13 Gemeente keurde kappen van bomen goed Rotterdams Dagblad Aannemer: Ambtenaar had tekeningen bekeken Kortparkeerders verdwijnen na protest uit Singel Werklozenproject voor Turken en Marokkanen gaat van start Velenje leeft mee met lotgevallen De Waïvisch Openbaar Ministerie wil drie ton van Schiedamse drugsdealer Samen plannen maken voor een beter milieu Man smijt met tuinmeubilair Jongelui slaan t> man in elkaar Twaalf bonnen Rouwcentrum lijkt er toch te komen KONMNENPMK DORPSSTRAAT 174 - BARENDRECHT-TEL; 0180-^11100 KONUNENDUK Waterweg Dinsdag 12 maart 1996 VlaardingenEen 44.-jarige Vlaar- dmger smeet maandagavond uit kwaadheid op zijn ex-vrouw twee tuinstoelen en een houten tafeltje vanaf de derde verdieping van een flat aan de Spechtlaan naar beneden. De man werd door de politie megenomen naar het bu reau waar hij de nacht moest doorbrengen. De eigenaar van de stuk gegooide meubelen heeft aangifte gedaan van vernieling. Schiedam Een 45-jarige Schiedammer is maandagmiddag op de Singel in Schiedam door een onbekende geslagen. De Schiedammer was tegen drie jon gens aangelopen waarna een woordenwisseling volgde. Het slachtoffer liep vervolgens door. maar werd door de jongens ach tervolgd. Zelfs toen de man een winkel binnenging, kwamen de jongens hem achterna. Binnen in de winkel weerde de man de jon- geps af. Het groepje liet de man daarna met rust, maar toen hij weer naar buiten kwam, kreeg het slachtoffer enkele klappen m het gezicht. De politie heeft een on derzoek ingesteld naar de identi teit van de daders Maassluis De politie heeft gis termiddag een verkeerscontrole gehouden op de Laan 1940-1945 in Maassluis. Daarbij werden twaalf automobilisten op de bon geslin gerd omdat ze geen gordel droe gen Maassluis De gemeenteraad van Maassluis buigt zich van avond opnieuw over het bestem mingsplan Oraqjewijk. Dan wordt een definitief besluit genomen over de komst van een rouwcen trum in het Prinses Julianaplanl- soen. Vorige maand werd m een com missievergadering besloten het onderwerp niet in de vergadering van 27 februari te bespreken, maar een extra raadsvergadering in te lassen. Dit zou de ambtena ren en fracties in staat stellen de plannen nog eens nader te bestu deren, gezien de vele bezwaren te gen de komst van het rouwcen trum met dienstwoning. De om wonenden vrezen voor aantasting van het kleinschalige karakter in de wijk, parkeerproblemen en vermindering van het groen en de speelgelegenheid. Eén van de bewoners stelde tij dens de vergadering de raadsle- d^een alternatief plan voor. De plannenmaker, R.P. Sorgedra- wilde het uitvaartcentrum .verplaatsen naar een strook groen tüSsen de Prinses Julianalaan en deLWillem de Zwijgerstraat. Ook de fractie van de RPF/SGP/GPV diende een alternatief voorste) in. In dit plan schuift het rouwcen trum op in de richting van dc alge mene begraafplaats. Beide voorstellen worden nu door het college van b en w van de hand gewezen. Afwegingen daar bij zijn onder meer dat het plan van Sorgedrager aanmerkelijk duurder is, minder efficiënt is en tijdverlies in de bouw oplevert. Ook heeft de initiatiefneemster, mevrouw Rijkeboer, aangegeven het plan niet te zien zitten. Het al ternatief van de RPF/SGP/GPV- fractie is afgewezen omdat het ten koste gaat van de geplande uit breiding van de begraafplaats. Ook tegen de bestemming 'spoor- wegdoeleinden' voor hel deel van het NS-terrein waar vroeger een loods van Van Gend en Loos heeft gestaan, waren bezwaren. Aanne mingsbedrijf A. Warnaar bv had hier een nieuw pand willen bouwen. Omdat de raadscommis sie gebleken was dat de NS nog meer gronden niet meer nodig hebben, werd voorgesteld nader te bekijken wat de meest wense lijk bestemming voor dit terrein is. Het college vanb en w stelt nu aan de gemeenteraad voor alle bezwa ren ongegrond te verklaren en het bestemmingsplan vast te stellen, maar het terrein van de spoorwe gen uit het plan te lichten. De ge meenteraadsvergadering begint om 19.00 uur in het stadhuis aan de Koningshoek. Vlaardingen Het kappen van de bomen en struiken in het parkje aan de Kornoelje- dreef in Vlaardingen Holy is gebeurd met medeweten van de gemeente Vlaardingen. Dat