'Bij een ander gezin drinkt de hond uitje limonadeglas' De macht naar de wijken Vlaardingen 'een groene stad' Turkse gasten verbazen zich over het 'boeiende' Schiedam flgenda Luubje Beton nu wethouder zoab Compost scheppen Meidenavond Stichting bejaarden Drieeën-Huysen Deel Kortebuurt afgesloten Zomeractiviteiten Rotterdams Dagblad Donderdag 25 april 3996 De Koemarkt kan een aantrekkelijk plein worden, maar helaas, de Cowmarkt is een Kauwmarkt geworden met al die eettenten. Dat schreef ik een paar weken geleden, uit irritatie over de talrijke visu ele blokkades in wat naar z'n aard een plein met een open karakter behoort te zijn. In de directe omgeving staan sinds de oplevering van de Nieuwe Passage veel winkelpanden leeg. Waarom bevordert de f gemeente Schiedam niet dat de kioskhouders hun intrek nemen in „.de leegstaande winkels, gaf ik als suggestie mee. Dat is voorde Koe- -markt goed en dat is voor de reguliere bebouwing goed. -En krijg nou wat! Luub Hafkamp, ondanks dat hij niet in de traditie .staat van de meest btirgemabije wethouder, heeft zomaar en zowaar geopperd dat het leegstaande Hema-pand een aantrekkelijk verza melpunt voor de maf uitgewaaierde food-sector zou kunnen zijn, zo dat de Gekke-Koeienmarkt weer een normale Koemarkt kan worden. Ik kneep mijzelf in de aim, maar droomde niet Hafkamp heeft de oren en ogen goed openstaan gedurende deze periode van stadsge sprekken over de binnenstad, en ook al kon ik er niet bij zijn, m'n ideetje pikte de wethouder toch op. Altijd associeerde ik de wethou der met een soort staalbeton, maar onze zintuigen creëren wel meer illusies. Bij inspectie onder de elektronenmicroscoop blijkt er heel wat ruimte te zijn tussen de atomaire en nog minusculere bestand- deeltjes. Zelfs het hardste beton is poreus. Hafkamp verkeert in zijn derde wethoudersperiode en heeft heel wat te stellen gehad met clubs die hem stijfjes en ontoegankelijk vonden. Maar voor bekering is het nimmer te laat. Luub is meegegaan in de trend van het gemeentebestuur om te trachten de eigen toeganke- Iijkheid te verbeteren en meer Schiedammers te betrekken bij het beleid. Hoe dat nog beter kan, daar heb ik onthutsende ideeën over i die ertoe zouden leiden dat de helft van de gemeenteraad de capaci teiten blijkt te ontberen, ik zie bijvoorbeeld Cor Huljken en Kees j Krommenhoek bepaald niet inspirerend functioneren als coach van ■•bijvoorbeeld bewonersverenigingen - maar vooruit, laten we eerst eens afwachten wat de wethouder voor communicatie en organisatie- vernieuwing, Adri Beijnhout, nog aan het tweerichtingverkeer tus sen stadskantoor en burgerij vermag te verbeteren. Per slot van reke ning mogen we van D66'ers in dit soort materie altijd iets extra's ver wachten. Ondertussen gaat Hafkamp ineens zo hard, zo losgeslagen open staat hij plotseling voor elke burger, dat we hem bijkans tot bedachtzame rust dienen op te roepen. Onlangs kwam een groepje Gorzenaren bij hem aankloppen, over verkeersdrukte in de Bidderkerksestraat. Luub Hafkamp ontving ze gul en gretig, maar naar mijn smaak had hij ze beter minzaam kunnen, verwijzen naar het wijkoverleg beheer, - want daar is zo'n wijkbeheeroverleg voor. Pas als wijkbewoners bak- 'zeil halen bij het wijkoverleg, dan zouden ze een beroep moeten kun- icnen doen op een.wethouder. Nu Hafkamp eensklaps een bestuurder 'rvón zeer open asfaltbeton (zoab) wilzijn, is het verstandig als hij toch a niet een schuin oogje naar beproefde werkwijzen wü kijken, anders -^ondergraaft hij bestaande overlegvormen. Dan breekt hij aan de ene „'kant af wathij aan de andere kant opbouwt en datzal toch nietz'n be doeling zijn. KOR KEGEL