17, B 'Keep smiling, je bent in Schiedam' Het kruisbeeld: van martelwerktuig tot relikwie CDA zit weer in het hok STAATSLOTEN ftgeiida Hakke-hakke-puf-puf Fietspreventicdag Beurs voor kleding en speelgoed Inschrijvingen zomerkamp Bouwspeelplaats in meivakantie Informatiecentrum zoekt vrijwilligers Kwijtschelding belastingen GEEN MOOIER LOT DAN EEN STAATSLOT Rotterdams Dagblad Woensdag 24 april 1996 De Nederlandse Spoorwegen hebben m 1995 een netto winst behaald van 98 miljoen gulden, 22 miljoen gulden meer dan in het jaar ervoor. Daar zullen de aandeelhouders zeer mee in hun nopjes zijn, maar de 1348 werknemers die vongjaar geloosd zijn, zullen het bericht in de krant met meer dan gemengde gevoelens hebben gelezen. Ook ik, als regelmatige treinreiziger, lees zo'n bericht met gemengde gevoelens. De NS betekent voor mij te vaak vertragingen, oncomfor tabele stations (Station-Oost: Ie-Wie-Waai-Weg), ongemakkelijke perronbanken (na afloop ziet je zitvlak eruit ais een wafelijzer) en meer ongemakken, die ik alleen maar voor lief neem omdat autorij den in mijn geval nog irritanter is. Vorige week meldde de routemanager Rotterdam-Hoek van Holland (een duur woord voor chef, want de NS is ook in de ban van het PR- gelcuter. Zo heet een boete voor zwart- of grijsrijden tegenwoordig boordtanef) trots dat het verlies op dit traject met vijftien procent is teruggebracht Als verklaring gaf ze een efficiëntere inzet van het materieel (lees: treinstellen inkorten, waardoor het voorkomt dat in de ochtendspits de trein zo vol is dat de reizigers op Schiedam- Nieuwland niet meer kunnen instappen). Maar het meest irritante vond ik haar gejubel over het WIZZL-win- keltje op Vlaardingen-Oost. 'Winkelen in sneltreinvaart' belooft de NS mij. Jawel, maar ik weet: 'Afrekenen in stoptreinvaart'. Vroeger had je een loket en een aparte kiosk. Er stonden dus altijd twee men sen klaar om je te heipen en je kon, als je haast had, de kiosk over slaan, Nu heb je twee loketten, waarvan er vaak genoeg maar één be zet is. En heb je de pech dat de reiziger voor je zijn kleding ter sto- ming aanbiedt, dan hoor je de trein zonder jou boven je hoofd ver trekken. Ik gun de NS van harte die winst van 98 miljoen; ook als ze deze reali seren door het verkopen van maandverband, luiers en kattevoer. Maar ik zou die slogan van de WIZZL veranderen in: Hakke-hakke- puf-puf DICK VAN DER LUGT DeSchiedamse politie houdt op zaterdag 27 april een fletskijk- en graveerdag. De politie treft veel fietsen aan die met gegraveerd zijn. Daardoor is de eigenaar vaak niet te achterhalen. Om die reden biedt de poli tie de gelegenheid de fiets gratis te laten graveren. Tevens biedt de politie de kans door de politie gevon den fietsen te bekijken om te zien of de fiets van een slachtoffer van een fietsendiefstal er tussen staat. Het is mogelijk de flets te krijgen op voorwaarde dat een aangifte van diefstal getoond kan worden. De fietskijk- en graveerdag duurt van 10.00 tot 36.00 Buurthuis Nieuwland houdt op vrijdag 26 april een kleding- en speelgoedbeurs. Twintig procent van de opbrengst gaat naar het Foster Parents Plan. Voor een verkoopnummer kan tot en met donderdag wor den gebeld De te verkopen spullen moeten geprijsd en genummerd op vrijdag tussen 9.00 en 9.45 uur worden ingeleverd. De met verkochte goederen kun nen dezelfde dag tussen 12.00 en 14.00 uur weer wor den opgehaald. De beurs zelf wordt gehouden van 18.00 tot 12.06 uur,r f Klubhuis Zuid gaat dit jaar op zomerkamp naar een kampeerboerderij in Hellendoom. Het kamp vindt plaats in de week van 6 tot en met 13 juli. de eerste week van de zomervakantie. Het kamp is bedoeld voor kinderen van groep 3 tot en met groep 8 van de basisschool. Voor het kamp, dat ƒ120,- kost, zyn nog enkele plaatsen vrij. Kinderen uit Zuid krijgen