15,: Plantagefestival naar een hoger kinderwagengehalte CITO Méér auto voor uvj geld bij Cito Tsjechische vrienden op bezoek in Vlaardingen Bezoekers lopen niet meer warm voor kermis genda KONINGINNEDAG De allermooiste occasions, gegarandeerd goed en veelal voorzien van interessante extra's Rotterdams Dagblad Vrijdag 26 april 1996 De Schiedamse Koninginnedag begint traditioneel met een aubade om 9.00 uur op het plein van de Ne derlands Hervormde Kerk in Kethel. Het echte feest barsteen uur later los. Van 10.00 tot 17.00 uur vinden activiteiten plaats als j eugdbrandweerwedstrijden, draaimolens, een springkussen, touwijetrekken en een schiettent. Bij buurthuis De Erker wordt van 10.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. In het clubgebouw van de schietvereniging Schiedam beginnen om 10.00 uur schietwedstrijden. Er zijn schietwedstrijden voor de jeugd, vrije baan- wedstrijden, zogenoemde 'geluksbanen' en ook de open kampioenschappen van Schiedam. Bij diverse club- en buurthuizen in Schiedam kun nen kinderen vanaf ongeveer 10.30 uur straatteke nen en andere dingen doen. Om 11.00 uur begint een diavoorstelling over Oud Kethel in het Schephuis en een koffieconcert van de harmonie 'St. Radboud'. In dienstencentrum De 4 Molens vindt vanaf 19.30 uur een Oranjebal plaats. Om 21.00 uur start in de Kethel een lampionnenoptocht, die wordt muzikaal begeleid door Harpe Davids en de Jeugdnjnmond- band. Na het aansluitende vuurwerk rond 21.50 uur wordt Koninginnedag afgesloten met een optreden tot 1.00 uur van Disco Rick Dice m de Feesttent. Vlaardingen Koninginnedag in Vlaardingen wordt om 09.15 uur ingeluid door de klokken van de Grote Kerk. Op hetzelfde moment arriveren de deelnemers aan het Oldtimerfestival in 't HoflOranjcpark. Hun aan komst zal muzikaal worden omlijst. Het echte Oldti- merfestiva! begint om 11.00 met een rondrit door de stad. Om 15.00 uur volgt een défilé langs de Stadsge hoorzaal. Om 10.30 uur begint op de Markt een aubade van de muziekverenigingen Voorwaarts en Susum Corda. Daarna luistert Pierre Kartner, beter bekend als Va der Abraham, de bijeenkomst muzikaal op. Een Tsjechische dansgroep en een kinderkoor sluiten de opening af. Om 10.00 uur start in de Fransenstraat het Jeugdfes- tijn van het CJV met allerlei attracties. Ook om 10.00 uur begint op het terrein van voetbalvereniging VFC het Welpen voetbaltoernooi waar 's middags op het doel van keeper Rob Graumeijer kan worden gescho ten. In 't Hof en Oranjepark treedt om 10.30 uur het Vlaar- dingse Twirlteam op. Op het Liesveldviaduct kun nen waaghalzen zich uitleven in de Sky Fever, ook wel betiteld als de omgekeerde bungee-jump. Geze ten in een kooi-constructie kunnen zij zich van de grond zestig meter hoog de lucht in laten schieten. Van 11.00 tot 17.00 uur vindt er op het Liesveld en in de Hoogstraat een vrijmarkt plaats, waar alleen kin deren aan mee mogen doen. Daarnaast is er op de zelfde tijd een keramiekmarkl in de Waalstraat. On dertussen maakt een paardentram gratis ritjes vanaf het Veerplem en kunnen kinderen z.ich vermaken met attracties op de Westhavenplaats. Ook is er een historische tentoonstelling in de hal van het stad huis. Van 12.00 tot 16.00 uur kan de jeugd van 