9 n Voorlopig geen privatisering Stadsgehoorzaal Baasjes zijn nerveuzer bij keuring dan katten zelf Huurders PLN kiezen voor nieuwbouw en renovatie Dronken sporters laten hun auto staan Visserijmuseum moet ook bezuinigen Feest eindigt in vechtpartij Eigenwijze automobilist Vandalisme bij sportclub Rijden onder invloed Boetes (16) voor te hard rijden Strijd om voorzittersstoel losgebarsten Rotterdams Dagblad Maandag 18 maart 1996 Door Jan Rozendaal Vlaardingen De privatisering van de Stadsgehoorzaal is voorlopig van de baan. Dat heeft wethouder K. Van der Windt gezegd naar aanleiding van de jongste bezuinigingsvoorstel len om de kas van de gemeente Vlaardingen weer op peil te krijgen. De Stadsgehoorzaal moet met ingang van volgend jaar 350.000 gulden bijdragen aan het totaal van achttien mil joen aan bezuinigingen. •Volgens de wethouder cultuur gaat het college 'vooralsnog niet dat traject op'. Dat is minder stel lig dan de tekst in het voorstel van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad. Daarin staat: 'Naar onze overtuiging is de ex ploitatie van een schouwburg geen gemeentelijke taak en zou den wij het toejuichen als er een constructie gerealiseerd kan wor den die vergelijkbaar is met het zwembad De Kulk', waar een be stuur de scepter zwaait. En, nadat is gezegd dat bezuini gen de prioriteit heeft: 'Tevens zuilen wij onderzoeken op welke wijze de zelfstandigheid van de Stadsgehoorzaal kan worden ver sterkt en hoe de Stadsgehoorzaal organisatorisch het best geposi tioneerd kan worden. Wij willen de mogelijkheden hiertoe inven tariseren zonder nu al als rand voorwaarde mee te geven dat een verdergaande verzelfstandiging budgettair neutraal gerealiseerd moet kunnen worden'. Hoop geld Dat is precies het probleem waar mee Van der Windt zit: zo'n priva tisering kost een hoop geld. Bo vendien, ook na de pnvatisenng sponsoren van activiteiten. Hier voor is jaarlijks een kwart miljoen beschikbaar. Voor onder meer Jeugdstad (25.000 gulden) en sport (35.000 gulden); de overige 190.000 gulden wordt toegewezen op grond van ingediende voorstel len. Half miljoen Dit is het nieuwe beleid van b en w: niet langer organisaties of in stellingen financieren met een vast bedrag, maar geld uitkeren aan de hand van de activiteiten die worden georganiseerd. Dat be tekent bijvoorbeeld dat zowel de kinderopvang als de club- en buurthuizen/dienstencentra een half miljoen gulden minder 'auto matisch' op de giro gestort krij gen, maar aan de hand van het or ganiseren van activiteiten weer een hoop -of zelfs meer, heeft een wethouder vorig jaar ge zegd- terug kan krijgen. De voorwaarden waaraan die activi teiten moeten voldoen om in aan merking voor subsidie te komen zijn: een vangnet bieden, zelfred zaamheid bevorderen, maat schappelijke participatie bevorde ren en bijdragen aan cultuurbe houd en -ontwikkeling. In totaal, zo was vorig jaar afge sproken, moest 2,6 miljoen gul den op subsidies worden bezui nigd. 'Op basis van politiek-maat- schappelijke afwegingen' hebben b en w dit teruggedraaid tot bijna 2,2 miljoen. Dit 'verlies' wordt op andere posten weer ingehaald en volgens wethouder H. Royers (fi nancien) ligt het college dan ook op schema. Bij de nog in te vullen bezuini gingsposten hoort ook het Visse rijmuseum. De gemeente was er tot voor kort vanuit gegaan dat de exploitatie van het museum naar de nieuwe stadsprovincie 20U gaan. Maar nu dit niet doorgaat, moeten b en w zich beraden in hoeverre bezuinigingen op het "Visserijmu seum mogelijk zijn. Door Pieter Vermaas Kittens, vol wassenen kort hariger) langharigen Perzen, 'huis katten' en ga zo maar door: allemaal wer den ze afgelo- gekeurd trj dens de Ame rikaanse kat tensnow in Vlaardingen. Foto Roel Dijkstra MaassluisTn de nacht van zater dag op zondag zij n