Inwoners van Schiedam kunnen deze week weer gra tis compost scheppen bij het milieustation van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam (ONS). Er is drie honderd ton compost beschikbaar. Mensen die van deze mogelijkheid gebruik willen maken, worden verzocht een schep mee te nemen en iets om de com post in te doen. De actie duurt tot en met vrijdag 26 april. Voor een gulden zijn ook zakken met compost te koop. Het mi- lieustation van het ONS,is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 17.30 uur. Zaterdag is het milieustation gesloten. In Kluphuis Oost is het elke donderdagavond mei denavond. Meiden van 11 t/m 14 jaar kunnen van 18.30 tot 20.30 uur activiteiten doen als sport, spel, to neel, handarbeid en film kijken. Het kost ƒ7,50 per maand. Informatie via telefoonnummer 4735435. yiaardïngén DëAlgemene Stichting voor Huisvesting en Verzor ging van Bejaarden (ASHVB) in Vlaardingen heeft één*nieuwe stichting opgericht de Stichting Vrien den van Verzorgingscentrum Drieeèn-Huysen. Doel van de nieuwe stichting is het financieel en an derszins ondersteunen van het verzorgingscentrum om de woonsfeer van de bewoners te veraangena men. Het vermogen van de nieuwe stichting wordt gevormd door giffen, legaten, subsidies en andere baten. Een deel van de Kortebuurt wordt tijdelyk afgesloten voor motorvoertuigen. Het wegdek van het deel tus sen de Sportlaan en de brug over het Boonervliet krijgt een nieuwe asfaltlaag. Dit deel is op donderdag 2 én vrijdag 3 mei tussen 6.00 en 17.00 uur afgesloten. Motorvoertuigen kunnen dan geen gebruik maken van de brug over het Boonervliet, maar (brom)fiet- sërs wel. Bewoners van de Zuidbuurt kunnen via Vlaardingen met de auto hun woning bereiken. Hoek van Holland De zomer-aetiviteiten in Hoek van Holland gaan weer van start. Op maandag 29 april om half vier 's ?:uddags begint het nieuwe seizoen met een rondlei ding in Vogelopvangcentrum 'De Houtsnip'. Het Ne derlands Kustverlichtingsmuseum, ondergebracht in de oude vuurtoren aan de Willem van Houten- straat, kan worden bezocht op woensdag 1 mei. Om li .00 uur kan de toren onder begeleiding worden be klommen. Op diezelfde dag vaart 's middags om half vier de reddingsboot Javazee weer vanuit de Bergha- ven. Tenminste wanneer de weersomstandigheden hpt toelaten en er geen reddingsacties zijn. Het fort aan den Hoek van Holland wordt in de eerste week van mei extra opengesteld. Op donderdag 2 mei is er een rondleiding door het kustverdedigings museum om half twee. Op Koninginnedag, zaterdag 4 en zondag 5 mei kan men het fort ook individueel en 2onder afspraak bezoeken. De Vereniging voor Natuur- en. Milieu-educatie IVN uit Rotterdam houdt op zaterdag 4 mei een excursie naar het Roomse Duin. Duur van de wandeling is on geveer twee uur. Er wordt om kwart over tien verza meld op het NS-station. Voor alle rondleiding en ex cursies, met uitzondering van de IVN-wandeiing geldt: vooraf reserveren bij de WV Hoek van Hol land in het kantoor aan de Rietdijkstraat, tel. 382456. Vlaardingen Groene stad mid denin een industriegebied. Dat is het beeld dat de gemeente Vlaar dingen met het project Meimaand Natuurmaand bij haar inwoners wil oproepen. Na hel succes van het project van vorig jaar. 