?l^ 'Procedures sneller afhandelen' Politie sleept seksreclame weg ggl§gpr ,f ft genda Ombudsman waarschuwt Vlaardingen voor hoge prijs van traagheid Stem van 'man met hond' ook op televisie te horen 'Schiedam moet minima vaker bevoordeien' Geuzenroute: mooie wandelroute met een enkel missertje Pestkoppies bezoeken politiebureau IpBSESliF112 «SJ sar Rotterdams Dagblad Zaterdag 30 maart 1906 Door Jan Rozendaal VlaardingenDe gemeente Vlaardingen is nogal eens traag in de afhandeling van procedures. Inwoners of instellingen moe ten te lang wachten op uitsluitsel. Dat concludeert de gemeentelijk ombudsman voor Vlaardin gen, mr. M. H. J. M. van Kinderen in zijn eerste jaarverslag. Traagheid is de meest voorkomende klacht die hij sinds zijn aanstelling op 1 september 1994 heeft behandeld. Het is een tendens die past in het landelijk beeld, maar daarom niet zonder risico's De ombudsman waarschuwt dat traagheid van de kant van de ambtenaren op den duur een fikse kostenpost voor de gemeente kan opleveren. Hij ver wijst in dat verband naar opmer kingen van de Nationale Om budsman. Die vindt dat van de (lo kale) overheid mag worden ver wacht dat ze de termijnen in de per 1 januari I9Ö4 geldende Alge mene wet bestuursrecht aanhou den. ,,De overheid heeft een voor beeldfunctie." Personeelskrapte en ziekte van ambtenaren mogen wat de Nationale Ombudsman be treft 'nooit een rechtvaardiging' zijn. Mr. Van Kinderen, die zich in die conclusie kan vinden, wijst bo vendien op de consequenties voor de gemeente, „Uit de bestuurs rechtspraak blijkt dat als burgers naar de rechter stappen met de Algemene wet bestuursrecht in de hand en erop wijzen dat de ge meente zich met aan de vastge stelde termijnen heeft gehouden, ze bijna elke zaak winnen. Als dat vaak voorkomt, jaagt dat de ge meente op hoge kosten. Per pro cedure praatje dan over ongeveer veertienhonderd gulden aan al leen al proceskosten. Bovendien helpen trage procedures bepaald met om het gat tussen overheid en burger te verkleinen." Goed Het begin van zo'n procedure is in Vlaardingen over het algemeen goed. vindt de ombudsman. 'Dui delijke ontvangstbevestigingen met aanduiding van voorgeno men afhandelingsduur en het noemen van de behandelend ambtenaar tezamen met een tele foonnummer', schrijft Van Kinde ren. „Maar," licht hij toe, „daarna blijft het regelmatig te lang stil." Een ander punt van kritiek is de onzorgvuldige wijze van verslag legging van het verloop van veel procedures. Kritiek die 20wel de ambtenaren als de wethouders treft. Van Kinderen: „De lijnen in Vlaardingen zijn kort. Veel eerder dan in Rotterdam stappen de mensen naar het spreekuur van de wethouder. Sommigen raad plegen op een middag meerdere wethouders en de burgemeester over dezelfde kwestie. De één zegt dan dit en de ander dat. Vaak wor den echter geen duidelijke uit spraken gedaan. Dat geldt ook voor veel ambtenaren. Er wordt gebeld, maar een duidelijke ver slaglegging en een schriftelijke bevestiging van de afspraken komt er niet. Zoiets is wel nodig voor de duidelijkheid, zonder dat ik de gemeente tot allerlei forme le, bureaucratische briefwisselin gen wil dwingen. Maar al te veel informele contacten kunnen lei den tot geritsel en geregel en daarmee staat de integriteit van het ambtelijk apparaat op het spel," aldus Van Kinderen. In totaal hebben tot 1 januari van dit jaar zich 59 mensen bij de om budsman gemeld met een klacht over de gemeente. Hoewel dit op het eerste gezicht niet veel lijkt, blijkt gemeten naar het aantal klachten per duizend inwoners Vlaardingen hoger te scoren dan Rotterdam, waar (dezelfde) om budsman al een paar jaar langer werkt. In Vlaardingen kwamen per 10.000 inwoners 6,74 klachten binnen; in Rotterdam 5,56. Het grootste -naar ratio geme ten- aantal klachten komt uit het centrum: 9,6 per 10.000 inwo ners. Dan volgen Babberspolder en Vlaardinger-Ambacht (8,6) en Oostwijk (7,9). Het laagst scoren Een greep uit de klachten Een mijnheer klaagt namens bewoners van de Brederostraat dat er, na inspraak in september 1994, door burgemeester en wethouders is besloten om de rijrichting in (lie straat te keren maar dat dit maan den later nog steeds niet is gebeurd. Als de ombudsman zjjn licht op steekt bij de Dienst Stadswerk blijkt dat er daar sprake is van een misverstand. Negen maanden na het besluit wordt de rijrichting om gedraaid. Een Vlaardinger wendt zich tot de ombudsman met het probleem dat er in zijn tuin, die hij in erfpacht heeft gekregen, een tank ligt die yolgens de gemeente gesaneerd moet worden. De gemeente vindt dat de bewoner de kosten moet betalen, de bewoner wil dat de ge meente dat doet. Later blijkt dat de Actie Tankslag wordt opgeschort omdat er onduidelijkheid bestaat over voor wiens rekening de kosten zijn. Als de man het daaropvolgende halfjaar er niks meer over hoort, stapt hij opnieuw naar de ombudsman. Na bemiddeling verstuurt de gemeente een mailing aan betrokkenen. Er wordt gewacht op een be sluit van de minister en zodra dat er is zal de gemeente duidelijkheid verschaffen. Holy-Noord (2,6) en Holy-Zuid, waar vandaan geen enkele keer de hulp van de ombudsman is in geroepen. De meeste klachten kwamen aan het adres van de Dienst Welzijn (12), gevolgd door Stadswerk (10) en Milieu (9). Ronduit tevreden is de ombuds man over de medewerking van de gemeente. Behalve dat klagers die zich eerst tot de gemeente wenden worden doorververwezen door de ambte naren naar de ombudsman, blijkt dat in bijna een kwart van de be handelde zaken (23 procent) met succes is bemiddeld of gearbi- treerd; in Rotterdam is dat zestien procent. „Het duidt op een ont vankelijke opbouwende opstel ling waarbij het belang van een herstelde relatie met de burger zwaarder weegt dan het onverkort handhaven van het aanvankelijk ingenomen standpunt," aldus het jaarverslag. Vlaardingen De stem van 'de man met de hond', naar wie de Vlaardingse politie op zoek is in verband met de moord op de 44- jarige Vlaardinger Dirk Boot, is maandagavond ook op televisie te beluisteren. Het op de kabel krant, regionale en lokale radio uitgezonden gesprek tussen de man en de telefoniste van de po litie, heeft namelijk weinig reac ties opgeleverd. Ook de man zelf heeft zich niet gemeld. Reden voor de politie om de televisie in te schakelen. Vorige week zondag 17 maart belde 'de man met de hond' rond 13.40 uur naar de Vlaardingse politie. Met een Rotterdams of Vlaardings accent maakte hij melding van een vreemde situ atie voor het huis van het slacht offer, boven kapsalon Joke aan de Schiedamseweg. De politie is direct daarop naar de bewuste plek gegaan, waar bleek "dat- jPlrk Boot; meV-messteken 'om; het leven was gebracht.' Omdat de getuigeverklaring van de man kan leiden naar de mogelijke daderfs), wil de politie met de man in contact komen. Justitie heeft ook een beloning van 25.000 gulden uitgeloofd aan anderen die informatie kunnen geven over de identiteit van de daders. Maandag 1 april zendt de politie, na het NOS-joumaal van 18.00 en 20.00 uur en na het late jour naal een politiebericht uit, waar in de stem van de man met de hond te beluisteren is. Ook wor den 'enkele foto's van de situatie op de Schiedamseweg getoond. De politie hoopt hiermee alsnog reacties vanuit de bevolking te krijgen. De informatie wordt als vanzelfsprekend vertrouwelijk behandeld. Over hel motief van de moord op de 44-jarige Boot tast de politie nog in het duister. Voorlopig wordt uitgegaan van een roofmoord. Boot had vol gens de