Raemon Sluiter leert veel, maar ontbreekt in Ahoy' 4 Zege op AMVJ geen verrassing meer voor Capelle Victoria strijdt voor bijna kansloze zaak Over^nters definitief gedegradeerd Koos Maasdijk in roeiselectie Dissidenten maken indruk Erasmus haalt uit Geflatteerd verlies poloërs 'R' •V-!r." "us Michael Huger krijgt prijs beste basketballer Ancora ligt op koers voor play-offs handbal Böbm geeft Van Wely les in het eindspel Biljarters vlammen Rotterdams Dagblad Maandag 4 maart 1996 Seviila Rotterdammer Koos Maasdijk keert definitief terug in de Holland-acht. De roeier van Skadi behoort tot de zeven man. die door bondscoach René Mijn- ders tijdens het trainingskamp van de Olympische kernploeg in Seviila 2ijn geselecteerd. Die ploeg bestaat uit de oudgedien den Nico Rienks, Ronald Florijn, Niels van Steenis, Niels van der Zwan en Henk Jan Zwolle, Skadi- man Koos Maasdijk en nieuwe ling Diedenk Simon van Nereus. Maasdijk en Simon komen in de plaats van Kaï Compagner en Jaap Krijtenburg, van wie de laat ste na twee jaar vaste dienst uit onvrede met het beleid van Myn- ders opstapte. De strijd om de laatste plaats gaat tussen Pim Vos, Michiel Bartman en Georg van Iwaarden. Delft/Rotterdam De roeidissi- denten Marc Emke en Christian Veenemans hebben tijdens de winterwedstnjden in Delft een mooi voorproefje laten zien van hun mogelijkheden in de twee zonder. Ze wonnen de discipline met groot machtsvertoon. Emke stapte aan het begin van het seizoen uit de selectie van bondscoach Kris Korszeniowski. Terwijl de voltallige Olympische selectie afreisde naar Seviila om zich m de boot voor te bereiden op het komende seizoen, bleef de Amsterdammer met zijn ploegge noot Veenemans de afgelopen we ken in Nederland. Emke en Veenemans (RIC/Nereus) konden pas vorige week pas voor het eerst weer op het water trainen. Zij be hoorden tot de enkelingen die zich in Delft meldden voor de in leiding van het roeiseizoen. Onbedreigd voeren zij op het tra ject van vijf kilometer naar de ze ge. ..Het resultaat zegt me niets, maar ik heb een goed gevoel over gehouden. Ik doe mee omdat je van elke wedstrijd beter wordt. Dat moetje laten zien aan het pu bliek, niet alleen op een training," meende Emke. De ploeg van Argo (Van Dijken/ Van Eupen) eindigde als tweede op ruim vijftien seconden. Delfte naar Gijs Kind won de strijd in de skiff in de open klasse en Joris Trooster (Enschede) die m de lich tere categorie. Rotterdam De volieybalsters van Alcazar/Erasmus hebben te gen het tweede team van Euro mail/Radius de grootste overwin ning van dit seizoen behaald. De Goudse vrouwen scoorden maar vijf punten: 1-15,3-15 en 1-15. En dat terwijl Raiius op de vijfde plaats boven de Rotterdamse stu dentes staat. De wedstrijd duurde maar 44 minuten. Volgens coach Tony Boer bestond een derde van het aantal door zijn team gescoor de punten uit 'aces1. Boer was nog even bevreesd geweest voor een herhaling van het wedstrijdver loop uit de eerste helft van de competitie toen Alcazar een 2-0 voorsprong nam, zich in slaap liet sussen en vervolgens met 3-2 verloor. Maar bij een 10-0 voor sprong in die derde set was ook die vrees geweken. Rotterdam De waterpoloérs van Rotterdam hebhen een duidelijke nederlaag geleden tegen Flevo, de nummer twee van de ranglijst in de tweede klasse A. Tóch was het verschil in kwaliteit niet zo groot als de uitslag deed vermoeden. De 7-16 eindstand was