Opbouwwerk ziet niets in grote welzijnsfusie m Koeman is vriendelijk voor Jean Marie Pfaff 'Jaap de Raat verdient minimaal een straatnaam' 'Gezond dier niet slachten om ziek dier te redden' ;enda Verstrooide dief gesnapt Snoepgoed gestolen Automobilist ve'rgeet bocht Lekkende benzinetank Abri's vernield in Schiedam Vrouw beroofd Politie graveert auto's en fietsen Gewonde op de Broersvest Gestolen auto gevonden Rommelmarkt wordt steeds commerciëler Bijzondere zegels brengen niks op Hardere posters op verzoek van Fial Rotterdams Dagblad Maandag 4 maart 1996 MaassluisEen 23-jarige man uit Maassluis is zaterdagnacht tij dens het inbreken in een auto op heterdaad gesnapt. De man had kort daarvoor een autoradio uit een in de Nieuwe Kerkstraat in Maassluis geparkeerd staande au to weggenomen. Met.de radio thuisgekomen zag hij dat hij vergeten was een bijbe horende stekker uit de auto te ste len. Toen hij terug ging, werd hij door de eigenaar van de auto aan gehouden. De man is overgedra gen aan de politie. Hoek van Holland Een aanhang wagen vol snoepgoed is vrijdag nacht gestolen uit de Rietdijk straat in Hoek van Holland. De aanhangwagen van het merk Weel 2003 en wit van kleur stond gereed om naar de markt af te rei zen. Hoek van Holland Een dronken automobilist vergat zaterdag nacht op de Harwichweg, ter hoogte van de Cordesstraat, in Hoek van Holland de bocht te ne men en botste met zijn voertuig tegen een lantaarnpaal en enkele bomen. Een inzittende raakte daarbij gewond aan het gezicht. De Eneco moest in verband met -de omgereden lantaarnpaal een noodvoorziening treffen. Tegen de bestuurder is op het politiebu reau van Maassluis proces-ver baal opgemaakt. Schiedam De brandweer heeft dit weekeinde de benzinetank van een in het centrum van Schiedam geparkeerde auto leeg gepompt. Uit de auto lekte benzi ne op de openbare weg. De tank was lek geslagen doordat de eige naar met de auto over de stoep rand was gereden. Schiedam Twee abri's werden dit weekeinde in Schiedam ver nield In de omgeving van het Bachplein sloopte een 28-jarige man uit Brielle een bushokje. Hij kon direct daarna op het Bach plein worden aangehouden. Een groepje van zeven baldadige jongeren vernielde een abri op de Churchiliweg door stenen naar het hokje te gooien. Toen de poli tie arriveerde, probeerden de jon geren nog te vluchten maar dat mocht niet baten. Tegen alle daders is proces-ver baal opgemaakt. ÖcBWiSere— Een 51-jarige Schiedamse is zaterdag in het centrum van Schiedam onder de voet gelopen door een groep jon geren, Tijdens deze valpartij wis ten de jongeren de vrouw van haar handtas met inhoud te bero ven. Schiedam In het kader van 'voorkoming misdrijven' werd dit weekend op de Mgr. Nolenslaan in Schiedam een graveeractie ge houden. Hierbij werden 23 auto's en 42 fietsen gegraveerd. Ook is informatie verstrekt over beveili ging van woningen. Schiedam Op de Broersvest in Schiedam vond zaterdagavond een aanrijding plaats tussen een 17-jarige bromfietser en een 19-ja- rige automobilist. De bromfietser die vermoedelijk onvoorzichtig de weg over stak, is naar het Schie- land Ziekenhuis gebracht waar bleek dat hij tijdens de botsing een hersenschudding en een ge broken enkel had opgelopen. Maassluis Uit de Jan Vethlaan in Maassluis is zondagnacht een Opel Kadett gestolen. Een tijd la ter werd de auto door de politie in Rotterdam gesignaleerd. De twee 30-jarige uit Rotterdam afkomsti ge bestuurders van de auto wer den aangehouden. Door Carel van der Velden Schiedam De -commissie bewonersondersteuning (het vroegere IOBS) ziet niets in een fusie met andere wel- zijnsinstellingen in Schiedam. De werkgever van acht adviseurs van bewo- nersverenigingen op het vlak van de stadsvernieuwing en het wijk- en buurtbeheer vreest voor bureaucratie als zij zou opgaan in een grote stedelijke organisatie waarin al het welzijnswerk is onder gebracht. De commissie prijst de korte, rechtstreekse lijnen die er op dit moment tussen haar werknemers en de bewonersverenigingen bestaan. De commissie bewonersonder- steuning vreest dat die volgens ei gen zeggen efficiente werkwijze verdwijnt als de werknemers (op bouwwerkers en bouwtechnische adviseurs) in een grote organisa tie moeten werken. ..Er mag geen situatie ontstaan dat de bewoners ondersteuners afhankelijk wor- den van de welzijnssector. Wij kunnen het niet steunen dat de zelfstandigheid van onze werkne mers en onze commissie in het ge ding komt." Voorzitter A. Noordzij van de com missie schrijft dit aan W S Pro jectmanagement. het adviesbu reau dat door de gemeente Schiedam is ingehuurd om een schaalvergroting in het welzijns werk te onderzoeken. Dit bureau bekijkt de haalbaar heid van een fusie van het op bouwwerk en de bouwtechnische ondersteuning met uiteenlopen de activiteiten ais het vrouwen werk, het jeugd- en jongeren werk, de instellingen voor sociaal/ cultureel werk en het gemeente lijk beheer van welzijnsorganisa ties. Ook het ouderenwerk en de kinderopvang zouden bij de fusie betrokken kunnen worden. Volgens Noordzij bestaan er bin nen de werkwijze en de doelstel lingen tussen zijn club en andere welzijnsinstellingen te grote ver schillen om een fusie wenselijk te maken. De commissie wil dat haar werknemers als adviseurs van de bewonersverenigingen snel kun nen inspelen op ontwikkelingen als sloop, renovatie en nieuw bouw. Ook het proces van wijk- en buurtbeheer, dat zich richt op het activeren van bewoners bij het be heer en onderhoud van de directe woonomgeving van bewoners, mag volgens Noordzij geen ver traging oplopen. Een verweving met organisaties die zich bezig houden met zaken als persoonlij ke vorming, maatschappelijke be geleiding en recreatie ligt volgens hem daarom met voor de hand. Uit de brief leidt W S Project management af dat de Schiedam- se opbouwwerkers hun organisa tie zien als een 'gezond dier' dat moet worden geslacht om eer. 'ziek dier' te redden. Als het zieke dier zien zc het sociaal/cultureel werk, dat in hun ogen niet veel meer doet dan het organiseren van cursussen. Inspelen op de soms grote maatschappelijke pro blemen in de diverse buurten en wijken zouden ze volgens de com missie bewonersondersteuning niet doen. W S Projectmanagement meent in haar rapportage echter dat de opstelling van de commis sie bewonersondersteuning volle dig achterhaald is. Het verbeteren van de leefbaarheid lukt volgens het bureau alleen als stadsver nieuwing hand-in-hand gaat met de ontwikkeling van het sociale klimaat. Dat lukt alleen als bewonersver enigingen en het welzijnswerk binnen een organisatie samen werken. De commissie bewoners ondersteuning zegt weliswaar be reid te zijn tot samenwerking, maar in de praktijk berust afsten»- ming op toeval. Met hun eigen on derkomens en een geïsoleerde be nadering hebben de bewonersver- enigingen nauwelijks banden met de rest van het welzijnswerk, aldus de analyse van het advies bureau. „Er is zelfs sprake van ri valiteit." Ondanks het verzet van de com missie bewonersondersteuning adviseert W S de gemeente de fusie toch door te zetten. „In het kader van de sociale vernieuwing zijn het welzijnswerk en het buurtbeheer reeds lang en met succes bij elkaar gebracht Pas dan zijn initiatieven zoals buurt- beheersbedrijven, projecten tot zelfbeheer van openbare ruimte en integratieprojecten van alloch tonen tot ontplooiing te brengen." De meeste welzijnsinstellingen zijn onder voorwaarden wei be reid te fuseren, meldt W S Pro jectmanagement. Ze vinden wel dat er garanties moeten komen voor werkgelegenheid, invloed van buurt- en wijkkaders en handhaving van de bestaande ac commodaties en budgetten. 