voor rang. Voor meer informatie telefoonnummer 4267297. Vlaardingen De Bouwspeelplaats is in de week van 29 april tot en met 3 mei weer geopend voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Op het terrein staat een spoorwagon. Daarin is een winkeltje gevestigd, waar deelnemers gereedschap kunnen lenen en spijkers kopen Naast het bouwen van hutten vinden er ook andere activi teiten plaats Met uitzondering van Koninginnedag is de plaats van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Het steun- en informatiecentrum over gezondheid en gezondheidszorg in buurthuis De Pijpelaar in de Vettenoordsepolderzoekt vrijwilligers. Deze moeten de informatiebalie bemannen, de koffie- en thema- oehtenden begeleiden, de telefoon oppakken en ad ministratieve werkzaamheden verrichten. Het kost één dagdeel m de week en één keer per maand een vergadering. Daarnaast krijgen de vrijwilligers een training Maassluis^ Sinds 12 maart dit jaar kunnen mensen met een in komen lager dan 95 procent van de bijstandsuitke ring kwijtschelding van gemeentelijke belastingen krijgen. Het gaat om de reinigingsrechten van 1995, maximaal de helft van de hondenbelasting en de on- roerende-zaak-belasting 1996 De inwoners die vorig jaar ai m aanmerking kwamen voor kwijtschelding krijgen automatisch een aanvraagformulier thuisge stuurd. Anderen kunnen zo'n formulier bemachti gen bij het informatiecentrum in het stadhuis of bel len naar 5931918. Speciaal voor ouderen zyn er twee spreekuren over de kwijtschelding van de gemeentelijke belastingen. Het eerste spreekuur wordt op dinsdag 7 mei van 9 30 tot 12 00 uur in dienstencentrum De V:et gehou den. Het tweede spreekuur vindt plaats op donder dag 9 mei in dienstencentrum De Vloot. Zn beide ge vallen is er een ambtenaar aanwezig die kan helpen bij het invullen van de formulieren. De ouderen moe ten meenemen: laatste bankafschrift, specificatie van het maandinkomen, het vakantiegeld, de huur en de premie ziektekosten, maar ook de beschikking van de hum subsidie en een aanslag van de OZB en eventueel hondenbelasting Redactie Waterweg: Jeile Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariette Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Carel van der Velden SchiedamTijdens zijn stadsgesprekken wil wethouder L. A. Hafkamp de mening van Schiedammers horen over de toe komst van de binnenstad. Maar in de gekozen opzet lukt dat niet. Dat meent Schiedammer N. Boes, die alle evenementen bezoekt. In een volle zaal met allerlei hooggeleerde heren ach ter een tafel durft hij het woord niet te vragen, zegt hij eerlijk. „Maar ik erger mij wezenloos.'' Zoals Boes zyn er meer mensen, weet hy. Achter een schuimende pils in het gemoedelijke café 't Vierkantje durft hij wel op de praatstoel te kruipen. „Er wordt na die Stadsgesprekken nog tij den gestudeerd," weet hy. „Aan de verbetering van het klimaat voor toeristen gebeurt in de tus sentijd niets. Het gaat te traag." Boes is een 67-jarige Gorzenaar die in zijn jonge jaren langdurig m het buitenland verbleef. Voor zyn werk was hy altijd te gast in verre steden, dus hij meent te we ten waar bezoekers behoefte aan. hebben. „Het gaat om simpele dingen als de mformatieoorden voor het autoverkeer. Die staan in Schiedam verkeerd." Ter illustratie van zyn verhaal in troduceert Boes een bus met Bel gen die van plan zijn een stads wandeling te beginnen by het ou de stadhuis. „Het eerste wat ze komend vanaf de rijksweg zien is een scheef, verroest plaatsnaam bord. De manager van de Nieuwe Passage heeft dat terecht opge merkt." Rotterdam Eenmaal aangekomen op de Broersvest zal de chauffeur zich volgens de Schiedammer afvra gen of hij echt wel in Schiedam is. „'Klootwijk, de beste bakker van Rotterdam', staat er op de buiten gevel van het winkelcentrum van die manager