14 Winkeliers stadscentrum: geen tweede koopavond Gemor over belastingheffen'al eeuwen oud *'C~ Uit kleurenkopieerder rolden miljoenen guldens College zoekt nieuwe ateliers voor kunstenaars Gele kaarten-actie opnieuw van start Luther centraal in Laurenslezing Finale Grote Prijs van Kralingseveer Eerste zondag van de maand vrijwel zeker vaste winkeldag Vreewijk: genoeg problemen Schiecentrale als hart van audio-visueel Rotterdam Rotterdams Dagblad Vrijdag 8 maart 1996 v re J dw'jrv-' f,i «t Rotterdam Officier van justitie mr. F. van Heijnin- gen heeft gisteren voor de Rotterdamse rechtbank vijfjaar celstraf geëist tegen de 41-jarige B. W. uit En schede. De man wordt verdacht van valsemunterij. Hij zou met een kleurenkopieermachine van het Hengelose bedrijf Reprosign 20 miljoen gulden en 3 miljoen Duitse marken aan vals geld hebben gedrukt en verspreid. Een klein deel van het valse geld is vol gens justitie opgedoken bij een Turkse witwasorga nisatie in Vlaardingen en elders in Nederland en Duitsland. Het strafdossier tegen W. bevat een ver klaringvan medeverdachte en getuige, N. S., de eige naar van Reprosign. Die zegt van W. te hebben ge hoord dat het valse geld naar 'hoge kringen in Suri name' zou gaan. Op de vraag van een rechercheur of hij 'Kobus' kent, antwoordde S. bevestigend, waarna S. zelf concludeert dat het wel zal gaan om Kobus L. Die werd vorig jaar veroordeeld wegens onder meer drugshandel met Suriname. L. gaf destijds toe dat hij contacten had met Surinaams presidentskandidaat Desi Bouterse, maar uitsluitend voor de handel in hout. Het Openbaar Ministerie hecht vooralsnog wei nig waarde aan de verklaring van S. en verdenkt ook niemand in Suriname van heling van het valse geld. S., die op vrije voeten is gesteld wegens een cellente kort, zal zich later voor de Rotterdamse rechtbank moeten verantwoorden. W. zei gisteren dat hij wel een Kobus kent, maar dat het gaat om een autohan delaar met die voornaam in Enschede. Volgens justi tie hadden W. en S. de kleurenkopieermachine ge leasd, De twee zouden het watermerk van de biljet ten hebben nagemaakt met witte verf en een stem pel. De markbiljetten hadden geen metalen draad m het papier, maar een met een speciale viltstift ge maakte lijn. W. zou hebben gezorgd voor verkoop van het geld tegen tien procent van de waarde. De politie kwam de valsemunterij op het spoor dank zij de zogenaamde ID-code. Daarmee valt na te gaan op welke machine de kopie is gemaakt. Het tweetal zou met de handel in het valse geld bijna een miljoen gulden hebben verdiend. Justitie verdenkt het twee tal ook van valsheid in geschrifte. Ze zouden factu- ■jren van Reprosign hebben vervalst om de door de "valsemunterij gemaakte winsten wit te wassen. W. ontkende tegenover rechtbank-president mr. C. Nunmkhoven iedere betrokkenheid bij de productie "van het valse geld en de valsheid in geschrifte. De - raadsman van W., mr. L. Speydel, suggereerde dat justitie een deal met S. heeft gesloten. Deze zou ver volgens voor zjjn cliënt belastende verklaringen heb- ben afgelegd. Naar zijn mening ontbreekt buiten de ze verklaringen ieder bewijs voor de rol van W. Hij vroeg vrijspraak. Het verzoek van de advocaat om de voorlopige hechtenis van de verdachte op te heffen, wees de rechtbank af. De uitspraak volgt op 21 maart. Rotterdam Het college van burgemeester en wet houders heeft opdracht gegeven aan de dienst Stede- bouw en Volkshuisvesting CdSjtV), het .Ontwikke- hngsBednjf TtottêfdarnXOBRVen "de stichtingKunst- accomodatie Rotterdam (SKAR) om zo snel mogelijk atelierruimte te vinden voor de kunstenaars die nu nog hun atelier hebben in een school op het binnen terrein van de Dillenburgblokken. De vervangende ruimte is nodig nu het gebouw aan de Dillenburgs traat in Fey enoord wordt gesloopt voor nieuwbouw. De 24 kunstenaars huren hun werkruimte van SKAR, die namens de gemeente het atelierbeleid voert. Over het terrein nabij de Nassauhaven, dat