12 tot >'I5,jaar meedoen' aan-hef 'K!i mereensi n-spektakel Daarbij moet met behulp van een louwbrug, red- dingsnet, wippertoestel en drijvende brug vier Leer de Oude Haven worden overgestoken, alvorens er een diploma klaarligt. Om 13.00 uur begint voor de vyftigste keer de Havenloop. De jeugd mag als eerste starten op het parcours rond de Haven. Van 12.30 tot 16.30 uur treden op het Veerplein diverse muziek korpsen op. De Grote Kerk is vanaf 19.00 uur het decor voor een Oranjezangavond, waaraan een reeks ko ren deelnemen. Om 21.15 uur start op de Dayer en lampionnen- optocht, die eindigt op de Hofiaan. Daar wordt de feestelijke dag afgesloten met vuurwerk. Redactie Waterweg: Jeile Gunneweg, Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Care! van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus400B 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Jelle Gunneweg Schiedam .„Achteraf was het altijd leuk," zegt Gijs van Rij over het Plantagefestival. Namens het Popoverleg Schiedam was hij jarenlang nauw betrokken bij de orga nisatie van het openlucht muziekfestival, dat traditie getrouw op Koninginnedag onder de luifel in de Plantage plaatsvindt. Maar dit jaar ontbreekt zijn naam - en die van het Popoverleg- op de lijst van organisatoren. „Geen zin en geen tijd meer," motiveert hij. En gek scherend: „Ik wil eindelijk eens de verjaardagen van twee familieleden vieren die ook op 30 april jarig zijn." Het Plantagefestival hoeft dus niet meer voor het Popoverleg. Er zijn genoeg andere festivals in de regio waar bands kunnen optre den. Daarmee ontbreekt voor de belangenclub van Schiedamse popmuzikanten de noodzaak om een festival te organisaren. Van Rij: „Het is ook niet onze hobby, want het kost een heleboel tijd en energie. Die tijd en energie ste ken we liever in het muziekma- ken.Zodra dus anderen op staan ora een festival te re gelen, maken we pas op de plaats en wen sen we ze het allerbeste toe." Van Rij beseft dat het een on gekende luxe is het om te stoppen met de organisatie van een festi val, omdat er genoeg andere pop- festiviteiten tijdens Koninginne dag plaats vinden, „Het gaat zo goed met het popklimaat, dat wij eigenlijk niet meer nodig zijn. Bands kunnen overal spelen, er zijn genoeg repetitieruimten, een voudige opnamestudio's rijzen als paddestoelen uit de grond. Het klimaat is duidelijk ten goede ge keerd. Eigenlijk kunnen we onze eigen accommodatie in Groen- oord ook wel opdoeken, maar dat doen we niet. We vinden het nog veel te gezellig daar." De situatie in de beginjaren van het Plantagefestival staatin schril contrast met de huidige infra structuur voor popmuziek. Mid den jaren zeventig waren er nau welijks popfestivals in de regio, zelfs geen goede faciliteiten om te -jamt Een sfeerbeeld van één van de eerste afleveringen, eï. Foto Gemeente-Archief Schiedam m jaren zeventig, van het Plantagefestival in Schiedam. Traditiegetrouw start in Maassluis de viering van Koninginnedag met de aubade op de Markt. In de Oranje wijk vinden de festiviteiten plaats in het Prinses Julianaplantsoen. Om 11.00 uur openen clowns het feest. Daarna kunnen kin deren tussen 11.15 en 13.00 uur ezeltje rijden, eilopen, ringwerpen en dropveterhappen, mee