17 'Vlaardingen loopt nu voorop met regeling Duurzaam Bouwen' Vlaardingers nog enkele jaren in Spaanse cel 'De Uitspraak' flgenda Boycotten die handel! Openingstijden Beneluxiijn Harpe Davids zoekt oud-leden Lezing over de saxofoon Paaszangavond in Gereformeerde Kerk Dj's maken zich op voor de finale Aanmelden voor van de Muziek Dag' Verkeersdrempels PvdA-raadslid wil milieuvriendelijke eisen ook bij renovatie toepassen Politiewagen geramd na achtervolging Rotterdams Dagblad Dinsdag 2 april 1996 Ja hoor, het is weer raak! Nee, dit keer geen hondenpoep. Wel word ik tegenwoordig in nagenoeg de zelfde proporties overstelpt, maar dan - door Reader's Digest. Enveloppe na enveloppe ploft weer op de deur mat. Nou dacht ik verlost te zyn van het bedrog waarmee de 'commis sie prijzenfestijnen' van Het Beste zieltjes tracht te winnen, na vrien delijk doch dringend verzocht te hebben mijn brievenbus voortaan voorbij te gaan. Maar nee hoor, ze hebben me weer gevonden. Hoewel ik in een ver verleden slechts drie maanden een proefabon nement heb gehad op Het Beste, schijn ik daar nog altijd als Idant van hoog niveau' te boek te staan. Mij een raadsel. Ik zou zelfs een speciale band met Het Beste hebben. Vandaar ook dat ik in de ver schillende prijzenfestijnen weer 'finalist' ben. Niet misselijk, want mij CU als enige in Schiedam') werd het nodige in het vooruitzicht ge steld. Ga er maar even voor zitten: de hoofdprijs van 155.000 gulden, een elite-klantenbonus a raison van 10.000 gulden plus kans op één van de 25 kleurentelevisies als ik 'vandaag nog' instuur. Twee extra geschenken, (weer) een hoofdprijs van 130.000 piek én een express bonus van een kwart ton, 125.000 gulden en nog eens 150.000 piekies. Oh,vergeet ikbijna nog een hoofdprijsvan 125.000 gulden en natuur lijk de bonus van nog eens 25.000 gulden, een elektrische tandenbor- - stel legio voordeelzegels voor gratis boeken en verrassingen, een horloge en nog twee maal 125.000 gulden. Met gek om met het instu ren van de 'nee-enveloppen' op vijfduizend gulden na een miljoen in de wacht te slepen, zelfs als je niets koopt Inmiddels ben ik er wel achter niet het enige 'super-lid' te zijn. Schiedam, en ongetwijfeld heel Nederland, telt legio lieden die 'nog nooit zo dicht bij een fortuin' zijn geweest, maar nog nooit iets heb ben gewonnen. Dat zal dan met de 'ere-gasten' die, als ze de prijs van 35.000 gulden winnen mogen opgeven wat ze willen eten en drinken bij het uitreikingsfeest en met hoeveel mensen ze komen, ook wel zo zijn. Nou schijn je weinig te kunnen doen tegen al die bedrieglijke post, want ondanks mijn protest blijft Reader's Digest mij er mee be stoken. „Misschien is er een andere manier. Als alle 'prijzenfestijn-finalisten' uit het Waterweggebied mij nu eens hun win-certificaten opsturen, dan zorg ik ervoor dat ze 'retour afzender' gaan. Hoe meer, hoe beter. Misschien worden ze dan wakker bij Het Beste. Dus mensen, boycot- ten die handel. Dat is het beste! SANDER SONNEMANS Het Informatiecentrum Beneluxiijn is op Goede Vrij dag, 7 april, en tijdens het Paasweekeinde gesloten. Vanaf dinsdag 9 apnl kunnen bezoekers weer in het centrum terecht. Het Infocentrum is gevestigd aan het Stationsplein in Schiedam, Telefoon 010-2088666. Het centrum is te bereiken met buslijnen 32,38,40, 52,53 3n 54 van de RET, lijn 125 en 126 van de ZWN en met de trein te bereiken bij Schiedam/Rotterdam West. Christelijke muziekvereniging Harpe Davids is op zoek naar oud-leden in verband mei het 75-jang be staan van de vereniging Harpe Davids viert dit jubi leum zaterdag 1 juni met een groots feest in sporthal Margnet en een jubileumreceptie op zaterdag 8 juni in verenigingsgebouw De Tamboerijn. Omdat met alle adressen van de oud-leden bekend zijn, worden deze muzikanten