PLN'ers snakken naar start renovatie Politiek als één man achter sluiting moskee i§ 'Maassluis toont geen lef bij bepalen van cultuurbeleid' Spek en bonen Kunstenaars geven visie op natuur 'Phiia del Art' Nieuw trapveldje Blue Notes Chemocar komt langs Romantische schilderijen Bothwoningen kunnen aangepast worden voor bewoners Zuidbuurthoeve genda Rotterdams Dagblad Vrijdag 22 maart 1996 Voor de sectoren cultuur en sport hebben ze in Vlaardingen zoge naamde functionele raden in helleven geroepen. De Culturele Raad (CR), die zich voornamelijk met kunst bezig houdt, en de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR), die zich op andere vrijetijdsbe stedingen richt. Zij hebben voornamelijk als taak om het gemeentebestuur gevraagd en ongevraagd te adviseren over culturele en sportieve zaken. Ze worden gezien als de klankborden van de plaatselijke verenigingen, andere organen en personen die zich op de betreffende terreinen be wegen. Het zyn echter schjjn-demoeratische organen. De voorzitters zijn de wethouders met de betreffende sectoren in portefeuille. Verder zit er van elke gemeenteraadsfractie een vertegenwoordiger in en zijn de overige leden, zogenaamde burgerleden, benoemd door burgemees ter en wethouders. Al eerder heb ik ten aanzien van de VRSR op deze plaats betoogd, dat ik niet begrijp waarom het gemeentebestuur niet de plaatselijke sport entameert om een zelfstandige sportraad te vormen. Zoals ove rigens in Schiedam het geval is. De toenmalige wethouder sportza ken, Agnes van Ardenne, zei me later het hartgrondig hiermee eens te zijn. Overigens liet ze het bij die opmerking en deed er niks aan. HetCDAheeft haar waarschijnlijk juistom die kwaliteit laten promo- '1 veren in de politiek, naar de Tweede Kamer. Burgerleden in VRSR en CR benutten mogelijk hun positie wel eens om wat voor hun eigen club te kunnen betekenen, maar structureel worden zij gebruikt door de politiek. Ze zijn stemvee in de door verte genwoordigers van de gemeenteraadsfracties gedomineerde functio nele raden. Deze week, tijdens de bespreking van de bezuinigingen bij de biblio theek in de CR, maakte wethouder Kees van der Windt dat nogeens pijnlijk duidelijk. Na het aanhoren van de insprekers zei hij deleden van de Culturele Raad te raadplegen 'op het rijtje af. Vervolgens gaf hij het woord aan D66'er Wil van Rijn, daarbij het vooraan in de rij zit tende burgerlid overslaand. In het verdere verloop van de discussie bleken de burgerleden over minder informatie te beschikken dan de politiek gebonden raadsle- '-den, WD'er Pol de Beer zei openlijk wat zijn collega's Van ftyn en ';Wïm Meijer (PvdA) verhulden: „Ais collegepartijen hebben we ons gecommitteerd aan deze bezuiniging." '-Burgerleden in functionele raden zitten er gewoon voor spek en bo- - nen bij. Cultuurlievend en sportminnend Vlaardingen doet er beter 1 -aan zich los van de politiek te organiseren. Ze kunnen best hun eigen boontjes doppen. In zo'n situatie hebben hun vertegenwoordigers de handen vrij om een ongebonden vuist te maken. Het zal steeds meer nodig zijn nu de spoeling dunner wordt I(Trouwens, democratische partijen behoren een streven naar zuivere 'verhoudingen te stimuleren, In eerlijke politiek past de in functione le raden opgesloten vermenging van belangen niet. BENVANHAKEN De tentoonstelling 'Perceptie van Organismen' in Galerie Distanza aan de Dam omvat het werk van zes kunstenaars die zich allen lieten inspireren door de natuur. Er is keramiek te zien van Anne Ten Broek, Deet Kraay, Nicoline Nieuwenhuis en Jan Saarloos. Maijan Warnaar exposeert met sieraden en Han van Hagen met grafiek. De expositie wordt zaterdag 23 maart om 16.00 uur geopend door de Sehiedamse