die zo klaagt over het plaatsnaambord." Besluit de chauffeur toch door te zetten, dan rijdt hij volgens Boes de Nieuwe Haven op „Want met de bus kun je natuurlijk niet over de Lange Haven." Dan begint de verwarring volgens hem pas echt „Op de Nieuwe Haven wordt de chauffeur verwezen naar de hoek van de Westvest en de Korte Ha ven voor een stadsplattegrond. Als hy de aanwijzing volgt, heb ben we hem mooi m de tang geno men," zegt Boes. „Want de West- vest en de Korte Haven kan hy met zijn bus met m. Dat betekent dat hy ingewikkelde manoeuvres met zyn bus moet uithalen om in de Vlaardmgerstraat te komen. Belgen hebben de reputatie, maar wie is er hier nu dom?" Volgens Boes is een periode van zes weken voldoende om de situ atie in Schiedam aanmerkelijk te De Vlaardïngse fotografen Ar ie Gog en Sjoerd Dagniaux, gefascineerd door kruisbeelden. Foto Dennes van der weyRoeiDtjkstra verbeteren „Met een pot verf kunnen op de oude parkeerplaats van de Hema een paar stalplaat- sen voor de bussen worden gete kend. Want het is natuurlijk met handig dat ze de hele stad door moeten." Met originele reclameborden op de rijksweg komen de toeristen volgens hem wel. „Nu staat er al leen op het verkeersbord dat de afrit Schiedam eraan komt. Er moet ook een elektronisch bord komen, met wisselende teksten 'Kop op joh, je bent nu in Schiedam', iykt Boes een mooie tekst voor het zomerseizoen, als vakantievierende automobilisten zich afpeigeren tydens lange rit ten. Verenigde Staten 'Keep smiling' is een andere. Of 'Hier is het, Schiedam'. Boes zag zulke kreten dertig jaar geleden al in de Verenigde Staten. „Het werkt. Als stad val je op Het be zorgt je een vriendelijke uitstra ling." In zijn zeswekenplan hoort ook een opruimactie van de percelen aan de achterzijde van de Tum- laan.Als pleziervaarder is de rot zooi daar het eerste watje ziet van Schiedam. AI die chemische va ten kunnen zo worden wegge haald." Voor de wat langere termijn heeft Boes ook ideeen. „Vroeger had den we een prachtige poffertjes kraam, Die moet terugkeren op het Hemaplem, op de plek waar de laatste tijd La Venezia zat. Een jeu de boulesbaan en een goed restaurant kunnen de boel verder verlevendigen. Aan de kant van de Broersvest komen de WV t? de ANWB, met daarachter de par keerplaatsen voor bussen." Verder vindt hij dat het zicht op het Proveniershuis en de sigaren winkel van De Haard niet mogen worden aangetast door teveel be bouwing in de directe omgeving. Een schets hoe het zou moeten worden heeft hij ingeleverd bi] het gemeentebestuur. „Op de Broersvest komt een brede over steekplaats van vijftien meter. Voetgangers verdienen alle voor rang." Schriftelijk heeft Boese van de gemeente te horen dat zijn ideeen bij de verdere planvorming wor den betrokken. Over het waarom van zijn activiteiten kaïr de ge pensioneerde kort zijn. „Ik zie dit als een leuke hobby." Door Kees Verwey Vlaardingen Het kruisbeeld was vooral in zwang bij de Romeinen. Dat het wrede martel- en executiewerk tuig is verworden tot hét symbool van het christendom, fascineert de Vlaar- dingse fotografen Arie Gog en Sjoerd Dagniaux. Zij exposeren zo'n twintig foto's over kruisbeelden in het Zonne huis. In de hal en de grote zaal van het Vlaardingse verpleeghuis hangen fo to's die zijn geschoten in Duitsland, Italië, maar vooral in Frankrijk. Veel kruizen op kerkhoven leiden een ziel togend bestaan. Het verbaast Gog en Dagniaux -die zelf geen christenen zijn - dat de kruizen zo verwaarloosd worden. Maar anderzijds is een kruis méér dan zomaar een beeld. Het is een symbool, waar men eerbied voor heeft. Dat haal je niet zomaar weg, ai is het kruis nog zo aan vervanging toe, Zo kan het voorkomen dat het hoofd van Jezus is verdwenen, de rechter arm er wat slapjes bijhangt, of dat een bronzen Jezus-figuur