17,1 Veiligheid staat bij politie voorop A ÈSë PAY: wegbezuinigd en geroemd in dezelfde week genda Eigen krant voor de Burgemeesters wijk Het Gesprek Spreekuur CDA Walvisch-actie Zeefdrukken in De Loper Oud papier-actie Nationale Donorweek Woensdag 10 april 'Als een agent door rood rijdt, moet hij de nodige voorzichtigheid in acht nemen' 11 Rotterdams Dagblad Woensdag 3 april 1996 Vroeger hadden we wijkbijeenkomsten. Dan zat de wethouder van inspraak moederziel alleen achter een tafel in een triest wijkzaaltje braaf klachten van wijkbewoners te noteren. Daarna kregen we wijk- bezoeken, waarbij burgemeester en wethouders, gesecondeerd door ambtenaren, een zorgvuldig tevoren uitgestippelde route door de wijk liepen en onderweg plichtsgetrouw naar klachten van wijkbe woners luisterden. Tegenwoordig heb je inspraak- en informatieavonden. Bij de eerste wordt de indruk gewekt dat de bewoners iets in de melk te brokkelen hebben, bij de tweede wordt zelfs die indruk vermeden. Verder zijn er informatiekranten (soms opgenomen in een huis-aan-huiskrant, soms als ongeadresseerde direct-mail). En dan heb je ook nog het in- fo-centrum waar je als bewoner aan de hand van een maquette te we ten kan komen welke snode plannen de overheid heeft. Het Gesprek is de jongste ontwikkeling op inspraakgebied. In Schiedam gaan ze 'stadsgesprekken' houden over de inrichting van de binnenstad. Eerst heeft de gemeente het mooiste plein van Neder land, de Koemarkt, naar God geholpen door die fraaie rotonde te slo pen, er de afrit van een parkeergarage in te graven en er de protseri ge kiosk van een bekende patatbakker neer te zetten; en dan mogen de bewoners zeggen wat ze ervan vinden. In Vlaardingen krijgen we 'huiskamergesprekken'. Allochtone en autochtone buren gaan met elkaar praten in de huiskamer van een van hen, Kopje koffie erbij, koekje, en deskundige leiding, want ze zouden eens ruzie kunnen krijgen. Aanleiding is het protest vorige jaar van bewoners van Holy tegen de komst van portocabins met vluchtelingen op één van de veie stukjes groen in de wijk. Het Ge sprek is het antwoord van het gemeentebestuur op 'de onverdraag zaamheid onder de bevolking ten opzichte van allochtonen'. Wat een rare gedachtensprong. Uit Suriname, Turkije en Marokko komen toch niet de vluchtelingen, die het gemeentebestuur in Holy wilde huisvesten? Die komen toch uit Somalië of voormalig Joegosla vië. Dat zijn toch mensen die met de dood in de ogen gevlucht zijn naar Nederland, hun huis en huisraad hebben verloren, familieleden hebben achter gelaten, zijn kwijtgeraakt of voor hun ogen hebben zien neermaaien, verkrachten of gemarteld worden? Ik stel voor: laten wij de antieke informatiebijeenkomst van stal ha len. Dan vragen we een historicus ons te vertellen over de rijke tradi tie die Nederland heeft bij het huisvesten van vluchtelingen. En die enkele Geus, die nog in leven is, kan vertellen wat hem en de zijnen in 1941 bewoog de bezeter te weerstaan. Zou dat niet veel meer zoden aan de dijk zetten dan gekeuvel over kebab, roti, couscous, het hoofd doekje enAnansi? DICK VAN DERLUGT De CDA gaat vanaf morgen een maandelijks spreek uur houden. Elke eerste donderdag van de maand is 's avonds tussen acht en negen uur een raadslid in de fractiekamer aanwezig. De eerste avond is de fractie voorzitter Bert Kaptein aanwezig. Het maken van een afspraak is niet nodig. Aanleiding tot het spreek uur is een beslissing in de Schiedamse gemeente raad. Deze stemde m met aanbevelingen van de com missiebestuurlijke vernieuwing. De Middenstandsveremging Schiedam-Zuid heeft