Glenn Holmes komt met bloemen thuis Vijverberg en Van den Broek breken record Handbalsters van Ancora laten PSV puntloos Sensatie bij korfballers Het Zuiden Doek gevallen voor hockeyers Victoria RRC nog in onzekerheid Jörg de Cock in EK-selectie Neptunus: sneeuw én 'triple play' A-poule lonkt voor rugbyers Winst voor Hans Gaertman WÈÈÈÊBÈÈÊËËÊÈÈm imSmmÊ/mm ■■f Soling-zeilers missen Olympische A-iimiet Grootmeesters redden schaakteam Rotterdam Slechte derde periode breekt poloërs R'dam op Puntverlies door damblindheid' Rotterdams Dagblad Maandag 1 april 1996 RotterdamJörg de Cock is door bondscoach Peter Noei opgeno men in de selectie voor de Europe se kampioenschappen tafelten nis, die van 27 april Vm 7 mei wor den gehouden m Bratislava (Slo wakije) Een andere FVT'er, Ro nald Vijverberg, is kandidaat voor een mogelijke vijfde plek Na af loop van de Open Engelse kam pioenschappen, het komende weekeinde in Kettering, beslist Noel of hij een vijfde speler aan zijn selectie toevoegt Naast Ro nald Vijverberg zijn ook Merijn de Bruin en Jos Verhulst kandidaat. Bij de mannen heeft bondscoach Paul Noel zijn selectie, die on langs van Tjechie won, ongewij zigd gelaten. Dus met Trinko Keen, Danny Heister, Chen Sung en FVT'er Jorg de Cock. Oranje wil zich tijdens het EK handhaven bij de sterkste twaalf landen. Bij de vrouwen bestaat de selectie uit Bettine Vriesekoop, Mirjam Hooman. nationaal kampioene Gerdie Keen, Emily Noor en Dia na Bakker. Hun doelstelling is promotie naar de eerste categorie, waarmee de degradatie in 1994 (zonder Vriesekoop en Hooman) ongedaan wordt gemaakt. Nijmegen Twee voor honkbal zeldzame verschijnselen, dit weekeinde, bij het door Tropica- na/Neptunus gewonnen 7e Jan van de Vegte-toernooi in Nijme gen; een met sneeuw bedekt veld en een 'triple play'. Het eerste kwam uit de lucht val len, het tweede ook, maar dan door toedoen van Neptuniaan Marcel Kruyt. In de finale tegen HCAW maakte de rechtsveider bij de stand 1-1, niemand uit en drie honken bezet een 'onmogelijke' vang. De Bussumse honklopers hadden niet gerekend op het kunststukje van Kruyt en repten zich naar het volgende kussen. Kruyt was snel weer op de been en zijn aangooi naar het eerste honk mocht er zyn. Het uitschakelen van de man op 'twee' was daarna ook een koud kunstje. Over koud gesproken: de sneeuw die zaterdag liet nieuwe veld van De Hazenkamp bedekte, maakte hel spelen van meer dan de ope ningswedstrijd (HCAW-Bras- schaat 6*2) onmogelijk. Neptunus kwam pas gistermiddag voor het eerst in actie. Het won met 4-1 van Twins, waarna in de finale HCAW met 3-2 werd geklopt. Het was de derde keer dat Neptunus mee deed aan het Van de Vegte-toer nooi, de eerste keer dat de lands kampioen won. Twins eindigde als derde na het gelijkspel (4-4) te gen Brasschaat. Praag Het Nederlandse rugby- team heeft in Praag verrassend gemakkelijk gewonnen van Tsjechië. Oranje zegevierde met 26-3, na een ruststand van 14-0. Het was een wedstrijd in het ka der van de FIRA B-poule, waarin Nederland nu een riant uitzieht heeft gekregen op promotie naar de A-groep. De ontmoeting tegen Duitsland op 21 april in Hilver sum brengt vermoedelijk de be slissing. Het sterk veijongde vijf tiental van John van Altena heeft de weg omhoog terug gevonden. Na de teleurstelling tegen Dene marken (20-20) volgde deopleving tegen Georgië (55-3). In Praag werd deze trend voortge zet. Tsjechië kwam er niet aan te pas. Vooral de Nederlandse voor- waartsen waren op dreef. Zy dic teerden de wedstrijd op een lood zwaar veld, dat voor het eerst na een barre winter werd bespeeld. Rotterdam In de eindstrijd om het districtskampioenschap van i I de overgangsklasse libre heeft f Hans Gaertman de titel behaald. De kadrist uit Hoogvliet pakte twaalf punten, een algemeen ge