25 SVV schudt de eerste belager van het lijf nog hoop Titel voor SMC kwestie van tijd Holy begint met een 'verdiende nederlaag' ODC heeft Harga-club ook met z'n tienen te sterk voor SMV/Hillegersberg Fortuna nog altijd niet uit de zorgen Hermes gokt nu op nacompetitie DRGS ziet nog perspectieven „Oranje Nassau blijft verliezen Pollux verliest prestigestrijd Trainer Wentholt verlaat Juventus Pollux leeft zich uit Douglas Juenke tevreden Spirit gestaakt na relletje Schiedam 'dubbel' onderuit TOG bijna in veiligheid Dubbel verlies Rijnmond De Walrus flink op schot Rotterdams Dagblad Maandag 22 april 1996 Rotterdam Hermes DVS lijkt door het gelijkspel tegen Spar- taan'20 (0-0) uitgeschakeld yoor de race om de titel, die waar schijnlijk niet meer uit handen wordt gegeven door stadgenoot SW. Hermes kan zich hoogst waarschijnlijk wel opmaken voor de nacompetite, want de blauw- hemden zijn gegadigden voor de - derde periodetitel en kunnen bij het behalen van de derde of vier de plaats op de ranglijst ook nog een 'periode' in handen krijgen. Hermes was duidelijk opper machtig, maar mede door het ont breken van de met een spierver- rekktng kampende Oscar Bies- heuvel kon het de Spartaan'20-de- fensie niet echt lastig worden ge maakt. Het ontbreken van de Schiedamse centrumspits was duidelijk niet het enige dat Her oines in de weg stond om de ope- ^ningsstand van de borden te doen verdwijnen. Spartaan'20-doelman Van Kempen keepte de wedstrijd van zijn leven en zijn teamgeno ten mochten hem na afloop dank baar zijn dat hij de aandringende Harga-club op afstand had gehou den. Rotterdam Na Hermes DVS heeft ook buurman DEGS Sparta sportpark Harga met een neder laag uitgestuurd. De ploeg van in terim-trainer Leen Wamaar had aan één treffer genoeg voor de drie broodnodige punten. Het was DRGS er alles aan gele gen om de het degradatieduel winnend af te sluiten. Alleen dan .zou de fusieclub de dreigende af gang naar de vierde klasse kun- nen afwentelen. Door de zege is DRGS nog maar één punt verwij derd van Sparta, dat net boven de fTode streep bivakkeert. -Raymond Verspuy, die regelma tig zijn doelpuntje meepikt, had een belangrijk aandeel in de zege van de fusieclub. Halverwege de 'tweede helft profiteerde hij van een foutieve terugspeelbal in de Rotterdamse defensie en schoof het buitenkansje binnen. „De overwinning komt op het goede moment. Ik had de jongens - jroor de wedstrijd verteld dat het '.vandaag moest gebeuren. De mo gelijkheid ons te handhaven ligt <nu bij de groep. We krijgen Spar- ..taan'20 en SV Ommoord, die bei den net boven Sparta staan, nog op bezoek. We hebben het dus he lemaal in eigen hand," ziet War- "naar perspectieven. Alphen aan de Rijn De korfbal lers van Oranje Nassau blijven lobben op het veld. In de uitwed strijd tegen Tempo lieten de Vlaardingers het vooral na de rust -volledig afweten en gingen ze met 30:5de bietenberg op. „Het was een erbarmelijk slechte wedstrijd," analyseerde Oranje Nassau-coach Ed Maijer pro bleemloos, „waarin we soms niet vooruit waren te branden. Tempo speelde slecht maar wij presteer den nog minder, echt niet voor te stellen. Ik had de spelers een uur voor de wedstrijd al los laten lo pen om ze laten wennen aan de temperatuur. Het heeft allemaal iniet mogen baten, vooral in de tweede helft ging het kaarsje langzaam uit. Slechts Henk Poot, 'Sandra Doomink en Anja