15. 'Nieuwe wegen helpen echt niet A Henk Tetteroo strijdt al twintig jaar tegen A4 Vlaardings profiel voor Tram Plus Actiebedrag voor De Walvisch loopt op Grote schoonmaakactie in De Gorzen p;' v. Je moet maar durven Vrije Academie houdt open dag Tiener T in de Pijpelaar Kwijtschelding belasting Bazar in Rehoboth-kerk Bruggen eenmaal open op zondag m Overhandiging cheque Vacature Filmfestival Informatie markten genda Rotterdams Dagblad P., Woensdag 10 april 3996 Natuurlijk gun ik Schiedam en Vlaardingen van harte de uitverkie zing tot Cultuurstad. Beide steden hebben zich bij de provincie Zuid- Holland kandidaat gesteld voor deze titel, die de subsidiekraan één jaar wijd openzet. Maar een beetje brutaal vind ik het wel. Schiedam had een prachtig Passage Theater, in 1933 gebouwd door Abraham Tuschinski. Met zijn donkerrode tapijt, Standaart-theater orgel, verlichting van sierkunstenaar Pieter den Besten en romanti sche zaal- en balkon-loges was het theater een waardige imitatie van de nog steeds bestaande, Amsterdamse grote broer. Vlaardingen had een prachtige Stadsgehoorzaal, ontworpen door Sy- bold van Ravesteyn. Met zijn gebogen gevelvlakken, ovaie ramen en sculpturen was zij een karakteristieke representant van de barokke bouwstijl van de bouwmeester van onder andere Diergaarde Biijdorp, Centraal Station Rotterdam en schouwburg Kunstmin te Dordrecht. Maar wat deed de gemeente Schiedam? Die zette in 1975 de renova- tiebijl in het theater. De grote zaal kreeg een plafond van kippegaas, de stemmig-warme foyer werd verbouwd tot tweede zaal, waarmee het erfgoed van Tuschinski wreed de nek was opgedraaid. En thans staat op deze plaats een parkeergarage en is de eindstand in de wed strijd Shakespeare-Opel: Ö-IÖ. En wat deed de gemeente Vlaardingen? Die plakte een hoerige roze taartdoos tegen het theater en noemde die puist Theatercafé'. De in gang werd gerenoveerd volgens het principe van de doorzonwoning, de wandelgangen kregen een plafond van Gamma-tegels en zo viel een van de laatste nog niet gesloopte Van Ravesteyn-creaties ten prooi aan de moderne waan van de marketing-kwakzaJverij. En thans zet Vlaardingen het bezuinigingsmes in het programma budget van de Stadsgehoorzaal, de educatieve voorstellingen ver dwijnen, en om enkele andere opvallende cultuurinitiatieven van Vlaardingen te noemen: het Visserijmuseum moet bezuinigen en de drie bibliotheekfilialen worden fors gekortwiekt. Natuurlijk gun ik Schiedam en Vlaardingen van harte de uitverkie zing tot Cultuurstad. Maar ik ga mij toch ook niet opgeven voor de na tionale kampioenschappen bodybuilding? DICK VAN DER LUGT Vlaardingen De Vrije Academie Vlaardingen aan de Oosthavenka- de verzorgt al ruim dertig jaar activiteiten op het ge bied van kunst- en cultuureducatie. Naast een grote variatie aan cursussen worden er ook lezingen, ex cursies en tentoonstellingen georganiseerd. Kinderen, jongeren, volwassenen en ouderen kun nen zaterdag 13 april kennis maken met alle activi teiten. De Vrije Academie houdt van 10.00 tot 18.00 uur een open dag. Cursisten en docenten geven dan demonstraties en open lessen. Ook is er een grote overzichtstentoonstelling m de Artoteek te zien met werkstukken van cursisten. De Artoteek, ook gehuis vest in het Hollandiagebouw, is die dag van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Het