13 Geen bijdrage uitbreiding Vaartland Politie geeft band vrij met stem van getuige kapsalonmoord Rotterdams Dagblad Tegenstanders McDonald's verliezen kort geding Verdachten 'per ongeluk' betrokken bij ontvoering CDA: 'Bezuinigingen ischieten te ver door' 'Huren moeten omlaag' Reprimande voor GGD na weggeven adressenbestand Gemeente Vlaardingen: 'Bijdrage past niet binnen het beleid' Veerpont De Kwakel weer in de vaart Oplichtster aangehouden Zes inbraken opgelost Skater gewond Fietsendieven aangehouden VELDHOEN ROME1JN Uw regiomakelaar - Oud-Beijerland, tel. 0186-619300 - Alblasserdam, tel. 078-i Waterweg Woensdag 27 maart 1996 Vlaardingen Het onderzoek van de politie naar de moord op de 44-jange Vlaardmger Dirk Boot verloopt moeizaam. Buurt onderzoeken leveren weinig op en 'de man met de hond', naar wie de politie sinds vorige week zondag op zoek ist heeft zich nog steeds met gemeld. De man die telefonisch melding maakte van een 'een verdachte situatie' voor de woning van het slachtoffer, kapsalon Joke aan de Schiedam- seweg, kan van zeer groot be lang zijn voor het onderzoek. Daarom geeft de politie een band met de stem van de man 1 vrij. De man met de hond belde zon dag 17 maart rond 13.40 uur naar de Vlaardingse politie, Met een Rotterdams of Vlaardings ac cent maakte hij melding van een vreemde situatie voor het huis van het slachtoffer. De politie heeft dit gesprek opgenomen. De man zegt: „Ja hallo, tfe was daarnet om eh, ktoart voor twaalf op de Schiedamseujeg mtjn hond aan het uitlaten en daar kwamme twee van die Zuid-Êumpesiaanse typetjes, die komme uit de kapsalon daaro. Volgens mij is dat peen zuivere koffie daar hoor" De politie vraagt vervolgens: „Schiedamseaiep?" De man antwoordt „Op de Schiedamseweg" Agente: „Weet u het nummer?" Waarop de man met de hond antwoordt Eenentwintig Deze boodschap is vanaf mor gen te beluisteren op de ver schillende radiozenders in de re gio. Ook is de stem vandaag te horen op de Kabelkrant van het Rotterdams Dagblad^ waar ook de tekst te lezen is. Over het motief van de moord op de 44-jarige Boot tast de politie nog in het duister. „Voorlopig gaan we uit van een roofmoord zegt hoofd recherche A. van der Werf. „We sluiten niets uit maar andere motieven lijken op dit moment niet aan de orde." Boot had volgens de politie geen strafblad en een connectie met het criminele milieu was er ook yuet. „De man was een systeem manager bij een verffabriek." Waarom de man met de hond, die vrijwillig melding maakte van een verdachte situatie rond de woning van het slachtoffer, zich nog niet heeft gemeld weet Van der Werf niet. „Het kan zijn dat de man op vakantie is of in het ziekenhuis ligt olzt. Ook be staat de mogelijkheid dat hij bang is geworden. De politie be handelt de informatie uiteraard vertrouwelijk." Dat er zo naarstig naar de man met de hond wordt gezocht, wil niet zeggen dat de rechercheurs zich niet meer met andere in valshoeken bezig houden. „Op dit moment kan de verklaring van de man met de hond wel eens zeer belastend zijn. Hij kan ons misschien de indentiteit van de mannen verschaffen." Justitie heeft, om te proberen het onderzoek een extra impuls te geven, ook een beloning van 25.000 gulden uitgeloofd aan de gene die informtie kan verschaf fen over de indentiteit van de daders van de moord. Volgens een woorvoerder van de Vlaar dingse politie is dit een gangba re manier om aan informatie te komen. Het is volgens de woor voerder nog te vroeg om te spre ken over het vastzitten van het onderzoek. Vlaardingen Wethouder A. Kool (volksgezondheid) heeft de GGD in Vlaardingen een reprimande gegeven. Dat