31 SMC nog één puntje van de titel m Honkballers Schiedam geven visitekaartje af Lot van Fortuna hangt aan een zijden draad I DRGS lijkt op het juiste pad Luc Franken: 'Het complex moet de allure van eersteklasser krijgen' SW laat niets aan toeval over Redding ODC lijkt nabij Toetje voor Excelsior'20 Hermes kan de titel vergeten John Jonkers wacht op de eerste overwinning Dubbele winst softbalsters Zes treffers Marco Zeebrcgts De Korenbeurs: beslissingsduel Simpele zege Rijnmond-mannen Groenoord in bekerfinale Rotterdams Dagblad Maandag 29 april 1996 Rotterdam SW, dat gisteren met 'slechts' een 1-0 zege op het d gedegradeerde HWD, terug naar Harga reisde, heeft zondag aan een gelijkspel genoeg om de titel m huis te halen. Dan ontvangen de Schiedammers dc nunmer twee: Zwervers. Om niets aan het toeval over te laten gaat SW vrij dag op trainingskamp om zich op timaal voor te bereiden op het cruciale duel. Ondanks het door de droogte moeilijk bespeelbare veld waren de mannen van trainer Henk Sa- lari met legio kansen oppermach tig. De eindstand werd al in het eerste deel bereikt, Richard van Schijndet brak door aan de rech terflank en bracht Marco Eshuis in stelling. Eshuis, die zyn schor sing zeer laat binnen kreeg en dus volgende week moet toekijken, tikte beheerst de treffer binnen. Tijdens de thee dacht SW dat de titel al binnen was omdat DONK concurrent Zwervers op een 0-3 achterstand had gezet. Zwervers boekte uiteindelijk een 5-3 over winning zodat SWs voorsprong vijf punten blijft. Schiedam De inhaalrace die ODC de laatste weken heeft inge zet om degradatie uit de vierde klasse Gaf te wenden heeft ook in de thuiswedstrijd tegen OW een succesvol vervolg gekregen. De Schiedammers boekten een uiter mate nuttige 2-0 zege. De vreugde werd na afloop nog groter omdat de in te halen ploeg SCO'63 met 1-2 kiop had gekre gen van OHW. Doordat Meeu wenplaat en Abbenbroek de volle winst pakten en hiermee op 22 pvnten komen, delen ODC en SCO'63 (20-19) de laatste plaats. Eén ploeg vliegt eruit, dus het gaat er nog om spannen, ODC kreeg talloze mogelijkhe den, maar alleen Marcel de Ko ning en Hennie Rigters maakten daar gebruik van. Invaller Dick de Jong kreeg geel. Den Haag Excelsior'20 is zo goed als zeker van een competi- tie-toetj'e. De Schiedamse vierde klasser is door de 1-0 winst op HBS lijstaanvoerder van de derde periode. Mocht het in de twee laat ste duels toch nog ergens fout gaan, dan neemt de ploeg, mits die als tweede eindigt op de eindrangschikking, de periodeti- tel over van koploper Groen Wit'58 (20-45), dat zes punten voorsprong heeft op Excelsior'20. Nummer drie is Transvalia met 35 punten. De Thurïdeclub kon niet beschik ken over aanvoerder Luuk van Troost (op tour in Engeland met de cricketjeugd) en moest door het barre veld afstappen van het geliefkoosde combinatiespel. Hoewel HBS in het eerste deel veelvuldig in balbezit was, had Excelsior'20 de beste kansen. Erik Ruts, Johan Hammerstein en Dennis Gouka konden de ban echter niet breken, zodat de be vrijdende treffer nog even op zich liet wachten. Die kwam tenslotte van de voet van Emile Smits, die na goed voorbereidend werk van Erik Ruts zijn matige optreden goedmaakte met de winnende treffer. Schiedam Door het 1-1 gelijk spel tegen SV Ommoord is Her mes, dat nog een