politie geen strafblad en &gen connqgtfeipet hetcrixninele "milieu was er volgens''de politie ook niet Schiedam De Schiedamse raadsleden H. W. Metaal en A. van Loenen van de gezamenlijke frac tie Solidair '93/Gemeentebeian- gen willen dat de gemeente beter gebruik maakt van de mogelijk heid om mensen met een laag in komen te bevoordelen. Uiteen te lefonische enquête van de FNV is de raadsleden gebleken dat Schiedam niet optimaal gebruik maakt van het kwijtscheldingsbe- leid om minima een lastenverlich ting te geven bij het betalen van gemeentelijke belastingen. De FNV heeft de enquête onlangs gehouden onder alle 95 gemeen ten in Zuid-Holland, om te kijken of de plaatselijke overheden ge bruik maken van de mogelijkheid die sinds enkele maanden bestaat om de kwijtscheldingsnorm te verhogen tot 95 procent. Slechts elf steden bleken optimaal van die mogelijkheid gebruik te ma ken. Schiedam kvram er als mid delmatig uit. „Onze gemeente heeft weliswaar de kwijtschelding verruimd en betrekt daarin ook de provinciale heffingen, maar doet dit slechts voor een beperkt aantal mensen," schrijft de geza menlijke fractie in schriftelijke vragen aan het college. Van Loenen en Metaal stellen dat elke mogelijkheid moet worden aangegrepen om mensen die van heel weinig moeten rondkomen, te bevoordelen. „Als u het hier mee eens bent, waarom maakt u dan geen optimaal gebruik van de mogelijkheden die de regering u biedt?" schrijft het tweetal aan het college. De raadsleden willen verder weten of het stadsbestuur de aanbevelingen van het FNV onderschrijft om bijstandsgerech tigden en ouderen met alleen AOW (en eventueel een minimum pensioen) in de toekomst geheel vrij te stellen van het betalen van gemeentelijke heffingen. 4SKl3fe De politie heeft giste ren in Vlaardingen een aanhangwagen met seksreclame erop weggesleept. De kar stond op een parkeer plaats langs de Delta weg, in de buurt van de Gamma. Aan beide kanten was op drie bij twee meter grote bor den een geschilderde dame - aan de ene kant iemand met don ker haar, aan de ande rezijde een blondine - te zien die slechts een slipje droeg. Mensen van nabijgelegen be drijven belden de poli tie omdat ze het aan stootgevende reclame vonden. De agenten die een kijkje gingen nemen hebben de kar achter hun busje ge koppeld en zijn naar het bureau in Vlaardin gen gereden. Daar is de wagen later op de dag opgehaald door de eigenaar, die een mas sagesalon runt. De man, die er met een waarschuwing van af kwam, heeft tegenover de politie zijn excuses aangeboden voor de overlast. Foto Roel Dijkstra Op historisch gebied heeft Vlaardingen heel wat le bieden. Heeft die constatering voor velen een hoog open-deurgehalte, voor anderen staat die deur nog maar op een kier. Vooral voor die laatste groep is de 'Geu zenroute' uitgezet: een wandeling door historisch Vlaardingen. We trek ken dc Ntkes aan en beginnen zelf ook maar eens aan een reis door de tijd. Te beginnen bij NS-station Vlaardingen-Centrum. De wandelroute is immers ook in elkaar gedraaid voor bezoekers per spoor van buiten de Haringstad. Door Pieter Vermaas Vlaardingen Koud aan de start fronsen we voor de eerste maal de wenkbrauwen. Het is een mooi ding, dat wel: de Kroningslan taarn direct bij het NS-station, neergezet naar aanleiding van de inhuldiging van Koningin Wilhel- mina in 1898. De lantaren zelf noemt 31 augustus 1898 als de dag waarop liefhebbers van het ko ningshuis met het rood-wit-blauw konden wapperen. Echter, op een 'toelichtend' bordje wordt met 6 september 1898 geschermd. Huis werk voor de WV misschien? Vervolgens stappen we de West- havenkade op, daar waar Vlaar dingen in het verleden opbloeide als vissersstad van allure. Aange komen bij het Visserijmuseum wijst de