is gebeurd omdat de GGD een deel van het adressen bestand heeft doorgegeven aan de Vlaardingse Openbare Scholen gemeenschap, Het ging om de na men en adressen van kinderen die momenteel in de hoogste groep van de basisschool zitten en dus komende zomer de overstap maken naar het voortgezet onder wijs. De VOS heeft al deze kinde ren de afgelopen week een brief en cadeautje opgestuurd om daar mee de aandacht op de diverse on- derwijsnehtingen van scholenge meenschap te vestigen. De gegevens zijn door een mede werker van de GGD aan de VOS verstrekt. Volgens wethouder Kool heeft de GGD met deze actie de privacy-reglementen ge schaad. Daarover heeft hij de di recteur van de GGD onderhou den. „Dit kan echt niet," aldus Kool, die de directeur heeft opge dragen de pnvacy-regels 'nog eens een keur goed door te spre ken binnen de organisatie'. Rector C. van Dalen van de VOS zegt dat men wist dat 'het op het randje was'. „Direct mail is voor ons een gebruikelijke procedure om met potentiele leerlingen in contact te komen. Andere jaren kochten wij dit m bij een gespe cialiseerd bureau, maar in contac ten met de GGD was deze gedach te geopperd. Dat scheelt ons en kele duizenden guldens, want nu kregen we de adressen gratis." Overigens heeft de VOS volgens Van Dalen geen andere gegevens dan de namen en adressen van de GGD gekregen. Van Dalen zegt zich de kritiek aan te trekken en volgend jaar de ge gevens weer in te kopen. „Al schaffen we voor dat geld liever lesmateriaal aan." Vlaardingen De bezuinigingen die -burgemeester en wethou ders van Vlaardingen door wil len voeren zijn vopr coalitiepart ner CDA 'niet acceptabel'. Dat 'schrijft het bestuur van de chris- -ten-democraten in een gisteren uitgegeven verklaring. Het CDA -is van mening dat de bezuinigin- (genop de subsidies te eenzijdig worden neergelegd bij een aan- "taTyeugdinstellingen. Het gaat daarbij vooral om scouting en de Christelijke Jeugdvereniging, die zestig procent van hun in komsten kwijtraken volgens de vooretellen van het college. „Het bestuur heeft vastgesteld dat wij dit niet voor onze rekening kun nen nemen," aldus P. van der Zwan, de vorige week gekozen voorzitter van het CDA in Vlaar dingen. Het bestuur herhaalt de oproep van fractievoorzitter K. W. van Netten om de huidige status van de bibliotheekfihalen in Holy, de Westwijk en Bab- berspolder te handhaven. De eerdere uitlating van D66 om vast te houden aan een miljoen gulden bezuinigen op de biblio theken (inmiddels door b en w verminderd tot zeven ton) noemt het CDA-bestuur 'onbe grijpelijk'. bezuinigingen van deze omvang zijn voor het CDA in ieder geval niet acceptabel, wanneer zij de doodsteek kun nen betekenen voor instellingen en verenigingen waar zoveel mensen bij zijn betrokken," al dus Van der Zwan, die voorstelt om mogelijkheden te zoeken de pijn 'wat evenrediger' te verde len. „In het uiterste geval moet de gemeente zich ook maar af vragen of de 18 miljoen wel haal baar is voor deze periode," aldus de voorzitter, die daarmee tornt aan de afspraken die het CDA met coalitiegenoten WD, PvdA en D66 heeft gemaakt. Door Ben van Haren Vlaardingen Een verzoek van Woningstichting Samenwer king Vlaardingen om financiële steun voor appartementen- bouw naast Vaartland is door burgemeester en wethouders af gewezen. Zon bijdrage past niet binnen het stadsvernieu wingsbeleid, stelt het college. Samenwerking heeft een beroep gedaan op het 3,8 miljoen gulden grote fonds Stadsvernieuwing 1996. waarvan de verdeling mo menteel aan de orde is. De finan ciële haalbaarheid van het plan - de bouw van sociale huurwonin gen by verzorgingscentrum