geringe kans had op de titel, definitief afgeval len als kampioenskandidaat in de derde klasse D, Als de Hargabe- woners zich by de eerste vier ploe gen op de ranglijst weten te hand haven, dan l" de kans groot dat er een periodetitel wordt doorge schoven. De kansen op promotie zijn dus zeker niet verkeken voor de équipe van Frans Schaap. Ommoord kwam duidelijk voor een punt en nestelde zich voorna melijk rond de eigen doelmond. Hennes zocht continu de aanval, maar werd door een snelle coun ter volledig onverwacht op een te gentreffer getracteerd. Spits Oscar Biesheuvel was wel aan de wedstrijd begonnen, maar moest vlak na rust vanwege zijn opspelende spierblessure toch weer uitvallen. Ondanks het weg vallen van de centrumspits kwam Hermes DVS op gelijke hoogte. Remi Snel nam een afgeslagen corner in één keer op de slof en liet de Ommoord-doelman kans loos. Martijn van der Lee, die aan Schiedamse zijdse als enige met een. gele kaart werd bestraft, leek nog even voor de beslissing te gaan zorgen, maar zijn schot werd gekeerd door de tegenwerkende sluitpost. Schiedam De honkbalcompetitie in de overgangsklasse Zuid is pas twee ronden op gang en nu al tekenen de krachtsverschillen zich duidelijk af. Schiedam, dat met een 154 overwinning op de reserves van Braves z'n visiekaartje afgaf, Orioles 2, Jeka 2 en Euro Stars 2 zyn tot op heden de enige ongesbgen ploegen. Coach Douglas Juenke blijft in zijn smalle selektie het vol ste vertrouwen geven aan de jeugd, maar moet af en toe het ontkiemend elan toch terug in de realiteit brengen. Daarom moest hij gistermiddag op Harga al heel snel zijn startende pitcher Micuel Vervïoetm de eerste Goudse slagbeurt weer van de plaat halen. Braves liep toen heel snel naar een 0-4 voorsprong weg en niets wees toen op een ommekeer. Juenke greep in en de Amerikaan nam de leiding van de verdediging over, waarna de Goudse slagploeg met meer aan scoren toekwam. Coach Juenke nam na afloop zijn fa lende pitcher wel in bescherming, ook al omdat hij da?ma een prima wedstrijd op de korte stoppositie speelde en ook nog eens een home runde eerste Schiedamse dit seizoen sloeg. Met die klap werd de achterstand weggewerkt (44) en kon Schiedam vervolgens het overwicht gemakkelijk in een degelijke overwinning uitdrukken, Michel Vervloet was met vier op vier 4 op 4 veruit de beste slagman, maar ook Dennis van der Gaag was met drie uit drie in het slagperk goed op dreef. Dat kwam coach Juenke goed uit, want zelf kon de Amerikaan aan slag weinig in druk maken. Juenke behoefde als pitcher overigens maar twee honkslagen te incasseren. De winnende eindstand stond al na zeven innings al op het scorebord. Door Sander Sonnemans Schiedam Een overwinning zat er gisteren voor SMC niet in. De titel, die bij een gelijk spel van concurrent EBOH en winst van de Schiedammers op Leonidas een feit zou zijn, moest dan ook nog even worden uitgesteld. 