14 Rotfc Héél Thuiszorg moet inleveren Schoonmaak bij CMI is eindelijk begonnen Nieuwe wieken voor windmolens ^Raadslid moet coach van actieve burgers worden Bezuiniging kraamverzorging voorbeeld voor andere afdelingen RET: orde herstellen in openbaar vervoer Politie zal hard optreden tegen Duitse relschoppers Lange celstraf voor dood na mishandeling Koningin komt voor opening Erasmusbrug Uitwaaiering van problemen Rotterdams Dagblad Dinsdag 23 april 1996' Rotterdam Het Rotterdamse stadsvervoerbedrijf RET gaat strenger optreden tegen passagiers die zich misdragen. Reizigers die roken» eten of drinken in het openbaar vervoer of een andere vorm van on wenselijk gedrag vertonen, maken voortaan kans op een boete. Tot dusverre werd zulk gedrag niet be- straft. Hooguit krijgt een passagier die zich niet aan de regels houdt een berisping. De RET wil meer orde scheppen in de bussen, trams en metro's omdat veel reizigers zich ergeren aan het wangedrag van anderen. Ook het personeel klaagt in toenemende mate over wantoestanden in het open- baar vervoer. Dat hebben OV-surveitlanten _en wa genbegeleiders vastgesteld tijdens hun periodieke overleg. Een woordvoerder van het vervoerbedrijf zegt dat het personeel op de wagens vaak verwensin- gen naar het hoofd krijgt geslingerd omdat er niet wordt opgetreden tegen reizigers die anderen hinde- 1 ren. Ofschoon de RET bevoegd is geldboetes uit te delen, gebeurt dit in de praktijk nooit. Het vervoerbedrijf wil daarom niet onmiddellijk overgaan tot het uit schrijven van 'bonnen'. Eerst wordt, tussen maandag 29 april en zaterdag 4 mei, een waarschuwings-aetie gehouden. Steekproefsgewijs worden in die periode op verschillende lijnen gele kaarten uitgedeeld aan reizigers die de regels aan hun laars lappen. Passagiers die bijvoorbeeld roken, de muziek te hard hebben aanstaan of met hun voeten op de bank zit ten, worden daarop aangesproken. Zij krijgen een kaart met daarop de tekst 'Zie dit als een serieuze vingerwijzing waarmee u een kostbaar proces-ver baal bespaard is gebleven. Het boetebedrag ligt na- melijk tussen de ƒ40,- en ƒ90,-'. Of er na de waarschuwingsweek ook daadwerkelijk zal worden overgegaan tot het uitdelen van boetes, laat de RET-woordvoerder in het midden. „Mis- schien is dit een aanloop tot. We willen eerst eens zien hoe de passagiers hierop reageren." Rotterdai.i De Rotterdamse politie en justitie heb ben aangekondigd hard op te 2ullen treden tegen de ongeveer vijfhonderd Duitse voetbalsupporters die morgen de vriendschappelijke wedstrijd Nederland- Duitsland in Rotterdam willen verstoren. De Rotter damse politie zet zeshonderd agenten in, onder wie ruim tweehonderd ME'ers. Het Openbaar Ministerie heeft voor vrijdag extra zit tingen gereserveerd om opgepakte relschoppers meteen te berechten. Het OM zal bij openlijke ge weldpleging van Duitse of Nederlandse supporters flinke celstraffen en hoge geldboetes eisen. „Het gaat om een vriendschappelijke wedstrijd om de betrekkingen tussen beide landen te normalise ren," zegt districtschef P. van Zunderd, verantwoor delijk voor de veiligheid rond De Kuip. „De KNVB heeft veel mensen uit allerlei geledingen inde maat- schappij uitgenodigd om. de wedstrijd bij te wonen, We laten een klein groepje vandalen het niet verpes ten voor de rest Wij treden vriendelijk maar ook ge decideerd öp" De politie in Duitsland heeft de Nederlandse, cófle- '''1 ga's gewaarschuwd voor de komst van de groep kwaadwillende.supporters. Zij zouden revanche wal len voor de ongeregeldheden die Feyenoórd-suppor- ters op 7 maart in Düsseldorf hebben veroorzaakt voor en na het duel van hun club tegen Bonissia Mönchengladbach. De Duitse supporters zouden bok uit zijn op wraak vanwege de rellen voor en na de laatste-WK-interland in 1989 tussen Nederland en Duitsland, eveneens