zonder meer geflatteerd. Breekpunt was een aan Flevo toegekend doelpunt, door de 'R' in de derde periode heftig bekritiseerd. De bezoekers konden daardoor naar een 4-6 voorsprong uitlopen, Het was de definitieve klap voor Rotterdam, dat dit seizoen tóch al niet over loopt van zelfvertrouwen. Titel kandidaat Flevo kon daardoor via 5*11 op simpele wijze een 7-16 ze ge behalen. Eelco Vrolijk (3), Dino Dijksman (2), Kees van Duin en Hans Westerwoudt tekenden voor de Rotterdamse productie. RWV heeft in 3E de illusie op een mogelijk kampioenschap nog niet opgegeven. In elk geval liet de uit slag van de Rotterdamse derby te gen Spartaan aan duidelijkheid niets wensen over. De thuisclub was aan de Gerdesiawegeen meer dan een maatje te groot: 14-6. Al leen in de beginfase kon Spartaan de titeipredentent nog enigszins bijbenen. Bij RWV was Alwm van Aggeien zondermeer dc spil om wie alles draaide. De aanvaller doelpuntte vij f keer. Door Chris Mast Amstelveen De tijd dat de volleyballers van Alcom/Capelle in een polonaise het speelveld verlieten bij een overwinning op elfvoudig landskampioen AMVJ, is al lang achter de rug. Plichtmatig werd zaterdag avond in de Emergohal de 3*1 (7-15,10-15, 15*8,6-15) zege geïncasseerd. Zorgelijk ke ken de Capellenaren maar op één moment. Bij een 11-5 voorsprong in de vierde set ver liet Ron Boudrie met een handblessure het veld. Coach Pieter-Jan Leeuwerink trok zijn trai ningspak uit en verving Boudrie. Leeuwe rink kon dat, omdat hij Mark Pots had ge posteerd op de plaats, die hij zelf de laatste weken gewoonlijk inneemt in het veld. Achteraf bleek de blessure van Boudrie mee te vallen. Zijn meespelen, het komen de weekeinde in de Europa Cup-finalepoule in het Griekse Piraeus - een laatste hoog tepunt in zijn lange loopbaan - is niet in gevaar. Capelle-manager Eduard Vink zag zijn kans schoon. Hij nam plaats op de stoel, die traditioneel door de coach wordt bezet, maar Vink behoefde (tot zyn spijt?) niet in te grijpen door het aanvragen van een time-out of wissel. Vink liet zich misschien leiden door de bank aan de andere van het net, waar ook een manager de macht had gegrepen. De Argentijn 'Memo' Mariani, door AMVJ in het begin van het seizoen ais coach aange trokken, had de handdoek gegooid en werd op de bank vervangen door de vroegere ma nager van het vrouwenteam, Ton Verwer. De trainingen van AMVJ zullen de komen de weken worden verzorgd door de in Bul garije geboren, maar met een perfecte Rot terdamse tongval uitgeruste Victor Vytan- ov. Harrie de Haas, de technisch directeur van de Amstelveense ploeg, troost zich met de gedachte dat het seizoen toch bijna voor bij is. Voor Capelle gaat die laatste gedachten- gang absoluut met op. Vóór zaterdag 30 maart, de dag van de bekerfinale, moet het nog acht wedstrijden afwerken. Vier com petitiewedstrijden, twee wedstrijden m de halve finale van de beker tegen Kuipers/ Zwolle en twee, aanstaand weekeinde in de Europa Cup-finale in Griekenland. Voor drie van de zes 'Nederlandse' wedstrijden is een datum vastgesteld. Op zaterdag 16 maart is de thuiswedstrijd tegen Renokil/ ZVH, op zaterdag 23 maart de competitie wedstrijd in Zwolle tegen Kuipers en vier dagen later de return in de halve finale van de beker tegen dezelfde club. Voor de uitgestelde competitiewedstrijd te gen Euromail/Radius moet nog een datum worden gezocht, evenals voor de eerste be kerwedstrijd