Dwangbevel dwingt Neproma tot betere bodemsanering Scouts slaan tentenkamp op a Brandweerkazerne naar Marathonweg Turkse kinderen te gast in Schiedam Provincie dreigt met stop subsidie aan artotheken W Iff Bewonersvereniging boekt succes met actie tegen aannemer Paulussen f*r» Bijbel van HaverSchraidt komt terug naar Schiedam Rotterdams Dagblad £9%. rt* Zaterdag 13 april 1996 Door Ca rel van der Velden Schiedam Met het uitvaar digen van een dwangbevel heeft de DCMR Milieudienst Rijnmond de eigenaar van het zogenoemde Neproma- terrein gedwongen de bo demsanering van het braak liggende veld tussen de Nieuwe Haven en de Waran de in tweede instantie alsnog volgens de gemaakte afspra ken uit te voeren. Het besluit is een succes voor de bewonersverenging Schiedam- Zutd (BVSZ). De werkgroep mi lieu van de BVSZ ageerde de afge lopen maanden voortdurend te gen de m haar ogen dubieuze praktijken van de door Neproma ingehuurde uitvoerder Paulus sen Op het bewuste terrein was vroeger een wasserij gevestigd. Hel Terrein was zwaar verontrei nigd met stoffen als dichloore- tlieen en vinylchlonde, zware me talen en zogenoemde PAK's. Ne proma verkoopt het terrein om de bouw van appartementen moge lijk te maken. Als eigenaar is het Arnhemse bedrijf verplicht het terrein schoon op te leveren. De werkgroep milieu van de BVSZ had van meet af aan ernsti ge bedenkingen tegen het bedrijf Paulussen, een outsider in de we reld van de bodemsanering Vol gens het met de overheid vastge stelde saneringsplan diende de vervuilde bodem tot een diepte van vijf meter te worden afgegra ven. Onder meer een damvvand en een drainagesysteem zouden moeten voorkomen dat de reste rende vervuiling in de toekomst kan doordringen in de omgeving. Neproma meldde in maart dat de sanering was afgerond. De DCMR en de bewonersvereniging kwa men tot een andere conclusie. In het dwangbevel stelt de milieu dienst Rijnmond onder meer dat Paulussen heeft verzuimd de on der een trottoir aanwezige vervui lingen te saneren. Verder was het op het terrein aan gelegde drainagestelsel niet m werking gesteld. Hierdoor ont stond het risico dat de vers aange brachte grond zou worden besmet met de vervuiling m de diepere grondlagen. Over het zand dat is gebruikt om het terrein op te ho gen, heeft de DCMR ook opmer kingen gemaakt. Qua zuiverheid voldoet de grond niet aan de ge stelde normen. Certificaten De bewonersvereniging kreeg het begin december flink aan de stok met medewerkers van Paulussen. Nog voordat een begin was ge maakt met de ontgraving, stortte het bedrijf op een vroege zater dagochtend grond op het terrein. De ingeschakelde politie consta teerde tal van overtredingen en maakte proccs-vcrbaal op. De noodzakelijke certificaten van de aangevoerde grond bleken niet beschikbaar. Verder werd duide lijk dat een geslagen damwand niet was afgesloten, waardoor de vervulling zich kon verspreiden. De afgesproken systematiek van de sanering werd ook door Paulussen genegeerd. Tevens ontbrak een zuiveringsinstallatie, waardoor de kwaliteit van het op het riool geloosde water niet aan de normen voldeed. Voorlichter De voorlichter van de DCMR meent dat de bestuurlijke actie te gen Neproma na het uitvaardigen van het dwangbevel vruchten be gint af te werpen. „We hebben hoop op een goede beëindiging van de sanering. De drainage is inmiddels in werking gesteld. Ze zijn begonnen met de sanering onder het trottoir, al moet ik be kennen dat het werk op een slor dige manierwordt uitgevoerd. Als deze fase gereed is, wordt een plan van