19 7 Arbiter brengt CW op dwaalspoor SVS verstoort kampioensfeest HION Mas Wasiman gevierde man SMV Hillegersberg Neptunus oogt als een vermoeide marathonloper Laat gelijkspel Sportclub DRL knoeit Spartaan'20 vloert HWD Punt voor Garuda Promotie voor Ursus Rotterdams Dagblad Maandag 1 april 1996 Door Peny Menexis Rotterdam SMV Hillegersberg is de laatste weken aardig in vorm. De opleving van de Krieseh-fbrmatie is deels toe te schrijven aan Mas Wasiman. De aanvaller maakte gisteren bij SV Ommoord {1-3 winst) een zuivere hattrick en bracht daarmee zijn totaal van de laatste vier duels op negen treffers. „Wasiman was het grote ver schil," wist ook verliezend trainer Peter van Oosten. „De wijze waar op die jongen zich van tegenstan ders vrijmaakt is klasse. Daarvan hebben ook wij kunnen leren. Er moet de resterende vijf wedstrij den nog feller worden gespeeld. Vanmiddag werd in elk geval dui delijk datje met een tegenstander als Wasiman de klos bent als je niet knokt." De drie treffers waarmee Mas Wasiman een 1-0 achterstand in de uiteindelijke 1-3 winst om boog, waren zonder uitzondering een staaltje van beheersing. Uit een vrijwel onmogelijke hoek plaatste Wasiman tien minuten na de rust de gelijkmaker en gaf daarmee het startsein voor de om mekeer. Op paasmaandag volgt de inhaal wedstrijd tegen HWD en winst van SMV Hillegersberg kan in dat geval meer betekenen dan nog een plaatsje op de ranglijst stij gen. Als het verschil minimaal vier treffers bedraagt, zullen de mannen uit Hillegersberg, die vervolgens de resterende vijf wedstrijden alle buitenshuis moe ten spelen, ook nog een periodeti- tel pakken. SV Ommoord had in de eerste helft het betere van het spel, omdat het iets meeragressie toon de, Daardoor was het ook niet ver wonderlijk dat Leon Versnel hal verwege het eerste bedrijf het col lectieve suffen van de SMV Hill- gersberg-defensie genadeloos af strafte: 1-0. Diezelfde Versnel had tien minuten later ook nog een tweede treffer op zijn schoen, maar hij zag zijn inzet net naast het doel van Harry van Zeist sui zen. Na de hervatting van scheidsrech ter Van Herk toonden de mannen van Kriesch zich feller en daar door trokken zij de wedstrijd steeds meer naar zich toe. De tref fers van Wasiman waren een lo gisch uitvloeisel. De gelijkmaker was een schuiver vanuit een on mogelijke hoek, tien minuten la ter werd een goed uitgespeelde mogelijkheid fraai afgerond en bij het ingaan van de blessuretijd plaatste de demarrerende Wasi man de bal ijskoud in de linker hoek: 1-3. Bevrijding Die treffer moet bij de aanhang uit Hillegersberg als een bevrij ding zijn gekomen. Nog geen der tig seconden eerder, keerde doel man Henry van Zeist, die door gaans als linkshalf van het tweede elftal door het leven gaat, op fraaie wijze een inzet van Robert van Geenhuizen. Peter van Oosten had die gelijk maker niet eens verdiend gevon den. „De nederlaag was tercht," wond Van Oosten er geen doekjes om. Piet Kriesch sprak na afloop over een terechte overwinning, al was hij absoluut niet tevreden over het povere spel dat in de eerste helft werd getoond. „In de rust zijn er een paar zaken op een rijtje gezegd. Ik heb de jongens verteld dat ze net zo hard als Ommoord moeten