routebeschrijving ons op de replica van de 17 meter hoge houten stadskraan uit 1858, waar aan nu in 1996 wordt gewerkt. Destijds werd de imposante kraan gebruikt voor het laden en lossen van schepen. Maar wie schetst on ze verbazing als we - weer op een 'verduidelijkend' bord- 1625 als geboortejaar van de kraan vin den? Geuzenmonument Als we via de Vettenoordsekade de Landstraat oplopen breekt al snel de zon door. Ook figuurlijk. We bereiken immers het histo risch meest interessante gebied van Vlaardingen: de Markt. Dit oudste stukje Vlaardingen is het historische visitekaartje van de stad en heeft veel te bieden. Zoals de Grote Kerk en het stadhuis, dat bouwer Bartholomeus Drijfhout in 1650 voltooide. Op de muur van het stadhuis wordt melding ge maakt van een grote brand die in de zestiende eeuw bijna gans Vlaardingen tot de grond toe had afgebrand. Bovenop het fronton van het stadhuis staat Vrouwe Justitia. Zonder de gebruikelijke blinddoek, zo lezen we in de rou tebeschrijving: „Hiermee wilde men aangeven dat recht gespro ken werd met een open oog voor maatschappelijke noden." Het is alsof Vrouwe Justitia over voor spellende gaven beschikte, want kijkend naar beneden ontwaart zij het Geuzenmonument: het symbool voor een maatschappelij ke nood van de hoogste orde. Met het monument worden achttien verzetsstrijders (Geuzen) her dacht, die op 13 maart 1941 door de Duitsers werden gexeeeuteerd. Na de historische Markt stuiten Vlaardingen Het bezoek van klas 2A en 2B van scholenge meenschap Aquamarijn aan het politiebureau in Vlaardingen vrij dagmiddag was bedoeld om de treiterkoppies van beide klassen eens met de neus op de feiten te drukken. Het bekijken van de politiecellen maakte tijdens de rondleiding het meeste indruk op de 14- en 15-jari- gen. „Jeezes, ik zou de dieven- moord stikken wanneer ik hier zou moeten zitten," zei één van hen gemeend. Het bezoek aan het bureau aan de Dclftseveerweg maakte deel uit van het 'pest project' waar de school op dit moment mee bezig is. Er wordt op de lbo-afdeling van de scholengemeenschap Aqua marijn nogal eens wat rottigheid uitgehaald en om het treiteren van klasgenoten in de kiem te smoren is agent B W. J de Groot op de school langs geweest om daarover te praten. Als tegenprestatie mochten de 25 leerlingen uit de twee klassen bij - agent De Groot in het bureau langs komen. Verdeeld in twee groepjes werden de leerlingen vrijdagmiddag op het bureau rondgeleid. Als het clubje in het arrestanten- verblijf aankomt, wordt het heel even stil. „Ik had niet gedacht dat die cellen zo klein zouden zijn. Ik dacht dat er ook een tv in zat," zegt een leerling. „Het stink hier wel, zeg," roept een ander en binnen korte tijd is het gedaan met de rust. De Groot wordt bestookt met vragen. Wie z'n cel is dit? Waar zit die vent dan nu?. Hoe lang moeten die dieven hier zitten? Waarom stinkt het zo? Niet alleen de kinderen zijn nieuwsgierig, ook de juf wil erg graag iets weten. .,De lakens die de arrestanten krijgen, kunnen ze die nou aan elkaar knopen en zo ontsnappen?" vraagt ze. „Nee hoor," reageert de arrestan tenbewaarder. „De lakens zijn al lemaal van papier. Wanneer een gevangene ze aan elkaar knoopt en probeert te ontsnappen, kan hij hard vallen, De lakens scheu ren namelijk meteen door." Vingerafdrukken Na het arrestantenverblijf brengt de groep een bezoekje aan de ruimte van de technische recher che. De leerlingen wordt verteld hoe vingerafdrukken worden ge maakt. De dame uit het gezel schap met de grootste mond wordt eruit gepikt om als boef te figureren. De rechercheur drukt haar vingers op de inktplaat en vervolgens op papier. Wanneer al le tien vingers op het papier staan, krijgt het meisje haar afdrukken mee naar huis. Haar zwart gewor