plastisch chirurg G. J. Sonneveld, Hij zal in een, korte speech aangeven hoe een verbinding te maken is tussen kunstvormen en het werk in een academisch ziekenhuis. In Buurthuis Nieuwland aan het Willem Dreesplein hangen in verschillende ruimten kunstwerken van mensen met een (verstandelijke) handicap. In 1991 werd de commissie 'Phiia del Art' in het leven geroe pen. De doelstelling van deze commissie is het bevor deren van de expressiviteit en creativiteit van men sen met een verstandelijke handicap. De schilderijen zijn tot half april tijdens openingsuren van 09.00- 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur te zien. Vlaardingen Jonge voetballertjes kunnen zich uitleven op een nieuw trapveldje bij de Wilhelminasingel in Vlaar dingen. Vanmiddag is het veldje officieel geopend door wethouder T. W. van der Steen. Een wens van veel kinderen uit de buurt gaat hiermee in vervul ling. Het aantal kinderen in de buurt steeg de laatste jaren fors en bewoners verzochten de gemeente vaak .om meer speelvoorzieningen voor de kinderen. De gemeente heeft ook het speelterrein op het plein van de openbare basisschool Jan Ligthart uitgebreid en verbeterd. Onder de titel 'Blue Notes' exposeert kunstenares Bernadette Leijdekkers uit Doorn haar werk vanaf zaterdag 23 maart in het Muziekinformatie- en docu mentatiecentrum Ton Stolk. In haar werk neemt de mens een centrale plaats in, vooral in samenspel met anderen. Het thema jazz is in de afgelopen jaren regelmatig het onderwerp van haar exposities. Zoals de muzi kanten improviseren op een vast thema door het ge bruik van blue notes, zo geeft Leijdekkers telkens op een andere wijze een boeiend beeld van de sfeer die rond een jazzconcert heerst. De tentoonstelling is tot 14 april te zien op werkda gen van 10.00 tot 12.00 uur en op zaterdagen zondag 23-24 maart en 13-14 april tussen 14.00 en 17,00 uur. Inwoners van Maassluis kunnen op maandag 25 en woensdag 27 maart hun milieuboxen met het opge spaarde huishoudelijk chemisch afval laten legen bij de chemocar. Zoals elke maand op de vierde maan dag en de vierde woensdag rijdt de chemocar op die dagen de vaste ronde langs de halteplaatsen. Onder de titel 'Een bouquet romantiek' is tot 18 mei in Gallery Ait Leathering in Maassluis het werk te zien van Jan van der Stelt uit Maassluis. Hij begon twaalf jaar geleden - na zijn pensioen - te schilde ren. Het grootste gedeelte van zijn werk bestaat uit overwegend romantische taferelen in zachte tinten. Het zijn dromerige afbeeldingen die doen denken aan eind vorige eeuw, met een knipoog naar het im pressionisme. Van der Stelt maakt zelf zijn lijsten en stemt deze af op de kleuren uit zijn schilderijen. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Jan Rozendaal, Carelvan der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Carelvan der Velden Schiedam In haar verzet tegen de sluiting van de moskee aan de Vijgensteeg hoeft het bestuur van de Nederlandse Islamitische Fe deratie niet op politieke steun in de Schiedamse gemeenteraad te rekenen. Er is raadsbrede steun voor het voornemen van burge meester R. Scheeres en wethou der L.A. Hafkamp om het reli gieuze centrum op korte termijn dicht te spijkeren. De moskee be schikt niet over de noodzakelijke vergunning. Na een gerechtelijke uitspraak was de gemeente woensdagochtend reeds van plan de eerste en tweede verdieping van het vroegere gebouw van de Bedrijfsgemeensehap Schiemond te sluiten. Naast een moskee zijn er onder meer een socièteitsruim- te, een reisbureau en een begrafe nisonderneming gevestigd. Het pand is verbouwd zonder bouw vergunning. Verder is de door de islamitische stichting gekozen be stemming in strijd met het