Fortuna knokt zich knap richting veilige zone Eervolle tweede plaats voor UVG Pollux-coach: 'Wij hebben beste ploeg' Opvallende zegereeks in de strijd met degradatiespook naar SW laat weer steekje vallen DRGS laat zege glippen Belangrijke winst ODC Glansrol voor 'WIK'er' Sinnigo Cruciale winst Green Eagles Lïsette Scholte wint Schelvispekeltoernooi Zilveren Dolfijn voor VZC, Rotterdams Dagblad Maandag 25 maart 1996 RotterdamOok Alexandna'66 is er in geslaagd lijstaanvoerder SW een punt afhandig te maken: 1-1. SW speelde m de belangrijke uitwedstrijd beduidend beter dan in het vorige week verloren duel met Sparta en blijft koploper. Het had practisch niets gescheeld of SW was ook gisteren met lege handen gebleven. Pas in de laat ste minuut wist Rafael Andrade op aangeven van Nilton Fortes binnen te schieten. „Het eerste halfuur speelden we zeer goed Bovendien waren we de gehele wedstrijd oppermach tig, maar we maakten de kansen niet af. De instelling was een stuk beter dan vonge week, zodat we het verlies tegen Sparta hopelijk als een incident kunnen beschou wen," sprak SW-trainer Henk Salar die Robert van Gestel weer m d' uasis liet starten. De aanval ler speelde een goed maar liet dne scoringsmogelijkheden onbenut. Schiedam Het met degradatie- zorgen kampende DRGS leek in het thuisduel met SMV/Hillegers- berg eindelijk weer eens een over winning te boeken. Voorzitter Joep den Brinker stond al klaar om zijn mannen de hand te schudden, totdat de gasten twee minuten voor tijd toch nog roet in het eten gooiden: 2-2. Na tien minuten spelen keek de fusieclub al tegen een achter stand aan. maar Marco Verspuy trok de stand in de zelfde minuut alweer gebjk. Erroi Leerdam be zorgde zijn ploeg nog voor de rust een 2-1 voorsprong. DRGS had vervolgens nog verder uit moeten lopen maar Marco Verspuy faalde in de afwerking. Twee minuten voor tijd kregen de gasten op de rand van het straf schopgebied een discutabele vrije trap toegekend. Door een schitte rende trap werd de overwinning van DRGS alsnog een illusie: 2-2. Schiedam In het thuisduel met 'Meeuwenplaat heeft ODC een be langrijke zege geboekt in de strijd - tegen degradatie: 1-0. De duike ling naar een niveautje lager kan volgende week definitief worden voorkomen als ook SCO'63 aan de zegekar wordt gebonden. De eindstand werd al voor de rust bereikt door een treffer van Wil liam Boensma. ODC had verder afstand moeten nemen maar zo als bekend ontbreekt het de ploeg uit Harga aan een koele afmaker. Hoofdsponsor en als doelman op getrommelde John Terlouw voor kwam met zijn 'stevige' postuur in de slotfase de gelijkmaker. VlaardingenDe handballers van WIK hebben de zaalcompetitie af gesloten met een gelijkspel. Te gen EMZ eindigden de Vlaardin- gers op 19-19 (10-11). Trainer-coach Wil Rugge was te spreken over de prestatie van zijn ploeg. Toch leek niets in de eerste helft te wijzen op een gelijkspel: „We begonnen sterk en kwamen met 5-9 voor, maar het missen van een strafworp zorgde voor een keerpunt in de wedstrijd. We gin gen de rust nog wei met een punt voorsprong in, maar vrij snel nam EMZ het spel over." WIK kwam zelfs achter. De uitein delijk puntendeling was het resul taat van bard werken en inzet. Ruud Sinnige debuteerde opval lend bij "WIK. Hij deed met zeven doelpunten en was de meest pro ductieve