den vingers mag ze onder de kraan afspoelen. Aan het eind van de rondleiding verzamelen de leerlingen zich in het leslokaal van het politiebu reau. Onder leiding van agent De Groot wordt er vervolgens gepraat over de pesterijen op school. Een donkere jongen vertelt dat hij vroeger veel werd gepest vanwege zijn huidskleur. „Wen-drol, noem den ze me. Ik heet eigenlijk Wen dell. Ik werd helemaal gek van dat getreiter. Nu wordt het gelukkig steeds minder." Twee andere jongens vertellen dat ze zelf wel eens pesten. „Soms vraagt iemand er om en dan gaan we hem zieken." Waarom dat dan gebeurt, komt tijdens het gesprek niet uit de verf. „Nu ik ouder word, pest ik wel minder," pro beert één van de jongens goed te MM Een bezoekje aan de ruimte van de technische recherche leert de'pestkoppies'hoe vingerafdruk ken worden gemaakt. Foto Roei Dijkstra maken. lingen bewust te maken van de Hoe vervelend dat voor slachtof- Na afloop vertelt De Groot dat de impact van pesten, „Er wordt op fers kan zijn proberen we met dit gesprekken zijn bedoeld om leer- scholen regelmatig getreiterd, project duidelijk te maken." we al snel op modernere Vlaar dingse winkels. Hoewel, modem? Terecht wijst de routebeschrij ving op Hoogstraat nummer 205. Daar staat Zeeman, het oudste winkeltje van Vlaardingen, met een fraai gesneden en gekleurde houten gevelbord boven de win kel. De volgende bezienswaardig heden zijn ook niet mis. De toren van de vroegere kerk Sint Johan nes de Dooper, de schutsluis tus sen de Oude Haven en de Vlaar dingse Vaart en de Gedempte Biersloot. De routebeschrijving onthult de wat typische naam van die straat. Sereen groen Het meest historische en culture le van de route hebben we dan achter de rug. Via de Groen van Prinstererstraat steken we de Burgemeester Pruissingel over. De logica van de oversteek ont gaat ons, want na dertig meter naar rechts te hebben gelopen laat de routebeschrijving ons weer terug oversteken, opnieuw via een verkeerslicht. De terug tocht wordt dan zo'n beetje inge zet. Via de ruim tweehonderd jaar oude molen De Aeolus (God van de wind) komen we bij het Emaus. Vervolgens trekken het voormali ge Raadhuis van Vlaardinger-Am bacht (1905) en het Streekmu seum van Jan Anderson, dat veel van de geschiedenis van Vlaar dingen herbergt, nog onze aan dacht. Via het serene voorjaarsgroen van het Oranjepark en het Hof (waar in we, zo blijkt later, een verkeerd afslagje hebben genomen) komen we op de Oosthavenkade weer te rug aan het water. Tijdens een welverdiende versnapering ma ken we de balans op: 'aan te ra den'. Op donderdag 28 maart nam wet houder H.C.J. Roijers symbo lisch de routekaart in ontvangst De wandelroute is mogelijk ge maakt door een samenwerking van de VW, ANWB en het VSB- Fonds Schiedam Vlaardingen. Met de Geuzenroute hoopt de ge meente Vlaardingen de belang stelling van het publiek voor his torie en cultuur te vergroten. Zaterdag 30 maart SCHIEDAM Filmhuis. Reservoir dogs, 2O.30u. Grote Kerk. Teerstoof. 'Niet uit het raam zingen', 2O.30u. Wildestraat 38. Open dagen Sponsorloop, Tam boer-, Trompetter-, Majoretten- korps Juliana. Podium. Rens Valenti ne Five, 22.0ÖU. Jeugdvereniging Eldos. Piaybackshow, 19.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Passiecoficert, C.Q.V. GlonaToonkunst, 19.30u. Stadsge- hoorzaal.'Büchdenkthardop', Bou- dewyn Büch, 20.15u. Harmonie. 