10 ItotftercS Asklepion: na uitstel dreigt nu ook afstei ïfi Spangen boos op negatieve Sparta-trainer Artsen moeten in Uganda wondertjes verrichten CD'er Janmaat kruipt alleen uit colbertje, niet uit zijn schulp Paviljoens bijna weg van Schouwburgplein Vernietiging kalveren alleen op zondag Italiaanse kaartenmakers tonen werk in Maritiem Personeel Zuiderparkhotel komt op straat te staan Stankcode 2 ingetrokken Transparante nieuwbouw-reus lijkt te duur Twaalf jaar cel voor overvaller Froger neemt clipop inBaja Zelfmoord in hotel Overleden aan brandwonden Zangpedagoge overleden Rotterdams Dagblad Donderdag 11 april 1996 Rotterdam - Op het Schouwburg plein komt het moment in zicht dat ook werkelijk het hele plein opgeknapt kan worden. Eén van de twee resterende paviljoens komt deze week al leeg te staan, het andere volgt op korte termijn. Restaurant Quinnie verhuist na vijftien jaar uit deze erfenis van de manifestatie C70 naar de over kant en opent vandaag aan de Ka- rel Doormanstraat een nieuwe vestiging. Het Ontwikkelingsbe drijf Rotterdam (OBR) heeft na mens de gemeente onlangs ook de onderhandelingen met het Ita liaans restaurant Roma in het an dere paviljoen afgerond. Dat be drijf heeft besloten er helemaal mee op te houden. Met het uitkopen van de twee res taurants zijn bedragen van vele tonnen per bedrijf gemoeid. Vol gens C.J. van der Linden van Quinnie bestaan daarover ook geen klachten. Dat de verhuizing naar de overkant zo lang in beslag heeft genomen is volgens haar vooral een kwestie ran bestem mingsplan en vergunningen ge weest. In het pand waar hel res taurant vandaag zijn deuren opent, zat voorheen een winkel. Nu beide paviljoens leeg komen te staan, kan het Schouwburg plein in één keer de met de komst van de megabioscoop samenhan gende vernieuwingsoperatie on dergaan. De verwezenlijking van de spectaculaire plannen van landschapsarchitect Adrïaan Geuze is aanzienlijk vertraagd. Niet aüeen door de opgehouden ontruiming van de paviljoens, maar ook door de aanhoudende vorst. Het plein had eigenlijk al af moeten zijn bij de opening van de megabios twee weken geleden, maar nu wordt zelfs de laatste streefmaand - september - waarschijnlijk met gehaald. De City Informatie Bank houdt het nu op november-december. Bij restaurant Quinnie op het Schouwburgplein legden bedrijfs- leiding (vader en dochters Van der Linden) en personeel gisteren de laatste hand aan de verhuizing. Vandaag gaat de nieuwe zaak aan de overzijde van het oude paviljoen open. De ingrijpende, met de komst van de megabioscoop samenhangende verande ring van het plein kan bijna beginnen. FotoCeesKuiper/RotterdamsOaghiad Rotterdam Onder de titel 'Itali aanse kaartenmakers' laat het Maritiem Museum 'Prins Hen drik' tot 23 juni van dit jaar dertig ingekleurde lGe-eeuwse meester werken van de Italiaanse carto- grafie-kunstzien. Het gaat om een keuze uit de on geveer zeventig kaarten omvat tende collectie van de Rotterdam se havenbaron W.A. Engelbrecht (1874-1965). Hij verzamelde de kaarten omdat de Italianen be schouwd kunnen worden als de voorlopers van de Nederlanse kaartenmakers. De mooie collec tie geeft een goed beeld van de in de 16e eeuw bekende wereld en de belangrijkste kaartenmakers van Italië, zoals Gastaldi, Rosac- cio, Rossi en Salamanca. Aanleiding tot de tentoonstelling is het 75-bestaan van Het Genoot schap voor Italiaanse Cultuur Dante Alighieri Comitate di Rot terdam. In het kader van de expositie is onder dezelfde titel een boek uit gekomen waarin alle Italiaanse kaarten en een kleine manu script-atlas uit de Engelbrecht- collectie worden beschreven (25 gulden). Salamanca drukte in 1550 in Rome de door Gerhard Mercator in 1538 gemaakte dubbelhartvormige wereldkaart na. Illustratie Maritiem Museum 'Prins Hendnk' Rotterdam Voor 25 van de 41 personeelsleden van het Zuider parkhotel is ontslag aangevraagd. In het hotel komt begin volgend jaar een