Vlaardinger. RotterdamDe basketballers van Green Eagles stonden gisteren op het sportcomplex van de Erasmus Universiteit hun mannetje. Op het eveneens in degradatiegevaar verkerende Baros behaalden de routiniers uit Maassluis een cruciale overwinning: 54-72. Werklust legde de basis voor de overwinning. De ploeg van Kees Brugman was niet bereid keihard te werken voor rebounds en weg stuitende ballen. Het lengteover- wicht en de overdosis ervaring waren ook van betekenis in het duel, dat na rust volledig door de Eagles werd gedomineerd. Na de rust (32-39) legde René Boelaars drie keer oprij de bal in het mand je en daarmee was het gat gesla gen. Uit hadden we even nodig," rea geerde Brugman na afloop vol daan. „Als we van de resterende twee wedstrijden er nog eentje winne.zit het wel goed." Door Sander Sonnemans Vlaardingen Hoe, was gisteren niet belang rijk, als Fortuna Vlaardingen maar de zo broodnodige volle winst in eigen huis hield. Dat moet zo ongeveer het credo voor de wed strijd tegen middenmoter Alblasserdam zijn geweest. Mooi was het gebodene aan de Mara- thonweg niet, maar de drie punten werden wél in de knip gestoken. En alleen daar, zo beaamde ook trainer Jan Baksteen na de 1-0 zege, draait het om bij Fortuna wil de tweede klasser het verblijf op het huidige niveau met voorlopig nog een seizoen verlengen. Baksteen is er in de winterstop in geslaagd zijn formatie op scherp te krijgen. Sinds de onderbreking is Fortuna nog ongeslagen en lijkt een notering op een veilige plaats in hef verschiet te liggen. Eerst werd koploper SMC op een gelijk spel (1-1) gehouden, daarna kreeg Sliedrecht een nederlaag (2-1) om de oren, vorig weekeinde werd DFC (2-0) verslagen en gisteren was dan Alblasserdam aan de beurt. In de eerste helft van de op voetbaltechnisch gebied onogelij- ke wedstrijd had het er overigens alle schijn van dat de bezoekers met een simpele overwinning huiswaarts zouden keren. Kan sen, veelal met dank pll de regel matig onhandig grabbelende doelman Jack den Herder, kreeg Alblasserdam immers te over. Al in de vijfde minuut kreeg Jerry Kuipers een ideale mogelijkheid nadat Den Herder bij een hoek schop had misgetast, maar de middenvelder mikte het buiten kansje in het zijnet. Daarna volg den zeker nog vier riante sco ringskansen maar telkens weer ontsnapte Fortuna. Offensief Fortuna putte moed uit zovtd for tuin, deelde vlak voor de thee in de vorm van een zalige actie van Ed van der Lugt bij de eerste paal nog een waarschuwing uit en sloeg kort na de rust toe. Gezien het offensief waarmee de gasthe ren de tweede rondgang begon nen, leek de openingstreffer ook slechts een kwestie van tijd. Die kwam er na tien minuten. Van der Lugt stoomde op links naar voren, stuurde met een bekeken balletje Robin Kloek op pad en diens bij de tweede paal neergelegde trek- bal werd door de instormende Leen Muis in de touwen gejaagd. Het was ook meteen Muis' laatste actie. De Maassluizer raakte bij zyn actie geblesseerd aan zijn wreef en moest voortijdig de douche onder. Logischerwijs ging Alblasserdam direct op zoek naar de gelijkma ker, daarmee Fortuna nog betere perspectieven biedend. Doch, de rollen waren omgedraaid want nu waren het de Vlaardingers die kans op kans verprutsten en niet profiteerden van de zeeën van ruimte die achterin bij Alblasser dam geboden werden. Zo