ff** 19 Opnieuw uitstel ontruiming moskee A Moslims zochten confrontatie eerder in Amsterdam B.C. Pluimer nieuwe directeur Patrimoniums Twintig jongeren bekennen inbraken en diefstallen Politie roït roversbende op Onderzoek naar parkeerdruk "Brandweer wil nieuwe opkomstpost Vijfhonderd Turken bepleiten gedogen gebedsgebouw aan de Vijgensteeg genda Tegels Spaanse trappen onthuld Rotterdams Dagblad Zaterdag 23 maart 1996 Hoek van Holland Met de aan houding van twintig jongeren heeft de politie van Hoek van Holland 58 misdrijven opgelost. Het gaat daarbij om vernielin gen, diefstallen van kratten bier, sigaretten, auto's, snor- en bromfietsen, kleding, waarde volle goederen uit kleedkamers van sportverenigingen, alsmede inbraken in auto's, kelderboxen en een aantal keren in een strandtent De meeste misdrij ven zijn gepleegd in Hoek van Holland; een enkele keer weken de jongeren uit naar omliggende gemeenten in het Westiand. De zaak kwam aan het rollen bij een onderzoek van de politie naar vernielingen die waren ge pleegd in een bedrijfspand aan de Badweg in Hoek van Holland op 24 januari van dit jaar. Daar bij zijn toen zeventien verdach ten van rond de 15 jaar gearres teerd. Tijdens de daaropvolgen de verhoren bleek dat de groep zich met andere leeftijdsgeno ten uit de badplaats zich nog met andere strafbare feiten be zig hielden. De omvang van de daden van deze groep kwam aan het licht toen op 3 februari twee Hoeke- naren (17 en 21 jaar) op heter daad werden betrapt bij een au to-inbraak op de President J. van Wierdsmastraat. Aan de hand van deze arrestatie werden de afgelopen weken twintig ver dachten opgepakt, onder wie zes hoofdverdachten. Alle groepsle den, die in wisselende samen stelling op dievenpad gingen, hebben hun aandeel bekend. De opbrengsten werden door de jongeren besteed aan uitgaan, dranken softdrugs. Vlaardingen De Vlaardmgse po- litie heeft naar aanleiding van een flink-aantal inbraken in kelder- - boxen in Holy vijf mannen gear- resteerd. Het vijftal wordt verant woordelijk gehouden voor 287 diefstallen in de gemeenten -Vlaardingen, Schiedam, Delft en Rotterdam. Tevens zijn zes perso nen aangehouden op verdenking van heling van de gestolen goede ren. De politie startte eind vorig jaar een onderzoek naar de veie inbra ken. Uit dit onderzoek bleek dat de Hoofdstedenbuurt door de die- - ven regelmatig werd bezocht. Door op verschillende plaatsen in de buurt te posten kon de politie de eerste twee inbrekers op heter daad betrappen en aanhouden. Na verhoor van de twee mannen wist de politie nog eens drie ver dachten op te pakken. Volgens de politiewerkten de vijf verdachten in wisselende samenstelling. Eén van de aangehouden mannen wordt door de politie gezien als de hoofdverdachte. Na de arrestatie van de dieven is de politie op zoek gegaan naar de mensen die de spullen van hen kochten. Deze helers werden op verschillende plaatsen in de regio opgepakt. In de woningen van een aantal helers vond de politie een gedeelte van de gestolen spul len terug. Het geld dat is verdiend met de verkoop van de gestolen goederen is opgegaan aan drugs. De buit van de roversbende be stond uit onder meer 175 moun tainbikes, achttien bromfietsen, drie motorfietsen, een grote ho- veelheid elektrisch gereedschap, een buitenboordmotor, visgerei en verschillende ski-uitrustingen. Vlaardingen—B, C. Pluimens met - ingang van 15 april de nieuwe di recteur van Patrimoniums Wo- - -ningstichting. Hij volgt H. M. Vis- ,ser op,, die per'29 februari de Vlaardingse - woningcorporatie "heeft verlaten. Pluimer is nu nog hoofd financieel economische za ken b(j STZ Woningbouwcorpora- tieinRotterdam. Visser is op aandrang van het be stuur van Patrimoniums Wo- ningstiehting (PW) vertrokken. Directeur en bestuur verschilden van mening over de toekomst van de volkshuisvesting in Vlaardin gen. Visser verklaarde vorig jaar okto ber tegenover het Rotterdams Dagblad: „Het komt erop neer dat wij niet meer in vertrouwen met elkaar kunnen optrekken. Net als in een huwelijk, kun je dan beter PW-bestuursvoorzitter W, A. Kwakkelstein zei twee dagen la ter over het opzij schuiven van de directeur, die men 'te soft' zou hebben gevonden: „Hij past niet meer optimaal in de, organisatie. Corporaties moeten sinds het wegvallen van de overheidssteun veel bedrijfsmatiger gaan wer ken, Visser is hetmet ons eens dat hij daar minder geschikt voor is." Behalve de directeur, die sinds 1988 leiding gaf aan de corporatie, zette PW vorig najaar ook het hoofd van de financiële admini stratie al aan de kant. Zijn ar beidscontract, dat op 1 november was afgelopen, werd niet ver lengd. De woningcorporatie heeft verder aangekondigd dat het komende zomer gaat verhuizen naar het voormalige pand van de VSB Bank aan de Schiedamseweg. PW houdt nu nog kantoor aan de Energieweg in de Vettenoordse- polder. De VSB Bank verhuisde onlangs naar de hoek Korte Hoog- straat/Veerplein. >-Vlaardingen ïs het noodzakelijk bm'rönd het centrum van Ylaar- dingen meer gebieden aan te wij zen met een speciale parkeerrege- ling voor bewoners? Óm antwoord te vinden op die vraag wil het ge meentebestuur onderzoek laten verrichten door een bureau uit Houten. Het gaat om een inventa risatie van het gebruik van de cir ca vijftienhonderd aanwezige vrije parkeerplaatsen in het cen trum en een deel van de Oostwijk. 'In het gebied tussen Dayer, Maas- sluissedjjk, Burgemeester Pruis- singel, Westlandseweg, Hoflaan, Hofsingel, Callenburgstraat en Bleekstraat zal per straatdeel wor- deri bepaald wat de bezettings graad is van de aanwezige par keerplaatsen op verschillende momenten. Onderzoekers gaan daarvoor op zaterdag, een doorde weekse dag en een nacht tellin gen verrichten. Die nachttelling is bedoeld om na te gaan hoeveel parkeerplaatsen de bewoners in de betreffende straten gebruiken. Het voornemen is een parkeerre- geling voor belanghebbenden in te voeren zodra de bezettings graad op een van de meetdagen de negentig procent overschrijdt De resultaten van de naehttelïin- gen zijn bepalend voor de bereke ning van het benodigde aantal vergunningen van zestig gulden per jaar. Schiedam Na jarenlang in een te kléine kazerne te hebben geze ten wil de Sehiedamse brandweer een nieuwe opkomstpost op de Brederoweg in Schiedam-Noord laten bouwen. De bouwvergun ning is inmiddels aangevraagd. De huidige post bevindt zich op .het Noordeinde. Deze is echter zo klein dat sommige materialen buiten moeten staan. De post op het Noordeinde wordt voornamelijk gebruikt door vrij willigers. In de kazerne staan twee brandweerauto's die uitruk ken wanneer de auto's van de hoofdkazerne aan de Breedweg in bedrijf zijn. Naast de wagens lig gen er ook materialen voor de rampenbestrijding opgeslagen. „We hebben veel meer ruimte no dig," vertelt A. J. Assié van de Sehiedamse brandweer. „Zeker met het oog op de toekomst waar in we veel meer gaan doen aan rampenbestrijding." De nieuwe post aan de Brede roweg moet plaats gaan bieden aan vijf brandweerauto's. Ook komt er meer opslagruimte voor allerlei materialen. De omwonen den van de te bouwen post zijn een tijd geleden al ingelicht over de plannen. „Een kazerne o*> die plaats past niet in het be; mingsplan," vertelt E. Meere de gemeente Schiedam, „We zijn daarom een