13 Steunpunt heeft forse kritiek op jongerenwerk i Rotterdams Dagblad Met Oalmatiër de lucht in Op de Markt komen 20 parkeerplaatsen Keerdriehoek voor tram in Holy 'Handen af van Key en Kramer anders komt er echt Storm' Maassluis wacht af met standpunt regiovorming «\E Stammenstrijd staat samenwerking in de weg ffiüi Sloot moet dieven op afstand houden Hans blaast flink in bus van De Walvisch Voorlopig geen commandant voor brandweer Muren beklad met leuzen Jongen geslagen Inbraak in woning Man slaat buschauffeur Auto in as door kortsluiting Dronken automobilist AUT#l>yi^tiet grootste autopark van Rotterdam e.o DAAR GEBEURT HET LU Waterweg Woensdag 28 februari 1996 Door Carol van der Velden Schiedam Alle jongerenwerkers moeten worden ondergebracht in een stedelijke pool, die het mogelijk moet maken flexibel in te springen op de problemen en behoeften van tieners. Die aanbeveling doet het Steun punt Jongeren Schiedam (SJS). Het steunpunt, opgericht om de verbrokkeling in het jongeren werk tegen te gaan. heeft forse kritiek op de bestaande werkwij ze. Op dit moment werken jongeren werkers vanuit sociaal/culturele instellingen als De Erker, Klub- huis Zuid en de Blauwe Brug. In Schiedam wordt de jongerenwer kers vaak verweten dat zij slechts een klein deei van de jeugd berei ken. Zij organiseren activiteiten voor jongeren in de centra, maar de jeugd die op straat rondhangt wordt veelal niet bereikt. Ook de samenwerking tussen het Schiedam se jongerenwerk en an dere op jongeren gerichte organi saties is volgens het SJS slecht. Het gevolg is dat er vanuit het jon gerenwerk zelden of nooit tieners met problemen van persoonlijke of psychische aard worden door verwezen naar de jeugdhulpverle ning. Hulpinstanties als Jeugdzorg Zuid Holland-Zuid en de Linden- hof hebben geen vertrouwen in het jongerenwerk in Schiedam, luidt de conclusie in een evalu atieverslag van het SJS. In de be staande aanpak van het jongeren werk in Schiedam worden risico jongeren nauwelijks bereikt, me nen de hulpinstanties. Pogingen om jongeren te behoe den voor afglijden in de richting van crimineel gedrag worden nauwelijks ondernomen. Omge keerd bestaat er ook bij het jonge renwerk in Schiedam scepsis. Zij ^hebben bedenkingen legen de door hulpverleners gepropageer de methode om actief op zoek te gaan naar randgroepjongeren. Het SJP poogt te bemiddelen in deze vertrouwenscrisis tussen de ze in Schiedam actieve pedagogi sche instanties. Maar driejaar na de start heeft het SJS op dit punt weinig of niets bereikt. „Er is hier sprake van een latente machts strijd, waarbij men de eigen onaf hankelijkheid probeert te vergro ten en de andere partij te isoleren. Alle partijen geven prioriteit aan de eigen doelen. De weerstand om in te leveren is nog steeds aanwe zig." Vertaalslag Raadslid P. Groeneweg (PvdA) noemde het gisteravond in de eoiniri issievergadering welzijn jammer dat het SJS nog geeri con crete resultaten, heeft te melden. Het orgaan dat werd opgericht om het jongerenwerk te stroomlijnen staat jaarlijks voor twee ton op de gemeentebegroting. Over het voortbestaan van het steunpunt moet later dit jaar worden beslist. „Het gaat om de vertaalslag naar de praktijk. Als gemeente hebben we alles overgelaten aan steun punt. Kwantificeerbare resultaten zijn er echter niet. Het gaat er uit eindelijk om ervoor te zorgen dat de overlast van jongeren afneemt. En dat ze gaan participeren in or ganisaties." Groeneweg stak echter ook de hand in eigen boezem. Omdat het SJS van de gemeente niet