tienerwerk van Stichting Welzijn organiseert ie dere vrijdagmiddag een tienersoos. Van 15.00 tot 17.30 uur kunnen jongeren van 12 tot en met 15 jaar terecht in buurthuis De Pypelaar. De entree is één gulden. Voor meer informatie: 4343841. Het Instituut Burgerraadslieden (IB) in Vlaardingen vindt dat veel te weinig mensen maken gebruik van de mogelijkheid de Onroerend Zaak Belasting (OZB) terug te vragen. Doordat de laatste jaren de kwijt scheldingsnormen zjjn verruimd, komen meer men sen met een inkomen op bijstandsniveau in aanmer king voor kwijtschelding van de OZB, de Afvalstof fenheffing en de Hondenbelasting, Informatie en hulp bij het indienen van een kwijt- scheldingsverzoek is in eerste instantie te verkrijgen bij de gemeente, maar ook bij IB aan de Oosthaven- kade 39, tel. 4601800. Deze laatste zijn bereikbaar van 9.00 tot 13.00 uur. Tot zes weken na ontvangst van de aanslag is het mogelijk een kwijtseheldingsverzoek in te dienen. Dan wordt uitstel van betaling verleend. Bij de Rehoboth-kerk wordt zaterdag 13 april een ba zar gehouden. Er staan diverse kraampjes en er zijn verschillende activiteiten. De opbrengst is voor het grootste deel bestemd voor verbeteringen in de kerk, maar ook voor het Ronald McDonaldhuis, dewijkdia- conie en een zendingsdoel. De bazar begir.t om 10.00 De Koepaard- en de Schansbrug in Maassluis zijn tot en met 6 oktober elke zondag eenmaal geopend voor de recreatievaart. Twee jaar geleden nam de ge meente een proef met de zondagse openstelling van de bruggen. In 1995 maakten 43 vaartuigen, waarvan 'zes passanten-boten, gebruik van deze mogelijkheid. De twee bruggen gaan elke zo-dag omstreeks 20.30 uur open. Alleen op zondag 26 mei, Eerste Pinkster dag, blijven de bruggen gesloten. In plaats daarvan kan de recreatievaart op maandag 27 meide Maas- sluise haven in- en uitvaren. Door Jan Rozendaa! Vlaardingen Als klein ventje nam z'n vader hem eind jaren vijftig mee voor een wande ling door de weilanden achter het huis in Den Hoorn. Z'n vader strekte de armen en streek in gebaren een grote plak asfalt neer. „Henk, jongen," zei hij, „daar komt de Beneluxweg." Henk (Tetteroo, 44), inmiddels al weer twintig jaar het kopstuk van de Werkgroep Stop Rijksweg 19. heeft het nooit willen geloven dat de A4. zoals de Rijksweg 19 inmid dels wordt genoemd, er komt. Ook nu nog niet. Natuurlijk heeft minister Jorritsma gezegd dat die zeven kilometer rijksweg tussen Delft en het Kethelplein er moet liggen als in 2001 of 2002 de Twee de Beneiuxtunnei er ook ligt. En de voorbereidende nota van Rijkswaterstaat speelt de VVD- minister precies in de kaart: de A4 is, mits ondergronds aangelegd, het meest milieuvriendelijke al ternatief voor de verkeersproble men op de noordelijke ring rond Rotterdam. Kwestie van tiyd Het noordelijke deel van de A4 tussen Rijswijk en Delft - achter het ouderlijk huis van Tetteroo - wordt momenteel aangelegd. In 1998 moeten daar de eerste auto's overheen rijden. Dus het zuidelij ke deel, de schakel tussen Delft en de Beneluxtunne1, lijkt slechts een kwestie van tijd. Maar wie dat zegt wordt door Tet teroo meteen met de woorden van de minister om de oren geslagen. Want zij, zegt hij dan, heeft des tijds zelf tegen de Kamer gezegd dat het noordelijk deel los staat van het zuidelijk deel. Om, denkt ie er nog stilletjes bij, het eerste deel van