aanpak opgesteld om de grondwatersanering te regelen. Dat moet leiden tot een definitief goede kwaliteit van het grondwa ter." Frustraties De bewonersvereniging meent dat de DCMR een deel van de pro blemen met Paulussen over zich zelf heeft afgeroepen. Door zaken vooraf beter te sturen, had de DCMR volgens de werkgroep mi lieu veel ellende kunnen voorko- De voorlichter van de DCMR Mi lieudienst Rijnmond kan zich de frustraties van de omwonenden voorstellen. „De overlast is na tuurlijk heel vervelend voor de buurt. Hier is sprake van een ex treem geval en ik kan me voor stellen dat mensen dachten dat wij niks deden toen er niet snel verbeteringen optraden. In de praktijk hebben we echter voort durend achter Paulussen aange zeten. Het probleem is dat hier sprake is van een particuliere sa nering. In de praktik kun je daar als overheid moeilijk op elk mo ment druk op uitoefenen." Als gevolg van de sanering heb ben omwonenden last van scheur vorming en verzakking van hun woningen. De schade pogen ze op dit moment te verhalen op Nepro ma en Paulussen. Schiedam De persoonlijke zak bijbel van Francois Haver- Schmidt (Piet Paaitjens) keert na ruim honderd jaar terug in Schiedam. Het woord Gods in drukvorm werd door de beroemde dichter en predikant in 1867 ge kocht op de wereldtentoonstelling in Parijs. De bijbel van de depres sieve dominee komt uit de nala tenschap van zijn verleden jaar overleden kleindochter. Francois HaverSchmidt (1835- 1894) genoot onder het pseudo niem Piet Paaitjens grote bekend heid als schrijver, dichter en voor drachtskunstenaar. Z(jn bekende dichtbundel 'Snikken en Grim lachjes' werd in 1867 voor het eerst in Schiedam gepubliceerd. HaverSchmidt was als modem predikant een centrale figuur in de Schiedamse samenleving van de 19e eeuw. Hij was de leidsman van de vrijzinnigen en zette zich in voor vernieuwingen en verbe teringen op sociaal en maatschap pelijk gebied. ïn 1874 richtte hij de Schiedamse afdeling van de Nederlandse Protestantenbond op. Twee jaar geleden werd in Schiedam uitgebreid stilgestaan bij zjjn honderdste sterfdag, on der meer door middel van een groots opgezet toneelstuk in de open lucht. De terugkeer van zijn bijbel brengt HaverSchmidt op nieuw onder de aandacht van de Schiedammers. Het boekwerk uit de nalatenschap van mevrouw M. Neurdenburg-HaverSchmidl krijgt een permanente plaats in de kerk van de Protestantenbond aan de Westvest 90. Tijdens een algemene ledenver gadering wordt de bijbel op 15 april overhandigd aan A. A. Jor daans, voorzitter van het kerkge nootschap. HaverSchmidt-publi- cist R. van Siooten houdt bij die gelegenheid een inleiding over het belang van het jaar 1867 en de Wereldtentoonstelling in het werk en leven van HaverSchmidt. Rondom Ijsbaan de Lickebaert, onder aan de Vlaardingerdijk in Maassluis, is het dit weekeinde een drukte van be lang. Zo'n 250 scouts uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hebben daar hun tenten opgeslagen ter gelegenheid van de jaarlijkse scoutingwedstrijden van het district. In kleine groepjes proberen de padvin ders tijdens verschillende activiteiten een plaats te veroveren voor de Landelij ke Scouting Wedstrijden, die tijdens de Pinksterdagen in Baam plaats vinden. Gisteravond moesten de scouts zich tij dens het avondspel van hun beste kant laten zien, tijdens het pionieren, kaart lezen, EHBO'en en andere technieken. Ook traden ze voor het voetlicht met een playback-act. Te zien waren onder meer een nep-Tina Turner, een Sting look-a-like en een Take