van der Kooy presteerden naar behoren maar de rest was niet thuis." .Door het verlies blijft Oranje Nassau, dat in Marco van der Harst (twee treffers), Anja van der Kooy (ook twee rake worpen) en Monique Doomink de doelpun tenmakers kende, op slechte drie winstpunten steken en blijft de stormbal gehesen! Schiedam Sportpark Thurlede was afgelopen zondag het toneel voor de prestigestrijd tussen de hockeyvrouwen van Asvion en Pollux. Voor de teams stond in principe weinig op het spel, want ze zijn uitgerangeerd voor de strijd om de titel. Hét enige dat restte was de eer. Die ging naar Asvion 1-0), met dank aan de 15(!) -jarige Suzanne Wester, debute rend in de basiself. Asvion-Polluxis ook de familiaire strijd tussen de zusjes Couty (As vion) en Babette (Pollux) Wattez. Ondanks een nerveuze start .kwam het Schiedamse Asvion aan de leiding. Na de rust kregen bei de teams genoeg kansen, maar aan weerszijden vertolkten de keepsters een hoofdrol. Pollux kan zich binnenkort revan cheren want op Koninginnedag ontmoeten beide teams elkaar weer, dan in Vlaardingen. Door Ton de Leede Schiedam "We are the champions' schalde zaterdagavond op Harga uit de luidsprekers direct na afloop van het meer spannende dan fraaie duel tussen SW en SMV/Hillegers berg, dat door de thuisploeg met 1-0 werd ge wonnen. Ietwat prematuur misschien om kampioensliederen te laten horen wanneer de titelstrijd nog lang niet is beslist, maar ze ker niet onbegrijpelijk. De winst op de Rotter damse concurrent was een uur lang door tien SWers bevochten aangezien Meivin Tjin Ijoen Lim na een natrappende beweging rood had gezien. Zo gemakkelijk als SW vorige week tegen VOC zeven keer het net wist te vinden, zo verdraaid veel problemen had die zelfde ploeg met het onnoemelijk aantal kansen dat het afdwong tegen SMV/Hillegersberg. In de derde minuut streepte Niels Rooders een bal richting bovenhoek die met een wonderschone parade klem uit de lucht werd geplukt door Fernando Andrade. Vijf mi nuten later verkwanselde Marco Eshuis een dot van een kans na razendsnel voorbereidend werk van Richard Lodder. De Rotter damse fusie-club, duidelijk geko men voor .een punt, nam meteen maatregelen en sleep de messen. SMV/Hiilegersberg-spelers als Vincent Voorn en Carlos de Leon pakten de frêle SWers keihard aan. „Ik had mijn spelers al ge waarschuwd," toonde SW-coaeh Henk Salari zich een verstandig man, „voorde intimidaties en pro vocaties. Uit waren we er bijna toch ingetrapt en wisten we maar net 2-2 te spelen. Nu moesten we ons eigen spelletje spelen en ze ker niet ingaan op het geschop van die gasten." Meivin Tjin Tjoen Lim kreeg, voordat hij zich liet gaan tegen over Johnny Dos Santos en met Spitsuurvoor het doel van SMV/Hille gersberg. Keeper Fer nando Andra de heeft mis getast, maar zien van die ene fout een puike partij tegen koplo per SW. Foto Peter Molkenboer rood kon vertrekken, zeker drie keer de gelegenheid zijn pioeg op voorsprong te brengen. Eerst nam 'Lim' een voorzet op zijn scheen been, vervolgens vergat hij in te lopen op een panklare voorzet van Eshuis en tenslotte produceerde hij een kopbal waar een F-pupil zich nog voor zou schamen. Slechts Steve Berggraaf kwam aan de andere zijde gevaarlijk door; zijn schot verdween rake lings over de lat bij Ronald de Pee. Ook na de thee vertoefde SW constant op de helft van de oppo nent en kregen