in slechte staat van onderhoud verkeert, is lange tijd een impasse geweest. Uiteindelijk is ingestemd met het plan waarbij een deel van de panden aan de Feij- enoordkade wordt gehandhaafd en het overige deel wordt gesloopt en vervangen door nieuwbouw. Om een goede woonsituatie te kunnen creëren moeten volgens de raadscommissie stadsvernieuwing/volks huisvesting ook de oude schoolgebouwen worden ge sloopt. •RotterdamDe Vereniging van Gehandicaptenorga nisaties Rotterdam (VGR) start een nieuwe gele kaartenactie. De kaart is net als de vorige keren be doeld om weg te geven aan mensen, die hun fiets, bromfiets of winkeluitstalling hinderlijk op de stoep hebben neergezet en aan autobezitters die hun auto ten onrechte op een parkeerplaats voor gehandicap ten neerzetten. Het Parkeerbedrijf Rotterdam onder steunt de actie. Gele kaarten zyn per tien stuks te be steden bij het Informatiecentrum van het VGR, tel. 2821112. Rotterdam - Maarten Luther en de betekenis van zijn reformatie in deze tijd staan zondag centraal in de lezing die dr. J. P. Boendennaker in de Grote of Sint-Laurenskerk geeft. Boendermaker was meer dan 25 jaar hoogleraar aan de Universiteit van Am sterdam en aan het Luthers Seminarie daar. Het is dit jaar 450 jaar geleden dat Luther overleed. Boen dermaker zal ingaan op de historische plaats van Lu ther, op het grensvlak van de Middeleeuwen en Nieuwe Tijd. Als Middeleeuwer staat de hervormer ver van ons af, maar tegelijkertijd is veel in zijn radi- - cale leven en denken uiterst actueel. Over dit span ningsveld houdt Boendermaker de laurenslezing met als titel 'Maaren Luther, veraf en dichtbij; recen te visies op de reformator'. Aanvang lezing om 15.30 uur. RotterdamEen paar jaar geleden werden de voor rondes van Trailerpop '96 officieel 'bij elkaar ge veegd' onder de noemer De Grote Prijs van Krakng- seveer. Inmiddels staat het hoogtepunt van al die rondes weer voor de deur; zaterdag vindt in clubhuis 't Veer aan de Elandstraat 49 de finale plaats. Er zijn dan in totaal 12 bands tegen elkaar uitgeko men die door een jury op muzikaliteit, techniekbe- heersing en presentatie zijn beoordeeld. In de finale treden zaterdag de winnaars van de drie voorrondes op; On the Double (funkrock), Don't Mind the Mess (stevige rocksongs) en Ugly Too (rock metal). Club huis 't Veer is bereikbaar met bus 34 vanaf metrosta tion Capelsebrug. De zaal is open vanaf 19,30 uur, de entreeprijs bedraagt ƒ5. Rotterdam De detailhandel in het stadscentrum wil geen tweede koopavond. Alleen Albert Heijn wil de deuren élke avond tot acht uur open houden zodra de wet dat toestaat. Verder vin den de ondernemers in de binnenstad dat de winkels iedere eerste zondag van de maand open moeten mogen. De meeste detaillisten zijn echter geen voorstander van verdere verruiming van de winkeltijdenwet Dit zijn de belangrijkste conclusies uit een bijeenkomst van wethou der Simons en belanghebbenden die gistermiddag in het stadhuis werd gehouden. Op 19 maart wordt de nieuwe win keltijdenwet door de Eerste Ka mer behandeld. Naar verwachting zal minister Wijers van Economi sche Zaken de nieuwe wet per 1 juni invoeren. Vanaf die datum kan de detailhandel desgewenst haar openingstijden verruimen en het aantal koopzondagen uit breiden van acht naar twaalf. In het stadscentrum zou tevens de 'Scheveningenregeiing' inge voerd kunnen voeren. Dit houdt in dat winkels in een 'toeristisch gebied' het gehele jaar door op zondag geopend mogen zijn. In Amsterdam geldt deze regeling al voor het hele centrum. In Rotter dam wordt van deze regeling vooralsnog alleen gebruik ge maakt in Waterstad. Voor de detailhandel buiten het stadscentrum beslissen de afzon derlijke deelgemeenten. De ver ruiming van de winkeltijden m het centrum wordt door het colle ge van B W geregeld. Uit een enquête van de Kamer van Koop handel blijkt echter dat het me rendeel van de detaillisten in Rot terdam geen behoefte heeft