That-kopie. Muziek is het gehele week einde een belangrijk thema. Het kamp is verdeeld in acht subkampen, die elk een eigen muzieksoort vertegenwoordigen: van house tot klassiek en alles wat daar tussenzit. Vandaag staat er een fietstocht met op drachten op het programma, waarna om vijf uur bekend wordt gemaakt welke ploegen doorgaan naar de landelijke SCOUting Wedstrijden. Foto Roet Dijkstra VlaardingenDe gemeente Vlaar dingen wil aan de Marathonweg in Vlaardingen een nieuwe brand weerkazerne bouwen. Wanneer de bouw begint is nog niet be kend. Eerst moet het bestem mingsplan worden gewijzigd, waardoor het mogelijk wordt ccn nieuwe post voor de brandweer lieden te bouwen. De oude kazerne aan de Hoflaan is wat aan de kleine kant maar voldoet nog wel, aldus interim- commandant Terlouw van de Vlaardingse brandweer. Een zwaarwegender argument voor de gemeente om de kazerne te ver plaatsen vormen de woningbouw plannen aan het Buizengat Het is de bedoeling dat er ook huizen worden gebouwd op het terrein waar de brandweer nu is gehuis vest. Het besluit om het bestemmings plan 'Westwyk 2005' vast te stel len is deze week genomen. Hier door wordt de bouw van een brandweerkazerne op de parkeer plaats tussen het tankstation Mo bil en de sportvelden van voetbal vereniging Fortuna mogelijk ge maakt. Volgens burgemeester Stam kan het best zijn dat de ka zerne pas over een jaar of vijf wordt gebouwd. Het hangt er vol gens hem van af hoe de woning bouwplannen aan het Buizengat zich ontwikkelen. De parkeerplaats aan de noordzij de van de Marathonweg is vol gens Terlouw een goede plek voor een nieuwe kazerne. De uitvalsba sis ligt dicht bij de oprit van de rijksweg, zodat. Holy snel te berei ken is. Ook het centrum, de West- wijk en het industriegebied zijn in de toekomst goed aan te rijden. „Natuurlijk zal ei een verande ring in de zogenoemde aanrijtij- den optreden," vertelt Terlouw. „Uit berekeningen is echter ge bleken dat vanaf de nieuwe kazer ne elke plek in Vlaardingen bin nen de vastgestelde tijdslimiet* ligt." Zwembad De meest geschikte plaats om de kazerne te bouwen vond de brandweer het terrein de Kulk, bij de Vlaardingse Vaart. „Die piek is zo gezegd het Utrecht van Vlaar dingen, zeer centraal gelegen. Maar ja, daar wordt nu een zwem bad gebouwd," zegt Terlouw. Aan het Cincinnati-gebouw langs de Vlaardingerdijk, op de grens van Schiedam en Vlaardingen, is ook even gedacht als nieuwe ka zerne. Het duurt echter te lang om vanaf deze plek de industriege bieden in Vlaardingen te berei ken. Mede daarom heeft de ge meente gekozen voor het parkeer terrein aan dc Marathonweg. Zowel de brandweer als de ge meente verwachten niet dat om wonenden bezwaar zullen maken tegen de komst van een kazerne. „Vanuit de kazerne is het moge lijk om alle verkeerslichten op de Marathon- en de Westlandseweg op rood te zetten," vertelt Stam. „Zo kan de brandweer zonder si rene te gebruiken uitrukken, waardoor omwonenden er weinig last van hebben." Het is de bedoeling dat de kazer ne in de vorm van een halve maan wordt gebouwd. Stam: „De bewo ners van de woningen die achter de nieuwe kazerne worden ge bouwd, merken door deze vorm niets van wat er zich op de bin nenplaats afspeelt." Voor de huidige bewoners van de huizen in de omgeving van de parkeerplaats houdt de gemeente donderdag 25 april een informa tiebijeenkomst in het Ibis-hotel in Vlaardingen. „Over ondermeer de bouw en wat de nieuwe kazere gaat kosten kunnen we nog niets zeggen," vertelt Stam. „We weten zelf ook nog niet hoe en wat. Het gaat alleen om een verandering in het bestemmingsplan." Zo zou de brandweerka zerneeruit kunnen gaan zien. Artists impression TKA .