asielzoekerscentrum. Eigenaar A. Valster zegt met ge mengde gevoelens afscheid te ne men van het hotel aan de Dordtse- straatweg waar hij 23 jaar heeft gewerkt en dat gesticht werd door zijn vader. Valster zegt tot ver koop aan het Centraal Orgaan Asielzoekers (COA) te hebben be sloten omdat er op de 'pguliere hotelmarkt geen toeko- t meer voor het bedrijf zou zijn wegge legd De deelraad Feijenoord ging dinsdag akkoord met de vestiging van een asielcentrum in het hotel. Daardoor staat niets verkoop meer in de weg. Deze transactie zou nog voor 1 mei worden be krachtigd. Daarna zal het nog tot begin volgend jaar duren voordat het asielcentrum open gaat. Volgens Valster is maar een be perkte verbouwing nodig om het hotel met 120 kamers geschikt te maken voor de nieuwe functie. Hij heeft berekend dat er zeker 350 personen kunnen worden on dergebracht. Het COA zou er on geveer vierhonderd asielzoekers willen huisvesten. De gemeente Rotterdam hoopt dat het hotel niet te vol wordt „Als er te veel mensen terechtkomen, voorzien vrij dat die de straat worden opge jaagd," zegt een woordvoerder van de gemeente In Feijenoord bestaat forse weer stand tegen de komst van de asiel zoekers. Het hotel is de afgelopen weken bekiad met racistische leu zen, zijn ruiten ingegooid, be dreigingen geuit en er was een bommelding. Tijdens de bijeen- kosmt van de deelraad dinsdag avond braken rond de vergader zaal onlusten uit. RotterdamDe milieudienst Rijnmond heeft vanochtend stankcode 2 ingetrokken. Deze werd dinsdag ingesteld wegens de windstilte en de bewolking. Dat leidde tot klachten van bewoners in het oostelijke deel van het Rijnmondgebied over een chemische lucht. De wind zal in de loop van de ochtend toenemen en richting zee draaien waardoor de stank verdwijnt De bedrijven hoeven daarom niet langer hun uitstoot te beperken. Wel blijft code 1 van kracht. Industrieën moeten hun werk zaamheden waarbij stank vrijkomt melden bij de milieudienst. Annie Verdoold; labbe kakkerig Archieffoto Cor Vos Rotterdam Bewonersorganisa ties in Spangen zijn boos op Sparta-trainer Henk ten Cate omdat deze de wijk de schuld heeft gegeven van de lage bezoe kersaantallen op het Kasteel. De voetbaltrainer liet zich onlangs in NRC/Handelsblad negatief vit over de wijk, waar hondenpoep, drugsspuiten en opengebroken auto's de voetbalfans zouden weghouden. In een open brief kaatsen de be wonersorganisaties onder aan voering van A, Verdoold, het boegbeeld van de Kerngroep Spangen Drugsvrij, de bal terug. Niet de drugsoverlast, maar 'het labbekakkerig spel van een stel verwende jonge voetballers' ver oorzaakt de lege tribunes by Sparta, schrijven de Spangena ren. „Sparta heeft de bezoekers bij honderden het stadion uitge jaagd door slecht spel en een ar rogant, niet publieksvriendelijk marketingbeleid," zo staat in de open briefte lezen. Trots Ten Cate spreekt zichzelf vol gens de briefschrijvers tegen, want de topwedstrijden zijn al tijd uitverkocht Spangen is trots op het behalen van de bekerfina le door Sparta, zo staat in de brief, maar is minder gelukkig met Ten Cate, omdat deze net als veel anderen zyn informatie over Spangen alleen van de tv heeft en desondanks de wyk een kat geeft. De Spangenaren vinden het 'ronduit klein' dat Ten Cate zich vooral bezorgd maakt over zijn leaseauto die voor het stadion staat. „Want de verzekering daarvan wordt door Sparta be taald." De onmin kan overigens snel voorbijzijn want Sparta heeft plannen om Spangen te verlaten. Er wordt gekeken naar de moge lijkheid een stadium te bouwen op het bedrijventerrein Rivium in Capelle aan den Ussel. Henk ten Cate: verioedeiing Archieffoto Rotterdams DagWad/Jaap Rozema Rotterdam De ambitieuze plannen voor een medisch pret park in Rotterdam onder de naam Asklepion zijn nog steeds niet van de baan. Een definitief besluit is echter opnieuw uit gesteld. Bekeken wordt thans nog of minder kostbare varian ten wellicht