aan uitbreiding van de winkeltijden. Volgens J. Vlieg, directrice van de Bijenkorf en voorzitter van de af deling Rotterdam en Beneden Maas van de Raad voor de Neder landse Detailhandel, is een vaste koopzondag noodzakelijk. „De klant wil immers duidelijkheid." Zij is er voorstander van iedere eerste zondag van de maand de winkels te openen „Maar," zegt ze erbij, „de winkelier zelf wil na tuurlijk in de drukke december maand meerdere zondagen ge opend zijn. Ook is er behoefte om op Tweede Paasdag en met Pink steren open te zijn. Voor ondeme- Rotterdam Hoewel de Bewonersorganisatie Vreewijk (BOV) nog geen officieel standpunt wil innemen, lijkt ze afwijzend te staan tegenover de komst van een asielzoekerscentrum in het Zuiderparkhotel. De organi satie heeft het gevoel voor een voldongen feit te zijn geplaatst en had den eerder geïnformeerd willen worden over de plannen met het hotel. Twee weken geleden werd voor het eerst duidelijk dat de kans op vesti ging van het centrum in het Zuiderparkhotel groot is. De bewonersorga nisatie zegt niet te snappen waarom er een asielcentrum is gepland in een wijk met zoveel CD-stemmers. Een week geleden is het Zuider parkhotel met racistische leuzen beklad. Ze zien het asielcentrum liever elders verschijnen. Ze vinden dat dit wijkdeel niet vierhonderd extra be woners aankan en er al genoeg 'haast onoplosbare problemen' in de buurt zijn. mers m het centrum zou de Sche veningenregeiing hiervoor een oplossing kunnen zijn." Vlieg stelt voor op koopzondag de win kels van twaalf tot vijf uur open te doen. „Dan kunnen mensen eerst uitslapen en hoeven de winkeliers geen rekening te houden met lunchtijden." J. Metz, voorzitter van de Stich ting Rotterdam Meubelstad, sluit zich grotendeels bij Vlieg aan. Al leen vindt hy dat in de zomer maanden geen koopzondagen moeten worden gehouden. „Op al le eerste zondagen met de 'r' in de maand zijn de woonboulevards bereid koopzondagen te draaien, de overige vier zouden ze graag benutten voorde feestdagen." Bijbelse dag Er was gistermiddag opnieuw veel kritiek op de ruimere winkel tijden, De kerkelijke organisaties en de vakbonden, die in grote aan tallen aanwezig waren, zijn princi pieel tegen verruiming van de openingstijden en het uitbreiden van het aantal koopzondagen. W. Verhagen, woordvoerder namens de zeven Gereformeerde Ge meenten in Rotterdam, vindt dat de zondag aan God gewijd moet blijven en dat op die dag geen no deloze arbeid verricht mag wor den. „De zondag is een bijbelse dag Bovendien vreest hij dat bij sollicitaties een gewetensbe zwaarde geen kans van slagen heeft. A. van Valen, bestuurster detailhandel bij de Dienstenbond CNV, kan dit beamen. „Het is ge beurd dat mensen een kruisje achter hun naam krygen als ze op zondag weigeren te werken omdat ze dan een kerkbezoek wil len afleggen Van Valen is verder van mening dat ruimere winkel tijden de werkgelegenheid geen goed doen. „Als de winkels op zondag open zijn, gaat dat ten koste van anderen. De detailhan del snoept dan bijvoorbeeld van Blijdorp en de horeca." Verveling Wethouder Simons van Werkgele genheid, Economische en Sociale Zaken heeft nog nooit gehoord van een personeelschef die een gewelensbezwarende om zijn of haar geloofsovertuiging wordt af gewezen. Ook Metz van Meubel- stad zegt het te respecteren als medewerkers aan kerkdiensten deelnemen. Volgens J. Vlieg wil len er juist op zondag veel men sen werken. „Werknemers wor den dan voor tweehonderd pro cent uitbetaald. Vooral studenten staan te springen om op die dag te werken." Voor H. van de Brule van bloemenpaviljoen Coolsingel - de enige kleine detaillist op de bijeenkomst - is dit juist een pro bleem. „Ik kan die tweehonderd procent niet opbrengen," zegt hij. Wethouder Simons neemt de aan bevelingen mee naar het College van B W dat er begin mei over discussieert. Of de 'Scheveningenregeiing' in het stadscentrum kan worden inge voerd zal hij met de gemeente raad