'Js wethouders De Leede (welzijn) en Reijnhout (stadsvernieuwing, wijk- en buurtbeheer) praten bin nenkort over de vraag of de voor gestelde fusie haalbaar is, gezien het gerezen verzet. Schiedam Van koffiekopjes tot camera's, van platen tot barbie poppen. Er was van alles te zien en te kopen op de vlooienmarkt in de Schiedamse Sporthal Mar griet. Ongeveer 150 kraamhouders bi vakkeerden het afgelopen week einde in de sporthal om daar hun waren aan te prijzen. De organisa toren konden nog geen medede lingen doen over het bezoekers aantal, maar noemden de markt drukbezocht. De verkopers zelf vonden de rom- melbeurs een redelijk succes. Eén van hen, Anneke Bakker gaf als commentaar: „Als je je inschrijft voor dit soort beurzen, weet je nooit wat je kan verwachten. Soms is de sfeer heel speciaal. In de Veehal >.n Den Bosch sta je bij voorbeeld de hele dag in de lucht van die beesten. Dat geeft zo'n dag wel een speciaal tintje." Mevrouw Bakker, die een kraam met voornamelijk oude school- en kinderboeken runt, vindt wel dat deze markten steeds commercië ler worden. Inderdaad hadden sommige kraampjes meer weg van volledig uitgeruste winkels. De volgende rommelmarkt in de Sporthal Margriet vindt plaats tij dens de paasdagen. SchiedamSchiedammer Oor Heeze heeft zaterdag een als zeldzaam beschouwd velletje kerstzegels teruggetrokken van een postzegelveiling bij veiling AA van der Meij in Den Haag. De Schiedammer dacht aanvankelijk de enige in Nederland te zijn die een vel niet-geperforeerde zegels in handen had. Een woordvoer der van de Nederlandse Ver eniging van Postzegelhandela ren meldde echter onlangs dat de zegels her en der in het land zijn opgedoken. Postzegelverzamelaar Heeze kreeg in december de zegels bij toeval in handen. Hy kocht ze op het postkantoor in Schiedam om zijn wenskaar ten goedkoop mee te franke ren. Eén vel bleek ongetand te zijn, vermoedelijk een fout by de perforatiemachine van drukkerij Enschede in Haar lem. Veilingmeester Van der Mey stdde een bodemprijs vast Yan 2500 gulden. Ook na het bericht dat er meer dere misdrukken in omloop zijn, was Van der Meij optimis tisch over de opbrengst Hij voorspelde zelfs een levendige handel, omdat geïnteresseer den bij een groter aanbod meer kans op een zeldzaam velletje zouden hebben, Helaas voor Heeze kwam die verwachting zaterdag niet uit. Het grotere aanbod was er. Er werden zaterdag drie ongeper- foreerde vellen onder de ha mer gebracht Ze werden inge zet op 500 gulden per stuk, maar geen van de aanwezige postzegelhandelaren bracht een bod uit Hun aarzelende houding komt vermoedelijk voort uit de vrees dat er nog veel meer niet-geperforeerde kerstzegels bestaan. Heeze houdt de zegels nu in zijn eigen collectie. „Misschien dat er later nog eens een bod op komt Postzegels eten geen brood, dus ik hou ze voorlopig maar zelf." Jonge Schiedamse meisjes namen zaterdag op de Koemarkt de kans waar om met hun heid op de foto te gaan. Ronald Koeman poseerde gewillig. Foto Roel Dijkstra Schiedam Er waren