be stemmingsplan, bevestigde de Rotterdamse rechtbank eerder deze week. De sluiting staat voor B. Oomens (GroenLinks) niet ter discussie, maar ze hoopt wei dat het college haar diplomatieke gaven aan wendt om escalatie te voorkomen. „We moeten hopen op een schui vend standpunt van het moskee bestuur. Het is denkbaar dat het bestuur tyd nodig heeft om ge zichtsverlies tegenover de achter ban te voorkomen. Wellicht dat de tijd in het voordeel van de ge meente werkt." Ook M. Houtkamp (D66) vindt dat de gemeente moet blijven pogen het standpunt uit te leggen. „Er wordt gesproken over de beper king van de godsdienstvrijheid, maar daar is natuurlijk geen spra ke van. Voor ons is het belangrijk dat de overheid optreedt tegen strijdig gebruik van een pand. Het college moet tyd investeren om het verhaal van de gemeente duidelyk uit te leggen." Verrast P. Groeneweg, fractievoorzitter van de PvdA, is vooral verrast door de reactie, die de aangekon digde ontruiming bij de gelovigen heeft opgeroepen. Honderden ge lovigen voorkwamen woensdag dat de moskee zou worden geslo ten. Vandaag maken mogelijk duizenden Turken hun opwach ting in Schiedam om tegen de sluiting te demonstreren. „Het lijkt erop dat het moskeebe stuur de achterban totaal niet heeft geïnformeerd. Deze zaak speelt 5 zeker anderhalfjaar. Dat bestuur had haar aanhang ge woon eerlijk moeten vertellen over het illegale gebruik. Ik vind met dat we een uitzonderingspo sitie voor deze groep kunnen cre- eren door toch toestemming te ge ven voor de moskee. Dan begeven we ons op een hellend vlak." Raadslid Oomens vindt dat de stichting de problemen over zich zelf heeft afgeroepen. „Het be stuur heeft nooit de rol gespeeld die het had moeten spelen. Ze hebben twee jaar geleden de mos kee gekocht en verbouwd zonder iemand in te lichten. Dat gaat niet." Het argument van de gelo vigen dat de gemeente met twee maten heeft gemeten door wél toestemming te geven voor de vestiging van een 'concurrerende' moskee aan het Raam, is volgens de raadsleden niet valide. Houtkamp (D66): „In het geval van het Raam had de gemeente niet zoveel te willen. Daar kon het nagenoeg volgens de regels van het bestemmingsplan. Ik vind het sneu voor de betrokkenen, maar het is niet zo slim om twee zulke drukbezochte gebouwen bij elkaar om de hoek te hebben. De moskeevoorziening is aan de Vij gensteeg niet op zijn plaats." Oomens: „De moskee aan het Raam heeft zich ook aan de ver gunningen moeten houden. Dat bleek toen ze illegaal een koepel op het dak hadden geplaatst. Die moest toen worden afgebroken. Als de gemeente zich nu soepeler zou opstellen, worden ze rechts ingehaald. Bewoners zijn er als de kippen bij om de gemeente aan de bestaande regels te herinneren." Het CDA trekt veel kiezers onder migranten. Toch kiest ook de grootste oppositiepartij in Schiedam de kant van het college. Raadslid Th. Schoenmakers: „Re gels zijn erom na te leven. Dat be tekent natuurlijk niet dat je een club die een foutje maakt direct afstraft. Maar daar is hier geen sprake van. Deze zaak speelt lang genoeg, het moskeebestuur heeft voldoende mogelijkheden gehad om de situatie te veranderen. Het is doodzonde en jammer dat dat niet is gebeurd. Maar dat is niet de fout van de gemeente." Door Ben van Haren Vlaardingen - De plannen van de Stichting Woningbe drijf Vlaardingen (SWV) voor de PLN-flats zijn goed geval len in de Zuidbuurt. Be stuursleden van de bewo- nersvereniging, die net als de directie van de SWV wa ren verrast door de enquête uitslag over de opknap-eisen van de huurders, hebben al leen maar enthousiaste reac ties gekregen. „Het is nu maar te hopen, dat er snel wordt begonnen. Onze leden snakken naar de start van