verzocht contact op te nemen met het secretariaat van Harpe Davids, 4715959. VJaardin'geri Wim Millenaar, saxofoondocent van Muziekcentrum Opmaat, houdt morgen, een lezing over de oorsprong en geschiedenis van de saxofoon. Deze lezing is be stemd voor leerlingen en andere belangstellenden. Met behulp van zeldzaam fotomateriaal en puttend uit een unieke verzameling 78-toerenplaten biedt Millenaar een overzicht van diverse pioniers vanaf het allereerste begin (1840) tot en met het swing-tijd perk (1940). Ook speelt hij enkele composities van Rudy Wiedoeft, de saxofoonvirtuoos die vanaf 1915 in Amerika een enorme saxofoonrage ontketende. De avond vindt plaats in de Meidoornstraat 30, tus sen 20.00 en 21.30 uur. In de Gereformeerde Kerk aan de Groen van Prinste- rerstraat wordt zondagavond 7 april een paaszang avond gehouden, Op het programma staan samen zang, declamaties en een diaklankbeeld over de bete kenis van Pasen. De avond begint om 20.00 uur. De Schiedammer Vincent Blommenstein, Maasslui- zer Marcel de Groot en Naaldwijker Louis Janssen zijn geselecteerd voor de finale van de DJ Battle 1996 in discotheek Close Up. De drie dj's kregen tijdens de halve finale, afgelopen weekeinde, respectievelijk 50,51,6 en 53,3 punten. De uiteindelijke winnaar gaat naar huis met zevenhonderd gulden aan prijzengeld. Voor de tweede en derde plaats ligt een prijs van tweehonderd en 99 gulden in het verschiet. Close Up is gevestigd aan de Koningin Wilhelmina- haven 1. Maandag 8 april is de discotheek gesloten. Zaterdag 6 april is er een Bunny Night. Zaterdag 1 juni is uitgeroepen tot de Landelijke Dag van de Muziek. In Maassluis wordt deze dag gevierd in de Koningshof. Particulieren en muziek- en zang verenigingen kunnen zich deze dag met een kort op treden presenteren aan het publiek. Belangstellen den kunnen zich vooraf telefonisch aanmelden bij W. Scheepens 5910896 of F. van Dalum 5913290. Deze week zijn de werkzaamheden gestart aan het wegdek in de Lïjsterlaan, tussen de Uiverlaan en de Nachtegaallaan. Het gebied wordt aangewezen als 30 km-zone en er komen verkeersdrempels. Hierdoor is de rijbaan tijdelijk afgesloten. De woningen blijven wel met de auto bereikbaar. De werkzaamheden ne men in totaal twee maanden in beslag. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Caret van derVeiden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Ben van Haren Vlaardingen Aannemers die in Vlaardingen nieuwe woningen neerzetten, moe ten vanaf 1 mei voldoen aan 28 op het milieu gerichte bouweisen. Behalve het ge bruik van milieuvriendelijke en recyclebare materialen zijn ook energiebesparende maatregelen voorgeschre ven. „Vlaardingen loopt met deze rege ling Duurzaam Bouwen duidelijk voorop," constateert raadslid P. Roovers. Deze opmerking uit de mond van de woningbouwdes- kundige van de PvdA klinkt als muziek in de oren van ambtena ren van de Dienst Stadswerk. Eind vorig jaar kregen zij bij de presentatie van een eerste ont werp van hem namelijk het ver wijt het voorbeeld van 's-Herto- genbosch 'gejat' te hebben met als enige eigen toevoeging een aan vraag voor extra personeel. „Wat er nu als voorstel ligt is dui delijk beter, het ambitieniveau is hoger. We moeten als gemeente op dit punt ook voorop willen lo pen en blijven lopen. Het overal gebruikte voorbeeld 's-Hertogen- bosch is al driejaar oud en staats secretaris Tommei zwakt in de landelijke regeling, waaraan hij werkt deze weer af. In de tussen tijd zijn de mogelijkheden echter groter geworden en daarvan moet je als gemeente, die wat aan het milieu wil doen, dus ook gebruik maken," Vanzelfsprekend Roovers zegt ook blij te zijn, dat nu niet wordt gevraagd om extra personeel, maar dat het duurzaam bouwen als vanzelfsprekend on derdeel in de ambtelijke