de weg er door te druk ken. Want het stuk asfalt door de weilanden van Midden-Delfland ligt altijd zo verrekte gevoelig. Het zijn dat soort akkefietjes waarvan z'n haren overeind gaan staan. „Want," zegt de Delftenaar, „nu wordt gesteld dat als het zui delijk deel van de A4 niet wordt aangelegd het noordelijk deel slechts door 22.000 auto's per et maal wordt gebruikt in plaats van 83.000." Met andere woorden, al- Henk Tetter oo: 'Het niet doorlaten gaan van de A 4 door Mid den-Delfland kan een mooie sym boolfunctie hebben.' Archieffoto Fred NIjs leen de noordelijke A4 zou niet voldoende rendement h°bben als het stuk door Midden-Delfland er niet aan vast wordt geplakt. Nog een voorbeeld. Tetteroo schudt ze zo uit de mouw: „In 1975 werd om een beslissing te forceren gezegd dat de A13 snel problemen op zou gaan leveren omdat er toen al 72.000 auto's per dag overheen reden. In 1990 gin gen er over diezelfde A13 128.000 voertuigen. Ik weet wel dat het er nu verschrikkelijk druk is en dat die weg zo'n beetje aan z'n taks zit. Maar dat laat onverlet dat er aanvechtbare informatie is aange voerd." Niet objectief En dan de vorige week gepubli ceerde Tracénota/MER Rijksweg 4 Delft-Schiedam. Tetteroo: „Cen traal in onze kritiek staat het feit dat de studie niet objectief is ge weest. Niet alle varianten zijn ge lijkwaardig behandeld. Dat zullen we door de rechter laten toetsen." Even later: „Wat kun je ook ver wachten van een instantie (Rijks waterstaat, red.) die al twintig jaar lang aanstuurt op de aanleg van die weg. Het zou wel heel opval lend zijn als er dan opeens een heel andere invalshoek uit zou ko men." Tetteroo verwast naar een onder zoek van de Vrije Universiteit. Daarin wordt gesteld dat de mees te MER-studies niet voldoen aan de wettelijke eisen en dat ze te veel zijn toegeschreven naar het oorspronkelijke plan. Los van de procedure die Tetteroo voor de rechter wil uitvechten, gaat zijn grief over het rijksbeleid om maar steeds nieuwe wegen aan te leggen. Dat strookt volgens hem ook niet met eerder gemaak te afspraken. „Er is afgesproken dat het autoverkeer tussen 1986 en 2010 met maximaal 35 procent mocht groeien, maar in 1994 was al 23 procent van de groei gereali seerd. Dat, plus het feit dat regu lerende maatregelen als reke ningrijden steeds verder in in de toekomst worden geschoven, ma ken het almaar moeilijker om de doelstelling te halen. Maar dan moet het rijk eerst eens de keuze maken dat ze die eis laat vallen. Dan speel je open kaart. Want na het vliegtuig is de auto nog steeds het meest vervuilende vervoer middel. En nieuwe wegen helpen echt niet om het autoverkeer te rug te dringen. Integendeel, die zorgen juist voor het tegenoverge stelde." Heilige Koe Hoewel Tetteroo geen auto bezit, weet hij als geen ander hoe moei lijk het is om de mensen uit hun Heilige Koe te halen. „Ik ben neerlandicus en afgestudeerd op Dick Hillenius. Die schreef dat mensen, net als dieren, behoefte hebben aan een territorium. Een eigen plek. De makke is dat daar wielen onder gekomen zijn. En de politiek durft de nek niet uit ste ken om het privégebraik van de auto, door bijvoorbeeld forse prijs verhogingen, in te dammen. Het niet door iaton gaan van de A4 door Midden-Delfland kan dan een mooie symboolfunctie heb ben." Mocht de weg er komen, dan vindt Tetteroo toch dat de strijd niet voor