de eer ste opknapbeurt in onze buurt," klinkt het onder het vouwen van het eerste eigen nieuwsbulletin in de buurtwinkel. Volgens de in dat bulletin genoemde planning zal half volgende maand begonnen worden met de renovatie van een proefwoning in één van de dne aangewezen blokken. Half mei zou deze dan te bezichtigen zijn. In mei worden alle huurders van de 720 PLN-flats benaderd met vragen naar hun woonwensen. In 1997 gaan twee blokken aan de Samuel Esmeijerstraat in groot onderhoud en de drie eerstaange wezen blokken in renovatie. Voor 1998 is de renovatie van weer vijf blokken gepland en de nieuw bouw met twaalf vijfkamerwonin- gen langs de Samuel Esmeijer straat en tegenover NS-station Vlaardin gen-West op de grasvel den tussen de bestaande flats. De sloop van vier flatgebouwen met 180 woningen aan de Professor Rutgersstraat volgt dan in 1999 of 2000. Vice-voorzitter Wim Veenman van de bewonersvereniging, die net als voorzitter Van Embden en penningmeester Chattelain, in een te slopen blok woont, zegt: „Het woningbedrijf is optimis tisch over de herhuisvesting van alle 180 huurders in de Westwijk. Wij hebben dit voor de zekerheid wel als randvoorwaarde gesteld voor onze goedkeuring aan het stedebouwkundig plan. Ik zelf wil beslist deze PLN-buurt niet uit. Daarvoor heb ik er te lang prettig gewoond." De plannen voor de renovatie worden voorbereid door een team waarin naast het woningbedrijf, architectenbureau Bouwhulp, De portieken van de flatwo ningen aan de Prof. Telders straat bieden de beste mo gelijkheden voor aanpas singen in het kader van be schermd wo nen. FotoDennes va na er Wel/Roel Dijkstra aannemer Bokx bouw BV en de bewonersvereniging PLN zijn vertegenwoordigd. De vereniging krygt assistentie van de oud stafmedewerker van de Stichting Welzijn, George Herders, die thans verbonden is aan de Neder landse Woonbond. Voorzitter Aad van Embden, in middels ook lid van de landelijk opererende Woonbond, spreekt in het bulletin de verwachting uit, dat gedurer.de de renovatie de hu ren van de PLN-flats worden be vroren, Hij haalt voorts uit naar de PvdA, die hij verantwoordelijk stelt voor de slechte financiële po sitie van het woningbedrijf. „Wij zullen ons tot het uiterste verzet ten tegen invloed van de PvdA op ons woningbedrijf," schrijft hij. „Laten ze eerst de kassa van de gemeente Vlaardingen eens goed beheren. Handen af van onze ver huurder! Snelheid met de realisa tie van het bestemmingsplan." Beschermd wonen Behalve het PLN-eomplex van ze ventien blokken met 720 galerij flats valt binnen de Zuidbuurtont wikkeling ook het complex Bothwoningen, dat eveneens ei gendom is van het voormalige ge meentelijke woningbedrijf. Het bestaat uit 45 eengezinswonin gen, 256 portiekflats en 32 bejaar- denwoningen. De bejaardenwo ningen zijn klein en voldoen niet meer aan de eisen van de tijd. Zij zullen worden gesloopt. Hiervoor in de plaats komen 56 eengezins woningen. Ook heeft de SWV plannen met de portiekflats. In samenwerking met de Stichting PameijerKeer- kring, die zich bezighoudt met projecten voor beschermd wonen, is bekeken in hoeverre in deze flats ook huisvesting kan worden gevonden voor bewoners van de Zuidbuurthoeve. Deze vroegere boerderij biedt volgens Pameijer- Keerkring onvoldoende privacy aan de 22 bewoners en ligt te ver af van de rest van de wijk. Met subsidie van de Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting hebben SWV en PameijerKeer- kring het architectenbureau Ter ry van der Heide uit Den Haag on derzoek laten doen naar nieuwe vormen van beschermd wonen voor eiiénten met een psychiatri sche handicap. Na raadpleging van bewoners van de Zuidbuurthoeve en andere be schermde woonvormen van