11$ Milieupo titie jaagt op grote en kleine vervuilers Hlfa 'Open atelierdag goed voor de huur' ft genda m 'Vlaardingse binnenstad mist cultuur' Wethouder A.K00I: 'Informatie koudetoeslag als bijsluiter bij uitkering' |1 il Groen Hemaplein kost groen Open repetitie van drumfanfare Griekenland in De Erker Kleding- en speelgoedbeurs Samenvatting van musical Roparun-actie van Fortuna Thema-ochtend FNV Volendamse avond 'Als wij de daders pakken, kunnen ze rekenen op een fikse boete' ALL-ROUND SERVICE MONTEUR INNOVATIEF INHYDRAULIEK Rotterdams Dagblad Donderdag 11 april 1996 Het staat mij niet by, dat de kerngroep Schiedam van Milieudefensie de achterban heeft benaderd met de beleidsvraag of een onbebouwd Hemaplein een milieubelang dient Niet elke open plek voor ontmoe ting heeft een groene functie, zie de Mülierpier in Delfshaven: een evenemententerrein dat met een dikke laag saai asfalt is bedekt, zo dat de kermis er stevig op kan rusten. Maar ook als we van het Hemaplein een parkachtig gebiedj e maken, vraag ik me af of de Schiedammer" uit milieu-oogpunt blij moeten zijn. Het is in Schiedam net als overal in de Rijnmond vechten om de schaarse ruimte. Wat je aan baksteen en beton in de bebouwde kom niet kwijt kunt, zal vanzelf buiten de bebouwde kom willen komen. Een geforceerd openhouden van een stuk waardevolle binnenstad kan tot gevolg hebben dat er straks een aanslag wordt gepleegd op belangrijke bestaande groene ruimtes, in Midden-Delfland of aan de randen van het Hargapark en Vyfsluizen. Het niet bebouwen van het Hemaplein kost geld, want levert de ge meente minder aan erfpacht en onroerende-zaak-belasting op. Schiedam zit al niet dik in het geld, kijk maar hoe weinig scheutig het gemeentebestuur is met leuke dingen voor de mensen. Nu al wordt zwaar bezuinigd op groenonderhoud. De Plantage en het Volkspark worden steeds kaler. „Het Sterreboom," schamperen om wonenden veelzeggend over hun vrije uitzicht op wat voorheen een weelderig 'bos' was. „Met getreurd, mevrouw kreeg een bejaarde bewoonster van de Prins Bemftardlaan te horen, „over vijftig jaar hebt u hier weer een mooi park voor de deur." Een open Hemaplein betekent dat je voortaan tegen die male par keergarage van ABC aanhikt. Er zijn trouwens groene plekjes in de nabijheid, waarvan men van gekkigheid niet weet wat er mee te doen: de tuin van de Grote Kerk, de tuin van de Lindenhof. De histo rie van Schiedam rechtvaardigt een architectonisch interessante be bouwing tussen Kreupelstraat, Boterstraat, Stadserf en Lange Kerk straat. Toch meent de kerngroep van Milieudefensie voor een kostba re vlakte te moeten pleiten. Ik vind dat fröbelen met het miliö. Laat Milieudefensie liever streven naar optimaal herstel van de Plantage en voor een intensief groene aankleding van straten, lanen, kades en kale plekken, zorg voor mijn part dat er gekke koeien kunnen grazen op de gekke Koemarkt alias Koek- en Zopiemarkt alias Kauwmarkt En adviseer de gemeente om stadstuinen aan te leggen op de daken van de Nieuwe Passage en het ABC-warenhuis. Met dubbel grondge bruik dien jc ook het milieu. Op oudejaarsavond zoeken mensen instinctief het hoogst gelegen punt van de wijk, in de Gorzen brandt het nieuwjaarsvuur om die mystieke reden bij de Heilig Hartkerk. De Koemarkt is het hoogst ge legen deel van de binnenstad: daar is het echte centrum, to1 is het punt dat toeristen kan