organisa tie is geaccepteerd. Hij vindt wel, dat de regeling niet alleen bij nieuwbouw maar ook bij renova tie van toepassing moet worden verklaard. „Van. André Rouwers, hoofd technische dienst van de Stichting Woningbedrijf Vlaar dingen, heb ik gehoord dat het woningbedrijf er ook zo over Op de bouwplaatsin de Babberspolderwordt de regeling Duurzaam Bouwen al toegepast. Hetisthans alleen nogmaartezien aan het gebruik van gemalen betonpuin in stortbeton en het aanbrengen van extra isolatiemateriaal. Foto Dennes van derwei/Roei Dijkstra denkt en in de Westwijk wil toe passen." Volgens een woordvoerder van de Dienst Stadswerk wordt naar de mogelijkheden bij renovatie nog gekeken, maar heeft men alvast een regeling voor nieuwbouw wil len invoeren. De aanstaande sa menvoeging van de diensten Stadswerk en Milieu garandeert naar zijn mening een permanente controle op de kwaliteit van de re geling. Ze beslaat het gehele ont werp- en bouwproces, tot en met de gevolgen bij sloop. Een basispakket, dat het gemeen tebestuur voor elk woningbouw project laat gelden, bevat elf ei sen, waarvan er slechts twee extra geld kosten. Namelijk de plicht voor gescheiden opslag en afvoer van afval op bouw- en sloopplaat- sen en het aanbrengen van water besparende voorzieningen in keu kens, badkamers en toiletten. De overige negen behelzen het ge bruik van milieuvriendelijke verf, hout en ander materiaal. Ook is het projectontwikkelaars verbo den m een standaardpakket voor zieningen voor een open haard aan te brengen omdat deze mi- lieuoveriast en energieverspilling veroorzaken. Verder moeten de bouwprojecten voldoen aan nog zeventien andere voorwaarden, die de opdrachtge ver zelf kan kiezen uit 29 aanbe velingen. Uitgegaan wordt van een totaalpakket ter waarde van tweeduizend gulden. Het merendeel hiervan slaat op de beperking van het energiever bruik door hogere isolatienormen en maatregelen tegen warmtever lies. Zoals bijvoorbeeld het aan brengen van een Hoog Rende- mentsverwanmngsketel (meer kosten 450 gulden) of een T-stukje van vijf gulden waardoor een was machine kan worden aangesloten op de warmwaterleiding. Toepassing van de regeling kan de gemeente alleen afdwingen via voor de bouw af te sluiten over eenkomsten. Met de ontwikke: laars van de bomvprojecten in het thans in ontwikkeling genomen derde kwadrant zijn de voorwaar den van de regeling al overeenge komen, Met de woningbouwcor poraties vinden thans onderhan delingen plaats. Wethouder Van der Windt hoopt binnenkort in een convenant tot vaste afspra ken met de sociale verhuurders te komen. Hij sluit echter niet uit, dat corporaties uit een oogpunt van een scherp huurbeleid kos tenverhogende maatregelen, mij den. Behalve een landelijke regeling 'van staatssecretaris Tommei is ook in voorbereiding een regeling van de Stadsregio. Van der Windt zegt hierop niet te willen wachten. Dinsdag 2 april ROTTERDAM R'dams Conservatorium. WP-zaal, Open Podium, 18.00u. De Doelen. Kl.z. Stmkwartetten i.s.m. dekamer- muziekvereniging, 20.15u. De Pel grim. Jamsessie, 21.30u. Central Park. Crossoversessie, 21.30u. Luxor Theater. Bert Visscher, 20.15u. Woensdag 3 april SCHIEDAM Stedelijk Museum. Lunchconcert, duo Fratres Corona (viool en piano), 12.30U. Blauwe Brug. The Wizard, theatershow, 15.00u. Grote Kerk. Matthaus Passion van J.S. Bach, StichtingMatthausPassion, 19.30u; DC de 4Molens, Soos*mstujf„x 19.00U. VLAARDINGEN '7 Helinium, Westlandseweg 258. Lezing over het dnnkgfas uit de 18e 1 eeuw, 20.00u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Kindervoorstelling, 14.00u. ROTTERDAM Stedelijk Museum. Aula, Lunch concert, 12.30u. De Doelen. Gr.z. Lunchconcert, 12.45u, 't Kapelle tje. Vaderslanders, een cursus voor ingezetenen, 14.30u. Jeugdthea ter Hofplein. Hansje Pansje, 