vol doende macht en geld heeft ge kregen, was het in de praktijk heel moeilijk om veranderingen te forceren. Ook wethouder A. F. de Leede noemde het betreurenswaardig dat de gewenste samenwerking niet sneller tot stand komt. Hij vertelde dat de verwachte reorga nisatie in het jongerenwerk geen geïsoleerde operatie wordt. De ge meente treft op dit moment voor bereidingen voor een veel groot schaliger operatie, waarbij bijna alle welzijnsinsteilingen in Schiedam betrokken zijn. Ondanks de tegenvallers noemt het SJS enkele wapenfeiten. Ver schillende instellingen hebben de handen ineen geslagen in een project dat meisjes voorbereidt op de arbeidsmarkt. En in Sehiedam- Noord kreeg het SJS de politie, de gemeente, het wijk- en buurtbe heer en de Blauwe Brug mee in een poging de overlast van rond hangende jongeren te bestrijden. Mare Ootnen en Ingrid van Opijnen uit Schiedam hingen vanmorgen in do Vlaardingse Babberspoldor met hun au to in de lucht- Een zware hijskraan tilde hen omhoog op do bouwplaats van. Ge- br. Koudijs. Moeder en schoonmoeder stonden met fototoestellen in de aan slag om dtt feit op de gevoelige plaat vast te leggen. Het jonge stel neemt deel aan een publiciteitsstunt van het Schiedamse reclamebureau Family Business Events voor Walt Disney's film 101 Dalmatiêrs. Met 999 anderen in de Benelux hebben ze op een advertentie gereageerd. „Gratis konden we onze auto wit laten lakken en beplakken met zwarte vlekken en een Disneystlcker. Verder hebben er 25 kans op een week endje Parijs als ze een foto met slogan inzenden- Dat wordt natuurlijk een hele verzameling van auto's met honden. Met een Daimatiër in de wolken, lijkt ons origineler/'Foto Roel Dijkstra Maassluis Ook de Maassluise gemeenteraad wi! eerst de nota van het dagelijks bestuur van de Stadsregio afWachten, alvorens een standpunt in te nemen over het voortbestaan van de Stadsre gio Rotterdam. De raad volgt daarmee het besluit van de Vlaar- dingse commissie voor regio-aan gelegenheden. zoals dat een dag eerder was vastgelegd, De notitie van het dagelijks be stuur had vorige week al moeten verschijnen, maar komt hoogst waarschijnlijk pas eind deze week. De nota is van belang omdat hierin is vastgelegd welke taken de regio heeft en wat de (fi nanciële) regelingen zijn die de gemeenten de afgelopen jaren zijn aangegaan, zoals de Vinex en het ROM-project. De Maassluise fracties maken zich ernstig zorgen over het voortbestaan van deze regelingen en hebben daar om unaniem een door de WD in gediende motie ondertekend. In deze motie stelt de WD dat de Schiedam Het bestuur van de Schiedamse volkstuinvereniging Vijfsluizen heeft op aandringen van de verzekeringsmaatschappij een plan gemaakt om het aantal inbraken in tuinhuisjes terug te dringen. Een sloot rondom het ge hele complex, naast de rijksweg A4, moet het dieven moeilijker maken de tuinen te betreden. Het hoge aantal inbraken van de laat ste tijd wordt, volgens de verzeke ringsmaatschappij, veroorzaakt door de werkzaamheden aan de Beneluxcorridor. Het bestuur heeft inmiddels met de gemeente bekeken hoe de sloot moet worden gegraven. „We zullen wel wat dingen moeten aanpassen," vertelt voorzitter A. Doom van de volkstuinders. „Zo moeten wegen op het complex iets worden verlegd waardoor de vuilniswagen moeilijk meer het terrein op kan." Samen met de gemeente is beslo ten een milieustation op het com plex te bouwen. De bezitters van de tuinhuisjes kunnen op deze manier eenvoudig hun afval kwyt. Al deze veranderingen moeten voor het