'EBO' zoals de achtervolger steevast in sport park Thurlede wordt genoemd, verloor zelfs van AJblasserdam, maar SMC kwam niet ver der dan een gelijkspel (1-1). Slechts één punt je uit de resterende twee duels heeft de suc cesvolle fusieclub nog nodig om zich straks eersteklasser te mogen noemen. Hoewel 'tout1 SMC al geruime tijd met het hoofd in de wolken loopt, weigert trainer Paul de Roos voor alsnog te delen in de euforie. Al ziet men kerk of toren staan, dan is de reis nog niet gedaan, lijkt de oefenmeester te denken. Tegen Leonidas ging die stelling zeker op, want waar SMC bij de in de eerste helft verkregen 1-0 voor sprong en de doorgebelde tussen stand van EBOH (1-1) waarschijn lijk al in gedachten de champagn eflessen Tiet knallen, moesten de gastheren toestaan dat Leonidas niet voor niets de nummer drie op de ranglijst, op gelijke hoogte kwam en een punt wegkaapte. De Roos liet voor het duel al we ten niet mee te doen aan alle ze nuwentoestanden rond de ver richtingen van achtervolger EBOH. „Deze wedstrijd staat op zich, We moeten 'm winnen, an ders niets. En dat hoef ik de spe lers niet te vertellen. Ze motive ren zichzelf wel." De voorsprong leek een prima op steker voor de Schiedammers, maar de openingstreffer Van Al berto Baptista Lima werkte eer der verlammend dan inspirerend. Leonidas-doelman Rodney van Ooijen sprong iets te nonchalant met een terugspeelbal om en schoot 'm veel te zacht en door het midden zó in de voeten van Jan Brokling. De aanvoerder bedien de Baptiste Lima op maat en hij krulde op zijn beurt de 1-0 on houdbaar langs de vergeefs graai ende sluitpost. Voor dat moment hadden zowel Van Ooijen als SMC-doelman John Bos hande lend moeten optreden om het hok schoon te houden. Pegel Zoals gememoreerd viel SMC na de openingstreffer aanzienlijk te rug in het aantrekkelijke duel. Vlak voor de thee leek Leonidas- aanvoerder Delano Summerville daarvan te profiteren toen hij even aan de aandacht van Berve- ling was ontsnapt. Zijn pegel in de verre hoek werd echter op stijlvol le wijze door Bos tot een hoek schop gedegradeerd. Pas na de gelijkmaker van Jan Vermulm (schitterende aanval over links met snoekduik en kop bal afgerond) en de daarop vol gende wissel van De Roos (Cor Hermans erin en Bervelmg door geschoven) hervond SMC zich. Kansen bleven met uit en de bes te waren voor invaller Ron Berve- ling. De voormalig topschutter knikte echter op de paal en mikte een vlammend schot naast. Ondanks het gelijkspel kan SMC het eersteklasseschap niet ont gaan. Rest de vraag of het com plex daaraan beantwoordt. Vol gens bestuurslid Luc Franken niet. Franken desgevraagd: „De tribune moet worden opgeknapt of vervangen. En we denken aan een sta-tribune aan de andere kant zodat we ook meer reclame borden kwijt kunnen. We zijn best bereid het een en ander aan te pakken, maar PPSC gaat daarin niet mee. We hebben de club al be naderd voor een aantal zaken, maar PP kan niet investeren. Aan de andere kant zou de gemeente ook een basis kunnen leggen, bij voorbeeld in de vorm van subsi die. Want straks op de kampioens receptie zullen de heren ongetwy- Door Marcel Slootweg Schiedam Het doek is bijna ge vallen voor Fortuna Vlaardingen na de zeer schlemielige 1-0 neder laag tegen het reeds gedegradeer de Xerxes. Het verblijf in de twee de klasse zal slechts een kwestie van weken 2ijn. Het verschil met DFC, dat op de veilige vierde plaats van onderen staat, be draagt zes punten met nog twee wedstrijden te gaan. Fortuna-trainer Jan Baksteen, die zaterdag nog wel heilig in een ze ge geloofde, gelooft, niet in wonde ren zo benadrukte hij na het on verwachte verlies. „We moeten realistisch zijn. Ik kan nu wel roe pen dat we het nog