't Na tuurt in de buurt, is het aantal ac tiviteiten dit jaar flink uitgebreid. Het doel van de natuurmaand is mensen bewust maken van al het groen in de stad. „Er wordt vaak gesproken over Vlaardingen als stad in een industriegebied," stelt voorlichtster Nelleke den Boon van de Dienst Milieu in Vlaardin gen. „Toch zijn wij ook een stad met veel natuurlijk groen. En dat willen we laten zien." Ook wordt de deelnemers aan het natuurproject een indruk gege- ven van de manier waarop de ge meente zorgt voor haar natuurlij ke groen. „Vlaardingen is altijd een voorloper geweest in het na tuurlijk groenbeheer," vertelt Den Boon. „Bij de aanleg en het onderhoud van het groen wordt zo veel mogelijk rekening gehouden met de natuur, waardoor inheem se planten terugkomen en het voor dieren en planten weer leef baar wordt m de stad. Het groen wordt zo aangelegd dat dieren van de ene plek in de stad naar de an dere kunnen trekken." Meim aand Natuurmaand is een initia tief van de gemeente Vlaardin gen, WV Vlaardingen en het re creatieschap Midden-Delfland en wordt dit jaar voor de tweede keer gehouden. Het project 't Natuurt in de buurt sloeg vorig jaar zo aan, dat er deze keer is gekozen voor een grotere opzet. Nieuw dit jaar zijn de rondvaarten (9 en 17 mei) en de kano-natuur- tocht (13 mei) door Midden-Delf land. De twee uur durende kano tocht in éénpersoons kajaks door de Vlietlanden staat onder leiding van kanovereniging Natsec. Een natuurgids geeft onderweg aller lei informatie over de omgeving. De rondvaart met rederij Dulcis voert een uur lang door het na tuurgebied Midden-Delfland. De natuurfotograaf Peter Muller houdt net als vorig jaar een lezing over natuurfotografie. Op 3 mei toont hij dia's die zijn genomen in het moerasgebied The Everglades in Florida. Aan de hand van zo'n 150 dia's van onder meer kroko dillen, landschappen en vogels laat Muller zien hoe hij deze foto's maakt. De lezing wordt gehouden in natuur- en milieucentrum 't Hof aan de Hofsingel. Aanmelden kan bij de VW Vlaardingen (tele foonnummer 4346666). In de H'eemtuin geeft de natuur fotograaf zondag 12 mei een work shop natuurfotografie. Daarin geeft hij tips voor het fotograferen van planten, msekten en vogels. Er wordt vroeg begonnen (7.30 uur). Met een wildopzichter wordt van af 7.30 uur m de Broekpolder op zoek gegaan naar fazanten, konij nen, hermelijnen, wezels en vos sen. Aanmelden kan bij de WV Vlaardingen. Net als vorig jaar is er ook weer een cursus bloem schikken met wilde planten (zit al vol), nachtvlinders kijken, een cursus vogelhuisje bouwen en een vleermuizen- en vogelexcur- Vorig jaar bracht de Schiedamse kindergemeenteraad een bezoek aan Karaman om het Turkse kinderfeest bij te wonen. Bij wijze van tegenbezoek was deze week een delegatie Turkse kinderen te gast in Schiedam. De kinderen in de leeftijd van 9 tot 18 jaar werden gedu rende hun verblijf ondergebracht in gastgezinnen. Ook verslaggeef ster Jelle Giumeweg meldde zich met haar vriend aan als gastouder, de warme ontvangst tijdens de uitwisseling van vorig jaar nog in het achterhoofd. Van de organisatie, de Stichting Medelanders, kregen ze twee jongens van 18 jaar toegewezen. Een verslag. Door Jelie Gunneweg Schiedam Serdar wil dise-joekey worden. Bij een radiosta tion. En dat is te merken. Handig en gretig bedient hij alle ap paratuur die in de woonkamer staat opgesteld. Een toelichting voor gebruik is niet nodig. De stereo-installatie is duidelijk zijn favoriet. De ochtend na aankomst ligt er al een stapel Turkse cassettes naast de installatie. Voor het slapen gaan heeft hij ze met Mustafa afgespeeld, want de woonkamer is de ze week hun terrein. Onze cd-collectie laten de jongens vrijwel onaangetast. „Wie is Lou Reed," vraagt Serdar, terwijl hij een blik werpt op de rij cd's van deze 4merikaansejz«nger/gitarist opleeftijd: Of-hiersprake isvan een leeftijdsverschil óf cultuur verschil wordt nleL duidelijk. Veelzeggend is wel het gezicht dat onze gast trekt bij beluistering van één van de schijfjes. En de handeling die daarop