tegen Zwolle. Tot slot gaat Ca pelle niet accoord met de dag waarop de topper tegen Piet Zoomers/DA is vastge steld: woensdag 13 maart Capelle heeft be zwaar aangetekend bij het Sectorbestuur Competitie van de volieybalbond. Maar dat is de verkeerde brievenbus. ïn eerste in stantie handelt een commissie waann alle competitieleiders zitten dit soort bezwaar schriften af Volgens Gerard van den rioven, lid van het hoofdbestuur van de NeVoBo en belast met de competitie, heeft Capelle alle problemen over zich zelf afgeroepen door de vaststel ling van al deze wedstrijden 'op zijn beloop te laten'. De door Capelle aangedragen op lossing om de wedstrijd tegen Dynamo te verplaatsen naar zaterdag 6 april is voor hem onbespreekbaar. „Er ligt een afspraak tussen de Sector Competitie en de VTV (de gezamenlijke eredivisieclubs), dat de com petitie eind maart moet zyn afgelopen. Ca pelle is daarvan op de hoogte." Van den Ho ven verwacht dat het beroep vanavond wordt behandeld. Door Hans Schelling Rotterdam Raemon Sluiter is een tennistalent, daar zijn vriend en vijand het over eens. Maar met talent alléén bereikt niemand de wereldtop. Dat weet de 17-jarige Rotterdammer óók. Sluiter, na acht maanden proftennis 374ste op de wereld ranglijst, kwam tijdens de kwalificaties van het ABN/Amro- wereldtennistoernooi een stap verder in zün leerproces. Öe er varen Omar Camporese was voor hem in de tweede ronde ech ter een maatje te groot. Toch verliet Raemon Sluiter Ahoy' met opgeheven hoofd. Omar Camporese is een begrip m het sportpaleis. In 1991, toen Rae mon Sluiter nog als ballenjongen rondhuppelde, schreef de Italiaan het evenement na !een zege op Ivan Lendlop zijn mjam. Als 'qua lifier' verloor Camporese vorig jaar pas in de halve eindstrijd van de latere winnaar Richard Krap- cek. De 27-jange inwoner van Bo logna (120ste op de ATP*ranking) bereikte ook nu weer het hoofd toernooi na de winst op zijn land genoot Fozzi. Camporese neemt het bij 'de grote jongens' op tegen de Amerikaanse 'schreeuwlelijk' Jeff Tarango. Ook Patrick Baur (tegen CarJ-Uwe Steeb), Tim Hen- man (tegen Jan Siemerink) en Andrei Olhovskiy (tegen Jacco £1- tingh) drongen door tot het grote werk. Raemon inmter moest het in de openingsronde uitgerekend te gen zijn dubbelmaatje Peter Ves sels opnemen. Het duo veroverde in 1994 de Europese titel voor jon gens t/m 16 jaar en de World Youth Cup (een soort Davis Cup bij de jeugd) en vorig jaar het jeugdtoernooi van Roland Garros. Sluiter was in'het 'vriendenduel' op het 'centre court' de sterkste (6- 7,6-3,6-2). Het kwalificatietoernooi kende in vergelijking met vorig jaar een sterke bezetting. Niet alleen het bekende legertje anonieme ge lukzoekers, maar ook bekende namen als Tim Henman (79), And- rei Olhovskiy (87) en Olivier De* laitre (159) hadden zich vrijdag avond in de catacomben van Ahoy' gemeld. Raemon Sluiter zat op dat mo ment thuis voor de buis. Hij was evenals de talenten Peter Wes- sels, Martin Verkerk en Jody Strik met een wild-card tot de kwalificaties toegelaten. En daar van baalde een aantal Neder landers flink. Tennissers als Mar- tjjn Bok, Tom Kempers, Huib TYoost en zelfs nationaal kampi oen Rogier Wassen verlieten met lege handen de Maasstad, omdat hun positie op de wereldranglijst onvoldoende was in aanmerking voor een startbewijs. Boze gezichten richting Wim Bui tendijk bleven uit. Logisch, want de