wo. 1.15-4. Lumlere 1: 'Babe'(al) za.zo.wo. 1.15-4. Lumiè re 4: 'Pocahontas' (al) Ned. za .zo.wo. 1.15-4. Venster 4;'Lang le ve de koningin' (al) zo.wo. 2. MaaslandEr is een fikse achter stand in de uitvoering van het vo rig jaar opgezette beveiligingspro ject in de huizen van de Algemene Woningstichting Maassluis. Bij nog lang niet alle huurders zijn de beloofde beveiligingen tegen in braak aangebracht. De AWM zorgde ervoor, dat het project qua verkoop een succes werd, De huurders kregen één be- veilingingsslot gratis, terwijl zij voor vervanging van een tweede slot slechts zestig gulden behoef den te betalen. Een groot deel van de ongeveer 650 huurders van de AWM betaal de de zes tientjes, maar ruim een half jaar later wachten nog veei huurders op het aanbrengen van de beloofde sloten. Voorzitter Keijzer: „Excuses zijn op z'n plaats. Bij velen is het werk nog niet uitgevoerd. Omdat we het werk zelf verrichten, kan er wei eens een aantal maanden tus sen zitten. Niemand behoeft zich ongerust te maken. Door die grote belangstelling zijn we in de uit voering alleen wat achter ge raakt."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3