ft1*4 21 r PvdA alleen in kritiek op plan Nieuwland 'Moslims hebben tradities waar wij alleen maar jaloers op kunnen zijn' I Wethouder Reijnhout: 'Slepende discussie over beheersplan moet stoppen' Eindelijk voorjaar Maassluis in beroep tegen plannen Oranjebuitenpolder fXjgenda Dode vrouw gevonden in Waterweg Omnibus- onderzoek 'in Maassluis William de Biock in ondernemersquiz GGD scherpt privacy reglement aan 1 Rotterdams Dagblad Zaterdag 6 april 1996 Vlaardingen De politie van Z Vlaardingen heeft vrijdagochtend c het lichaam van een onbekende vrouw in de Nieuwe Waterweg ge- vonden. Een voorbijganger had J het lijk even voor tien uur gezien bij het Oeverbos, vlakbij het ge- - lijknamige restaurant. Vermoede lijk door de lage waterstand is het lichaam boven komen drijven. De politie tast in het duister over de identiteit van de vrouw en de doodsoorzaak. Omdat het slacht offer enige uiterlijke verwondin gen vertoont, houdt de politie em- stig rekening met een misdrijf. - „Maar die verwondingen kunnen ook veroorzaakt zyn doordat het f lichaam tegen de kade is ge- Z spoeld." aldus een woordvoerder. •- De vrouw was gekleed en is meer dan 1 meter 80 lang. Aan de kleur van het lichaam te zien, lag de vrouw al langer dan een dag in het water. Door Pieter Vermaas Schiedam De PvdA moet nu maar eens ophouden de discus sie over het Beheersplan Nieuwland aan te blijven zwengelen. Dat is zo ongeveer de reactie van andere collegepartijen op de hernieuwde kanttekeningen die de PvdA deze week plaatste bij het beheersplan. Maassluis Tweeduizend huis houdens in Maassluis kunnen ^-.volgende week een envelop van de gemeente verwachten, Deze C bevat een omnibusonderzoek. dat J bedoeld is om te peilen wat de me- ',J ning van de inwoners is over bij-~ voorbeeld de leefomgeving en de informatieverstrekking. Het omnibusonderzoek wordt voor het eerst op zo'n grote schaal gehouden. De gemeente wil hier mee de communicatie tussen de inwoners en de gemeente bevor deren. Zo wil het stadsbestuur de betrokkenheid van de inwoners - bij het gemeentelijk beleid ver groten en achterhalen wat de bur gers belangrijk vinden. Dienstverlening De vragen in het onderzoek heb ben betrekking op de dienstverle ning van de gemeente, de manier waarop de inwoners met de ver strekte informatie van de ge meente omgaan, het scheiden en verzamelen van afval en de veilig heid. De anonimiteit van de invullers is gewaarborgd. Ook worden slechts 'bij voldoende deelname conclu- .sies getrokken uit het onderzoek. De ingevulde formulieren moeten uiterlijk 29 april ingeleverd zijn. Op het onderzoek volgt een ver volgonderzoek, waarbij andere -onderwerpen aan bod komen. Schiedam De Schiedamse on dernemer William de Block gaat ook op televisie promotie maken voor de eigenschappen van De 'Retourette, het bijzondere con cept voor de afvalinzameling dat voor het eerst werd toegepast in "de Goi^zen. De Block doet mee aan de zogenoemde World Trade Show, waarin hij de strijd aan- -bindt met andere ondernemers die een product met exportkan sen hebben. Dat gebeurt aanstaande zondag, vanaf 21.2? uur op Nederland 2. Een jury bepaalt in deze quiz wel ke .ondernemer het meest kans- rijklijkt om zijn product in Duits land te slijten. De Block onder vindt concurrentie van een cos- metica-fabrikant uit Zwiggelte en eëri'producent van biologisch ijs .uit'Enschede. De jury wordt ge vormd door Duitsers met grote kennis van de markt ter plaatse. De Retourette is een winkel waar klanten verschillende afvalpro ducten kunnen inleveren. Naast papier en glas kunnen onder meer oude schoenen, verfresten en oude batterijen worden ge bracht. Prachtige apparaten ma ken De Retourette tot een attrac tie ..voor kinderen. Het gepaten teerde concept is inmiddels door verschillende grootwinkelbedrij ven in Nederland gekocht. In een ^modelwinkel voor de 21ste eeuw In Londen is De Retourette ook te üen. 'De quizwinnaar krijgt steun bij het ontplooien van activiteiten in Duitsland. Tineke Verburg en Ed Nijpels presenteren de World Tra- de Show, die door de TROS wordt gezien als opvolger van TROS Ac- tua in bedrijf en TROS Actua Ex port. D66-wethouder A. Reijnhout (volkshuisvesting) reageert eerst wat laconiek op de hernieuwde aanval van PvdA raadslid M. R. Reuderink op het Beheersplan Nieuwland. .,'t Is geen nieuw ver haal, he?" Dan, met wat meer irri tatie: „Het is een discussie die door de PvdA slepende wordt ge houden en ik vind dat dat maar eens moet stoppen. Het beheers plan is een zeer belangrijk lange- termijnstuk, waarin een kwalita tieve discussie centraal staat. Als de PvdA meent die kwalitatieve discussie met wat kwantitatieve cijfers te moeten doorkruisen, dan zeg ik: dat is appels en peren vergelijken." Het beheersplan is bedoeld om de uit duizenden portiekwoningen bestaande wijk Nieuwland aan trekkelijker te maken door vari atie in de huizenvoorraad aan te brengen. Hiervoor wordt de (reeds gestarte) sloop van goedko pe woningen noodzakelijk geacht. Volgens de PvdA zet die sloop de voorraad goedkope woningen te veel onder druk. De voorraad is nu al kleiner dan wordt aangeno men, wijzen cijfers van de PvdA uit. Reijnhout betwist die cijfers ech ter. „Binnenkort komen we met een notitie, waarin actuele cijfers staan, maar daarop vooruitlopend wil ik al wel zeggen dat fk er niet van overtuigd ben dat de voorraad kleiner is dan gedacht." Een grote meerderheid in de raad blijft vierkant achter het beheers plan staan, wat het meest stellig wordt verwoord door de WD. „We hebben goed en lang over het be heersplan nagedacht," meent WD-fractievoorzitter W. J van Wijk. „We moeten het beheers plan nu onverkort handhaven om de wijk meer uitstraling te ge ven." B. Oomens (GroenLinks) wil het beheersplan evenmin aan tasten, omdat er variatie in de wijk moet komen. „Voorwaarden zijn overigens wel dat er elders in Schiedam betaalbare woningen moeten zijn en dat in Schiedam een goed huurbeleid wordt ge voerd. Jawel, de politiek kan op dat terrein nog wel invloed uitoe fenen, bijvoorbeeld door het ma ken van prestatie-afspraken met de woningcorporaties." Kaartenhuis Ook bij het oppositionele CDA heeft het beheersplan nog lang niet afgedaan. Integendeel. „Het beheersplan heeft internationaal zelfs erkenning gekregen," zegt raadslid Th. Schoenmakers. „De sloop is geen doel op zichzelf, maar een onderdeel van het be heersplan, dat een samenhan gend geheel is. Als je daar één on derdeel uit gaat haïen, loop je het risico dat het als een kaartenhuis in elkaar stort." Andere PvdA-suggesties ter be scherming van de voorraad goed kope woningen zijn bij wethouder Reijnhout beter gevallen. Bijvoor beeld het idee om huurders de mogelijkheid te geven hun wo ning te