bespreken. Wat er ook uit komt, eind mei, geen enkele win kelier is verplicht mee te doen aan de verruiming van de openingstij den. Door Ben Maandag Rotterdam Wordt de Schiecen trale straks de opmaat voor een heus 'Hollywood aan de Maas'? Het klmkt nog wat voorbarig, maar sinds het huidige college van b en w in zijn strijd voor de werkgelegenheid de audio-visu- ele sector tot een van de speer punten van zijn beleid heeft ver heven, moeten we er misschien toch weer terdege rekening mee houden. Als tastbaar resultaat van dat agressieve werkgelegenheidsbe leid op het audio-visuele vlak werd gisteren met trots de vesti ging van Blue Horse Productions in de Schiecentrale gepresen teerd „Het is een verheugende mededeling," zei wethouder H. Kombrink plechtig. Een glimmende Chiem van Houweninge, de grote man achter 'Zeg 'ns Aa' én Blue Horse Produc tions, maakte duidelijk hoe het allemaal zover is geko men. Het begon ei genlijk dik tien jaar gele den, zei Van Houweninge. „Ik maakte hier in Rotter dam een afle vering van de Duitse televisiese rie Tatort. We ondervonden hier in Rotterdam zoveel medewer king dat we dachten: dit moeten we op de een of andere manier uit buiten." Het was aanleiding om met ver schillende mensen eens een boom op te zetten over de mogelijkhe den die Rotterdam de audio-visu ele sector had te bieden. Van Hou weninge: „We dachten eerst van; Chiem van Houweninge Archieffoto Rotterdams Dagblad Door Tom Tibboel Rotterdam De tchnklyken op roer die t' Rotterdam is geweest. Zo luidde de tekst van een inder haast gemaakt vlugschrift in het jaar 1690, die onder de naam Costermanoproer bekend is ge worden als het massaalste verzet van de bevolking van Rotterdam tegen belastingheffing en als blijk van maatschappelijke onvrede en wantrouwen tegen de heersende autoriteiten. Het is een van de vele opstanden in Nederland tegen belastinghef fing in vroeger eeuwen, waarover het Belastingmuseum aan de Parklaan vandaag een tentoon stelling opent. De titel van de ex positie luidt 'Het volk in rep en roer; belastingverzet in het verle den'. De tentoonstelling, waarin als af geleide het Vrouwenoproer in Delft (1616) van de permanente exoositie in het museum is opge nomen, geeft een uitstekende in druk van de manier van belas- tingheffen in vroeger tijden. Ze plaatst het gemor van het volk er tegen in een historische context. Wie weet immers zo gauw wan neer 'wij' ook weer werden over heerst door de Habsburgers, de Spanjaarden en de Fransen? Juist deze bezetters- gebruikten hun vroegere buitenprovinc ds win gewest, melkkoetje, en «rden nieuwe, impopulaire belasting maatregelen in, waarvoor het ge mene volk krom moest liggen. Het is aardig om te weten dat het hardnekkige verzet tegen invoe ring van de Tiende Penning door landvoogt Alva in 1569 in combi natie met dat tegen de Spaanse overheersing zou leiden tot de Tachtigjarige Oorlog, en die weer tot de Staat der Nederlanden. Met het bekijken van schilderij en, prenten, foto's en tal van ob jecten krygt de bezoeker een pri ma indruk van hoe de belastingo- proeren ontstonden, hoe ze wer den gevoerd en neergeslagen. En ook hoe de 'oproerkraaiers', meestal arme sloebers die mets te verliezen hadden, werden ge straft. Dat ging tot aan het einde van de achttiende eeuw bepaald niet zachtzinnig. Het gebruik van de pijnbank om bekentenissen af te dwingen, onthoofding, han- dafhakkmg en de galg waren gangbare methoden. Deze martel werktuigen en hun accessoires zijn aan de Parklaan m originele staat te bewonderen. Grappig is een tafereel met pop pen, voorstellende twee schouten, voor wie een pro11 sterende vrouw uit minachting achterwerk ontbloot. Als het de schutterij (po litie uit die tijd) met lukte het Deze anonieme gravure toont vier vormen van veroordeling, die de bevolking riskeerde als ze zich verzette tegen belastingheffing: ophanging, handafhakking, onthoofdingen de pijnbank. Foto Belastingmuseum morrende volk