de afgelopen weken een actie gehouden voor de mo len De Walviseh. De opbrengst van deze actie wordt morgen overhandigd aan voorzitter Scheeres van de Stichting de Schiedamse Molens. De plechtigheid vindt plaats om 10.GÜ uur op de zesde etage van het stadskantoor. Vlaardingen. Ondeugend, felle kleuren en komische afbeeldingen. Met deze trefwoorden is het werk van Ed Dïngehouts te karakteriseren. Van 3 april t/m 1 mei zijn zijn zeef drukken te bezichtigen in bibliotheekfiliaal De Lo per tijdens de openingsuren. Aan de Rembrandtlaan 2 wordt vijf dagen lang oud papier ingezameld voor het buitenproject Nooit Ge dacht, voor mensen met een verstandelijke handi cap. Het oud papier kan 9,10 en II april ingeleverd worden tussen 18.30 en 20.00 uur. Op 12 april tussen 18.00 tot 21.00 uur, zaterdag 13 april van 09.00 tot 12.00 uur. 'Donor? Hou 't niet voor jezelf is het thema van de Nationale Donorweek, die deze week plaatsvindt. Hiermee wil de organisator, Stichting Donorvoor lichting, benadrukken dat het van belang is dat een donor zijn familie en vrienden laat weten dat zijn or ganen mogen gebruikt. Nu weten familieleden en vrienden vaak niet of de overledene een donorcodicil heeft ingevuld of dat de overledene zijn organen wil afstaan. Voor meer informatie: 035 - 6834945. SCHIEDAM Auto-CAD. Beroepsopleiding Auto-CAD Tekenaar. Tien lessen, kosten ƒ990,- in Gebouw deTeerstoof. Maandag 15 april SCHIEDAM Arrangeren en sequensen. Arrangeren op de compu ter. Tien lesen, 20.30-2i.30u, kosten 235,- op de Lange Nieuwstraat 183. Meer informatie: 4269680. Dinsdag 16 april SCHIEDAM Bloemschikken. Vijf bijeenkomsten in Buurthuis Nieuwland, iedere dinsdag van 10-11.00u. Kosten ƒ55,-. Donderdag 18 april SCHIEDAM Ritme en dans. Tien lessen Afrikaanse en Zuidame- rikaanse dans Sn Het Gebouw aan de Broersveld 142, van 20-21.30u. Kosten 150,-. VLAARDINGEN Zelfverdediging voor meisjes 10-14 jaar. Kennisma kingsles 19.00-20.00u. Start cursus 25 april, 18.45- 20.00u. Acht lessen bij jongerencentrum Europe, 40,-. Donderdag 25 april SCHIEDAM Cursus verzorging thuis voor senioren. Handige tips in vijf lessen vcor het verzorgen van huisgenoot of familielid, 13.30-15.30u, ƒ65,00 (leden van de Thuis zorg betalen ƒ25,00). Meer informatie: 4260511. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4343754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Bij achtervol gingen raken regelmatig politieauto's beschadigd en politie mensen ge wond. Arch effoto Rotterdams □agblad Door Donald Bax Vlaardingen Het voorbeeld, weggeplukt uit de Noord-Hol landse praktijk, puilt uit van menselijk falen. Dat op een gege ven moment zeker vijf politieauto's betrokken zijn bij een achtervolging. En dat - tot overmaat van ramp - een politie agent in eerste instantie de euvele moed heeft met z'n wagen de provinciale weg te blokkeren. Het gezond verstand zege viert op de valreep. Enkele seconden voor de achtervolgde au tomobilist zich in de politiewagen kan boren, maakt de agent het asfalt alsnog vrij. Later wordt - hoe ironisch - de achter volging op min of meer natuurlijke wijze beëindigd, als de door de politie op de hielen gezeten verdachte een lekke band krijgt en in de berm tot stilstand komt. De praktyk ligt ook dichter bij huis voor het oprapen. Maandag ochtend vroeg zette een auto met twee overvallers, achtervolgd door politiewagens, de de Vlaar- dingse Westwijk op stelten. Vanaf de rijksweg - waarde mannen op de vlucht tegen het verkeer in re den - gingen ze de Marathonweg op, via Marnixlaan, Dirk de Derdelaan en Jacoba van Beieren- straat kwamen ze bij