Schrik zit er goed in bij bewoners Schiedam-Zuid m JA Tien nieuwe eiken op kruising Westlandseweg Oppositie verwijt Vlaardings college gebrek aan visie 'Een McDonald's is best, maar niet voor mijn deur' Fout! Fietscursus voor vrouwen 'Asbest Opgelet' Ouder worden in allerlei landen Scholieren aan zet Lezing Carolijn Visser Boerenerven en stillevens ,k - v .1 Woensdag 20 maart 1996 Rotterdams Dagblad Dinsdag 19 maart 1996 Bewoners van Groenoord lopen de komende weken een grote kans bekeurd te worden door de controleurs van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam als ze hun vuil te vroeg op straat zetten of niet goed aanbie den. De tijd dat door de milieu-controleurs waarschuwend fiuorise- rende stickers ('Fout! Deze huisvuilzak staat te vroeg buiten') werden geplakt op de grijze afval-maatcostuums ligt dus kennelijk achter ons. De ONS'ers kennen geen pardon meer. Goed! Voortaan krijgen de afval-criminelen een prent van negentig piek. Goed! Heel goed! Met een in een advertentieblad én op het tv-mozaïek gepubliceerde mededeling worden extra controles in Groenoord aangekondigd. Fout! Die mensen daar kijken wel uit. Ja, een paar weken gedragen de vuil-overtreders zich waarschijnlijk wei. Maar als de ONS z'n kont heeft gekeerd, gaan de zakken, dozen en bundeltjes oud papier toch weer 's avonds de stoep op. Of valt hen toch normbesef bij te bren gen? Ik hoop het, maar heb er een hard hoofd in. Nee, controles moet je niet aankondigen. Dan missen ze het juiste effect. Ik kan trouwens toch niet met mijn pet bij het Schiedamse afvalbe leid. Je zal avonddienst hebben gehad en 's ochtends iets langer wil len blijven liggen. Kan niet. Om 8,00 uur komt de vuilnisman en voor 5.00 uur ('s morgens) mag je niets buiten zeiten. Da's lekker zeg. Goed, de gft-containers die onlangs her en der in de stad zijn ge dumpt omdat de niet zo lang geleden met veel bombarie in de Woud- hoek geïntroduceerde bio-bak. nog geen logisch vervolg heeft gekre gen in de andere wijken, lijkt een aardige zet. Maar van ethiek heb ben sommigen bij de ONS weinig kaas gegeten. De Van Swindensin- gel (daar is 'ie weer) in Oost. Nou staan daar de glasbakken al niet be paald handig, de betonnen gft-cocons recht daar tegenover op de an dere hoek van de straat, lijken zó uit delueht te zijn gevallen; midden en schuin op het trottoir. En weer een stuk verder staat een kleding- bak. Fout! Overigens vraag ik me af hoe het er in de keukens aan toe gaat. Zakje voor het gft, doosje voor glas, vuilnisbak voor vuil, tasje voor oude kranten en emmertje voor batterijen? Zal toch niet! In Maassluis wordt ai enige tijd gebruik gemaakt van zogenoemde milieu-parkjes. Alle containers bij elkaar; handig voorde gebruiker en niet zo storend als her en der een bak. Inmiddels is de poepzuiger weer in Oost gesignaleerd en is het hondentoilet aangeharkt Be nieuwd wanneer er een milieu-parkje wor/it geopend. Maak'er een of ficiële happening van met wethouders, hoge ONS-mensen, drankjes en hapjes. Maar kijk uit hè, het is er glad. SANDER SONNEMANS Kluphuis Oost zoekt vrijwilligsters die andere vrou wen willen leren fietsen. Hiernaar is veel vraag omdat veel -vooral Turkse- vrouwen hebben 'ge merkt dat een fiets een prima vervoermiddel is. De fi etsles i s op din sdag van 915 tot 1115 uurVoor deel neemsters en vrijwilligsters is kinderopvang moge lijk. Wie zich wil aanmelden, kan bellen naar het Klu phuis, telefoon 4735435. Onder dc naam 'Asbest Opgelet' heeft de gemeente Schiedam in samenwerking met de NV ONS een fol der gemaakt voor particulieren die asbest in en om het huis wijlen (laten) verwijderen. Op basis van de nieuwe landelijke regelgeving (hel Asbestverwijde- ririgsbesluit) zijn in de gemeentelijke bouwverorde ning