Rooders, invaller Nilton Fortes, Eshuis en Lodder opgelegde mogelijkheden. De spanning steeg naarmate de mo gelijk bevrijdende treffer uitbleef. Als uiterste noodgreep bracht Sa lari de aan zijn lies geblesseerde Robert van Gestel binnen de lij nen om 'met zijn dikke reet naar achteren oorlog te maken'. De wissel sorteerde effect want Van Gestel was amper het strafschop gebied binnengestrompeld of ar biter Govers wees naar de penal tystip. De her en der bewust om ver gekegelde spelers zagen tot hun innige genoegen dat Govers een geweldige 'schwalbe' van Ri chard van Schijndel met een kalk- trap honoreerde. Zoetmulder stuurde Andrade beheerst naar de verkeerde hoek (1-0). „Met een perfecte instelling," glom Salari, „hebben we de winst gepakt." SW-SMV/Hillegersberg 1-0 (0-0). 80. Her man Zoetmulder 1-0 (str.s). Bijzonderhe den: Scheidsrechter W.J.M.F. Govers gaf gele kaarten aan Marco Eshuis (SW), Gil bert van Rij, Vincent Voorn, Johnny Dos Santos en Steve Berggraaf van SMV/HiUe- gersberg. Meivin Tjin Tjoen Lim kreeg (di rect) rood. SW: De Pee, Van Hees, Lopes (46. Fortes), Zoetmulder, Snoei, Van Schijndel, Lodder, Rooders, Tim Tjoen Lim, Valenten (63. Mo lenaar), Eshuis (77. Van Gestel). SMV/Hillegersberg: Andrade. De Leon. De Butter, Van Rij, Jones, Van Ëijk (46. Wasi- man), Voorn, De Haan, Berggraaf, De Man (72. Rennes), Dos Santos (66. Bell). Vlaardingen Coach John Jonkers van Vlaaraingen-Holy had zijn spelers voor de wedstrijd tegen All Stars waarmee de nieuwe honkbalcompetitie van start ging, nog zo op het hart gedrukt dat het raad zaam zou zijn de hosanna-stemming van het vorige seizoen maar te vergeten. Kampioen worden is natuurlijk leuk, handhaven in de hogere klasse na de pro motie is vervolgens van een andere orde. De Vlaardigse coach had blijkbaar een vooruitziende blik want zijn vorig seizoen succesvolle formatie leed tegen de Lim burgse bezoekers een 12-17 nederlaag. Als ik het achteraf bekijk, moet ik helaas vaststellen dat het een verdiende neder laag is," reageerde Jonkers. „We hebben weliswaar in de wedstrijd een aantal ke ren voorgestaan, al meteen in de eerste slagbeurt met 3-0 na een homerun van Lenzi Cramm met twee Vlaardingers op de honken, maar even zoveel keer werd die voorsprong verspeeld." De beslissing viel'in de achtste en negende inning toen All Stars een 1-1-10 achterstand ombouw de in een 11-14 voorsprong en die ver ruimde tot de 12-17 eindstand. Danny Rossoni gooide met veel. overtuiging, maar moest wel veertien honkslagen in casseren. Als je dat voegt bij de zeven veldfouten en een fiks aantal denkfouten is de nederlaag verklaard." Tevreden was Jonkers wel over het debuut van de jeugdige pitcher Stephan Droog. Holy viert een punt en de voorsprong. All Stars kwam sterk terug en bezorgde de Vlaardin gers een nederlaag. Foto Peter Molkenboer Door Bas van den Berg Schiedam In beslissende fase van de competitie heeft SMC te gen Alblasserdam getoond titelfa- voriet nummer één te zijn. De wij ze waarop de bezoekers gisteren op een nederlaag (4-1) werden ge- tracteerd, was om te smullen. De ploeg van trainer Paul de Roos ge loofde voor honderd procent in de eigen kracht en dompelde na rust de gasten, die op een periodetitel azen, in diepe rouw. Het tactische foutje van Peter van Geene, waardoor Alblasserdam op een 0-1 voorsprong was gekomen, was niets vergeleken bij de latere