Vaartland- is volgens directeur N.A Nieuwstraten van de wo ningstichting sterk afhankelijk van voorzieningen tegen de her rie van het verkeer op de rijks weg. Eerder is politieke commotie on- staan toen Samenwerking reken de op 100.000 gulden subsidie van wethouder K. van der Windt voor de bouw van soortgelijke wonin gen by zorgcentrum De Meerpaal. De woningstichting, die een re serve heeft van ruim 40 miljoen gulden, kan de kosten voor extra isolatie, dubbelglas en andere maatregelen tegen de verkeers- herrie best zelf dragen, besliste de meerderheid van de gemeente raad. B en w trekken die lijn nu door. Overigens komt met deze subsi die-afwijzing volgens Nieuwstra ten 'de bouw van 100 woningen op deze prachtplek' met op losse schroeven. „We zijn nu bezig om van de Stadsregio een bijdrage te krijgen m het kader van een rege ling voor woningbouw op moeilij ke plekken." Westwijk Het grootste deel van het fonds Stadsvernieuwing zal in 1996 be steed worden voor de Westwijk. Ruim één miljoen gulden is gere serveerd voor verschillende maat regelen in deze wijk. waar volgens het college op dit moment de grootste opgave op het gebied van stadsvernieuwing hgt. De helft van deze reservering is bestemd voor bijdragen in de ver huiskosten van de bewoners van de 212 te slopen woningen in de Zuidbuurt. De rest gaat op aan de verbetering van huizen en de woonomgeving in het gebied "Van der Waalstraat- Zeemanstraat, een projectleider voor de ontwikkeling van het cen trumgebied van de Westwijk en onderzoek naar mogelijkheden van groot onderhoud aan particu liere complexen. Een andere belangrijke bijdrage (700.000 gulden) gaat naar het wo ningbouwproject tussen Maas- sluissedijk en Westnieuwland van projectontwikkelaar Slokker, liefst 450.000 gulden hiervan is nodig om de exploitatie van het met woningen en parkeergarage uit te breiden gebied rond de dijk woningen en Nun Quam Perfec tum sluitend te maken. Voor de inrichting van het Stads hart (onder meer de Spaanse Trappen) houdt de gemeente 400.000 gulden vrij, voor monu mentenrestauratie 200.000 en voor subsidies aan woningeigena ren, die hun eigen huis grondig renoveren, byna 150.000 gulden. VlaardingenHet is de tegenstan ders van de komst van fastfoodke ten McDonald's aan de Westland- seweg m Vlaardingen niet gelakt om met een kort geding de bouw vergunning van de Amerikaanse restaurateur in te trekken. De rechtbank meent dat de bezwaren die twee omwonenden tegen de komst van het restaurant hebben, door de gemeente en de advocaat van de fastfoodketen voldoende zijn weerlegd. De kritiek van de omwonenden richt zich vooral op de angst voor overlast die het restaurant met zich meebrengt. Stank, zwerfvuil en veel -volgens de familie Van der Wolf, die in de boerderij naast het bouwterrein van de McDo nald's woont en tandarts Nijland, die schuin aan de overkant van de bewuste bouwplaats woont, veel teveel- verkeer. De gemeente en McDonald's de den deze kritiek ter rechtszitting vonge week af met 'terechte angst voor het onbekende'. Alleen met gegrond volgens de gemeente, want voor het verkeer wordt een extra ontsluiting vanaf de Mara- thonweg aangelegd en het wegge tje tussen de boerderij van de fa milie Van der Wolf en het restau rant wordt eenrichtingsverkeer. Hierdoor wordt de overlast mini maal, aldus de gemeente. Met de stank en het zwerfvuil valt het volgens McDonald's ook reuze mee. Zij voerden aan dat de omge ving van het restaurant elke dag door een schoonmaakploeg van zwerfvuil wordt ontdaan. De stank speelt al helemaal geen rol want, zo meende de advocaat van de keten, er is zelfs een restaurant