kopen. „Daarover is met mij goed te praten. Voorwaarde is natuurlijk wel dat de sociale ver huurders daar bereidwillig tegen over moeten staan," aldus de wet houder. VlaardingenDe GGD Nieuwe Waterweg Noord heeft extra maatregelen getroffen om in de toekomst te voorkomen dat adresgegevens aan derden worden verstrekt Tot deze ac tie heeft de gezondheidsdienst besloten, nadat bekend werd _dat een personeelslid een deel van het adressenbestand had doorgegeven aan de Vlaar- dingse Openbare Scholenge meenschap (VOS). Het ging daarbij om namen en adressen van kinderen die momenteel in de hoogste groep van de ba sisschool zitten en dus komen de zomer de overstap maken naar het voorgezet onderwijs. De VOS heelt- medio maart de ouders van deze kinderen aan geschreven, met een uitnodi ging voor de Open Dag. Een ouder stelde deze gang van za ken niet op prijs en vroeg zich af hoe de school aan het adres materiaal was gekomen. De schooi gaf hierop geen duide lijk antwoord, waarna de man de gemeente, als bestuurder van de school, om opheldering heeft verzocht Ai snel bleek dat de GGD één van de weinige organisaties is die over deze gegevens be schikt. Een eerste onderzoek onder de medewerkers van de gezondheidsdienst bracht ech ter niet aan het lichtwie de ge-, gevens verstrekt had. Omdat, ook de school zijn- gegevens-i' bron nietwilde bekendmaken, diende de ouder een klacht in bij de gemeentelijke ombuds man. Die heeft de gemeente opnieuw over de situatie aan gesproken, waarna een tweede intern onderzoek bij de GGD werd gestart. Daaruit bleek dat een vrouwelijk personeelslid - op verzoek van een directielid van de VOS- al enkele jaren de leerlingenlijst van groep 8 van de Vlaardingse basisscho len doorgeeft Hoewel de me dewerkster bij haar indienst treding een geheimhoudings verklaring heeft ondertekend, was zij zich er niet van bewust dat zij daarmee het privaey-re- glement schond. Het ging vol gens haar immers niet om me dische gegevens. De GGD zegt in een officiële verklaring deze handelswijze te betreuren. „Door deze kwes tie zyn groepen ouders en kin deren gedupeerd en is het ver trouwen in de gezondheids dienst ernstig geschaad," al dus J. C. Bemsen, arts en ma nager van de afdeling Preven tieve Gezondheidszorg. Mede op aandringen van wethouder A Kool (volksgezondheid) heeft de GGD maatregelen ge troffen om herhaling in de toe komst te voorkomen. Zo wordt ondermeer hetpriva- cy-regleraent uitgebreid met een nadere aanscherping van de toegangsrechten tot de per soonsregistraties. Ook wordt onderzocht of in de toekomst de lijsten die de GGD bij scho len opvraagt ten behoeve van oproepen voor de schoolarts, alleen op naam en geboorteda tum per groep en zonder adres kunnen worden samengesteld Ook worden er disciplinaire maatregelen tegen de betrok ken medewerkster getroffen. Na een lange, veel te lange winter, laat het voorjaar ein delijk zijn gezicht weer zien. En dus togen de zonaanbid- ders gisteren weer naar het Hoekse strand, om te genie ten van de eerste echt warme zonnestralen. Of dat nou lik kend aan een ijsje, luierend op een terras, of zoals op de foto slapend op zelf meege brachte stoelen was: ieder een genoot op zijn manier van het voorjaar. De komende paasdagen zal het strand vast en zeker nog veel druk ker bezocht worden. De weersvoorspellingen zijn gun stig en traditiegetrouw bete