doen aan raadspellefjes en de dierenhoek be zoeken. Ook is er een springkussen en een kruipparcours. Vanaf 14.00 uur kan iedereen glijden op de zee- phelling. De festiviteiten worden om 19.00 uur afgesloten met een optocht door de wijk. In de Sperwerstraat beginnen de festiviteiten om 10.00 uur. Kinderen kunnen daar auto racen, hockeyen, vlaggetjes steken, clown gooien en zenuwspelen. Een rad van avontuur en een schminktafel ontbreken niet. Net alc vorig jaar rijdt tussen 10.15 en 12.30 uur ook het treintje weer. De opstapplaats is bij de hal te in de Bosuilstraat en uitstappen kan in de Adelaarsstraat. Wijkvereniging 't Hoofd begint om 11.00 uur met een levend ganzenbord. Kinderen tot en met 11 jaar kunnen meedoen aan het spel in de Generaal de Wetstraat en op het plein by de Dukdalf, 's Middags wordt de uitslag van de kleurwedstrijd bekend gemaakt en zijn er prij zen te winnen met een rad van avontuur. Om 14,00 uur gaat op het veld bij de Dukdalf de zeskamp van start voor kinderen vanaf 12 jaar. Het feest wordt 's avonds om 19.30 uur afgeslo ten. Hoek van Holland Koninginnedag in Hoek van Holland begint dinsdagmorgen om 10.00 uur met de traditio nele zanghulde voor het deelgemeentehuis. Kinderen en ouderen zingen liedjes onder be geleiding van de harmonievereniging Rotter dam aan Zee. De aubade begint iets later dan gebruikelijk omdat er deze keer geen ochtendprogramma is. Wel is er tussen 10.00 uur 's morgens en 16.00 uur 's middags een rommelmarkt op het Brinkplein, die is georganiseerd door de com missie Wijkaetiviteiten Ouderen. Om 12.00 uur verzamelen de kinderen op de Hoekse Brink voor de gecostumeerde optocht. Die voert door een deel van Hoek van Holland en eindigt op de korfbalveiden aan de Prins Hendrik'.veg. Daar is de prijsuitreiking voer de leukst verklede kinderen en tot ongeveer 16.00 uur worden er spelletjes gehouden voor de jeugd. Een kleine selectie uit ons aanbod: BMW 318 Ibeige03-86 8.950 Chevrolet Beretta 3 Itr. aut. GT uitvoering ABS airco 36.000 km.blauw m. 09-91 Bel! Cltroön AX 1.1 wit 10-87 6,950 Daihatsu Charade diesel .groen .11-86 4.950 Ford Orion 1.6 CLXd, grijs.11-89 9.750 Ford Escort 1.4 CL HBd.grijs .01-89 9.750 Ford Escort 1.6 1 autom. ..blw m. .05-88 10.950 Ford Escort 1.6 CL Bravo .rood .08-89 9.850 Ford Siena 1.6 CL sed. LPG .zwart11-90 9.850 Honda Integra Sed. 1.5 L... wit 10-87 8.500 Honda Prelude 2.0 EXwit 03-89 15.950 Lancia Thema I.E.blauw .07-92 24.750 Mazda 323F 1.6 i 16V aut..rood09-91 21.750 Mazda 323 1.3 Estaterood .05-86 4.950 Nissan Serena ópers. bus .blauw m. 11-93 33.950 Opel Corsa 1.4 TRi blauw .01-92 15.900 Peugeot 106 ACE 1.1rood 11-93 16.400 Peugeot 205 1.4 XRrood11-89 10.950 Pontiac Grand Lc Mansrood m. .06-93 37.950 Seat Malaga GLX 1500 .grijs04-86 2.S00 Subaru Minibus 7 pers. .zilver11-89 9.750 Subaru Justy 1.0 S 3dzilver07-91 10.750 Subaru Justy 1.0 Srood 10-93 15.250 Subaru Justy 1.2S I! 3drood06-89 10.7S0 Subaru Justy 1.2 S II 3d, .grijs01-90 9.750 Subaru Justy 1.2 GL ECVT.grijs03-91 17.500 Subaru justy 1.2 GL ECVT.blauw .04-91 18.500 Subaru Justv aut. rood .04-88 9.500 Subaru Lil 1.8 GL Combi turbo, luchtvering, trekh. aut. digit. AWD rad./cass. .antraciet ,04-86 12.500 Subaru Lil 1.6 DL combi. .rood .10-91 17.500 Subaru LH 1.6 GLsed.st.bekr. wit 06-92 16.900 Subaru LH 1.6 GLsedmica red .11-90 11.950 Subaru Lit 1.6 DL combi. .blauw .05-92 16.900 Subaru 1,6 GL coupé LPG .paars .04-87 5.9S0 Subaru 1.8 GTcoupéwit 01-88 10.500 Subaru 1.8 GT Coupéblauw ,07-92 19,950 Subaru Legacy 1.8 GLzilver.04-90 14.500 Subaru Legacy 1.8 GL combi AWD grijs04-91 18.750 Subaru Legacy I.8DL sed. ..rood03-92 18,750 Subaru Legacy 2.0 GL .wit 03-94 27.500 Subaru Legacy 2.0 GLblauw ...05-92 17.500 Subaru Legacy 2.0 GLirood m..04-94 26.750 Subaru Legacy 2.0 turbo airco wit05-92 39.500 Subaru Legacy 2.0 GL co/aut.blauw .12-92 28.500 Subaru Legacy 2.2 GX AWD antraciet .12-91 27.500 IQTurbo *- Volvo 740 a diesel int-C- antraciet .11-89 16.950 kunnen repeteren of materiaal op te nemen. Alleen in de toenmalige jongerensociëteit De Tempel in de Overschiesestraat gebeurde nog weieens iets op popgebied. Dit leidde tot een sessie tussen plaatselijke muzikanten op twee de paasdag 1976. Deze viel derma te in de smaak dat spontaan werd besloten tot een openlucht pop festijn voor de wat oudere Schiedamse jeugd in de muziek tent in de Plantage. Zelfs de ge meente toonde zich enthousiast voor het plan en maakte in snel tempo de vergunningen rond. Die eerste editie sloeg meteen aan. Een vervolg zat dan ook in de lucht Onder de vlag van het Pop overleg Schiedam kregen de Plantagefestivals irf de loop der jaren een steeds grotere opzet. Naast plaatselijk bekende bands als Summerbreeze, Slaugh terhouses en Djamila, traden ook Iandelij ke acts op, onder wie Jules Deelder. Het publiek groeide qua aantallen evenredig mee. Klachten van omwonenden over geluidsoverlast maakten in 1979 een einde aan de succesvolle reeks. Het bleef lang stil daarna in het stenen onding dat officieel te boek staat als het 'Openluchtpo dium Plantage'. De popfanaten weken uit naar de trappen van het stadhuis op de Grote Markt, de Passage en zaal Arcade, maar de glans die het popfestival in de warme nadagen van de flower power had, keerde nooit meer te rug. Desondanks besloten verschillen de plaatselijke poporganisaties in 1993 de krachten te bundelen om de verloren gegane traditie nieuw leven in te blazen. Onder de toe zegging dat het geluidsniveau be schaafd zou blijven, verstrekte het gemeentebestuur de benodig de vergunningen. En had Schiedam weer een echt festival op de verjaardag van Hare Majes teit. Verpletterd Dit jaar vindt de vierde editie van deze nieuwe reeks plaats. Maar dus zonder de medewerking van het Popoverleg en muziekcollee- tief 't Slachthuis. „Schiedam wordt cultureel verpletterd door Rotterdam, daardoor wordt het nooit meer wat," meent Gijs van Rij. „We hebben het wel gepro beerd hoor, door steeds de nadruk te leggen op een andere muziek stijl. Vorig jaar veel grunge, hard rock en metal, het jaar daarvoor overwegend blues. Maar wat je ook programmeert, je ziet steeds dezelfde gezichten. Schiedam heeft nu eenmaal een bepaald po tentieel aan bezoekers en daar moet je het mee doen. De rest wijkt tijdens Koninginnedag uit naar Rotterdam of Amsterdam." 