Schiedammers die zaterdagochtend geen cent meer gaven voor het reclamebord waarmee patatboer Bram Ladage op de Koemarkt Mexicaanse hapjes aanprijst. De winkel van Ladage lag precies in de baan van het dodelijke schot van Feyenoorder Ronald Koeman als hij een tikkie te hoog zou richten. Ladage had echter geluk en keeper Jean Marie Pfaff ook. Zijn reputatie ten spijt streelde Koe man slechts de bal, vermoedelijk om zijn suede schoenen sparen. Koeman op de Koemarkt. Een paar hon derd, meest jeugdige Schiedammers kwa men zaterdagochtend op dit evenement af. Feyenoord mag dit seizoen de vooraf hoog gespannen verwachtingen niet inlossen, de populariteit van de blonde ex-Groninger heeft daar in het geheel niet onder te lijden. Toen hy even na elven verscheen, werd er geklapt en geschreeuwd. En na afloop van zijn kleine voetbaldemonstratie bestorm den tienermeisjes met pen en papier de dertiger, die zijn grootste voetbalsuccessen bij FC Barcelona vierde. Met zijn komst naar Schiedam luisterde Koeman de opening op van de nieuwe win kel van Favoriet Supersport op. Voordat de voetbalster arriveerde, namen jonge voet ballers de kans waar vanaf de penaltystip de krachten te meten met Jean Marie Pfaff, de extraverte ex-goalie van onder meer Bayem München en het Belgisch elftal. De meeste ballen weerde hij met zijn hand schoenen van het formaat reus zonder zelfs maar op te letten. Hij had meer aandacht voor jonge fans aan de zijkant, die hij ver zocht alleen kleurenfoto's te maken. „Op zwart/wit houd ik niet," wierp hij in sappig Vlaams zijn verbaasde toehoorders toe. Koeman schoot in zijn vryetijdstenue niet veel beter dan de amateurs. Twee keer stuurde hij de keeper de verkeerde hoek in, maar bij twee andere pogingen griste de Belg de bal eenvoudig klemvast in zijn han den. Maar Koeman schoot in ieder geval niet in eigen goal, zoals gisteren-in Gronin gen. En de vijfde penalty was raak, waar mee hij voor het publiek toch nog als more le winnaar het plein kon verlaten. Een serieuze competitie was het voor het voetbalduo uiteraard niet. De met elkaar bevriende voetbalmiljonairs beschouwden het bezoekje aan Schiedam eerder als een lucratieve reünie. „Die jongens doen het niet verkeerd hoor," sprak een moeder be wonderend achter het doel. „Voor wat zij hier in een half uurtje vangen, moet ik een paar maanden werken." Door Carel van der Velden Schiedam De vorige week over leden schilder en schrijver Jaap de Raat verdient minimaal een straatnaam in Kethel. Dat meent Aad van der Tang, de vroegere voorzitter van de Historische Ver eniging Schiedam. Van der Tang, die verschillende boeken van De Raat redigeerde, vindt een ver melding in het straatnamenregis ter een gepaste erkenning voor de schrijver/schilder, die veel voor de cultuur en de geschiedschrijving van het in 1941 geannexeerde dorp heeft betekend. Siem Rosman, de huidige voorzit ter van de historische vereniging, staat s> - ;thiek tegenover het idee. „D, aat was een belangrijk Kethelaar. Ik kan mij voorstellen dat zijn naam in de toekomst voortleeft in een straatnaam Maar wat mij betreft zou het geen geïsoleerde actie moeten zijn. Ik kan mij voorstellen dat er meer bekende Kethelaars uit het verle den zyn die een straatnaam ver dienen. Daar zou goed naar geke ken moeten worden." Ambitie Over een vermelding op een straatnaambord heeft De Raat zelf nooit gesproken, maar hij hechtte wel aan het conserveren van de schaarse resten van het Kethelse verleden. Bij de presen tatie van zijn laatste boek 'Een Kethelse reis' sprak de raad in 