volgt: uit dat ding. Musty kijkt liever televisie. lig gend op de slaapbank zapt hij wat af. Vijfendertig kanalen, zoveel hebben ze er in Karaman niet! Vroeg slapen doen deze jongens dan ook niet. Met als gevolg datze elke ochtend moeilijk uit hun bed zijn te branden. Pas na vier, vijf keer wekken komen de lichamen onder de dekbedden tot leven. Douchen om wakker te worden is er niet bij. De aan de Turkse smaak aangepaste ontbijttafel ia- ten ze eveneens onaangeroerd. Een kopje citroenthee is hun eni ge voorbereiding op het drukke programma. Vol is het programma zeker van deze uitwisseling. De groep moet zich elke ochtend tussen acht en negen uur verzamelen bij het Pax-huis aan de Schie in het cen trum. Voor een bezoek aan een school of zwembad, een officiële ontvangst by de burgemeester of een uitstapje naar Madurodam. Pas om negen uur 's avonds mo gen de gastgezinnen hun 'kinde ren' weer ophalen. Tijd voor een- gezellig uitje met de'gastouders is er daardoor niet Slechts tijdens enkele spaarzame uurtjes is er ge legenheid voor een nadere ken nismaking. Serdar is de enige zoon van een dokter. Zijn vlotte kleding en kei> rige gedrag verraden zijn afkomst ui* het betere milieu. Musty is nonchalanter, heeft ook meer hu mor. Hij is de jongste zoon van een echtpaar dat jarenlang in fa brieken in Duitsland heeft ge werkt en na de pensionering is te- ragverhuisd naar Karaman. De twee zijn al van jongsaf aan vrienden. Ze wonen vlak bij elkaar en gaan allebei naar dezelf de school. Studeren kunnen ze, blijkt onder meer uit hun kennis van de Engelse taal. Volgend jaar willen ze allebei naar de universi teit. De studierichting is onbe kend, als ze maar weg kunnen uit hun geboorteplaats. Saai „Karaman is saai," verteld Musty. „Er gebeurt helemaal niks. We hebben geen bioscoop, geen thea ter. Er is hoogstens eens per ms^nd een theatervoorstelling. Ver- Ier ni ets. Wat wij dan de hele dag doen? Een beetje rondhan- Serdar (links) en Mustafa twee van de zestig Turkse kinderen die in het kader vaneen uit wisseling af gelopen week te ga«=t waren bij Schiedam se gezinnen. Foto Roel Dijkstra gen, praten en biljarten in een koffieshop." Schiedam lijkt hen veel boeien der. Tot een echte ontdekking van de stad komt het echhr niet. Zo dra het dagprogramma is afgelo pen, spreken de oudste jongens uit de groep met elkaar af in de shoarmazaak aan het eind van de straat. Om het bekende patroon van thuis te herhalen; een beetje praten, beetje roken en televisie kijken. Ook stillen ze hier hun honger. Want aan het Nederland se eten wagen ze zich niet. Het brood is te droog, de kaas te zout, van kipsaté met pindasaus gruwe len ze en zelfs een eenvoudig soe pje lusten ze niet. „Sorry, dit is zo anders dar. wij ge wend zijn," verontschuldigt Ser dar zich op een avond als hij een kommetje met zelfgemaakte soep krijgt geserveerd. „Wij eten nooit gekookte uien." Tegen de ver wachting in blijken ze wel var kensvlees te eten. Een broodje hamburger van McDonald's vin den ze niet te versmaden. Streng in de Islamitische leer zijn ze overduidelijk niet. Dit 2ijn mo derne jongens, die net als de meeste Nederlandse leeftijdgeno ten zelden bidden of naar de mos kee gaan. Een biertje op z'n tijd gaat er ook wei in. Wat dat betreft zijn ze blij dat ze bij ons, een jong Nederlands stel, mogen logeren. En niet bij een Turks gastgezin. Want dat is ze al snel opgevallen: de meeste naar Nederland gee mi greerde Turken zijn veel traditio neler dan ze thuis in Karaman ge wend zijn. „Alsof ze stil zijn blij ven staan, zich niet meer verder ontwikkelen.'