12 Delta schreeuwt om nieuwbouw Meer groen?in Rijnmond ten koste van Bentwoud Reconstructie potvisskelet start in juli Vertraging voor gesloten verblijf; patiënten in vooroorlogse paviljoens Verbree en Jansen willen aanblijven bij Stadsregio Opvang junks in Delfshaven Beroepskeuze via CD-Rom Geboortegolf in Blijdorp -- Spoorverdubbeling naar Dordt één jaar vertraagd CAO-akkoord b\j Verenigde Glasfabriek Japanse primeur voor Popfestival Metropolis Arrestante overleden Rijverbod van zestien uur Europese Hof beoordeel t 'alleenrecht' voor AVR Provincie maakt Top X van verdachte bedrijven Rotterdams Dagblad Donderdag 25 april 1996 Rotterdam De spoorverdubbeling tussen Dor drecht en Rotterdam-Zuid heeft een jaar vertraging opgelopen. Het was de bedoeling dat de werkzaam heden in mei gereed zouden zijn, maar volgens een woordvoerster van de Nederlandse Spoorwegen is de oplevering verschoven naar mei volgend jaar wan neer de nieuwe dienstregeling ingaat. Niet bouwtechnische problemen, maar externe om standigheden zijn volgens de NS oorzaak van de ver traging. Eén daarvan was de watersnoodramp van begin 1995. „We hadden voor dit project een buiten dienst-stelling aangevraagd voor die periode," ver telt de woordvoerster. „Maar door de wateroverlast moesten alle sporen beschikbaar'btijven voor extra goederenvervoer dat anders over de weg zou gaan." Er moesteen nieuwe aanvraag worden ingediend om de spoorverbinding tussen Dordrecht en Rotterdam gedurende een weekeinde stil te leggen. Die aan vraag kon pas vijf maanden later worden gehono reerd. Ook de bouwstaking van voorjaar '95 heeft voor op onthoud gezorgd. Wekenlang lag hierdoor het werk aan een tunnel in Dordrecht stil. Naar aanleiding hiervan moest opnieuw een buitendienst-stelling maanden worden uitgesteld. En daar bovenop kwam de strenge winter. „Door vorstverlet kon weken niet worden gewerkt," legt de NS-woordvoerster uit De spoorverdubbeling tussen Dordrecht en Rotter dam-Zuid kost de NS 1 miljard gulden. Het is een project in het kader van Rail 21, dat een investering van in totaal 14 miljard gulden vergt. Volgens de NS leidt de vertraging zeker tot een budgetoverschrij ding, maar ze zeggen niet te weten hoeveel. „Het zal niet in de miljoenen lopen." De problemen met de nieuwe seinpost op Rotter dams grondgebied in maart van dit jaar, hebben geen effect gehad op de bouwvertraging. „Alle apparatuur in de seinpost was getest en goed bevonden, maar in het weekeinde van 17 en 18 maart toen we de post in gebruik wilden nemen, ontstond er kortsluiting. Een deel van het treinverkeer lag in dat weekeinde al stil wegens werkzaamheden. Het andere rijdende deel heeft geen extra vertraging opgelopen." In december wordt, ongeveer een halfgaar later dan de bedoeling was, het spoortraject Rotterdam-Lom- bardijen-Barendrécht opgeleverd. Het stuk spoor in Barendrecht wordt pas aangepakt als de werkzaam heden voor de Betuwelijn daar beginnen. Rotterdam De vakbonden hebben vannacht een tweejarige CAO afgesloten bij de Verenigde Glasfa brieken waarin is afgesproken dat de zeventienhon derd werknemers in de vestigingen van Schiedam, Maastricht en Leerdam per 1 april dit jaar en per 1 april volgend drie procent loonsverhoging krijgen. In de CAO zijn voorts afspraken gemaakt over een werkgelegenheids- en personeelsbeleid. Er komen %mtvgl werkervaringsplaatsen. Ook zijn er afspra- kén'gerhaakt over de verhouding tussen eigen persó4 ncel en uitzend- en inleenkrachten. Verdergaande arbeidsduurverkorting is-volgens de Industrie- en Voedingsbond CNV niet aan de orde omdat de ge middelde werkweek bij de Verenigde Glasfabriek al 36 uur is. Rotterdam Metropolis heeft de eerste zes namen van de affiche bekendgemaakt. De negende editie van het gratis popfestival die op zondag 7 juli in het Zuiderpark plaatsvindt kent als primeur een Japan se inbreng