met touwen vastgebonden is op het kruis. Die ver gankelijkheid van de rehkwieen houdt de fotografen bezig. Maar of de kunstwerken nu van goud of porselein zijn gemaakt, achter alle verscheiden heid gaat schuil dat het kruis eigenlijk een ordinair martelwerktuig is. De mensen zyn er zich nu volgens Dagniaux niet meer van bewust wat de kruisdood precies inhield. Zelf wist hij er ook weinig van tot hij een artikel van professor Smalhout las. Daarin werd haarfijn uit de doeken gedaan wat zich afspeelde tydens de dodelijke martelgang. „Het is een geraffineerde straf," ver telt Dagniaux. De veroordeelde kreeg nagels door de beide polsen. Dwars door de zenuwen. Als een veroordeel de aan het kruis hangt, schuurt de na gel over de pezen. Deze trekt de duim krom en zorgt voor een heel ongemak kelijke houding. Daarnaast knjgt de veroordeelde één nagel door de twee enkels tegelijk. Als de veroordeelde de mogelijkheid heeft om zich op te trek ken aan deze ene nagel, wordt de lij densweg van de misdadiger langer. „De Romeinen hebben de straf niet bedacht, maar wel geperfectioneerd," aldus Dagniaux. De ware gang van zaken rond het kruis bleef lang in nevelen gehuld. Kunstenaars die Jezus aan het kruis hebben afgebeeld, konden geen ge bruik maken van documentatie. De Romeinen wisten precies hoe ze zo'n straf moesten uitvoeren, maar ze heb ben daarover niets op papier gezet. Een kunstenaar was dan al gauw aan gewezen op zijn eigen fantasie of op aft 'dingen die andere kunstenaars hadden gemaakt. Een onjuiste weerg ave werd zo door anderen overgeno men. Fouten werden gekopieerd en konden daardoor gemeengoed wor den. Dagniaux somt enkele van de onjuist heden op: de dwarsbalk hing niet hal verwege de paal, zoals het vaak wordt afgebeeld, maar rustte bovenop de paal. En ook liep Jezus niet het stuk van zeshonderd meter met het hele kruis, maar met alleen de dwarsbalk. Bovendien werden de nagels niet door de handpalmen, maar door de polsen geslagen. Ook waren de kruisen niet zo ver verheven boven de mensen als op afbeeldingen. Dagniaux: „Het kruis waar Jezus aan hing, was niet hoger dan twee meter. Die Romeinen wilden niet echt tillen. Dat waren maar luie mensen." In de eerste eeuwen na Christus wil den zyn volgelingen niet geassocieerd worden met de kruisdood van hun Messias. Pas later, toen de kruisdood werd afgeschaft, groeide het kruis uit tot hét symbool van het christendom. Jezus wordt dan met zozeer gezien als een slachtoffer, maar als een triomfa tor. Tegenwoordig wordt, volgens de Vlaardingers, weer meer aandacht be steed aan het lyden van Jezus aan het kruis. Maar de mensen behouden hun respect en eerbied voor het kruis. Dat kan extreme vormen aannemen. Elk jaar met Pasen wordt het kruisigings- tafereel op de Fiüpijnen nagespeeld. Bij die gebeurtenissen zetten de foto grafen echter grote vraagtekens: „Dat zyn godsdienstfanaten. Die zyn hart stikke gek. Zo kan het nooit gebeurd zijn. Die lui kastijden zichzelf. Dat zou Jezus nooit doen. Als ik er zelf in de buurt was, zou ik er met gaan kijken." De expositie in het Zonnehuis duurt tot 18 mei. Het Zonnehuis is geves tigd aan de Dillenburgsingel 5 in Vlaardingen. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Even leek iedereen de kluts kwijt in en rond het Vlaardingse stadhuis. CDA-fractievoorzitter Klaas van Netten die in niet mis te verstane bewoordingen het opnam voor CJV. De christelijke jeugdvereniging, die zo CDA is, meer dan twee ton afne men, dat konden de christen-demo craten niet aan de achterban verko pen. De nieuwe, jonge afdelingsvoor zitter gaf een paar weken geleden de voorzet Van Netten -normaal niet zo'n man voorde eerste rij - sprong in de lucht en kopte in. CJV, Scouting, daar moest het college voorzichtig mee zijn. Als CJV en Scou ting moeten bezuinigen, dan