'Darnne me', Sylvia Holstijn Joop van Dijk, 20.30U. MAASSLUIS Schuurkerk. Revival Jazzband, 20.30u. Maranatha Kerk. 6e Jaar- concert, Windkracht 10, !9.30u. SCHIPLUIDEN Oude Kerkje. Passieconcert, 20.15u. ROTTERDAM De Evenaar. Meki Nzewi (Nigeria), 20.15u. Popular. Jazz in Popular, 2i.00u. L'Esprit. The Keystone Co ps, 22.00u. Sensi Café. De Bont Partners, 22.0Ou. De Buurman. Lekker Belangrijk, 22.30u. De Doe len. Gr.z. Rotterdams Phiiharmo- nisch Orkest, 20.15u. Luxor Thea ter. Seth Gaaikema, 20.15u. RO Theater. Weiger nooit een dans, 20.15u. Theater Zuidplein. Gr.z. JulesDeelder, 20,15u. ElsdeSchep- per, 2O.30u. Rotterdamse Schouwburg. Kl.z, Het Grote Hoofd, 20.30u. Gr.z. Scapïno Rotterdam, 20.15a jeugdtheater Hofplein. De Droomvan Mozart, 19.00u. 't Ka pelletje. Risk,20.30u. Zondag 31 maart SCHIEDAM Schiespoor. Landelijke mo- de/spoordagen, lÖ.ÜOu. Podium. De zondag anders, 21.30U. Bowling De Walvis. Open dag Bow lingvereniging Schiedam, lO.OOu. Museummolen. Eier-speurtocht, 14.00u, DC4Molens.Thé-dansant, 13.30u. Wielerbaan Olympiaweg. Omloop van Rotterdam, 08.00-09.00u. Ca fé 't Spul. Pintje Klassiek, Wood wind-ensemble, 15.30u, VLAARDINGEN DC West. Thé-dansant, 14.00u. Stadsgehoorzaal. Toerandoo', O'Mamarée, Chinees liefdessprook je, 15.00u, Visserijmuseum. Kof fieconcert, 14.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility* (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: The usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Seven' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Forrest Gump' (12) dag. 12.00- 3.15. Cinerama 1: 'Jumanji' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Money Train' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Dead man walking' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Leaving Las Vegas' (16) dag. 4-6.45-9.30. do wn ma.di. ook 1.15. Cinerama 5: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6.3Q- 9.30. Corso: 'Heat' (16) dag. 1- 4,30-8.30. Imax Theater: The Li- vmgSea' (al) dag. beh. ma. 2-4.'Afri ca: The Serengeti' (al) dag, behalve ma. 3. 'il Postino' (16) dag. 7. 'Casi no' (16) dag. 9. Venster 1: 'Angel baby' (16) dag. 7.30-10. do- .vr.zo.wo. ook 2.30. Venster 2: 'L'Awerttura' (16; dag. 7.30, do- .vr.zo.wo. ook 2.30, do. 'Une Aussi Longeu Absence' (16) dag. 10. vr. 'Hiroshima Mon Amour'{16) dag. 10. za. 'India Song'(16) dag. 10. zo. 'Le Camion'(16) dag. lO.ma. 'Agatheet les Lectures ill/mitees' (16) dag. 10. di. 'Moderato Cantabile' (16) dag. 10. wo. 'Les Enfants' (16). dag. 10. Venster 3: 'The incredible story of TwoGirls in Love' (16) dag. 8. 'Smo ke' (16) dag. beh.ma. 10. wo.do.vr. ook 2.30. 'Sneak preview' ma. 10. Venster 4: 'Blue in theFace' (al) dag. 8-10. do.vr. ook 2.30. Lumière 1: 'Ace ventura' When nature calls (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. 'ma. 1.15- 4-9. Lumière 2: 'De Jurk' (al) dag. I.15-4-7.45-9.30. Lumière 3: 'Sudden death' (16) dag. 6.45- 9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lu mière 4: 'Clueless' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Pathé i: 'Copycat' (16) dag. 1-3.15-6.40-9.30. do. alleen 6.40-9.30, Pathé 2: 'Murder in the First' (16) dag. 1.05-3.50-6.35- 9.20. do. alleen 6.35-9,20. Pathé 3: 'Bravenheart' (16) dag. 12.45- 4.45-8.45. do. alleen 8.45. Pathé 4: 'Casino' (16) dag. 12.30-4,30- 8.30, do. alleen 8.30. Pathé 5: 'Get Shorty' (al) dag. 12.00-2.25-4.50- 7.15-9,40, Pathé 6j'MoneyTrain' (16) dag. 4.50-7.20-9.50. vr.ma.di. ook 11.55-2.20. do. alleen 7.20- 9.50. Pathé 7: 'Antoma' (16) dag. II.15-1.45-4.15-6.45-9.15. do. alleen 6.45-9.15. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Sudden Death' (16) vr.za, 00.15. Lumière 2: 'Dangerous Minds' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Showgirls' U6) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Clu eless' (al) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Imax: 'Pocahon tas' (al) za.zo. 12-5. Lumiere 3: 'Ba be' (al) za.zo.wo. 1.15.4. Pathé 6: 'De Boefjes' (al) za.zo.wo. 11,55- 2.20. Venster 4: 'Kuifje en de Zon- - netempei' (al) zo.wo. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1