nieuwe tuinsei- zoen, dat op 1 april van start gaat, zijn afgerond. stadsregio als 'politiek' orgaan zo spoedig mogelijk moet worden opgeheven, nu de wetsvoorstellen voor een stadsprovincie Rotter dam door het kabinet zijn inge trokken. Dit heeft tegelijkertijd tot gevolg dat de Maassluise ver tegenwoordigers. die momenteel zitting hebben in het algemeen bestuur van de Stadsregio, zich moeten beraden op hun politieke positie in de regioraad. Het gaat hierbij om de wethouders J. Storm en L. Timmermans en hun plaatsvervangers wethouder L. Wesenhagen-Kastelein en raads lid H. G, van Hoeven. De gemeenteraad heeft verder be sloten zich in zijn volgende verga dering op 12 maart te buigen over de plaatselijke taken die naast de wettelijke voor de gemeen schappelijke regeling moeten gel den dan wel in regionaal verband moeten worden opgepakt. Het college schrijft voor deze discus sie eerst een notitie over dit on derwerp, met daarin opgenomen de gevolgen voor Maassluis. Op basis van het door de raad in maart ingenomen standpunt komt het college tenslotte met een voorstel over de bestuurlijke vertegenwoordiging in de ge meenschappelijke regeling of in een ander verband, De gemeente raad neemt daarna een definitief standpunt in. Vlaardingen De aanleg van twintig parkeerplaatsen bij de Grote Kerk op de Markt in Vlaar dingen is onvermijdelijk gewor den. Ze zijn volgens het* ge meentebestuur op korte termijn nodig voor centrumbewoners, die nu nog hun auto's kunnen stallen aan de Dijksteeg. Het zijn niet de enige nieuwe parkeerplaatsen die zullen wor den aangelegd. In de School straat, bij de Sionkerk in het Westnieuwland, de Paterstraat en op het Bacolodpiein komen er ook bij. Ambtenaren hebben de afgelo pen weken in de omgeving van het stadhuis een intensieve zoektocht gehouden naar poten tiële parkeerplaatsen, In het bouwplan Dijksteeg/Sclaaven- burch blijkt namelijk onvol doende rekening gehouden te zijn met de benodigde parkeer ruimte voor centrumbewoners. Omwonenden hebben berekend dat er een tekort van vijftig plaatsen zal ontstaan. Ze heb ben gedreigd zich op grond hier van tegen het bouwplan te ver zetten. Het gemeentebestuur heeft volgens wethouder K. van der Windt geconcludeerd, dat naar uitbreiding van de parkeer gelegenheid moest worden ge zocht, voor bewoners van het centrum en bezoekers van het stadhuis. Aan de raadscommissie voor verkeer zijn gisteravond twee voorstellen gepresenteerd. Eén voor de periode van de bouw werkzaamheden aan de voet van de Maassluissedijk en aanslui tend voor de situatie daarna. Tij dens de bouw van de woningen en parkeergarage naast het stadskantoor aan het West nieuwland valt niet te ontkomen aan parkeren in de schaduw van de Grote Kerk, zo erkende de commissie. De twintig plaatsen aan de oostzijde van de Markt zijn nodig naast de andere der tig, die op verschillende andere plekken bij eikaar zijn gesprok keld. De gehele commissie, inclusief wethouder Van der Windt, was echter van mening, dat na reali sering van het bouwplan Dijk- steeg/Sdaavenburch de auto's weer van de Markt zullen moe ten verdwijnen, Dat zou kunnen gebeuren door de Zomerstraat, die voorlopig voor bouwverkeer is bestemd, opnieuw in te rich ten. Dwars parkeren zou daar, zo is op het stadhuis berekend, een winst van twintig parkeerplaat sen opleveren. Precies het aan tal dat voorlopig op de Markt is gereserveerd. Vlaardingen Bij de eindhalte van de in Holy aan te leggen tram komt geen keerlus. In de laatste plannen van de RET is langs de Holysingel een