m een grote kledingwinkel geves tigd. De rechtbank-president Het bord op de bouw plaats van McDonald's geeft het aan: in mei dit jaar kunnen de eerste bezoe kers 'een hamburgertje pakken'. Door Menno Haddeman Rotterdam/Schiedam Met z'n vieren zaten ze gisteren in het be klaagdenbankje van de Rotter damse rechtbank. Vier mannen, of beter gezegd vier jongeman nen. Want hoewel ze op één na al lemaal getrouwd zyn en enkelen kinderen hebben, is de jongste niet ouder dan 20 jaar en de ousts- te 24. De vier stonden terecht omdat ze in september vorig jaar een Turks meisje uit Rotterdam tegen haar wil in, hadden meege nomen naar België. Een typisch geval van vrijheids beroving of schaking, vond de of ficier van justitie. Zy eiste daar om een straf van negen maanden, waarvan zes voorwaardelijk. De jongens hielden vol nooit te heb ben geweten dat het om ontvoe ring ging. „We zijn er ingeluisd door de hoofdverdachte," reageer den zij. Het voorval, waar de dne Rotter dammers en een Schiedammer voor terecht stonden, speelde zich af op 26 september vorig jaar. De avond daarvoor had de hoofdver dachte, een vriend van twee van de jongens, afgesproken om de volgende morgen zijn vriendin by haar ouders op te gaan halen. De vriend en het meisje houden van elkaar maar mogen van haar ou ders niet trouwen. Het groepje spreekt af om het meisje by haar ouders weg te halen zodat beiden samen kunnen zijn. De vriend verzekert de jongens dat zijn vriendin van het plan af weet. De twee heren zien er met veel kwaad in. Ze weten dat de twee in het geheim geliefden zyn en omdat één van de twee over een auto kan beschikken, stemmen ze in. De volgende morgen voegen twee anderen, ook met een auto, zich bij het groepje. Zij weten niet wat er gaat gebeuren. Zij denken dat de groep jongens naar het CBS gaat om daar rijexamen te doen. Wanneer ze met hun auto achter de dne jongens aanrijden en by het huis van het meisje aanko men, weten ze dat eriets niet goed zit. Op het moment dat de hoofdver dachte zyn geliefde op straat ziet lopen, verlaat hij de auto. Tegelij kertijd stapt één van de nietswe- tende jongens uit de achterste au to om verhaal te halen. Net ais hij in het voorste voertuig is inge stapt, pakt de hoofdverdachte het meisje vast en sleurt haar de auto in. Gillend probeert het meisje los te komen, maar zonder resultaat. Met gierende banden rijden de jongens weg met in hun kielzog de tweede auto. Het meisje, dat in de auto nog te genstribbelt, wordt door haar vriend vastgehouden. De ander jongens in de auto weten niet wat er gebeurt. Paniek en een woor denwisseling met de hoofdver dachte zijn het gevolg. De jongens hadden gedacht dat het meisje vrijwillig mee zou gaan. De jongen achter het stuur weet zich met de situatie geen raad en begint gevaarlijk te rijden. Om zelf met het leven te laten neemt een ander het stuur over. In Schiedam wordt er van auto ge wisseld. In de volgauto rijdt het groepje vervolgens naar Belgie. Het meisje, dat onderweg al wat kalmer reageert, wordt door de hoofdverdachte gezegd dat tegen stribbelen geen zin heeft. Eén van de jongens probeert het meisje een beetje te troosten. De jongens maken de hoofdverdachte ook duidelijk dat hij het meisje onder geen beding mag aanraken of slaan. Wanneer dat gebeurt zullen ze hem "mores leren'. Het meisje wordt in Gent afgele verd bij familie van de hoofdver dachte. Deze man blijft ook ach ter, waarop de rest van het groepje terug naar Rotterdam rijdt. Onderweg wordt de jongens pas echt duidelijk wat ze hebben ge daan. Wanneer ze in Rotterdam aanko men en horen dat de in paniek ge raakte chauffeur van