>s>- Schiedam/Maassluis De provin cie dreigt met stopzetting van de subsidie aan de kunstuitleen-cen tra in Schiedam en Maassluis. Dat blijkt uit een toekomstplan van het provinciebestuur voor de pe riode 1997-2000. Reden voor het dreigement is de tanende belang stelling voor het lenen van kunst in Zuid-Holland. Het abonnee-bestand blijkt sinds 1993 te zijn gedaald met gemid deld zeventien procent. Het aan tal uitgeleende kunstwerken liep in deze periode terug met twaalf procent. Gedeputeerde Staten willen de artotheken nu dwingen tot een marktgerichtere aanpak en de subsidie aan de kleinste uit leencentra eventueel stoppen. Vanuit het Provinciehuis wordt jaarlijks ruim een miljoen gulden aan subsidie verdeeld over vijf tien artotheken. Daartoe behoren onder meer Vlaardingen (590 abonnees), Hellevoetsluïs (595), Maassluis (362), Dordrecht (680) en Papendrecht (372). Ook Schiedam wordt door de pro vincie gesteund. Het aantal vaste klanten bedraagt hier slechts 239. Dit betekent dat de provincie jaar lijks per abonnee 1089 gulden aan .overheidsgeld bijlegt. Naar aan leiding daarvan vindt WD-gede- puteerde H. van der Goot het tijd worden voor de vraag of de pro vincie met haar subsidiebeleid nog wel op de goede weg is. Te meer daar uit recent onderzoek is gebleken dat de meeste abonnees een bovenmodaal inkomen heb ben. Tegen de verwachting in hebben de artotheken niet bijge dragen tot een betere spreiding van beeldende kunst onder de Zuid-Hollandse bevolking, con cludeert het provinciebestuur. Het aantal kunstuitlenen is in feite te groot, en ze werken te wei nig marktgericht, aldus twee an dere harde conclusies. Bovendien blijkt uit onderzoek dat de arto theken nauwelijks voor geld in het laadje zorgen bij de beeldende kunstenaars zelf. Van der Goot stelt nu voor om de drie kleinste uitleencentra van Zuid-Holland -Maassluis, Schiedam en Papendrecht- de wacht aan te zeggen. Zij krijgen nog een paar jaar de tijd om het aantal abonnees op te krikken. Lukt dat niet, dan wordt hun fi nanciering stopgezet. Ook andere uitlenen komen in de gevarenzo ne indien de belangstelling blijft dalen, waarschuwt Van der Goot. In totaal wil hij de provinciale subsidiestroom naar de vijftien uitleencentra vanaf volgend jaar terugschroeven van een miljoen gulden naar ruim 880.000 gulden. Daarbij wil hij, ter bevordering van een klantgerichter werken, ook meer geld toekennen aan ar totheken die zich extra inspannen om hun produkten aan de man te brengen. Het nieuwe beleidsplan gaat de komende maanden de inspraak in. Provinciale Staten nemen in het najaar een beslissing. Door Kees Verwey Schiedam „We wilden ze nog schaatsen leren, maar de ijsbaan is op 1 april dicht gegaan. Daarom houden we het bij fietslessen voor de Turkse kinderen." Dit zegt Eric Dijkhuizen van de Stichting Medelanders, coördinator van het bezoek van zestig, kinderen uit het Turkse Kara man. Zij zijn van 17 tot 23 april in Schiedam. De jonge Turken komen op uitno diging van de Schiedamse kinder gemeenteraad. Het bezoek is een tegenbezoek. Vorig jaar april is de kindergemeenteraad naar Kara- man geweest. De Turkse kinde ren die nu naar Nederland ko men, waren toen nauw betrokken bij het programma. De voorbereidingen van de ont vangst zijn nogal chaotisch verlo pen. Op het laatste moment werd het de Schiedamse gastheren dui delijk dat er niet dertig, maar zes tig kinderen uit Turkije zouden