in Rotterdam. De groep supporters reist volgens Van 'Zunderd mor gen af op eigen gelegenheid en zonder kaartjes. „Ik adviseer deze mensen met klem niet naar Rotterdam 'te komen," zegt hij. „Er worden morgen geen kaart jes verkocht. Het is zonde van de tijd om hierheen te komen." De politie in Venlo en Kerkrade zal de groep ook nauwlettend in de gaten houden. Verder komen volgens de politie nog eens 2200 Duit sers naar Rotterdam in georganiseerd verband met de trein of bus. Van Zunderd maakt zich om deze groep.weinig zorgen. In Duitsland worden fans gead viseerd zo min mogelijk met auto's naar Rotterdam te komen. Het risico bestaat dat wagens met Duitse kentekenplaten in de buurt van het stadion bescha digd kunnen raken door toedoen van Nederlandse supporters. Rotterdam De Rotterdamse rechtbank heeft van- ochtend de Rotterdammer N.C. veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. De rechtbank achtte wettig en overtuigend bewezen dat C. (48) op 20 december 1994 zijn 3-jarige stiefzoontje Mohamed dood heeft gesla gen en geschopt. De verdachte heeft dat altijd ont kend. Volgens hem is de peuter van de trap gevallen en is hij aan die verwondingen overleden. Tegen C. was twee weken geleden door de officier van justitie zes jaar celstraf geëist. Rotterdam Koningin Beatrix is inderdaad degene die op woensdagmiddag 4 september de Erasmus brug officieel opent Vorige week nog, bij de presen tatie van het feestprogramma, wilden gemeente noch Rijksvoorlichtingsdienst de komst van dekoni- nihg bevestigen. In het voorstel aan de gemeente raad, waarin om drie miljoen gulden voor het feest wordt gevraagd, wordt de komst van de koningin wél Met een druk op de knop laat koningin Beatrix op woensdag 4 september de opstaande basculebrug zakken waarmee zij de officiële openingshandeling van de Erasmusbrug verricht. Meteen daarna barst een 'toeter-concert' los van alle aanwezige vaartuigen. Voorafgaand aan de opening is er een programma van een half uur met onder meer optredens van pia nist Wibi Soeijadi en de Koninklijke Marinierskapel. De nieuwe KLM Boeing-767 'Erasmusbridge' brengt daarna een groet. Wanneer de koningin op de knop heeft gedrukt en de brug naar beneden is wandelt een grote groep schoolkinderen van de Linker en de Rechter Maasoever 'De Zwaan' op om in het midden een muziekstuk ten gehore te brengen. Aansluitend volgt een deölé van alle voertuigen, die bij de bouw van de brug zijn betrokken. Aan de opening wordt op vrijdag, zaterdag en zondag een groot feest rond de Erasmusbrug gekoppeld, waarvoor de gemeente Rotterdam drie miljoen gul den heeft uitgetrokken. Rotterdam De achteruitgang in salaris waarmee hon derdzestig kraamverzorgsters worden bedreigd, zal ook gel den voor ander personeel bij de stichting Thuiszorg Rotter dam. Dat heeft vakbond AbvaKabo, die gisteren opnieuw met de directie van Thuiszorg heeft onderhandeld, meegedeeld. De afdeling kraamzorg zal voor de directie een proeftuin zijn voor verdere maatregelen om Thuis zorg Rotterdam financieel 'ge zond'te maken. De afdelingen van Thuiszorg die nog op de schop moeten zijn in tensieve thuiszorg, maaltijdser vice, administratie en automatise ring. Het overleg heeft de bonden en directie nauwelijks dichter bij elkaar gebracht. Wel heeft alge meen directeur J. S. Knipscheer van Thuiszorg toegezegd dat de kraamverzorgsters die vrijwillig twintig procent van hun contract inleveren, gedurende een half jaar honderd procent krijgen uit betaald. Kraamverzorgsters die dat weigeren wil hij per 1 septem ber ontslaan, waarna zij voor de verloren twintig procent aan spraak kunnen maken op een ge deeltelijke WW-uitkering en wachtgeld. Bestuurder H. Schuurman van de AbvaKabo heeft laten weten geen genoegen te nemen met deze 'knieval'. Hij eist géén gedwon gen