de Claudius Civilislaan op een fietspad te recht. Toen ze zich dreigden klem te rijden schoten ze door de strui ken terug de Claudius Civilislaan op om daar op een politiewagen te knallen. Beide auto's stonden stil en de overvallers, die een snel- kraak hadden gepleegd in Leiden, konden in de boeien worden ge slagen. Excessen, concludeert Frans Lo- rié. De chef van de Rotterdamse dependance rij-opleidingen van het Politie Verkeersinstituut (FVI) verwijst naar artikel 5 van de Wegenverkeerswet; 'Het is een ieder {Lorié: 'Dus ook de politie agent') verboden zich 2odanig te gedragen dat gevaar of hinder veroorzaakt of kan worden wor den, of dat het verkeer op de weg wordt gehinderd of kan worden gehinderd.' Rechter Dat dient, zegt Lorié, iedere poli- tiebestuurder zich te realiseren. Achteraf wordt één en ander door de rechter getoetst „Want," ver telt Lorié, „natuurlijk zijn we er niet op uit om coureurs te maken van politieagenten. Het gaat om de vakkennis en de juiste toonzet ting in het verkeer. De politie heeft ontheffingen en vrijstellin gen. Daar moet op de juiste wijze gebruik van worden gemaakt." Het FVI heeft in het onderkomen aan de Veilingweg in Rotterdam de beschikking over een groep van acht rij-instructeurs, die bin nenkort met nog twee 'leraren' wordt uitgebreid. Iedere politie- bestuurder heeft bij aanvang van zijn loopbaan het reguliere rijbe wijs. Los daarvan moet hij een extra cursus volgen om in dienstauto's te mogen rijden. Zonder die appli catie mag hij bij wijze van spre ken niet eens het portier van een politiewagen open doen. „Een po litieagent," stelt Lorié (51), „hoort een model-automobilist te zijn. heeft een functie en moet daarmee leren omgaan. Daar heb ben wij dus onder meer die voort gezette opleidingen voor." Maar hoe goed een rij-opleiding ook is en hoe goed een politie agent zich alle leerstof eigen heeft gemaakt, hij of zij is de enige die beslist hoe het geleerde in de praktijk wordt gebracht. „Zodra je een achtervolging inzet," be aamt Lorié, „moet je je als agent heel goed realiseren waarmee je bezig bent." Risico's Lorié: „Je weet niet met wie je te maken hebt. Kijk dus uit en wees op je hoede en ga er niet van uit dat je de enige bent die een be hoorlijk stukje kan rijden. Over het algemeen rijden criminelen in snelle auto's. Die figuren nemen veel meer risico's dan verant woord is. Als een agent door de omstandigheden wordt gedwon gen door rood licht te rijden, moet hij de nodige voorzichtigheid in acht nemen. Dan kom je dus weer terecht bij het kapstokartikel van de W egenverkeerswet." Achtervolgingen plaatsen bela gers en doelwitwoor constant ver anderende situaties. De brede en overzichtelijke Maasboulevard en de nauwe, bochtige straatjes in Crooswijk zijn in geen enkel op zicht met elkaar te vergelijken. Vandaar dan ook dat Lorié iedere agent op het hart drukt om de meldkamer van elke ontwikke ling en plotsklaps gewijzigde rij richting op de hoogte te houden. „Soms kun je inschatten welke richting een achtervolgde auto vermoedelijk neemt. Als blijkt dat hij waarschijnlijk naar de rijks weg gaat, kun je daar op inspelen door naar dat punt één of twee wa gens te sturen," licht Lorié toe. „Dat heeft ook tot gevolg dat de achtervolgende politiewagen minder risico's behoeft te nemen. Dat gedrag heb je zelf in de hand, dat van de achtervolgde niet." In sommige gevallen zou het voor de hand liggen een achtervolging te beëindigen. De veiligheid van iedere weggebruiker - automobi list, (brom)fietser, voetganger- staat immers voorop. En zodra ie mand er met hoge snelheid