niks is geweest. Behalve dat de natuur zich twintig jaar langer heeft kunnen ontwikke len, is het aan het doorzettings vermogen van de Werkgroep Stop Rijksweg 19 te danken dat 'er scherpere eisen' aan de geluids overlast zijn gesteld. „De A4 wordt eventueel de eerste rijks weg in de regio met twm-lay as falt. Dat betekent toch meer rust voor een heleboel vogels en ande re dieren in Midden-Delfland én een hoop Schiedammers en Vlaar- dingers die in de buurt van de weg wonen." Vlaardingen Een dubbele rij bomen van een soort die aantrek kelijk is voor insecten, in een gladgeschoren grasstrook. In dat decor komen naast elkaar een voetpad, een fietspad en de rails voor de tram in de wijk Holy te lig gen. Het gaat hier om het zogenoemde Vlaardings profiel, dat past by de ecologische waarde van het ge biedje tussen de Parijslaan en de Lepelaarsingel. De ontwerpers van het TramPlus-tracé vinden zo'n grasbaan ook vriendelijker dan de tot nu gebruikelijke tram baan in een ballastbed. Bij de afdeling Groen, Sport en Recreatie van de gemeente Vlaar dingen is men gelukkig met deze keuze. „Deze strook maakt deel uit van de ecologische hoofdstruc tuur van de stad en ons uitgangs punt was dat ook zo te houden. De bestaande begroeiing heeft al een ruime ecologische waarde en die willen we nog versterken. Langs de singels blijft het moerasbos en de ruigte gehandhaafd. Een uit breiding van het wateroppervlak past ook in het wetland-karakter," zegt chef T, Bakker-Schaap. Over de soort van de te planten bomen is nog geen keuze ge maakt. Gesproken wordt over een hemelboom, maar ook is het ge bruik van essen geopperd. „Zelf heb ik een voorkeur voor acacia's. Het Vlaardingse profielvan deTramPlusgezien in westelijke rich ting, Illustratie gemeente Vlaardingen Die hebben als voordeel, dat ze bijen en andere insecten aantrek ken en dus gunstig zijn voor een bloeiend vogelleven. Het nadeel dat ze hebben is veel voorkomen de takbreuk. Wat het gaat worden is nu nog een kwestie van wikken en wegen." Bakker ziet geen onderhoudsna- delen in een geschoren grasbaan. „Bij de aanleg kan schrale grord gebruikt worden om de groei te remmen. Trouwens, het bijhou den van kort gras is niet kostbaar der dan het maaien van lang gras. Ook in vergelijking met een bal lastbed heeft het gras geen na deel. Integendeel. Het onderhoud van grind is arbeidsintensiever. Je krijgt dan bijvoorbeeld te ma ken met kruidengroei." Vlaardingen hoopt deze zomer aan de slag te kunnen met de defi nitieve voorbereiding van de aan leg van de TramPius, die men voor de eeuwwisseling gereed wil hebben. Het wachten is thans op de beslissing van Schiedam om haar tracé aan te passen aan de komst van de nieuwe snelle tram- soort. Schiedam De loterij van de win keliers uit Schiedam-Zuid, die twee weken na de brand in De Walvisch is gestart, heeft een be drag van 3500 gulden opgebracht. Daarmee komt de totaalstand van de actie voor het herstel van de uitgebrande molen op bijna twee ton. Fotograaf Henk Vos had met de foto-actie een aandeel van 5000 gulden. Hij heeft de afgelopen we ken honderden nabestellingen af gedrukt van de serie die de foto graaf in de nacht van de brand maakte. Van elke afgedrukte foto ging een bedrag naar De Wal visch. Het Schiedamse schilders bedrijf Smits heeft van de week bekend gemaakt voor een bedrag van 10.000 gulden