werken om het heft weer in handen te krijgen. En dat is uit gekomen." Over een mogelijk kampioen schap wordt in Hillegersberg niet gerept. „Vanaf nu hoeven we niet meer naar beneden te kijken," haakte Kriesch in op de stand. „Laten we eerst maar eens op Tweede Paasdag de periodetitel zien te pakken." SV Ommoorcl-SMV Hille£ersber&I-3 (H), 24. Leon Versnel 1-0, 54., 65., en 90. Mas Wasiman 1-1,1-2 en 1-3. Bijzonderheden: scheidsrechter Van Herk hield m dit sport ieve treffen de kaarten op zak. SV Ommoord: Van de Woude, Ermers (67. Van Dam), Hoogexvorst, Gemtse (71. Van Geenhuizen), Weerheim; Hoogbruin (46. Hartman), Hofman, Blanken; Versnel, Er- wich.Willemse. SMV HillegeresbergS Van Zeist; Den But ter, De Leon (70. Nooitmeer), Dos Santos, Brandenburg; Renes <46. Doran), Van Eijk, Piqué, Cotiijnenberg; Wasiman, Jones Door Ed Voortmefjer Rotterdam Een galavoorstel- lirig was het niet wat Neptunus aan de Abraham van Stolkweg tegen het nietige TJnitas teato- hele bracht Slechts het spreek woordelijke geluk,'dat aan de hoogst geklasseerde is voorbh houden,, scheidde de drietan- ders van een nederlaag: 1-1. „Eén punt was het maximaal haalbare voor .Neptunus, want dit was onze slechtste wedstrijd van het seizoen," concludeerde Wint Schouten, die zijn contract de afgelopen week met drie jaar verlengde, na afloop berustend. Dat klopte ongetwijfeld. Want veel slechter kan niet. Maar wat ook klopte was dat de NeptunL anen, die volgens hun trainer 'het béste (amateur-)voetbal in de Maasstad spelen', de wed strijd van vorige week tegen VE- LO kennelijk helemaal vergeten waren, Toen werd' er goed ge voetbald, nu niet, Toen was er nog strijdlust; nu ook, maar pas in de tweede helft. Want daar voor was het Unitas dat voetbal de en Neptunus dat holde. Zelfs heel hard achter de Gorkum- mers aan. Van een hoogvlieger mag je toch verwachten dat de opbouw van achteruit is ver zorgd. Maar nee hoor. Daar ging weer een lange haal naar het ta lent in de spits, dat er helemaal niets van begreep. Amilcar'Dos Santos kreeg nauwelijks een aanspeelbare bal. Te hard, te zacht, door de lucht Al na tien minuten hief hij zijn handen ter hemel. Maar ook van die kant kwam geen hulp. Slechts Unitas stak af en toe de helpende hand toe, maar zelfs die weigerde - Neptunus te pakken. De thuisploeg, die oogde als een marathonloper, die in het zicht van de finish met krampver- schijselen kampt, had al na de eerste kans van Remon van Kes- sel {zestiende minuut) gewaar schuwd moeten zijn, maar kwakkelde vrolijk, verder. Het middenveld, dat met Raymond Urbanus, Abdelhakim Errekba en René Buitendijk voor eerste klasse begrippen toch genoeg klasse heeft, werd simpel onder - de voet gelopen. Urbanus wist op rechts niet waar brij het moest - zoeken én in het centrum deed Errekba er alles aan om zijntrai- -ner te overtuigen dat hij gevris- 'Seld -moest••worden. Dat lukte overigens pas acht minuten voor. tijd. Julio Soares, die er reeds een wedstrijd in het tweede had - opzitten, was zijn vervanger! - Tegenover èen stortvloed aan niet benutte mogelijkheden van de aan alle kanten voor de Nep- tunus-veste opduikende gasten, stond zegge en """schrijve één kans voorde Schouten-elf. In de 43ste minuut was