doen verleiden om uit te stappen of snel door te tuffen naar Vlaardingen of Delfshaven. Als tegenhanger van de Koemarkt is er ook een downtown Schiedam: dat behoort zich te con centreren rond de Grote Markt en het Zakkendragershuisje. Maar dat malle Hemaplein moet zo snel mogelijk vol, alles liever dan de kale bedoening die het nu is. Jammer, jammer dat die sekstent van Ben Kooy een 1 april-grap was. KOR KEGEL Wie een koperen blaasinstrument of slagwerkmstrument wil leren be spelen, kan vrijdagavond 12 april terecht bij de open repetitie van de drumfanfare van christelijke muziekvereniging Harpe Davids. De repetitie vindt plaats in verenigingsgebouw De Tamboerijn aan het Faassenplein/Nijhoffpleln 22 te Schiedam-Noord. Ook gevorderden kunnen de les bijwonen. Verder zijn er demonstraties van slagwerkers en koperblazers. Aanvang 19.20 uur. Wijkcentrum de Erker houdt zondag 21 april een landendag, waarbij Griekenland centraal staat. Er is een expositie ingericht en er worden dia's gedraaid. 4 Bovendien kunnen bezoekers smullen van Griekse gerechten en treedt de band Les Athenees op. De kosten van deze dag bedragen 20 gulden. Aanmeldingen moeten voor 15 april binnen zijn. Aanvang 14.30 uur. Klubhuis Zuid verzorgt donderdag 19 april van 10.30 tot 14.00 uur een beurs voor zomerkleding en speelgoed Mensen met oude kleding en speelgoed kunnen dat op dezelfde dag tussen 9.00 en 10.00 uur brengen. Zij mogen zelf de prijs van de aangeboden spullen bepalen. Van de ver koopprijs gaat twintig procent naar de kas van Klubhuis Zuid. Nadere informatie: 4267297. Vlaardingen Vanavond en dinsdag 16 april brengt het VlaardingsMusicalgezeischap een samenvatting van de musical 'De zee is ons land' in respectievelijk de verzorgingshuizen het Zonnehuis en Vaartland. Beide avonden be ginnen de optredens om 19.30 uur. Zondag 19 mei treedt het gezelschap om 14.30 uur in Brieënhuizen voor het voetlicht. De Fortuna Runners, het Roparun-team van atletiekvereniging For tuna, verzorgt zondag 20 april een vijf kilometer baanwedstrijd. Doel is geld bij elkaar te lopen voor de Daniël den Hoedkli niek en het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. De wedstrijd start om 13.00 uur. Geïnteresseerden kunnen zich vóór 15 aprü schriftelijk aanmelden bij G. van Walsum, Wielewaalstraat 83. Gelieve naam, leeftijd, geslacht en de te verwachten eindtijd te ver melden. De kosten bedragen f7.50. Wat kan de bond doen voor de uitkeringsgerechtig den? Dat is het onderwerp van de halfjaarlijkse the ma-ochtend van de Industriebond FNV op donder dag 18 april. Bondsbestuurder Hil Peperkamp, belast met het uitkeringswerk, praat hierover met de aanwezigen. De bijeenkomst begintom 10.00 uur in zaal Triangel aan de Fransestraat 12. Hoek van Holland Anny Schilder, Piet Veerman en George Baker ont breken zaterdag 13 april niet op de Volendamse avond in wijkgebouw De Hoekstee in Hoek van Hol land. De drie artiesten treden leder eerst apart op en zorgen later op de avond voor een grote finale. Tus sen de bedryven door kunnen bezoekers voor een broodje paling en haring terecht in de hal van het gebouw, waar een haringkar staat opgesteld. De Sti chting Culturele Commissie De Hoekstee heeft er ook voor gezorgd dat een promotieteam van de ar tiesten aanwezig is, net als de fanclub van Anny Schilder en George Baker. De Volendamse avond begint om 20.00 uur en de entree bedraagt ƒ45,-. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariëtte Olsthoorn, ian Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Menno Haddeman Schiedam Een flinke berg autobanden. Dat was het meest opvallende dat de mannen van het milieuteam van de Schiedamse politie tegenkwamen. Door een afvalverwer kingsbedrijf op een bedrijfsterrein in Schiedam gedumpt voor tweeënhalve piek per band. Opgetogen werden de 'milieu agenten echter van een aantal op straat gegooide tonnen che misch afval. Die bleken afkomstig van een XTC-laboratorium. In één moeite door pakten de agenten de vervuilers in de kraag en rolden zij het hele laboratorium op. Het milieuteam van de gemeente Schiedam is een samenwerkings verband tussen de politie en het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam (ONS). Opsporingsambtenaren Jos Preln en Mari Dingenouts van de ONS gaan regelmatig samen met Chris Hoogerwerf en Jan Si mons van de politie op stap in de gemeente. Niets of niemand ont snapt aan het oog van de vier speurders. Het team ncht zich niet alleen op te vroeg aangebo den vuilniszakken, zwerfvuil en op straat olie lekkende voertui gen. Het viertal houdt zich ook be zig met het opsporen van 'de grote vervuilers', zoals bedrijven die hun rotzooi illegaal op straat gooi en. Jan Simons coördineert het on derzoek en het opsporen van de grote vervuilers. Hy is regelmatig te vinden op één van de bedrij venterreinen in Schiedam. „Dat verhaal van de illegaal gedumpte autobanden is eigenlijk te gek om los te lopen," vertelt hij. „Een af valverwerkingsbedrijf, ergens in Nederland, heeft de banden eerst verzameld en daarvoor een knaak per band gevangen. In plaats van ze op de goede manier te verwer ken, zijn de banden op straat ge dumpt. Ze hebben daardoor en kele duizenden guldens winst ge maakt." De milieucriminelen zijn door het team van de politie opgespoord en met een fikse boete bekeurd. „Uit ons onderzoek bleken sommige autobanden afkomstig te zijn uit de Achterhoek," vertelt Simons. „Die lui hadden in heel Neder land banden opgehaald en ze ver volgens in Schiedam gedumpt. Met de reputatie van het bedrijf is het nu natuurlijk wel gedaan." De sociale controle op de bedrij venterreinen is vrij groot, waar door misstanden snel worden waargenomen. De politie rijdt re gelmatig rond, maar ook de bevei ligingsorganisaties en onderne mers zelf houden het gebied scherp m de gaten. „Natuurlijk is er in woonwijken veel meer con trole," vertelt agent Hoogerwerf, die belast is met de zorg voor woongebieden. „Wanneer bijvoor beeld iemand op straat aan z'n au to staat te sleutelen en er een rot zooitje van maakt, is de kans groot dat een buurtbewoner daar bij de politie melding van maakt Schone omgeving Toch krijgt de politie regelmatig meldingen van ondernemers die op een bedrijventerrein zijn ge vestigd. „Net als de bewoners van een woonwijk is iedere zakenman gebaat bij een schone omgeving. Als er iets niet pluis is, worden wy gebeld door de ondernemers of de beveiligingsorganisaties, die vooral 's nachts actief zijnlegt Simons uit. Eén van de drukste werkterrei nen voor de milieu-agenten is het gebied rondom de Groothandels markt in de Spaanse Polder. On dernemers laten daar vaak op straat hun verpakkingsmateriaal achter. Bergjes karton en houten kisten ontsieren regelmatig de omgeving. „Wanneer de handels lui het inpakmateriaal op de