rangeerstrook ge tekend, waarover bestaande tram stellen door achteruit rijden van rails kunnen wisselen. Voor deze zogenoemde keerdrie hoek is gekozen naar aanleiding van de bezwaren van omwonen den tegen de aanleg van een keer lus in de groenstrook bij de Prin ses Beatrixlaan. Behalve de herrie vonden zij ook het ruimtelijke be slag te hinderlijk. Daarbij werd ook gewezen op de tijdelijkheid van de maatregel. In de toekomst zal op het traject van de Tram- Plus-lijnen namelijk gebruik wor den gemaakt van aan twee zijden bestuurbare voertuigen. De nu gekozen oplossing loopt te vens vooruit op de geplande door trekking van de tram naar het centrum en westen van de stad. Als het Vlaardingse gemeentebe stuur zijn zin krijgt, wordt dit on derdeel van de tramplannen naar voren gehaald. Momenteel staat de aansluiting van Vlaardingen- Holy via de Europaboulevard op het Schiedamse tramnet boven aan het wensenlijstje van de RET. Volgend jaar zou de aanleg al moeten beginnen en voor 2000 zou de eerste tram moeten rijden. Deze zogenaamde TI0 biedt vol gens de plannenmakers het hoog ste reizigerspotentieet van de ge hele regio. De volgende uitbrei ding in Vlaardingen zou de Til moeten zijn, die via het toekom stige metrostation Vijfsluizen de centra van Vlaardingen en Schiedam met elkaar verbindt In beide gemeenten wordt tegen de aanleg van dit voor 2005 geplande tracé, dwars door de binnenste den, opgezien. Vlaardingen hecht meer aan een snelle verbinding van Holy met het stadscentrum, de T14. die pas in de eindfase 12010) van de Tram- Plusplannen voorkomt. Veel hangt volgens gemeentelijk projectleider M. van Huls af van de Nederlandse Spoorwegen.Als zij besluiten tot aanleg van een station Spaland, dan verandert de prognose van het reizigersaanbod voor de T14 aanzienlijk. En dat is bepalend voor de prioriteitskeu ze." Vlaardingen heeft voor de Tram- Plus een eigen vast profiel voor het gehele tracé gekozen. De rails van de snelle tramvoertuigen ko men te liggen in een meer dan tien meter brede gladgeschoren grasstrook, waarlangs een fiets pad loopt en een voetpad, gemar keerd door een dubbele rij bomen. Het tracé voor de T1Q loopt langs de fiat aan de Eksterlaan en de singels van Holy-Zuid met een lichte boog door winkelcentrum De Loper tot in de grasstrook voor de bejaardencentra Drieën-Huy- sen en Uitzicht. Schiedam De van oorsprong Schiedamse ondernemer Hans van Heelsbergen heeft vanoch tend 25.000 gulden geschonken aan het herbouwfonds van molen De Walvisch. Op symbolische wij ze overhandigde de directeur van Hans Textiel en Favoriet Super sport vanochtend het geldbedrag aan de Schiedamse burgemeester R. Seheeres. De burgemeester is tevens voorzitter van stichting De Schiedamse Molens, de eigenaar van de vijf molenreuzen in Schiedam. Met zijn gift wil de ondernemer zijn nauwe banden met Schiedam onderstrepen. Het hoofdkantoor van Hans Textiel, een bedrijf met filialen in tal van steden, stond ja renlang in Schiedam. Sinds 1985 worden zijn zaken geregeld van uit Ridderkerk, maar de onderne mer is zijn oude stad nog niet ver geten. Hans Textiel is vertegen woordigd met een winkel in de Nieuwe Passage. Koeman In het vroegere onderkomen van deze textielwinkel aan de Koe markt opent de ondernemer za terdag een filiaal van Favoriet Su persport. De opening wordt ver richt door Ronald Koeman en Jean-Marie Pfaff, de legendari sche Belg die vroeger onder meer onder de lat van Bayern München en de Rode Duivels stond. De winkels van Hans van Heels bergen zijn ruim 