2.0 somber als Van Rij het voor stelt, zien Auke Pol van de Streek- muziekschooi en organisator Dick Makelaar het niet in. Zij hebben nog wel het enthousiasme om het festival voort te zetten. Aan editie 1996 denken ze zelfs een nie we impuls te hebben gegeven, door de bands via audities te selecteren en meer verschillende muzikale stromingen aan bod te laten ko men. „Naar een hoger kinderwa gengehalte," noemen ze het zelf. „Je moet het festival toegankelijk maken voor een veel breder pu- "bliek, dus ook voor de moeders met kinderen, de dansliefhebbers en de allochtonen. De vorige edi ties waren naar ons gevoel te de pressief en agressief. Er kwam ook een specifiek publiek op af waardoor anderen wegbleven. Wij willen de programmering juist weer feestelijk maken." Opzwepend Twee bands dragen daar volgens de organisatoren een belangrijk steentje toe bij. Dat zijn de plaat selijk bekende reggaegroep Volu me Timeen de slotact, het 13-kop- pige gezelschap Krijoro Prisierie uit Suriname, de Caribische eilan den en Nederland. „Krijoro Prisi- rie speelt kawina in een traditio nele bezetting, dus met veel drums en zang. Op het opzwepen de ritme kan niemand stil blijven staan. En dat zien we natuurlijk graag," vertelt Dick Makelaar. Twee audities De selectie van de andere, tegen een onkostenvergoeding spelen de, bands vond tijdens twee audi ties plaats. Hiervoor hadden zich 43 groepen aangemeld en zijn er twaalf geselecteerd. Auke Pol: „ïn voorgaande edities werd aan de hand van demotapes bepaald wel ke bands het podium mochten be klimmen. Ik heb een paar keer bij die luistersessies gezeten en dacht dan weieens 'dat klinkt waanzinnig lekker, die moeten we hebben'. Maar helaas bleef daar live vaak nauwelijks iets over van de studiokwaliteit. Die bands vie len dus behoorlijk door de mand. Zo erg zelfs, dat ze werden over troefd door de pauze-acts, van de Popschool. Dat'wilden we 'deze editie voorkomen, vandaar dat we voor de audities hebben geko zen." Het resultaat valt dinsdag 39 april te beluisteren, vanaf elf uur bij de muziektent in de Plantage. Op het hoofdpodium spelen Blond Ambi tion, Clones, Blues Indication, Fay, Eye of Isis en de eerder ge noemden Volume Time (16.00 uur) en Krijoro Prisirie (17.00 uur). Pauze-acts zijn Acnochro Pnobia, Pebbles, Camino Real, Battery Boy, Big P. and the seven dwarves, Bminor7. Altijd 50 schitterende occasions Ob grootste Subaru-dealcr van Rotterdam en regio Sonoystraai 3, Rotterdam-Blijdorp ~rmmütenTopen vana Tel. 010 - 4662536/4676789. Vlaardingen Met zijn echtgenote zwierde de Vlaardingse burge meester Stam verleden jaar over de dansvloer van een feestzaal in Moravska Trebova, de Tsjechi sche partnerstad van Vlaardin gen. Wellicht herhaalt de burger vader dit staaltje op Koninginne dag op de Vlaardingse Markt, Want de jazzband die toen zijn voetjes van de vloer kreeg, is de komende dagen te gast in Vlaar dingen. Op Koninginnedag tre den ze twee keer op. De jazzband, met veel koper in de gelederen, is opgenomen in de groep van 49 mensen die Vlaar dingen de komende dagen gaat bezoeken. De reis naar Nederland kan gezien worden als een legen- bezoek voor de trip die een flink gezelschap uit Vlaardingen toen aan Oost-Tsjeehië bracht. Van Ne- derla ndse kant werd de show toen gestolen door volksdansgroep Mengelmoes. Moravské Trebova is een vriende lijk stadje in Oost-Tsjechié. Het telt 