Bekersucces Capelle op de tocht Basketballers van Akrides doen zichzelf de das om Budisantoso verrast Palyama én zichzelf Wederopstanding Victoria strandt tegen Pinoké smsmm Polo-arbiter Sjaak Kooning overleden Twee titels Barbara Koot Erasmus geklopt op ervaring Besiissingsduel volleybalsters Brandenburg uitgeslapen in marathon FVT heeft landstitel binnen handbereik Seizoen is over voor handbalsters Ancora Poloërs SVH rest jacht op tweede plek Driebanders schuiven op Rotterdams Dagblad Maandag 25 maart 1996 Waardingen Alle Vlaardingse waterpoïoploegen en clubs in de regio hebben het afgelopen week einde een minuut stilte in acht ge nomen in verband met het plotse linge overlijden van Sjaak Kooning van De Walrus uit Vlaar- dingen. De 38-jarige scheidsrech ter werd vrijdagavond onwel tij dens een waterpolowedstrijd van de ZRO in Nieuwerkerk aan den IJssel en overleed daarna. Sjaak Kooning was vele jaren lid van De Walrus en daarvoor van Viking'60. Naast scheidsrechter was hij ook tijdwaamemer bij re gionale zwemwedstrijden. Tevens was hij lid van de polocommissie van De Walrus. Woensdag wordt hij gecremeerd in Schiedam. Ermelo Barbara Koot heeft tij dens de dressuurkampioenschap- pen van de Nederlandse Bond van Rij- en Jachtverenigingen (NB- VR) in Ermelo de titel verovert in de Z2- en L-categorie. De amazo ne uit Oude Tonge zegevierde met haar paarden Agreement en Wlioopy. In de Z2-klasse was de derde plaats voor Jan-Willem Schotte (Rotterdam), in de Ll-ca- tegorie pakte Antoinette Falandt (St. Joris) het zilver. Ivan Ferket (Waalse RC) werd tweede in de Z1- klasse. Ook Kirsten Beckers (Put- tershoek) pakte een tweede plaats en wel in de Ml-categorie, waar Patty Zwang (St. Joris) als zesde eindigde. RotterdamHet 3-1 verlies (8-15, 15-7,15-9 en 15-10) van de volley balsters van Alcazar/Erasmus te gen de reserves van Tonegido/ Voorburg betekende voor het laat ste team de promotie naar de tweede divisie. Weliswaar staat Voorburg op de tweede plaats in de derde divisie E, maar de num mer één (Delta) mag niet promo veren. De Delftse formatie wei- g^de vorig, .sejzpcn namelijk te pijdmövëreh/.^' tfe Rotterdamse studentes begon nen in de eerste set sterk. Trainer Tony Boer vond dat zijn team op dat moment volledig in balans was. Maar later" gaf de ervaring van 'Voorburgse' Dëiinis Kraan, een voormalige eredivisiespeel-, ster van onder meer DVO, de doorslag. Rotterdam De strijd om de na tionale titel bij de volleybalsters krijgt op 3 april een zinderende ontknoping. Op die dag moeten Bonduelle/WC en Link/AMVJ in Breda in een extra duel uitmaken welke ploeg kampioen wordt. Bei de teams sloten de reguliere com petitie af met 32 punten. Op de achttiende en laatste speel dag was nog alles mogelijk. De top-vier ?n de ranglijst speelde tegen eikaar. Link/AMVJ trad thuis aan tegen nummer drie Dirk de Lange/Volco en won met 3-0. Bondueile/WC kreeg Mar- tirius, de nummer vier, op bezoek. De ploeg uit Vught verspeelde weliswaar de eerste set maar liet zich verder niet verrassen, 3-1. Ron Zwerver is met Sisley Tre- viso opnieuw Italiaans volley balkampioen geworden. In de be slissende vijfde wedstrijd van de play-offs won Treviso bij Alpitour Cuneo met 3-0. De setstanden lie ten niets aan duidelijkheid te wensen over: 15-1015-1015-2. Het duel, gadegeslagen door 4600 