van door gaat, zijn ongelukken met fa tale gevolgen allerminst denk beeldig. Afweging Lorié: „Dan moet de politieagent altijd een afweging maken tussen het middel dat hij inzet en het doel dat hij wil bereiken. In de op leiding worden verschillende mo gelijkheden aangedragen, zoals het inzetten van meer auto's op verschillende locaties en het in zetten van de helikopter. Als de achtervolgde een bekende is van de politie en we weten zeker dat we hem de volgende dag van z'n bed kunnen lichten, ja, dan haken we af." Lorié hecht er aan te zeggen dat regelrechte wild-westtaferelen eerder uitzondering dan regel zijn. „Want dan is het groot nieuws, hè, als een achtervolging m de tuin van een bewoonster ein digt. Over de gevallen die wél goed aflopen - en geloof me, dat zijn er negenennegentig van de honderd- hoor en lees je nooit iets. Maar anderzijds is het ook zo, dat wij er een voorstander van zijn om alle politieagenten op het ge bied van de rijvaardigheid perio diek bij te scholen. Zoals wij ook vinden dat aanrijdingen die een gevolg zijn van een achtervolging heel goed geëvalueerd moeten worden. Dan kun je precies na gaan welke fouten er zijn ge maakt en kun je daar je voordeel meedoen." Woensdag 3 april SCHIEDAM Grote Kerk. Matthaus Passion van J.S. Bach, Stichting Matthaus Pas sion, 19.30u, DC de 4Mo!ens. Soos-mstuif, 19,00u. VLAARDINGEN Helinium, Westlandseweg 258. Lezing over het dnnkglas uit de 18e eeuw, 20.00u. J HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Kindervoorstelling, 14.00U. ROTTERDAM Ahoy'. Smashing Pumpkins, 20.00u. The Act. Jamsessie, 21.00u. Nighttown. Voliemaans- feest, 21.30u. Doelencafé. Latin Jazz Jam Session, 22.00u. Luxor Theater. Bert Visscher, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Macbeth/Shakespeare, 20.15u. Kl.z. Winkeldochters, 20.30u. RO Theater. Three of a kind, 20.15u. Donderdag 4 april SCHIEDAM Teerstoof. Comedytram, 20.30u. Zorgverzekeraar DSW. Informatie bijeenkomst persoonsgebonden budget voor thuiszorg, 19.30u. ROTTERDAM Grote-of St. Laurenskerk. Middag pauze-concert, 12.45u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (a!) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: The usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso ,3; 'Seven' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso 2 Riksbloscoopj 'Forrest Gump' (12) dag. 12.0Q- 3.15. Cinerama 1: 'Jumanji'v(al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerqqia 2: 'Money Train' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Dead man walking' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Leaving Las Vegas' (16) dag. 4-6.45-9.30. do- .vr.ma.di. ook 1.15. Cinerama 5: 'Goldeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30- 9.30. Corso: 'Heat' (16) dag. 1- 4.30-8.30. Imax Theater: The U- vingSea' (al)tiag.beh. ma. 2-4.'Afri ca: The Serengeti' (al) dag. behalve ma. 3. 'II Postino' (16) dag. 7. 'Casi no' (16) dag. 9. Venster 1: 'Angel baby' (16) dag. 7.30-10. do- .vr.zo.wo. ook. 2.30. Venster 2: 'L'Awentura' (16) dag. 7.30, do- .vr.zo.wo. ook 2.30. do. *Une Aussi Longeu Absence' (16) dag. 10. vr. Hiroshima Mon Amour'(16) dag. 10. Venster 3: The incredible story of Two Girls in Love' (16) dag. 8. 'Smo ke' (16) dag. beh.ma. 10. wo.do.vr. ook 2.30.,'Sneak preview' ma, 10. Venster4:'Biuein the Face'(al) dag. 8-10. do.vr. ook 2,30. Lumière 1: 'Ace venture' When nature calls (aJ) dag. 1.15-4-6.45-9.30. 