12.500 inwoners, maar on danks de geringe omvang is het culturele leven er ryk. Het oor spronkelijk uit de omgeving van Moravska afkomstige WD-raads* lid Jan Buiva stond enkele jaren geleden aan de basis van het sme den van de band tussen de twee teden. Vlaardingen is Moravska sindsdien verschillende keren te hulp geschoten. Maar de nadruk in de samenwerking ligt op vriendschap en culturele uitwis selingen. De Tsjechen arriveren zondag 28 april in Vlaardingen. Naast de jazzband zijn een jeugdkoor en een uiterst professionele volks dansgroep van de partij. Ze wor den op het stadhuis ontvangen door de burgemeester. Leden van de Vlaardingse volksdansgroep Mengelmoes en de Vlaardingse orkestleider Arend Boer zijn van de partij om hun oude kennissen te begroeten. Op maandag wordt er gerepe teerd, waarna verschillende uit stapjes worden gemaakt. De grote dag is dinsdag, wanneer de drie Tsjechische gezelschappen drie keer optreden. De dansgroep en het jeugdkoor treden 's ochtends na de traditionele aubade op de Markt op. Dit optreden wordt 's middags nog eens herhaald. Dat Tsjechen sfeervolle jazz kun nen spelen, bewijzen de gasten in Vlaardingen voor het eerst aan het begin van de middag in het Oranjepark. Aan het eind van de middag treden de muzikanten op de Markt voor de tweede keer voor het voetlicht. De culturele groepen treden op uitnodiging van de Vrienden van Moravska Trebova en de Stichting Nationa le Gedenkdagen op. Deze clubs nemen alle verblijfs kosten van de gasten voor hun re kening. De Tsjechen, die hun ai mabele burgemeester Radko Mar- tfnek in hun midden weten, hoe ven alleen de eigen reiskosten op te hoesten. Het gezelschap keert 1 mei terug naar Tsjechië. De banden tussen Moravska en Vlaardingen worden in mei ver der verstevigd met twee andere evenementen. Een groep scholie ren uit Tsjechië bezoekt in de loop van de maand scholengemeen schap Aquamarijn. Op 22 mei wordt in de artotheek bovendien een tentoonstelling geopend van vier kunstenaars uit Moravska Trebova. Op uitnodiging van de Vrienden van Moravska Trebova is het viertal zelf van de partij. Vlaardingen Het gaat niet den derend met de kermis in Neder land. Zeker tien procent van de kermisexploitanten verdient in de zomerperiode onvoldoende om het hoofd boven water te houden. Zij trekken in de winter met hun attractie naar voormalige Oost bloklanden om een centje bij te verdienen. Op termijn zal de kermis in kleine gemeenten en wijkbuurten in Ne derland verdwijnen, voorspelt di recteur Ivo Janvier van Bureau de Kermisgids. Zijn bedrijf organi seert jaarlijks zeventig kermis sen, waaronder die van Vlaardin gen. Volgens Janvier blijft de kermis wel bestaan als vorm van ver maak, maar dan alleen grootscha lig. „Net ais het midden- en klein bedrijf kampt ook de kermis met problemen. Vroeger was een ker mis nog bijzonder, keken de men sen er naar uit. Nu is de concur rentie door het grote aanbod van pretparken en evenementen moordend. Je hoort iedereen kla gen," aldus Janvier. Niet alleen de kermisexploitanten kampen met financiële proble men door de tanende bezoekers aantallen. Ook de Vlaardingse Stichting Nationale Gedenkda gen ziet haar inkomsten uit de verhuur van het Evenementen terrein aan