toe schouwers en rechtstreeks op de tv, vergde nog geen anderhalf uur. Ondanks problemen met de kruisbanden speelde Zwerver de gehele wedstrijd. Spijkenisse De 28-jarige Erik Brandenburg (Overscnie) heeft zaterdag met 121/2 punt uit ze ventien partijen de negende schaakmarathon van Spijkenisse gewonnen. De winnaar moest voor de eerste prijs (een bedrag van tweehonderd gulden) wel lang en hard werken, want het spektakel duurde liefst veertien uur. De bedenktijd bedroeg twin tig minuten per-partij. Gozewijn van Laatum (Dordrecht) en He- bert Perez Garcia (Den Helder) deelden met twaalf punten de tweede en derde plaats. Fred Jon ker, de ex-jeugdkampioen van de Rotterdamse Schaakbond, werd vierde met 111/2 punt. Door Chris Mast Zwolle Alcom/Capelle staat al weer enige tijd te boek als de op één na sterkste volleybalclub van Nederland. Maar na de 3- 1 nederlaag tegen Kuipers/Zwolle in de halve finale van de be kerstrijd is de vraag: voor hoe lang nog? Uitsluitsel volgt woensdagavond als Zwolle in sporthal De Schenkel (aanvang 20.00 uur) aantreedt voor de return. Spannend wordt het ze ker. Spannender dan ooit zelfs. Want eigenlijk moet de thuis ploeg met 3-0 winnen om drie da gen later de bekerfinale in Nieu- wegein tegen Piet Zoomers/Dyna- mo een herhaling van vorig jaar te laten zijn. En net als toen is aan het bereiken van de eindstrijd deelneming aan de Europa Cup voor bekerwinnaars gekoppeld. De Zwolse ploeg van de in Capelle woonachtige oefenmeester Wuqi- ang Pang heeft overmorgen ge noeg aan twee sets. Bij 3-1 gaan de punten tellen. En die zijn niet in Capels voordeel na de setstanden 15-11, 15-10, 5-15 en 15-5. Dat le verde een saldo van 50-41 op en dat betekent dat bij een 3-1 over winning van Capelle een ruimte van tien .punten noodzakelijk is. Behalve de trommels en de toe ters zullen de fans woensdag ook hun zakcaiculator paraat moeten hebben. Teun Buijs, de Capelse coach van dienst in Zwolle, hield er na afloop nog de moed in: „Ver lies met 3-1 in de uitwedstrijd is in de Europa Cup een prachtig resul taat. Daar is dan thuis 3-0 van. te maken" Om er daarna bedacht zaam aan toe te voegen: „Maar of die redenering ook opgaat in Ne derland, zullen we moeten af wachten." ZwoUe-Capelle liet zich speltech- nisch analyseren zoals Buijs na afloop deed: „Het verschil zat in het blok. Het onze hield niets te gen." Maar het was meer een wed strijd tussen een ploeg (Zwolle) die macht had over zichzelf en de tegenstander én een ploeg (Capel le) waarin de geest wel wilde, maar het lichaam soms dienst weigerde. Of zoals Avital Selinger het verwoordde: „Het is net alsof we Wimbledon hebben gespeeld en daarna nog een aantal Davis Cup-wedstrijden moeten afwer ken." Capelle is na het slopende Euro pese avontuur aan het eind van zijn latijn, het is uitgeput en het verlangt naar vakantie terwijl Zwolle blaakte van energie. Wat dat betreft was het verschil in prestaties veelzeggend tussen de twee grote talenten, die zich on der de hoede van bondscoach Joop Alberda bevinden: Robert van Es (Capelle) en Reinder Num merdor. De laatste overklaste de eerste op alle onderdelen. Voor Zwolle is het seizoen op twee van de drie fronten mislukt. Het faalde hopeloos in de eerste ronde van de Europa Cup tegen het Franse Arago de Sete. In de thuis wedstrijd 'vergat' het een 