'ma. 1.15- 4-9. Lumière 2: 'De Jurk" (al) dag. 1.15-4-7.45-9.30. Lumière 3: 'Sudden death' (16) dag. 6,45- 9.30. do.vr.ma.di, ook LL15-4. Lu mière 4: 'Clueless' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Pathé 1: 'Copycat' (16) dag. 1-3.15-6.40-9.30. do. alleen 6.40-9.30. Pathé 2: 'Murder in the First' (16) dag. 1.05-3.50-6.35- 9 20. do. alleen 6.35-9.20. Pathé 3: 'Bravenheart' (16) dag. 12.45- 4.45-8.45. do. alleen 8.45. Pathé 4: 'Casino' (16) dag. 12.30-4.3Q- 8.30. do. alleen 8.30. Pathé 5:l'Get Shorty' (al) dag. 12,00-2.25-4.50- 7.15-9.40. Pathé 6: 'Money Train' (16) dag. 4.50-7.20-9.50. vr.ma.di. ock 11.55-2.20. do. alleen 7.20- 9.50. Pathé 7: 'Antonia' (16) dag. 11.15-1.45-4.15-6.45-9.15. do. alleen 6.45-9.15. Rex: 'Sizzle' (18) dag. 12.00 doorl.voorst. Om in 1998 eenfmancieei gezonde gemeentebegroting te hebben, heb ben burgemeester en wethouders van Vlaardingen achttien miljoen gulden nodig. Het uitgangspunt is de pijn te verdelen: de gemeente bezuinigt zelf, inwoners en bedrijven krijgen drie jaar lang een extra verhoging van acht procent op de aanslag voor de onroerende-zaken- belasting (OZB) en allerlei instellingen en verenigingen moeten het met minder subsidie doen. Maar, zoals altijd, moeten sommigen meer inleveren dan anderen. Het Rotterdams Dagblad zet een aantal in stellingen op een rijtje dat de broekriem fors moet aanhalen. Van daag: Platform Ander Vlaardingen. Te bezuinigen bedrag: 22.000 gul den. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Een week geleden, op maandag, kreeg Nelleke van der Luit de bezuinigingsvoorstel len van burgemeester en wethou ders thuisgestuurd. In één van de overzichten werd 'haar' Platform Ander Vlaardingen (PAV) ook ge noemd. In de ene kolom het huidi ge subsidiebedrag dat PAV jaar lijks krijgt van de gemeente: 22.000 gulden. En in de volgende kolom het te bezuinigen bedrag in 1998:22.000 gulden. Een week geleden, op dinsdag, zat Nelleke van der Luit namens dat zelfde PAV samen met wethouder Kool achter de tafel om de pers te woord te staan over het project 'Allemaal Vlaardingers'. Het PAV is één van de organisaties die door de gemeente te hulp zijn geroe pen om door onder meer het orga niseren van huiskamergesprek- ken tussen autochtonen en al lochtonen de integratie te bevor deren. „Ik kan daar daar echt niet bij- Emotioneel ook niet," zegt Nelle ke van der Luit. „Op maandag ha len ze een streep door je subsidie en dinsdag zegt de wethouder dat we hartstikke goed werk doen. Werk dat nodig is in de stad, maar in een rapport van de gemeente wordt wegbezuinigd. Ik vind het verbazingwekkend dat er geen geld meer is voor multi-cuitureel beleid in Vlaardingen. Nou ja, dat geld is er natuurlijk wel, maar er wordt gekozen om het op een an dere manier te verdelen." „De uitreiking van de Geuzen penning aan Harry Wu is heel be langrijk. Daar wordt een receptie en van alles en nog wat aan ver- 1 nden. Maar ons werk wordt niet er als belangrijk gezien. Daar snap ik allemaal echt mets van." Vrede Het Platform Ander Vlaardingen bestaat nu een jaar of vier. De vry- wilügersclub is in het leven geroe pen om het werk van organisaties op het gebied van milieu, men senrechten, ontwikkelingssa menwerking, migranten en wede in Vlaardingen te coördineren en gezamenlijke activiteiten te orga niseren. Zo houdt het PAV jaarlijks een vrouwendag die in het teken staat van andere culturen, (op 20 april dit jaar) een milieumarkt die voor al gericht is op de jeugd en dit jaar voor de derde keer het multicul turele feest Allemaal Vlaardin gers. „Daarnaast kregen wij destijds van de gemeente subsidie onder de strikte voorwaarde dat we op scholen activiteiten zouden hou den. Zulke eisen stellen is natuur lijk de omgekeerde wereld voor