artikel 19-procedure gestart. Deze is bijna afgerond. Omwonenden maakten geen be zwaar tegen de komst van een post van de brandweer. Wel zijn op een informatie-avond vragen van de omwoners beantwoord." De bouw van de nieuwe opkomst post gaat bijna een miljoen gul den kosten. De gemeente hoopt dat er na de zomer met de bouw kan worden begonnen. „We ho pen dat de nieuwe post medio vol gend jaar in gebruik kan worden genomen," aldus Meere. Schiedam Ruim vijfhon derd Turken hebben zich gis termiddag verzameld voor het stadskantoor in Schiedam om te protesteren tegen de geplande ontrui ming van hun moskee aan de Vijgensteeg in Schiedam. Evenals woensdag had een delegatie van de gemeente en het bestuur van de mos kee een gesprek over het voornemen van de gemeente om de gebedsruimte te slui ten. De uitkomst van het ge sprek, dat de gemeente voor lopig niet overgaat tot ontrui men en dat er over tien da gen weer verder wordt ge praat, stelde niet iedere de monstrant tevreden. Toch ging de groep zonder stampij te maken naar huis. In een lange stoet komen de Tur ken vrijdagmiddag rond kwart over drie op het stadskantoor af. Begeleid door politie sjokken de demonstranten op hun doel af. Vooraan loopt het bestuur van de moskee dat later een gesprek met de delegatie van de gemeente zal hebben. Sommige demonstranten dragen spandoeken en borden. 'Waar zijn de mensenrechten?' 'Respect voor het geloof en 'gemeenteraad u heeft ook raad nodig', is op de doeken te lezen. Wanneer de groep voor de ingang van het stadskantoor aankomt, stellen zij zich, zoals van te voren afgesproken, achter het hek op. De vrouwen achteraan, de man nen daarvoor en helemaal voor aan de kinderen. Van een gespan nen sfeer is geen sprake. De orga nisatie, mannen met een rood lint om hun arm, weten de demonstra tie in goede banen te leiden. Er wordt door de demonstranten wat gelachen en grapjes gemaakt met de aanwezige agenten. Onaangenaam De sfeer wordt wat onaangenamer wanneer de groep Turken na een uur nog niets van het bestuur van de moskee heeftgehoord. Deze zit binnen en is druk in onderhande ling met burgemeester Scheeres en een aantal ambtenaren. „Ons geduld is op, wij willen ant woord," begint een groepje te scanderen. Het groepje, voornamelijk jonge ren, komt steeds dichter naar het hek toelopen. De agenten en de mannen van de organisatie probe ren de jongeren te kalmeren. Maar hoe langer het gesprek bin nen duurt, hoe opstandiger som migen worden. Onder het roepen van religieuze leuzen klimt ver volgens een aantal Turken de om heining over. De organisatie probeert ze tegen te houden maar zonder succes. Zij kunnen niet voorkomen dat een groepje de politie begint uit te da gen. De agenten blijven echter rustig staan waama de rust weer terugkeert. De politie is voorbereid op dit soort situaties. Ook met het even tueel uit de hand lopen van de de monstratie is rekening gehouden. Tien van de Mobiele Eenheid (ME) wagens kunnen vanuit ver schillende plaatsen in de stad snel worden ingezet. Dit blijkt echter niet nodig. Wanneer het bestuur van de moskee na ruim twee uur onderhandelen naar buiten komt en burgemeester Scheeres en de voorzitter van het moskeebestuur meedelen wat er is afgesproken, ondergaan de Turken de medede lingen gelaten Ze zijn wel teleurgesteld Ze had den gehoopt dat de gemeente zou beslissen de moskee aan de Vij gensteeg te gedogen. Dat er nu op dinsdag 2 april verder wordt ge praat, betekent voor hen dat er nog mogelijkheden zijn. „We leven indit land in een demo cratie." vertelt de voorzitter zijn mensen „Ik ga ervan uit dat de gene die gelijk heeft dat ook knjgt God is