de achterge bleven auto al door de politie is opgepakt, besluiten twee jongens terug te rijden naar België om het meisje te bevrijden. Wanneer ze m Gent aankomen lukt het ze niet het meisje weer mee te nemen. Om toch een eind te maken aan wat ze min of meer zelf hebben veroorzaakt, melden ze zich op het politiebureau in Gent. Daar blijkt reeds iemand van de Rotterdamse politie aanwezig te zyn die de groep al op het spoor was. De jongens worden opgepakt en het meisje bevrijd. Vrijwillig „Wanneer wy tevoren hadden ge weten dat het meisje met vrijwil lig mee zou gaan, hadden we het nooit gedaan," zei één van de ver dachten tijdens de rechtszitting. Rechtbank-president mr. L. C. P. Goossens wilde weten waarom de verdachten op het moment dat het meisje door haar vriend tegen haar wil in werd meegenomen, niet hadden opgetreden. „We stonden bij de ouders van dat meisje voor de deur. We konden niet blijven staan want anders hadden haar ouders ons te grazen genomen. Toen we eenmaal m de auto zaten hebben we alles ge daan om het meisje gerust te stel len. We hebben ook regelmatig te gen de hoofdverdachte gezegd dat hij met zijn handen van haar moest afblijven," antwoordde één van de verdachten. De advocaten van het viertal we zen de rechtbank op het feit dat hun clienten in eerste instantie niets wisten van een ontvoering. Toen ze wel wisten wat er aan de hand was, waren ze te laat en kon den ze weimg meer doen dan het meisje in bescherming nemen te gen de hoofdverdachte. Dat twee van de verdachten ver volgens zijn teruggereden naar België om te proberen het meisje te bevrijden en toen dat niet lukte naar de politie zijn gegaan, zegt volgens de raadslieden genoeg. De rechtbank doet over dertien dagen uitspraak. tig miljoen gulden. „Maar volgens eigen prognoses zit de WSV in 2004 al op het dubbele," aldus de huurdersraad, die vindt dat het woningbedrijf niet ten koste van de huurders 'boven haar eigen streven mag uitstijgen'. Tenslotte wordt nog verwezen naar de streefhuren die de Vlaar dingse corporatie hanteert. Die liggen op 70,75 en 80 procent van de maximaal redelyke huur, lan delijk ligt dat gemiddeld op 65 procent. „De streefhuren moeten dus met zo'n tien procent om laag," stelt de huurdersraad, wat neer zou komen op zo'n 50 tot 90 gulden per maand. De huurdersraad bespreekt het advies morgenavond met de SWV-directie. Het wordt een vuurdoop voor de in 1994 opge richt huurdersraad. Het is de eer ste keer dat zij zich uitspreekt over het huurbeleid van de huis baas. Vlaardingen De huurverhoging van 5,2 procent die de Stichting Woningbedrijf Vlaardingen per 1 juli 1996 wil doorvoeren moet klei ner. Dat stelt de huurdersraad van de woningcorporatie in een advies dat vanmorgen is aangebo den aan directeur A. Theissen van deSWV. De huurdersraad stelt vast dat de SWV met 5,2 procent huurverho ging het hoogste offer vraagt van alle corporaties in de omgeving. „Die 5,2 procent is ook hoger dan vorig jaar, en dat terwijl de infla tie flink is gezakt," aldus de huur dersraad, die 'verwacht' dat het huurverhogingspercentage naar het landelijk vastgestelde mini mum van 3,5 procent lean. 