kent dit dat duizenden strand liefhebbers naar Hoek van Holland afreizen. Vroeg eruit dus, of anders toch maar kiezen voor een leuk paasconcert of smakelijk paasontbijt. Foto Oennes van der Wel/Roel Dijkstra In de jaren tachtig hield hij een pleidooi voor het behoud van de synagoge in Schiedam, destijds de enige tastbare herinnering aan de vooroorlogse joodse ge meenschap in Schiedam. Ook voorde moslim-minderheid inde stad maakt emeritus-dominee Jan Wuister zich hard. Vanaf zijn terugkeer naar zijn 'vaderstad' in 1983 onderhoudt Wuister har telijke banden met de Turkse ge meenschap in Schiedam, Sinds ze volgens goed Hollands ge bruik na een onderlinge ruzie de zaak opsplitsten in twee reli gieuze richtingen, fungeert hy voor beide als de nood aan de man is als vraagbaak en ombuds man in de richting van het ge meentebestuur. Over een koepel die afgebroken moest worden van een gebedshuis en een mos kee die helemaal dient te ver dwijnen. Door Carel van der Velden Schiedam Zonder tussenkomst van een tolk kan Jan Wuister (67) geen woord met de imam van de met sluiting bedreigde moskee aan de Vijgensteeg in Schiedam wisselen. Begrijpen doen ze elkaar echter wei degelijk. „Je herkent het spirituele, de andere dimensie. Het zijn medegelovi gen en die hebben mijn sympa thie. We zijn allemaal zonen van Abraham. Van Moslims en Hin does voel ik dat ze ook naar God gaan." Twee weken geleden was Jan Wuister van de partij toen enkele honderden Turken oprukten naar het stadskantoor om hun woede te uiten over de aanstaande slui ting van de moskee. Het gebeds huis op de hoek Spinhuispad/Vy- gensteeg moet dicht omdat het gebruik strijdig is met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Het besluit van de overheid vormt een drama voor de aanhangers van de Milli Gorusbeweging, die 3,1 miljoen gulden in het bedreig de gebouw hebben geïnvesteerd. Los van de financiële strop dreigt volgens Wuister een veel groter tragedie. „Ik probeer ze te helpen hun moraal te handhaven. Voor het behoud van tradities is een ontmoetingscentrum heel belang rijk. En tradities zijn heel belang rijk in een mensenleven." Jodendom De hang naar een ononderbroken keten vanuit het verleden ver klaart dat Wuister in navolging van zijn voorouders altijd Neder lands-hervormd is gebleven. Want reeds sinds het eind van de jaren veertig is Wuister vooral ge fascineerd door het jodendom, 'het geloof dat het christendom haar levenssappen heeft gege ven'. Als jonge theologie-student kreeg Wuister op de universiteit op een technische manier Hebreeuws onderwezen. De Nederlandse eco noom en publicist Friedrich Wein- reb liet Wuister kennismaken met geheel andere dimensies van de stokoude taal. Weinreb sprak over Kaballab, het oude weten. Hy maakte kennis met 'mondeling overgeleverde wijsheden uit een andere wereld'. De speurtocht naar de oorsprong van het Hebreeuws staat centraal op drukbezochte lezingen, die Wuister in navolging van zijn leermeester geeft. Cursisten ma ken er kennis met de taai die 'di rect bij God vandaan komt'. Wuis ter is onvoorwaardelijk trouw aan de denkbeelden van Weinreb, de jood die in een omstreden rapport van het RIOD werd genoemd als collaborateur. Wuister haalt zijn schouders op over deze affaire. „Ik weet wat er werkelijk is ge beurd." Varkens Op zijn lezingen geeft Wuister za ken als symboliek en mystiek alle ruimte, maar in de dagelijks prak tijk maakt de levensvisie van hem een praktisch mens. „Het gaat om handelen op basis van vertrou wen, ook al zie je de consequen ties niet. Joden hebben die visie gemeen met moslims. Het is or- thopraxie, mensen worden gebo ren met een opdracht. Ik daag er mijn cursisten mee uit. 