op de Rontgen- dreef in Maassluis twee Vlaardin- gers van 1? en 20 jaar aangehou den wegens mishandeling. De jongeren verstoorden het feestje dat aan de gang was in een woning aan de Rontgendreef. Daarbij liepen de gemoederen zo hóbg op dat de ruzie op een vecht partij uitliep. Eeni 19-jarige Maasslui zenaar wérd dusdaug m zijn rug ge schopt. dat hij ter observatie naar het Holy Ziekenhuis is overge bracht. Tegen de twee daders is proces-verbaal opgemaakt. Vlaardingen In dc nacht van zondag op maandag is een 40-jan- ge automobilist uit Vlaardingen ingesloten voor het rijden onder invloed. De man werd rond mid dernacht aangehouden op de Wai- notendreef m zijn woonplaats. Uit de blaastcst bleek dat hij 2,2 pro mille in zijn bloed had. De politie legde hem een rijverbod op voor 24 uur.- Rond half drie maakte de man op nieuw aanstalte om in zijn wagen te stappen. Hij werd daarop inge sloten op het bureau. Ook bleek dat de auto niet was verzekerd. De man kreeg dus twee processen verbaal opgelegd. Schiedam Vandalen hebben donderdag- en vrijdagnacht bij een tennisvereniging aan de Zoomweg in Schiedam enkele baldadigheden uitgehaald Er werd olie op de tennisbanen gego ten. zand in de uitlaat van een graafmachine gestopt en van een aanhanger liet men de banden leeglopen. De politie heeft hierop besloten vaker te surveilleren bij de tennisvereniging. Vlaardingen Op de Maassluisse- dsjk in Vlaardingen is vrijdagmid dag een 31-jarige Maassluizer aangehouden. Hij had te diep in het glaasje gekeken en blies 1,2 promille. Tegen de man werd pro ces-verbaal opgemaakt. Zaterdagavond verloor een 23-ja- rige Vlaardinger op de Holyweg in zijn woonplaats de macht over het stuur en botste tegen een boom. Nadat hij de blaastest had gedaan, bleek dat hij 0,7 promille in zijn bloed had zitten. Schiedam De politie van Schiedam heeft zondagochtend twee"-, snelheidscontroles uitge voerd.- Op "de Burgemeester Knappert- laan werden 210 voertuigen ge controleerd, waarvan er elf te hard reden. De hoogste snelheid bedroeg 71 kilometer per uur. Op de Nieuwe Damlaan werden 176 auto's gecontroleerd, waarvan er vijf te hard reden. Hier was de hoogst gemeten snelheid 75 kilo meter. Tegen de overtreders werd proces-verbaal opgemaakt. Dóór Ben van Haren Vlaardingen De bewoners van de 720 PLN-flats in de Zuidbuurt hebben afgelopen weekeinde per brief te horen gekregen wat er met "hun woningen gaat gebeu ren. Vier flatgebouwen, met in to taal 180 woningen, zullen worden vervangen door 219 eengezinswo- ningèh. Van de overblijvende flats, zal het merendeel voorzien worden van lift en centrale ver- warfifing. In gezamenlijk overleg hebben de bewöïiersvereniging PLN-72Ö Zuidbuurt en de Stichting Wo ningbedrijf Vlaardingen {SWV een en ander besloten naar aanlei ding van een enquete onder de huurders. In september wordt be gonnen met de renovatie van drie flatgebouwen aan de Dr. Wiardi Beckmansingel 275-363, Johan nes Poststraat 1-89 en Sam.Es- meijerstraat 1-89. In mei krijgen de huurders de plannen thuis ge stuurd. Uit de eind vorig jaar gehouden enquete blijkt dat 76 tot 84 pro cent van de huurders kiest voor een grote renovatie van hun flat gebouw. Deze uitslag heeft het woningbedrijf en de be wonersver- Vlaardingen „Nice profile. Very, very nice," klinkt het in de Vlaar- dingse Oude Lijnbaan. Keur meester Pam Delabar schieten woorden tekort om Cot Tori Pooh Bear II te omschrijven, de mooi ste raskat in de categorie gecas treerde en gesteriliseerde katten. Eigenaar Kai Verlaan knikt goed keurend: weer een keurmeester die Pooh een eerste plaats op speldt. Het is een van de vele iïnales die zondagmiddag wordt gehouden op de Amerikaanse kattenshow; een initiatief van de Dutch Purr- puss Club. Kittens, volwassenen, kortharigen, langharigen, Perzen, 