met ons en hij zal zorgen voor een goede afloop." Na deze woorden vertrekt de groep demonstranten naar huis. Op dezelfde manier als zij zijn ge komen, verlaten de demonstran ten geordend en zonder proble men het terrein achter het stads kantoor. Burgemeester Scheeres brengt de demonstrerende Turken cp de hoogte van de resu Itaten van het overleg met het bestuur van de moskee. Foto Roel Dijkstra Door Carel van der Velden Schiedam Het is niet voor het eerst dat streng religieuze mos lims m Nederland een fel conflict met de lokale overheid aangaan over de vestiging van een moskee. De situatie aan de Vijgensteeg, waar de gemeente Schiedam de moskee wil sluiten omdat het ge bedshuis met in het bestem mingsplan past, lijkt als twee druppels water op een strijd in Amsterdam. Er is één verschil. In de hoofdstad hebben de gelovigen inmiddels uitzicht op een legale moskee. In Amsterdam speelde de strijd een paar jaar geleden in stadsdeel De Baarsjes. Net als in Schiedam kocht de als orthodox bekend staande beweging Milli Gorus (Nationale Visie) een grote lap grond zonder vooraf met de ge meente te overleggen. De gebou wen op het Riva-terrein werden direct betrokken als moskee. Voor het terrein ter grootte van anderhalf voetbalveld m Araster dam ontwikkelde het moskeebe stuur een ambitieus nieuwbouw- plan. Naast een moskee zou er een ziekenhuis en een universiteit moeten verrijzen. Maar net als la ter in Schiedam rekenden de ge lovigen buiten de waard van de overheid. Het Amsterdamse bouwplan bleek in stryd met het bestemmingsplan. Er is nog een overeenkomst. In beide steden kozen de gelovigen uitgerekend een plek uit die door de overheid is voorbestemd voor dure woningen. Voor de Vijgen steeg en omgeving heeft de Zweedse architect R. Erskine zijn prestigieuze tekeningen al klaar- In Schiedam is het toekomstper spectief vooralsnog somber voor de gelovigen. In tegenstelling tot Amsterdam is er nog geen zicht op een ander onderkomen. In De Baarsjes is het anders, daar mo gen de gelovigen duizend meter van het eigen terrein gebruiken voor godsdienstige activiteiten. De rest wordt door de gemeente onteigend. „Die duizend meter is geen con cessie," zegt een woordvoerder van het Amsterdamse stadsdeel. „Het past binnen onze opzet. In deze dichtbebouwde wijk waren hun oorspronkelijke plannen echt onmogelijk. Door 'straight' te zijn hebben we als buren inmiddels een zakelijke relatie kunnen op bouwen. De storm is geluwd. Al blijven ze proberen hun zin te krijgen middels procedures." Refah-party Milli Görus is de snelst groeiende fundamentalistische beweging van Nederland. Turken in Neder land noemen het een machtige club, die in het vaderland nauwe banden onderhoudt met de fun damentalistische Refah-partij. In Europa bevindt de motor zich in Duitsland, waar honderdduizen den gelovigen de beweging van een stevige financiële basis heb ben voorzien. De vereniging Ayasofia in Am sterdam en de Islamitische Cultu rele Vereniging m Schiedam zijn loten aan de stam van Milli Gorus, die wordt gezien als een beweging met twee gezichten. Sympatisan- ten spreken van een emancipatie beweging, die geheel op eigen kracht poogt de maatschappelijke situatie van Turken te verbeteren. Ontspoorde jongeren worden uit de koffiehuizen gehaald en via de weg van de islam wordt gepoogd ze op het rechte pad te krijgen. In een gesprek met de Sehiedamse politie meldde voorzitter Sebahat- tin Ukar deze week trots dat géén van de moskeegangers een straf blad heeft Zonder moskee ziet hij van de opvoedkundige rol van de moskee in de richting van jonge ren niet veel meer terechtkomen. Progressieve Turken in