14.00u. Musica. Koos Wteman, 14.00u. Bioscopen Door Menno Haddeman Vlaardingen De twee Vlaardin gers (23 en 24 jaar) die sinds en kele weken vastzitten in een Spaanse gevangenis zullen daar nog wel enkele jaren moeten doorbrengen. Dat voorspelt mr. J. M. Rammelt, een advocaat die is gespecialiseerd in strafzaken van Nederlanders die in het bui tenland vast zitten. De jongemannen zijn aangehou den op verdenking van smokkel van driehonderd trips LSD. De twee waren in Zuid-Spanje op va kantie en zouden de drugs voor vrienden hebben meegenomen. De strafmaat voor het in bezit hebben van drugs ligt volgens de advocaat in Spanje zo'n drie tot vier keer hoger dan in Nederland. Justitie in Spanje is op dit mo ment bezig met het onderzoek naar de twee Vlaardingers. Dit on derzoek kan wel enkele maanden in beslag nemen. „Daarnaast be wandelt de Spaanse justitie vaak onmogelijke wegen," vertelt mr. Rammelt. „Zo wil men wel eens Wijze, originele, typerende, dwaze en opvallende uitspraken, van be kende en onbekende streekgeno ten, de laatste maand gehoord door verslaggevers van het Rotter dams Dagblad. Voorafgaande aan de uitreiking van de Geuzenpenning in Vlaar dingen tracht een Schiedams ge meenteraadslid het plechtstatige karakter van de bijeenkomst bij voorbaat wat te relativeren. Op het moment dat vrijheidsstrijder Harry Wu uit een Meicedes stapt, zegt hij: „Wie is die man eigen lijk? Het is zeker de eigenaar van een Chinees restaurant of zo." In Schiedam is een 5-jarig meisje zoek. Agenten wordt gevraagd naar haar uit te kijken. Hoe ze er uit ziet? De melder: „Ze is klein en blond. Ik vind het lullig om te zeggen, maar als ze lacht zie je geen tanden." onderzoek doen naar de achter gronden van de verdachten. Ze krijgen dan te maken met de Ne derlandse wetgeving die aanzien lijk minder toelaat dan de Spaan se. Het kan gebeuren dat een on derzoek daardoor een vertraging van zo maar enkele maanden op loopt." In tegenstelling tot het onderzoek kan de rechtsziting binnen korte tijd zijn afgelopen, „Ik heb wel eens van sommigen van mijn cli ënten gehoord dat ze voordat ze iets mochten zeggen al waren ver oordeeld," zegt Rammelt, die is gespecialiseerd in de rechtshulp aan Nederlandse gedetineerden in het buitenland, maar niet is be trokken bij de zaak tegen de twee Vlaardingers. Volgens de advocaat is het voor Nederlanders verschrikkelijk om vast te zitten in een Spaanse ge vangenis. „Niet alleen in Spanje maar ook in tal van andere landen zijn de omstandigheden in de ge vangenissen bijzonder slecht. Ge vangenen zitten met minimaal zes man in een cel. Zij hebben nauwelijks privacy en het eten en de medische verzorging zijn bar slecht" Problemen Daarnaast is het voor Neder landers zeer moeilijk zich ver staanbaar te maken. Dat levert vooral bij het contact met gevan genbewaarders problemen op. „Men is niet allervriendelijkst in de buitenlandse gevangenissen," zegt Rammelt cynisch. „Daarbij is er sprake van een vreemde rang orde onder de gedetineerden. Een ander probleem is het drugsge bruik in de gevangenis. Er kan vaak makkelijker in de gevange nis dan daarbuiten aan drugs wor den gekomen." Nederlanders die voor een drugs delict in het buitenland zijn opge pakt hebben het daarom, volgens de advocaat, vaak wel iets makke lijker. „Er bestaat een soort van respect onder gedetineerden voor Nederlanders." Toch heeft dit ook wel weer nade len. „Nederlanders worden gek van het gezeur van mede-gedeti- neerden. Deze zijn vaak al binnen bezig contacten te leggen om, wanneer ze worden vrijgelaten, weer over een behoorlijk netwerk te beschikken," vertelt Rammelt. Overdrachtsregeling De Nederlandse overheid kan weinig doen voor een Nederland se gevangene in het buitenland. De ambassade stuurt, wanneer de autonteiten dat