het, wie an ders, Dos Santos die zijn heupen liet swingen en rijn tegenstan ders tot houten klazen degra deerde. Hij was echter te zelf zuchtig, want in plaats van een balletje breed te geven op de uit stekend meegekomen Raymond Kraaijbeek, schoot hij gehaast naast. En dat was het voorlopig weer. Unitas gaf nog even gas, maar Glen Calor en Ferry van Dijk, die zich moeiteloos de vrije doorgang richting Marco van Krevel verschaften, hadden hun vizier niet op scherp staan. Na de doelwisseling veranderde het beeld van de wedstrijd enigszins. Van groots spel was weliswaar geen moment sprake, maar de Rotterdammers, die na het uitvallen van Peter Roos in de centrale verdedigers Leroy Hill en Bobby Radojevic hun beste spelers hadden, contro leerden het duel volledig. Unitas kreeg nauwelijks meer een fat soenlijke kans. Frans Ceton raakte even van slag. Zijn ri ming haperde in een duel met de naar links uitgeweken Kraaij beek, die de bal wèl doortikte naar de voor de goal opduikende Dos Santos, Unitas-doelman Piet Kroon had geen verweer te gen diens verwoestende uithaal: 1-0. De ploeg van trainer Joop War ner leek weer eens een neder laag te moeten slikken, maar ontsnapte omdat de Neptunus- achterhoede stond te slapen bij een door Calor verlengde voor zet van Fons Mallien, waardoor Van Kessel simpel de alleszins verdiende gelijkmaker kon in schieten: 1-1. •N'eptunus-Unitas 1-1 (0-6). 57. Amilcar dos Santos 1-0,68. Remon van Kessei 1-1, Bijioiderheden: De uitstekend leidende arbiter Jan Vink. gaf twee keer geek aan Bené Buitendijk van Neptunus en Frans Ceton van Unitas. Neptunus: Van Krevel; Elveren, Radoje- vie, Roos (43. NuijenX Höl; Urbanus, Er rekba (62, Soares), Buitendijk, Boukhari, Dos Santos, Kraaijbeek. Unitas: Kroon; De Jong, Mallien, Bos man (58. Vroon). Ceton; Bergman (80. De Man), Flint, Kadhvababi (65. Raaymo- ters); Color, Van BJfc Vaa Kessel. ft Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Taco Oussoren be loofde het CW-voorzitter Thobi van Driel gistermiddag plechtig en ongetwijfeld zal de Goudse on derwijzer hoofdstuk 12 in het spelregelboek hebben nageke ken. De arbiter zal zich ongetwij feld voor het hoofd hebben gesla gen na het lezen van de desbetref fende tekst, want daarin werd be vestigd dat hij aan de Groene Kruisweg in Charlois ongelooflijk in de fout was gegaan. Oussoren liet strafschopnemer Rob van Vessem de van de paal terug springende bal opnieuw inschie ten, waardoor Overmaas een voor sprong nam en die niet meer af stond: 0-2. De sympathieke Gouwenaar was na zijn misstap eventjes compleet van slag. Vijf minuten na de eer ste,. dubieuze beslissing „volgde aan de overzijde nummer twee. Leon van Elzakker, zelf onopzet telijk veroorzaker van de eerste kalktrap na een tik tegen het standbeen van Patrick van de Burg, ging over de linker flank goed door. Eenmaal in het straf schopgebied het Overmaas-speler Marco Been zijn opponent keurig voorbijgaan. Oussoren zag in de daaropvolgende buiteling van de CWer echter wederom een straf schop. Henri Maas nam de verant woording voor de voltrekking van het vonnis op zich, maar zag tot zijn eigen verbazing de inzet ge keerd door Robert Milder. „Toen was de wedstrijd ge speeld," wist