redden, maar dan moeten wij dies winnen en DFC alles verliezen. Dat lukt al leen als we Onze Lieve Heer mee hebben." berustte de oefenmees ter in de haast onafwendbare de gradatie. De manier waarop Fortuna debie- tenberg werd opgestuurd deed Baksteen pijn. Vier minuten in blessuretijd bezorgde Glide Chan You Chu meteen onvervalst from- meldoelpunt de Vlaardingers een koude douche, „Op zo'n moment moetje elk risico uitsluiten en ge woon op 0-0 spelen. Vandaag ge ven we het uit handen omdat we zelf de kansen niet benutten. Nogmaals, mijn spelers hebben hard gewerkt en ze hebben na de winterstop een goede serie neer gezet, maar zo'n wedstrijd als van daag hoort daar ook bij. En die ge ven we uit handen," morde Bak steen, die vorig seizoen met zijn DezeXerxes- spelerkan nog wel de voet dwars worden gezet maaruite n- delijk gingen de reeds ge Rotterdam mers toch met de winst aan de haal. Fortuna is goed als ze ker een lotge noot van Xerxes. Foto Roel Dijkstra ploeg via de naeompetitie naar de tweede klasse promoveerde. Ondanks het abominabel slechte veld aan de Marathonweg, waar elke poging tot het opzetten van een combinatie bij voorbaat ge doemd was te mislukken, vielen er over en weer toch de nodige kansen te noteren. Robert Boxem kreeg reeds in de zevende minu- uut een vrije doortocht van de Xerxes-defensie zonder deze vrij heid te benutten. Aan de andere kant waren Cliae Chan You Chu en Ron Luyten gevaarlijk met schoten. Een vloeiende aanval via Aijan van der Slot, Robert Boxem en Dennis Hoogerboord eindigde in de handen van Xerxes-doelman Erik Dekkers, die later alle geluk van de wereld had toen een strak schot van Sjaak Weber op de lat uiteen spatte. De Rotterdamse sluitpost moest vlak voor de thee pauze alles uit de kast halen by een vrije trap van Ed van der Lugt en twee inzetten van Dennis Sterk, Zyn collega van Fortuna, Jack den Herder, werd ook stevig op de proef gesteld door een wel gemikte vrije trap van Jeroen van der Starre. Het kansenbal nam in de tweede helft in hevigheid toe, met dien verstande dat Fortuna de druk op de ketel zette, maar Xerxes de fraaiste mogelijkheden kreeg. De Rotterdammers claimden een strafschop nadat Marlon Ruperti werd gevloerd door Sjaak Weber. Diezelfde Ruperti zag direct daar na zijn fraaie 'krul' door Den Her der uit de kruising getikt. Ook een verraderlijke stuiterbal van Van der Starre kon ternau wernood en met behulp van de lat worden gekeerd door Den Herder. Diens goede optreden werd ech ter in blessuretijd bezoedeld door het weinig doortastende optreden by de inzet van Clïde Chun You Chu, met alle fatale gevolgen van dien. Fortuna-Xerxes 0-1 (0-0). 90, Cbde Chan You Chu 0-1. Bijzonderheden: Scheids rechter L Verbeek gaf geel aan Jeroen van der Starre (Xerxes). Fortuna: Den Herder, Voerman, Sterk, Boxem, De Klerk (46. Boshuizen), Heene- weer, Weber (77. Bravenboer). Van der Slot, Hoogerboord. Van der Lugt, Hock Xerxes: Dekkers, Van Loon, Ton Rijsdijk, Van der Starre, Kusten, Wolff, Knek (75. Chns Rsjs- dijk), Chan You Chu, Van Dort, Luyten, Ru perti Door Bas van den Berg Schiedam Eindelijk zag trainer Leen Warnaar iets van zichzelf te rug toen hij nog als prof voetbalde bij onder andere SW en Eindho ven. Inzet en bezieling waren de ingrediënten waarmee DRGS het zwakke Spartaan'20 