'huiskatten', en nog heel wat meer categoneen: allemaal voe ren ze de strijd die maar om één vraag draait. Wie is de mooiste? Wie denkt dat er over smaak niet valt te twisten heeft het mis, legt Dutch Purrpuss-voorzitter Ton van der Sman uit. „Voor elk type kat hebben keurmeesters en fok kers een internationale standaard opgesteld. Hoe dichter een kat die standaard benadert, hoe beter hy. of zij is. Daarbij maakt het niet uit of het een kater of poes betreft" En om helemaal niets aan het toe val over te laten, wordt elke kat door alle vier de Amerikaanse keurmeesters beoordeeld. Twee keurmeesters keuren per catego rie, de andere twee kennen pun ten toe in het 'All Breed' klasse ment, waarin alle rassen tegen elkaar uitkomen. Eén onder scheid blijft echter. „Katten uit de categorieën kittens, volwassenen en castraten komen nooit tegen elkaar uit," verklaart Kai Verlaan. „Want dan zou je appels en peren gaan vergelijken," Rustig volkje In tweetalen worden de nummers van de katten via een microfoon opgeroepen. Samen met andere kattenbezitters uit Nederland en andere Europese landen sieept Kai zijn roodgemarmerde kortha- rige Manx om de zoveel tijd naar een andere keurder. Het interna tionale deelnemersveld zegt iets over het hoge schoonheidsniveau van de katten. Dierenliefde en sportieve strijd komen voor de kattenbezitters op eniging verrast. Adjunct-directeur irAH.G. Rouwers, die het overleg heeft ge leid, zegt: „Wij hadden niet ver wacht dat zoveel mensen voor het basisplan plus lift en centrale ver warming zouden kiezen. Voor sommigen betekent het toch een huurverhoging van meer dan 200 gulden per maand. De mensen blijken bereid om voor hogere woonkwaliteit te betalen." De bewonersvereniging heeft met het slopen van vier flatgebouwen ingestemd onder de nadrukkelij ke voorwaarde, dat de herhuisves ting van de bewoners wordt gega randeerd. De gemeenteraad moet uiteindelijk beslissen over de ste- debouwkundige invulling van de Zuidbuurt. Variatie In het nu getrokken plan wordt in het hart van de Zuidbuurt een aantal blokken van eengezinswo ningen gebouwd en tussen de flat- blokken, die dwars op de Ary Kop- laan staan, twaalf vijfkamerwo ningen. Het merendeel bouwt SWV in de koopsector maar 78 eengezinshuizen zullen voor 750- 900 gulden per maand in de ver huur gaan. de eerste plaats. Dat wordt nog eens onderstreept als aan de an dere kant van de hal, bij de bar, een man zijn stem verheft, daar mee de relatieve rust doorbre kend. „Wat is dat nu?," zegt een vrouw verschrikt achterom kij kend. „Je gaat hier toch niet staan zuipen op zo'n show?," luidt haar wat voorbarige oordeel. Nee, ge zelligheid en rumoer komt bij de kattenshow zeker niet op de eer ste plaats. De kattenbezitters vormen een rustig en onopval lend volkje dat elkaar op verschil lende shows in het land steeds weer tegenkomt, en vaak al van tevoren weet van welke viervoe- Rauwers: „We willen in de Zuid buurt de mogelijkheid bied an om te blijven wonen. Ook als kinde ren zelfstandig worden of een ge zin met kinderen vormen. Daar om hebben we gekozen voor meer variatie in woningtypes en diffe rentiatie in de huurprijzen. Met alles van hetzelfde krijg je ont wikkelingen die wij in een woon buurt juist willen tegen gaan." In totaal krijgen elf van de zeven tien blokken een grondige reno- vatiebeurt. Twee blokken aan de Samuel Esmeijerstraat 91-161 en 163-233 krijgen uitsluitend een in greep, waarbfj achterstallig on derhoud wordt weggewerkt en en tree en trappenhuis worden opge knapt en afgesloten. Alle bewo ners krijgen in de loop van dit jaar een formulier toegestuurd waarop zij hun' woonwensen kenbaar kunnen maken. De sloop van de vier blokken aan de Prof. Rutgersstraat 82-296,143- 213 en 289-359 is gepland in de ja ren 1999/2000. De eerste