in de vorm van techno-talent Ken Ishi en 'beat-boy5 DJ Krush. De andere reeds gestrikte acts zijn De Puta Madre, Soulwax (allebei uit België), Mil- len Colin (Zweden) en uit eigen land Ebo Man. Het merendeel van deze groepen komt aan bod in de '£ance arena', die een maximum capaciteit van 8000 bezoekers zal hebben Dp het andere podium (Westl zal de klok veel meer op (alternatieve) rock gericht staan. In totaal zullen vijftien acts zich op Metropolis presenteren. Rotterdam In het ziekenhuis Dijkzigt is gisteren een 31-jarige vrouwelijke arrestant overleden die 's ochtends tijdens het douchen in politiebureau Hoog vliet onwei was gewoiden. De vrouw werd maandag gearresteerd in verband met een drugszaak. Capelle aan den Ussd De politie heeft gisteravond op de Hoofdweg in Capelle een 47-jarige Rotterdam mer aangehouden, die naar later bleek het uitzonder lijk. hoge alcohol-promillage van drie in zijn bloed had. Omdat de blaastest niet meer lukte en de man ook een diepe snijwond aan zijn hand had is hij over gebracht naar het iJsselland Ziekenhuis. Daar con stateerde de politie-arts het uitermate hoge promilla ge. De Rotterdammer kreeg een rijverbod van zes tien uur opgelegd, zijn rijbewijs werd ingevorderd en er is proces-verbaal opgemaakt. De snijwond liep hij op omdat hij kort voor zjjn aanhouding een ruit van een woning aan het Ringspoor had ingeslagen. Rotti -damHet Europese Hof van Justitie moet be oordelen of minister De Boer (Milieu) de Afvalver werking Rijnmond (AVR) het exclusieve recht mag geven op de verwerking van chemisch afval. De afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft het Europese Hof om die beoordeling gevraagd naar aanleiding van een exportverbod van vervuilde oliefilters naar Duitsland. Minister De Boer heeft het bedrijf Chemische Afval stoffen Dusseldorp in Lichtenvoorde toestemming geweigerd voor het uitvoeren van tweeduizend ton gebruikte oliefilters naar de Bondsrepubliek. De mi nister vindt dat de AVR de filters moet verwerken. Afvalstoffen Dusseidorp heeft tegen de minister een beroepszaak aangespannen. Het Europese Hof moet beslissen of het 'Meerjaren plan verwijdering gevaarlijke afvalstoffen' uit 1993 in overeenstemming is met het Europese Verdrag. Daarbij dient het Hof te bekijken of een exportver bod op vervuilde oliefilters niet in strijd is met het vrij verkeer van goederen binnen de Europese Unie. I Rotterdam Het Delta psychiatrisch ziekenhuis wil zo snel mogelijk het geplande gesloten verblijf voor patiënten bouwen, ondanks de hindernissen die daarvoor zijn opgewor pen vanuit Den Haag. De hoogst noodzakelijke nieuwbouw, die de bestaande, totaal verouderde paviljoens moet vervan gen, dreigt op de lange baan geschoven te worden. Het ministerie van Volksgezond- uit hetbegin van deze eeuw stam- heid Welzijn en Sport (VWS) wil opnieuw bezien of deze nieuw bouw wel echt noodzakelijk is of dat er andere huisvestingsmoge lijkheden zijn. Meteen handteke ningenactie van personeel, pati ënten en hun familie hoopt Delta het ministerie nu toch te bewegen tot een rap én definitief besluit. De tachtig patiënten die in het nieuwe gebouw zouden komen te wonen, leven nu in paviljoens die men. De slaapzalen met acht tot twaalf bedden, slechts afge schermd met een gordijn en een klein kastje voor privé-spulletjes voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd, zegt woordvoerster A de Rooij van het Delta zieken huis. Deze patiënten kunnen bo vendien niet toe met andere vormen van zorg -zoals thuis zorg of begeleid wonen- omdat zij zo ernstig ziek zijn dat ze bin nen de muren van Delta moeten blijven. In 1990 sloot het Delta ziekenhuis met de provincie een overeen komst waarbij werd afgesproken dat het ziekenhuis 127 bedden zou schrappen. In ruil voor de beddenreductie mocht Delta twaalf nieuwe gebouwen neerzet ten. Een aantal