'Als ik moeilijkheden heb, kom ik naar je toe. Help je me dan?' vraag ik ze." Dominee Jan Wuister in zijn studeerkamer aan de Lange Nieuw- straat in Schiedam, foto Roei Dijkstra - De gemeente Maas sluis gaat bij de afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State in beroep tegen het door Provinciale Staten vastge stelde Streekplan Rijnmond. In deze beleidsnota staat dat de pro- vincie de mogelijkheid open- houdt voor vestiging van een Agrarisch Distributiecentrum (ADC) of een startlocatie in de Oranjebuitenpolder. Bezwaar Hoewel het gemeentebestuur al in juli 1995 bezwaar heeft ge maakt tegen de mogelijke vesti ging van een ADC in de Oranje buitenpolder tussen Maassluis en Hoek van Holland, heeft de provincie hier nu toch voor geko zen. Maassluis ziet het distribu tiecentrum liever op de zuidoe ver van de Nieuwe Waterweg ver schijnen. Ook wil de gemeente dat de provincie definitief de Maasvlakte als stortlocatie aan wijst, en dus niet de Oranjebui tenpolder. De provincie komt nu de ge meente hierin tegemoet, door de Oranjebuitenpolderte schrap pen als mogelijke stortplaats, tenzij het ADC niet doorgaat Dat gaat Maassluis niet ver genoeg. Daarom stelt het stadsbestuur beroep in, opdat de Oranjebui tenpolder niet meer in aanmer king komt als mogelijke stortlo catie. Halverwege de jaren '70 was Wuister dominee in Schevenin- gen. Hij schaamde zich diep toen de Turkse gemeenschap in Schiedam na een dodelijk inci dent op de kermis werd belaagd door relschoppers. „Ik heb direct myn zoons bij mij geroepen. Het waren bijna pogroms. Ik heb ge zegd dat het een schande was dat zoiets in Nederland kon gebeu ren." In 1983 werd Wuister beroepen in Schiedam, de stad waar zijn fami lie reeds vóór 1600 neerstreek. Een van zijn eerste d? den was het bezoeken van de mi skee aan de Westfrankelandsestraat, waar de imam Wuister omhelsde toen hij zijn diensten aanbood. „Vader Abraham heeft me daarna flink te pakken gehad," lacht Wuister. „Op een zondag in 1984 sprak ik over hem en de dag erna stond een groepje Turkse gelovigen bij mij op de stoep. De staatsgroepe- ring kreeg toen de macht in de moskee. Bij de gemeente heb ik toen voor elkaar gekregen dat de gelovigen die zich hadden afge scheiden voor de ramadan kon den beschikken over een houten gebouwtje aan de Mgr. Nolen- slaan." Met wethouder Luub Hafkamp en burgemeester Scheeres heeft Wuister geknield op de vloer van deze moskee. „De rituelen van zo'n gebedsdienst zijn al duizend jaar hetzelfde," zegt Wuister. „Moslims hebben tradities waar wij alleen maar jaloers op kunnen zijn." Ook de 'staatsturken' deden zo nu en dan een beroep op Wuister. „Ze beklaagden zich een keer over het feit dat hun imam geen woonver gunning kreeg. Daardoor kon hij niet met zijn vrouw en kinderen wonen, 'Aan wie moet de imam nu om raad vragen?' vroegen ze mij. Ik heb direct de burgemeester ge beld en de raak uitgelegd. Met die vergunning is het toen snel in or de gekomen." De roeping van Wuister als good- will-ambassadeur voor Turks- Schiedam