versche nen Van der Lugt (tweemaal) en invaller Sander Spanjersberg oog in oog met Alblasserdam-doel- man Tjesco de Goede, maar wis ten beiden 'Fortunezen' zich geen raad met de mogelijkheden. Tus sen de bedrijven door hield het engeltje op het aluminumwerk by Fortuna-goalie Jack den Herder de bezoekers van de gelijkmaker af. Tot zijn opluchting zag de sluitpost twee keer de bal op de paal belanden waar hij al versla gen was. Ook in de laatste minuut hield de staander Fortuna over eind. „De eerste helft hadden we al met 3-0 voor moeten staan," likte Al- blasserdam-trainer Martin Klomp na afloop zyn wonden. „En wij," sprak Jan Baksteen op zjjn beurt, „hadden er in de tweede helft 3-0 van moeten maken, maar hadden er de kracht niet meer voor omdat er bergen werk verzet waren." Door de overwinning heeft For tuna met vijftien punten uit zes tien duels de voorlaatste plaats 'Fortunees' overgedaan aan Coal (16-12) en Ed van der staat het zelf derde van onderen. Lugt vordt in Daarboven vertoeft DFC met twee de problemen puntjes meer (16-17). Met slechts gebracht, vier punten is hekkesluiter Hoewel de Xerxes zo goed als gedegradeerd. goaltjesdïef FortunaVlaardingen-Alblasserdam 1-0(0- enkele malen 0). 55. Leen Muis 1-0. Bijzonderheden; jn kansrijke Scheidsrechter Dick Ploeg uit*ngen «achioupi' gaf geel aan de Fortuna-spefe Jarco ,1 - Bravenboer, Sjaak Weber en slingerde na keerde, Dieet zyn laatste fluitsignaal doelman Jack den hij tegen Al- Herder op de bon wegens commentaar op blasserdam de leiding Fortuna; Den Herder, Bravenboer, Van der O p n UI Staa n Slot, Voerman. Heeneweer, Weber, Boxem, Foto Peter De Klerk, Muis (55. Spanjersberg), Van der Molkenboer Lugt, Kloek Alblasserdam: Tjesco de Goede, Van de Aar, Menno de Goede, Buwalda, Verveer, Lemans, Kuipers, Verhoeven, Dyk, Boude- wyn, Robert. Rotterdam Na de 3-1 zege op koploper Rapide vorige week werd afgelopen weekeind ook Olympia door PoEux aan de zege kar gebonden. De Vlaardingers, getraind en gecoacht door Jaap Snoek, wonnen met een 1-0 door een treffer van Matthijs Oomen. Pollux speelde een matige eerste helft. Na de thee en enkele ferme woorden van Snoek ging de Vlaar- dingse formatie, voornamelijk op het middenveld, beter spelen. Met de twee recente overwinningen heeft PoEux voor opschudding ge zorgd in de top van het klasse ment. Door de overwinning op Ra pide hebben de Vlaardingers Hoekse Waard de mogelijkheid gegeven zich alsnog in het strijd gewoel te begeven. Voor Pollux is de achterstand van drie punten waarsehïjnEjk onoverbrugbaar en een verrassing van PoHux-zijde is dan ook nauwelijks te verwach ten. Die mening is ook Jaap Snoek toegedaan. Snoek: „Het gat is te groot om nog voor een verrassing te zorgen, maar die conclusie had ik voor de winterstop al ge maakt," De enige die nog kan pro fiteren van de recente misstappen van de koploper zou 'runner-up' Hoekse Waard kunnen zyn. Die ploeg is Rapide inmiddels op één punt genaderd en spint garen bij de overwinning van PoEux op Ra pide, „Door de overwinning op Rapide hebben wy echter wei aangetoond dat wij absoluut de beste ploeg in deze poule hebben," vindt Snoek. „De jonge jongens in het team spelen zonder meer goed en op hen valt niets af te dingen. Op de belangrijke momenten ontberen zij echter regelmaat in de presta ties. Daarnaast