goe de manier bij een afvalverwer kingsbedrijf aanbieden kost ze dat geld. Het is dus veel goedko per om het op straat te gooien. „Dat denken ze dan," zegt Si mons. „Maar als wij de daders pakken, kunnen ze rekenen op een fikse boete. Ze zijn uiteinde lijk goedkoper uit wanneer ze hun afval op de juiste manier aanbie den." Ook voor overtredende burgers is de tijd van waarschuwen voorbij. De politie gaat hard optreden te gen de mensen die zich niet hou den aan de afvalregels. Vuilnis zakken te vroeg buiten zetten, rot zooi op straat gooien en chemisch afval bij het huisvuil zetten, levert binnenkort een boete op van mi nimaal 90 gulden. „Uit onderzoeken is gebleken dat inwoners van Schiedam zich zeer ongemakkelijk voelen wanneer het in hun stad een rotzooi is," vertelt Simons. „Wij doen er als politie alles aan om het de burger naar zijn zin te maken. Wanneer dat inhoudt dat we boetes en be keuringen moeten uitdelen, doen we dat." Door Mariette Olsthoorn Vlaardingen Hij had nog ergens een houten schildpad liggen. Zo'n primitief ding uit Kongo ofzo. Die heeft Vlaardings kunstenaar Aad Paardekam aan Arti Kraaijeveid meegegeven. Om er iets van te maken voor de open atelierdag op de veertiende aan de Curagaolaan in Vlaardingen. De Amsterdamse kunstenaar Kraaijeveid werkt min of meer op dezelfde manier als Paardekam. Beiden gebruiken afval voor hun kunstwerken. Gevonden spullen, die de Vlaardinger tot nieuw ver werkt, maar bij Kraaijeveid juist duidelijk herkenbaar blijven. Aanstaande zondag is Kraaije veid, voormalig gitarist van onder meer de Bintangs en de Gigant- jes, te gast in de ateliers van Auke Bergsma en Aad Paardekam. Als kunstenaar moet je zelf de mogelijkheden creëren om naar buiten te treden, vinden de twee. Er is toch al zo weinig waar je je werk kunt laten zien. „Voor de fo togaleries in Rotterdam die zijn opgeheven hebben we eigenlijk alleen het foto-instituut terugge kregen. En dat is zo log als wat," meent Bergsma. „Als ik daar al zou mogen exposeren, dan is het maar één keer per jaar. Daarom moeten we zelf iets verzinnen om ons werk te laten zien en te kun nen verkopen." Trouwens, vindt de fotograaf, de gemeente heeft niet voor niets een tijd geleden tien ateliers aan de Curagaolaan neergezet. Het is een unieke ruimte om zelf iets in te ondernemen en zo het complex meer bekendheid te geven. Als self-supporting kunstenaar moet ie wei. Na zo'n open dag kan hij weer een paar maanden huur be talen. Het is de bedoeling naast de jaarlijkse open atelierdag in sep tember regelmatig werk te tonen aan het publiek. Als kunstenaar moet je toch minstens drie keer per jaar je spullen kunnen tonen, meent Paardekam. Vorig jaar zijn ze daarmee begonnen. De laatste keer, met kerst, exposeerden ze nog met z'n tienen. Het idee was toen om een kunstenaarsvereni ging op te richten. Dat is er echter nooit van gekomen. By gebrek aan fulltime kunstenaars, volgens Bergsma. En door de individuali teit van kunstmakers. Die laten zich niet verenigen. Op 14 april doen Bergsma en Paardekam het weer met z'n tweeën. Daarom hebben ze deze keer een gast-exposant uitgeno digd. Anders krijg je steeds het zelfde." De twee Vlaardirtgse kunstenaars Paardekam (links) en Bergsma gooien aan staande zon dag hun ate- lierdeuren open voorhet publiek. Te zien isookhet werk van hun Amsterdam se collega Arti Kraaijeveid. Foto Roel Dijkstra Om de