zegt A. S. Paalvast van het aannemingsbedrijf NBM, waar van werknemers een week gele den m één uur tijd twintig bomen neerhaalde. Volgens Paalvast had iemand van de gemeente de mid dag voordat het plantsoentje werd verwoest de tekeningen van de te kappen bomen en struiken beke ken en goedgekeurd. Paalvast stelt dat het lastig is om vanaf te keningen te bepalen in welke ge bieden de bomen moeten worden geveld. Daarom heeft hij altijd van te voren contact met de op drachtgever. Ook vorige week was dit het geval. Dat het toch fout is gegaan wijt Paalvast aan de verwarring by de gemeente De bagger- en ophoogw*rkzaam- heden die op dit moment m de wijk in volle gang zijn. hadden ei genlijk al een aantal weken eer der moeten beginnen. Wegens de vorst werden deze werkzaamhe den een tijdje uitgesteld. „Het is vervelend dat precies in de week dat een aantal verantwoordelijke ambtenaren op wintersportva kantie is, wij weer aan de slag gaan," zegt Paalvast. „Vanwege het baggeren en ophogen moes ten er een aantal bomen en bos plantsoenen verdwijnen. Het was voor ons niet mogelijk te wachten op de ambtenaren die op vakantie waren. Wij hebben dit werk aan genomen en moeten voor een be paalde tijd klaar zijn." Dat de per soon van de gemeente, wiens naam Paalvast niet wil noemen, de tekeningen heeft goedge keurd, betreurt hijPaalvast vindt het jammer dat het is misgegaan. „Ik wil niemand onderuit halen, maar die ambtenaar was simpel weg niet de juiste persoon op de juiste plaats." Een woordvoerder van de Dienst Milieu van de ge meente Vlaardingen meldt dat vandaag overleg wordt gevoerd met de betrokken ambtenaren. „Er is een fout gemaakt en wij gaan vandaag bekijken hoe het zo gekomen is," aldus de woordvoer der. De gemeente heeft met de bewo ners afgesproken dat het parkje weer volledig wordt hersteld voor het aannemingsbedrijf begint met ophogen. Het ophogen gaat begin april van start en voor die tijd moeten de nieuwe bomen en struiken zijn geplant. Schiedam Tegen heug en meug kochten ze onlangs een parkeer- vergunning, de familie Raap horst-De Groot van de Singel in Schiedam. Eigenlijk vinden ze het onrechtvaardig dat centrum bewoners tegenwoordig moeten betalen voor iets dat andere Schiedammers voor niks krijgen. Maar een parkeerplek in de buurt van de eigen voordeur hebben ze hard nodig. Op de plek waar ze hun auto dachten te kunnen par keren, heeft de gemeente echter plaatsen gereserveerd voor kort parkeerders. „Ik heb direct de gemeente ge beld dat het geen stijl is," zegt Raaphorst. „We moeten 120 gulden per jaar betalen en dan plaatsen ze voor onze deur een parkeermeter. Op die plaats mag je alleen parkeren als je geld in de machine gooit. Die parkeermeter moet weg. Daar is geen discussie over mogelijk. De gemeente heeft dat inmiddels ook toegezegd." Een voorlichter van de gemeente Schiedam bevestigt dat de ge wraakte parkeermeter op de hoek van de Smgcl en de Korte Singel straat een week na plaatsing ei- weer verdwijnt. Het betekent dat het tiental parkeerplaatsen op de ze hoek alsnog beschikbaar wordt gesteld aan de vergunninghou ders, die al vreesden een kat in de zak te hebben gekocht. De voorlichter ontkent echter dat de gemeente geen recht had om de ter discussie staande parkeer- meters op de Singel te plaatsen. In de zone yoor belanghebben- denparkeren heeft de gemeente Schiedam op verschillende plaat sen parkeermeters geplaatst, ten einde in beperkte mate ook kort parkeerders de kans te geven de auto op straat te stallen. De par keermeters staan onder meer op de Lange Haven, de Appelmarkt en de Kreupelstraat. Ook op de gewraakte plek aan de Singel maakt het gemeentelijk parkeer- reglement de plaatsing van een parkeermeter mogelijk Dat de plaatsen voor kortparkeer ders nu verdwijnen, heeft volgens de gemeentelijk voorlichter een andere reden. Niet het protest van omwonenden,' maar de constate ring dat de parkeerplaatsen teveel 'uit het zicht' van de centrumbe- zoekende automobilist ligt is vol gens de gemeente de reden om de parkeermeter te verplaatsen. De parkeermeter wordt nu vijftig me ter verplaatst, naar de Korte Sin gelstraat. Kortparkeer ders konden gistermiddag nog terecht op de Singel. Vanaf volgen de week zijn de parkeer plaatsen-in kwestie gere serveerd voor Schiedam mers met een parkeerver- gunning. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Schiedam Het nieuws van de verwoestende brand in malen De Walvisch is ook doorgedron gen tot het buitenland. In een hartverwarmende brief betuigt de burgemeester van Velenje (Slovenië) zijn medeleven met de gevolgen van de verwoesten de brand in de Schiedamse mo len. Velenje is een partnerstad van Schiedam. De plaatselijke krant van Velenje heeft uitge breid melding gedaan over de brand. Met name Velenjers die Schiedam in het verleden heb ben bezocht, zijn diep onder de indruk. Buitenlandse gasten uit partnersteden beschouwen de excursies aan de Schiedamse molens altijd als een hoogtepunt van het bezoek aan Schiedam. Bijdrage - De inwoners van Velenje ovew wegen hun blijken van sympa- thie zelfs om te zetten in een gel delijke bijdrage aan het steun fonds voor de wederopbouw'. '1^ Rotterdam/Schiedam— Eenontne- mingsvordering van drie ton was gisteren de inzet tijdens de "Ihtszitting tegen een in januari tt .vier jaar gevangenisstraf |rdeelde Schiedamse drugs- ptt-jVolgens officier van justi- trasKi J. H. Tonino bedroeg de de verdachte tijdens de zitting. „Een Natte Vinger Onderzoek. Het OM probeert te plukken van een kale kip. Mijn cliënt verhan delde kleine hoeveelheden drugs om met het verdiende geld voor- ziohzeif drugs te kopen. Zij kun- nerrniet hard maken dat mijn cli- "van de in Rotterdam actief '^JÖveel geld heeft ontvangen," zijnde groep hanüelaaren waartti&^-Üaanrïj "komt,"-volgens Roethof, de Schiedammer behoorde, ruim vier miljoen gulden, De directe winst van de Schiedammer werd door de officterigéschat op drie ton. iA1' De officier komt tot dit bedrag door af te gaan op verklaringen van getuigen. Ook postten tot twee maal toe agenten voor het pand van waaruit de drugs (hero ine en cocaïne) werden verhan deld. Door een gemiddelde straatwaar de van de drugs te nemen, kon de officier vaststellen wat de winst van de Schiedammer vorig jaar was geweest. Tijdens een strafrechterlijk finan cieel onderzoek (SFO) dat het Openbaar Ministerie de afgelopen maanden tegen de man uitvoerde, werd echter niets van de ver meende winst teruggevonden. De verdachte had geen vette bankre kening, dure auto's, huizen of an dere luxe spullen gekocht. Van die kant kon de officier dus niet bewijzen wat hij de rechtbank met zijn rekensommen voorhield. „Het SFO lijkt meer op een NVO," zei mr. Roethof de raadsman van dat het OM zich baseert op verkla ringen van getuigen die zelf mid den in de Rotterdamse drugssce- ne zaten. „Er worden vaak andere namen opgegeven. Zo kan het best zyn dat anderen de naam van mijn cliënt hebben gebruikt om zichzelf te vrijwaarden." De Schiedammer, die tegen zyn celstraf in hoger beroep is gegaan, heeft, zoals luj zelf zegt, nooit zul ke grote hoeveelheden drugs ver kocht. „Ik was wel eens in dat pand aanwezig, maar ik gebruikte daar voornamelijk." Kinderen Volgens zijn raadsman is de Schiedammer het best te vergelij ken met kinderen die in de zom$i; ijsjes verkopen. „Ze verkopen en maar een-paar. Het grootste ge deelte van de ijsjes eten ze zelf op." Wanneer de Schiedammer hgj door de officier geëiste geldbe^ drag niet kan betalen, moet de boete volgens hem worden omge zet in een celstraf van zevenhon derd dagen. De rechtbank doet uitspraak op maandag 22 april. Maassluis Twintig langdurig werkloze Turken, Turkse Koer den en Marokkanen uit Maassluis worden binnenkort aan het werk geholpen. Dit gebeurt in het ka der van een werkgelegenheids project van de stichting Instituut voor Individueel Onderwijs en het Nederlands Centrum Buiten landers, dat bedoeld is om de hoge werkloosheid onder de uit Turkije en Marokko afkomstige beroeps bevolking te verminderen. Voor het banenplan hebben de twee instellingen subsidie ge vraagd bij het ministerie van So ciale Zaken en Werkgelegenheid voor 750 zogenoemde Melkert II arbeidsplaatsen. De minister heeft dit verzoek onlangs gehono reerd. waarna de beschikbare plaatsen zijn verdeeld over de be langstellende