krachtexplosie van SMC. Wan neer alles, meezit kan zondag de kampioensvlag opnieuw in top. EBOH, dat niet verder kwam dan 1-1 tegen DRL, moet dan tegen Al blasserdam een punt verspelen. Op Thurlede zijn geen supporters meer die niet in een nieuw kampi oensfeest geloven. Ook trainer Paul de Roos is van mening dat de competitie bijna gespeeld is en SMC met een been in de eerste klasse staat. De club is daar zo van overtuigd dat de mededeling be treffende het gelijkspel van con current EBOH niet eens met ge juich werd ontvangen. SMC speelde zoals het een kampi- oensploeg betaamt: gedreven, slim en conditioneel niet stuk te krijgen. Ondanks het surplus werd het overwicht wonderlijk ge noeg voor de thee nog niet verzil verd. Na de momenten waarop de spitsen Alberto Baptista Lima en Joey Tavares de uitblinkende doelman Tjesco de Goede van Al blasserdam het vuur na aan de schenen hadden gelegd, sloeg Al blasserdam toe. Een pass van Jan Brokling werd onderbroken en in eens stond Marcel Robart vrij voor doelman John Bos: 0-1. Zwijndrecht - Fortuna blijft het goed doen in de race om lijfsbe houd in de tweede klasse. Ook in en tegen Zwijndrecht werd door een 1-1 gelijkspel weer een punt in de wacht gesleept. Door winst van 'concurrent' DFC (19-23) bi vakkeren dc Vlaardingers (13-20) nog onder de rode streep. Fortuna zette voor de rust wel de toon, maar de kansen die Ed van de Lugt, Robin Kloek en Jan de Klerk kregen, werden niet omge zet in de broodnodige openings treffer. Tegen de verhoudingen in kon Zwijndrecht vlak voor rust wel profiteren. De thuis ploeg brak door aan de rechtkar.t waarna de bal de Vlaardingse doelmond werd ingejaagd. Doel man Jacques den Herder wilde nog wel handelend optreden, maar ondanks zijn poging ver- dween de bal via zijn lichaam in het netwerk: 0-1. Na de pauze gingen de rood-ge- Ien fel op jacht naar de aanslui tingstreffer die uiteindelijk niet al te lang op zich liet wachten. Nadat Dennis Hoogerboord een vrije trap rechtstreeks op het vij- andelijke doel had geramd, wurmde invaller Peter Boshui zen zich door de menigte en schoofde bal beheerst binnen en bepaalde de eindstand: 1*1. Mar co Bravenboer, die na dit seizoen stopt, moest in het tweede deel geblesseerd naar de kant „In de rust heb ik gewezen op de verdedigende taken," aldus Paul de Roos. „Verder hield ik de spe lers voor dat de verdedigers van Alblasserdam onder druk moes ten worden gehouden, dan maken ze fouten. Ook in de eerste helft was dat herhaaldelijk voorgeko men." De trainer geloofde in de goede af loop, maar kon niet. vermoeden dat SMC al in de 48ste minuut de daad bij het woord zou voegen om een 2-1 voorsprong op te bouwen. Eerst tikte 'Lima' via een verdedi ger van Alblasserdam de gelijk maker binnen en een minuut la ter werd de begaafde spits in de heupzwaai genomen. Nadat Jan Mulder vanaf elf meter het krachtsverschil had bijgesteld (2- 1), liet SMC geen spaan meer heel van Alblasserdam. Baptista Lima en Tavares stonden met kopbal len aan de basis van de royale 4-1 overwinning. SMC-A]blasserdam4-1 (0-1). 