deeltijdontslagen, behoud van salaris, behoud van vaste con tracten en stimulering van deel tijdwerken. De getroffen kraamverzorgsters hebben gisteren voor de deur van het hoofdkantoor van Thuiszorg aan de Coolsingel gedemon streerd, om hun woede over de gang van zaken kracht bij te zet ten. Tijdens hun protestmars van af het AbvaKabo-kantoor aan het Weena-Zuid naar het hoofdkan toor konden de vrouwen in elk ge val rekenen op steun van voorbij gangers, die de in het wit gesto ken stoet nieuwsgierig volgden. Een voorbijgangster met kinder wagen verklaarde zich zelfs 20 so lidair dat zij een stukje meeliep in de optocht. Min-maxcontract De stichting Thuiszorg Rotter dam, die in financiële nood ver keert, denkt het geldgebrek on der meer te kunnen indekken wanneer honderdzestig kraam verzorgsters een min-maxcon tract tekenen. Dat houdt in dat zij twintig procent van hun werktijd en salaris inleveren. Ze kunnen hun arbeidstijd en salaris tot hon derd procent aanvullen wanneer zjj flexibeler werken. Dat houdt in: langere dagen maken, vaker in weekeinden werken, eerder be ginnen en later eindigen. Dat stuit bij de vrouwen op bezwaren. Ten eerste omdat zij naar eigen zeggen nu al heel flexibel moeten werken en omdat zij vrezen in de knel te komen met bijvoorbeeld kinderopvang. „Ik heb al aan mijn ouders ge vraagd of ze een kamertje voor me willen inrichten. Want als deze plannen doorgaan, kan Ik niet meer op mezelf blijven wonen," il lustreert Petra Rooderkerk de fi nanciële problemen die haar bo ven het hoofd hangen. „Boven dien moet ik mijn auto weg doen en die heb ik absoluut nodig voor mijn werk." Een ander vult aan: „Het zou mij zevenhonderd gul den schelen en dat geidt voor de grootste groep die nu een full-ti me baan heeft." De kraamverzorgsters beseffen terdege dat er iets moet gebeuren om Thuiszorg Rotterdam uit het financiële drijfzand te trekken. Maar de manier waarop dat ge beurt vinden zij op zijn zachtst ge zegd asociaal. Ze vinden dat di recteur Knipscheer het geld beter ergens anders vandaan kan ha len. Volgens de medewerksters voert de directie een hopeloos fi nancieel beleid. Zo zouden er sa larissen worden betaald voor niet verricht werk en zouden veel cliënten te laat of helemaal niet betalen. „En moet je kijken op wat voor locatie ze zitten," wordt er gemopperd. „Da's een hartstik ke duur pand." „Er zijn zat mensen die minder willen werken. Er zijn er zelfs die absoluut niet méér willen werken dan 40 procent. Maar zij moeten in de toekomst juist meer uren maken omdat ze flexibeler moe ten gaan werken," zegt één van de demonstranten. Algemeen directeur Knipscheer heeft gisteren de petitie persoon lijk in ontvangst. Hij zei blij te zijn dat de kraamverzorgsters inzien dat er iets moet gebeuren aan de gaten in de begroting en gaf de rijksoverheid de schuld van de fi nanciële problemen. Op 25 april gaan directie en bonden weer met elkaar aan tafel zitten. De windmolens op de Maasvlakte zijn hoognodig aan vernieuwing toe. De wieken en de generatorgon del verkeerden in dusdanig slechte staat dat ze moe ten worden ver vangen. De Ver nieuwde molens, waaraan op dit moment hard wordt gewerkt, zullen twee wie ken hebben, waar de oude er drie hadden. Als ge volg van de ver beterde techniek zal de gezamen lijke Capaciteit van de vier wind molens, de 'Néef- jesVook aanzien lijk worden ver hoogd, van 1,5 miljoen naar 2 miljoen kilowatt uur. Dat is vol doende om 870 gezinnen van elektriciteit te VOOrzlen. Foto Paul StoWANP RotterdamOok al stinkt het aan de Keilestraat naar chloor, direct gevaar is er op dit moment niet.. Toch gaan de mannen van Van Eijk. Sloopwerken alleen in spe ciale 'zuurpakken' het terrein van CMI op. Ze ademen de zuurstof in door slangen die zijn verbonden met een zogeheten 'life-support', een apparaat dat