regels opgenomen over het verwijderen en af voeren vari asbéstbevattende materialen uit gebou wen. De vezels waaruit asbest is opgebouwd kunnen scha delijk zijn voor de gezondheid. Landurig inademen van de asbestvezels die vrijkomen bij sloopwerk zaamheden kan kanker veroorzaken. Voor het ver wijderen van asbest is in de meeste gevallen een ver gunning nodig. De folder is verkrijgbaar in het stadkantoór, bij de bibliotheken en de ONS. Vlaardingen In dienstencentrum West staat 27 maart om 9.30 uur een thema-morgen over ouder worden in verschillen de culturen op het programma. Een seniorenvoor- lichter van de GGD geeft informatie over de dage lijkse woon- en leefsituatie van ouderen in landen over de gehele wereld. Ook komt de omgang met (klein)kinderen, ziekte en gezondheid en positieve en negatieve kanten van het ouder worden aan bod. Tijdens de bijeenkomst staan een diaserie en een spel centraal. Circa honderd jeugdige schaaktalenten uit de regio proberen woensdag 27 maart de prijs voor de best spelende school te winnen. Het schoolschaaktoer- nooi wordt in de vèstiging van openbare basisschool De Dolfijn aan de Utrechtlaan gehouden en begint om 13.30 uur. Het is de achtste keer dat De Dolfijn dit toernooi organiseert. De scholieren spelen in drie leeftijdsgroepen. Voor dé winnaars van iedere groep zijn er leuke prijzen te winnen. Carolijn Visser, die ter gelegenheid van de boeken week het essay 'Het Goud van Bonanza* heeft ge schreven, houdt donderdag 21 maart een lezing in de Koningshof. Visser reist al vanaf haar vijftiende en schrijft daarover. Vooral over gewone mensen in min of meer gewone omstandigheden. In eerder werk heeft ze zich geprofileerd als een betrokken en kri tisch waarnemer. Tijdens de lezing in Maassluis vertelt Visser onder meer over het Eeuwig El Dorado (thema van de boe kenweek). Na de pauze is er gelegenheid tot het stel len van VTagen. Gratis toegangskaarten zijn verkrijg baar bij Boekhandel Koningshoek. In de hal van het stadhuis in Maassluis zijn tot woensdag 1 mei foto's te zien uit de serie 'Boerener ven' van Martin Luijendijk. Het idee voor deze serie ontstond tijdens een schaatstocht, die langs de ach terkant van boerenbedrijven voerde. Luijendijk legt de erven vast op grote kleurenfoto's, waardoor eik detail zichtbaar is. Het werk is tijdens openingsuren van het stadhuis te zien. Liefhebbers van stillevens kunnen deze maand te recht in het gemeentemuseum aan de Zuiddijk. Daar is een selectie werken van de kunstenaars Jeanne Bieruma Oostrng en Otto de Kat te zien. Beide schil ders zijn sterk beïnvloed door het werk van Pierre Bonnard. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Pieter Vermaas Schiedam Lange tijd is het goed gegaan. Incidenten waren op de vingers van één hand te tellen en voor het wonen in het Rotterdamse havengebied moest 'slechts' de prijs van wat stank en geluid worden betaald. De brand aan de Keilehaven en de chloorwolk heeft die illusie van onkwetsbaarheid ruw verstoord. Dat de ramp achteraf bleek mee te vallen, zorgde dan voor enige opluchting, maai' de mentale schade bij menig Schiedam-Zuid-bewoner lijkt nog niet gerepareerd. 'Hoe gevaarlijk is het hier?' 'Op wat voor manier worden we in de toekomst over incidenten geïnfor meerd.' 