middelde van 35.29 en een hoog ste serie van 154. Tweede, met tien punten en een hoogste serie van 216, werd Winston Olivieira (Hoogvliet). Henk Wielaard (Hon- ky Tonk) werd derde, les 't Mannetje (Honky Tonk) ver overde ongeslagen de districtsti- tel van de eerste klasse in de spel- soort bandstoten. De Briellenaar, die onlangs districtskampioen driebanden-klein werd, versloeg in de laatste ronde Mattbijs Bak ker (DR Spijkenisse). In de finale van het gewestelijk kampioenschap derde klasse bandstoten won Peter Bevers. De biljarter van de Maasstad verover de twaalf punten, een algemeen gemiddelde van 2,32 en maakte een hoogste serie van zeventien. Door Simon van Zuilen OegstgeestOf het een absoluut record in de eredivisie tafeltennis is, bleef onduidelijk. Maar Ro nald Vijverberg (FVT/Visser) en Herman van den Broek (Pecos) maakten van hun onderlinge par tij, in de eerste finale tussen bei de teams om de landstitel, wel een bizarre vertoning. Deze werd pas bij 34-32 in de derde game in het voordeel van Van den Broek beslist. Ditwas een cruciale score in de wedstrijd. Niet alleen omdat de reguliere 21 punten voor gainewinst al lang waren ge passeerd. maar vooral omdat Pe cos tot 3-3 terugkwam in de wed strijd. Zodat de party tussen Ted van den Berg en Michel de Boer, die eerder van Van den Broek had verloren, van doorslaggeven de betekenis werd. De Hagenaar in Rotterdamse dienst faalde niet en bracht FVT met 17-21 en 21-23 toch nog de overwinning; 3-4. De eerste wedstrijd tussen beide finalisten om de vooijaarstitel was niet te vergelijken met de eerdere competitie-ontmoeting. Toen won FVT met 7-0, omdat bij de Rotterdammers toen alles méé en by Pecos alles tégen zat. Dit keer werd de wedstrijd een echte thriller van niet minder dan vierenhalf uur. Een finale wedstrijd waardig, al begreep de thuisclub uit Oegstgeest niets van hoe zo'n beslissingswedstrijd om de nationale titel moet wor den georganiseerd. In plaats van op een vrijliggend 'centre-court' werden er links en rechts mast de wedstrijdtafel nog andere wedstrijden ge speeld. Onwaardig voor een fina le op dit niveau, maar bij de spe lers was van dit 'ongerief nauwe lijks iets te merken. Zij maakten er een uitermate sparnende wed strijd van. Waarvan het verloop voor de vele meegereisde Rotter damse supporters door de af stand met de wedstrijdtafel niet of nauwelijks was te volgen. Na winst van Ronald Vijverberg op Jürgen Pastoors; Jörg de Cock op Ted van den Berg, verlies van De Boer op Van den Broek en winst in het FVT-dubbelspel, zag het er voor FVT met een 1-3 tus senstand heel gunstig uit. De Cock verloor echter onverwacht van Pastoors (2-3), en Vijverberg ging in de marathonparty tegen Van den Broek tenonder (3-3). De Boer zorgde er in de slotpartij te gen Van den Berg echter voor dat FVT er voor de return het beste voorstaat: 34. Die tweede finale partij wordt gespeeld op zaterdag 13 april in de FVT-speelzaai aan de Persoonsdam te Rotterdam (aanvang 17.00 uur). Omdat de Rotterdammers de ngjaarstitel al op zak hebben, zijn vier punten voldoende om zowel de vooijaars titel als het algemeen landskam- pioenschapbinnen te halen. Door Wim Weeda Rotterdam Negen Nederlandse amateurs mogen zich best achter de oren krabben als ze zich door één Engelse wielren ner bij de neus laten nemen. Dat overkwam gisteren negen koplopers, die zich in de slotfase van de wielerronde van Het Oude Noorden lieten verrassen door de 23-jarige Glenn Hol mes uit het Engelse Great Yearmouth. Holmes, die tot sep tember in huize-Helmink (van de manager van De Hoekse Renners) in Dordrecht verblijft, had 'tzijn hospita beloofd: „Ik breng vanavond bloemen mee." Dat hij woord zou houden, was ernst toen Martin Schouten op lange tijd niet te verwachten. Hij had zich lang van het