permanent verse zuurstof levert. „Mocht dat appa raat defect raken, dan kunnen dé mensen terugvallen op hun zuur- stofflessen," licht projectleider G, J. van Deursen van het Leidse sloopbedrijf toe. De gemeente Rotterdam heeft vo rige week zelf opdracht gegeven tot het schoonmaken van het CMI-terrein nadat het bedrijf had geweigerd dit te doen. Wel heeft de eigenaar de loodsen laten slo pen. Sinds de grote brand op 28 fe bruari, waarbij giftige stoffen vrijkwamen, heeft CMI het met gemeenteRotterdam en DCMR Milieudienst Rijnmond aan de stok over het opruimen van de chemische resten. De dienst Ge meentewerken heeft uiteindelijk- de knoop doorgehakt toen de wettelijke beroepstermijnen voor CMI verstreken waren, „We ma ken als gemeentebestuur op kos ten "van het bedrijf een einde aan een verboden situatie," zegt mr. T. F.'B. Veerman, beléidsadviseur handhaving van Gemeentewer ken. De gemeente mag dit doen op grond van de Gemeentewet en de Wet Milieubeheer, omdat de brandrestanten een reëel gevaar zijn voor het milieu., Als het re gent kan de gTond vervuild wor- den. Bij zeer hoge temperaturen kunnen er giftige dampen vrijko men. Geen gevaar Op dit momen, verzekert Van Deursen, is er geen enkel gevaar op het terrein en in de buurt. Uit metingen is gebleken dat er geen chloor- en zuurstofgassen zijn vrijgekomen. Behalve de tech nisch rechercheurs en de slopers mag ook niemand zonder toe stemming van.de officier van jus titie op het terrein komen. De opgeslagen spullen, waaron der een flinke partij paardenhaar, worden driedubbel verpakt: eerst in plastic folie, dan in kunststof vaten en vervolgens in vloei stofdichte containers. Het mate riaal blijft daar totdat er een defi nitieve een beslissing over is ge nomen. .Aangezien de partij mogelijk nog restwaarde heeft, wordt het niet naar een afvalwerkingsbe- drijf gebracht," licht Veerman tce. Over die kwestie hebben de ge-, meente en CMI een conflict. De advocaten van het bedrijf heb ben laten weten dat de opgesla gen producten onverzekerd zijn. Sommige opdrachtgevers hebben geweigerd toe te stemmen in de verwijdering. Van Eijk werkt met twaalf men sen aan de Keilestraat. De klus zal naar schatting zes weken duren. De kosten worden geraamd op en kele. honderdduizenden guldens. Daar komt nog bij dat acht bedrij ven in totaal 470.000 gulden aan schadeclaims hebben ingediend bijCMI. De havenwerkgeversorganisatie SVZ heeft de leden die direct via hun verzekeringsmaatschappij een claim hebben ingediend ver zocht zich bij de SVZ te melden, zodat de aansprakelijkheidseisen gebundeld kunnen worden. Eind deze week wordt belist of de claims ook werkelijk.worden in gediend bij CMI. De gemeente Rotterdam overlegt met de BET of de informatie van Radio Rijnmond als rampenzen- dér kan worden uitgezonden via de geluidsinstallaties op metro stations. Door Kor Kegel Rotterdam De. gemeentebe- i sniurder van de toekomst moet meer de rot oj> zich willen nemen een coach te rijn.van actieve bur- gers. Raadsleden moeten metter- daadde helpende hand toesteken i als wijkbewoners of andere maat- i schappelijke groeperingen iets willen. Het beleid moet in santen- werking worden gemaakt. Dat staat in een discussiestuk over 'coproductie van beleid', dat bur gemeester Peper donderdag be spreekt met de fractievoorzitters uit de Rotterdamse, gemeente raad. De opzet is dat burgers mede-pio- ducentén worden van het beleid. De beleving van gewone Rotter dammers wil nogal eens een an dere zijn dan die van ambtenaren en bestuurders, en om een brug te slaan is het nodig dat ze meer met elkaar communiceren. Het stadhuisbeleid wordt dan begrij pelijker, er zal minder tegenwer king (hindermacht) ontstaan, en bovendien stimuleert het wijkbe woners om mee te helpen naar oplossingen te zoeken. Voorwaarde is wei. zoals injde .dóór C. Jochemsen. geschreven notitie staat, 'dat de rol van poli tiek en ambtenarij verandert. ..