tot zwijgen +e brengen, werd het leger me De politie wilde nog wel eer zeiend optreden, omdat ook last van zwaardere afdrachten aan de schatkist voelde en zich eigen lijk solidair voelde met de arme bevolking. Vrouwen speelden niet zelden een belangrijke rol by de oproe ren. Zoals bij het Vrouwenoproer in Delft, toen de stadsaecyns ('im post') op gemalen ^raan werd ver hoogd, waardoor het brood duur der werd. Dit wekte vooral bij vrouwen woede Zy togen mas saal, met een schort als vaandel en een ketel als trommel, de stad in en bestormden het huis van de accijnzenpachter De 'wijven*, in tussen gesteund door jongens en mannen, werden uiteindelijk be dwongen door de inzet van een troep soldaten. Toen de rust was weergekeerd, maakten de autori teiten de toegezegde intrekking van deze belastingverhoging weer ongedaan. De link van de provisorische vaandels en de bestorming met deze tijd zijn de boerenprotesten van vorig jaar tegen het mestbe leid van de regenng Ook daarbij was sprake van een oproer, ge richt tegen extra heffingen bij overschrijding van de quota. Agrariërs togen met tractoren naar Den Haag, maakten een hels kabaal, voerden vlaggen (met doodskop) mee en bestormden een rijkskantoor in Assen, om de mestdossiers te pakken te krij gen. Een escalatie tot een volksoproer wegens buitensporige belastin gen is echter sinds 1835 (Soe- ploodsoproer in Amsterdam) niet meer voorgekomen. Nederland heeft er in zijn geschiedenis, op de expositie teruggaand tot 1470 (bieroproer in Hoorn), zo'n 110 ge had waarvan zo'n dertig grote op roeren waren. Die laatste duurden van enkele dagen tot vele maan den. De grootste was wel het Paehtersoproervan 1748. Na inlei dende rellen het jaar ervoor in de Alblasserwaard breidde een op stand tegen door de overheid aan regenten of kooplieden verpachte belastingen zich vanuit Gronin gen en Friesland als een inktvlek uit naar Holland en andere pro vincies. De inners maakten zich in dit systeem schuldig aan grove afpersing. Het oproer vond een hoogtepunt in Amsterdam, waar bij een ophanging van twee aan stichters aan de Waag op de Dam rellen ontstonden en vijftig men sen omkwamen. Costerman Eensgezind kwam de bevolking in Rotterdam in verzet, toen Cor nells Costerman werd onthoofd. De expositie heeft er een videoot- je over. Costerman, een adelborst, ging er 's avonds vanuit de schut terswacht o..„v-r het stadhuis met een paar companen op uit om een vaatje ('ankertje') wijn te bemach tigen. Dat was na zonsondergang verboden. Maar het lukte. Ze hoefden zelfs geen belasting te betalen van de wijnhandelaar. Op de terugweg kwamen de adelbor sten toevallig controlerende amb tenaren tegen, die diefstal ver moedden. De controleurs maak ten zich niet bekend en wilden het vat in beslag nemen. Er ont stond een vechtpartij, waarby een van de ambtenaren door een de- gensteek werd gedood. Coster man werd op grond van zijn stem als dader aangewezen. Hij beken de, nadat hij op de pijnbank was 'behar De bevolking geloofde niet in de schuld van de adelborst. Bij zijn massaal bezochte executie was de beul zo zenuwachtig dat hij Costermans hoofd pas 'by de zes de of zevende houw' van het li chaam scheidde. De volkswoede die over deze afgrijselijke verto ning ontstond, werd gekoeld mid dels plunderingen v?n de huizen van een belastingpachter en van een baljuw (rechtspreker). Wa pensnijder Johannes Smeltzing vereeuwigde Costerman in een herinneringspenning, met het op schrift 'Waar het toegestaan te do den, is het ook geoorloofd te ver woesten'. Dat vonden de autoritei ten niet leuk. De wapensnijder werd verbannen. De tentoonstelling 'Het volk in rep en roer; belastingverzet in het verleden' wordt vanmiddag om vier uur geopend door burge meester A. Peper. De expositie wordt gehouden in het Belas tingmuseum aan de Parklaan 14- 16. Ze duurt tot en met 15 sep- teember De openingstijden zijn dagelijk- u 11.00 tot 17.00 uur, inclusief zaterdag en zondag. Het