schilderwerk uit te voeren in de nieuwe inrich ting van De Walvisch. Hetzelfde deed zij vier jaar geleden bij de museummolen De Nieuwe Palm boom. De bowlingcompetitie van bow lingvereniging De Walvis leverde 1130 gulden op. Voor elke omge gooide pin werd een dubbeltje aan het bedrag toegevoegd. Wereld kampioen amateurbowlen Nico Tienpond uit Spijkenisse gooide mee voor het goede doel en ook Marco Maaswïnke), één van Ne derlandse topbowlers. speelde een paar games mee. Een andere gift kwam van de dartsmarat; :i in café Nergens aan de Vlaardin- gerdijk, waar een team van zes tien spelers bijna 24 uur lang darts gooide. Een bedrag van 200 gulden kon na afloop worden overgemaakt op de actie-giroreke ning. Uit Frankrijk arriveerde deze week een lading azijn- en palm hout, bestemd voor de nieuwe kammen en staven van De Wal visch. Deze beschermde hout soort moest worden gekapt voor de hogesnelheidslijn. De partij lei* waarde van 7000 gulden werd door de leverancier geschonken. Ook is deze week in de museum molen een foto-expositie over de brand in De Walvisch van start ge gaan. Met name foto's van de foto grafen Henk Vos en Roel Dijkstra zijn daar te zien. Tevens zijn er op de derde zolder van De Nieuwe Palmboom tientallen kranten knipsels te lezen. De molenstich ting kreeg bijvoorbeeld onlangs nog een groot artikel over de brand toegestuurd uit een Zuid- Afnkaanse krant. Wethouder Wesenhagen-Kastelein, voorzitter van de Maassluise Sport- en Recreatieraad heeft onlangs een cheque van DM2640 overhandigd aan penning meester C, Henneveld van de Stichting Stedenband Hatvan-Maassluis. De cheque is een gevolg van een bezoek van ambtenaar Pal Palast'-van sportzaken uit Hatvan. Aan het eind van het bezoek stelde hij een 'plan de campagne' op om ongeorganiseerde sporters in Hatvan te helpen. Hiervoor is bij de sport verenigingen in Maassluis ingezameld. De Video- en Smalfilmelub Maassluis verzoet 20 april voor de derde keer het 'Maassluis' Amateur Film Festival (MAFF). Thema van het festival is 'Dag1. Elke film moet aan dit thema voldoen en niet langer duren dan zeven minuten. Ook amateur filmers die geen lid zijn van een Video- en Filmclub zyn, mogen deelnemen. De juiy bestaat uit deskun digen en leken. Het festival vindt plaats in Schuur- kerk Theater. De entree bedraagt ƒ7,50. De redacties van het Rotterdams Dagblad, editie Waterweg, en van Rotterdams Dagblad TV rijn op zoek naar een CORRESPONDENT m/v in Maassluis. De kandidaat woont bij voorkeur in Maassluis en voelt zich nauw betrokken bij de ctad en regio. Naast goede contactuele eigenschappen en een vlotte pen, wordt ervan de correspondent ver wacht dat hij/zij bereid is op onregelmatige tijclen te werken. De correspondent levert - in overleg met beide redacties - zowel bijdragen aan het dagblad als aan de kabelkrant. Voor meer informatie: Jan Rozendaah chef editie Waterweg: Ü10-2340Ö55. Kandidaten worden uitgenodigd binnen veertien dagen een sollicitatiebrief te schrijven aan het Rotterdams Dagblad editie Waterweg, ta.v. Jan Rozendaal, Postbus 40G8,3130 KA Vlaardingen, Schiedam 'Samenwerken aan een schoon Schiedam-Zuid'. Dat is het motto van een grote schoon- maak-actieweek, die van 15 tot en met 20 april plaats heeft in de Gor zen. Met de actie willen bewoners, instellingen en orgarisaties de hoeveelheid zwerfvuil in de stra ten, plantsoenen