wel haalbaar zijn. De al van enkele jaren geleden da terende plannen voorzagen aan vankelijk in een futuristisch bouwwerk in de vorm van een menselijk lichaam. De directie van de Euromast had grote inte resse in nauwe samenwerking, waarbij 'de reus' vlakbij deze van oudsher grote toeristische attrac tie zou moeten worden opgetrok ken. Bij de initiatiefnemers bestond de stellige overtuiging dat rijksover heid en de farmaceutische indus trie een groot deel van de investe ringskosten op zich zouden willen nemen. De Rotterdamse gemeen teraad stelde onder dat voorbe houd een krediet van twaalf mil joen gulden beschikbaar. De onderhandelingen met het Rijk vorderen echter nauwelijks. Al enkele malen moest Rotterdam een definitief besluit uitstellen. Vorig jaar kreeg Asklepion nog zes maanden om meteen sluitend voorstel te komen. Die termijn verstreek eind vorige maand. Gis teren zou wethouder Simons aan de raadscommissie werkgelegen heid, economische en sociale za ken uitsluitstel geven. Hij ont brak echter en liet slechts de boodschap achter dat 'Asklepion heel binnenkort besluitrijp is'. Die mededeling werd in het min of meer besloten deel van de niet rechtsgeldige commissievergade ring door betrokkenen nader toe gelicht. De commissieleden kre gen te horen dat er nog steeds wordt onderhandeld, maar dat het zeer moeilijk zal worden de oor spronkelijke plannen uit te voe ren. De afgelopen maanden zijn de mogelijkheden voor een goedko per Asklepion onderzocht Daar bij werd het oorspronkelijke idee van de futuristische reus vaarwel gezegd en werd bekeken of de feitelijke invulling wellicht in be staande bebouwing zou kunnen plaatsvinden. Favoriete bestem ming daarvoor was het (tegenover de Euromast gelegen) belasting kantoor aan de Puntegaalstraat. Enkele weken geleden werd ech ter bekend dat hier studenten huisvesting komt, i i- Rotterdam De kadavers van de 64.000 Britse kalveren, die de ko mende tijd geslacht moeten wor den, zullen alleen op zondag wor den verwerkt Ook de uiteindelij ke verbranding van de dierenres- ten bij de afvalverwerker AVR in Rozenburg gebeurt alleen op zon- Op die manier wil het ministerie van Landbouw voorkomen dat vleesresteji van de mogelijk met BSE besmette dieren alsnog in omloop komen. De slacht van de kalveren zou vandaag beginnen bij het slachthuis KSA in Aalten. Gisteren werd dit bedrijf na een bommelding tijdelijk ontruimd. De komende weken zal KSA dage lijks zo'n 2000 stuks jongvee slachten. Het personeel krijgt ex tra beschermende kleding. Na af loop van de campagne, die vijf zes weken zal duren, zal het hele bedrijf worden ontsmet. KSA laat het bloed opvangen en vervolgens rechtstreeks naar AVR-Chemie brengen. De kada vers van de kalveren gaan eerst naar de destructiebedrijven Cebe- son in Son en BV_ Nederlandse Thermo-Chemische Bedrijven m Berghum. De directies van deze bedrijven hebben gisteren laten weten dat zij niet blij zijn met de opdracht. Zij vrezen dat hun pro ducten zullen worden geassoci eerd met de gekkekoeienziekte. De bedrijven zijn alleen akkoord gegaan onder de toezegging dat de verwerking volstrekt geschei den blijft van de normale produc tie. Daarom zal de destructie plaatsvinden in de weekeinden. Het restproduct van de destructo- ren wordt in droge korrelvorm verbrand bij de Afvalverwerking Rijnmond bij een temperatuur van 850 tot 1800 graden Celsius. De verbranding is op zondagen omdat er dan geen aanlevering van huishoudelijk afval plaats vindt. Het eerste transport wordt aanstaande zondag verwacht. Het bloed van de kalveren wordt verbrand in de draaitrommel ovens van AVR-chemie. Het wordt apart aangeleverd in tank wagens en in de ovens geïnjec teerd. Bij de verwerking en ver branding komen volgens de AVE geen schadelijke stoffen vrij. Door Kees Verwey Rotterdam—.Wondertjes Vanzes-. tig minuten." Zo-noemt Yvonne Nesselaar uit Rotterdam de ver richtingen van. ïnterplast in Uganda. Vanaf 