een vrijwilligersorganisatie als de onze, maar het is fijn werk om te doen. Het hoort er ook bij. Zo ver zorgen wij onder meer de Anne Frank-krant en lesmateriaal over anti-discriminatie en derdewe reldlanden. De scholen hoeven daarvoor niks te betalen."' „Dankzij die lessen krijgen de kinderen in Vlaardingen een mondiale vorming. En daarvan zegt de gemeente dat dit niet scoort. Maar je bent tegenwoordig toch geen Vlaardmger meer, en ook geen Nederlander, maar je maakt deel uit van de hele wereld. Je kunt je toch niet alleen bezig houden met de problemen in je ei gen straat. Natuurlijk zien de scholen daar het belang van in, maar ook daar moeten ze ontzet tend zuinig doen. Wat wij doen is iets extra's waar ze dankbaar ge bruik van maken. Een extra stuk je bewustwording. Maar het kost wel allemaal geld." Overigens kan het PAV met in gang van 1998 wel putten uit een subsidiepat voor activiteiten. Maar echt veel heil biedt dat vol gens Van der Luit niet. „We moeten die subsidie met een hele grote groep delen. Voor gro tere activiteiten, waarvoor we nu van landelijke instellingen ook weieens subsidie krijgen, lukt het misschien nog wel. Maar voor kleinere zal dat niet mogelijk zijn. Op 23 april houden we een discus sie-avond in Triangel met Vlaar dingers die in derdewereldlanden hebben gewerkt. Ik denk dat we hiervoor in de toekomst geen sub sidie zullen krijgen omdat het te kleinschalig is. En ook voor spon sors is het niet groot genoeg." „Bovendien," gaat Van der Luit verder, Js er geen basis meer. Wij moeten ook postzegels en enve loppen kopen, de telefoonreke ning en huur betalen. Ruim de helft van onze subsidie gaat aan dat soort vaste kosten op. Dat houdt ook in dat we geen geld hebben om activiteiten voor te be reiden. Je begint met onkosten en die kunnen we niet uitgeven als je per activiteit geld krijgt. De conti nuïteit is er dan uit. Ik ben ook bang dat onze club uiteen valt. Omdat de motivatie bij de vrijwil ligers ontbreekt als het gemeente bestuur blijkbaar geen waarde hecht aan het PAV." Maassluis De eerste wijkkrant voor de Burgemeesterswijk in Maassluis is verschenen. De wijkkrant is een uitgave van het wijkbeheerteam en bevat allerlei informatie die van belang is voor bewoners. Bedoeling is de krant viermaal per jaar van de persen te laten rollen. Het eerste exem plaar is reeds bij ruim 1300 adres sen bezorgd. Het kwartaalblad komt voort uit het integraal wijk beheer, dat in 1995 is gestart in de Burgemeesterswijk. Doel van dit project is dat bewoners en de beheerders van de wijk de han den ineen slaan om de proble men in de wijk op te lossen. De coördinatie ligt by het wijkbe heerteam, waarin vertegenwoor digers zitten van de commissie Leefbaarheid Burgemeesters wijk, de Woning Stichting Maas sluis, de Stichting Samenle vingsopbouw Maassluis en ver schillende gemeentelijke afde lingen. Vanuit de begin dit jaar geopende wijkpost in gebouw De Flat aan de Burgemeester ScLwartzlaan wordt gezamenlijk naar probleemoplossingen toege werkt. Zowel de wijkagent als de leden van het wijkbeheerteam houden in de wijkpost spreekuur voor de bewoners. Ook wordt hier de wijkkrant gemaakt De redactie van de krant is samen gesteld uit bewoners van de wijk en een medewerker van de Stich ting Samenlevingsopbouw Maas sluis. Zij proberen via het me dium alle bewoners op de hoogte te houden van de ontwikkelin gen en activiteiten in hun wijk. Buitenstaanders kunnen ook zelf een bijdrage leveren De krant verschijnt onder verantwoorde lijkheid vanhet wijkbeheerteam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3