onverwacht in degradatieproblemen* bracht. Met alleszeggende cijfers (5-1) werd de Rotterdamse opponent bij vlagen van het veld gespeeld en kon Leen Warnaar niets anders concluderen dat DRGS heel dicht tegen behoud van het derdeklas serschap aan zit. De dank ging in het bijzonder uit naar de broertjes Marco en Raymond Verspuij die alle treffers voor hun rekening na- men. Door de zege heeft DRGS (20-23) de derde plaats van onde ren overgedaan aan Spartaan'20 (20-22). In Harga zette de thuisclub een eindsprint in waarop iedereen, voorzitter Joep den Brinker voor op, opgetogen reageerde „Hoewel we nog niet helemaal veilig zijn, zie ik dit als een psychologische overwinning die hopelyk zal door werken in de komende twee wed strijden," reageerde hij verheugd. „Het is toch te gek als in het eer ste jaar van de fusie na het zater dag- ook het zondagelftal zou de graderen. Door deze zege maken we nu zelfs kans op de derde pe riodetitel." Spartaan'20 had het aan zichzelf te wijten dat plotsklaps degrada tie dreigt. De eens zo trotse hoofd klasser ontbeerde vooral in het eerste kwartier, toen de thuisclub af en toe schutterde, agressie en vermorsten tal van kansen. Het eerste echte buitenkansje voor DRGS werd wél benut. Spar- taan'20-doelman Arie van Kam pen vloerde Marco Verspuij en bleef op zijn strafschop het ant woord schuldig: 1-0. Tien minuten later pegelde Verspuij wederom vanaf elf meter raak na een handsbal van Patrick Molenaar en vijf minuten voor de rust deed hij er met de afronding van Carlos Nacimento's voorzet nog een schepje bovenop. Ook na de thee slaagde het wat zuiniger spelende DRGS erin het spel te verplaatsen om zelf met levensgevaarlijke counters succes te hebben. Raymond Verspuij was de succes volle afronder met twee treffers waarna Marcel Waming de eer voor zijn ploeg redde. „De zege komt op tijd," aldus Leen Warnaar. De interim-trai ner, die net de viering van zijn 25- jarige huwelijk achter de rug had, roemde de beleving van de spe lers. „Vanaf december heb ik we kelijks op hen ingepraat om ze scherp te houden. Met de duels te gen Ommoord en Donk moeten we ons kunnen redden." DRGS-Spartaan'20 5-1.18 Marco Verspuij 1-0,28. Marco Verspuij 2-0,40 Marco Ver spui] 3-0 70. Raymond Verspui] 4-0, 40. Raymond Verspuij 5-0,87. Marcel Warning 5-1, Bijzonderheden: Patrick Molenaar, Patrick Kok en Patrick Schaarlakens (allen Spartaan'20) kregen geel DRGS: Scheffers, Lama, Van Dam, Dos Santos, Michielsen, Dos Santos, Nacimen* to, De Pina, Raymond Verspuij (85. Van Os) Leerdam, Marco Verspuij (80 Janssen). Spai laan*2ö; Kampen, Schaarlakens, Kok. Molenaar, Vicro, Brouwer, Nelemans, Ber nardino, Willemse, Rosmda, Warning Kader Fares schreeuwt het uit van de pijn nadat hij doorAndré Tombroek on deruit is ge schoffeld. Na het duel moest de SM- C'er door ver zorger Hans Koetschreu- ter aan de op gelopen kwestuur wor den behan deld. Foto Denneavan derWel/Roel Dijkstra feld zeggen trots te zijn op de in Schiedam hoogst spelende club, maar daar kunnen we niets mee. We vinden dat de gemeente op z'n minst bereid moet zijn mee te denken aan de verbetering van het complex. We denken dan on der andere aan een subsidie ja." SMC-Leooidas 1-1 (I-O). 