1989 reist twee keer per jaar een team waarin twee plastisch chirurgen zitten naar Uganda om kinderen met verminkingen en verwondingen te helpen. De plastisch chirurgen vinden het werken in Uganda niet alleen een uitdaging, maar ook een verademing. Nesselaar, één van de oprichters van ïnterplast Holland, vertelt: „In Nederland komen de chirurgen door allerlei vergaderingen over budgetten en bezuinigingen veel te weinig toe aan het werk waar ze eigenlijk voor gekozen hebben." Nesselaar zelf zorgt momenteel vanuit haar woning aan de Ha venstraat in het pittoreske gedeel te van Delfshaven voor de publici teit en de fondswerving. Die is hard nodig, omdat ïnterplast van pian is m Uganda een brandwon dencentrum voor kinderen te bouwen. Zestig tot zeventig pro cent van de verwondingen zijn brandwonden. Tachtig procent van de slachtoffers met brand wonden zijn kleine kinderen. Opereren in een Derde-Wereld land is volgens Nesselaar een be hoorlijke uitdaging. Hoewel de artsen zelf veel materiaal meene men, zijn de operatiekamers in Uganda geen pretje, Zo komen er wel eens kakkerlakken uit de ap paratuur tevoorschijn. Of zit er geen glas in de ramen. En vaak Ia- ten de operatielampen het afwe ten. Bovendien krijgen chirurgen daar met veel meer en ernstiger gevallen te maken dan in Neder land. Door de slechte leefomstan digheden is de kans op een onge luk groter. Ongelukken leiden daar sneller tot invaliditeit, omdat de kennis over het handelen bij ongelukken zeer gering is. Yvonne Nes selaar toont foto's van pa- tienten met brandwon den. In Ugan da kan zo'n wond gemak kelïjk tot ver minking lel den. Foto jaap Roze ma/ Rotterdams Dagblad Zo weten de artsen weinig over het schoonmaken van wonden en het transplanteren van huid. Soms zijn wonden zelfs niet ver bonden of is het verband met de huid vergroeid, omdat het nooit is vervangen. Invaliditeit Vaak is het ook niet mogelijk de juiste maatregelen te nemen als een kind brandwonden heeft In Nederland is water iets vanzelf sprekends, maar in Uganda moet men soms een halve dag lopen om water tegen te komen. Om de pijn te verzachten drukt een kind bijvoorbeeld zijn kin op zyn borst of buigt zyn arm, Na deel hierbij is dat het lichaam een 'defect' zo snel mogelijk probeert te repareren. Een brandwond wordt heel snel gedicht, waardoor een kin binnen de kortste keren aan de borst vastgroeit. Dit leidt tot ernstige verminkingen en in validiteit Li een land zonder so ciale zekerheid is dat een groot probleem. Het is dan ook niet gek dat er vijf- tot zevenhonderd pati ënten op ïnterplast afkomen als bekend wordt dat deze organisa tie weer naar Uganda komt. Die patiënten moeten dan in drie we ken worden geholpen. Het grote aantal brandwonden bij kleine kinderen is eenvoudig te verklaren. De meeste huizen heb ben rieten daken en er wordt op een open vuur gekookt. Boven dien is er weinig toezicht, omdat de Afrikaanse gezinnen groot zijn en de moeder door het werk in en om het huis weinig tijd heeft om op de kinderen te letten, ïnterplast gaat pas aan de slag als ze door de landen zelf worden uit genodigd. Ook werken ze niet in landen waar een oorlog woedt. Nesselaar: „Wij beginnen waar Artsen zonder Grenzen en het Ro de Kruis eindigen. Zij werken vaak in oorlogssituaties, wij doen dat juist niet. Wij verzorgen de/ol- low-up." Rustig Uganda is volgens Nesselaar een tamelijk rustig land. Alleen het noorden is het nooit rustig ge weest, omdat nog steeds niet dui delijk is waar de grens met Sudan ligt. De situatie in het noorden is ge lukkig niet kenmerkend voor het hele land. „Sinds de huidige pre sident Y. Museveni in '86 aan de macht kwam, gaat het de goede kant op. Museveni was zo slim om iedere stam in Oeganda een mi nisterspost te geven. Hij leidt dus een breed gedragen regering." Nesselaar durft Uganda zelfs een van de weinige Afrikaanse demo cratische landen te noemen. Dat is in het hele land te