ontbreekt er in dit team discipline en de wil om te winnen. Dit zal ongetwijfeld met de relatief lage leeftijd van de spe lers te maken hebben. Het enige dat ons rest is dit seizoen gewoon uit te spelen en er volgend jaar vol voor te gaan." Door Bas van den Berg Schiedam Uitgerekend uitblin ker Yvo Dingenouts besloot voor UVG de zaalcompetitie met een fraai schot dat de 17-16 overwin ning opleverde tegen Atomium. De Schiedamse handballers ein digden door de nipte zege in de eerste klasse op de tweede plaats achter kampioen ASC'95. De overwinning was zeker ver diend al had trainer Ed Brugman liever gezien dat de ploeg zich de hele competitie zo doeltreffend had gemanifesteerd. „Het is mooi dat we zo hoog zyn geëindigd, maar er had meer ingezeten. De ploeg toonde zich lange tijd geen eenheid en de bereidheid tot het uiterste gaan, werd niet altijd aan getoond. Ik heb bewust deze com petitie talentvolle junioren inge zet om hfteam een duwtje in de rug te geven, maar een echte een heid is het dit seizoen nooit ge worden. Volgend seizoen moet het beslist anders wanneer het ju niorenteam, waarvan ik eveneens trainer ben, overkomt. Dat is hetb gevolg van het feit dat de junior competitie voor spelers van 18 tot 21 jaar wordt opgeheven. Daar door zal de selectie aanzienlijk breder worden." UVG startte voortvarend en ging na een kwartier met 3-1 aan de lei ding. Niet lang daarna werd het voortdurend met een achterstand geconfronteerd. Het tempo lag laag en combinaties van de zijde van de Schiedammers waren op een hand te tellen, Yvo Dingen outs pikte regelmatig op links zijn doelpuntje mee: hij zorgde voor 1- 1,2-1 en 3-1, maar daarna namen de Rotterdammers het initiatief over. In een ommezien keek UVG dan ook tegen een 6-9 achterstand aan en konden de Schiedammers niet voorkomen dat Atomium bij de rust nog steeds met 8-10 aan de leiding ging. UVG'er Richard van Sprong doetzfjn naam eer aan, springt hoog op en haalt vervolgens verwoes tend uit. Foto Peter Molkenboer „We moeten harder werken," hield trainer Ed Brugman in de rust de spelers voor. UVG begreep waar het allemaal om ging en kwam in deel twee tot veel beter handbal. Hoewel de Schiedam mers een handvol kansen kregen, bleef de ploeg nog lange tijd tegen een achterstand aankijken. Niet in de laatste plaats door toedoen van doelman Edwin Tonnon die voor Atomium een makkelijk te nemen hindernis was. Later her stelde hij zich en dat leidde van UVG-zyde m het laatste kwartier tot spectaculaire momenten De Schiedammers kropen met de tussenstanden 10-12 en 12-13 steeds dichterbij en zagen het weer helemaal zitten toen Koos de Vette voor 15-15 zorgde. Atomium nam opnieuw het initia tief en wederom een voorsprong (15-16) De cc on enige straf worp van l ilstryd, door Koos de Vette b ut, gaf UVG ander maal hoop: 16-16 Vijf minuten voor tyd nam de thuisclub door Ivo Dingenouts voor het eerst een voorsprong: 17-16. Onder grote spanning bleef die stand ook ge handhaafd Doelpunten UVG: Yvo Dingen outs (5x), Koos de Vette (4x), Ri chard van Sprong (2x), Ernst Jan Klem (2x), Marco Tonnon, Rafael Loch, Jeroen Brugman en Mischa Hollander. -* DoOrTonde'Leed^^,"; Schiedam Na' de ruime winst van 5-2 op DRL zijn de titelkmisen ran SMC met stip toegeno men. Bij vlagen fraai positiespel, eenenkele ople- ving van Alberto Baptista Lima