Amster dam schetsen een grimmiger beeld. In een interview met Vrij Nederland noemden ze de bewe ging in 1994 'antisemitisch'. De leiders roepen op tot islamitische eenheid die uiteindelijk de we reldlik ?rschappij zal opleveren. Aanhangers van Milli Gorus wor den door hen gezien als 'vijanden van de mensheid, de democratie en zelfs de islam'. „De Europeanen zijn ziek," stelde leider Erbakan van de Refah-par- tij in 1S89 bij de opening van een moskee in Arnhem. „Wij hebben het medicijn om ze beter te ma ken. Geheel Europa wordt islami tisch. Wij zullen Rome veroverer Jullie zijn het nieuwe leger van Sukan Farih. Europa zal de islam van jullie leren." De militante taal lijkt koren op de molen van extreem-rechts, dat waarschuwt voor de 'islamitische verovering van Europa. Volgens moshm-kenner Nico Landman moeten deze uitlatingen echter met een korreltje zout worden ge nomen. Hjj karakteriseert het in zijn boek Van Mat tot Minaret als peptalk, bedoeld voor intern ge bruik. „De aanhang heeft tot nu toe nooit geprobeerd Europeanen te bekeren." Milli Gorus beschikt in Europa over radiozenders, televisiesta tions, kranten en veel geld. Een door achtduizend mensen bijge woond feest in Ahoy' maakte vo rig jaar duidelijk dat de aanhang groot is. De buitenwacht noemt het in dit licht onbegrijpelijk dat zo'n professionele organisatie 'be- ginnersfouten' maakt bij de aan koop van onroerend goed. Zowel in Amsterdam als in Schiedam in vesteerden de gelovigen drie mil joen gulden, terwijl één telefoon tje naar het stadhuis voldoende was geweest om te horen dat de moskeeplannen in beide plaatsen niet strookten met het gemeente lijk beleid. M. Engin, een m Turkije geboren raadslid van de PvdA, vindt het doodzonde. „Ik denk dat zo'n vijf honderd Schiedammers by de moskee zijn aangesloten. Het zijn vaak mensen met een laag inko men die krom liggen voorde mos kee. Als bestuur heb je een grote verantwoordelijkheid voor de in gezamelde gelden. Die verant woordelijkheid lijkt men helaas niet aan te kunnen." Met de onthulling van drie voorbeeld-tegels is de komst van de Spaanse trappen in Vlaardingen weer een stukje dichter bij de werkelijkheid gekomen. Gistermiddag wer den onderaan de nu nog houten trappen bij het Lies veld de terrazzo tegels 'schoon gebezemd'. De te gels geven alvast een indruk van hoe het kleurrijke ont werp van beeldend kunste naar Wilma Kuil en Giuiio To- maello er in de toekomst uit gaat zien. Aan de echte tre den van de Spaanse trappen wordt momenteel in de fa briek gewerkt. Ze zullen in de maanden juni en juli van dit jaar worden aangebracht aan de Hema-kant van het Lies veld. Voor de tweede trap, naast de in aanbouw zijnde C SA, is de financiering nog niet rond. Foto Roel Dijkstra Zaterdag 23 maart SCHIEDAM. Museumplein (Hoogs traat). Rommelmarkt 'Harpe Da vids', 10.00-15.30u.DeTeerstaof. Heddy Lester/Enc Beekes (kinder- comedie). 14.00u. en Theo Maas- sen (cabaret), 20.30u. Grote Kerk. Inloopconcert met Piet Cnossen (or gel) en Ada Waalboer (sopraan) l5.00u. Filmhuis. The Client, 20.30u. Podium. Savage Blue, 22.00. VLAARDINGEN, Stadsgehoorzaal, 'Dezee isons land', Vlaardmgs Musi cal Gezelschap, 20, OOuHarmonie. 'De zelfmoord van de meisjes', 20.15u. Triangel. Film 'Avontuur met een staartje', 13.30u. Leger des Hei Is. Film 'Avontuur met een staartje', 14.30u. De Meerpaal. Lentefeest, rommelmarkt, lO.OOu. De Pijpelaar. Vlooienmarkt. Trian gel. Film Filmpje, 19.30u. Pande monium. Popconcert Sjchroumpf, 22.00u. MAASSLUIS, Koningshof. Concert Telemann, 20.00u. Schuurkerk. Kloosterboer op solotoer! (muziek theater), 20.30u. Immanuelkerk. Paasconcert, Jongerenkoor Sja- loom. i ROTTERDAM, De Doelen. Gr.z. Ge liefde werken voor koor en orkest, 20.15u. World Trade Centre. 