toemooi-directeur gaf alle ze ven wild-cards aan een Neder lander. In het hoofdtoernooi be hoorden Dennis van Scheppin gen, Hendrik-Jan Davids en John van Lottum tot het gelukkige trio. „Beschouw het maar als een pret tige bijkomstigheid," grapte Bui tendijk. „Het deelnemersveld is zo sterk, dat jongens als Van Scheppingen en Van Lottum een kans krijgen. Je kan talenten als Sluiter en Wessels wel meteen voor de leeuwen gooien, maar laat ze eerst maar eens lekker rijpen in de kwalificaties. Ik ben direc teur van een internationaal toer nooi en niet van een opleidingsin stituut van de KNLTB." Daarvoor is juist Michiel Scha pers in dienst genomen. De gebo ren Rotterdammer is bij de KNLTB bij de mannen verant woordelijk voor de begeleiding van districtstraining t/m Jong Oranje. De inmiddels 36-jarige Schapers vertegenwoordigde in de jaren tachtig nagenoeg in zijn eentje het vaderlandse tennis. In de periode na Tom Okker en vóór Richard Krajicek was hij Neer- landse hoop in de buitenlandse toernooien. Hoogtepunt Vooral de enorme ervaring van Michiel Schapers is in zijn huidi ge functie van groot belang. De voormalige coach van de Tsjech Daniel Vacek begeleidde de afge lopen maanden de Jong Oranje spelers John van Lottum en Rae mon Sluiter tijdens diverse krachtmetingen. „Van Lottum heeft goed gepresteerd," oordeel de Michiel Schapers. „Op basis van zyn prestaties hei) ik een wild-card voor hem aangevraagd, Natuurlijk ben je afhankelijk van het deelnemersveld, maar alle wild-cards gaan wel naar de Ne derlanders." De eerste kennismaking met Rae mon Sluiter was voor Michiel Schapers vorig najaar tijdens een. Sa'ellite-circuit in Tunesië. Ook de afgelopen weken vormden de geboren Rotterdammers een duo. Schapers: „Het niveau van de Challengers was wellicht nog iets te hoog voor Raemon gegrepen. In Nederland is hij al jaren een ta lent, maar in het internationale jeugdcircuit won hij niet alles." Kwalificaties ABN/Amro-tocmooi. Derde ronde: Hentnan-Amens (Dui) 6-16-1, Olho- vski-Luxa (Ita) 5-7 7-6 6-2, Baur (Dup-San- gumetti (Sla) 6*3 6-2, Camporese-Pozzj (Ita) 64 7-6 Gekwalificeerd: Henman (tegen Siemennk, Ned/7). OUiovski(Eltingh, Ned) Baur (Steeb. Dui), Camporese 'Tarango, VSt) Door André Kou^enhoven Rotterdam Dot korfballers van Het Zuiden maakten korte met ten met het al gedegradeerde Blauw Wit'51 (22-6), maar blijven één speelronde voor het einde op één punt achterstand van leider PSV. De Eindhovense ploeg won eveneens. De Tuindorpers scoor den snel vijf maal en leidden bij de pauze met 11-2. Ook daarna bleef het een spel van kat en muis, dat tenslotte uitmondde in eeft 22- 6 zege. Gert Jan Winkelhuyzen was de beste schutter met zes tref fers. De Overkanters nam afscheid van de overgangsklasse, doordat ODO Maasland tegen KIOS twee pun ten pakte en daardoor onbereik baar werd. Het duel Atalante-De Overkanters was dus in zoverre niet meer van belang, omdat bei de ploegen een stap terug moeten doen. Nog zonder Mark en Silvia Potter en Mohammed Nadi wist Overkanters lange tijd het initia tief te houden. Na een 8-7 voorsprong bij rust leidden zij daarna nog met 10-11, maar misten toen een strafworp. Dat gebeurde eveneens toen de thuisclub met 14-13 op voor sprong stond. In het slot greep de ze bij 17-15 de volle winst. Het vak van Jim van Nijnatten (zelf zeven keer raak) zorgde vcor de meeste treffers. De plaats van Overkan ters in lo