zien, „Toen ik zes jaar geleden voor het eerst in Uganda kwam, was het nog een zootje. Maar in november vorig jaar zag het er heel anders uit. De wegen waren gerepareerd, de te lefoonaansluitingen en spoorver bindingen hersteld. Particulieren verven hun huizen en timmeren hekjes. De mensen krijgen weer hoop," Ook de Wereldbank ziet Uganda tegenwoordig als een voorbeeld- land in Afrika. Naast Uganda wor den er ook teams uitgezonden naar landen als Vietnam, Ghana en Libanon. De plannen voor een kinder- brandwondencentrum in Uganda ontstonden al in 1991. Na vyf jaar is het centrum nog steeds niet van de grond gekomen. Nesselaar moet toegeven dat de voortgang 'een Afrikaans tempo' heeft. Het is al wel bekend dat het centrum op het terrein van het Nsambya- ziekenhuis in de hoofdstad Kampala wordt gebouwd. Mo menteel zijn architecten bezig een functioneel, maar ook goed koop gebouw te ontwerpen. Het moet mogelijk worden om in plaats van zes weken per jaar het hele jaar door kinderen met brandwonden te helpen. Maar vooral moet het centrum een trai- ningsplek voor Ugandese artsen worden. Nesselaar hoopt dat er een 'olievlekeffect' gecreëerd wordt. „De artsen in de kleine kli- niekjes in het hele land moeten ook bereikt worden." In het centrum kunnen zeventien kinderen tegelijk verblijven. Ook komen er twee operatiekamers en een polikliniek. Het personeel zal bestaan uit Ugandezen, op een Nederlandse 'expert-dokter' na. De personeelskosten, uitgezon derd die van de expert-dokter, ko men voor rekening van Uganda. Het gebouw gaat, ingericht en wel, zo'n drie miljoen kosten. Een plan om sponsors aan te trekken is er nog niet, maar er is wel een sponsorcommissie ingesteld, die dat moet gaan uitzoeken. Over de exploitatiekosten hoeven ze zich niet druk te maken, die worden in de komende vijf jaar door een par ticuliere stichting betaald. Het voortbestaan van het centrum is geregeld, maar het centrum zelf staat er nog lang niet. Bouw kiwkrbmndwondencen- trum: giro 1520638 t.n.v. ïnterplast in Leiden. Het correspondentie adres is Postbus 2189,2301 CD Lei den. Yvonne Nesselaar, tel. 010- 4767901. Rotterdam—In de zaak tegen een bende die gewapende roofover vallen pleegde op juweliers in Rotterdam en Amsterdam, is gis teren ook een gevangenisstraf van twaalf jaar uitgedeeld. Ver oordeeld tot deze straf werd een 28-jarige man. Eerder had de Rot terdamse rechtbank in dezelfde zaak aan vier andere verdachten straffen van zes, zeven en acht jaar opgelegd Eén verdachte werd vrijgesproken. De bende, die ook in harddrugs handelde, bestond onder meer uit gedeserteerde Surinaamse mili tairen. De bendeleider is een voor malige lid van de Surinaamse mi- litaire politie. Hij zou zich in Ne derland hebben beziggehouden met de grootschalige verkoop van harddrugs. De overvallers hebben zich volgens de rechtbank schul dig gemaakt aan zware gewelds misdrijven. Op een adres m Rot terdam waar de bende vorig jaar per abuis binnen viel werd een echtpaar mishandeld en de vrouw verkracht. Een coffeeshophouder m Rotterdam liep bij een overval schotwonden op en een geklapte long. Hierna volgde een gewapen de overval op een hotel bij de Rot terdamse Maashaven. De eige naar zou de bendeleider geld schuldig zijp voor de leverantie van cocaïne. Hy moest onder dwang ontuchtige handelingen by een barman verrichten. Na een korte gijzeling gaf de Rotterdam mer de bende een pond cocaïne terug. In Amsterdam deed een bendelid mee met de ontvoering van een Surinaamse tokohouder en geldwisselaar op de Albert Cuyp. In de Kinkerstraat m de hoofdstad moest een juwelier ty- dens een overval een 'sehijn- executie' ondergaan. Bij een ge wapende overval op een Rotter damse juwelier maakten twee bendeleden een sporttas buit met ruim een ton aan juwelen. -Rènê Froger 'iheèft de Baja:BeachvClub aan ^dClS^IDc^npahstraatuitge1- kozenals opnamelöcatïe van rijn nieuwe single 'Wild Rhytlïm';?' DeAmsterdamse