ook Cor Troost. De Oudbeijerlander heeft sinds don derdag de technische verantwoor ding bij CW op zich genomen. Troost was voor het aantreden van Kees Lagendijk ook al één seizoen trainer van de selectie, die onder zijn leiding naar de tweede klasse promoveerde. Deze compe titie begon hij bij SCO'63, maar al voor de Kerstmis gingen beide partijen uit elkaar. Aan de Groene Kruisweg moet Cor Troost de dis cipline en de. spelvreugde terug brengen in een selectie, waarvoor René Duister en diens opvolger Eus van Dijk niet meer de verant woording wilden dragen. „Het doel is om ons in de derde klasse te handhaven," legde de trainer, die ook volgend seizoen aan CVV is verbonden, uit. „Daar voor zal er lijn moeten komen in de resultaten, die te wisselvallig waren. Het was uiteraard nog niet best, maar tot aan die strafschop had ik alle hoop. We hadden er vooraf niet over gesproken, maar in mijn ogen waren Maas en Van Dongen de spelers die in aanmer king kwamen voor het nemen van de strafschop. Maas nam die ver antwoording zelf, alleen is het jammer dat die bal er met inging. Anders was al het voorafgaande vergeten. Nu bleef de sfeer toch geïrriteerd." Het pleit voor de CW-spelers dat het protest tegen de onjuiste be slissing beperkt bleef tot vooral verbaal geweld. De ledematen van de Overmaas-spelers bleven zo goed als gespaard, al sollici teerde Alex Vrijmoet regelmatig naar het gele kartonnetje. Commotie De commotie rond de strafschop pen zorgde gistermiddag nog voor enige opwinding. De eerste helft was ronduit slecht. De beste kans was voor Martin Kik, maar de CV- Ver schoot de bal te gehaast naast het domein van Milder. In deel twee waren de mogelijkheden vooral voor de bezoekers. Zeker toen de door degradatiezorgen ge plaagde thuisclub op jacht ging naar de gelijkmaker. Pas op de valreep maakte Raymond Wage- makers 0-2. „Tegen zo'n cadeautje van de scheidsrechter zeggen wij uiter aard geen nee." legde Overmaas- trainer Reinier Kreijermaat uit. „En Robert pakte die strafschop heel goed. De eerste helft was niet best, maar wij hoefden het spel niet te maken. Als het gelijk was gebleven, dan hadden wij nog al tijd zes punten voor gestaan," Zijn elftal kroop door de overwin ning naar de derde plaats. Van een blik omhoog wil Kreijermaat nog niets weten. „Wij hebben ech ter een allesbehalve gemakkelijk programma. We zien het wel." CW-Overataas (0-6) 0-2.51. Rob van Ves sem (strafschop) 0*1, 89. Raymond Wage- makers 0-2. Bijzonderheden: scheidsrech ter Oüsson-n toonde Marco van dSBurg en Marco van Kleef (beiden Overmaas) de gele kaart, CW: Pak; Texeira Margues, Van 't Hof, Van Dongen, Van Elzakker; Van Openen, Peter Vrymeet, Alex Vnjmoet; Kik (61. Schram), Van de Bosch, Maas. Overmaas: Milder; Marco van de Burg, Arts, Van Kleef, De Pee; Been, Patrick van de Burg. Van Vessem (74 Bonte), Ver schoor; Van de Avond (51 Wagemakers), Rood bergen. Door Hans Schelling Capelle aan den Ussel Bestuur, spelers, supporters en trainer Ro nald Feiten stonden gistermiddag om tien voor vier in de starthou ding om het kampioensfeest van HION te vieren. Immers, met de 2-1 voorsprong tegen SVS op het scorebord en de IT eindstand van de naaste concurrenten EDS en CKC was het wachten