* merkt Serdar op. Ook andere verschillen met ons land komen ter sprake. Le scho len zijn veel beter geoutilleerd dan in Turkije, de docenten zijn volgens de jongens vriendelijker en de leerlingen hoeven geen uni form te dragen. Het verkeer op straat is ook veel gedisciplineer- der. „Iedereen stopt gewoon voor het rode licht, dat is bij ons wel an ders." Slechts één kritiekpunt hebben ze. de voorliefde van Ne- derlande' s voor huisdieren. Ver ontwaardigd' „Bij een ander Ne- derfan js gastgezin Kopt een muis over de tafel en drinkt de hond uit je limonadeglas. Dat is vies'" In Vlaardingen zijn momenteel twee grote projecten in ontwik keling om de inwoners te be trekken bij het verbeteren van hun leefomgeving. In de kin derschoenen nog staat 'mooi zo, goed zo' van de Stichting Wel zijn, die wordt gesteund door het Juliana Welzijn Fonds. On der de vleugels van 'mooi zo, goed zo' worden bedrijfsleven en andere instanties gestimu leerd om initiatieven van bewo ners mogelijk te maken. Ai wat langer in ontwikkeling is het wijkbeheer, een initiatief van de gemeente om samem met al le betrokkenen in de wijk tot ecu goed leefbare woonomge ving tekomen. Dit beleid moet êr toe leiden dat per wijk de be woners meer zelf gaan bepalen hoe de omgeving wordt verbe terd. Het Rotterdams Dagblad belicht in twee afleveringen de projecten, die in 1998 met elkaar verweven moeten zijn. Vandaag deel 2: het wijkbe heer. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Een eigen stadhuis voor Vlaardingen-Hoiy, de West- wijk en Babberspolder? Het be gint er op te lijken. Als de ontwik kelingen in het wijkbeheer door gaan zoals verantwoordelijk wet houder Ton van der Steen wil dat ze moeten gaan, dan kunnen Westwij kers zich over een aantal jaren de tocht naar de Markt voor een paspoort besparen. De Holy- bewoners hoeven niet meer onder de rijksweg door om de proble men rond de ophogingen te be spreken. En in de Babberspolder maken ze zelf wel uit hoe het geld voor wegonderhoud wordt be steed. Het wijkbeheer gaat, als het aan Van der Steen ligt, een grote toe komst tegemoet. „Als we in no vember de begroting voor vol gend jaar bespreken met de ge meenteraad, willen we al een deel van het budget voor wegonder houd per wijk verdelen." Een fun damentele stap naar 'de macht in de wijken'. In totaal geeft Vlaardingen zo'n vijf miljoen gulden uit aan wego n- derhoud. Daarvan zou dan c. voorbeeld twee miljoen worden verdeeld over de drie wijken: Ho ly, Westijk en Babberspolder, die samen met Centrum en Oost één wijk vormt. „Niet het hele bedrag, omdat een deel van het budget vastligt," zegt Van der Steen. „Er is een technische norm die voor schrijft dat doorgaande wegen om de zoveel jaar moeten worden op geknapt. Dat heeft te maken met de veiligheid. Maar het overige deel van het budget kan per wijk worden vastgesteld." Deze wijkbudgetten geven de wijk ook de vrijheid om geld voor wegonderhoud in te zetten en om bijvoorbeeld een park een flinke opknapbeurt te geven. Omdat ze dat in Holy belangrijker vinden. En in de Westwijk gebruiken ze een. deel om met bloembakken een straat op te fleurer wylm de Babberspolder e ioel van het geld achter de wordt ge houden om het daarna eens flink uit te pakken. Omslag „Dat is natuurlijk een hele om slag," Teaïiseert Van der Steen zich. „Er zullen best gemeente raadsleden zijn die zich afvragen: wij zijn er toch voor gekozen om die beslissingen te nemen? Maar we moeten de inwoners leren ver trouwen. Zij weten wat goed is voor hun wijk. Daar zijn wij, poli tiek en ambtenaren, nu nog een beetje huiverig voor." Maar de andere kant van de me daille is dat de gemeente het zelf allemaal niet meer kan opbren gen. Bovendien moet het nu ein