Pa- meijerKeerkring, blijken de be woners meer behoefte te hebben aan zelfstandigheid en privacy. Tevens blijkt de noodzaak aanwe zig om verschillende niveau's van zelfstandigheid mogetijk te ma ken. Onder het motto: „Gewoon waar het kan, bijzonder waar het moet." Het architectenbureau conclu deerde dat alle woningtypes van SWV in de Westwijk, binnen de geldende financieringsregels van de AWBZ, geschikt te maken zijn voor beschermd wonen. De ruim dertig jaar geleden door de Vlaar dingse aannemer Both gebouwde portiek-etageflats bieden echter meer beschutting dan de galerij flats van het Panagro Larssen Nielsentype. Ze zijn volgens Van der Heide bouwkundig ook ge makkelijker aan te passen. Gedacht wordt onder meer aan het koppelen van vier portiekflats tot een woning voor zeven perso nen, die veel gemeenschappelijk doen. Andere mogelijkheden zijn woningen voor drie of vier perso nen in twee gekoppelde flats. Twee portiekflats, bij voorbeeld op de benedenverdieping, zouden ook gekoppeld kunnen worden tot hulppost met ontmoetings ruimte. De splitsing van een een gezinswoning in twee zelfstandi ge eenheden behoort ook tot de mogelijkheden. Opzet van beschermd wonen is, dat de minst zelfstandige bewo ners in groepen van vier tot acht personen het dichtst bij de ge meenschappelijke ontmoetings ruimte en hulppost wonen. De meest zelfstandige bewoners wo nen individueel op maximaal een kwartier loopafstand. Een eventuele verhuizing van de bewoners van de Zuidbuurthoeve zou begin 1997 kunnen plaatsvin den. Deze bewoners wil men be trekken bij het buurtbeheer. Door Jelle Gunneweg Maassluis Het ontbreekt de ge meente Maassluis aan politieke moed bij het bepalen van plaatse lijk kunst- en cultuurbeleid. Dat concludeert de Culturele Raad Maassluis in een reactie op de ambtelijke nota 'Contouren van een kunst- en cultuurbeleid 1996- 2000'. „Er staat niet één concreet voorstel in deze nota, het zijn al leen voornemens, aanbevelingen en toezeggingen voor onderzoek. Het ontbreekt ze aan enig lef om een werkelijk nieuwbeleid samen te stellen," aldus vice-voorzitter F. van Dalem. Afgelopen zomer sprak de Cultu rele Raad Maassluis (CRM) ook al haar zorg uit over het weinig daadkrachtige cultuurbeleid van het stadsbestuur, in de nota 'Hoofdlijnen voor cultureel be leidsplan'. Toen schreef de ge meentelijke adviesraad dat finan ciële overwegingen de laatste ja ren te veel de boventoon voeren in de besluitvorming. Daardoor be vindt de stad zich in cultureel op zicht in een achterstandsituatie en dreigt ze haar aantrekkelijk heid als stad te verliezen. De gemeentebestuur ontkent nu dat Maassluis slecht scoort met haar cultureel voorzieningenni veau. Een door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten opge steld schema van het doorsnee cultureel voorzieningenniveau van gemeenten, toont volgens het bestuur aan dat het met het kunst- en cultuuraanbod in Maas sluis niet slecht is gesteld. Uit een ander onderzoek (Buys Culturele Profielen) blijkt echter dat de stad met de gemeentelijke uitgaven aan cultuur wel laag scoort ten opzichte van gemeen ten van vergelijkbare grootte. Dat verklaren de ambtenaren als volgt: „Omdat niet alle instellin gen eenzelfde werkwijze hante ren in de begroting, kan op onder delen een vertekend beeld ont staan. Gekeken zal moeten wor den hoe de financiële middelen daadwerkelijk worden ingezet. Met verminderde gemeentelijke uitgaven kan immers nog best, bij nuttige inzet ervan, hetzelfde of méér bereikt worden dan bij een ongestructureerde subsidie," Van Halem reageert: „Op die ma nier wordt vreselijk afgezwakt hoe slecht het is gesteld met Maassluis. Je moet niet naar de kwantiteit van het aantal voorzie