'En kunnen we überhaupt wel op de autoriteiten rekenen als het gaat om eerlijke berichtge ving in rampsituaties?' Die vra gen stonden gisteravond centraal tijdens een ledenvergadering van de Bewoners Vereniging Schiedam-Zuid (BVSZ). Deskundigen berekenen steeds weer dat de kans op een milieu ramp vele malen kleiner is dan de kans op een verkeersongeval met dodelijke afloop. Ongetwijfeld zal dat waar zijn. Maar het neemt niet weg dat de brand aan de Keileha ven sluimerende angstgevoelens plotsklaps flink heeft aangewak kerd. Ramen dicht Die angst liep als een rode draad door de reacties van de bezorgde en soms ronduit emotionele be woners van Schiedam-Zuid. „Ik ben al jarenlang beveiligingsbe ambte." merkte een niet op zijn mondje gevallen Gorzenaar op. „Ik weet dus waarover ik spreek en neem nou maar van mij aan: ik zie bij bedrijven soms hele rare dingen. Dan vraag ik me af waar om ik de inspecteurs van DCMR bijna nooit zie." Maar dat ging René Kuyper, toch wat te ver. De stafmedewerker van de DCMR Milieudienst Rijn mond greep meteen in: „We heb ben de bevoegdheid om elk be drijfsterrein -te bezoeken en we treden daar wel degelijk op, zono dig met boetes. En we controleren bij alle bedrijven. Zo hebben we bijvoorbeeld permanent twee con troleurs bij Shell rondlopen." Vriendjespolitiek Het antwoord stemde de wantrou wende Gorzenaar allerminst te- weden: „Jazeker, maar dat zijn steeds dezelfde controleurs en dan ligt toch het gevaar van vriendjespolitiek op de loer? Nee, ik ben iemand die dóórdenkt. En ik slaap dus altijd met mijn ramen dicht. Want, watje ook aan bevei liging organiseert, die grote klap komt echt een keer. Tot nu toe hebben we gewoon geluk gehad." Maar niet iedereen ziet de toe komst zo somber in. Het leek er zelfs op dat naarmate de avond verstreek het vertrouwen in de preventie en bestrijding van ram pen weer wat toenam. Bijvoor beeld nadat Kuyper uitlegde hoe snel men in actie komt na een melding van een incident bij de DCMR en hoeveel controle er is op bedrijven. Of nadat Shell- woordvoerder Jos Jansen had uit gelegd dat grote bedrijven vee! geleerd hebben van het verleden. En dat ze bij calamiteiten binnen een kwartier een heel crisisteam weten op te trommelen. Bom Het meest geruststellend waren de woorden van Reind van Doom. „Ik kan me uw angst best voor stellen," sprak de vertegenwoor diger van de GGD Rotterdam een bezorgde vrouw toe die meende 'opeen bom te wonen'. „Maar er is ook een andere kant van het ver haal. Er is echt een ontwikkeling waar te nemen dat bedrijven steeds veiliger worden. Daarnaast lijkt het 'vaak erger dan het is doordat men veiligheidshalve met het ergste rekening houdt. Je ziet daarom soms mensen in enge maanpakken lopen, terwijl later blijkt dat die niet eens gewassen hoeven te worden, omdat een inci dent erg meevalt. Opwinden De aanleiding voor de discussie over de veiligheid in Schiedam- Zuid was de'brand aan de Keile haven. Of beter gezegd, in de wij ze van optreden van de burge meester Peper en zijn crisisstaf. Terwijl de vlammen nog maar nauwelijk de lucht in schoten en een angstaanjagende wolk de he mel kleurde, sprak Peper al om 13.00 uur 's middags sussend de regio toe: „Geen gevaar voor de volksgezondheid!" En dat op ba sis van niet meer dan voorzichtige inschattingen. In de rest van de Rijnmond sprak men toen nog van een calamiteit. De bewonersvereniging in Schiedam-Zuid kan zich er nog steeds over opwinden. Natuurlijk is het zo dat een burgemeester ook de taak heeft paniek onder de inwoners te voorkomen, maar een juist advies behoort zwaarder te wegen, vindt de BVSZ. Die me ning werd in de zaal door iedereen gedeeld. Van Doorn: „We praten hier weliswaar over crisismanage ment. waarbij op basis van weinig informatie, heel snel, heel belang rijke besluiten moeten worden ge nomen. En het is ook nog best ber grijpelijk dat op zo!n moment bij de overheid veel gegevens onbe-, kend zijn. Maar zeg dat dan," sloot Van Doorn zich bij de BVSZ aan. In de zaal werd meteen een conclusie getrokken: ï,Het is te hopen dat onze burgemeester Scheeres lering trekt uit wat Pe per fout deed." Aan het eind van de avond ontvin gen de uitgenodigde sprekers nog een aardigheidje voor hun infor matie. Een fles 