delijk maar eens menens worden met al die mooie bestuurlijke praat van 'het bestuur dichter bij de bevolking brengen'. Daarom zijn er in Vlaardingen inmiddels al elf bewonerspanels ingesteld, waardoor ruim honderd mensen actief betrokken zyn bij de veilig heid. verkeer én groen en spelen in hun wijk. Ze dragen problemen en wensen aan en helpen by de uitvoering. Verder zijn er vier wijkbeheers- teams, waarin gemeentelijke diensten en politie zijn vertegen woordigd Zij houden regelmatig spreekuur en zijn in staat snel de meeste vragen van bewoners op te lossen. Maar het gaat verder. In het wijkbeheer wordt ook aan dacht geschonken aan de betrok kenheid van de bewoners met hun wyk of buurt. Het gaat dan met alleen om kapotte straatte- gels of het kappen van bomen. Het is ook belangrijk dat in een wijk mensen leven die, hoe ver schillend ook, goed met elkaar kunnen omgaan. Daar ligt dus de winst van het wijkbeheer. Dat moet dan ook verder gaan dan 'schoon, heel en veilig', is de wens van Van der Steen. Inmiddels zijn de eerste gesprekken al geweest met de wo ningcorporaties, die wel wat zien in de wijkgerichte, integrale aan pak. De politie is er ai langer by betrokken. Eigen burgemeester Als de gemeenteraad volgende maand ermee instemt om 70.000 gulden extra beschikbaar te stel len voor Jiet wijkbeheer, dan wor den rond de zomer drie romney- loodsen of portocabins geplaatst in de wijken. Die wijkposten moe ten in de verre toekomst uitgroei en tot kleine stadhuizen waar bij voorbeeld een paspoort kan wor den gekocht. En wijkbewoners ook de eigen burgemeester de hand kunnen schudden? Van der Steen lacht die suggestie weg. Dan serieus: „Het gaat erom dat de klantvriendelijkheid naar de inwoners wordt vergroot. Dat we snel reageren en vragen, klachten en suggesties. Maar ook dat de mensen zelf bereid zijp om mee te denken én de handen uit de mouwen steken. „Maar ergens moet de grens lig gen natuurlijk. En met het vast stellen van deelbegrotingen, waarin de wijken dus zelf de prio riteiten kunnen leggen, zou die grens weieens bereikt kunnen zijn," aldus Van der Steen. d«e er voor waarschuwt dat de bewo nerspanels door goede communi catie ervoor moeten zorgen dat ze een draagvlak binnen de wyk hebben. Dat het, met andere woorden, geen hobby van een tiental mensen wordt. De gemeente maakt zich gereed voor de grote ommezwaai. Voor uitlopend op de fusie van de dien sten Milieu en Stadswerk, worden er tachtig ambtenaren ingezet voor het wijkbeheer. Zij worden per wijk ingedeeld en op die ma nier ook verantwoordelijk ge maakt voor hun eigeij stukje stad. Donderdag 25 april VLAARDINGEN Gebouw Triangel, film-marathap, Historische Vereniging Vlaardingen, 20.00 uur. DC West. Bingo, 19.0,0 uur. Stadsgehoorzaal. Optreden Benny Neyman, 20.15 uur. Harmo nie. 'Golden FictionHet Vol k, 20.3p uur. Kunst-k Open Huis, 12.00- 17.00 uur. Grote Kerk. Lunchcqri- cert, 12.45-13.15 uur. SCHIEDAM Stadhuis. WD-spreekuur, 18.00- 19.00 uur. *i ROTTERDAM Theater Zuidplein. The Nylons' m concert, 20.15 uur. De Doelen. Gr.z. Wibi Soerjadi, 20.15 uur. Kl.z. Turkse traditionele muziek en dans, 20.15 uur. Zaal De Unie. De Beauty apd the Beat, 20.30 uur. R'dams Con servatorium. Concert vierde jaars studenten zang lichte muziek, 19.30 uur. RO Theater. Vaderlanders, een cursus voor ingezetenen, 20.15 01& Rotterdamse Schouwburg. KU, Uit den vreemde, 20.30 uur. Biblio theektheater. Schnjverdin.èf, 19.00 uur. Goethe Institut Rotter dam. Ingo Schulze, 20.00 uur. Vrijdag 26 april SCHIEDAM Teerstoof. 