museum is 's maandags ge sloten. leg maar een betonnen vloer op de Maasvlakte en bouw daar een hal omheen. Later zijn we plannen gaan maken over de Schiecentra le. Maar ja, die zijn, zoals dat heet, het grafm vergroot." De Schiecentrale als een Maasste- delyk audio-visueel studio- en productiecentrum, dat was toen de droom. De vooraanstaande Franse architect Jean Nouvel werd gevraagd alles in een pas sende vormgeving te gieten. Er rolde een plan tevoorschijn dat te mooi was om waar te zijn. Kosten: dik 55 miljoen gulden. Het rieek allemaal te hoog gegrepen. En iets te duur. Het prestigieuze plan ver dween roemloos in de yskast. Zuigkracht Toch bleef de Schiecentrale de betrokke nen boeien. Wethouder Kombrink' „Vorig jaar kwam het Ont wikkelingsbe drijf Rotter dam met een studie naar wa* er moge lijk was in de Schiecentrale. Dat leverde nou niet direct een beeld op van grote zuig kracht die de gemeente Rot terdam op het audio-visuele terrein zou kunnen uitoefenen." Maar het bloed kroop waar het niet gaan kon. Kombrink: „We zijn vorig jaar in gesprek geraakt met Chiem van Houweninge. Ik vroeg hem of hij geen zin had weer naar Rotterdam terug te ko men. Hij reageerde behoedzaam, maar niet negatief. Op die basis zijn we verder gegaan. Langza merhand begon zich af te tekenen dat er iets mogelijk was." Na een half jaar praten kon de overeen komst worden beklonken. Van Houweninge: „In Hilversum en Amsterdam en Aalsmeer zijn alle kaarten inmiddels wel ge schud. In Rotterdam ligt er een Heel terrein braak. Ik heb wel zin hier te pionieren en van die Schie centrale een swingend gebeuren temaken." Asbest Dat gaat als volgt: de centrale wordt volledig opgeknapt. Het ke telhuis wordt afgebroken, maar het oude kantoorgedeelte, date rend uit 1907, blijft staan. Al het asbest dat nog in het complex is te vinden wordt eruit gesloopt, zodat het gebouw 'schoon' kan worden opgeleverd. Van een vooraan staande architect van het kaliber Jean Nouvel is ditmaal afgezien, In het hart van de Schiecentrale, de enorme hal van honderd bij vijfentwintig meter, komen twee studio's. De kosten van dezenv grepen bedragen 11,7 miljoen gul den. Daaraan draagt de gemeente zeven miljoen bij. Blue Horse Pro ductions betaalt de rest, vooral in- richtings- en verlichtingskostèn. Van het totale oppervlak van 10.009 vierkante meter huurt Blue Horse Productions er straks 5.500. Het contract is afgesloten voor een periode van tien jaar. De resterende ruimte moet ook worden verhuurd. Er liggen plan nen voor een restaurant, voor ate liers voor kunstenaars en tentoon- ellingsruimten. Maar ook voor huisvesting van nog meer in stellingen die banden met de au dio-visuele media hebben want de bedoeling is dat de Schiecentrale uitgroeit tot een bedrijfsverza melgebouwvoor de audio-visuele sector. Gesprekken zijn al volop gaande. Er wordt gesproken met facilitaire bedrijven als NOB en Valkieser. Maar ookmet het Ame rikaanse pröüuktiebedryf Al] American Fremantle worden on derhandelingen gevoerd. „Het is een bedrijf dat inmiddels ook m Duitsland is gevestigd en- spel shows produceert. 2e willen hier in Nederland met ons een drama- poot opzetten," aldus Van Hou weninge. Belangrijk gegeven: All American Freemantle produceer de ook de populaire serie ?Bay Watch'. Blue Horse Productions zelf is m elk geval volop bezig met nieuwe series voor de Nederland se televisie. Met bijvoorbeeld een nieuwe comedy-sene voor de Va- ra, die 'De schilder van de Sto kroos-steeg' gaat heten. En met 'Troebel water', een dramaserie over milieucriminaliteit, die zich voor een belangrijk deel in de de Rotterdamse haven zal afspelen Volgens de plannen zal Blue Hor- se Productions medio volgend jaar zyn intrek nemen in de Schiecentrale, Er zijn tien men sen in vaste dienst. „Maar wan neer we met een produktie bezig zijn, dan lopen er wel zeventig mensen rond," zei Van Hou weninge.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2