heeft een welhaast my thische achtergrond. De vroegere Schiedamse archivaris Van der Feijst vond uit, dat een Schiedam se voorvader van Wuister in 1604 als scheepstimmerman aan de zij de van Prins Maurits betrokken was bij de slag om Sluis. De Spanjaarden werden toen in de pan gehakt en 1500 Turkse ga leislaven werden bevrijd. De Turkse regering was destijds op de hand van de protestante Geu zen, die zich met succes onder het juk van de Spaanse overheersers uitvochten. Wellicht zyn de vriendschapsbanden destijds ge netisch in het geslacht Wuister vastgelegd. Wuister vervult zijn huidige rol echter zeker niet kritiekloos. „Toen met de bouw van die koe pel op de moskee aan het Raam zag ik verleden jaar dat het mis ging. Dat was in strijd met de bouwvergunning en ook moslims moeten zich aan de regels hou den." Op dit moment staat Wuister de groep by die in het begin van de jaren tachtig uit de 'staatsmoskee' stapte. „Ik help ze in een tragedie, want bij de aankoop van het pand aan de Vijgensteeg zijn ze mis leid. Ze dachten dat ze er een mos kee konden beginnen, maar dat was niet zo." Dat misverstand valt de Schiedamse overheid niet aan te rekenen, meent Wuister. „Ik spreek gelovigen die zeggen dat ze gediscrimineerd worden en dat de burgemeester niet deugt. Zul ke verwijten zijn onterecht. Ik vind het gevaarlijk als mensen godsdienst mengen met nationa lisme. 'Nee jongens,' zeg ik dan. 'Met de burgemeester heb ik nog samen op de vloer van de moskee gezeten. Hy heeft alle respect voor jullie geloof." Lankmoedigheid is het enige ver wijt dat de Schiedamse overheid te maken is, meent de dominee. „In Turkije wordt altijd heel hard geroepen dat iets niet mag, an ders werkt het niet. De gemeente heeft daarmee misschien te lang gewacht. Verschillen in cultuur spelen een belangrijke rol in dit conflict, dat wat my betreft snel tot het verleden behoort." Hoewel Wuisters vrienden wor den gedwongen een andere mos kee te bouwen, is de dominee po sitief over het gemeentebestuur. „Een multiculturele samenleving als de Schiedamse is gebaat bij het handhaven van heldere nor men. Ik heb groot respect voor mensen ais Hafkamp en Scheeres. Ze zijn de gelovigen in hun hart goed gezind en daarom ben ik tegenwoordig trots op Schiedam." Zaterdag 6 april SCHIEDAM Podium. Timbuktoe Qungle funk), 22-OOu. Teerstoof. Marlies HIeder (muziektheater). Filmhuis. Zusje, 20.30u. VLAARDINGEN Discotheek Close Up. BunnyNight, 22.00u. De Telder. Feestavond, 20.00u. ROTTERDAM Ahoy. Green Day en The MisterT Ex perience, 19.30U- De Evenaar. Ce- dnc Dandaré Band, 20.15u. De Doelen. Gr.z. Traditioneel Passie-en Paasconcert, 20.15u. Popular. Jazz in Popular, 21.00u. L'Esprit. Rob Hoeke's Boogie Blues Band, 22,00u. C5 Jazz. The Fusebusters, 22-OOu. Central Park. 'tSpeelhonk, 22.0ÖU. Rotown. Benjamin B. 22.00u.Sensi Café.Götterdamme- rung, 22.00u. Baroeg. MrT's Green Day, 22.3ÖU. De Buurman. The Low Society, 22.30u. Luxor Theater. Hans Teeuwen, 20.15u. RO Thea ter. Three ofa kind, 20.15u. Rotter damse Schouwburg. Kl.z. Mystiek lichaam, 20.30u.Gr.z. Drie grote vrouwen, 20.15u. Zondag 7 april SCHIEDAM PodiumDezondagandets, 21.30u. DC de 4Molens. Tno Circle, 13.30u. VLAARDINGEN Discotheek Close Up. Finale DJ's Battle 1996,22.00u. ROTTERDAM De Doelen. Kl.z. Kamermuziek op zondagmorgen, ll.QOu. Gr.z. Hel mut Lotti goes Classic, 