en wat mededo gen van de scheidsrechter waren voldoende om de zege én de kopporitie in de tweede klasse B veilig te stellen. Het duel tussen koploper SMC en middenmoter - DRL kende een stroef begin waarin slechts scha duwspits Joey Tavares in de tweede minuut ver zuimde de thuisploeg op gang te helpen. Scheids rechter Van Rooden haalde ook nog eens de vaart uit het spel door een time-out in te lasten.' De 'm- consequent blazende Papehdrechter, die bepaald niet tégen SMC was; kwakt er na tien minuten spelen achter dat zyn zwarte shirt bepaalde oven eenkomsten vertoonde met het prachtige zwarte reserve-tenue van de thuisploeg en keerde na ruim. vijf minuten onderbreking terug in een groen truitje. - Pas na ruim een half uur toonde SMC in de per soon van Alberto Baptista lima iets van haar klas- Ise, Op de rand van de zestien meter kapte 'de pa- rei van Thurtede' Marco de Groot kinderlijk een voudig uit en passeerde hij met links DRL-doel- man Raymond Van Turnhout (1-0). De Rotterdam se gasten lieten zich niet onbetuigd en kwamen gevaarlijk door met een tip-in van Sasja Schalier, die net over ging, en een kopbal van Een van Dru- nen, die in de handen van John Bos eindigde. In de extra tyd van deel één berekende een domme sliding van Xander van der Veeke op Baptista Li ma een strafschop voor SMC. Jan Mulder kende geen pardon en zorgde voor een voor SMC gerust stellende 2-0 ruststand. Geloof Met een aanvallender ingesteld DRL kreeg de ploeg van Paul de Roos de ruimte dat het zo graag heeft „Die 2-0 vlak voor rust," analyseerde De Roos, „bracht het geloof in eigen kunnen weer te rug. Het combinatie-voetbal, de beleving en de scherpte beginnen langzaam terug te komen. De grootste tekortkoming blijft dat we hij balverlies op het middenveld met te veel mensen vóór de bal zijn. Dan geef je ruimte aan de tegenstander weg, gelukkig zat de verdediging goed in eikaar." Na de 3-0 van Lima, een simpele 'knik' uit een con ner van John van der Belt, dacht SMC met 'één. keer aanraak-voetbal' de ploeg van Joop Molen dijk gek te maken, Aijan Bosschaart, de beste spe ler op het veld, schoot DRL prompt naar 3-1 en bracht de spanning terug. Een prachtige lob van Van der Belt, een tweede strafschop van Mulder en het slotakkoord van Bosschaart beëindigden een feEe voetbalpol met SMC als overwinnaar. ,JDe vorm van het begin van het seizoen," weet De Roos, „komt gelukkig terug. Dat belooft veel voor de komende wedstryden." SMC-DRL 5-2 (2-fl). 32. Alberto Baptista Lima 1-0,45. Jan Mul der 2-0 (strafschop). 64. Baptista Uroa 3-0,68. Arjan Bosschaart 3-1,70. John van der Belt4-187 Mulder 5-1 (strafschop),80. Ar jan Bosschaart 5-2. Bijzonderheden; Arbiter G. van Rooden (Papendreeht) wasnpt Hnjd fvn griukkigm rijn beslissingen maar gaf terechte gele kaarten aan de SMC-spelers Ersin Boz- kuri en Kader Fares en Xander van der Veeke en Louis Yüle- voyevanDRL, SMC: Bos. Bervehng, Bozkurt, Broklmg, Mulder, Van der Bedt, TavaresSparreboom (82. Hermans). Lima, Fares, Wolters. DRL; Van Turnhout, Rosengarten. Franken (46 Villevoye), De Groot (75. Van Duren). Van Zon, Van der Veeke, Van Dronen, Bosschaart, Everding, Ra hun bak, Schalier. Vlaardingen De Maassluisse Lisette Scholte heeft het Schelvispekeltoernooi (sabeischermen) van de Vlaardingse sehermvereniging Trefpunt op haar naam geschreven. Het