gebouwen, zoals een nieuw laboratorium, staat in middels. Maar er is nog geen en kele patiëntenvoorziening van de grond gekomen. De* Rooij: „In plaats van dat laboratorium had den we liever het gesloten verblij f al klaar gehad, want dat komt de patiënten rechtstreeks ten goe de". De overheid wil nu echter de noodzaak van drie van de twaalf geplande gebouwen opnieuw te gen het licht houden. De nieuwe gesloten afdeling hoort daarbij. De 'Heroverweging Geestelijke Gezondheidszorg' zou tot 1 april dit jaar in beslag nemen. Maar omdat de Tweede Kamer eerst wil kijken naar de manier waarop die noodzaak wordt getoetst, lijkt de nieuwe gesloten afdeling verder weg dan ooit. Frustrerend Extra frustrerend voor het Delta ziekenhuis is dat de nieuwbouw al bijna in kannen en kruiken was. „De eerste paal had al geslagen kunnen zijn," verzucht De Rooij. „Er zitten nu tachtig mensen ver spreid over gebouwen die niet vol doen aan de eisen van deze tijd. Bovendien plegen we weinig on derhoud omdat dat zonde van het geld zou zijn. Daar komt nog bij dat het terrein hier in Poortugaal één grote puinhoop is. Ter voorbe reiding van de nieuwbouwopera- tie zijn al enkele gebouwen ge sloopt en toegangswegen zijn om gelegd. Niet echt een prettig ge zicht voor de patiënten." Op dit moment correspondeert de directie koortsachtig met minis ter Borst om haar te doordringen van de noodzaak van nieuwbouw. Het personeel hoopt haar binnen kort een dikke postzak met hand tekeningen te overhandigen. '*'■4,1 r\L De enorme bovenkaak van de potvis- kop werd gis teren het Na tuurmuseum blnnengeta- keld. Daar mee is het skelet nu compleet. De opbouw be gint in juli. Foto Ingrid van Beek Rotterdam Een speciaal team deskundigen verbonden aan het Rotterdamse Natuurmuseum buigt zich deze zomer over de re constructie van een enorm potvis skelet. De restanten van het dier werder. de afgelopen maanden in stukjes en beetjes in het museum ondergebracht Gisteren werd de kop met bovenkaak van de potvis naar binnen getild. Het ongeveer 1200 kilo zware pot visskelet is later dit jaar voor het publiek te zien achter de glazen gevel van de nieuwe vleugel van het Natuurmuseum. Omdat die vleugel volgens het bouwplan één dezer dagen gedicht wordt, moest de potviskop deze week het mu seumgebouw - binnengetakeld worden. De potvis belandde in januari 1995 met twee soortgenoten op het strand bij Scheveningen, Het RotterdamDe demissionaire be stuurders J, Verbree en M.J.D. Jansen willen tóch aanblijven in het dagelijks bestuur van de Stadsregio Rotterdam. De aanlei ding is het kabinetsstandpunt dat toch moet worden aangekoerst op een stadsprovincie voor de Rijn mond. Verbree en Jansen hadden hun portefeuilles ter beschikking gesteld, maar zien nu een nieuwe reden om door te gaan. Met die mededeling overrompel de voorzitter Peper gisteren de re gioraad. Het laatste woord is er niet over gezegd. CDA-fractielei- der C. H. J. Lamers vindt het on juist dat bestuurders die hun ont slag hebben aangekondigd, zon der verdere raadpleging met het algemeen bestuur besluiten om niet weg te gaan. Lamers: „Dan heb je minstens een hernieuwd mandaat van de regioraad nodig." Hij vindt het bovendien vreemd dat Verbree en Jansen willen doorgaan, terwijl alle Rijnmond gemeenten de komende maand nog moeten aangeven of ze de Stadsregio als gemeenschappelij ke regeling wel willen continu eren. De gemeente Rozenburg heeft al besloten om af te halen. Om die reden is de Rozenburgse burgemeester H.W. den Duyn wel genoodzaakt zijn bestuurs functie ais penningmeester van de Stadsregio Rotterdam neer te leggen. Verbree en Jansen zijn burge meester van respectievelijk Ca pelle en Krimpen aan der. IJssel én zetten hun gemeentebestuur voor het blok, volgens de zienswij ze van Lamers. Vooral Jansen reageerde boos en diep bedroefd, nadat het kabinet begin dit jaar