komen. Bovendien bestaat de groep niet zoals afgesproken uit 12 tot en met 14-jarigen, maar uit 9 tot en met 18-jarigen. Dat bete kende dat in allerijl nieuwe gast gezinnen moesten worden gere geld. Bovendien dienden er apar te excursieprogramma's te ko men, omdat het leeftijdsverschil wei erg groot is. De scholengemeenschappen Schravenlant en Aquamarijn zijn betrokken bij het project. Op Schravelant krijgen de Turkse kinderen onder meer tekenles sen. Maar volgens rector R. van der Meijden is het niet echt de be doeling dat ze les krijgen. Ze mo gen wel laten zien met welke uit gangspunten in Turkije tekenles wordt gegeven. In koppels van twee zijn ze verder aanwezig bij enkele Nederlandse lessen. De Turkse kinderen krijgen een vol programma voorgeschoteld. Als de fietslessen goed verlopen, volgt een tocht naar een kaasboer derij. Ook gaan de kinderen een keer karten. Verder krijgen ze al les te zien wat Schiedam op toeris tisch gebied te bieden heeft, zoals de molens, de Grote Kerk en de havens. Een gepland dagje Rotterdam gaat niet door. In plaats daarvan wordt een uitstapje gemaakt naar het vernieuwde Madurodam. „Dan zién ze heel Nederland in één keer met Rotterdam erbij," al dus Di|khuizen. In Madurodam staan nieuwe schaalmodellen van Rotterdamse gebouwen, zoals de wolkenkrabbers van Nationale Nederlanden en Unilever, maar ook het Imax-theater, Hotel New York, dc kubus-woningen, station Blaak en zelfs de Centrale Biblio theek. Zwemdiscofeesf Tussen alle verplichtingen door is er genoeg tijd om te feesten. Op donderdagavond vindt er een zwemdiscofeest plaats in zwem bad Groenoord, gevolgd door een kinderpartijtje in buurthuis De Erker op vrijdag. Het afscheids feest vindt plaats in wijkcentrum De Blauwe Brug. Sliepen de Nederlandse kinderen in Karaman in een hotel voor bui tenlandse gasten, in Nederland worden de Turkse kinderen on dergebracht in gastgezinnen. De organisatie vindt deze aanpak leuker voor de kinderen dan een gezamenlijk verblijf in een hotel. Zo komen ze volgens Dijkhuizen beter in aanraking met de Neder landse cultuur. Ook van hogerhand is er belang stelling voor het bezoek. Op vrij dag worden de kinderen door bur gemeester Scheeres ontvangen. Hij is aanwezig bij de opening van de tentoonstelling 'Vreemd is an ders heel gewoon' in het Stedelijk Gymnasium. Waarschijnlijk is daarbij ook de Turkse ambassa deur aanwezig. De gemeente kan de diplomaat dan gelijk vertellen of Karaman partnerstad van Schiedam wordt. Dat wordt vol gende week besloten. 34c> O Zaterdag 13 april SCHIEDAM Podium. Stage Delight, 22.00u. Harmonie. De Fakkel met '4x ver kocht', 20.30u. Filmhuis. Ed Wood, 20.30u. Teerstoof. 'A la minute', Crèmefraiche,2ö.30u.DC De4Mo- lens.Dansavond, 19.30u.Kluphuis Oost. Rommelmarkt, 11.Oöu. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 'Peter Pan', door Opus One (dansvoorstelling in musicalvorm), 19.30u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Cabaretier Jaap Mulder, 2Q.30u. HOEK VAN HOLLAND Wijkgebouw De Hoekstee. Volen- damse avond, 20.00u. ROTTERDAM Grote-ofSt.Laurenskerk. L'Heu- re Mystique, 20.15u. Luxor Thea ter. Lang Leve de Opera, 20.15u. Theater Zuidplein. Mooi Katen- drecht, 20.15u. De Evenaar. Le- bombo, 20.15u. Bibliotheekthea ter. Het verdwenen Schaakstuk, 20.3ÖU. The Little Cave. De Grote Prijs van The Little Cave (halve fi nale), 21.00u. Baroeg. Riot Grrrll, 21.00u. Popular. Jazz in Popular, 21.00U. L'Esprit. Barbarian Blues band, 22.00u. De Buurman. Jani- sessios, 22.Ü0u. Central Park. 