20.15u. C5 Jazz. New Orleans Syncopators, 15.00u. De Buurman. Rumbata (Salsa) Jamsessie, 17.00u. L'Esprit. jamsessie voor beginners, 21.00u. Rotown. RotownHuisband, 22.OOu.RO Theater. Three ofa kmdj 14.3ÜU. Historisch Museum Schielandshuis.Gezinsrcndieiding, 14.00uJeugdtheater Hoipiein. De Droom van Mozart, 14.00u. Popu lar. Wink'sTolksjoo, 21.00uT~~~ Maandag 8 april MAASSLUIS Groote- of Nieuwe Kerk. Orgetcon- certvanJaapKroonenberg. Aanvang; 20.15U. MAASLAND Staelduinse Bos Paasspeurpuzzel- tocht, Start12.00 -16.00u. ROTTERDAM Catypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: The Usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Antonia' (16) dag. 1,15-4-6.45- 9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Just Cause' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Jumanji' (ai) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'De Jurk' (al) dag. 6.45-9.30.do.di. ook 1.15-4. Cinerama 3: 'Bra- veheart' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Cinerama 4: Leaving Las Vegas' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. ne- rama 5: 'Money Train' (16j dag. I.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Broken Arrow' (16) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Imax Theater: The üving Sea' (al) dag. 2-4. vr.alleen2. 'Afnca:TheSe- rengeti' (al) dag. 1-3. Toy Story' (al) dag. 5.15-7.17. 'Casino' (16) dag. 9. Venster 1: 'Bye Bye' (16) dag. 7.30-10. 'Jules et Jim' (16) dag. 7.30,do.vr.ma.wo. ook 2.30. 'Les 400 Coups (16)do.vr.za. 9.30. 'Les Mistons' (16) vooraf. 'Le DemierMe- tro' (16) zo.ma. 9.30. 'La Femme dV Cote' (16) di/wo. 9.30. Venster 3: 'Angel baby' (16) dag. 7.30-10. beh. ma,22. do.vr.zo.ma.wo. ook 2.30. 'Sneak Preview' ma. 22. Venster4: 'Smoke' (ai) dag.7.30. do.vr.zo.ma .wo. ook2.30, 'Blue in the Face' (al) dag. 10. do.vr. ook2.30. Lumière 1: 'Heat' (16) dag.4.30-8.30. do.di. ook 1. Lumière 2: 'Ace ventura' When nature calls (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: 'Sudden death' (16) dag. 6.45-9.30. do.dï. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Clueless' (al) dag. 1.15-4-6.45. Pathé: 'Mur der in the First' (16) dag. 9.30 Pathé 1: 'Toy Story' (al) dag. 6.05-8.10- 10.15. do.dï. ook 11.50-1.55-4. Pathé 2: 'Casino' (16) dag. 12.15- 4.15-815. Pathé3:'DeadManWal- king" (16) dag. 11.05-1.45-4.25- 7.05.9.45. di. alleen 11.05-1,45. Pathé 4: 'Get Shorty' (al) dag. II.35-2-4.25-6.50-9.15.Pathé 5: 'Broken Arrow' (16) dag.11.00- 1.35-4.10-6.45-9.20. Pathé 6: 'Money Tram' (16) dag. 4.50-7.20- 9.50. do.dï. ook11.55-2.20. Pathé 7: 'Copy Cat' (16) dag. 12.30-3.20- 6.10-9. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Broken Arrow' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Dangerous Minds* (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Gofden- eye' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Murder inthefirst'(16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Imax: Pocahon tas' (al) vr.za.zo.ma. 11.30. 'Toy Story' (al) dag, 5.15-7.15. Lumiere 1: Toy Story' (al) vr.za.zo.ma.wo. 12.30-2.30. Lumière 3: 'Babe' (al) vr.za .zo.ma .wo. 1.15*4. Pathé 1: Toy Story' (al) vr.za.zo.wo, 11,50- 1.55-4. ma. 1.55-4. Pathé 6: 'De Boefjes' (al) vr.za.zo.ma.wo. 11.55- 2.20. Venster 4: 'Kuiije en de Zon netempel' (al) zo.ma.wo. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1