2-0 voor sprong te gelde te maken. Het verloor met 3-2. Hetzelfde ge beurde zaterdag bijna. Maar er was één verschil. Capelle zat in de vierde set fysiek kapot. Verder kon Zwolle de pretentie niet waar maken om het Dynamo lastig te maken in de strijd om de landsti tel, Daarvoor had het met Tinkhof en Cristina en de Balten Artamon- ov en Grigorenko een volledig nieuw team gekocht. Gevaarlijk Zaterdag waren dat vier van de zes basisspelers. Ze leverden al len een opvallende prestatie. Zo was er de gevaarlijke sprongserve van Grigorenko, het lepe spelver- delen van Artamonov, het aan- valsgeweld van Cristina en het de gelijke, atletische spel van Tink hof. Aangevuld met de al eerder geroemde Nummerdor en routi nier Van den Brink, niet te stuiten in zijn omloopballen op rechts voor, beschikte Zwolle over het betere team. De Zwolse ambitie Ijjkt op die van Capelle vorig sei zoen. Toen trok Capelle zes nieu we spelers aan: Van Ree, Posma, Lentelink, De Reus, Gortzen en Van der Kuip. En wilde het ook het Apeldoomse fort slechten. Voor woensdag kan Capelle nog hoop putten op twee onderdelen. Het niveau waarnaar Zwolle te rugviel in de derde set, ligt onder het zwakste niveau van Capelle en het optreden van de beiden Marken. Zowel Mark Pots, gestart in de basis, als Mark Lentelink, la ter ingevallen voor Mike Diehl, stegen boven zich zelf uit. Niet verwonderlijk. Want van een ver blijf in het wisselvak, waar beiden dit seizoen het meest waren terug te vinden, is nog nooit iemand oververmoeid geraakt. Daryona Budisanto so heeft verrassend het BC Om- moord/Wiliemse LCAT-toemooi op zijn naam geschreven. De nummer elf van de nationale bad- minton-ranglijst was in drie ga mes te sterk voor de als eerste ge plaatste Dicky Palyama. Budisantoso, van oorsprong Indo nesiër en tegenwoordig stude rend aan de HES in Rotterdam, was oprecht blij met de overwin ning. Hij won al eens het toemooi- circuit van de LCAT, het landelij ke circuit A-toemooien. Dat cir cuit beslaat elf toernooien, met de finalewedstrijden in juni (de Yon- ex Masters). Het LCAT-toemooi van BC Ommoord had, als elk jaar, concurrentie van de French Open in Parijs, waar enkele van Nederlands beste spelers hun op wachting maakten. Niettemin was het toernooi in de Alexandei- hal het afgelopen weekeinde goed bezet. Iri de eerste'game van den man- - nenfinale leék'het erop dat Palya ma, die zevende staat op de natio nale ranglijst, de wedstrijd zou gaan dicteren. Met 15-4 trok hij de eerste game naar zich toe, zonder Budisantoso goed in zijn spel te laten komen. In de tweede game waren de rollen echter omge draaid. Palyama, die de afgelopen drie jaar als jong talent een enor me progressie heeft gemaakt en nu één van de betere spelers is in de eredivisie, liet zijn concentra tie verslappen en ging nonchalan ter spelen, Budisantoso, als tweede ge plaatst, maakte daarvan dankbaar gebruik en won de tweede game met 15-2. De derde game was de beste van de wedstrijd; beide spe lers dwongen elkaar met lange rally's tot technisch mooi en fy siek sterk badminton. Palyama nam aanvankelijk een kleine voorsprong, maar Budisantoso voerde de druk op en besliste in de laatste (spannende) punten de wedstrjjd in zijn voordeel: 15-10, Bij de vrouwen kwam de verwach te finale tussen de als eerste ge plaatste Georgy Trouerbach