en pleinen te rugdringen, in een poging de wijk een schoner aanzien te geven. Alle partijen die in het Wykbe* heeroverleg Schiedam Zuid zitten doen mee aan de actie. Bewoners- en beheergroepen, winkeliers, de Dienst Gemeentewerken, het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam en andere instellingen hebben een gezamenlijk plan gemaakt om -naast de gewone schoon- maakwerkzaamheden- extra ac tiviteiten te ondernemen waarbij 'schoonmaken' centraal staat. Wethouder A Reijnhout en kin deren van de Wilhbrordusschoo! openen de week maandag 15 april met een veegaetie in de buurt van de school. De winkels hebben vanaf die dag allerlei 'schoonma- akkoopjes' in de aanbieding. In de Retourette aan de Groenelaan wordt deze dag door Klubhuis Zuid een afvalkunstexpositie in gericht, met als doel creatief leren omgaan met zwerfvuil en afval. Dinsdag nemen de leerlingen van basisschool De Gorzen de bezems over van hun leeftijdgenootjes van de WillibrordusschooL Ook nemen de in de wijk aanwezige bewoners-beheergroepen de plantsoenen, pleinen en trottoirs onder handen. Klubhuis Zuid wordt vanaf vier uur blinkend schoongemaakt en het spreekuur van de politie in het wijkgebouw is deze middag speciaal gericht op klachten over vervuiling, zoals il legaal sleutelen en lozen van olie, autowrakken, verkeerd gepar keerde caravans en aanhangwa gens en ga zo maar door. De bewoners-beheergroepen ont hullen woensdagmiddag om twee uur een beschilderd trafo-huisje, gaan door met vegen en opruimen en controleren de speeltoestellen. Donderdag 18 april wordt tijdens de zogeheten schouw bekeken hoe heel en schoon de wijk is. De problemen die tydens dit overleg worden gesignaleerd, moeten in principe binnen 48 uur worden opgelost. Vrijdag worden in verschillende etalages lijsten opgehangen met aanbiedingen van overtollige maar bruikbare spullen. Deze spullen kunnen de volgende dag, tijdens de grofvuil-ruiidag, wor den opgehaald bij de aanbieders. De grofvutl-ruildag is een initia tief van een buurtbewoner, de heer Post, die hiermee de Schiedamse Mïlieuprijs 1995 won in de categorie particulieren. Vol gens zijn plan zetten de aanbie ders tussen half elf en half vier hun spullen buiten, waarna be langstellenden ze in principe voor niks kunnen overnemen. Onge- ruilde spullen mogen na afloop kosteloos bij een verzamelpunt van de ONS aan de Lekstraat wor den ingeleverd. Voor de kinderen is er zaterdag in de Retourette om twaalf en twee uur een kindervoor stelling van de groep Potdoosie. By gebleken succes wordt de actie in oktober herhaa'b Vlaardingen Belangstellen den kunnen deze en volgende week in Vlaardingen en Schiedam terecht om inzage te, krijgen in de Trajectnota/MER Rijksweg 4 Delft-Schiedam. Op donderdag 11 april is er een informatiemarkt in de Harmo nie aan de Schiedamseweg in Vlaardingen. Deze wordt ge houden van 17.00 tot 21.00 uur. Volgende week donderdag, 18 april, geeft Rijkswaterstaat tekst en uitleg in de Blauwe Brug aan het Baehplein in Schiedam (van 17.30 uur tot 21.00 uur). Verder is er, eveneens in de Blauwe Brug, op 14 mei een hoorzitting. Aanvang: 19.30 uur. Los daarvan staat het iedereen vrij om schriftelijke reacties over de A4 te sturen naar Rijkswaterstaat in Den Haag. Die moeten voor 29 mei binnen zyn. Woensdag 10 april VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. The