5e Rijnmond Jazz Gala, 20.00u. Luxor Theater. The Glory of Gospel- A spiri tual experience, 20.15u.0ude-of Pelgnmvaderskerk. Kon. Or. Ver. Hal leluja, 20.15u. Theater Zuidplein. Gr.z. Antarctica, 20.15u. Rotown. Metal Molly, 22.00u. RO Theater. Wiegernooiteendans, 20.15u. Rot terdamse Schouwburg. Gr.z. De Getatoeeerde Roos, 20.15u. K!.z. Prometheus in Evin, 2Q.30u. De Goote. Bert Klunder,20.15u. Thea ter Zuidplein. Pierde Rijk, 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. De Droom van Mozart, 19.00u. Zondag 24 maart SCHIEDAM, KJubhuis Zuid. Rom melmarkt, 12.00u.Podium.Dezon- dag anders, 21.30u. DC De 4 Mo lens. Ruilbeurs, 13.30u. VLAARDINGEN, Stadsgehoorzaal. 'Dezee isons land', Vlaardmgs Musi cal Gezelschap, 14.0Qu. MAASSLUIS, Immanuelkerk. Zon dagavondzang, 19 .OOu. ROTTERDAM, De Doelen. Gr.z.Zon dagochtend-concerten, 11. OOu. Kl.z. Kamermuziek op zondagmor gen, llr00u. Grote-ofSt.Laurens- kerk. Gregoriaanse VespersZondag Judica, 19".00u. Ahoy. Sting, 20.00u. Luxor Theater. The Glory of Gospel - A spmtual experience, 20.15u. Rotown. Die Doug Duffy Band, 22.00u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. De Getatoeeer de Roos, 20.15u. Kl.z. Au, 14.00u. Muzien en theater voor kinderen, 13.30u en 16.00u. Jeugdtheater Hofplein. De Droom van Mozart, 14.00u. Maandag 25 maart SCHIEDAM, De Woudhoek. Klaver jassen, 13.30u. ROTTERDAM Calypso 1; 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2; The usual Suspects' (16) dag 6.45-9.30. Calypso 3: 'Seven' (16) dag. 6.45-9.30. ma.di. ook 1.15-4. Calypso 2 Riksbio scoop: 'Kiss of Death' (16) dag. 12.45-3.30, Cinerama 1: 'Jumanji' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Money Train' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama Si 'Dead man walking' (16) dag. 1,15- 4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'leaving Las Vegas* (16) dag. 4-6.45-9.30. ma.di. ook 1.15, Cinerama 5: 'Gol- deneye' (12) dag. 1-3.45-6.30- 9.30. Corso; 'Heat' (16) dag. 1- 4,30-8.30. fmax Theater: The Li- vingSea' (al) dag, 2-4. ma,di.wo.ook 7.45. 'Africa: The Serengeti' (aJ) dag. behalve ma. 3. ma.dt.wo. ook6.45. 'Casino' (16) dag. 8.45. 'Ace Ventu ra' When nature calls (al) za.zo. 7. Lantaarn 1: 'I Comoam' jubileum concert (a);za. 8.30. Venster 1: 'An gel baby' (16) dag. 7.30-10. zo.wo. ook 2. Venster 2; 'Comdor' (al) dag. 8. 'La Dolce Vita' (16) dag. beh.wo. 9.30. do.vr.zo.wo. 2. Venster 3: The incredible storyof Two Girlsin Lo ve' (16) dag. 8. 'Smoke' (16) dag. beh.ma. lO.Venster 4: 'Blue mthe Face' (al) dag. 8-10.oo.vr. ook2.30. Lumière 1: 'De Jurk* (al) dag. 115- 4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Aceven-, tura' Wgen nature calls (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Sudden death' (16) dag. 6,45- 9.30.ma.di.ookl.l5-4. Lumière4: 'Clueless' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Rex: 'Anyone but my Husband' (18) dag. 12.00. Thalia: 'Casino' (16) dag. 12.45-4.30-8.15. Nachtvoorstellingen: Lumière 1 'Copycat' (16) za. 00.15Lumière2: 'Murder in the first' (16) za. 00,15. Lumière 3: 'Sudden death' (16) za. 00.15. Lumière 4: 'Showgirls'(16) za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 3: 'De Boefjes' (ai) za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 4: 'De Boefjes' (al) za.zo.wo. 1.15. Imax: 'Pocahontas' (al) za.zo. 12-5. Lumiere 3: 'Babe' (al) za. zo.wo. 1.15.4. Venster 3: 'Pinkeltje' (al) Ned. zo.wo. 2. Venster 4: 'Lang leve de Koningin' (al) zo.wo. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1