en Lotte Jonathans (tweede) uit de bus. Trouerbach, die na een her nia-operatie een sterke come back maakte, nam in de eerste ga me het initiatief en gunde Jo nathans slechts vijf punten (11-5). Maar Jonathans, evenals Palyama een jeugdig talent met veel toe komst, keerde de zaken in de tweede set volledig om. Zuiver Met zuiver spel dwong zij Trouer bach tot het maken van fouten en -liep^tmaar41ï;2^ééripunt:vérwij-' derë van gatiiewinst/Op'die stand bewees Trouerbach echter haar klasse; ze hervond de concentra tie, voerde het tempo op en schreef in een eindsprint (12-10) het toernooi op haar naam. Zowel Trouwerbach als Jonathans was ook succesvol op andere onderde len: Trouerbach in het vrouwen- dubbel; Jonathans in het ge- mengd-dubbel. Rotterdammer Michel Redeker kon niet tot aansprekende presta ties komen. Hij heeft inmiddels besloten om volgend seizoen geen competitie te spelen, ook niet voor zijn huidige club BCR'91. Daryona Budisantosa op wegnaar dezegein het LCAT-toemooi bijBC Ommoord. Zijn zege op deals eerste geplaatste Dicky Palyama was uiterst verrassend. Foto corvos Door Mek van der Sluis Rotterdam Akrides heeft zater dagavond een royale poging ge daan zichzelf opzettelijk de das om te doen. De hekkensluiter van de Elite A had er alle belang bij dat Idétrading zou winnen, zodat de Rotterdamse basketbalforma tie definitief op de derde plaats zou eindigen. Het scenario van Akrides-eoaeh Roy Emanuels werd door zijn spelers perfect uit gevoerd. Idétrading won met 85- 78. De ploeg uit IJmuiden was daardoor in elk geval gevrijwaard van een midweekse reis naar het Groningse Donar. Meteen na de wedstrijd in Rijn mond-Noord zou echter al blijken dat de Noord-Hollanders een in schattingsfout hadden gemaakt en zich nodeloos hadden laten in pakken. Donar verloor kansloos van Den Helder, zodat de ranglijst in de Elite A zaterdag niet meer overhoop gehaald werd; de IJmui- dense formatie bleef daardoor in RotterdamVmet een kater van je welste zitten. Idétrading is nu in de eerste ron de van de play-offs gekoppeld aan datzelfde Akrides en dat was ook de (tweede) wens van coach Ema nuels. Liever nog dan de uitda ging aan te moeten gaan tegen Donar, speelt Akrides tegen de Rotterdammers, De Akrides- coach bevestigde dat na afloop volmondig, al ging het hem te ver om te spreken van een 'geplande nederlaag'. „De afstand naar Gro ningen was voor ons bepalend, niet de komende tegenstander," probeerde Emanuels zich schoon te praten, Het klonk niet overtui gend. Archieffoto Cor Vos Jan Sikking: met ldetra dmg in play- Akrrdes, Na afloop was er de nodige beroe ring rond de IJmuidense bank. Want Akrides h2d, ondanks alle (vermeende) opzetjes, bepaald niet overtuigd. Desalniettemin was bij Idétrading/RB bepaald geen sprake van een juichstem ming. omdat de Rotterdammers zich door de tegenstander lichte lijk bedrogen voelden. Coach Jan Sikking: „Ze gooiden er gewoon met de pet naar. Aan de andere kant, mijn ploeg is niet zo maar derde geworden in de com petitie. We hebben dus toch heel het seizoen zeer regelmatig ge speeld. En dat doe je niet zo maar." Sikking reageerde daarmee op de vraag of zijn ploeg in de komende dagen wel opgewassen zal zijn te gen de druk, die nu duidelijk op de schouders van Idétrading rust. Sikking was echter vol vertrou wen. De