renova- tiewerkzaamheden aan de andere blokken beginnen in september. Uitgangspunt is dat pas met slo pen wordt begonnen als de over blijvende dertien blokken met 540 flats zijn opgeknapt. kan de gemeente niet de handen van de Stadsgehoorzaal afhalen, vindt Van der Windt. „De ge meente zal altijd subsidie moeten blijven verlenen aan zo'n thea ter." Maar haast met de privatise ring heeft de wethouder niet. Hij wacht liever af hoe de verzelfstan digingen van theaters in de regio de komende jaren verlopen. Om zijn collega's de wind uit de zeilen te nemen bij de voor vol gend jaar geplande discussie met de raad over de verzelfstandiging van de Stadsgehoorzaal, is Van der Windt er dan ook veel aan ge legen om de opgelegde bezuim- gingsbijdrage-te halen. Voor dit jaar wordt de opdracht (175.000 gulden) niet gehaald. Er is slechts 129.000 gulden ingevuld. Ook ters de grootste concurrentie is te duchten. Dan breekt de laatste, all breed-fi nale aan, Keurmeester Boris Ter- on onderwerpt de twaalf finalis ten één voor één aan een onder zoek. De nerveuze baasjes probe ren elke gelaatstrek van de stoï cijnse keurmeester te doorgron den: maken 'we' een kans, of ver liest 'ie? Oordeelt de keurmeester wel eerlijk, of doet hij opnieuw zijn reputatie eer aan alleen maar voor de daaropvolgende jaren, waarm steeds 350.000 gulden min der moet worden uitgegeven, is de afgeslankte begroting nog met rond. Er is -op papier- 294.000 gulden gevonden. De rest moet volgens b en w worden geïncas seerd door onder meer een ver hoogde opbrengst uit de pacht van de bar. Een groot deel van de bezuiniging bij de Stadsgehoorzaal wordt ge haald door het schrappen van de cultuureducatie. Met ingang van 1 juli komt hierdoor een baan te vervallen en wordt een behoorlijk bedrag bespaard. Om dit verlies te compenseren, hebben b en w be dacht een deei van deze besparing aan te wenden voor jeugdbeleid. Het gaat daarbij vooral om het Perzen hoog te waarderen? Die bange voorspelling blijkt even later maar al te juist: Cot To ri Pooh Bear II krijgt slechts een negende plaats van keurmeester Boris Teron toegewezen, terwijl hij door drie eerdere keurmees ters nog tot castratenkoning was gekroond. Even moet Kai Verlaan slikken, maar direct daarop herpakt de Amsterdammer zich: „Teleurgesteld? Welnee! Hij heeft het hardstikke goed gedaan. Hij is toch drie keer eerste geworden." De katten zal het ondertussen een worst zijn. Al vanaf de vroege och tend zyn zij beetgepakt en van on der tot boven bevoeld en bekeken. Doorgaans hebben zij dat zonder mokken doorstaan. Echter, bij de laatste finale, op het moment sup rème, zijn degene die er wakker en fris uitzien op de vingers van één hand te tellen. Ook sommige kattenbezitters zien het. „Die beesten worden het ook zat, hoor," bevestigt een eigenaar on gevraagd. Uiteindelijk wint kat nummer.204 in de categorie 'castraten'. Deze 'shaded cameo' wordt door zjjn Oostenrijks baadje Rosmarie Sch- nurk bijna doodgeknuffeld. De prachtkat uit Graz rekt zich maai- eens verveeld uit, besluit weer te gaan slapen, en werpt nog een laatste blik op eigenaar Schnurk. 'What's in a name?', verraadt het fijn getekende snuitje nog net. Maandag 18 maart SCHIEDAM NPB Schiedam. Interreligieuze fo rumavond, 20. OOu. ROTTERDAM SKVR. Keyboards en synthesizer uit voering, 19.00u. Uxor Theater. Frank Boeijen, 20,15u. Oude- of Pelgrimsvaderkerk. Malcolm Bit- son, 20.15u. Rotterdams Conser vatorium. Beethoven-Zimmermann Project. R'damsch Studenten Ge zelschap.0ichtkunstr2Q.QQu. Zang en Verhalen, 23.00u. Dinsdag 19 maart SCHIEDAM Senioren school. Voedselcursus, 14.30u. Podium. Jamsessie, 21.30u. ROTTERDAM Calypso 1: The Usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Calypso 2: 'Nixon' (al) dag. 8.15. Calypso 3: 'Seven' (16)- dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Rlksbioscoóp: 'Legend of the Fall' (12) dag. 12-3.15. Cinerama 1: 'Ju- manji' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30-9.30. Cinerama 3: leaving Las Vegas' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30.Cinerama ^.'Danger ous Minds' (al) dag. 4-6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15. Cinerama 5: 'Showgirls' (16) dag. 6.45-9.30 do. vr.ma.di. ook 1.15-4. Corso: 'Heat!