'Gorzenaartje' viel hen namens de BVSZ ten deel. Dat gebaar diende vooral Shell- vertegenwoordiger Jos Jansen niet verkeerd op te vatten. „Niet op je werk opdrinken, alsjeblieft! voegde een bezorgde toehoor der hem nog snel toe. Rotterdam/Vlaardingen 'Een Mc Donald's in Vlaardingen best, maar niet voor mijn deur'. Dat was gisteren dc inzet van het kort geding dat de familie Van der Wolf en tandarts B.A. Nijland hadden aangespannen tegen de gemeente. Zij zijn bang dat het fastfoodrestaurant aan de West landseweg voor veel overlast gaat zorgen. Hun advovaat mr. J. W. H. Raadgever bepleitte daarom het intrekken van de bouwvergun ning en stelde voor op een andere plek verder te bouwen. „Ik heb begrepen dat de gemeente Vlaar dingen in het Broekpolder-ge bied, aan de andere kant van de rijksweg, een horecagelegenheid wil gaan bouwen. Mijns inziens is dat de ideale plek voor McDo nald's. Daar heeft'geen enkele be woner last van het restaurant." Gewenst Eind 1994 begon de gemeente Vlaardingen met het onderzoeken van de mogelijkheden om in Vlaardingen een filiaal van de Amerikaanse fastfoodketen Mc Donald's te vestigen. Zo'n restau rant in Vlaardingen is volgens de gemeente zeer gewenst, „Dat blijkt wel," meent woordvoerder C. W. J. Schrieks van de gemeen te, „uit een opstelwedstrijd onder Vlaardingse scholieren. Zij moch ten opschrijven wat ze graag zou den willen veranderen in hun stad. Een bioscoop en een McDo nald's waren de uitkomsten. Daarnaast zorgt het restaurant natuurlijk voor meer werkgele genheid." Parkeerterrein Er is, volgens de gemeente, eigen lijk maar één geschikte plaats voor het restaurant in Vlaardin gen: op het parkeerterrein naast het Ibis hotel, nabij de afslag Vlaardingen-West. Andere plek ken zijn ongeschikt. De Broekpol der moet volgens de gemeente groen blijven en op het nieuw te bouwen bedrijvenpark Hoogstad past een hamburgerrestaurant niet in het bestemmingsplan. Daarom is op 15 februari besloten McDonald's een bouwvergunning te verlenen voor het parkeerter rein naast het hotel. Hoeveel scholieren de gemeente ook blij maakt met de komst van de hamburgergigant, de familie Van der Wolf ziet 't anders en vreest voor teloorgang van haar privacy. Ook tandarts Nijland, die zijn praktijk aan de overkant van het te bouwen restaurant heeft, is niet gelukkig met de door de ge meente gekozen plek. Zwerfvuil „Mijn cliënten zijn bang dat het autoverkeer zo zal toenemen dat er overlast onstaat," zegt Raadge ver. „Ook het zwerfvuil en de stank baart hun zorgen." Vooral de familie Van der Wolf zegt veel te duchten te hebben van het restaurant. Zij wonen in hun boerderij aan de Westlandse weg vlak naast de parkeerplaats van het Ibis hotel waarop gaat worden gebouwd. „Het weggetje tussen de boerderij en het hotel zal veel meer gaan worden ge bruikt dan nu het geval is," vertelt Raadgever. „Het is dus duidelijk dat er sprake is van overlast. Daarom vraag ik om het intrek ken van de bouwvergunning." Volgens Schrieks van de gemeen te Vlaardingen zal het wel meeval len met de verkeersdrukte over het weggetje. „Er wordt een nieu we weg aangelegd vanaf de Mara- thonweg waarover veel verkeer zal gaan rijden. Om het gebruik van het door Van der Wolf bedoel de pad te minimaliseren maken we er een éénrichtingsweg van." De Broekpolder als plaats voor de bouw van een filiaal van de fast foodketen is volgens de gemeente geen optie. Schrieks: „De horeca gelegenheid die mogelijk gaat worden gebouwd in dé polder ligt te ver van de rijksweg af. McDo nald's wil dicht langs de A 20 bouwen omdat een groot gedeelte van de doelgroep op doorreis is en snel de rijksweg af en op wil om een hapje te eten" Over ongeveer een week bepaalt de rechtbank of de bouwvergun ning voor het restaurant 