Rotterdammers starten morgen in sporthal Rijnmond- Noord tegen Akrides duidelijk als favoriet. Maar midweekse wed strijden, zo heeft het verleden be wezen, liggen een aantal spelers van Idétradingniet. De ploeg van Jan Sikking heeft in de competi tie het thuisvoordeel bedongen en zal een eventuele derde en beslis sende wedstrijd (zaterdag, als de beide ploegen dinsdag en donder dag elk hun thuiswedstrijd win nen) in de eigen ambiance kun nen spelen. Idétrading/RB-Akrides 85-78 (42-25). Idé trading: Huger 23, Mocre 17, Kales 17- Mrides: Greer 21, Geerders 13, Esajas 11. Play-offs: EBBQBen Bosch-Meppel, Den Helder-BS Weert, Idétrading/RB-Akrides, Donar-Goba. Rotterdam In de strijd om lijfs behoud in de hoofdklasse konden de hockeyers van Victoria niet verder werken aan hun wederop standing. Vorige week voegden de Rotterdammers nog drie pun ten aan hun totaal toe, maar tegen Pinoké verloren zij gisteren met 5-2. De verdediging van Victoria was tegen de Amsterdammers een ga tenkaas. Met Bernard van der Bor in het doel keek Victoria binnen elf minuten tegen een 0-2 achter stand aan. Op twee loepzuivere strafcomers, afgemaakt door Ma rio van Os en Gijs Vijn, had de Kralingse defensie geen ant woord. Het drama was al vroeg compleet door een veldtreffer van opnieuw Mario van Os. Gijs Stoop deed kort voor rust iets terug (1-3), maar de opleving was van korte duur. De thuisclub bleef ook in deel twee verwoed aanvallen, maar verwaarloosde de verdedi ging. Mart van der Meer zorgde voor 1-4 en Gijs Vijn haalde met een. vijfde treffer Victoria finaal onderuit. Joost van Kleef gaf uit een strafcomer de eindstand (2-5) een minder negatief aanzien. Door dit resultaat is Victoria vrij wel kansloos in de hoofdklasse. Leonidas lietin de overgangsklas se A weer een steekje vallen en kwam niet verder dan een 1-1 ge lijkspel tegen Venlo. De Rotter dammers waren niet bij de les en hielpen veel kansen om zeep. Job Steenhoff gaf dertien minuten na rust het goede voorbeeld, maar nauwelijks drie minuten later werd Leonidas weer teruggeflo ten: 1-1. In de overgangsklasse B hadden Union en Rotterdam-bij de rust hun kruit al verschoten. De thuis club leidde met 3-2 en gaf de over winning daarna niet meer uit han den. Voor de Rotterdammers scoorden Jan-Jaap de Vin en Jorg Bakker. De vrouwen van Rotterdam haal den opgelucht adem. De dubbel tegen Amsterdam (zaterdag: 2-2) en Kampong (gisteren: 2-1 winst) zorgden voor een opperbeste stemming aan de Beekweg. Een opgetogen trainer Robbert Paul Aalbregt: „De punten kwamen op het juiste moment, want we waren aardig afgezakt in de hoofdklasse. We scoorden nauwelijks meer en dar knaagde aan het zelfvertrou wen. Twee weken voor de Europa Cup is dit een enorme opsteker." In en tegen Amsterdam liep de ploeg snel een 1-0 achterstand op. De snelle gelijkmaker van Inge van den Broek uit een pass van Karlijn Petri toonde de veer kracht aan. Nog voor rus: xrtte Petri de toon, maar de 1- voor sprong was van korte duur. Kort voor tijd kwam Amsterdam terug tot 2-2. Gesteund door het puntje in Am sterdam blaakte Rotterdam een dag later van strijdlust tegen Kampong. Hoewel keepster Lies- be th van Det de bal ai snel uit hei doel moest halen (0-1), wees Flo- rien Comelis uit een strafcomer de thuisclub de weg: 1-1. In de tweede helft drukte Rotterdam de