toelaten, één keer in de maand iemand langs om de gedetineerde op te zoeken. Daar naast kan de gedetineerde zelf ge bruik maken van de zogenoemde Wet Overdracht Tenuitvoerleg ging Strafvonnissen (WOT3). On der bepaalde omstandigheden (wanneer het land het toe laat) kunnen gedetineerden hun straf in Nederland uitzitten. Tussen Spanje en Nederland bestaat zo'n overdrachtsregeling, maar in de praktijk gaan er vele maanden zo niet jaren overeen voordat zo'n uitlevering rond is. Eerst moet, in dit geval de Spaan se rechtbank, het vonnis onher roepelijk verklaren. Dat betekent Raadslid Arie van Loenen is de laatste spreker in een debat over het welzijnswerk in Schiedam. Soms is dat frustrerend omdat an dere raadsleden dan al alles heb ben opgemerkt wat je thuis had bedacht. Van Loenen vindt het echter niet erg. „Mijn geheugen is niet meer zo goed. Ik ben direct vergeten wat jullie gezegd hebben en vertel gewoon het verhaal dat ik heb voorbereid." Tijdens de discussie over de komst van een rouwcentrum in het Julianaplantsoen in Maas sluis, houdt WD-raadslid L. de Zeeuw een pleidooi voor toevoe ging van een dienstwoning aan het bouwplan Volgens hem moet anders worden gevreesd voor van dalisme en brandgevaar, „Dan wordt het toch gewoon een crema torium," klinkt het vanaf de pu blieke tribune. Even later mengt ook PvdA-frac- tievooratter én huisarts P. Krom- dijk zich in de discussie. Hij vreest dat de groene ader in de Oranjewijk verstopt raakt als de plannen voor het rouwcentrum doorgaan. Wethouder J. Storm reageert laconiek: ,Dan moeten we gaan dotteren. Maar gelukkig bent u daar heel bedreven in, is het niet?" Het gesprek in de raadscommis sie AEZ gaat over de gemeentelij ke vergunning voor de nieuwe McDonald's op de Broersvest. Burgemeester Reinier Scheeres legt CDA'er Theo Schoenmakers uit dat er op dit punt onderscheid wordt gemaakt tussen een café en een restaurant. Raadslid Henk Metaal interrumpeert. „Dit hoef je Theo echt niet uit te leggen hoor. Die kent als geen ander het verschil tussen een café en een restaurant." WD'er Marian de Moi geeft zich over aan een sombere bespiege ling. „We schrijven al vier jaar no ta's over toerisme, maar wie komt er nu eigenlijk naar onze mooie stad kijken?" Arie van Loenen tracht haar op te peppen. „Laatst is Hans Wijers nog geweest." De Mol: „Ja, maar toen was het don ker." In dezelfde vergadering ziet CDA'er Bert Xaptein in een be toog van Henk Metaal een nieuw bewijs voor de snel gesmede een heid in het samengevoegde kamp van Gemeentebelangen/Solidair '93. „Kijk, kijk, Arie van Loenen zit heel de tijd te knikken ais Henk Metaal aan het woord is." Theo Schoenmakers: „Bedoel je knikken of knikkebollen?" Een aan drugs verslaafde man uit Vlaardingen vertelt tijdens een rechtszitting dat hij na het ge- dat er geen rechtsmiddelen meer zijn om een nieuwe procedure te starten. Daarna moet de gedeti neerde een verzoek bij zijn Spaanse maatschappelijk werker hebben ingediend om gebruik te maken van de WOTS. Deze meldt dat vervolgens aan de Spaanse autoriteiten waarna het na een langdurige weg bij justitie in Ne derland aankomt. „De snelste procedure die ik met een cliënt in Spanje heb meege maakt is 21 maanden," zegt Rammelt. „Wanneer een veroor deelde dan eindelijk in Nederland aankomt, doet de rechter een uit spraak. Vaak heeft een veroor deelde dan al zo lang gezeten en is hij in zo'n slechte conditie dat de rechtbank in Nederland rekening houdt met de hoogte van de op te leggen straf." Wanneer de jongens in Nederland met dezelfde hoeveelheid drugs, 300 trips LSD (ongeveer 100 gram) zouden zijn gepakt, hadden zij waarschijnlijk een gevangenis strafvan zes maanden gekregen. bruik van speed stemmen hoort. „Hoort u nu ook stemmen." vraagt de rechter hem. „Ja. Uw stem," reageert de verdachte bloedserieus. Wethouder Ton van der Steen geeft antwoord op de vraag, waar om de gemeente Vlaardingen een prachtig parkje aan de Kornoelje- dreef heeft laten omzagen. „Het is een afgezaagd cliché, maar waar gewerkt wordt, worden fouten ge maakt." De politie wordt via de mobilofoon op een streaker afgestuurd. De agenten VTagen de meldkamer om bijzonderheden over de vrouw, die poedelnaakt door de straten van Schiedam loopt. „Het is een vrouw die een beetje uit de rails is gelopen." ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility1 (al) dag. 12.45-3,30-6.15-9.15? Calypso 2: The usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3f7 'Seven' (16) dag. 1.15-4-6.45-,- 9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Forrest Gump' (12) dag. 12,00- 3.15. Cinerama 1: 'Jumanji' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Money Tram' (16) dag. 1,15-4- 6.45-9.30. Cinerama3:'Dead man walking1 (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Leaving Las Vegas' (16) dag. 4-6.45-9.30. do- .vr.ma.di, ook 1.15. Cinerama 5: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30- 9.30. Corso: 'Heat' (16) dag. 1- 4.30-8.30. Venster 1: 'Angel baby' (16) dag. 7.30-10, do.vr.zo.wo. ook 2.30. Venster 2: 'L'Awentura' (16) dag. 7.30, do.vr.zo.wo.ook2,30do. 'Une Aussi longeu Absence' (16) dag. 10. vr. 'Hiroshima Mon Amour' (16) dag. 10. za. 'India Song'(16) dag. 10. zo. 'Le Camion' (16) dag. 10. ma. 'Agatheetles Lectures lllimi- tees' (16>_dagplQ) di. 'Moderato Cantabile' (16) dagriO.wq./LesEn- fënts' (16). dag. 10. Venster 3: The incredible story of Two Giris in Love' (16) dag. 8. 'Smoke' (16) dag. beh- .ma. 10.wo.do.vr.ook2.30. 'Sneak preview' ma. 10. Venster 4: 'Bluein the Face' (af) dag. 8-10. do.vr. ook 2.30. Lumière 1: 'Ace ventura' When nature calls (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. 'ma. 1.15-4-9. Lumière 2: 'De Jurk' (a!) dag. 1.15-4-7.45- 9.30. Lumière 3; 'Sudden death' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Clueless' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Pathé 1: 'Copycat' (16) dag. 1-3.15-6.40- 9.30. do. alleen 6.40-9.30. Pathé 2: 'Murder m the First' (16) dag. 1.05-3.50-6.35-9.20. do. alleen 6.35-9.20, Pathé 3: 'Bravenheart' (16) dag. 12.45-4.45-8.45. do. cfl- leen 8,45. Pathé 4: 'Casino' (16) dag. 12.30-4.30-8.30. do. alleen 8.30. Pathé 5: 'Get Shorty' fal) dag. 12.00-2.25-4.50-7.15-9.40. Pa thé 6: 'MoneyTrain'{16) dag. 4.50- 7.20-9.50. vr.ma.di. ook 11.55- 2.20. do. aüeen 7.20-9,50. Pathé 7: 'Antoma' (16) dag. 11.15-1.45- 4.15-6.45-9.15, do. alleen 6.45- 9.15. Kindermatïnees: Imax: 'Pocahon tas' (al) za.zo. 12-5. Lumiere 3: 'Ba be' (al) za.zo.wo. 1,15.4. Pathé 6: 'De Boefjes' (al) za.zo.wo. 11.55- 2.20. Venster 4: 'Kuifje en de Zon netempel' (al) zo.wo. 2. Vlaardingen De politie in Vlaar dingen heeft gisterochtend vroeg drie mannen aangehouden die er van worden verdacht even eerder een snelkraak in Leiden te heb ben gepleegd. Daarbij moest wel een politiewagen het ontgelden. Deze werd door de overvallers in elkaar gereden. Na de kraak in Leiden, tussen vier en vijf uur 's morgens, sloeg het drietal op de vlucht. Tijdens een wilde achtervolging reden de overvallers op de zuidbaan van de Rijksweg 20 (Rotterdam-Hoek van Holland) tegen het verkeer in. Via de afrit Vlaardingen-West, Mamixlaan, Dirk de Derdelaan en de Jacoba van Beierenstraat reed de 'optocht' Vlaardingen binnen. Vervolgens zijn ze over het fiets pad in de richting van de Claudius Civilislaan gegaan waar ze tegen een politiewagen knalden. Daar konden twee inzittenden worden aangehouden. De derde verdach te bleek ter hoogte van Rotterdam al uit de auto te zijn gesprongen. Hij kon worden aangehouden

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3