Shooting Party, 20.15u. ROTTERDAM Uixor Theater. Lang Leve de Opera, 20.15u. The Act. Jamsessie, 21,OQu.ROTheater.Threeofakind, 20,15u. Doelencafé. Bebop Jam Session, 22.00u. Rotterdamse Schouwburg. De Getatoeeerde Roos,20.15u. Kl.z. De Wijze van zaal 7, 20.30u. De Larenkamp. Vader landers, een cursus voor ingezete nen, 20.15u. Donderdag 11 april VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Rob de Nijs, 20.15U. ROTTERDAM Grote-cf St. Laurenskerk. Middag- pauze-concert, 12.45u. Wereldmu ziekcentrum Matrix. NoiteBrasilei- ro, 20.00u. The Little Cave. Open Muziekpodium, 20.00u. Luxor Theater. Lange Leve de Opera, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg. Gr.z. Ubo Rex, 20.15u. KI .z. De Wijze van zaal 7,20.30u. Museum Boymans van Beuningen. Lezing/ demonstratie over papierconserva tie, ll.QQu. De Doelen. Gr.z.Rotter dams Phiiharmomsch Orkest, 20.15u. KLz. Janacek/Martinu cy clus, 2Ö.15u. Zaal De Unie. Verre Verwanten,20,30u. Nighttown.The Mike Flower Pop, 21.00u. Night- town. Basement, Jazz in de Base ment, 21,00u. Central Park. Kom uit de oefenruimte, 22.0ÖU. De Vlerk. Vers uitde Maas, 22.00u. RO Theater. Vaderlanders, een cursus vooringezetenen, 20.00u, Threeofa kind, 20.15u. Popular. Open Po dium Rotterdam, 20.QÖU. Parkzicht. OpnameTalkshow'Deel- der', 20.30u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2; The Usual Suspects' (16) dag. 6,45-9.30. Calypso 3: 'Antonia' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: "Just Cause' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Jumanji' (al) dag. 1.15-4-5.45-9.30. Cinerama 2: 'De Jurk' (al) dag. 6.45-9.30.do.di. ook 1.15-4. Cinerama 3: 'Bra- veheart' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Cinerama 4: 'leaving Las Vegas' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Money Train' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Broken Arrow' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: The Living Sea' (al) dag. 2-4. vr.a!leen2, 'Afnca:TheSe- rengeti' (ai) dag. 1-3. Toy Story' (a!) dag. 5.15-7.17. 'Caano' (16) dag. 9. Venster 1: 'Bye Bye' (16) dag. 7.30-10. 'Jules et Jim' (16) dag. 7.30.do.vr.ma.wo. ock 2 30. 'Les 400 Coups (16) do.vr.za. 9.30. 'Les Mistons' (16) vooraf. 'Le Demier Me tro'(16) zo. ma. 9.30. 'LaFemmed'a Cote' (16) di.wo. 9.30. Venster 3: 'Angel baby' (16) dag. 7.30-10. beh. ma.22. do.vr.zo.ma.wo. ook 2.30. 'Sneak Preview' ma. 22. Venster 4: 'Smoke' (al) dag.7.30. do.vr.zo.ma .wo. ook 2.30. 'Blue m the Face' (a1) dag. 10. do.vr. ook2.30. lumïère 1: Heat' (16) dag.4.30-8.30. do.d?. ook 1. Lumière 2: 'Ace ventura' When nature calls (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: 'Sudden death' (16) dag. 6.45-9.30. do.di. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Clueiess' (al) dag. 1.15-4-6.45. Pathé: 'Mur der in the First' (16) dag. 9.30 Pathé 1: 'Toy Stoiy' (al) dag. 6.05-8.10- 10.15. do.di. ook 11.50-1.55-4. Pathé 2: 'Casino' (16) dag. 12.15- 4.15-815. Pathé 3: 'Dead Man Wal king' (16) dag. 11.05-1.45-4.25- 7.05.9.45. di. alleen 11.05-1.45. Pathé 4: 'Get Shorty' (al) dag. II.35-2-4.25-6.50-9.15.PaUié 5: 'Broken Arrow' (161 dag 11 00- 1.35-4.10-6.45-9.20. Pathé 6: 'Money Tram' (16) dag. 4.50-7,20- 9.50. do,di. ook11.55-2,20. Pathé 7: 'Copy Cat' (16) dag. 12.30-3.20- 6.10-9.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5