zeker niet meer dan een ander. Iedereen twintig procent, nep Van Netten na mens zijn CDA tegen iedereen. Het mnestwe! een rollenspp] zyn Van Netten die zich ridderlijk in de strijd werpt9 Coalitiepartner CDA die het gras voor de voeten van de oppositie wegmaait? Daar konden de christen democraten in Den Haag, die wel in dt oppositie zitten, nogeens wat van Maar nog geen week na de uitspatting van Van Netten hebben WD, PvdA en D66 de fractievoorzitter van het CDA er binnenskamers flink van langs ge geven en kon gisteravond de geza- menlyke tekst de deur uit. Zo'n poli tiek praatje waar iedereen zijn deel uit kan haien. Wat schrijven de vier fractievoorzit ters? Eerst de bibliotheek. „Het CDA erkent en bevestigt dat haar stand punt met betrekking tot de biblio theek ook het standpunt van de coali tie is." Want iedereen is er toch wei van doordrongen dat het eerste (amb telijke) idee. een wykvoorziening voor alleen ouderen en jongeren, in de praktijk met haalbaar is. Maar Van Netten ging vorige week verder Hy zei dat het voor hem be langrijker was dat er volwaardige bi- bliotheekfiltalen in de Westwijk, Holy en Babberspolder blijven, dan dat die bezuinigingspost van zeven ton wordt gehaald. Dat wordt in de verklaring opgelost door te stellen: „Wanneer blijkt dat bmnen deze taakstelling de wijkvoorziemngen mot in stand kun nen worden gehouden, zal dat ter stond aan de raad worden meegedeeld en zal nader overlegd worden over hoe te handelen." Ook by CJV en Scouting is voor de uitstel-variant gekozen. Op zich lykt de (enige) winst voor het CDA dat de twee jeugdverenigingen uit het hokje 'niet scorende activitei ten' zijn gehaald. Een door b en w ver zonnen term op basis van criteria waaraan verenigingen moeten vol doen. Maar die winst van het CDA verschiet van kleur als blijkt dat eigenlijk maar weinig fracties iets voelen voor dat door het college verzonnen onder scheid. Dus dat CJV en Scouting, net als de Stichting Welzyn, Kinderop vang en Raad voor het Ouderenwerk ook moeten worden doorgelicht, zat er eig nlykwelin. Eventjes pieste het CDA buiten het potje, maar de rust is weergekeerd. „We wilden de coalitie met onder druk zetten," zalft Van Netten nu. Iedereen zit weer in z'n rol. VERKOOPADRESSEN Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Liduinastraat 55 Tel. 010-4267613 Schiedam Tabaksspeciaalzaak 6.P.H. Janse Broersvest 8A Tel. 010-4268804 Schiedam Tabaksiiop Gonneke de Bot Winkelcentrum Hof van Spaland 6 Tel. 010-4714083 Schiedam De Biockshop Groenelaan 103 Tal. 010-2730720 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80 Tel. 010-4265513 Schiedam PrimeraWitvan Velzen Guezenplein 17, W.C. de Woudhoek Tel. 010-4705470 Schiedam VVV Schiedam Buitenhavenweg 9 Tel. 010-4733000 Maassluis Jan Booster-Lederwaren Koningshoek 923-14 Tel.010-5913243 Vlaardingen Muitishop Boden Dr. W. Beckmansingel 53 Tel. 010-4359164 Vlaardingen VVV/ANWB Markt 12 Tel. 010-4346666 Woensdag 24 april ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Lunchconcert, 12.45 uur. Historisch Museum Schieiandhuis. Avondconcert, 20.15 uur. Luxor Theater. Zzmde- rella,20.15uur.TheaterZuidplein. Faust,20.15uur. Dodorama.OnlyA Mother (USA), 20.30 uur. Doelen café. Bebop Jam Session, 22.00 uur. RO Theater. Vaderlanders, een cursus voor ingezetenen, 20 15uur. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. De Getatoeeerde Roos, 20.15 uur. De Goote. HaKim René Groothof. 14,00uur. Bibliotheektheater.De- batS: De cultuur heeft het meest ge - wonnen..., 16.00-18.30 uur. Donderdag 25 april SCHIEDAM Stadhuis. WD-spreekuur, 18.00- 19.00 uur. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45- 13.15 uur. Gebouw Triangel. Film marathon, Historische Vereniging Vlaardingen, 20.00 uur. DC West. Bingo, 19.00 uur. Stadsgehoor zaal. Optreden Benny Neyman, 20.15 uur. Harmonie. 