'moet worden ingetrokken. Ze waren er vroeg bij, de leer lingen van de groepen 6, 7 en 8 van de Montessorischool uit Maassluis. Morgen is het Nationale Boomfeestdag, maar gisterochtend plantten zè alvast tien eiken op de hoek van de Wagenstraat en Westlandseweg. Een klein aantal, vonden ze zelf ook, maar volgens de medewer kers van het Centrum voor Natuur- en Milieu-educatie waren het grotere exempla ren dan er gewoonlijk worden geplant. Vooraf hadden de leerlingen een bomenles bij gewoond in het Centrum voor Natuur- en Milieu-educatie, waar ze onder meer met hoogte- en diktemeters bomen leerden opmeten en schorsafdrukken maakten. Ook andere scholen hebben zich voor deze bomenles aan gemeld. De belangstelling was zelfs zo groot dat 32 aan vragen niet gehonoreerd kon den worden en er leskisten bijbesteld moesten worden. Alle basisschoolkinderen kunnen al wel morgen naar de voorleesmiddag in de biblio theek, met natuurlijk 'bomen' als onderwerp. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Vlaardingen 'Koek rekenmees ters' (GroenLinks) en 'geen visie' (W2000), dat zijn de voornaamste kritiekpunten van de oppositie op de door b en w van Vlaardingen gepresenteerde bezuinigings plannen om de gemeentebegro ting weer op orde te krijgen. GroenLinks-fractievoorzitter B. E. van der Velde noemt het 'een klein succesje' dat de bibliotheek- filialen blijven behouden. „Wij hebben die actie aangezwengeld, maar ik zou vooral willen zeggen tegen al die duizenden mensen die hun protest hebben laten ho ren: applaus voor jezelf," aldus Van der Velde. „Maar daarnaast wordt op alle terreinen enorm be zuinigd, waarvan een flink deel ons nog onduidelijk is hoe men dat wil bin nenhalen. Aan de ande re kant halen de rekenmeesters net zo makkelijk tonnen tevoor schijn door de inkoop centraal te regelen. Nooit aangedacht om dat te doen," zegt Van der Velde cy nisch, die de zaken eerst met zijn fractie op een rijtje wil zetten voordat hij verder inhoudelijk op de voorstellen ingaat. L. F. M. ten Have (W2000) bekri tiseert de gekozen werkwijze van het college. „Ik ben niet zo voor getrapte besluitvorming. Om een goede afweging te kunnen maken moet je alles tegenover elkaar kunnen zetten. Misschien zou ik liever wat op het wegonderhoud willen schrappen, maar dat kan niet omdat dit nu niet ter sprake komt." De waarnemend-fractievoorzitter van W200Q wijt dit aan het ge brek aan visie bij het college. „Iets nieuws brengen ze niet. Nu wordt de raad weer geconfronteerd met een doorlichting hier en een door lichting daar. Wat het college doet, is de Vooijaarsnota van vo rig jaar nog een keer tegen het licht houden. Hier er wat bij, daar er wat af. Maar de gemeenteraad is er niet voor om het ambtelijk proces nog een keer door te zeven. Dat is boekhouden, de raad moet kant en klare voorstellen worden voorgelegd." Volgens Ten Have schrikken col lege en coalitiepartijen van de be zuinigingsplannen die ze zich vo rig jaar hebben opgelegd: „Aan de ene kant zetten ze diverse clubs op nul gulden subsidie, maar aan de andere kant wordt weer wat geld vrijgemaakt waarop ze toch aanspraak kunnen maken. Dat is wat raar en wreekt het ontbreken van een duidelijke visie. Boven dien zijn er veel te weinig werk processen doorgelicht. In de com missie was iedereen het erover eens dat de bediening in de biblio theken zo sloom is, .naar nu moet daar nog een onderzoek naar wor den verricht. Dóe dat dan eerst, zodat je met een afgerond voorstel kan komen. Dit college moddert maar voort. Dat schiet niet op." M.W. Lensvelt (SGP/RPF/GPV) noemt het 'verheugend' dat de fi lialen van de bibliotheek behou den blijven. „Wij hebben dat vorig jaar in de begroting ook gezegd. Het college komt hiermee voor een groot deel aan