toernooi werd voor het eerst georganiseerd en vond plaats in de Lijnbaanhal. Daar werd ook het Lente Degentoemooi afgewerkt. Dat werd gewonnen door Vernon Thomas van Rapier Tilburg. Beste Trefpunt-schermer was Jeroen van der Velde die emdigde op de vijfde plaats. Met de twee internationale schermtoemooien is Trefpunt weer terug op de landelijke wedstrijdkaart. vlaardingen—VZC heeft gisteren de Zilveren Dolfijn in de wacht gesleept bij BZV in Den Bosch. De Vlaar dingse zwemploeg toonde zich de sterkste van de$ tien deelnemende verenigingen. De dertien sterkste jeugdploegen van Nederland i kwamen dit weekeinde in Uden aan de start voor de finale van de Speedo Clubmeet. Ook VZC had zich geplaatst en behaalde een tiende plaats. Juventus pakt draad weer op Juventus (m)-America Today/EBBC 2 95-79 (43-37). Op' de mindere resultaten van de voorbije weken lieten de basketballers van Juventus een keurige overwinning opi de reserves van EBBC volgen. Coach Frans Wentholt con stateerde met tevredenheid dat er weer scherp verdedigd werd. Vladan Jankovic scoorde het meest. 27 punten. Juventus (v)-MSV 38-58 (18-28). De op een na laatste com-' petitiewedstrijd van Juventus resulteerde in een ruime nederlaag. In aanvallend opzicht was het hoog genoteer de MSV een stuk sterker. De bankspeelsters Annemieke Visser en Connie van der Dnft speelden een puik duel. Baros 2-Green Eagles (v) 65-60 (37-33). In de slotfase, kwam Green Eagles net te kort tegen de ploeg die samen met Baros 1 de ranglijst in de eerste klasse aanvoert Sas-' kia van den Broek scoorde 19 punten, Jacqueline Nell 18. De geroutineerde spelverdeelster Ria Deege is vanwege een knieblessure uitgeschakeld. Goed herstel WIK-vrouwen AHF Amhem-DWS (v) 20-8 (10-5). DWS-coaeh Fred Over- kleeft was te spreken over de inzet en prestatie van zijn j speelsters in de eerste helft, L>ar zijn verwijt was dat an de tweede helft die ingrediënten juirt cztbmken. Am- hem speelt nog voor het kampioenschap en was dus ge- brand op een overwinning op DWS. UVG (v)-HC Westland 16-14. De vrouwen van coach Roy van Gurp bewezen weer eens in goede doen te zyn en, stuurden de bezoeksters met een nederlaag naar huis. De jonge ploeg is een goede middenmoter en heeft perspee- tieven voor het volgend seizoen. i HVC (v)-VELO 10-8 (6-6). Veio zou met een punt redelijk veilig zijfr, maar voor HVC is de winst vooralsnog belang rijker. Een blessure van Natasha Toth vlak, voor rust zorgde voor problemen, maar ze speelde wel verder. Met' nog dne minuten te spelen maakte HVC goed gebruik van een overtal-situatie en stelde de winst veilig. HVC (m)-VD Voort/Quintus 19-26. De Schiedammers slaagden er met in het bezoekende Quintus van het lyfte houden. De gasten trokken de winst overtuigend naar zich toe EMM 2-WIK iv) 11-16 (5-8). WIK was, gelijk, al goed ops t;Schotf-In-de tweede helft startle.de ploeg,slecht zodat scoorster met zeven treffers. EMM-DWS (m) 19-12 (11-8). Eendracht maakt zeker macht en EMM gaat dan ook met voor niets nog voor het kampioenschap. Het blyft moeilijk in Middelburg, maar Simon van Weerdenburg was zeker tevreden over de J prestaties van zyn ploeg. Lof had hy voor de keepers Bert Velsink en Marco Adema. Asvion worstelt met arbitrage Asvion (m)-DSHC 1-2 (0-1). Het weifelachtige optreden van het arbitrale duo stond de Schiedamse