1994 de wens uit om zijn geboorte huis om te dopen tot streekmu seum. Dit huis staat aan de Harreweg. De Raat zag er een mooie plek in om al zijn schilderijen van het ou de Kethel te tonen. De schrijver/ schilder was bang dat al zijn kunstvoorwerpen zonder een vas te tentoonstellingsruimte ver spreid zouden raken. Ir. het streekmuseum zouden ook ge bruiksvoorwerpen van Kethelse boeren tentoongesteld kunnen worden. Volgens De Raat ontbeerde Ke thel tot dusver een plek waar his torisch geïnteresseerden het ver leden op een toeganketijke ma nier kunnen bestuderen. In het inmiddels verstedelijkte gebied achtte hij dit van het grootste be lang. De afgelopen tientallen ja ren werden vele boerderijen ge sloopt en werden grazige weiden volgebouwd met flatgebouwen en eengezinswoningen. Dorpskerk Ondanks de bouw- en sloopwoede resteert er op het bouwkundig vlak toch nog het een en ander dat aan het verleden herinnert, zoals de Dorpskerk waarvan het oudste deel uit 1300 stamt. De Jacobus- kerk, de dorpskern van Kethel, het vroegere raadhuis en verschil lende boerderijen langs de Harre- weg zijn ook de moeite van het be kijken waard. In een expositie ruimte in zijn vroegere woonhuis j zag De Raat een mooie ontmoe tingsplek zijn voor de historisch geïnteresseerden. Aangetoond is in ieder geval, dat de schilderijen van De Raat een behoorlijke aantrekkingskracht op het publiek hebben. In 1985 werd er een overzichtstentoon stelling gehouden van het werk van De Raat in het Stedelijk Mu seum. Die trok destijds zoveel be langstelling, dat het evenement drie weken werd verlengd. De expositie vormde eerherstel voor De Raat. De diverse directeu ren van het Stedelijk Museum za gen De Raat eerder als een geda teerd kunstenaar. Het vizier werd na de oorlog gericht op moderne kunst. Geschiedenis Siem Rosman zegt het 'in zijn hart' een goed idee te vinden om in Kethel een plek te creeren waar de geschiedenis van het dorp in woord en beeld wordt getoond. „In de historische vereniging is er weieens voorzichtig over gespro ken," zegt Rosman. „Maar eenvoudig zal het met zijn. Het heeft jaren geduurd om de 'historische collectie van de ge meente Schiedam weer te laten zien. Dat gebeurt in de loop van dit jaar in de kelder van het Stede- lijk Museum. De vereniging staat zeker sympathiek tegen het idee iets in Kethel te doen. A wat ik niet of het in de vroegere boerde rij van De Raat zou moeten. Er zijn meer panden in Kethel die geschikt zouden kunnen zijn." Volgens een woordvoerder van de gemeente Schiedam is er niet veel kans dat er een Streekmuseum wordt gevestigd in het oude woon huis van de op 79-jarige leeftijd overleden De Raat. Een ander plek ligt meer voor de hand, aldus de ambtenaar. De boerderij van De Raat wordt tegenwoordig in tensief gebruikt door de gemeen te. Er is onder meer een voorlich tingscentrum voor milieuvriende- lijk tuinieren. Ook zijn er school tuinen rond de boerderij geves tigd. Maandag 4 maart VLAARDINGEN Bibliotheek de Loper. Mandala Expositie, openingstijden bieb. Stadsgehoorzaal. Wie heet er nou Bons, 19.30u. Dinsdag 5 maart SCHIEDAM Fr ansHalspIein. Jeugdland: crea tiviteit, 14.0Ou. Boèkweitakker, Jeugdland: spelcircuit, I4.15u. Po dium. Jamsessie, 21,30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Stap-in-de- spot-show, 2Q.15u. Bibliotheek Waalstraat. Expositie Hoogen- dijk, openingstijden bieb. MAASSLUIS Koningshof. Muziekweek, lO.OOu. Schuurkerk. Kindertheater, 14.00u. ROTTERDAM Calypso I: 'Nixon' (al) dag. 4.30- 8.15. do.vr. ook 0.45. Calypso 2: 'The Usual Suspects' 16) dag. 6.45- 9.30. Calypso 3: 'Filmpje' (12) dag. 1.15. 