op het laat ste fluitsignaal van scheidsrech ter Vreeswijk. De 2-2 van SVS-ver- dediger Cees Metselaar in blessu retijd zorgde er echter voor dat de bloemen en champagne op de par keerplaats bleven. Het gelijkspel had voor HION een dubbele betekenis. De Rotter dammers boekten dit seizoen maar liefst zestien overwinningen op rijEen unieke reeks, die giste ren een halt werd toegeroepen. HION kan nu over twee weken op eigen veld het kampioenschap in de vierde klasse F tegen EDS in de wacht slepen. En dat is een prettige bijkomstigheid voor de Zevenkampse formatie, die de laatste twee promoties de afgelo pen jaren buitenshuis moest vie ren. „De druiven zijn zuur," treur de succestrainer Ronald Feiten, want de oefenmeester voert ook met de zaterdagvoetballers van FC Boszoom de ranglijst aan. „Het was na afloop muisstil in de kleedmaker. Logisch, want de te gentreffer dik in blessuretijd was een flinke domper. Zeker voor on ze doelman Dennis Branderhorst, want hij is één van de minst ge passeerde keepers uit de regio Rotterdam. SVS bleek wederom voor ons een lastige tegenstander. Het is een hardwerkende ploeg, die voortdurend het tempo uit de wedstrijd probeert te halen. Posi tief in elk geval is dat we ongesla gen zijn gebleven." Ronald Feiten had een drukke middag, want de HION-trainer to verde regelmatig de zaktelefoon uit zijn binnenzak om op de hoog te van de tussenstand tussen EDS en CKC te blijven. HION kwam op de slecht bespeel bare grasmat van sportpark Schollevaar goed uit de startblok ken. Van zenuwen was totaal geen sprake. De koploper verzuimde alleen te scoren. En dat deed de thuisclub bfj één van de counters wel. Een voorzet van SVS-linker- verdediger Gert Stubbe werd bij de tweede paal beheerst door Mi chel Laaneningeknikt: 1-0. Vijf minuten later kwamen de be zoekers al op gelijke hoogte. Gert- Jan Kap moest namens SVS op de rand van strafschopgebied zo no dig aanmerkingen op de leiding leveren. 'Theo, Theo' riep de HI- ON-aanhang. 'Theo neem je tijd' was het advies van zijn medespe lers over te nemen vrije trap. En dat deed Theo Leenderts, die met een droge schuiver de 1-1 gelijk maker aantekende. Na de hervatting bleef het spel- beeld ongewijzigd. Het éénrich- tigsverkeer van HION op het Ca- pelse doel hield aan. Frans van de Ham beloonde het overwicht. De na een schorsing van vier duels teruggekeerde linkerspits rondde een goede combinatie met Angelo van Santvüet bekwaam af: 1-2. Het was één van de laatste acties van Angelo van Santvliet, want hij moest even later na zijn tweede gele kaart (aanmerkingen op de leiding) het veld verlaten. Eigen lijk mocht de centrumspits van geluk spreken, dat hij niet reeds in het eerste bedrijf een enkele reis richting kleedkamer kreeg voorgeschoteld. De elleboogstoot a la Lee Towers in het gezicht van SVS-voorstopper Patrick van Ne- rum zou door veel arbiters met een rode kaart zijn gewaardeerd. Niets leek na negentig minuten het kampioensfeest van HION meer in de weg te staan. Bestuur en supporters vlogen elkaar reeds om de hals en het 'We are the champions' klonk keihard uit de kantine. Good-old Cees Metselaar dacht er anders over. De laatste verdediger van SVS begaf zich in blessuretijd voor