opponent volledig in de verdedi ging en dat werd beloond met een tip-in van Inge van den Broek: 2- l. Verder liet de thuisclub nog een groot aantal kansen onbenut. Victoria was na rust tegen Wage- ningen (overgangsklasse B) op permachtig en scoorde vijf maal. Bij de rast was het nog 9-0. De treffers kwamen van Antoinette de Kanter, Natasja van Dijk, Fen- neke van der Wissel, Antoinette de Kanter (straibal) en Janneke Michiels. RotterdamDe tafeltennissers van FVT/VIsser heb ben hun eerste landstitel binnen handbereik. Het team van coach Alfred de Jong heeft zich geplaatst voor de finale tegen Pecos. Zaterdag speelt FVT de uitwedstrijd in Oegstgeest; twee weken later kunnen de Rotterdammers in de eigen Persoonshal de kroon op hun werk te zetten. Omdat FVT de najaarstitel ai op zak heeft, is in dat geval een algehele NK-fmale niet aan de orde. Pecos moet een te nemen hindernis zijn, want in de competitie zegevierden Jörg de Cock, Ronald Vijverberg en Michel de Boer al met 7-0, Won FVT vorige week met 4-3 nog moeizaam van Ire ne, dit keer was er geen vuiltje aan de lucht: 6-1. Bin nen anderhalf uur stond er al een 4-0 tussenstand op het bord, door winst van De Cock op Peter Manders, Vijverberg op Frank Boute, De Boer op Paetzel en het dubbel De Cock/Vijverberg op Boute/Paetzel. Daarmee was de finale binnen voor FVT. Na de pauze moest FVT toch nog één puntje afstaan, toen De Cock net als vorige week niet van Boute kon winnen. De jeugdige international won nog wel de eerste game, maar moest toch de eer aan zijn tegen stander laten: 21-14,13-21 en 15-21. In de vierde divisie kwam Twenty One Up bij Am stelveen 3 tot een 5-5 eindstand. Rob Bron won één partij, Frank van der Weide bleef op nul staan, terwijl Onno Trip met een hattrick goed op dreef was, De vrouwen varf FVT hadden weinig in te bréngen tegen het bezoekende Amstelveen 3. Esther van der Sluys scoorde twee keer tegen. RotterdamVoor de handbalsters van Ancora is het maar goed dat het einde van het eredivisie-seizoen nabij is. Voor de tweede keer binnen elf dagen wer den de Rotterdammers door koploper Swift Roer mond verpletterd. Na de bekeruitschakeling verloor Ancora gisteren in de competitie met 7-26. Het sei zoen is over voor de nummer vijf van de eredivisie. Omdat de nummer vier (HC Westland) met eén doel punt (22-21) verschil won van Hellas, is Aneora's.laat- ste wedstrijd - tegen PSV - een formaliteit. De Rot terdamse ploeg heeft ten opzichte van HC Westland een negatief doelsaldo van 44 treffers. De play-offs zijn dan ook onbereikbaar geworden. Ancora leek tegen Swift in het begin redelijk te kun nen meespelen. Maar ook nu weer bleken de twee keepsters van de Limburgse club (en van het Neder lands team) een te groot obstakel. Na de pauze (5-12) wist Ancora nog één keer fe scoren, waarna de pro ductie vijfentwintig minuten lang stilviel. Atomium'61 heeft tegen Hellas geen revanche kun nen nemen voor de eerder gelederijzw'are) neder laag. maar heeft wèl degelijk bewezen in de bove^to helft van de eerste divisie thuis te horen. De zwv f start (9-3 na 20 minuten), vooral defensief, werd gaan deweg de wedstrijd teniet gedaan. Het centrum van de verdediging g'.ng beter functioneren en na de pau ze (11-8) kreeg Atomium alle kans om naast Hellas te komen. Bij 19-18 miste Mickey Zomic een ideale