38. Alberto Baptis ta Lima 1-0, 62. Jan Vermulm 1-1. Bijion- derheden: Scheidsrechter D Lagerwey (Gouda) die het duel goed m de hand had, hield Bnan Mo-Aiok (Leonidas) en John van de Belt de gele kaart voor. SMC: Bos, Edwin Bervèling, Bozkurt, Bro kling, Mulder, Van de Belt, Tavares (60. Hermans), Sparreboom (77. Ron Bervelmg) Baptista Lima, Fares, Wolters. Leonidas: Van Ooijen, Pelkman, Eger, Lupgens, Vlasveld, Lopes, Tombroek, Mo- Ajok, Summerviüe, Rüter (71. Van 't Hoog), Vermulm (69. Van de Tak). Gouda John Jonkers, de coach van Vlaardingen} Holy, bevestigde gistermiddag na afloop van het uit-) duel tegen Braves (13-3) nog maar eens ten overvioe-' de dat zijn ploeg een moeilijke maar leerzame com petitie in de hoofdklasse Zuid te wachten staat. Wat niet wegneemt dat de Vlaardingse honkbalformatie na twee wedstrijden nog steeds op de eerste winst wacht. Na de nederlaag van vorige week tegen All Stars was; de ploeg van Jonkers ook in Gouda kansloos. Vooral in het slagperk faalde Holy met slechts drie honksla-j gen volkomen. „We hebben gewoon slecht gespeeld, j te veel fouten in het veld gemaakt en het blijkt nu al; datje zo in deze klasse niet straffeloos kan spelen,"! analyseerde de Holy-coach na afloop. j Overigens stond Jonkers voor een dilemma. Op Ko-1 ningtanedag staat het belangrijke duel in en tegen' Zwijndrecht op het programma, reden waarom hij! zijn eerste pitcher Danny Rossoni geen rol in de de-; fensie had gegeven. Maar de twee jonge pitchers, Roozeboom en Droog, misten nog de ervaring tegen het geroutineerde Braves. De snelle 8-0 achterstand,} al in de derde inning opgelopen, kwam Holy niet, meer te boven. UtrechtDe softbalsters van Schiedam hebben gis termiddag geen vergeefse reis naar de domstad ge maakt. De ploeg van coach Leo Buiteman pakte in: Utrecht in de 'dubbel' tegen UW twee maal (6-7 en 7- 8) de volle winst. „Bloedspannend," omschreef de Schiedamse coach na afloop beide ontknopingen. Voor de eerste zege had Schiedam extra speeltijd nodig omdat de stand, na de gebruikelijke zeven innings gelijk (6-6) was. In de 'tie-break' scoorde Danitsja Korpel het winnende punt. Ook de tweede wedstrijd kreeg een spannend score verloop en sensationele ontknoping. AI in de vierde sfagbeurtliep Schiedam weg naar 1-8, waarna deaan- valskracht plotseling droogviel. UW sloeg er lustig op los en leek in de laatste slagbeurt de winst voor het grijpen te hebben. Buiteman bracht toen Sandy van Koert weer op de plaat en zij sloot de wedstrijd met drie keer drie slag degelijk af. CKC Maassluis-Dijkvogels 10-9 (1-5). Een matige eerste helft maakte CKC Maassluis in deel twee op fantastische wijze goed. Met de invallers Marleen Dekker, Dorien van der Hout en Menno van der Gaag als verse krachten kroop Maassluis naar titelkandidaat Dijkvogels toe om in de slotfase middels Mariska Renzen de winst te grijpen. Lennard van der "Vaart was met vier treffers op dreef. ACKC-Spirit 9-13 (5-6). „Technisch en tactisch," aldus Spint-trainer Bert Stomphorst, „waren we veel beter dan ACKC. Toen het na rust echt ging lopen was het gauw ge beurd, De serre gewonnen wedstrijden, wordt lekker voortgezet. Met zeven punten zijn we zo goed als veilig." Marco Zeebregts was met zes treffers Spirits topschutter. Har ga-Rozenburg 5-8 (34). Harga kon tegenstander Ro zenburg niet van. het kampioenschap afhouden. De doel punten waren duur en vooral Harga bad de