overgangsklasse wordt overgenomen door Nieuwerkerk, dat kampioen werd in de eerste klasse G. In de eerste klasse H zit Trekvo gels na de 22-17 nederlaag bij DKV dieper in de zorgen. De laat ste partij, zaterdag tegen Rust Roest (17.45 uur), moet gewonnen worden, willen de Rotterdammers nog een kans maken zich te hand- Spitsuuronder de korf van BlauwWit, dat door Het Zuiden kans loos werd gelaten. Fotocorvos haven De Rotterdamse tweede klassers doen het dit seizoen erg goed. WION iegde eerder al beslag op de titel in 2H door een 19-15 zege bij Sportlust en mag zich nu 'all round' eersteklasser noemen In 2D is KOAG zeker van promotie en in 2F is voor Vitesse ook de pro motie voor het grijpen. In 3L leidt KC Rotterdam na de 15-12 winst tegen GKV. Een back handvan Rae mon Sluiter voor de lege tribunes op het centre- court van Ahoy'. De Rot terdammer slaagde er niet in zich te plaatsen voor het hoofd toernooi. Foto Cor Vos RotterdamDe kans dat de hock eyers van Victoria volgend sei zoen opnieuw in de hoofdklasse uitkomt, moet na de dubbele ne derlaag (tegen HGC 7-2; tegen HCKZ 3-1) uiterst klein worden geacht. De ploeg van coach Pieter Versteegh ziet met lede ogen toe hoe de concurrenten steeds pun ten bij elkaar sprokkelen. Een nederlaag tegen HGC was vooraf ingecalculeerd, maar niet dat deze zo groot zou uitvallen. Bij de Haagse club was het de dag van strafcornerspecialist '-Bram Lomans. Binnen tien minuten schoot hij HGC al naar een 0-2 voorsprong. Victoria voelde zich nog niet verslagen en kwam door Guus Verhees, beide keren uit een strafcorner, zelfs op gelijke hoogte: 2-2. Dat de Haagse ploeg met een 2-3 voorsprong de rust in ging, vormde geen belemmering er daarna een schepje bovenop te doen. De Kralingers kwamen ech ter niet meer aan scoren toe. HGC profiteerde volop van fouten in de Kralingse verdediging. Tegen HCKZ, een dag later, na men de Kraimgers zelfs een 0-1 voorsprong door Guus Verhees. Lang beleefde Victoria er geen plezier aan. In de tweede helft verhoogde de thuisclub het tempo en scoorde het twee keer. Na de 1-0 nederlaag tegen Gronin gen van zaterdag herstelde het vrouwenteam van Rotterdam zich tegen Bloemendaal. Op Laag Zes tienhoven werd het 1-1 en daar was coach Robbert-Paul Aalbregt zeer content mee. Na de slechte resultaten in de hoofdklasse had hij het elftal op een groot aantal plaatsen gewijzigd. Zo nam Janneke Schopman als laatste man de plaats in vSn Mar line van Halteren. De thuisclub had lange tijd een veldoverwicht, dat in een 1-0 voorsprong resul teerdedoor een treffer.van Karlijn Petri. Na rust waren de gasten sterkeren maakten zij op verdien de wijze gelijk. Leonidas is met een nieuwe over winning (3-1 tegen Leiden) aan een indrukwekkende eindsprint bezig. Het verschil tussen de eer ste vier clubs in de overgangs klasse A is zó klein, dat de Rotter dammers als een serieuze kampi oenskandidaat kunnen worden gezien. In en tegen Leiden kwam Leonidas door Albert Bruggeman na vier minuten aan de leiding. De uitstekende start kreeg echter, ondanks een groot veldoverwicht, voorlopig geen vervolg. Het duur de tot 25 minuten voordat Maar ten de Heus het klasseverschil aantoonde: 0-2. Nadat Jan de Waard uit een pass van Maarten Bresser kort na rust voor 0-3 had gezorgd, was het duel beslist. Rotterdam heeft in de overgangs klasse B voorlopig de degradatie problemen kunnen afwenden door een belangrijke 