'Detochtnaarde Tegen pool', Robert Brouwer (cabaret), 20.30 uur. Filmhuis. Sister my si ster, 21.30 uur. Grote Kerk. Caril- lonconcert, 11.00-12.00 uur„,! Buurthuis Nieuwland. Kleding- en speelgoedbeurs, 10.00-12.00 uu£ VLAARDINGEN DC Bijenkorf. Zangmiddag, 14.$) uur. Grote Kerk. Orgelconcert 20.00 uur. Stadsgehoorzaal. 'Laij- ge halen gauw thuis', Lebbis Jfft- sen, 20.15 uur. Harmonie. 'Sexate meumère', Vlaardingse toneelgroep Het Masker, 20.15 uur, ROTTERDAM Grote- of St. laurenskerk. Middag pauze-orgelconcert, 12.45 uur. SK- VR Muziekschool Dalweg. Slag werkavond, 19.30 uur. Luxor Thea ter. Zzinderella. 20.15 uur. Theater Zuidplein. Wiener B{ut, 20.15 uur. Baroeg. Club Regionale, 21.00 uur. Popular. Supertno Hip Hop, 21.00 uur. C5 Jazz. Octet RTuud Bergarmn Jam Sessie, 21.00 uur. De Vlerk. Psychobunmes/Wanda Chrome The leather Pharaohs,. 22.0p.uur. Nighttown.Mindwarptyj.22.ppp.uf, Castagnet De Brug; 15.D0-uur.-R0 Theater. Vaderlanders, een cursus voor Ingezetenen,-20.15/Uun.i Rotr terdamsa -Scfidfjwburg.-'rKLti-lM: den vreemde, 20.30 uur.,Grjt,.Ne- derfanas Dans Theater, 20.15 uur. 't Kapelletje,, Jules yerjje Jfaptasie, 20.30uur. JeugdtheaterHofplein. De Droom van Mozart, 19.00 uur. Museum Boijmans Van Beunin- gen. Lezing/demonstratie over pa- pierconservabe, 11.00 uur. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility* (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.159 Calypso 2: 'Shanghai Tnad* (!6j dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Antp- "•ia* (16) dag. 1.15-4-6.45-9.3C* Calypso 2 Riksbioscoop: 'First Knrght' (16) dag. 12.00-3.15. Cirié* rama 1: 'Broken Arrow' (16) da'gi 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2:~ lord of Illusions' (16) dag. 1.15-41 6.45-0.30. Cinerama 3: 'Bra- veneart* (16) dag. 8.15. 'Jumanji' (al) dag. 1.15-4. Cinerama 4: 'Lea ving Las Vegas' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Cinerama 5: 'Urtzipped1 (al) dag. 6.45-9.30. do.vr. ook 1.15- 4. Corso: 'Critical Decision' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. ImaxThea- ter: 'Survival Island' (al) dag. 2-4-7i do. allen 2-4. The Living Sea' (al) dag. 3. za. t/m wo. ook 1. Toy Story' (al) dag. 5.15. beh. do. za. Mn wik ook 11.30. 'Braken Arrow' (16) dag: 8.10.beh.do.lantaam2:optredew 'Salsaband Son Como Son.' dor: 10.30. Venster 1: 'Cycio' (16) dag; 7.30. ma. metom 10. 'Colpadi LunS' (16) do.vr.zo.wo. 2.30. Venster 2:' The Sound of Music' (16) vr. t/m wou 7.30. do,vr.zo.wo. ook 2. 'Saudade (16) vr/ t/m wo. 10.45. vr.zo. ook 2.30. Venster 3: 'Bye Bye' (16) al leen do.vr.za.zo. 8. 'De Jurk' (al) do- .vr.za.zo. 10.Venster4:'Smoke,(a!)' alleen vr.za.zo. 7.30. do.vr. 2.30/ 'BlueintheFace' (al)vr.za.zo. 10. Lu» mière 1: 'Heat' (16) dag. 8. 'Ace Ventura' (al) dag. 1.15-4. Lumière 2:'Dunstonchecksm'(al)dag. 1.15» 4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Morfs$ train' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Before and af ter' (al) dag. 6.45-9.30. do.vr. 6o£ 1.15-4. Pathé 1: ToyStory' (al) dag1/ 6.05-8.10-10.15. do.vr.ookll.50- 1.55-4. Pathé 2: 'Casino' (16) dage. 4.15-815. do.vr. ook 12.15. Path'é 3: 'Mr.Holland's Opus' (al) dag. 12.00-4-8. Pathé4: 'GetShorty' (ai)1 dag. 11.35-2-4.25-6.50-9.15. Pa thé 5: '12 Monkeys' (12) dag. 1- 3.50-6.40-9.30. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 6.10-9. do.vr. ook 12.30- 3.20. Pathé 7: 'Dead man walking' (16) dag. 11.05-1.45-4.25-7.05- 9.45. Rex: 'Jail Bait' (18) dag. vanaf 12.00 dooit voorst. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Critical decision' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: Theusual suspects' (16) vr.za. 00.15. 'Money Tram' (16) vr.za. 00.15. 'Braken Arrow' (16) vr.za.00,15.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3