-. (16) dag. 1-4.30-8.30. ImaxThea- - ter: The LivingSea' (al) dag. 2-4. be^, halve ma. vr. ook 10.00, 'Africa: The Serengeti' (al) dag. 3. behalve ma.^ 'Casino' (16) dag. 8,45. 'Ace Ventu ra' When nature calls (al) dag. 7, Venster 1: 'Blue In the face' (al) dag. 8-10. vr.za. ook 24. Venster 2: 'Pickpocket' (al) dag. 7.30._zo.wo. ook 2.30. 'Milagro en Roma' do. 9.30. 'Cartasdei Parque'vr.9.30 'El Verano de la Senora Forres'za. 9.30 ,'La Viuda de Montiel zo.vr. 2.30. 'Un Domingo Feiiz'2O.vr.9.30. 'Yo Soyel Que tu Buseas' ma. 9,30. 'Fabula Delia Palomera' di. 9.30. 'Erendira' wo. 9.30. 'Clockers' (16) vr.za. 11.15Venster 3;'Camdor' (al) dag. 8. 'Smoke' (16) dag. 9.30. beMoa.,, 'Zusje' (16) vr.za. 24. Venster 4: 'Pasolini, Un Delrtto itaVtanio' (al) dag. 7.30. "The Incredible story of I Two Girls in love' (16) dag. 9.30.7, vr.za, ook 11,30. Lumière 1: 'Ace Ventura' When Nature Calls (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. lumière 2: 'Clueless' (al) dag. "4-6.45-9.30, do. vr. ma.di. ook 1.15. Lumière 3:Wai ting to exhale' (al) dag. 4-6-45. 'Sud den death* (16)'dag. 1.15-9.30. lu mière 4: The American President' (al)dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Rex: 'Pink Ladles' (18) dag. 12.00. Thalia: 'Casino' (16) dag. 12.45-4.30-8.-15. Kindermatinees: Calypso 1: 'De Boefjes' (al)za.zo.wo, 1.15-4, Cine rama 4: 'A little pnrscess' (al) za. zo. wo. 1.15. Cinerama 5: 'De Boef jes' (al)za.zo,wo. 1.15-4. Imax: 'Po cahontas' (al)za.zo. 12-5. Lumïere 2: 'Babe'(al)za.zo.wo. 1.15. Lumiè re 4: 'Pocahontas' (al) Ned. za.J5 zo. wo. 1.15-4. Venster 1: 'Langleve,Ó de Koningin' (al) Ned. zo.wo. 2. Ven-1 ster3: 'Pinkeltje' (al) Ned.wo. 2.30.'^ Venster 4: 'Mijn eigen tijger' (al) wo, 4- Hoek van Holland De strijd om de vacante stoel van voorzitter van de Hoekse deelgemeenteraad lijkt volop te zijn losgebarsten, na-, L dat de afgetreden deelraadsvoor- zitter Willie Doorn-van der Hou-^ wen tot burgemeester van Ame- rongen is benoemd. Hoeks Welzijn ontkent met klem" dat vorige week is afgesproken - dat het CDA twee weken de tijd* zou krijgen om een nieuwe voor zitter te leveren. De plaatselijke groepering heeft Leen Vreug- denhil voor die plek naar voren gesehoven. Hij zit nu in het dage lijks bestuur met de portefeuille ruimte. „Wij zjjn destijds akkoord gegaan met Willie Doorn als persoon en op grond van haar bestuurlijke, kwaliteiten. Maai- in het coalitie- akkoord is zeker niet gesteld dat het CDA daarmee automatisch de voorzitter zou leveren," aldus een van de onderhandelaren van,',, Hoeks Welzijn. PvdA en CDA hebben al laten we ten niet akkoord te gaan met Vreugdenhil als voorzitter. Hoeks Welzijn op haar beurt ziet niets in Cees van der Pol of Rob Beequé als voorzitter van de deelgemeen- teraad. Van der Pol heeft overi gens zelf al laten weten niet be schikbaar te zijn, omdat de func tie niet te verenigen valt met zijn werk als leraar op het Zandevelt College. Becqué is eveneens een vraagte ken omdat hij wellicht een wet houderszetel in de Rotterdamse raad kan gaan vervullen, wanneer daar althans de politieke proble men worden opgelost. Door Menno Haddeman Schiedam Een voorlichtings campagne, posters in de kantines van de sportclubs, sandwichbor- den op straat en vermeldingen in de clubbladen gingen vooraf aan de afgelopen weekeinde gehou den alcoholcontroles in het