grootste moeite om te scoren. Slechts Robbert Boomstra (2x), Sven Pappers, IJvonne Pais en invaller Aijan Maltha wis ten te doelpunten. De Korenbeurs-Westa 8-2. Kwamen de Schiedammers destijds in Wessem niet verder dan 5-5, dit keer werd het een 8-2 zege. Nermm Smgjic (3x), Danny Maas (2x) en Ron van der Wijk (2xj scoorden de punten. De Koren beurs is op de derde plaats geëindigd. L'S-NOAD 2-8. NO AD speelde in Amsterdam de beste wedstrijd van het seizoen, maarwist dat de promotiekan sen al eerder waren verspeeld. De punten kwamen van Ronald van Kampen (3x), Peter Heijstek (2x) en Richard Kalmejjer(2x). Xerxes 2-TOG 5-5, FVT/Yisser 5-TOG 7*3. Met nog één wedstrijd te spelen, op 10 mei thuis tegen Shot, kan TOG j zich handhaven in de promotieklasse. Vorig jaar ver-{ dween het Maassluise trio daaruit, maar kon het alsnog worden bijgeplaatst. In het dubbelprogramma van afge lopen week sprokkelden Frans Pleijster, Ivar Westerholt en Charles van der Hoeven acht punten bijeen. De Korenbeurs (v)-De Toekomst 3-7, Carola Thalen scoorden een maal, Danielle Maas boekte twee winstpar tijen. De Schiedamsen, nog opererend zonder de gebles seerde Sylvia Waterreus, staan nu twee van onderen en spelen zaterdag 11 mei een degradatiewedstrijd tegen een nog met bekende tegenstander. Ook dan zal Water reus niet van de partij zijn. Volleybal Rijnmond (mJ-Rentokil/ZVH 2 3-0, In de laatste ronde van de competitie won de mannenploeg van Rijnmond heel eenvoudig van het reserveteam van Rentokil/ZVH Met 15-3, 17-15 en 15-12 werd de volle buit in huis ge-; haald. De bezoekers zijn dioor de nederlaag naar de twee- de divisie gedegradeerd. i Rijnmond (v)-Abcoude 1-3. Degradatie hangt ook de vrouwenploeg van Rijnmond nog boven het hoofd. Het team van Hans van Zetten verloor het duel tegen Abcou-1 de waarbij de ploeg zeker in de tweedeen vierde set kan- sen op winst liet liggen Via 6-15,13-15,15-8 en 13-15 werd I het 1-3, Als nummer tien van de eerste divisie B speelt de ploeg twee promotie-degradatiewedstrijden. Schiedam De zaalvoetballers van Groenoord zijn doorgedrongen tot de finale voor de KNVB-beker van de afdeling Rotterdam. Maandag 8 mei (21.30) kan de trots van voorzitter Frans van Krugten het kampi oenschap op zijn naam schrijven. De eindstrijd vindt plaats in sporthal Schuttersveld aan de Krooswijkstraat in Rotterdam. Tegenstander is Babbelonië, dat onlangs kampioen werd in de hoofdklasse. Het is voor de tweede maal in het 23-ja- rig bestaan van zaalvoetbalvereniging Groenoord dat het vlaggeschip de bekerfinale heeft bereikt. Sportagenda Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktïe van deze krant, postbus 404)8,3130 KC Vlaardingen. De sportre- daktie is overdag telefonisch bereikbaar onder 010-2340055 (ram j 0IÖ4349154) en in de avonduren onder 010-1004420 (fax: 010-1 4128509). DINSDAG 30 APRIL RotterdamsDagbladTrofee(tweederonde): 19.30winnaarHIGN-1 Excelsior Maassluis i Hockey: 1230 Pollux (vkAsvion. j Honkbal: 14.30 Zwtjndrecht-Holy. WOENSDAG 1 MEI i Rotterdams Dagblad Trofee (tweede ronde): 1930 Fortuna VI- DZB/Zevenkamp (2a) DONDERDAG 2 MEI Rutlerdams Dagblad Trofee (derde ronden 1900 Sieeds Volnar- den (zol-Zwaluwen Vlaardingen,Vrouwenvoetbal (Schiedams kampioenschap): 18.45HBSS-PPSC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5