de wetsvoorstellen voor de stadsprovincie introk, omdat de Tweede Kamer had be paald dat de gemeente Rotterdam niet gesplitst mag worden. Jansen zag geen heil meer in regionale samenwerking. Nu het kabihet toch wil doorgaan, is zijn inspira tie terug - zelfs in die mate, dat hij wil deelnemen aan een nieuw bestuurlijk platform van de Stadsregio en de provincie Zuid- Holland, Dit platform komt er om het be leid van Zuid-Holland en de Rijn mond beter op elkaar af te stem men. Voorzitter wordt commissa ris van de koningin J. M. leem huis-Stout, bijgestaan door de Rotterdamse gedeputeerde G. Brouwer. De Stadsregio krijgt vier vertegenwoordigers in het platform: de Rotterdamse burge meester Peper en wethouder H. J. Simons, de Vlaardingse burge meester L W. Stam en ook Jan sen. De provincie hecht meer be tekenis aan het platform, waaraan een beleidsbeïnvloedende rol wordt toegedicht Bij de Stadsre gio bestaat meer de neiging het als een gewone agendacommissie te zien. Sinds het kamerdebat van januari is het bestuurlijk orgaan van rijk, provincie en regio opgeheven. Daarmee viel ook de coördinatie van de bestuurlijke reorganisatie weg. Het CDA in de Provinciale Staten heeft kritiek dat de Stads regio drie burgemeesters en slechts één gekozen wethouder afvaardigt. Kleine fracties rieden gisteren de suggestie om geen nieuwe provincie Rotterdam te stichten, maar om van de Rijn mond een deelprovincie van Zuid Holland te maken, verge lijkbaar met de deelgemeenten in Rotterdam. 26-jarige dier, een jongeman naar potvismaatstaven, werd door vrij willigers, museummedewerkers en deskundigen van het Natio naal Natuurhistorisch Museum uit Leiden ontdaan van zijn spek. Het skelet is 14,5 meter lang. De bouwplannen van het Natuurmu seum werden aangepast om het volledige skelet onder te kunnen brengen. In juli wordt een begin gemaakt met het in elkaar zetten van het skelet, een karwei dat een paar maanden in b°slag zal nemen. De potvis k">mt niet zijn kop richting Museumpark te hangen. De re constructie houdt het Natuurmu seum in eigen hand. Onder lei ding van een preperateur zetten medewerkers van het museum het dier in elkaar. Het reconstruc tieproces wordt in een daarvoor vrijgemaakte zaal van het mu seum afgewerkt. Het publiek kan daar een kijkje bij nemen. Hoe en waarom de potvis op het strand is geraakt, is niet duidelijk. „Je kunt alleen zeggen dat het er op wijst, dat het goed gaat met de potvispopulatie. De laatste jaren stranden er steeds meer potvissen op de Europese kusten, wat bete kent dat er veel potvissen moeten zijn" zegt C.W. Moeliker, hoofd educatie van het Natuurmuseum. „Waarschijnlijk hwTI het dier, op weg van het noc- zeel van de oceaan naar r wateren, ergens bij Schots on verkeer de afslag genomen. Potvissen die de Noordzee opzwemmen zijn in principe ten dode opgeschreven. Door de relatief geringe water diepte kunnen zij zich daar niet oriënteren." Bij de potviskop die gisteren het museum in werd,getakeld is bij zonder goed de grote holte in het voorhoofd te zien. Die holte,-ook bekend als 'de badkuip', is bij le vende potvissen gevuld met zo'rt zeshonderd liter spermaceti: olie die een rol speelt bij het duiken van het dier. Moeliker: „In vroeger dagen was die olie zeer gewild als smeermiddel en daar om zeer kostbaar. Wij hebben wel een paar emmertjes verzameld maar het meeste is toch verloren gegaan." Rotterdam Het dagelijks be stuur van de deelgemeente Delfs haven stelt voor een huiskamer project voor drugsverslaafden uit dit deel van Rotterdam-West te starten in een pand aan de Span jaardstraat. Het gaat om de vesti ging van het Leger des Heils die nu al dienst doet als opvang voor dak-en thuislozen. In overleg met de bewoners van de wijk, die van daag op de hoogte worden gesteld, zullen afspraken worden gemaakt over de gang van zaken in en rond het pand. De