3-1 overwin ning op Sehaerweijde. De beslis sende treffer kwam na een ge- iijkopgaande wedstrijd twee mi nuten voor het einde tot stand. Steyn Bakkeren gaf op een straf corner van Robbert Jan Pijpers de doelman van Leiden geen kans: 0- 1. Schaerweijde vocht de strafcor ner hevig aan. De Victoria-vrouwen hadden te gen Hurley lang uitzicht op een gelijkspel. Tien minuten voor het einde sloeg het noodlot toe en werd keepster Agaath Bouter twee keer gepasseerd: 2-0. Urk Michael Huger, de guard van Idétrading, en Daphne Berends (speelster van Jolly Jumpers) zijn door de eredivisieclubs uitgeroepen tot basketballer en basketbalster van het seizoen 1995/1996. Huger speelt dit seizoen voor het eerst bij de Rotterdamse club, nadat hij vorig seizoen bij Goba voor het eerst kennismaakte met de Nederlandse competitie. Patrick Faydherbe, die afgelopen week zijn debuut in Oranje maakte, werd 'rookie' van het jaar. Bij de vrouwen werd Carolien de Pee uitgeroepen tot het grootste talent van het jaar. Glenn Pinas (Donar) werd voor het tweede achtereenvolgende jaar geko zen tot de beste coach. Ton Rolvink was de beste scheidsrechter van het jaar. De jaarlijkse all star- wedstrijd tussen het Noord-Nederland met 123-120 gewonnen van de beste spelers uit het zuiden. Amsterdam De handbalsters van Broekhuis/Aneo- ra hebben tegen De Volewijckers de fraaiste zege van het seizoen geboekt. De Rotterdammers klopten de (mede-)koploper, die deze competitie pas één keer had verloren, nota bene in Amsterdam met 17-20. Atomium'61 leed daarentegen een zeer verrassende nederlaag tegen het laag genoteerde EMZ: 20-27. Ancora was eigenlijk 2onder pretenties naar Amster dam vertrokken, omdat Volewijckers een maatje te groot werd geacht. In deze wedstrijd speelden de Rotterdamsen dan ook vrijuit. Ancora nam al snel- een 4-0 voorsprong. Het Initiatief bleef bij de Rotter damse ploeg, dat bij rust met 10-7 leidde. Ook na rust bleef Ancora de ploeg met de initiatie ven, zodat de 11-16 een volledig terechte tussenstand was. Enkele tijdstraffen brachten Ancora in de pro blemen èn De Volewijckers terug in de wedstrijd. Na 15-16 werd het 17-18 en het bleef dus spannend. Toen Ancora in de laatste minuten weer een tijdstraf kreeg, dreigde de wedstrijd alsnog verloren te gaan- Maar de ploeg uit IJsselmonde scoorde tegen de 'mandekking' twee maal zodat De Volewijckers cfefil nitief het nakijken had: 17-20. Een zeer gunstig resul taat voor het bereiken van de play-offs, waarvoor HQ Westland, met twee punten achterstand, nog de enk ge concurrent is voor de vierde plaats. Het onderlin ge duel van volgende week zal uitsluitsel moeten. Eerste-divïsionist Atomium'61 liet zich met name in de tweede helft de kaas van het brood eten door de: gradatiekandidaat EMZ. De Rotterdammers waren de rust nog in gegaan met een 15-13 voorsprong, maar-het voor zyn laatste kans vechtende EMZ han teerde de break-out en speelde beter dan Atomium. De Eindhovense club liep via 17-23 naar de dikver diende 20-27 zege. De Snelwiek-mannen speelden een slechte wedstrijd tegen Westlandia, dat moet oppassen om niet in de gradatienood te geraken. De defensie van de Rotter dammers was ronduit zwak, de aanval ging matig met de geboden kansen en de matige keeper om, ze ker toen halveiwege de tweede helft de productie van de Naaldwijkers stil viel. Snelwiek was niet bij mach te de vele kansen te verzilveren: 