onze bezwaren tegemoet." aldus Lensvelt. Dat vindt ook SP-fraetievoorzitter M.J. Kappers: „Dat daar maat schappelijk verzet tegen zou ko men, dat hadden wij het college ook wel kunnen verteilen." Ver der vindt Kappers het 'goed' dal alle bedrijfsprocessen goed wor den doorgelicht. Wel waarschuwt hij het college er .voor te waken dat de motivatie van het perso neel hiermee niet onderuit wordt gehaald. Dinsdag 19 maart SCHIEDAM PodiumJamsessie.21.30u. ROTTERDAM De Doelen. Kl.z. Strijkkwartetten," 20.15u. Dizzy. Lydia van Dam Group, 22.00u. Rotterdams Con servatorium. Beethoven-Zimmer- mann Project. Kl.z. TassoCasusBelli. 20.30u. Theater Zuidplein. Het Volk, 20.30u. Rotterdamsch Stu denten Gezelschap.MumtasJaifty, 22.COu. Mustafa Stitou, 21.00u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Mikrokosmos, 20.15u. Woensdag 20 maart SCHIEDAM Wijk zorgcentrum Thurlede. Sjoelcompetitie, 14.00u. Jeugdbi bliotheek Korte Haven. Voorlees- micdag, I5.00u. De 4Molens. Bingo, 13.30-I6.30u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Carillonconcert Addie de Jong, 16.00-17.00u. Stadsge hoorzaal. 'De zee isoris'land', Vlaar- d/ngs MusicalGézelschap, 20.0Öu.: Harmonie. 'Au' door Artemis; 14.00u. ROTTERDAM Open Hof. Marktconcert, ll.OOu. de Doelen. Gr.z. Lunchconcert,; 12.45u. De Goote. Fratsen, 14.00u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: The Usual Suspects!. (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di; ook 1.15-4. Calypso 2: 'Nixon' (al) dag. 8.15. Calypso 3: 'Seven' (16^- dag. 1.15-4-6.45-9.30, Calypso 2- Riksbioscoop: 'Legend of the Fal£ (12) dag. 12-3.15. Cinerama Il'Ju? manji' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30.,; Cinerama 2: 'Goldeneye' (12) dag., 1-3.45-6.30-9.30. Cinerama 3:i 'Leaving Las Vegas' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30.Cïnerama4:'Dangerv ous Minds' (al) dag. 4-6,45-9,30.; do.vr.ma.di.ookl.15. CineramaS: 'Showgirls' (16) dag. 6.45-9.30 do. vr.ma.di. ook 1.15-4. Corso: 'Heat'. (16) dag. 1-4.30-8.30. imax Thea ter: 'The LivingSea' (al) dag. 2-4. be halve ma. vr. ook 10.00. 'Africa: The. Serengeti' (al) dag. 3. behalve ma. 'Casino' (16) dag. 8.45; ,'Ace Ventu ra' When nature calls (al) dag. 7. Venster 1: 'Blue in the face' (al) dag. 8-10. vr.za. ook 24, Venster 2: 'Pickpocket' (al) dag. 7.30. zo.wo. ook 2.30. 'Milagro en Roma' do. 9.30. 'Cartas del Parque'vr.9.30 'El Veranode la Senora Forres'za. 9.30 "la Viuda de Mondei zo.vr. 2.30. 'Un Domingo Feliz' zo.vr.9.30. Yo SoyeL Que tu Buscas; ma. 9.30, 'Fabula Delia Palomera' ai. 9.30. 'Erendira!, 9.30. 'Clockers' (16) vr.za^ 11.15Venster 3: 'Corridor' (ai) dag." 'Smoke' (16) dag. 9.30. beh.ma% 'Zusje' (16) vr.za. 24. Venster 4:,', 'Pasolini, Un Delitto Italianio' (al); dag. 7.30. The incredible story of' Two Girls in Love' (16) dag. 9.30. vr.za. ook 11.30, Lumière 1: 'Ace Ventura' When Nature Calls (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Clueless' (al) dag. 4-6.45-9.30, do. vr.ma.di. ook 1.15. Lumière 3: 'Wai- tingto exhale' (al) dag. 4-6.45. 'Sud-. den death' (16) dag. 1.15-9.30. Lu-" mière 4: 'The American President' (al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Rex: 'Pink Ladies' (18) dag. 12.00. Thalia: 'Casino' (16) dag. 12.45-4.30-8.15. Kindermatinees: Calypso 1: 'De Boefjes' (al) za.zo.wo, 1,15-4. Cine rama 4: 'A little princess' (al) za. zo.wo. 1.15. Cinerama 5: 'De Boef jes' (al) za .zo.wo. 1.15-4. Imax: 'Po cahontas' (al) za.zo. 12-5. Lumiere 2: 'Babe' (ai) za.zo.wo. 1.15, Lumiè- re 4: 'Pocahontas' (al) Ned. za. zo.wo.1.15-4. Venster 1: 'Langlevé de Koningin' (al) Ned,zo.wo. 2.Ven sters: 'Pinkeltje' (al) Ned, wo.2.30.~ Venster 4: 'Mijn eigen tijger' (al) wo. 4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3