bedoeling is dat zo'n 25 ver slaafden kunnen aankloppen bij het project, waar de junks tot rust kunnen komen en makkelijk aan spreekbaar zijn voor de hulpverler ning. Vanuit de opvang -ge opend van negen uur 's ochtends tot tien uur 's avonds - kunnen verslaafden ook op pad worden gestuurd voor bepaalde werk zaamheden Den Haag De provincie Zuid- Holland werkt aan een Top X van bedrijven waarvan wordt ver moed dat ze de milieu-regels ont duiken. In de Rijnmond gaat het vooralsnog om tien tot vijftien be drijven die in aanmerking komen voor vooronderzoek. Nu al wordt verondersteld dat er in twee of drie gevallen een gerechtelijk on derzoek zal volgen. Dat werd gisteren in de staten commissie Rotterdam meege deeld bij de bespreking van een eindrapport over Tankcleaning Rotterdam (TCR). Hierin heeft de commissie-Ten Heuvelhof derma te harde conclusies getrokken over de handhaving van de mi lieuregels bij TCR, dat enkele sta tenleden met schroomden de term 'milieucriminaliteit' in de mond te nemen. CDA-statenlid L. Bolsius, doelend op de directie die gevormd werd door-de drie ge broeders L., sprak over de gebroe ders List, Louche Lange Vin gers. De statencommissie, speciaal in gesteld voor problemen in de Rot terdamse regio, stond uitvoerig stil bij het tekort aan toezicht. Vol gens de dienst Water Milieu is er een imposant bouwwerk aan regelgeving ontstaan, maar is er onvoldoende capaciteit om toe zicht te houden op naleving van die regels. „Er is een uitvoerings- infarct," kregen de statenleden te horen. Sommige fracties vinden dat de DCMR Milieudienst Rijn mond nauwer moet samenwerken met andere organisaties om"de handhaving van milieuregels te kunnen bewaken. Het CDA zag ook een taak wegge legd voor de verzekeraars, omdat zij baat hebben bij ordentelijke en veilige bedrijven. Kleinere frac ties zoals de SP vinden dat het toezicht uitsluitend bij de over heid thuishoort en dat de politiek beter aanspreekbaar moet zijn op haar verantwoordelijkheid in de- Rotterdam Wat doet een zeebe vrachter, lasser, baggeraar? Eén klik met de muis en je weet alles. En iedere volgende klik opent weer een andere, veelal onbeken de wereld. Een eigentijdser ma nier om kennis te maken met werk dan de Beroepen-CD-Rom is er niet. Op de Beroepen-CD-Rom staat wat de mensen die in het Rotter damse haven- en industriegebeid werken zoal doen. Het interactie4 ve schijfje is ontwikkeld door het Educatief Informatie Centrum en AOB Rijnmond, een adviesbu reau voor opleiding en beroep. Het" bedrijfsleven betaalde mee aan dé produktie. De CD-Rom is bedoeld voor jonge ren die meer willen weten over een bepaald beroep, of die zich in ruimere zin willen oriënteren. Het schijfje bevat ook een bibliotheek met uitgebreide gegevens over ie der afzonderlijk beroep. De Dienst Stedelijk Onderwijs pre senteert het programma op 22 mei in aanwezigheid van wethouder Den Oudennammer. Rotterdam Het is lente in dier gaarde Blijdorp. De eerste bloe sempartijen verschijnen aan de bomen, bezoekers lopen tevreden keuvelend door het dierenpark onder een behaaglijk lentezonne tje. Maar wie goed om zich heen kijkt, ziet veel meer. In verschil lende dierenverblijven en op de kaalgegrazen weidegronden zijn nieuwe geluiden te horen. Zo zijn in de buidels van de zeld zame rots- en boomkangaroes brutale kopjes te ontwaren, die nieuwsgierig de wereld inkijken. Ook onder het veilige verendek van de jufferkraanvogels is het een drukte van belang. Diergaar de Blijdorp mag zich deze maand in een ware babyboom verheugen. Den Haag De realisatie van duizend hectare natuur en recre atie in de Rotterdamse regio heeft consequenties voor groen projecten elders in Zuid-Hol land. Om financiële redenen wil len Gedeputeerde Staten afzien van de tweede fase van het 'oer bos' Bentwoud bij Zoetermeer. Onder meer de PvdA, D66 en De Groenen/GroenLinks