verrassing in de weg Een treffer van Bart-Jan van Collenburg werd on terecht afgekeurd. De tegenstander zag vlak voor tyd een onreglementair ingeslagen straf corner goedgekeurd. D opi e-E ver green (m) 4-6 (3-0). Dopte profiteerde gretig van gaten die de Maassluizers lieten vallen. Evergreen kwam al spoedig op achterstand en het veldoverwicht van Dopie resulteerde uiteindelijk Ln vier treffers. Forcial-Spirit (m) 1-2 (0*1). De Schiedamse aanvalsdrif ten resulteerden al spoedig in een treffer. Spirit trachtte de voorsprong uit te bouwen maar moest dat bekopen met een tegentreffer. Paul Brouwer stelde de zege veilig. Spirit(v)-Dordrecht 5-0 ((PO). Tot de rust kon Dordrecht de nul houden. Annette Hengst rondde een solo succes vol af en knakte daarmee het moreel van de opponent Daarna walste Spint over Dordrecht heen met treffers van Carolien van Breughem (2x), Annette Hengst en Ni- coüendeRond. Zevenbergen-Asvion(v) 0-0 (0-0). De Schiedamsen stuit ten op een muur van verzet aan Brabantse zijde maar slaagden er toch in om een vijftal kansen te creëeren. As vion ontbeerde echter de'finishing touch'. Pullux(v)-DDKC 1-0 (8-0). De keepster van Pollux zag werkloos toe hoe haar teamgenoten legio kansen verprut sten. Het eer chtmgsverkeer richting DDHC bracht pas1 laat de begeerde punten voor de Vlaardingsen. 'Verlos- sexwas Carlien van de Borden Korenbeurs in de problemen i Trias-De Korenbeurs 7-3. Na de resultaten van de laatste1 weken is De Korenbeurs afgezakt van titel* tot degrada- tiekandidaat. Tegen Trias bleven Ron van der Wijk en Danny Maas op nul staan. Nermin Smajic won twee par tyen en de dubbel met Maas. ATC Nijmegen-De Korenbeurs (v) 7-3. Net als ir. de eer- ste ontmoeting werden de Schiedamsen met 7-3 versla- gen. Om zich te handhaven in de derde divisie wordt het zaak de nodige punten uit de laatste drie duels te peuren. Volleybal Dubbele winst Rijnmond Rijnmond (v)-Mikro Electra 3*2. De vrouwenploeg van Rijnmond boekte zaterdag een nuttige 3-2 zege op het Mi- kro/Elektra Na een zwak begin (10-15 en 8-15, dus 0-2) - vocht de ploeg zich via 15-7 en 15-5 naar de beslissende vy fde set. Die werd op het nippertje met 16-14 gewonnen. Door de winst neemt Rynmond nu de negende plaats m. Geevers/VCL-RijnmOond (m) 0-3. De mannen van Rijn mond waren zaterdag enkele uren onderweg om in het Limburgse Landgraaf thuisploeg Geevers/VCL binnen het uur via driemaal 7-15 met 0-3 te verslaan en de grote degradatiezorgen achter te laten. Waterpolo VZC kansloos tegen WVZ SZC-De Hoogwerf (m) 8-7. Het lichte overwicht resulteer de m een overwinning voor de Schiedammers. Voor SZC scoorden Paul Gast(3x),Nico Overbeeke(3x), Jeroen Mal ta en Jumaan Engelsman Na afloop tekende De Hoog-1 werf. dat de laatste plaats bezet protest aan. WVZ-VZC (m) 11-6, In de tweede periode moesten de Vlaardingers al buigen veer de thuisclub. Voor VZC scoorde Lennart Otte dne maal Raket-De Walrus (m) 6-6. Beide ploegen gaven elkaar weinig toe. De periodestanden, waren 1-0,2-2,4-5 en 6-6. Glenn Tollens nam twee treffers voor zyn rekening. De Walrus-DSZ (v) 3-4. Twee gelijkwaardige ploegen. De penodestand: 2*1,2-2,3-4 en 3-4. Voor De Walrus scoor den Patricia de Bruijn, Diana Noordzy en Carla Vermeu len. De vrouwen van VZC verloren met 6-5 van RZV.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5