kermisexploitanten met vijftien procent per jaar da len. De stichting sloot noodge dwongen een contract af met een nieuwe vergunninghouder, die de komende drie jaar de invulling van de kermis regelt. De vorige vergunninghouder vond Vlaar dingen niet meer interessant ge noeg. Door de inkomstenderving moet de stichting die de festiviteiten rond Koninginnedag in Vlaardin gen organiseert, dit jaar flink be zuinigen op haar activiteiten. „We hebben bijvoorbeeld wat ge schrapt in het avondprogramma in 't Hof op 30 april. Niet dat het publiek daar veel van zal merken hoor," meent voorzitter J. Madern van de stichting die ook nog een tekort van 15.000 gulden van vo rig jaar moet venverken. Daar bo venop komt dat er fracties in de gemeenteraad zijn die willen dat de Stichting Nationale Gedenkda gen - net als alle andere clubs - volgende jaren minder subsidie krijgt. Er zijn bedragen genoemd van 20.000 gulden; nu krijgt de stichting nog 50.000 gulden. „Als dat doorgaat, is er voor ons vrijwilligers geen lol meer aan om nog activiteiten te organiseren," aldus Madem. De nieuwe vergunninghouder Duursma ziet de toekomst van de Vlaardingse kermis, die vanmid dag is begonnen, niet zo somber in. Met in totaal twintig attracties, waaronder de Cake Walk, Ameri can Wipp en de spin, moet de ker mis aan de Hoflaan weer aantrek kelijk worden voor het Vlaar dingse publiek. Duursma: „We zetten een goed en gevarieerd product neer. We heb ben veel meer attracties dan vorig jaar en verwachten vooral op Ko ninginnedag een goede opkomst. Het is ook een voordeel dat de kermis nu ook op zondag mag draaien. We moeten alleen eens met de gemeente gaan praten over een andere iocatie. Het hui dige kermisterrein is veel te klein vooreen stad als Vlaardingen." Die verhuizing wordt over een aantal jaren ook voor de gemeen te een noodzaak, omdat op de plek van het huidige Evenementerrein woningen zijn gepland. Maar dat is in elk geval niet voor 1998. Vrijdag 26 a pril SCHIEDAM Teerstoof. 'De tocht naar de Tegen pool', Robert Brouwer (cabaret). 20.30 uur. Filmhuis. Sister my si ster, 21.30 uur. Grote Kerk. Caril lonconcert, 11.00-12.00 uur. Buurthuis Nieuwland. Kleding- en speelgoedbeurs, 10.00-12.00 uur. VLAARDINGEN DC Bijenkorf. Zangmiddag, 14.00 uur. Grote Kerk. Orgelconcert, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal. 'Lan ge halen gauw thuis', Lebbis Jan sen, 20.15 uur. Harmonie. 'Sex a ia meunière', Vlaardingse toneefgroep Het Masker, 20.15 uur. ROTTERDAM Theater Zuidplein. Wiener Blut, 20.15 uur. Popular. Supertrio Hip Hop, 21.00 uur. C5 Jazz. Octet RTuud Bergamin Jam Sessie, 21.00 uur. Nighttown.Mmdwarp IV, 22.00 uur. RO Theater. Vader landers, een cursus voor ingezete nen, 20.15 uur. Rotterdamse Schouwburg. Kl.z. Uit den vreemde, 20.30 uur. Gr.z. Nederlands Dans Theater, 20.15 uur. Jeugdtheater Hofplein. De Droom van Mozart, 19.00 uur. Museum Boijmans Van Beuningen. Lezing/demonstratie over papierconservatie, 11.00 uur. Zaterdag 27 april SCHIEDAM Schiespoor. Schiespoordag, 10.00 uur. Teerstoof. 