20. Marcel Ro bart 0-147. Baptista Lima 1-1,48. Mulder 2- 1, Baptista Lima 3-1, Tavares 4-1. Bijzon derheden: SMC'er Joey Tavares incasseer de een gele kaart. SMC: Bos. Van Geene. Hermans, Brokiing, Mulder, Sparreboom, (75. Berveüng), Fa res, Van der Belt, Tavares,Lima (82. Poort), Wolters. Alblasserdam: Tjesco de Goede, Verhoe ven. Buwaido (50. Verveer). Menno de Goe de, Van der Aar, Knoops, Danny Kuipers, Dijk, Lemans (80. Bachau). Robart, Jerry Kuipers. Door Sander Sonnemans Schiedam Na de verrassende 3-1 overwinning op het bezoekende VDL én dankzij het gelijkspel van" mede-degradatiekandidaat SCO'63 is voor ODC in de strijd tegen de duikeling naar RVB-niveau in de ver te plotsklaps een lichtpuntje te zien. De achterstand van Schiedamse hekkesluiter op de nummer voor laatst bedraagt met nog drie duels in het vooruitzicht nog drie punten. Hoe, zal trainer Hans Bassant een zorg zijn, als zijn formatie de broodnodige punten maar pakt Althans, dat viel gisteren op te maken tijdens het duel met VDL, dat na de opvallende reeks successen ineens van geen kant meer draaide en opgebrand lijkt te zijn. Het spel van ODC, waarin met de beste wil van de wereld geen enkele logische lijn viel te ontdek ken, was ook al niet om aan te zien maar de Schiedammers knokten wel voor elke meter en dat kon van VDL pertinent niet worden gezegd. Wat dat betreft was de winst van ODC volledig terecht. Wanvertoning De fantasie-opstelling van Bassant wierp al in de eer ste helft z'n vruchten af. Laatste man Hennie Rig- ters, om maar een voorbeeld te noemen, was in de punt van de aanval geposteerd en hoewel hy daar het grootste deel van de wanvertoning volkomen on zichtbaar was, tikte hij na een kwartier de 1-0 voor ODC binnen. Een pass vanaf de linkerkant werd door het defensie-trio Yoerie Pauwels, Wim de Roo en Fer dinand van der Most volledig verkeerd ingeschat. Rigters kreeg de voorzet bij de tweede paal keurig in zijn voeten en kon ongehinderd de score openen. Zonder zich overdreven in te spannen, voor zover de Maassluizers dat van plan waren, waren de beste mo gelijkheden voor het theekwartiertje voor VDL. Aan voerder René Verhagen stuitte een keertje op het massieve lichaam van sponsor en gelegenheidsdoel man John Terlouw en Ben Tureau verprutste een ideale mogelijkheid alleen voorde keeperwaarna hij ook nog eens een verraderlijke kopbal van de lijn ge werkt zag worden. Toch viel voor de rust nog de ge lijkmaker. QDC-verdediger John Leciuse verslikte zich in een voorzet richting Verhagen, de robuuste Maassluizer liet de bal een keertje lekker stuiten en streepte 'm vervolgens onhoudbaar met een volley achter de ODC-sluitpost. Na de thee viel er behalve van het zonnetje bitter wei nig te genieten in Kethel. Nog altijd was ODC de hardst werkende ploeg, maar dat was dan ook alles. ODC heeft gelukkig ook een spits die niet op het hui dige niveau thuishoort: Patrick Wohler. De balvaar- dige aanvaller 'lelde' een stief kwartiertje voor het scheiden van de markt na dom balverlies van Rob Smit diagonaal de 2-1 in de touwen en kopte, waar VDL al definitief 'geknakt' was, ook nog eens num mer drie achter VDL-goalie Amo van de Woestijne. Voor VDL dat na de opmerkelijke serie overwinnin gen loerde op de derde plaats van de ranglijst, met waarschijnlijk een kansje op de van de nummer een of twee over te nemen periodetitel, speelt de rest het competitieslot voor spek en bonen. OBC-VBL3-1 H-l). 