zanger kwam op.,dit idee van wege het tropische karakter van zijn nieuweplaat. De opna men vinden zondagavondrond tien uur plaats, onder supervi sie van Ray Christian. Er zijn 1500 fans welkom. Een deel van de club wordt vrijgehou den voor decor en apparatuur. Rotterdam De politie heeft gis termiddag in een hotel aan de Schiekade een dode man gevon den. Het gaat om een 31-jarige man uit Utrecht. Een 29-jarige man uit Huizen was zwaar ge wond. De politie veronderstelt dat beide mannen hebben gepro beerd zelfmoord te plegen. Rotterdam Een 51-jarige vrouw is gisteravond overleden aan de gevolgen van ernstige brandwon den. In de keuken van haar wo ning aan de Boerschaplaan in Crooswyk vatte haar kleding vlam. Buurtbewoners kwamen op het gegil at"en zetten de vrouw on der de douche. Zij overleed in het Zuiderziekenhuis. Rotterdam De Rotterdamse zangpedagoge Jo Bollekamp is, zo is gisteren bekend gemaakt, op maandag 8 april overleden. Zij werd 76 jaar. De zanglerares was een autoriteit op haar gebied. Zij heeft lesgegeven aan onder ande re EllyAmeling. Rotterdam CD-Tweede Kamer lid Hans Janmaat trekt zijn jasje uit. Nog gehuld in een hagelwit overhemd neemt hij plaats op zijn stoel, met voor hem de microfoon van Migranten Omroep Rotter dam (MOR). Nee, hij is nog nóóit in Marokko of Turkye geweest, klinkt het. „Veel te warm." voegt hij eraan toe, „en daar kan ik niet tegen. Op vakantie ga ik veel lie ver naar een bestemming in het noorden van Europa." Ondanks herhaalde pogingen van interviewer Brahim Bourzik - be kend onder de naam Benneton - bleef het hierbij. De leider der Centrumdemocraten kroop gis- terocb '.end in de studio van de rm- grantonomroep slechts uit zijn colbertje, zelden uit zyn schulp. Op', allend rustig, zonder de ge bruikelijke stemverheffingen en de gezwollen aderen in de nek, verwoordde hij de standpunten van zijn partij, inclusief de inmid dels stevig afgeroste stokpaard jes. Hij dronk koffie -Turkse koffie- en verhaalde over zijn verleden. Dat ie een Nederlander is, met gewone ouders en ooit ei genaar was van een meubelfa briekje. En dat hij en zijn party worden dwarsgezeten door ande re partyen in de Tweede Kamer, de PvdA voorop. Overigens zon der goede argumenten, beklaagde Janmaat zich. De CD'ers als de Catimero's van het Binnenhof. Niet dat Benneton zyn gespreks partner spaarde. Vinnige vragen* en opmerkingen werd=n op Jan maat afgevuurd, met steevast als antwoord dat ie bepaalde zaken nét had uitgelegd. „Ik ben toch geen papegaai," verzuchtte het kamerlid uit vrees in herhaling te vallen. Om nog maar eens zijn uit gekauwde visie op de multi-cultu- rele samenleving te ontvouwen en te betogen dat de Nederlandse belargen moeten worden verde digd. Wat hy zich by een en ander voorstelde, bleef echter onduide lijk. Slechts zelden stevende hij recht op zijn doel af. De Rotter damse PvdA-wethouder Simons werd tussen de bedrijven door een dictator genoemd. „Wat een walgelijke vent. Ik ken hem wel, hij heeft nog een tijdje in de Tweede Kamer rondgehangen.' Van een fusie tussen de CD en CP'86 zal het niet komen. Dat zou zendtijd kosten, vond hy, en de vrees bestaat dat de juridische problemen waarmee de CP wor stelt uiteindelijk op de CD zullen overslaan. Even snel als hij was gekomen, verdween Janmaat. Vriendelijk Lachend, nog even op de foto met een van de medewerkers van de omroep, een handje van Ben neton, en wegwezen. „Hij viel wel mee," concludeerde laatstge noemde. „Ik dacht dat hij meer vragen zou ontwijken. En om Si mons een dictator te noemen, dan moetje wel lef hebben. Ja, ik vind dat een belediging. Zeker als je ziet wat Simons allemaal doet om allochtonen aan werk te helpen." Het interview met Hans Jan maat wordt zondagmiddag om 17.00 uur uitgezonden in het pro gramma de Ontmoeting. De MOR is te vinden op de kabel op 88.7, in CapeUe aan den IJssel op 105.9

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4