strijdgewoel afzijdig gehouden, zonder zich overigens te ontrekken aan zijn verplichtingen. Toen de finale in zicht kwam, was hij echter paraat. Na het verrijden van de laatste premiesprint sloeg hij een gat dat voor de negen onoverbrugbaar bleek. Het was inderdaad nog steeds maart, maar het was nog abnor maal guur en koud. Al met al kon voor deze eerste koers sinds jaren in het Oude Noorden (meetellend voor het Rabo-kiassement) toch nog van een redelijke ambiance worden gesproken. Daadwerkelijk zorgde daarvoor eerst Ronald Roos door enkele ronden voor het waakzame peio- ton uit te rijden. Het werd pas jacht ging. Dat die poging hout sneed, bewees de hechte basis die hij legde voor zijn latere overwin ning in de strijd om de leiders- prijs. Met Martin Schouten vormden toen Michael van der Wolf, Piet Eikelenboom, Theo Franken, Glenn Holmes, Jeroen van Hoorn, Ronald Roos, Michel Stobbelaar, Edward Farenhout, Marcel van Vliet en Nico Vuurens de onge naakbare kopgroep. Daaruit viel Farenhout weg door een lekke band en moest Van Hoorn tegen het einde toegeven dat zijn vorm nog met toereikend was. Met nog negen ronden te rijden sloeg Glenn Holmes toe. Het suc ces van Holmes werd door Mi chael van der Wolf mede toege schreven aan het feit, dat het ach- Michael van derWolfende latere win naar Glenn Holmes zeilen door de bocht in de ronde van het Oude Noorden. Foto CorVos tervolgingswerk werd uitgevoerd door de vier renners van Erotic'. En hun onwil (onkunde?) om de kloof met Holmes te dichten. Dat Glenn Holmes zelf uiteraard in de eerste plaats zijn succes dankte aan eigen kunnen, wilde echter niemand in twijfel trekken. De sprint voor de ondankbare tweede plaats werd met veel over tuiging door Michael van der Wolf gewonnen. Eindhoven In een uitermate rommelige wedstijd hebben de handbalsters van Ancora afscheid genomen van het 2aalseizoen. De Rotterdamse ploeg versloeg PSV in de laatste wedstrijd met 18-19. De mannen van Atomium'61 bo gen in de laatste wedstrijd in de zaal voor Van der Voort/Quintus: 18-20. Ancora leek degradant PSV de eerste competitiewinst te gunnen. De warrige wedstrijd gaf een gelij ke strijd te zien. Na de pauze (10- 10) had PSV aanvankelijk het bes te van het spel en nam het een 14- 10 voorsprong. Ancora heroverde het initiatief en in de fase dat de scheidsrechters chaotischer wer den, maakte Ancora gebruik van de consternatie: 18-19. Hierdoor werd Ancora vijfde in de competi tie. De Rotterdamse ploeg is de play-offs misgelopen doordat HO Westland een beter doelsaldo heeft. De hernieuwde kennismaking is Ancora goed bevallen. Zo óók het Rotterdamse handbalpubliek, dat duidelijk interesse heeft getoond voor het handbal op niveau. Het is jammer dat het enthousiasme van iedereen niet beloond werd met een plaats in de play-offs. Toch mag trainer Peter Hendrikse te rugkijken op een goed seizoen. Ook Atomium'61 heeft een meer dan acceptabel seizoen in de eer ste divisie achter de rug. De eerste zeven wedstrijden bleven de Rot terdammers ongeslagen, waarna zij al stilletjes dachten aan een stunt en promotie naar de eredivi sie. Zo ver kwam het dus niet, maar Atomium'61 bleef een ge duchte rol in de competitie spelen en eindigde het met 23 punten uit 22 wedstrijden op de vijfde plaats. Een goede prestatie, zeker omdat de brigade van trainer Rinus Rondberg dit seizoen blessure problemen kende. De laatste wed strijd tegen Quintus stond slechts in het teken van een sportieve af sluiting. Degelyk opgaande strijd werd nipt in het voordeel van de Westlanders beslist: 18-20. Afdeling Het afdelingshandbal stond in het teken van de kampioenschapsfi nales. Bij de vrouwen traden voor de titel en de directe promotie naar de derde divisie het Go- rinehemse Achilles en het Capel- se Cosmos in het tijdperk. De