19-15. „Dat het degradatiespook nog zo z'rvbest zou doen om de Snelwiek-vrouwen te achterhalen was vijf weken geleden ook niet te voorzien geweest. Echter: Snel wiek zat er een beetje doorheen. De smalle selectie heeft moeite zich optimaal te verweren. De geftjkop- gaande wedstrijd werd in de slotfase door Hercules beslist: 15-12. Breda Rotterdam had in de zevende ronde van de landelijke schaakcompetitie niet veel in te brengen tegen Panfox. De 31/2-61/2 nederlaag telde niette min twee lichtpuntjes, Hans Böhm zegevierde over •Loek van Wely, die uren nodig had om van de schrik te bekomen. Roberto Cifuentes staat in zijn afgebroken partij te gen John van der Wiel (hij overweegt op te geven) duidelijk gewonnen. Jeroen Piket hoefde by zijn ao-> ties om de Brit Julien Hodgson van het bord te zwip-_ pen, alleen maar foutloos een knallende tijdnood te overleven. Tot zyn afgrijzen lukte dat Piket niet. Ook- Hans Ree (tegen Ivan Sokolov), Fred van der Vliet? Jaap de Jager en Leo Kerkhoff raakten het spoor vol ledig bijster. Luc Wienants (remise tegen Mictóët" Gurevich), Marcel Piket en Ad van der Berg bevoch ten halve puntjes. Titelhouder Rotterdam, is met HH- versum neg in het vooruitzicht, lang niet zeker van de play-offs (de beste vier). Rotterdam In de eredivisie driebanden neemt Te gelhal Zuid weliswaar een lage klassering in, maar blijkt het Rotterdamse team toch te kunnen vlam men. In Hoensbroek dwong Tegelhal Zuid lands kampioen Fair Play Centers een 4-4 gelijkspel af. Niet zomaar een deling, want de Rotterdamse forma tie kwam één carambole te kort om een overwinning mee te nemen. En die punten zijn nodig, wil het team zich op het allerhoogste niveau handhaven. De be- slissende carambole wist Hans Jürgen Kühl niet te maken, Dick Jaspers wel. Ai vier maal had de Nedeh landse kampioen in de slotfase gemist en kon Kühl in die periode de partij naar zich toetrekken. Het lukte de Duitser niet, terwijl Jaspers in de 38ste beurt wel caramboleerde: 50-49. Een spannende ont knoping, omdat Anno de Kleine zich ontpopte tot de bedwinger van Tonny Carlsen. De Deen speelt in de Nederlandse competitie gemiddeld anderhalf, maar kwam nu niet tot één. De Kleine gaf vanaf de eerste beurt goed tegenstand (20-21) en bouwde vanaf dat moment aan een voorsprong (20-33), zodat de Deen er niet meer aan te pas kwam: 35- in 36 beurten. Hoewel Harrie van de Ven tegen Roland Forthomme geen kans kreeg: 50-30 in 29 beurten, zorgde Jan Ver kijk wel voor een Rotterdamse zege. De zaalhouder uit de Maasstad maakte het Jean Bessems vanaf de openingsfase moeilijk en daar kon de Limburger niet bovenuit tomen. Verkijk, die zich dit seizoen sterk ontwikkelt, haalde een 35-50 overwinning in maar veertig beurten, met 1.250 als partymoyenne. De Goudse biljarter Arno van Ruiten, die voor het Rotterdamse Weena/WS uitkomt, is met tien match- punten distnetskampioen geworden van de eerste klasse in de spelsoort driebanden-groot. De beslis sing viel in de laatste ronde door een overwinning op André Hendriks (L.M.), die tot dan ongeslagen was. Met tien matchpunten is Peter Bevers, lid van De Maasstad, districtskampioen geworden van de derde klasse in de spelsoort bandstoten, Naast de titel heeft de Rotterdammer met een moyenne van 2.43 promo tie naar de tweede klasse bereikt, zodat hij naar de gewestelijke eindstrijd gaat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5