steeds terugkerende sta pels losse iiitnodigingen te ver mijden, heeft Bergsma samen met Stripzaak DoZo en de nog te openen Let it be Record Store een blaadje in elkaar gezet. Under Cover moet mensen voor taan op de hoogte houden van bij zondere muziek, fotokunst en strips en zal onregelmatig ver schijnen. In het voorjaarsnum mer onder meer: nieuws over de verbouwing van DoZo en de open atelierdag, nieuwe en te verwach ten strips, Auke Bergsma over de Digitale Stad Vlaardingen en in formatie over Let it be Record Store, een speciaalzaak voor de in- en verkoop van tweedehands singles, lp's en cd's, die op 11 mei geopend wordt. Vlaardingen Het is voor Vlaar dingen van groot belang dat er in het centrum een museum komt. De stad mist nu een stukje cul tuur, zo meent Jan Anderson van het gelijknamige streekmuseum aan de Kethelvveg. Hij reageert op het door wethou der K van der Windt aangekon digde onderzoek naar het onder brengen van de collecties van dne musea in één pand, het liefst aan de Markt. Het gaat om het Streek museum Jan Anderson, het Ar- cheologisch-Historisch Museum Hoogstad en Muziek-informatie- en documentatiecentrum Ton Stolk. In tegenstelling tot Ton Stolk, die het initiatief van de gemeente geen haalbare kaart acht, juicht Anderson het idee toe. „Een mu- seumbezoek moet deel uitmaken van het winkelen. We hebben ge noeg warenhuizen in het cen trum, maar dat is op den duur niet voldoende meer om mensen naar de binnenstad te trekken," aldus Anderson. Ky voelt zich als bestuurslid van de VW verantwoordelijk voor 'het levend houden van de stad'. ,Een museum moet net als een winkel laagdrempelig en behap baar zijn. Bezoekers moeten niet meer dan een uurtje nodig heb ben om de collecties te bezichti gen, Naast de bestaande collectie zou er om de drie maanden een nieuwe tentoonstelling kunnen worden ingericht," bepleit Ander son. Hij heeft ook al een pand op het oog. „Het stadhuis zou prima zijn. Daar zijn veel bruikbare ten toonstellingsruimten. Een mu seum heeft in elk geval een mo dem gebouw nodig met uitstra ling. Een oud pand met twintig kleine kamertjes is gewoon niet geschikt." Het museum van Anderson, dat alleen op zaterdagmiddag en een aantal zon- en feestdagen is ge opend, trekt jaarlijks zo'n 3500 mensen. Het bezoekersaantal zal volgens de Vlaardinger flink oplo pen als meer musea onder één dak worden gebracht. De ope ningstijden worden ruimer als de deelnemende instellingen onder ling voor voldoende bezetting zorgen. Als de fusie doorgaat, verhuist de huidige collectie van het streek museum naar de nieuwe stek. Dit geldt ook voor het oude huisje, het schooltje, de boenhoek en het snoepwinkeltje aan de Kethel- weg. Anderson zou namelijk niet willen concurreren met het nieu we museum. „Ik heb in totaal 150 verzamelin gen die myn lust en mun leven zijn. Aan allerlei instanties, mu sea en bedrijven leen ik spullen uit. Daar ga ik gewoon mee door." Ton Stolk zegt 'hogelijk verbaasd' te zyn dat de gemeente plannen heeft met zijn muziekinstrumen tenverzameling. „De gemeente heeft mij nog niet op de hoogte ge steld. Bovendien ben ik geen stichting en is mijn verzameling privé-bezit. Na mijn overlijden wil ik eventueel wel wat Vïaardingse spulletjes aan de.gemeente nala ten" Donderdag 11 april VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Rob de Nijs, 20.15u. MAASSLUIS Schuurkerk. Peter de Vries en