kans om gelijk te maken met een strafworp. Toen was het gebeurd met de Rotterdammers: 23-20. De handbalsters van Snelwiek zijn al jaren, niet meer weg te denken uit de tweede divisie, maar nu is het dan toch zo ver. Doordat ze zelf met 20-14 van kampi oen Verburch verloren, waren de Rotterdam sen af hankelijk van de resultaten van de ploegen, die één punt onder Snelwiek vertoefden. UVG-2 won met 13- 12 van Hermes en Hellas-2 pakte zeer verrassend met 12-13 uit bij EMM, waardoor de degradatie vu' Snelwiek een feit was. Totale ontreddering bij de Rotterdamse formatie, die een desastreuze tweede competitiehelft heeft ge speeld. Halverwege stonden de vrouwen van Rinus Keehnen nog probleemloos in de middenmoot, maar uit ce laatste negen wedstrijden werden slechts drie punten gehaald. Samen met Snelwiek degradeerde ook Hercules uit de tweede divisie. Do mannen van Snelwiek hebben dit jaar een open kans op het kampioenschap in de tweede divisie ruimschoots laten liggen. In de laatste wedstrijd ver loren zij met 20-15 van Satumus. RotterdamWat al weken min of meer vast stond, is bewaarheid geworden. Na de 24-5 overwinning op Rotterdam is het Haarlemse Rapido'82 kampioen van de tweede klasse A geworden. Voor het waterpo- Ioteam van SVH rest nu niets anders dan de jacht op de tweede plaats. De Rotterdammers waren daarvan zo goed als verze kerd geweest, als het duel met rivaal Flevo in een overwinning was geëindigd. Zover kwam het echter niet: het werd slechts een 6-6 gelijkspel. Bij RWV lijkt in 3E het heilige vuur een beetje ver dwenen, nadat de titelkansen volledig zijn verkeken. Bij Hieronymus werd een onnodige 10-6 nederlaag geleden. „We hebben gewoon slecht gespeeld," wond Alwin van Aggelen, die in Hoogerheide drie keer doelpuntte, er geen doekjes om. Spartaan bivakkeert in 3E aan de onderste helft van de ranglijst, maar aan degradatie lijken de Rotter dam te kunnen ontkomen. Dat is dit seizoen niet de verdienste van de Rotterdammers, maar is meer het gevolg van de zwakte van de concurrentie: De Hoog werf en VZC. Tegen middenmoter De Kempvis ver loor Spartaan in eigen huis met 5-9. Krimpen aan den Ussel Door de winst in de streek- derby tegen ASN/IJsselzicht heeft Tegelhal Zuid goede zaken gedaan, De Rotterdamse biljartforma tie, die in Usselzïeht met 2-6 won, liep weliswaar niet bij de degradatieconcurrenten weg, maar schoof op de ranglij st toch twee belangrijke plaatsen op. Eén team zal uit de eredivisie moeten degraderen, zodat ook aan het eind van de race het aantal party- punten belangrijk zyn. Daarmee staat de Rotterdam se formatie een straatlengte voor. De overwinning voegde nog een zes punten aan het totaal aantal par- tijpunten toe, zodat de moeilijke laatste wedstrijden met vertrouwen tegemoet kunnen worden gezien. De enige nederlaag voor de Rotterdammers kwam op naam van Eddy Merckx, die Dick van Uum bij 18-18 voorbij zag streven en nimmer meer de gelegenheid kreeg om terug te komen. Met elf matchpunten en een algemeen gemidddel- de van 1.52 heeft Eef Middelkoop, lid van biljartver eniging De Maasstad, de Van Ewijk Wisselbokaal veroverd. Twee finalisten eindigden met acht match- punten. Op basis van een gunstiger gescoord percen tage eindigde Ton van Vliet (BV Hoogvliet) op de tweede plaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3