ge doodverfde favoriet Achilles liet Cosmos eigenlijk geen schijn van kans: 17-9, Cosmos moet nu mid dels weer eer» beslissingswed strijd tegen de nummer twee uit Brabant alsnog de derde divisie zien te bereiken. Bij de mannen ging de strijd tus sen de Rotterdamse ploegen ASC'95 en Snelwiek 2. De eerste helft was een beetje tam, waarin ASC Snelwiek nog redelijk kon bijhouden: 7-7. In de tweede helft speelde het geroutineerde Snel wiek veel slimmer en defensief en, onder leiding van keeper Jozef Dijkhuizen, veel sterker. ASC ging forceren, maar kwam er met meer aan te pas en werd bij 21-12 uit zijn lyden verlost. De Snel- wiek-reserves gaan de derde divi sie in; ASC mag dat proberen te bereiken in de herkansing. derlaag incasseren. Toch was coach Ger van Hutten niet onte vreden: „Door het wegvallen van Mark Schravendijk met een schorsing en de gestopte Wouter Blok moetik improviseren en het restant zo goed mogelijk uitspe len. Uithuilen en volgend seizoen opnieuw beginnen." Met drie punten uit negen duels is degra datie voor de Rotterdammers slechts een kwestie van tijd. In de eerste klasse F liet WION een mooie kans voorbijgaan om heel dicht bij leider Vlaardingen te komen, omdat deze verloor van Phoenix. Op bezoek bij Merwede kon WION zyn draai niet vinden. Via 6-5 by rust werd het tenslotte 10-9. In 1H boekte De Overkanters te gen het sterke PSV een mooie 17- 16 zege. Mohammed Nadi (7x) en Barry van Kessel (5x) waren de topschutters. Door André Kouwenhoven Rotterdam De korfballers van Het Zuiden hebben bij de hervat ting van de veldkorfbalcompetitie in het duel met VEO voor sensatie gezorgd: 16-15 winst. Omdat beide ploegen in de staart van de eerste klasse D vertoeven, waren de pun ten erg belangrijk. Nadat Het Zui den in een sterke start met 3-1 was voorgekomen, namen de gas ten het initiatief over en leidden zij na 25 minuten met 4-8, Halver wege was het 6-9 en bij 7-12 zag het er donker uit voor de Tuindor- pers. Coach Bert Boogaard: „Ons tem po is nog dat van de zaalcompeti tie, maar dat is voor het veld te laag," liet hij weten. „In de pauze spraken we af dit op te schroeven en daardoor keerde het tij." Bij een 10-14 stand, twintig minu ten voor tijd, was Het Zuiden ont ketend. Chnsje van de Meer en Alexander Geurts zorgden voor 12-14 en daarmee was de aanslui ting daar. De strijd werd harder en de goed leidende arbiter Hans Hegy moest de touwtjes strakker aanhalen. Dat deed hij door mid del van in totaal elf straiworpen. Het Zuiden benutte er vijf; VEO miste er twee van de zes. In de slotfase verving Boogaard Albert Groeneveld en Stephanie Lager waard door Ed Jordaan en Natasja n de Rest en met succes. Nadat Gert Jan Winkelhuyzen en Chrisje van de Meer de stand op haalden tot 14-15, scoorde Natasja van de Rest de gelijkmaker: 15-15. In de laatste minuut maakte Gert Jan Winkelhuyzen met zijn zesde treffer de sensatie kompleet door er 16-15 van te maken. In de overgangsklasse D moest een gehavend Trekvogels bij Steeds Hooger een forse 23-15 ne- RotterdamHet doek is definitief gevallen voor Victoria. De 8-1 ne derlaag in en tegen Bioemendaal bezegelde het lot van de Kra- lingse hockeyteam, dat na één sei zoen weer terugkeert naar de overgangsklasse. De Bloemen- daalse club van Floris-Jan Bo- velander die op de derde plaats staat, nam op knappe wijze revan che voor de i-ö nederlaag, destijds aan de Kralingseweg. Binnen een kwartier leidde Bioemendaal op 't Kopje al met 3-0 door treffers uit strafcomers van Floris-Jan Bo- velander. Victoria had ook daarna vrijwel niets m te brengen en kreeg nau welijks mogelijkheden het spel te verplaatsen. De eer werd gered door Joost van Kleef uit een tip-in. De degradatie had tot gevolg dat Guus Verhees en Thijs Stoop af haken. Ook is het nog niet zeker of