Joris Lutz (concert), 20.00u. ROTTERDAM Wereldmuziekcentrum Matrix. Noite Brasileiro, 20.00u. me Uttle Cave.OpenMuziekpodium,20.00u. Luxor Theater. Lange Leve de Ope ra, 20.15U. Rotterdamse Schouw burg. Gr.z. UboRex, 20.15u. Kl.z. De Wijze van zaal 7, 20.30u. De Doe len. Gr.z. Rotterdams Philharmo- msch Orkest, 20.15u. Kl.z. janacek/ Martinu cyclus, 20.15u, Zaal De Unie. Verre Verwanten, 20.30u. Nighttown. The Mike Flower Pop, 21.00u. Nighttown. Basement, Jazz in de Basement, 21.00u. Central Park. Kom uit de oefenruimte, 22-OOu. De Vlerk. Vers uit de Maas, 22.00u. RO Theater. Vaderlanders, een cursus voor ingezetenen, 20.00u. Threeof a kind, 20.15u. Po pular. Open Podium Rotterdam. 20.QOu. Parkzicht. Opname Talks how'Decider', 20.30u. Vrijdag 12 april SCHIEDAM Filmhuis. Ed Wood, 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Aanstormende komieken, 2Q.15u. Harmonie. De Fakkel met '4xverkocht', 20.30u. ROTTERDAM Grote-of StLaurenskerk. Middag pauze-orgelconcert, 12.45u. Musi- ca. The Deep Rrver Quartet Trio, 14.00u. De Doelen. Gr.z. Rotter dams Philharmonisch Orkest, 14.30u. De Scheg. Kindertheater De Toverdoos, 16-OOu. Muséum Booijmans Van Beuningen. Lezing^ demonstratie over papierconserva- tie, ll.OOu. Chaka. CampusTalkra- dio, 15.30u. Nighttown. Kunstben de, lS.OOu. Vlaardingen De informatie voorziening van de gemeente Vlaardingen over' de koudetoe slag voor minima komt niet in gevaar. Wethouder A. Kool (so ciale zaken) benadrukt, dat hij al van begin af aan had besloten Eneeo niet te betrekken by het informeren van de minima. De gemeente heeft Eneco wel bena derd om de hoogte van de kou detoeslag te kunnen bepalen. In Rotterdam is hierover enige verwarring ontstaan. Daar wilde wethouder Simons het energie bedrijf opzadelen met het infor meren van de mensen die recht hebben op een korting op de stookkosten. Kool denkt eerder aan een bijsluiter by de uitke ring van de minima, waarop ze op de mogelijkheden worden ge wezen. Zo kunnen uitkeringsge rechtigden bijvoorbeeld een te gemoetkoming in de kosten krijgen via de bijzondere by- stand. De minima kunnen pas achteraf proberen in aanmer king te komen voor de koude toeslag. De vraag is echter of de gemeen te wel in staat is om de uitke ringsgerechtigden te bereiken. Zo weten veel minima niet dat ze vaak kwijtschelding kunnen krijgen voor hun onroerende- zaak-belasting, afvalstoffenhef fing en hondenbelasting. Vol gens het Instituut Burgerraads- Eeden (IB) fcrygen slechts twee honderd huishoudens kwijt schelding, terwijl een veelvoud in aanmerkingkomt. A Cool van IB erkent dat de ge meente wel genoeg doet aan het verstrekken van informatie, maar dat dat vaak toch niet over komt. Voorbeelden van de infor matiekanalen van de gemeente zijn de gemeentepagina in loka le bladen, een nieuwsbrief aan bijstandsdiënten en een 'best attractieve, glimmende folder'. Cool: „Ik durf niet te zeggen dat de gemeente niet goed voor haar burgers zorgt, maar het is vooral geschreven informatie. In dit geval is de doelgroep niet ge wend veelte lezen" De gemeente erkent het pro bleem en heeft zelfs vorige maand hier een bijeenkomst aan gewijd. Het is vooral moei lijk de specifieke doelgroepen te bereiken. Wethouder Kool: „Er is nog een aantal witte vlekken. We zyn bezig die in kaart te brengen." De Hyva-Groep is internationaal een toonaangevende fabrikant en leverancier van hydraulische