de eerste keer in het vijandelijke strafschopgebied. En met succes. In een melee van Cor Troost (tweede van gisteren voor het eerst sinds vier jaar weer op de bankbij cw. Foto Cor HION-trainer Ronald Fei ten houdt te lefonisch contact met een spion bij EDS-CKC. FoloP.S. Molkenboer spelers belandde de kopbal van Metselaar in de touwen: 2-2. De frustatie was groot in het HI- ON-kamp, terwijl SVS het gelijk spel als een overwinning vierde. „Niemand had toch op een punt gerekend," meende trouble-shoot er Theo de Wit. „Het plezier komt weer terug bij SVS. De inzet bij mijn spelers was weer aanwezig. Als we het harde werken de ko mende weken doorzetten, dan zal SVS in strijd tegen de degradatie nog wel punten halen." SVS-HION 2-2 (1-1). 35. Michel Laanen 1-0, 40. Theo Leenderts 1-1, 64. Frans van de Ham 1*2,92 Cees Metselaar 2*2. Bijzonder heden: HION-spits Angelo van Santvliet zag na twee gele tickets de rode kaart. Arbi ter Vreeswijk toonde ook gele kaarten aan Wim van der Steene en de SVS-spelers Cees Metselaar en Uibian Baumgart. SVS: Van Buren, Van Dam, Metselaar, Van Nerum, Stubbe. Laanen, Kap, Baumgart (79 Dey), Van der Khft, Lodder, Hansen. HION: Branderhorst; Mendonea, Leend erts, Hagenaars, Vemjp; Van der Steene, Van Bilsen, Van de Veerdonk, Van Sont vliet, Van der Vegt, Van de Ham (86. Vaar- nold) aWiETJiWWI! Rotterdam Sportclub Feyenoord zag DCG in dc laatste minuut langszij komen' 1-1 Papendrecht bedwong in Den Haag ADO met 2-1. DCG-Sportclub Feyenoord l-l (0-0). Ferry de Haan brak middels een benutte strafschop de wedstrijd open. DCG moest daarna met tien man ver der Raymond van der Starre ontving namelijk zijn twee de gele kaart Sportclub Feyenoord Jeek het duel makke lijk uit te spelen, maar kreeg in de laatste minuut het deksel op de neus Stefan Ehrhardt tikte van dichtbij de 1-1 in. ADO-Papendrecht 1-2 (0-1). Papendrecht nam voor de pauze de leiding door een doelpunt van Anton Schreuders In het tweede bedryf verdubbelde Mareo Plomp de marge 0-2 Een door blessures en schorsingen gehandicapt ADO kreeg nog een aantal fraaie kansen, maar verder dan de aansluitingstreiïer van Andy Biek- man kwamen de Hagenaars niet Zondag tweede klasse DRL speelde zeer matig by Xerxes: 2-2. Ook Leomdas kwam niet verder dan 2-2 tegen Fcrtuna Vlaardingen Co- al ging op visite by DCV 4-2 Xerxes-DRL 2-2 <1-0). Rafael Kriek bracht een beter spelend Xerxes met 1-0 aan de lei ding Na rust herpakte DRL 2ich en via treffers van Ben van Drunen en Arjan Bosschaart leek de ploeg de winst te grijpen I n de laatste minuut echter werd Xerxes-spe- ter Aad Huizer binnen de zestien gevloerd, waarna Je roen van der Starre de strafschop bekwaam inschoot 2-2 DCV-Coal 4-2(1-0). Coal gaat het steeds moeilijker krij gen in de strijd om lijfsbehoud Een sterk spelend DCV kwam via Peter van Buren. Edward Burleson en Michel van Wattum op 3-0. Daarna kreeg Samir Merdanovic zijn tweede gele kaart, maar met tien spelers kon Seat Ma- canovic toch nog tegenscoren. In blessuretijd schoot Ed win van Buren namens DCV nog een strafschop binnen, waarna invaller Richard Teulings de eindstand op 4-2 be paalde. Leo nidas-For tuna Vlaardingen 2-2 (l-l). De Rot terdammers kwamen op voorsprong via ccn fraaie treffer van Cesar Lopes Een blunder in de Leomdas-defensie bracht de bezoekers echter al snel weer langszij, Robert Boxum kon simpel de 1-1 intikken Na de pauze kwam Leomdas op achterstand toen de speelbal via scheids rechter Zirkzee voor de voeten van Dennis Sterk caram boleerde. 