gemeenten. Maassluis heeft twintig plekken toegewezen gekregen. Waar de vacatures geworven worden, is nog niet duidelijk. Medewerkers van het IVIO gaan daarnaar op zoek binnen de regio. De keuze is onder meer afhankelijk van de ca paciteiten en belangstelling van de deelnemers aan het project. Zij worden vooraf in eik geval ge traind en begeleid om de vacatu res te kunnen vervullen. Deze week hebben alle ongeveer tweehonderd werkloze Turken, Turkse Koerden en Marokkanen uit de Maassluis een brief gekre gen in een poging hen te interes seren voor deelname aan het pro ject. Vooraf zijn wel enkele voor waarden gesteld. Zo moeten de potentiële deelnemers een rede lijke beheersing van de Neder landse taal hebben, niet ouder zijn dan 45 jaar; langer dan een jaar werkloos zijn en een (bij standsuitkering ontvangen van de afdeling Sociale Zaken en Werkgelegenheid van de gemeen te Maassluis. Eind van deze maand vinden twee informatiebijeenkomsten plaats, waarin eventuele kandidaten zich kunnen laten informeren over het project en zich kunnen aanmel den voor deelname. Met de be langstellenden worden kort daar op gesprekken gevoerd, om te be kijken of ze voldoen aan de voor waarden. Bedoeling is dat er uiteindelijk maximaal tachtig belangstellen den overblijven. Zij krijgen een basistraining van zes weken, waarin wordt bekeken welke deel nemer past by welke vacature. Ook worden ze getoetst op hun taalkennis, krijgen ze een korte sollicitatietraining, informatie over de bedrijfscultuur in Neder land en worden ze beoordeeld op hun motivatie en kwaliteiten. Na deze voorbereidingsperiode worden twintig deelnemers gese lecteerd, Zij komen in dienst van het IVIO en worden voor maxi maal twee jaar gedetacheerd bij een werkgever. In die twee jaar worden ze begeleid door een me dewerker van het IVIO. Deze kan de deelnemer helpen bij vragen of problemen over het werk en kan eventueel zorgen voor extra scho ling als dat nodig is. Gestreefd wordt uiteindelijk naar het vin den van een vaste baan. Tijdens twee bijeenkomsten wordt meer informatie gegeven over het IVIO-banenproject. Be langstellenden van Marokkaanse afkomst kunnen maandag 25 maart terecht op het stadhuis. De Turkse geïnteresseerden zijn dinsdag 26 maart uitgenodigd. Op beide" middagen is er ook een tolk aanwezig om informatie in de ei gen taal te verstrekken. De bij eenkomsten beginnen om half twee en duren ongeveer tot vijf uur. Schiedam Wereldverwarming', noemt de één het. 'Stoken voor de kunstmaan' is een andere om schrijving voor de eigentijdse ge woonte van winkeliers de klant te lokken met wijdgeopende deu ren. Zelfs als het vriest dat het kraakt hoeft de klant geen winkeldeur te openen. Het is klantvriendelijk, maar tegelijkertijd buitengewoon milieu-onvriendelijk. De kachel loeit, de warmte vliegt naar bui ten. Het is een van de aspecten waar voor de gemeente Schiedam de komende jaren aandacht wil vra gen in het nieuwe milieu-beleids plan. Niet door van bovenaf regeltjes te formuleren die burger en bedrijfs leven moeten dwingen tot ecolo gisch bewuster gedrag, maar door het in een vroegtijdig stadium zoeken van de dialoog met betrok ken burgers en winkeliers. Wie zelf beleid ontwikkelt, is eerder geneigd er naar te leven, is de ge dachte. Bij het ontwikkelen van het nieu we Milieubeleidsplan 1997-2001 wil wethouder A. fde Leede ge bruiken maken van ideeën, die mede zijn ontwikkeld door het In stituut voor Maatschappelijke Innovatie in Leiden. Ook op de Broersvest in Schiedam verspillen winkeliers veel energie door de deuren wijd open te zetten, zelfs als het vriest ZOalS vanochtend. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Overheid en burgers moeten sa men plannen maken, meent di recteur G. Enthoven van dit insti tuut. Volgens hem is het de enige manier om de kater, die burgers hebben over de 'ouderwetse' in spraakpraktijk weg te werken. „Bij het gebruik maken van deze nieuwe methode in het milieube leid loopt Schiedam landelijk voorop," roemde de wetenschap per gisteren in Schiedam de goe de voornemens van het gemeen tebestuur. Zie ook pagina 15. KEurasruMO

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1