telescoopcilinders, kipperinstallaties en talloze componenten voor de vrachtautoindustrie. De totale groep heeft circa 300 medewerkers in eigen vestigingen in Nederland, de belangrijkste Europese landen, Brazilië en Maleisië. Sinds 1 januari is in Barendrecht een nieuw servicepunt geopend door Hyva Nederland. In verband met uitbreiding van het team zijn wij op zoek naar een: Iemand die weet hoe belangrijk snelle en goede service voor onze klanten is en daar vanuit zijn vakmanschap goed inhoud aan kan geven. De functie Het onderhouden en service verlenen aan hydraulische kipperinstallaties, autolaadkranen en alle voorkomende hydraulische installaties. De eisen LTS/MTS niveau (verkregen door opleiding of ervaring) - aantoonbare ervaring in bankwerken/lassen - kennis van hydrauliek - zelfstandig kunnen werken Interessant? Bel dan tijdens kantooruren met Caroline Egbers, (personeelsmanager), telefoonnummer 0172-483555. Of schrijf een brief aan: Hyva Holding B.V. t.a.v. Mw. C.L.M. Egbers Postbus 347 2400 AH Aiphen aan den Rijn ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: The Usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Antonia' (16) dag. 1.15-4-6,45- 9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Drop Zone' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Money Tram' dag. 1.15-4-6.45-9,30. Cinerama 2: 'Jumanji' (al) dag. 4-6.45-9.30. do- .vr.ma.di. ook 1.15. Cinerama 3: 'Braveheart' (16) dag. 1.15-4.30- 8.15. Cinerama 4: 'Leaving Las Vegas' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama5: 'De Jurk'(al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Corso: 'Broken Arrow' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater The LrangSea" (al) dag. 2- 4. 'Afnca: The Serengetr' (af) dag. beh. ma. 3. mxo, ook 1. Toy Story' (al) dag. 5.15-7.15. 'Casino' (16) dag, 9. Venster 1: 'Bye Bye' (16) dag. beh. ma. 10. 'Smoke* (af) dag. 7.30.Sneak Preview" ma. 10. Ven ster 2: 'L'Annee Demiere a Manen- bcd' (16) dag. 7.30.do.vr.zo.wo. ook 2.3Ö. 'Tirezsur fe Pianiste' (16) do- .vr. 9.30. 'Baisers Vofees' (16) zs. 9.30. 'Les Deux Angfaises et Ie Conti nent' (16) zo. 9.30. 'L'Homimqu.' Airmail fes Femmes' (16) dt. 9.30. 'La Chambre Verte' (16) wo. 9.30. Venster 3: 'Chtlderenof Nature' (16) dag. 7.30, do.vr.zo.wo, ook 2.30. 'Ulysses'gaze' (16) dag. 9. Venster 4: 'Angel baby' (16) dag. 7.30. do- .vr.zo.wo. ook 2.30. 'Blue in the Fa- ce' (al) dag. 10. do- .vr.zo.wo. ook 2.30. Lu- mière 1: 'Heat' (16) dag.4.30-8.30. do- .vr.ma.di. ook 1. Lumiè- re2: 'Ace Ventura'When nature calls (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. lü- mière 3: 'Sudden death' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.dLaokl.15-4. Lumière 4: 'Clueless' (ai) dag. 1.15-4-6.45'. Pathé: 'Murder in _the First' (16) dag. 9.30. Pa thé 1: Toy Story' (al) dag. 6.05-8.10-10.15. do.vr.ma.di. ook 11,50- I.55-4. Pathé 2: 'Casi no' (16) dag. 12.15- 4.15-8 15. Pathé 3: 'Dead Man Walking'(16) dag. 11.05-1.45-4.25- 7.05.9.45. Pathé 4: 'Get Shorty' (af) dag. II,35-2-4,25-6.50- 9.15. Pathé 5: 'Braken Arrow' (16) dag. 11.00- 1.35-4.10-6,45-9,20, di. alleen 6.45-9.20. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 3.20-6.10-21, do- .vr.ma.di. ook 12.30. Pathé 7: 'Mr. Holland's Opus' (al) dag. 12.30- 4.30-8.30. Rex: 'Cap tain Lust' (18) dag. 12.00 doort.voorst

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5