Har- gapark en op de Sportlaan in Schiedam, Maar zaterdagmiddag leek het alsof de agenten, met zo veel publiciteit vooraf, helemaal geen zin hadden bekeunngen uit te delen. „Dat klopt," zegt brigadier Rene Scheers, „liet is beter automobi listen van tevoren te vertellen dat wq streng gaan controleren zodat ze hun auto laten staan." Volgens Scheers leeft er een groot misver stand bij de bevolking, dat als de politie geen bekeuringen uit schrijft, ze de pest erin heeft en de controle als mislukt beschouwt. „Het tegendeel is waar. Wij zijn juist blij als geen enkele idioot straalbezopen in zijn auto stapt," meldt Scheers. Het alcoholgebruik onder spor ters liep volgens Scheers de laat ste tijd de spuigaten uit. Vandaar dat de Schiedamse sportievehn- gen de komende maanden na de wedstrijd of de training regelma tig in het pijpje van de politie moeten blazen. „Dat die gasten zoveel zuipen, is niet ons pro bleem maar dat ze daarna massaal de auto instappen is een slechte zaak. Met de voorlichtingscam pagne en de controles proberen we de sporters zover te krijgen dat Met zeven man voerde de Sch iedamse politie zaterdagmiddag een alcoholcontrole uit in het Schiedamse Hargapark, speciaal gericht op onder invloed verkerende sportende automobilisten. Foto Roel Dijkstra ze niet zelf naar huis ryden, maar dat overlaten aan hun nuchtere partner of een taxichauffeur. Wanneer ze dat niet doen en wij ze moeten rijden, kost ze dat mini maal 350 gulden," vertelt Scheers, De boetes voor dronken achter het stuur zitten, lopen snel op. Wanneer een automobilist meer dan 0.5 promille (drie glazen bier) alcohol in zijn bloed heeft, gaat dat al geld kosten. Met meer dan 0.8 promille (vijf glazen bier) in het bloed kunnen de boetes oplo pen tot tweeduizend gulden en in vordering van het rijbewijs. „Du re biertjes worden het dan hoor," benadrukt de brigadier. „Dronken achter het stuur zitten wordt door de wetgever gezien als misdrijf. Bij geen enkel delict kan justitie zoveel eisen van een da der als bij dronken achter het stuur zitten. Een automobilist is verplicht mee te werken aan een blaastest. Ook een bloedonder zoek mag hij met weigeren. Een verdachte van bijvoorbeeld een verkrachting komt er wat dat be treft gemakkelijker af. Hij is niet verplicht bloed af te staan voor een DNA-onderzoek." Met zeven man voerde de Schiedamse politie zaterdagmid dag de alcoholcontrole in het Har gapark uit Op alle uitgangswe gen vingen de agenten de auto mobilisten op. Er was geen ontko men aan, behalve over het fiets pad Dit pad leidt echter direct naar het aan het park gelegen po litiebureau. Een automobilist moest dus wel over erg veel lef be schikken om aan de controle te ontkomen en direct het hol van de leeuw binnen te rijden. Al snel werd in de sportkantines bekend dat de politie stond te con troleren. Voor de notoire drankor gels was dat reden om een taxi te bellen. Hoe later het werd, hoe meer taxichauffeurs en voor het karretje gespannen vriendinnen de controleposten van de politie passeerden. Anderen kwamen lo pend naar de agenten toe om even te blazen. Zij wilden zien of zij in staat waren te rijden. Lachend lie ten de dienders de sporters bla zen. Na drie uur hielden de agenten het voor gezien. Van de in totaal 143 gepasseerde automobilisten had er één teveel gedronken. Met 0.6 promille alcohol in zijn bloed moest hij een boete van 350 gul den betalen. „Voor ons was het een geslaagde controle. Ik ben blij te merken dat zoveel mensen hun auto hebben laten staat of een nuchter persoon hebben laten rij den,'' stelt Scheers. Zondag rond half zes hield de po litie opnieuw een alcoholcontrole, nu op de Sportlaan. Vande 106 ge controleerde automoblisten had den er twee teveel gedronken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1