„Van ambtenaren wordt ver- wacht dat zij meer nadruk leggen op faciliteren," schHjiïhij, bedoe lend datambfènmen meer onder steuning moeten willen leveren aan actieve bewonersgroepen. „Van .bestuurders wordt- ver- wacht dat zij vaker een coachen de rol op zich nemen!" Dus niet dat ze initiatieven vanuit de wij ken op zich af zien komen er. ach teraf beoordelen, maar dat zij er alles aan doen om de bewoners te adviseren. Dat kan 'de kwaliteit van het gezamenlijke beleid ver hogen. Coproductie van beleid is daarom méér dan inspraak. Het is ook iets hinders dan sociale vernieu wing, want daarbij gaat het om activering van burgers tot sociaal gericht handelen. Het discussie stuk van Jochemsen is er echter opgericht dat burgers een werke-, lijke bijdrage aan de beleidsvor- ming kunnen leveren.,Een ma nier om de coproductie opgang ie' brengen is het uitschrijven van een wedstrijd voor deelgemeeii- ten eb gemeentediensten met het! beste idee om burgersen; overheid bij elkaar: te bréngen! Donderdag zal duidelijk zijn of de fractievoorzitters zo'ii compé- ,'titievoorstaan. y;;' Het is devraag of het zo ver korat. Vooralsnog méént hetcollege van burgemeester en wethouders van. Rotterdam, dat het beter is enkele voorbeeldprojecten op te zetten om meer ervaring op te doen met coproductie van beleid. Het begrip is voor Rotterdam weliswaar niet helemaal nieuw, zo is er bijvoorbeeld de publiek- private samenwerking met het bedrijfsleven op een aantal be leidsterreinen, maar het coliege houdt er rekening mee dat copro ductie een lastig 'fenomeen kan zijn als het niet nadrukkelijk aan bepaalde 'maatschappelijke vraagstukken wordt gekoppeld- De notitie van Jochemsen is ge- maakt op aandrang van WD: fractieleidster E, ter Kuile. De gemeenteraad krijgt binnen kort meer aspecten van bestuur'. iijke vemieuvnng op tafel. Ko- meudemaand al wordt duidelijk wat b 'én w, willen doen met de. niotië; waarin WD-raiidslid N! Janssens.heeft gevraagd om een meldpunt voor bureaucratische belemmeringen: Het cbllege wil dat bezien in samenhang met klachtenbehandeling door de ombudsman én reehtsbescher-. ming via bezwaar- en beroeps- schriften. Eveneens op verzoek van Janssens .is.een. gemengde werkgroep van gemeente en deelgemeenten aan de slag gek. gaan om dé bestuurlijke organi satie in Rotterdam te optimalise ren. Nu het ernaar uitziet dat de deelgemeenten geen zelfstandi ge gemeenten worden, wil Jans- sens wel dat de deelgemeenten een zo krachtig mogelijk bestuur gaan vormen voor de afzonderlij kestadsdelen. Binnenkort gaat worden geëxpe rimenteerd met commissieverga deringen onder leiding van een gewoQn raadslid in plaats vap de betrokken wethouder. .Ondanks aarzelingen bij enkele wethou ders, krijgt de gemeenteraad vol gende magnd het voorstel om het experiment op 1 juni te beginnen ..in de commissies, financiën, kunstzaken, onderwijs en recre- tarie, personeel en organisatie, drugs en overlast én algemeen- bestuurlijke zaken, en regélge- ving!' Er bestaat een voorkeur, dat het raadslid, dat voortaan een com missie gaat voorzitten, een ande re politieke kleur heeft dan de wethouder met dezelfde porte feuille. Bat geldt ook voor de vi- ce-voorzitters. De wethouders worden we! geacht als adviseur aanwezig te zijn bij de commis- vergadercultuur bij de provincie Zuid-Holland. Burgemeester Peper zal donder dag ook de mogelijkheid van wet houders van buiten de gemeente raad bespreken, met de fractie voorzitters. Dat zou pas na wets wijziging, mogelijk zijn, op zijn vroegst in 1998, maar de gemeen te Rotterdam vindt het 2inmg om tijdig bij de bestuurlijke conse-. guenties hiervan stil te staan. Het is de toon die de muziek maakt, maar er is iets met die toon. Enerzijds