'Seven' (16) dag. 4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Bra- veheart' (16) dag. 12-3.15. Cine rama 1: 'Jumanji' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9,39, Cinerama2: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30-9.30, Cine- rama3:'ShowgirIs'(l6)dag. 1.154- 6.45-9.3Ö. Cinerama 4: 'Sabriria' (al) dag. 6.45-9.30 do.vr .ook 1.15-4.' Cinerama 5: 'Father od the Bride' (al) dag. 6.45-9.30 do.vr.ook 1,154. Corso: 'Heat'(16) dag. 14.30-8.30. Imax Theater: 'The Living 'Sea' (al) dag. 24-8.3C. 'Africa: TheJSe- rengeti' (al) dag. 3. 'Ace Ventura' When nature calls (al) dag, 6.30- 9.45. Venster 1: 'Blue in the-face' (al) dag. 2.30.(nietopza,mid,)8,10. Venster 2: 'ABout de Soufflé' (16) vr. t/m wo. 7.30 do,vr,ook2.3Ö. 'Stfll/ A Novel' do. 8. 'Div.fïlms (16) vr.9.30. 'Sauve Qui Peut' (16) za. 9.30. 'Zoo' (16)zo. 9.30.'Sans SoleU' (16) ma. 9.30, 'Family viewing' (Ij6) di. 9.30. 'Blue'(l6)wo. 9.30. Venster 3: 'Smoke' (16) dag. 7.30. 'Clockers' (16) dag. 10. Venster 4: 'Zusje' (16) dag. 2.30 (nietopza.) 'Flirt' (16) dag. 8, 'Heavy' (16) dag. 10. Lumière 1: 'Clueless' (ai) dag. 4-6.45-9.30, do .vr. ook 1.15. Lumière 2: 'Danger ous Minds' (al) dag. 1.15-4-6,45- 9.30.Lumière3:'Waitingtoexhale' (al) dag, 4-6.45. 'Sudden death'flB) dag. 1.15-9,30. Lumière 4: "The American President' (.al) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ook 1.154. Rex: 'Come in my Love' (18) dag. 12 doorl- .voorsi. Thalia: 'Ace Ventura* When nature calls (al) dag. 1,154- 7.45-9.30. Kindermatinees: Calypso 1: 'De Boefjes' (al) 2a.zo.ma.dLwo. 1.15. Cinerama4:'DeBoefies'{al)za.zo- ,ma.di.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'A little princess' (ai) za.zo.ma.di.wo. 1.154. Imax: 'Pocahontas'(al) za- .zo.ma.di.wo, 12-5. Lumiere I: 'Ba be* (al) za.zo.madi.wo. 1.15. Lu mière 4: 'Pocahontas'(al) Ned. za- .zo.ma.di.wo. 1.154. Venster 2: 'Pinkeltje' (al) Ned. zo.ma.di.wo. 2. Venster 3: 'Lang leve de Koningin' (al) Ned. za.ma.di.wo. 2. Vlaardingen—Maandenlang heeft het raadslid Joke Fial (Burger Be langen) pleidooien gehouden voor het gebruik van aansprekende af fiches om automobilisten op de maximumsnelheid te wijzen. Het tot nog toe gebruikte materiaal vond ze veel te zoetsappig. ,Het maakt geen indruk een kreet van 'Kan het iets minder?' Er zijn, ik zie ze bijvoorbeeld in Den Haag, ook betere affiches, waarop snelheidsovertreders ge wezen worden op de financiële consequenties van hun gedrag," hield zy de ambtenaren en wet houder Van der Steen enkele ma len voor in vergaderingen van de commissie Verkeer, Vervoer en Groen. Telkens kreeg ze te horen dat Vlaardingen het toch meest doen met de vriendelijke verzoe ken. De elders aangetroffen affi che-actie met hardere kreten zou hier niet naartoe gehaald kunnen worden. Fial kon dat niet geloven en ging zelf op zoektocht. Met enkele tele foontjes, naar onder meer Den Haag, kwam ze de makers van de actie op het spoor. Er was, hield ze de mannen en vrouwen op het stadhuis voor, best zaken te doen met die mensen. Het BB-raadslM wees de ambtenaren de weg. gaf een telefooonnummer en een naam. Het had succes. Vorigs week zijn de gewenste affiches op het stadhuis gearriveerd. Joke Fial heeft het eerste exemplaar ontvangen. Binnenkort zullen Vlaardingse automobilisten do poütiewaarsehuwingen zien gan gen. Achter de snelheden van bo ven de 50 kilometer staan de be dragen vermeld, die eventuele be keuringen kosten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1