ningen kijken, maar naar de kwa liteit. Nu wordt daar volkomen aan voorbij gegaan," In een reactie op de contourenno ta zegt de CRM zelf een onder zoek te willen instellen naar de fi nanciële ruimte bij de verenigin gen en instellingen. Ook wil de adviesraad een onderzoek doen naar de huisvestingsproblemen bij verenigingen en kunstbeoefe naars om op die manier inzichte lijk te maken wat de werkelijke fi nanciële behoeftes zijn van de cultuurvoorzieningen. Hoewel de gemeente zegt de vorig jaar gepresenteerde CRM-nota le hebben betrokken bij het samen stellen van de contourennota, ziet de adviesraad daar nauwelijks iets van terug. „We hebben vorig jaar zomer enkele voorstellen ge daan voor nieuw beleid, maar niet één van deze voorstellen is over genomen. Er worden geen keuzes gemaakt, er wordt alleen terugge grepen op de welbekende kaas schaafmethode. Een inhoudelijke discussie wordt niet gevoerd." Mede om die reden wil de raad dat de voorzitter, de wethouder cul tuur, opstapt en plaats maakt voor een onafhankelijke bestuurder, „Nu speelt het pettenprobleem ons parten. Een voorzitter van een adviescommissie kan niet tegelij kertijd ook wethouder in dezelfde sector zijn. Daar zit een span ningsveld tussen." Enkele andere kritische noten die de CRM naar aanleiding van de contourennota maakt, zijn: sinds de verzelfstandiging van de Streekmuziekschool zijn de cursusgelden flink gestegen waardoor de school niet meer toegankelijk is minder draag- krachtigen; door het beperkte budget moet de bibliotheek in het aantal for matieplaatsen schrappen en de openingstijden beperken; de aandacht voor deelname van minderheden aar. kunst en cul tuur is uiterst mager m de contou rennota; herschikking of verruiming van de financiële bijdragen aan de amateuristische kunstbeoefening is noodzakelijk, omdat deze op al le fronten lager uitvalt dan het ge middelde bij andere gemeenten; de gemeente zegt toe een onder zoek in te stellen naar de accom modatieproblemen bij de vereni gingen en kunstenaars, maar geeft geen tijdpad aan waarin dit moet plaatsvinden; Maassluis ontbeert een goed uit gerust archief en een stadsarchi varis, terwijl dat voor behoud van waardevolle gegevens wel nood zakelijk is; door het ontbreken van een VW doet Maassluis nauwelijks iets aan de uitstraling naar buiten. Van Halem; „Het stadsbestuur realiseert zich te weinig dat kunst cn cultuur van belang zijn voor de leefbaarheid in een stad en het imago naar buiten toe. Cultuur kost niet alleen geld, het levert ook veei goeds op. Er moeten dus keuzes gemaakt worden: asfalte ren we nog vijf straten of geven we de voorkeur aan een kunstzin nig project?" Vrijdag 22 maart SCHIEDAM Teerstoof. Bert Klunder, 20.30u. Filmhuis. The Cliënt', 21.30u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Orgelconcert Gottfried Prefler, 20.00u. Stadsgehoorzaal. 'Dezee is ons land', VlaardingsMusi- cal Gezelschap, 20.00u. MAASSLUIS Aurora-gebouw. Lezing, Scarabee, 20.00u. ROTTERDAM Luxor Theater. The Glory of Gospel- A spiritual expenence, 20.15u. Theater Zuidplein. Gr.z. Antarctica, 20.15u. Pieterde Rijk, 20.30u, De Doelen. Gr.z. Rotterdams Philhar- momsch Orkest, 20.15u. RO Thea ter. Weiger nooit een dans, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg, Gr.z. De Getatoeëerde Roos,20.15u.Kl.z. Prometheus in Evm, 20.30u. Jeugd theater Hofplein, De droom van Mozart, 19.00u. Zaterdag 23 maart SCHIEDAM Museumplein (Hoogstraat). Rom melmarkt 'Harpe Davids', 10.00- 15.30u. De Teerstoof. Heddy Les- ter/Ene Beekes (kindercomedie), 14.00u. enTheo Maassen (cabaret), 20.30u. Grote Kerk. Inloopconcert met Piet Cnossen (orgel) en Ada Waalboer (sopraan) 15,00u. Film huis. The Client, 20.30u. Podium. Savage Blue, 22.00. 