coach Pieter Versteegh aanb lijft. Deze week wordt daarover in het bestuur gesproken. Assistent Frank van Duivenbode heeft aan gekondigd bij Victoria te blijven. De vrouwen van Rotterdam blij ven de weg omhoog zoeken. Na de 2-1 overwinning op de regerende kampioen Kampong van vorige week, volgde gisteren een knappe 1-1 deling bij MOP. De Brabantse ploeg, die hardnekkig vecht voor een plaats in de play-offs, nam binnen enkele minuten een 1-0 voorsprong. Pas tien minuten voor tijd stelde Rotterdam orde op zaken door Karlijn Petri. De spits sloeg de bal bij een variant van een strafcomer hard in: 1-1. De mannen van Rotterdam vier den een feestje omdat zij behou den blijven voor de overgangs klasse. Aan de Beekweg versloeg het Rapidity met 2-1. Uit een straf comer gaf Stijn Bakkeren de Rot terdammers een 1-0 voorsprong. Jurgen Bakker voegde er een tweede treffer aan toe. Met nog vier wedstrijden te gaan heeft Rotterdam weinig meer te vrezen. Victoria smaakte weer eens het genoegen van een overwinning. Tegen Schaerweijde werd het 1-2. Voor de Kraiingers scoorden Charlotte Koevermans en Antoi nette de Kanter (strafbal). De rugbyers van RRC in de aanval tegen Eemland. De Rotterdam mers boekten een uiterst nuttige 15-6 overwinning, zodat ze nog al tijd kans maken op lijfsbehoud in de ereklasse. RRC miste gister middag op Laag-Zestienhoven vijf penalty's; Eemland vier. De Nieuw- Zeelander Darren Rolls was de gro te uitblinker bij de thuisclub. In de degradatiepoule in de play-offs heeft de ploeg van coach Colin Jackson zes punten, evenveel als Castricum en Amstelveen. Zij moe ten uitmaken welke ploeg naast degradant Haarlem (nul punten) afdaalt naar de eerste klasse. Foto Cor Vos Punta unta Ala De gebroeders Willem en Gerhard Potma en Frank Hettinga zijn bij hel WK Soling op de dertiende plaats geëindigd. Daarbij grepen de kemploegzeilers uit Sneek nét naast de Olympische A-limiet. In de zesde en laatste race werden de Potma's in het Italiaanse Punta Ala zevende. De wedstrijd werd ge wonnen door de Britse equipe Beadsworth. Neele- man/Baas/Boere werd negentiende, Den Outer/Hop- man/D eterman 43e. De we' -Idtitel ging naar de Rus sen Sjaiclowco, Skalin eSjabanov, Het zilver was voor de Italiaanse broers Celon en Torboli, het brons voor de Duitsers Schumann, Flach en Jackel. Door de dertiende plaats zullen de Potma's en Het tinga bij de kwalificatiewedstrijden in San Remo (7- 12 april) bij de eerste dertien moeten eindigen. Voor de Olympische regatta hebben twintig Europese lan den zich ingeschreven. Het door het IOC toegestane aantal is dertien. Bij een dertiende of betere klasse ring in San Remo heeft het drietal kans op uitzen ding naar Atlanta, mits ze aan de A-limiet voldoen. Bondscoach Jeroen Pels was tevreden over de resul taten van de Potma-equipe. „Ze zijn pas drie jaar in de Soling bezig," relativeerde hij. „Ze moeten het op nemen tegen Schumann, die Olympisch goud won in 1988, wereldkampioen werd in 1992 en meervoudig Europees kampioen. Dan is er nog de Deen Banc, winnaar van het Olympisch goud in 1992 en brons in 1988, Europees kampioen in 1989 en '95. Die ervaring missen de Potma's." •Serge Kats is tijdens de Eurolympwedstryd in het Italiaanse Anzio derde geworden in de Laser-klasse. De Rotterdamse zeiler eindigde achter winnaar Francesco Brum (Italië) en de Zweed John Harry son. Door Henny Vijgeboom Rotterdam Vooral dank zij de Est Lembit 011, de Chileen Roberto Cifuentes en de Belg Luc Winants heeft Rotterdam in de schaakcompetitie najaren ein delijk weer eens gewonnen van 'lastpost' Amstel veen. Ook Jaap de Jager droeg bij aan de benauwde 51/241/2 zege, nadat Jeroen Piket (speelde vooruit), Hans Ree en Fred van der Vliet half werk hadden ge leverd. Op 20 april speelt Rotterdam de uitwedstrijd