25 jaar in Schiedam te vinden. Zijn winkel aan de Koemarkt staat op de plek waar vroeger molen De Meyboom stond. Als sponsor heeft de onder nemer een traditie hoog te hou den in Schiedam. Jarenlang on dersteunde hij de inmiddels opge heven betaalde voetbaltak van SVV. Dankzij de gift van de on dernemer is de kas voor dé her bouw inmiddels gevuld met 125.000 gulden. De molen brand de 14 februari volledig uit. Door Jelle Gunneweg Maassluis Een centimeters dik dossier had wethouder J. Storm aangelegd, ter voorbereiding op de discussie gisteravond in de Maassluise gemeenteraad over het bedrijf Key en Kramer. Nota's, notulen van commissievergade ringen, een briefwisseling met de directie van het bedrijf en persbe richten: hij had het allemaal opge zocht om zijn gelijk te tonen aan met name de PvdA-fractie en het op de publieke tribune verzamel de personeel van het pijpleidin- genbedrijf. Voor Storm uit zijn verzamelde werk mocht citeren, haalde eerst de PvdA flink naar hem uit. De fractie vond de beantwoording van hun schriftelijke vragen over een eventuele verplaatsing van het bedrijf langs de Nieuwe Wa terweg veel te summier. „Had de wethouder nu wel of niet in het Rotterdams Dagblad en in een bewonersbrief van de Woning Stichting Maassluis (WSM) ge steld of gesuggereerd dat Key en Kramer de gemeente mogelijk zal verlaten?" vroeg fractievoorzitter P. Kromdijk zich hardop af. Heeft Storm nu werkelijk eerder dan af gelopen wijdag contact gehad met de directie? En is er niet spra ke van een gemiste kans als het bedrijf twee jaar geleden heeft aangegeven te willen uitbreiden, maar daarvoor in Maassluis geen kans kreeg? De andere partijen toonden even eens hun ongenoegen over het verloop van de discussie naar aan leiding van de artikelen in deze krant. WD'er J. Scheerstra sprak van voorbarig getoeter en betreur- Wethouder Storm. ArchieffotoJaap Rozema/RotterüamsDagblad de de onrust die onder het perso neel is ontstaan na de berichtge ving, D66 stelde dat er met een ka non op een mug was geschoten en vond het niet gepast dat de coali tiepartners daaraan hadden mee gewerkt. GroenLinks en RPFI SGP/GPV vroegen om een brede re visie over hoe het verder moet met Maassluis, nu de Dijkpolder is afgevallen. Ook het personeel liet zijn onge noegen merken. Zodra wethouder Storm het woord nam. hieven ze een spandoek omhoog met de tekst 'Handen af van Key en Kra mer anders komt er echt Storm'. De aangesprokene zelf stak een beschuldigende vin eer uit rich ting PvdA. Door schriftelijke vra gen aan het college te stellen had de partij zich schuldig gemaakt aan stemmingmakerij. Want de gemeente heeft wel degelijk con tact gehad met de directie van het bedrijf. Zelfs meerdere malen. De eerste keer was twee jaar geleden, om het collegebesluit kenbaar te maken dat er een onderzoek zou komen naar een mogelijke ver plaatsing van Key en Kramer en Westland Beton. Niet alleen de twee bedrijven zelf, ook de raadscommissies onder steunden dit haalbaarheidsonder zoek. Afgelopen vrijdag heeft Storm opnieuw contact gezocht met de directie van het bedrijf, omdat uit de berichtgeving was gebleken dat het personeel onvol doende op de hoogte was van de besprekingen tussen de gemeen te en de directie. Maar veel kon hij het bedrijf niet melden. De uitslag van het oriënterende onderzoek volgt namelijk pas aan het eind van dit kwartaal. „En dan nog geldt dat de plannen alleen door gaan als we de benodigde subsi die krijgen. En die kans is hon derd maal groter dat we het niet krijgen, dan wel." De