1-2. Leomdas-doelman Khahd Ettabachi kreeg laat in de tweede helft een rode kaart wegens hands De slu itpost dacht namelijk een vnje trap te krijgen cn pakte de bal op. Arbiter Zirkzee was niet coulant en greep naar de borstzak. In blessuretijd kreeg Leomdas toch nog een punt toen Robert Boxum de bal in eigen doel kopte Zondag derde klasse Hoewel voorzitter Joop Wynholds bij Spartaan'20 kmd aan huis is, verloor zijn club HWD we) het belangrijke duel aan de Oldegaarde* 1-0. De Musschcn het zich ptjn- lyk verrassen door Dilettant' 0-2. C: De Musschen-Dilet- iant 0-2 (0-0). Jacco Zwanenburg 0-1, Leon Burggraaf 0-2 Dilettant deed uitstekende zaken in zijn degradatiestrijd De ploeg had aan twee kansjes genoeg om het duel te be slissen Frans Ruijs (de Musschen) verzuimde /yn ploeg terug in de wedstrijd te brengen, toen hy zyn strafschop gekeerd zag worden door Dilettant-goalie Marco Mek ken. Dub beid am-LM O (H). Beide ploegen gaven elkaar wenug toe tn dit 'schaakduel op hel middenveld'. De 0-0- eindstand was daarom een logische afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Spartaan"20-HWD 1-0 (l-O). Pa trick Schaerlaeekens 1-0 HWD heeft de nederlaag aan zichzelf te wyten, Legio kansen hielpen de gasten om zeep, terwijl Spartaan 20-doelman Arthur Kempen zich een ware sta-ïn-de-weg toonde. De thuisclub was via Pa trick Schaerlaeekens wèl secuur en mocht dne belangrij ke punten bijschrijven op het conto. D: Sparta-Zwervers 0-2 (0-0). Wout Hokke 0-1, Marcel Hendriks 0-2. Het duel leek op slot te zitten, totdat Wout Hokkq tien minuten na de thee Zwervers naar een voorsprong schoot. Daarna was het over en sluiten met Sparta, zeker nadat de gasten tien minuten voor tijd de 0-2 op het bord zetten. AJexan- dria'6G-Hermes DVS1-4 (0-2). Scott Wulfferdinge 1-0. Re* my Snel 0-2, Oscar Biesheuvel 0-3. Scott Wulfferdinge 0- 4. Dennis Bönffer (strafschop) 1-4. De thuisclub sprong nonchalant en slordig met de kansen om. Hermes niet en nam daarom dikverdiend drie punten mee naar Schiedam. DRGS-VOC 3-0 (0-0). Errol Leerdam 1-0 en 2-0, Carlos Naseimento 3-0 VOC domineerde het degradatie duel voor rust, maar verzuimde te scoren. DRGS ver stond het kunstje m deel twee wel en drukte de Rotter dammers nog dieper in de zorgen Zondag vierde klasse1 SCV Garuda boekte in de stryd tegen degradatie uit 4 F een nuttig punt, al kwam RKWIK terug van een 2-0 ach terstand. WCR won m G de Aibrandswaardse derby by Poortugaal: 1-2. D: Germinal-Transvalia 0-1 (0-0), Andy Roodenburg 0-1. Met spits Rieardo Versehuuren tussen de palen, speelde Germinal een goede wedstryd. Maar waar pech een treffer in de weg stond, sloeg Transvalia wèl toe: 0-1. Germinal sluit nu de ranglyst. Groen Wit'58- TOGB1-1 (1-1), Vincent Zwitsar 0-1, Jan Meershoek l-l De nieuwbakken periodekampioen maakte de koploper een puntje afhandig na een boeiend duel. Steeds Hooger- HBS 2-2 (1-1). Hans Zuur 1-0, Youri Wulf 1-1, Richard