bij Hil versum. De Rotterdamse ploeg heeft aan 5-5 voldoen de om de play-offs te bereiken. De winst was een opluchting voor de landskampioen, want bij verlies had de ploeg de play-offs wel uit het hoofd kunnen zetten. De eerste vijf borden scoorden 4-1; de staart faalde jammerlijk met 11/2-31/2, Marcel Piket had een goede stelling in tijdnood verlo ren. Gert Lagterink klaagde: „Toen er opens een hond ging blaffen, gaf ik pardoes een stuk weg..." Leo Rerkhoff kon eveneens vrij simpel remise ma ken, maar ook hij graaide mis. Panfox (Breda) ver sloeg Hilversum fortuinlijk met 51/241/2. Bussum liep het Zaanse Witte Paard omver. Het Nijmeegse SMB klopte Utrecht met 61/2-31/2. Ttotterdam. II nam met een 31/2-6-1/2 nederlaag tegen het-Friese Philidor afscheid van de eredivisie. RotterdamVóór de wedstryd tegen De Dolfijn was tweedeklasser Rotterdam vol zelfvertrouwen. Maar de derde periode brak de thuisclub op. De marge van drie doelpunten (4-7) was te groot om in de slotfase nog on gedaan te maken. Conditionele problemen by Rotterdam lagen daar aan ten grondslag. Het fysieke sterke De Dolfijn won daardoor nog betrekkelijk eenvoudig: 6-9. Dino Dijksman (4x), Antoine Heykoop en Eelco Vrolijk scoorden voor de thuisclub. SVH verspeelde in 2A de tweede plaats op de rang lijst door in Beverwijk kansloos bij KZC te verliezen. De Rotterdammers schoten met name in aanvallend opzicht duidelijk te kort: 5-1. Het moet wel heel gek lopen, wil Spartaan ook het komende seizoen niet in de derde klasse E spelen. Na het 44 gelijkspel bij De Hoogwerf lijken de Rotter dammers van degradatie gevrijwaard te blijven. „Ik zie De Hoogwerf uit de laatste twee wedstrijden na melijk geen vier punten pakken," oordeelt trainer- coach Leo Hendriks. „Bovendien moeten wij aJlss verliezen. We kunnen wel zeggen, dat Spartaan er niet uitgaat." Aan alle onzekerheid was meteen een einde geko men, als het Rotterdamse zevental bij De Hoogwerf met beide punten aan de haal was gegaan. Tien se conden voor tijd kreeg Reyer van Middelkoop daar voor de ideale mogelijkheid, maar hij miste. Een overwinning voor Spartaan zou ook iets te veel van het goede zijn geweest. In de derde periode was er nog een alleszeggende 4-2 achterstand. Met veel kunst- en vliegwerk kon deze alsnog ongedaan wor den gemaakt. Reyer en Jaco van Middelkoop waren ieder met twee doelpunten de Rotterdamse schut ters. Sinds RWV in 3E het uitzicht op een mogelijk kampi oenschap verloor, zijn ook de resultaten bergaf waarts gegaan. Tegen De Walrus leden de Rotter dammers de tweede thuisnederlaag van het seizoen: 7-8, Alwin van Aggelen doelpuntte vier keer voor RWV. Papendrecht In de halve finale van het kampioen schap van Zuid-Holland-Zuid zijn de dammers inge deeld in twee groepen van zes. De beste drie per groep plaatsen zich voor de provinciale finale. Harry Clafquin, Anton Kosior, Francis Thoiel, en Kees Rij kaart zijn hiervoor reeds gekwalificeerd. In de derde ronde kwam Piet van der Vorm door een verrassende tegencombinatie maar liefst vier schij ven voor te staan. Maar door 'damblindheid' getrof fen gaf hij opeens schijven cadeau, waardoor Fred Roedolph remiseerde. Acca Blzot zag zijn goede positie ineenstorten door een lichte doorbraak-combinatie van Jacco Ambags. In een partij met onderhuidse spanningen remiseer den Radjinder Jharap en Ton van Bokhoven. In groep twee maakte Angelo de Bruijn korte metten met de dapper strijdende Harald Gordon. In deze groep tekenden Pieter Trapman jr. en Frits van Vlooien de vrede. Ruud van Drunen miste in een spannende partij in tijdnood de winst tegen Antorüe Keyzer. In een lange party liet Ruud van Drunen in een kansrijk eindspel zijn opponent alsnog ontsnappen. w. i. - mmm >rr:7- TV.7

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7