1'. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 'De zee is ons land', Vlaardings Musical Gezel schap, 20.00u. Harmonie. 'De zelf moord van de meisjes', 20.15u. Tri angel. Film 'Avontuur met een staar tje', 13.30u. Leger des Heils. Film 'Avontuur meteen staartje', 14.30u. De Meerpaal. Lentefeest, rommel markt, IQ.OOu. De Pijpelaar. Vlooi enmarkt. Triangel. Film 'Filmpje', 19.30u. Pandemonium. Popcon cert Sjchroumpf, 22.00u. MAASSLUIS Koningshof. Concert Telemann, 20.00u. Schuurkerk. Kloosterboer op solotoer! (muziektheater), 20.30u. Immanuelkerk. Paascon- cert, Jongerenkoor Sjaloom. ROTTERDAM De Doelen. K!.z. Russische Mara thon, 12.00u. Gr.z. Geliefde werken voor koor en orkest, 20.15u, World Trade Centre. 5de Rijnmond Ja2Z Ga\a, 2Q.00u. Luxor Theater. The Glory ot Gospel- A spiritual expenen ce, 20.15u.Oude-of Pelgrimvaders- kerk. Kon. Or. Ver. Haffeluja, 20.15u. Theater Zuidpiein. Gr,z. Antarctica, 20.15u. -Rotown. Metal Molly, 22.00u. RO Theater. Wieger nooit een dans, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. De Getatoeëer de Roos, 20.15u. KIz, Prometheus in Evin, 20.30u, Theater Zuidplein. Pierde Rijk, 20.30u, Jeugdtheater Hofplein. De Droom van Mozart, ïaoou. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (at) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: The usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Seven' (16) dag. 6.45-9.30. „do. vr.ma.di. ook 1.15-4. Calypso-2 Riksbioscoop: 'Kiss of Death" (£6) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: Uu- manji' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama2: 'MoneyTram' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama '3: 'Dead man walking' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'tearing las Vegas' (16) dag. 4-6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15. Cinerama 5: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30- 9.30. Corso: 'Heat' (16) dag. 1- 4.30-8.30. Imax Theater: The Li- vi ngSea' (al) dag. 2-4. ma.di.wo, ook 7.45. 'Africa:The Serengeti' (al) dag. behalve ma. 3. ma.di.wo. ook 6.45. 'Casino' (16) dag. 8.45. 'Ace Ventu ra'When nature cells (al) do.vr.za.zo. 7. Lantaarn 1: 'iComoani'jubileum concert (al) za.8.30. Venster 1:'An gel baby' (16) dag. 7.30-10. do. vr.zo.wo. ook 2. Venster 2: 'Comdor' (al) dag. 8. 'La Dolce Vita' (16) dag. beh.wo. 9.30. do.vr.zo.wo. 2. 'Inter- vista' (16) wo. 9.30. Venster3: The incredible story of Two Girls in Love' (16) dag. 8. 'Smoke* (16) dag. beh- .ma. 10. do.vr. ook2.30. Sneakpre- view ma. 10. Venster 4: 'Blue in the Face' (a!) dag. 8-10. do.vr. ook2.30. Lumière 1: 'De Jurk' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Ace Ven tura' Wgen nature calls (a!) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3; 'Sudden death' (16) dag. 6,45- 9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lu mière 4: "Clueless' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Rex: 'Anyone but my Husband' (18) dag. 12.00. Thalia: 'Casino' (16) dag. 12.45-4,30- 8.15. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Dangerous Minds' (16) vr. 00.15. 'Copycat' (16) za. 00.15. Lumière 2: 'Murderinthefirst'(16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Sudden death' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Showgirls' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 3: 'De Boefjes' (al) za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 4: 'De Boefjes' (al) za.zo.wo. 1.15. Imax: 'Pocahontas' (a!)za.zo. 12-5. Lumiere 3: 'Babe' (al) za. zo.wo.l.l5.4.Venster3:*Pinkeltje' (al) Ned. zo.wo. 2. Venster 4: 'Lang leve de Koningin' (al) zo.wo. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3