in de sta tencommissie Rotterdam voelen daar niets voor. Zy willen dat ge deputeerde G. Brouwer naar al ternatieven zoekt. Als het hem niet lukt financiële middelen te vinden via 'groen beleggen', dan zou mogelijk afgezien moeten worden van een ecologische zone in de omgeving van Voorburgen Pijnacker (regio Haaglanden). Brouwer bereikte onlangs een akkoord over de duizend hectare extra groen in de Rijnmond. Dat is een van de doelstellingen van - het ROM-project Rijnmond, waarbij economie y en -'milieu "elkaar moeten versterken. De naar hem genoemde commissie- Brouwer telde, vertegenwoordi gers van enkele ministeries, de' Stadsregio en Het bedrijfsleven enerwérden afspraken gemaakt over een-'groene'arabitie' van- honderd müjoën gulden. De provincie 2uid-Holland heeft het op zich genomen veertig mil joen te betalen, het Rijk draagt vijfentwintig miljoen bij, evenals het bedrijfsleven. Rotterdam en omliggende gemeenten moeten dan zorgen voor de resterende tien mijjoen, Als een van de part ners in gebreke blijft valt ook voor de andere de verplichting weg. Maar Brouwer is optimistisch. Hij verwacht dat ook het be drijfsleven er alles aan zal doen om de doelstellingen van ROM- Rijnmond te helpen realiseren, omdat'ook de economie daarbij gebaat is. De groenprojecten le veren werkgelegenheid op en verbeteren het vestigingskli maat in de Rotterdamse regio. De fracties van Groenlinks/De Groenen en de SP vinden dat het bedrijfsleven veel te weinig fi nanciert en voornamelijk belang heeft bij de aanleg van landgoe- dei directeuren, zoals op Us.. -e, Voome en Putten. De PvdA spreekt van een over- valtechniek om het extra groen in de Rijnmond ten koste te laten gaan van het Bentwoud. PvdA- gedeputeerde Brouwer wijst er echterop dat een meerderheidin de Provinciale Staten, bestaande uit WD en CDA wil afzien van de tweede fase van het Bent woud om tegemoet te komen, aan de belangen van de hier geves tigde agrariërs. i Het absolute hoogtepunt is de ge boorte van een bongo-antilope: een primeur voor Blijdorp, maar ook voor Nederland. Het diertje, Ikari enaamd, is op 8 april gebo ren, r.taar laat zich vooralsnog niet zien. Als de temperatuur het toelaat, zo verwachten de verzor gers, zal de voltallige bongjfami- lie haar witte strepenpatroon en imposante hoorns laten bewonde ren. In de tussentijd wordt het buitenterras van struiken en bomen voorzien, zodat het schu we kroost zich desgewenst kan te rugtrekken. In het Azië-moeras zijn twee kui kens van de jufferkraanvogels te bewonderen. Onder moeders ve ren priemt af en toe een snaveltje omhoog, dat ongeduldig om voed sel schreeuwt Het is moeilijk voor te stellen dat de bruin ge vlekte donsplukken over drie maanden dezelfde elegante con touren krijgen als hun ouders. Als de kuikens de volwassenheid hebben bereikt, zullen ook zij de broedperiode inluiden met een uitgebreide balts, waarbij de vo gels met gespreide vleugels licht voetig heen en weer dansen. Niet alleen op het land, ook onder water is het nieuwe jaargetijde niet onopgemerkt gebleven. De bruine grondhaaien hebben elf ei eren gelegd in het heldere water van de Rivièrahal. Om de kans op uitkomen te vergroten, zijn de ei eren in een kleiner aquarium ver-' zameld. Bij vier eieren zijn dunne vliesjes van de ondoorzichtige ei- erwand gepeld, waardoor de be-' zoeker de ontwikkeling van de haaien op de voet kan volgen. Na zo'n tachtig dagen 2ijn de haaien sterk genoeg om door het vlies heen te breken. Niet alleen de geboorten zorgen voor feestvreugde in Blijdorp. Op 11 mei viert de dierentuin zijn 56e verjaardag op de huidige plaats (diergaarde Blijdorp bestaat in to taal 139 jaar). Op deze feestelijke dag kunnen bezoekers de dieren tuin tegen gereduceerd tarief be treden. Voor kinderen zijn specia le activiteiten georganiseerd,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2