fracties namen genoegen met deze uitleg, maar waarschuwden de wethouder wel een volgende keer voorzichtiger te zijn in zijn uitlatingen om mogelijk nieuwe misverstanden te voorkomen. „De zaak heeft nu onevenredig veel negatieve aandacht gekre gen," sprak Scheerstra. Voor F. M. L. Wensveen (D66) was de kous nu af. Maar één ding was hem wel duidelijk geworden: „We hebben een uitstekend archief in huis." Vlaardingen Vlaardingen krijgt voorlopig geen nieuwe brand weercommandant. Dat hebben burgemeester en wethouders be sloten. Op 1 april vertrekt de hui dige brandweercommandant van Vlaardingen, P. Runsink. Yapaf dat moment wordt de leiding overgenomen door een interim- commandant. Dat is H. Terlouw, één van de drie beroepsofficieren in Vlaardingen. Dat er niet is gekozen voor een structurele opvolging van Runsink heeft volgens burge meester Stam te maken met de discussie over de toekomst van de organisatiestructuur van de (regionale) brandweer. Volgens Stam moet eerst duidelijk zijn welke taken de Vlaardingse brandweer in die nieuwe opzet krijgt. „Dan weetje ook aan welke kwalificaties een brandweercom mandant in Vlaardingen moet voldoen." Vlaardingen Op de muren van NS-station Vlaardingen-Oost zijn gisteren racistische leuzen ont dekt. Waarschijnlijk"is de graffiti al een paar weken gelden op de muren gespoten. De politie heeft foto's genomen van de leuzen en probeert door deze te vergelijken met andere teksten, de daders te achterhalen. Vlaardingen Een 13-jarige jon gen die gisteren rond 16.00 uur op de Van Beethovensingel in Vlaar dingen de stadsbus verliet, werd bij het uitstappen geslagen door een voor hem onbekende jongen. Een aantal andere jongens, die eveneens de bus uitkwamen, be gonnen de jongen ook te schop- pen. Het slachtoffer liep daarbij een blauw oog en een kapotte lip op, Dereden van demishandeling is niet bekend. VlaardingenIn een woning in de Roemer Visscherstraat in Vlaar dingen is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. De die ven kwamen binnen met behulp van een valse sleutel. Uit de wo ning werd een hoofdtelefoon en wat geld meegenomen. De politie heeft de bewoners van het pand slachtofferhulp aangeboden, Vlaardingen Een buschauffeur van lijn 56 heeft het gisteren rond 18.00 uur aan de stok gekregen met een passagier. De twee kre gen ruzie over het in- en uitstap pen van de passagier. De man werd boos op de bestuurder en gaf hem in de bus een paar klappen. De vechtpartij weru builen voort gezet waarbij ook een vriend van de passagier de chauffeur te lijf ging. Het slachtoffer liep daarbij wat lichte verwondingen op. Vlaardingen Een bestuurder van een personenauto schrok zich gis teravond op rijksweg A20 een hoedje. De man zag, ter hoogte van de Holysingel in Vlaardingen, plotseling vuur achter zijn autora dio tevoorschijn komen. Onmid dellijk stuurde hij zijn auto van de snelweg af en belde de brand weer. Deze kon niet voorkomen dat de auto volledig uitbrandde. De twee inzittenden bleven onge deerd. Na onderzoek bleek dat door kortsluiting de auto vlam had gevat. Vlaardingen Een 44-jarige auto mobilist is gisteren op de Parallel weg tijdens een controle aange houden omdat hij te diep in het glaasje had gekeken. Op het bu reau bleek de man met een flinke slok op achter het stuur te zijn ge kropen. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. ZONDAG Ki|KDAC OPEN VAN 11.00-16.00 uur Blijdorp Laagjes 4 .AotterdamïPSSPHIi Tel.: 010 - 492 77 56 492 77.57

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1