't Speelhonk, 22.00u. Rotown. Tav Falco &ThePantherbums, 22.00u, Sensi Café, Anarcrust, 22.00u. We reldmuziekcentrum Matrix. Quimbara, 22.0ÖU. RO Theater. Three of a kind, 20.15u. De Goc-te. Spïegelval, 20.15u. Oud-Charlois. RO Theater, Vaderlanders, een cursus voor ingezetenen, 2D. 15u, 't Kapelletje. Compact C.V. i.s.m. Dancing Colours Gouda, 20.30u.Theater Zuidplein. Tim van der Sluijs, 20.30u. Rotterdam se Schouwburg. Gr.z. Caligula, 20,15u. KLz. Vavoom, 20.3ÖU. Jeugdtheater Hofplein. De Droom van Mozart, 19.00u. Zondag 14 april SCHIEDAM Podium. De zondag anders. Mar- griethal. Motorbeurs, lÖ.GQu- 17.00u. Toerclub Rijnmond, Reeuwijkse Plassentocht, start 9.G0u. DC De 4 Molens. Kontakt- middag, 13.30u. DC De 4 Molens. Ruilbeurs, 13.30u. DC De 4 Mo lens. Dansmiddag voor 55+, 14.00u. Café 't Spul. Pintje'Klas- siek, 15.00u, De Erker. Disco avond, 18.00u. VLAARDINGEN StadsgehoorzaaL A musical cen tury, 15.00u. ROTTERDAM De Evenaar. Wereldmuziekaan de Maas: Tango. 14.00u. Theater Zuidplein. Mooi Katendrecht, 14.00 en 20.15u. Dodorama. Van Bommel Ensemble, I5.00u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Ca lypso 2: 'The Usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Antonia' (16)dag. 1.154-6.45-9.30. Calypso2 Riksbioscoop: 'Drop Zone' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Mon ey Train' dag. 1.154-6.45-9.30. Ci nerama 2: 'Jumanji' (al) dag. 4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Bra- veheart'(16)dag. 1.154.30-8.15, Ci- nerama4: 'LeavingLasVegas'(16) dag. 1.154-8,45-9.30. Cinerama 5: 'De Jurk'(al) dag. 1.154-6.45-9.30. Corso: 'Braken Arrow' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Imax Theater: 'The Living Sea'(al) d ca:TheSerengeti'(al)d ook 1'Toy Story'(al)dag. 5 'Casino'(16) dag. 9. Venster 1: Rye Bye' (16) dag. 10. 'Smoke' (al) dag. 7.30. Venster 2: 'L'AnneeDerniere a Marienbad' (16)dag. 7.30.zo. ook 2.30. 'Baisers Volees' (16) za. 9.30, 'Les Deux Anglaises et Ie Conti nent' (16) zo, 9.30. Venster 3: 'Chil- deren of Nature' (16) dag. 7.30, zo. ook 2.30. 'Ulysses'gaze' (16) dag. 9. Venster 4: 'Angel baby' (16) dag. 7.30. zo. ook 2.30. 'Blue in the Face' (al) dag. 10. zo. ook2.30. Lumière 1: 'Heat' (16) dag.4.30-8.30. Lumière 2: 'Ace Ventura'When nature calls (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Lumière 3: 'Sudden death' (16) dag. 6.45- 9.30. Lumière 4: 'Clueless' (al) dag. I.154-6.45. Pathé: 'Murder in the First' (16) dag. 9.30. Pathé 1: 'Toy Story' (al) dag. 6.05-8.10-10.15. Pa thé 2: 'Casino' 16) dag. 12,154.15-8 15. Pathé 3: 'Dead Man Walking' (16) dag. 11.05-1.454.25-7.05.9.45. Pathé 4: 'Get Shorty' (al) dag. II.35-24.25-6.50-9.15. Pathé 5: 'Braken Arr ow,(16)dag. 11.00-1.35- 4.10-6.45-9.20. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 3.20-6.10-21. Pathé 7; 'Mr, Holland's Opus' (al) dag, 12.30- 4.30-8.30. Rex: 'Captain Lust' (18) dag. 12.00 doorl.voorst. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Braken Arrow' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Broken Arrow' (16) vr. 00.15. 'Dangerous Minds' (16) za. 00.15. Lumière 3: 'Goldeneye' (16) vr.za. 00.15. Lumière4: 'Murderin the first' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 2:'De Boefjes' (al) za.zo.wo. 1.15. Imax: 'Pocahontas' (al) za.zo. 11.30. 'Toy Story' (al) dag. 5.15-7.15. Lumiere 1: 'Toy Story' (al) za.zo.wo. 12.30- 2.30. Lumière 3: 'Babe' (al) za .zo.wo. 1.154. Pathé 1: 'Toy Story' (al)za.zo.wo. 11.50-1.554. Pathé 6: 'De Boefies' (al) za.zo.wo. 1.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1