15. Heniiifc Rigters 1*0,45. René Verhagen i-1, 75 en 86. Patrick Wohler 2-1 en 3-1. Bijzonderheden: Scheidsrech ter P. Vreeswijk (Zoetermeer) gaf geel aan de ODC'ers Comel van der Windt en Patrick Wohler. ODC: Terlouw, Boensma. Bol, Leciuse, Van Hoek, Van der Windt, De Vries, De Wit, Rigters, De Koning (25. Mandiraci), Wohler. VDL: Van de Woestijne, Tureau, De Roo, Pauwels, Van der Most, Smit, Jansen, Roest, Verhagen, Hennie Brinkman (25. William Brinkman), Suisse. Schiedam Het bestuur van Juventus moet op zoek naar een opvolger voor coach Frans Wentholt, die zijn vertrek bij de Schiedamse basketbalvereniging deze week bekend heeft gemaakt. Wentholt maakt het seizoen inclusief de promotiewedstrijden af, maar heeft het privé te druk om ook volgend jaar zijn weekeinden aan het basketbal te kunnen wijden. Onder leiding van Frans Wentholt werd Juventus (m) dat afgelopen weekeinde Springfield een 87-74 ne derlaagtoediende, vorig jaar kampioen van de eerste klasse rayon. In de eerste divisie eindigde Juventus op de tweede plaats waarmee het mogelijkerwijs naar de promotiedivisie kan promoveren. Binnenland 2-Green Eagles 76-56 (29-23). Green Eagles kwam na rustin conditionele problemen. Een 54-50 tussenstand veranderde in een twintig punten nederlaag. Over de toekomst van Green Eagles bestaat onzekerheid. Kees Brugman stopt met trainen en coachen, maar bly ft spelen. Enkele routiniers hebben bezwaar tegen het verrichten van taken. Enkelejonge spelers denken aan een overstap naar elders. Juventus (v)-Idétrading/RB 60-79. De laatste wedstrijd was er voor de vrouwen van coach Martin van Dijk niet een om in te lijsten. Desondanks heeft Juventus het in de eerste klasse rayon ais middenmoter niet slecht gedaan. Roomburg-Asvion (m) 0-0. De Schiedammers ontbeer den niet alleen geluk maar vooral de helpende hand van de scheidsrechters. Eén keer keurde het arbitrale duo een zuiver doelpunt af én twee maal werd Asvion een strafbal onthouden. Net voor tyd tikte Ronald Jacobs de bal tegen de staander tikte. Evergreen (m)-Voome 5-2 (3-0). Voor Evergreen worden de komende weken zwaar. Tegen Voorne werd wederom een nederlaag geleden. Remco Ouwerkerk en Eric Alblas redden de eer. De laatste wedstrijd moet worden gewon nen om degradatie te ontlopen. Pollux (m)-Forcial 10-0 (4-0). Trainer-coach Jaap Snoek kon het-zich permitteren tien minuten voor tijd zijn kee per te wisselen voor een veldspelen Pollux had toen de score al naar de dubbele cijfers getild door doelpunten van Vincent Aussems (3x), Bart-Jeroen Petri (3x), Robert- Baars (2x) en Barry van de Berg (2x). Prinsenbeek-Spirit lm) 3-0 (3-0). Spirit keek al rap in het eerste bedrijf tegen een 3-0 achterstand aan. De Schiedammers speelden niet eens zo slecht, maar de meeste spelers waren te veel uit op eigen succes. Spirit (v)-Waalwijk 2-3 (l-O). Tot kort in de tweede helft had Spirit alle troeven in handen na doelpunten van Ni cotine de Rond en 'good old' Annette Hengst. Daarna zak te de Schiedamse ploeg als een pudding in elkaar en moest het de winst alsnog aan Waalwijk laten. Rowdies-Schiedam 10-13. Douglas Juenke, speler-coach en pitcher van Schiedam kon gistermiddag tevreden te rugkijken op een positieve opening van het honkbalsei zoen. Zijn ploeg speelde in Ridderkerk Rowdies een aan trekkelijke wedstrijd en won ook nog met 10-13. Juenke gooide niet minder dan 17 keer drie slag, maar moest ook -14 honkslagen incasseren. Tot de achtste inning ging de strijd gelijk op (9-9). Pas in de laatste-inning moest Rowdies capituleren. Meervogels-ODO 15-15 (7-7). ODO, de Maaslandse titel kandidaat in de overgangsklasse, leed