'In mijn straatwoont een groene beer', Dizz Kids Kinder theater, 14.00 uur. GTote Kerk. Or gelconcert, 15.00 uur. Stedelij'k Museum. Toelichting tentoonstel ling, kunstenares Wiima Kuil, 14.00 uur. Teerstoof. Arthur Umgrove, 'Een tekkel met de stok', en Maarten van Roozendaal, 20.30 uur. Film huis. Sister my sister,20.30uur. Po dium. Blues Indication, 22.00 uur. DC De4Molens.Dansavond, 19.30 uur. Wijkcentrum Nieuwland. The Stash', 20.00 uur. VLAARDINGEN Stad sge hoo rzaa IRita Reys, 20.15 uur. Disco Close Up 'Dessert Party' MAASSLUIS Schuurkerk. Lenny Kuhr, 20.30 uur. Immanuelkerk. Maassiuise en Maaslandse harmonie, 20.00 uur. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Dansgala-avord, 20.00 uur. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: 'Shanghai Triad' (16) dag. G.45-9.30. Calypso 3: 'Anto- ma' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'First Kmght' (16) dag. 12.00-3.15. Cine rama 1: 'Broken Arrow' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Lord of Illusions' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Bra- veheart' (16) dag. 8.15. 'Jumanji' (al) dag. 1,15-4. Cinerama 4; 'Lea ving Las Vegas' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Unzipped' (al) dag. 6.45-9.30. do.vr. ook 1.15- 4. Corso: 'Cntical Decision' (16) dag.1.15-4-6.45-9.30. Imax Thea ter: 'Survival Island' (al) dag. 2-4-7. do. alien 2-4. 'Trie Living Sea' (al) dag. 3. za. t/m wo. ook 1. Toy Story' (al) dag. 5.15. beh. do. za. Vm wo. ook 11.30. 'Broken Arrow' (16) dag. 8.10. beh. do. Venster 1: 'Cyclo' (16) dag. 7.30. ma. met om 10. 'Col- padi Luna'(l6)vr.zo.wo. 2.30. Ven ster 2: The Sound of Music' (16) vr. t/m wo. 7.30. vr.zo.wo. ook 2. 'Saudade' (16) vri t/m wo. 10.45. vr.zo. ook 2.30. Venster3: 'Bye Bye' (16) alleen vr.za.zo. 8. 'De Jurk' (at) vr.za.zo. 10. Venster4: 'Smoke'(al) alleen vr.za.zo. 7.30. vr. 2.30. 'Blue m the Face'(al) vr.za.70.10. Lumière 1: 'Heat* (16) dag. 8. 'Ace Ventura' (al) dag. 1.15-4. Lumière 2: 'Dunston checks in' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30.Lumière3:'Moneytram' (16) dag. 6.45-9.30. vr. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Before and after' (al) dag. 6.45-9.30. vr. ook 1.15-4. Pa- thé 1: Toy Stoiy' (al) dag. 6.05- 8.10-10.15. vr. ook 11.50-1.55-4. Pathé 2: 'Casino* (16) dag. 4.15-8 15. vr. ook 12.15. Pathé 3: 'Mr.Hol- land's Opus' (at) dag. 12.00-4-8. Pathé 4: 'Get Shorty' (al) dag. 11.35-2-4,25-6.50-9.15. Pathé 5: '12 Monkeys' (12) dag. 1-3.50- 6.40-9.30. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 6.10-9. vr. ook 12.30-3.20. Pathé 7: 'Dead man walking' (16) dag. 11.05-1*45-4.25-7.05-9.45. Rex: 'Jail Bait' (18) dag. vanaf 12.00 doorl.voorst. Nachtvoorstellinger,: Lumière 1: 'Cntical decision' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: The usual suspects'(16) vr.za. 00.15. 'Money Tram' (16) vr.za. 00.15. 'Broken Arrow' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 5: 'De Boefjes' (a!)za.zo.ma.di.wo. 1.15-4. Imax: Toy Story'NV (al) dag. beh. do. 5.15, za. t/m wo. ook2-4. vr. ook 4. Lumiere 3: Toy Story' NV (al) za.zo- .ma.di.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'Ba be' (al) za.zo.ma.di.wo. 1.15-4, Pa thé 1: Tov Story' NV(al)za.zo.ma.di- .vvo. lï.50-1.55-4. 'Dunston checks in' (al) za.zo.ma.di.wo. 11.40-1.50. Pathé 6: 'De Boefjes' (al)za.zo.ma.di.wo. 11.00-1.25.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3