Steen 2-1, Mare Verzuil 2-2. De geplaagde hekkesluiter maakte zich al op voor een bescheiden feestje, toen HBS' Mare Verzuil de thuisclub in de slotminuut in rouw dom pelde. BZC'95-Tediro 0-2 (0-1). Danny Koenen 0-1, John van der Winden 0-2, Een knappe zegè van Tediro by het veel hoger geklasseerde BZC'95. Steeds Volharden-Ex- celsior!201-2 (0-0). Johan Hammerstein 0-1, Ene Ruts 0-2, Serge Posthoorn 1-2. Excelsior'20 speelde beter dan de thuisclub en pakte daarom verdiend de drie belangrijke punten. E: WSE-Soccer Boys 3-1 (1-1). Marco Scheurwa ter 1-0, Ruud van Ruler (strafschop) 1-1, Ërwm Pleus 2-1 en 3-1Lange tijd leek de ontmoeting op een gelykspel af te stevenen. Totdal Erwin Pleus in de laatste tien minu ten roet tn het eten gooide. F: DJSCR-Schiebroek'941-4 (0-1). Peter van Oosten 0-1, Robert Gommers 0-2 en 0-3, Delano Macbean 1-3, Mohammed Jardi 1-4. Ondanks dat degradatie niette vermijden lijkt, blyft de DJSCR-forma- tie van trainer Peter Soek er alles aan doen Schiebroek'94 was echter snel klaar met de thuisploeg. HOV-Aeolus 2-2 (1-2). René Koetsenruiter (strafschop) 0- 1, Leen van der Weel 1-1, René Koetsenruiter 1-2, Jan Bontes 2-2. HOV had meer verdiend maar Leen van der Weel, in afwachting van zyn schorsing, faalde van elf me ter. RFC-Zwarte Pijl 4-1 (1-0). Nordin 1-0, Ame Haldor- sen 2-0 en 3-0, Ulrich Polak 3-1, Nelson 4-1. RFC boekte een belangrijke overwinning op het hoger geplaatste Zwarte Pijl. EDS-CKC 1-1 (0-0). Hans de Reuver 0-1, Rody Horeman 1-1, In de stryd om de tweede plaats in 4F blijft CKC na het gelykspel favoriet. Na de 0-1 werd het offen sief van EDS beloond met de gelijkmaker. SCV Garuda- RKWIK 2-2 (2-0). Antonio Mendez 1-0, Tony Freitas 2-0. Guus van Adrichem 2-1 en 2-2. De thuisploeg domineerde de eerste helft, maar zag de Vlaardingers na rust nog langszij komen. Cesar dos Santos (Garuda) kreeg een ro de kaart, G: FIOS-Meeuwenplaat 1-2 (1-1). Rob van Gils 0-1, Harco IJpelaar 1-1, Wim Lagendijk 1-2. Waar een ge lijkspel terecht was geweest, ging het uitgekookte Meeu- wenpiaat met de volle winst naar huis. Poortugaal-WCR 1-2 (1-2), Monty Meulens 1-0, Robert-John van Burg 1-1, Jacco van der Giessen 1-2. De echte derbysfeer ontbrak tn het duel. WCR kwam na rust nauwelijks in de problemen. H: Raptim-DHZ 0-4 (0-3). René Koopal 0-1, Orlando Uy- terwerf 0-2, Quenen van Suijlekom 0-3, René Schut 0-4 De doelpuntenmachme van DHZ is niet te stuiten. Be!~ védère-Merwede 0-5 (0-0). Ed Zijderveld 0-1, Menno van 't Hoff 0-2, Rinus Leeuwesteyn 0-3. Maurice Bos 0-4, Ed Zijderveld 0-5 Een magisch kwartiertje zorgde voor de beslissing. Beide ploegen speelden met veel invallers Fluks-DEH 24 (1-3). Raymond Hoogendoom 0-1, Ad Ver- donck 1-1Ruud Boomsluiter 1-2,1-3, en 1-4, Ton van Be- zooien 24, Toen Ruud Boomsluiter het op zijn heupen kreeg was er voor Fluks geen houden meer aan Zondag afdeling Flakkee won in de hoofdklasse A de topper tegen koplo per Antibarbari met 0-2 en nam de leidmg over. Sportmg Lodewijk Pioniers bleef derde door een 14 overwinning by RDM. Ursus had in de hoofdklasse B dc promotiepri meur door een 0-1 overwinning by Excelsior Rotterdam. Bolnes klopte NOC met 2-1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4