'Of in ieder geval dicht daar in de buurt'. Daarbij verwijst de huurdersraad ook naar de algemene bedrijfsre- serve van de SWW. Volgens de raad is het beleid erop gericht te streven naar een reserve van vijf- Vlaardingen Veerpont De Kwakel gaat vanaf zaterdag weer varen. Het veer is een verbinding voor voetgangers en fietsers tussen de Noord- vliet (Kwakelweg) en het Bom- meer (Broekpolder). Passa giers kunnen het vaartochtje halverwege onderbreken voor een kopje koffie op het terras bij 't Jachthuis, dat uitzicht biedt op natuurreservaat De Vlietlanden. Het Veerpont-team bestaat dit jaar uit acht vrijwillige schip pers. Zij zorgen ervoor dat de pont tot en met zondag 29 sep tember dagelijks tussen tien en zes uur heen en weer vaart. Net als vorig jaar vaart de pont dus ook op maandag- en op vrijdagochtend. Bij slecht weer kan de dienstregeling worden aangepast. Dat staat dan te le zen op de informatieborden die bij de steigers staan. De tarieven voor een overtocht zijn hetzelfde gebleven. Voet gangers betalen 50 cent en fiet sers 75 cent. Vorig jaar stapte een record-aantal mensen op het veer: ruim 30.000. In de tien seizoenen dat het veer heeft gevaren zijn inmiddels zo'n 225.000 passagiers overge zet. De bouwwerkzaamheden aan het eerste filiaal van de Amerikaanse fastfoodketen in Vlaardingen zijn op dit moment In volle gang. Over enkele weken wordt bekend of de Amerikaanse gigant ook aan de bouw van een tweede filiaal in het centrum begint. Foto's Roel Dijkstra vindt de argumenten waarmee McDonald's en de gemeente Vlaardingen de bezwaren van de twee omwonenden betreed vol doende om de bouw van het res taurant te laten starten. Dit is aan het begin van deze week dan ook gebeurd. In mei dit jaar opent de keten haar eerste filiaal in Vlaar dingen. Over een tweede filiaal in de stad is McDonald's nog in on derhandeling. Zij heeft haar oog laten vallen op het oude pand van Robe! aan het Liesveld. Een woordvoerder van McDonald's verwacht over enkele weken meer duidelijkheid te kun nen geven. Schiedam Een 31-jarige vrouw uit Rotterdam is dinsdag aange houden omdat zij in februari met een valse Visa Card bij verschil lende winkels in Schiedam en Rotterdam spullen heeft gekocht. Het gaat in totaal om een bedrag van ongeveer 5500 gulden. De politie kon de vrouw dankzij tips van een winkelier achterha len. Zij heeft bekend en is inmid dels in verzekering gesteld. Het is nog onduidelijk hoe de Rot terdamse de betaalpas in haar be zit kreeg. De pas zou opgestuurd worden naar een persoon die hem echter nooit ontving. Schiedam Met de aanhouding van drie Rotterdammers van 14, 16 en 18 jaar heeft de politie zeker zes inbraken opgelost, waaronder de recente 'lichtkoepelinbraken' in de Spaanse Polder. Het trio werd afgelopen weekein de, dankzij een oplettende bevei ligingsbeambte, op heterdaad be trapt bij een inbraak in de Groot handelsmarkt. In februari demonteerden de Rot terdammers diverse lichtkoepels van bedrijfspanden in de Spaanse Polder waardoor grote schade aan de plafonds werd veroorzaakt. De buit bestond toen uit een grote hoeveelheid waardevolle spullen zoals zaktelefoons, geld, appara tuur en sigaretten. De drie verdachten zijn woens dagmorgen voorgeleid aan de offi cier van justitie. De politie stelt een nader onderzoek in naar eventuele mededaders. Schiedam Een 7-jarige Schiedams jongetje raakte gister middag licht gewond aan zijn knie toen hy op de Professor Ka- merlingh Onneslaanin zijn woon plaats werd aangereden door een auto. Het knaapje reed op zijn inline- skates op de stoep en kwam vol gens getuigen op de weg terecht. Het lukte een passerende auto mobilist niet om het kind te ont wijken. Personeel van de GGD heeft de skater aan zijn verwon dingen behandeld. Vlaardingen Twee Vlaardingers van 15 en 19 jaar oud zijn gister avond rond 20.30 uur op heter daad betrapt op het stelen van een mountainbike in de Joubertstraat m Vlaardingen, De jongste dader is inmiddels op vrije voeten. Zijn compagnon, die nog vastzit, wordt vandaag door de politie verhoord.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1