zegt het Rotter damse gemeentebestuur veel te willen investeren in herstel van de verhoudingen met de omlig gende gemeenten. Dat is nodig, omdat de Rotterdamse raad zich na het referendum van 7 juni 1995 gedwongen zag afspraken met de buren te schenden. De Rotter damse bestuurders worden in hun streven naar herstel van het politieke klimaat aardig geholpen door het kabinet, omdat minister Hans Dijkstal en staatssecretaris Tonny van de Vondervoort toch willen aankoersen op een slag vaardige provincie Rotterdam. Een speciale commissie moet trachten een model te ontwikke len waar alle Rijnmondgemeen ten blij mee kunnen zijn. Anderzijds blijkt uit opmerkin gen van Hans Simons niet, dat Rotterdam in herstel van de ver houdingen investeert. Het is juist Simons die de goede toon zou moeten zetten, omdat hij als wet houder regiovorming een bijzon dere verantwoordelijkheid heeft. Twee opmerkingen komen echter ongelukkig aan. Het is nodig dat Simons zijn woorden, beter kiest. Het kabinet had amper kenbaar gemaakt toch te willen streven naar een soort stadsprovincie, of Simons zat er alweer bovenop met de uitspraak dat Rotterdam 'on der voorwaarden' bereid was mee te praten over de totstandkoming ervan. Het kwam over alsof Si mons het vele voorwerk bagatelli seerde, het leek alsof hij uitging van een blanco situatie, waarin Rotterdam met een nieuw pakket voorwaarden wilde gaan aanzit ten aan de onderhandelingstafel. Maar Simons noch Rotterdam was aan zet. Meepraten van Rot terdam? Helemaal niet aan de or de. Er is niets anders aan de hand dan dat het kabinet de begin dit j aar ingetrokken wetsvoorstellen voor de stadsprovincie Rotterdam bijschaaft, en dat is een zaak tus sen regering en parlement. Voor waarden van Rotterdam? Voorals nog geldt als enige voorwaarde de uitspraak vaneen kamermeerder heid, dat een splitsing van het Rotterdamse gemeentebestuur niet gewenst is. Simons moet eerst die speciale commissie maar eens afwachten, voordat hij door draaft en opnieuw een debat wil over het waarom die provincie. De tweede uitspraak met een on gelukkige lading dateert van za terdag. Liesbeth van de Kruijt vroeg hem op Radio Rijnmond wat de wethouder ervan vindt dat nu ook Schiedam en Dordrecht mogen meeëten uit de ruif van het grote-stedenbeleid. En in plaats dat Simons reageerde dat hij blij was voor deze twee steden, zei hij dat het hem zorgen baarde als de Tweede Kamer meer ge meenten aanwijst als 'middelgro te stad'. Hoewel hij benadrukte het geen enkele gemeente te mis gunnen als ze meer geld krijgt, voegde hij eraan toe dat de proble men van Zwolle en Middelburg toch van een heel andere orde zijn dan de grootstedelijke crisisver schijnselen van Rotterdam. Hij hoopt dat de Kamer zich daarvan bewust is. Maar de wethouder was helemaal niet gevraagd naar Zwolle en Middelburg, Hem was gevraagd naar Schiedam en Dor drecht, Zijn ongerustheid over het kamerbesluit gold dus impli ciet deze twee gemeenten. In het kader van goede betrekkingen in de Rijnmond en Zuid-HoUand- Zuid was het eollegialer geweest als Simons een vriendelijke op merking had gemaakt over het uitwaaieren van de Rotterdamse problemen naar dé buren, zodat het terecht is als men aan de an dere kant van de Hogenbanweg er iets extra bij krijgt. Junks maken bij het plaatsnaambord Schiedam echt geen rechtsomkeert. Het kabinet heeft de intentie om een (stads)provineie Rotterdam aan te merken als 'zeer grote stad'. Daarmee wordt bedoeld dat het gewest Rotterdam beduidend groter is dan Amsterdam. Utrecht en Den Haag. Als 'zeer grote stad' behoudt de Rotterdamse regio dan net financiële surplus, dat recht doet aan de moeilijkste ste delijke gebieden, Schiedam en Dordrecht inbegrepen. Simons kan daar maar beter blij om zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4