duur puntverlies tegen Meervogels. Een 14-10 voorsprong werd in de slot fase weggegeven waardoor ODO nu éen punt achter stand heeft op koploper Dalto, dat aanstaande zaterdag in Maasland te gast is. Spirit-Esdo 8-6 (5-1) gestaakt. Na de zege op Blauw Wit van vorige week stond Spirit tegen Esdo wederom op winst. In de vervelende ontmoeting werd Spirit-speelster Jolanda van der Velde in het gezicht gegrepen en ont stond er een opstootje. De arbiter besloot te partij meteen te staken met als reden 'agressief optreden van Esdó'. KZ Lei den-Har ga 6-8 (4-4), Harga speelde niet hoogrt- aand maar was net even slimmer dan Leiden. De Leidse ploeg bekommerde zich meer om de scheidsrechter dan om Harga. Robbert Boomstra (4x) was de topschutter. Schiedam-Ducks 2-512-3. De inzet was goed, maar toch moest Schiedam in de opening van softbalcompetitie twee maal in het 'gravel' bijten. Ducks uit Boxtel bleek sterker dan verwacht en Schiedam leed in "de 'double' twee nederlagen, 2-5 en 2-3. De Amerikaanse Jennifer Kymble maakte haar debuut ais pitcher bij Schiedam en deed dat met veel overtuiging. Zeven innings lang hield zij de slagploeg van Ducks op nul, maar ook Schiedam bleek in het slagperk kansloos tegen een sterke Boxtelse pitcher. Pas in de tweede tie-break (1-1 in de achtste in ning) sloeg Ducks beter en pakte de volle winst. Tafeltennis Xerxes 2-TOG 5-5. Het ziet er naar uit dat TOG zich kan handhaven in de promotieklasse. De Maassluizers keer den meteen verdienstelijk gelijkspel terug. Ivar Wester- holt kwam met twee maal winst achter de tafel vandaan. Charles van der Hoeven en Frans Pleijsier wonnen bei den een maal. Het vijfde punt kwam uit het dubbelspel. De Toekomst-De Korenbeurs (v) 7-3. Zonder Sylvia Wa terreus was er voor de Schiedamsen weinig eer te beha len. De drie punten kwamen van Danielle Maas. De Ko renbeurs heeft nog wel kans op h andhaving. Volleybal- Al co m/Cape de-Rij nmond (v) 3-1, Door de nederlaag ein digde het team van coach Hans van Setten. op de tiende plaats en kan zich gaan opmaken voor het spelen van pro motie-degradatiewedstrijden tegen twee ploegen uit de tweede divisie. In Capelle leek het er lang op dat Rijn mond eindelijk van Alcom zou winnen. Na een 0-1 voor sprong (8-15) kwam de klad erin. Alcom profiteerde dank baar met 15-10,15-11 en 15-9. Cito-Rijnmond (m) 3-2. De mannen verloren in Zeist na een 2-0 achterstand te hebben goedgemaakt „Cito be schikte over een goede middenman die door een prima spelverdeler uitstekend werd aangespeeld." beschreef coach Kurd Jager de oorzaak van de nederlaag. In de vijf de set verspeelde Rijnmond door drie stopfouten een 5-8 voorsprong waarna Cito de winst greep. Waterpolo De Walrus-De Hoogwerf (m) 11-3. De Vlaardingers beslo ten de competitie met een alleszeggende 11-3 overwin ning. De Walrus eindigde daardoor op de tweede plaats in de landelijke derde klasse. Jeny Doumenis, René Boer (betden 3x) waren het best op schot. VZC-ZDHC (m) 8-4. VZC nam afscheid van de derde klas se met een 8-4 overwinning. Lennaart Otte en Edwin Zwanenburg waren met respectievelijk drie en twee tref fers het best op schpot. Hieronymus-SZC (m) 10-8. Met drie doelpunten kon Paul Gast niet voorkomen dat SZC een 10-8 nederlaag leed. Overige treffers: Jeroen Maltha (2x), Willem-Jan Looman (2x) en Nico Overbeeke.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7