'Golden Fic tion', Het Volk, 20.30 uur. Kunst+. Open Huts, 12.00-17.00 uur. ROTTERDAM Grote-of St. Laurenskerk. Middag- pauze-concert, 12.45 uur. Wereld- muziekcentrum Matrix. Noite Brasi- leiro, 20.00 uur. Luxor Theater. Zzmderella, 20.15 uur. Theater Zuidplein. The Nylons in concert, 20,15 uur. De Doelen. Gr.z, Wibi Soerjadi,20.15uur. Kl.z. Turkse tra ditionele muzieken dans, 20.15 uur. Zaai De Unie. De Beauty and the Beat, 20.30 uur. R'dams Conser vatorium. Concert vierdejaars stu denten zang lichte muziek, 19.30 uur. RO Theater. Vaderlanders, ee- cursus voor ingezetenen, 20.15 uur. Rotterdamse Schouwburg. Kl.z. Uit den vreemde, 20.30 uur. Biblio theektheater. Schnjverdmer, 19.00 uur. Goethe Institut Rotter dam. Ingo Schuize, 20.00 uur. Alli ance Francaise. Albm Pons, 20.00 uur. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12:45-3.30-6.15-9.16. Calypso 2: The Usual Suspects' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Antoma' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Star Trek Generations' (al) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: 'Braken Arrow' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jumanji' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Braveheart' (16) dag. 8.15 do.vr.ma.di. ook 1,15-4.30. Cine rama 4: 'leaving Las Vegas' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Cinerama 5: 'De Jurk' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'Before and After' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. ImaxThea- ter. The UvingSea' (al) dag. beh. ma. 2-4. 'Afnca: The Serangeti' (al) do- .vr.3. za.zo.1-3. Toy Story' (al) NL aag. beh.ma. 5.15-7.15. 'Casino' (16) dag. beh.ma.9. Venster 1:'Cy cle' (16) dag. 7.30-10. do.vr.zo. ook 2.30. Venster 2: 'Mes m het water' (16) dag. 7.30. do.vr.zo.wo. ook 2,30. The lastofthe Mohicans' (16) wo. 8.'De Spiegel' (16) do. 9.30, "Yeelen' (16) vr. 9.30. 'De Vuurpaar- den' (16) za, 9.30. Vindiana' (16) zo. 9.30. 'Dreams' (16) ma. 9,30, 'Diverse films van Vvachesfav A merk- hanyan' (16) du 9.30. 'Piano Merca- mque' (16) wo. 9,30. 'Memoiyofthe Unknown' (16) zo. 2.30. Venster 3: 'Smoke' (al) do.vr.zo.wo. 2.30. 'Childeren of Nature' (16) dag. 7.30. 'Ufysses'gaze' {16} dag. 9.15. Ven ster 4: 'Angel baby' (16) do.vo- .zo.wo. 2.30. 'Bye Bye' (16) dag. 7.30. 'Bluein the Face' (al) dag. beh- .ma. 10. Lumière 1: 'Heat' (16) dag.4.3Q-8.30.do.vr.ma.di ookl. Lumière 2: 'Ace Ventura' V/hen na ture calls (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Mone\ Train' (16) .1.15-4-6.45-9.30 Lumière4: 'Broken Arrow' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Pathé 1: Toy Story' OV (al) dag 6.05-8.10- 10.15. do.vr.ma.di. ook 11.50- I.55-4. Pathé 2: 'Casino' (16) dag. 12.15-4.15-8 15. Pathé 3: 'Mr. Holland's Opus' (al) dag. 12.00-4- 10. Pathé 4: 'Get Shorty' (al) dag. II.35-2-4.25-6.50-9.15.Pathé 5: 12 Monkeys' (12) dag. 1.3.15- 6,40-9.30. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag.3.20-6.10-21.do.vr.ma.di.ook 12.30. Pathé 7: 'Dead man walking" (16) dag. 11.05-1.45-4.25-7.05- 9.45. Rex: 'Lttle Cathouse in Las Vegas' (18) dag. 12.00 doori.voorst. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: "Critical Decision' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Sudden death' (16) vr.za. 00,15. Lumière 3: 'Money tram' (16) vr.za. 00.15, Lumière 4: Braken Arrow' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 3: 'De Boefjes'(al) za.zo.wo. 1.15-4. Imax: :ahontosr Ca!) zs.z o. 11.30. Toy Story' (al) NV dag. beh. ma. 5.15- 7.15. Lumiere 1: Toy Story' (al) NV za.zo.wo. 12.30-2.30. Lumière 4: Babe' (al) za.zo.wo. 1.15-4. Pathé 1: Toy Story' (al) NV za. 1.55-4. zo.wo. 11.50-1.55-4. Pathé 6: 'De Boefjes' (al) za.zo.wu. 1.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5