11 Verzet tegen nieuwbouw Rotterdams Dagblad Woningbouwvereniging betaalt voor beter uitzicht huurders We wippen en we draafei^ en we schommelen erbij' mm- fljgenda Ondernemersprijs voor starters in de maak Ouderenbond onthutst over wachtlijst bij Thuiszorg Driehonderd bewoners Steendijkpolder dienen bezwaarschrift in Nieuwe mogelijkheden triathlon onderzocht Toeleveringsbedrijf Vrouwenraad gaat college adviseren KONUNENDIJK DORPSSTRAAT 174 - BARENDRECHT -TEL 0180-611100 Dinsdag 30 april 1996 Waterweg .'Schiedam Onthutst reageert een woordvoerder van de oude renbond in Schiedam op de maat regelen die de directie van de Thuiszorg Nieuwe Waterweg- Noord vanaf 1 mei gaat nemen. „Een hele kwalijke zaak. We zijn ons nog aan het beraden over ac ties. Dit kan niet ongemerkt voor bij gaan," zegt M. E. Kalfsbcek van de Protestants Christelijke Ouderenbond (PCOB) in Schiedam. Haar mening wordt ge deeld door het bestuur van de an dere ouderenbonden in Schiedam. De Thuiszorg NWN gaat vanaf woensdag inwoners van de ge meenten Schiedam, V]aardingen en Maassluis die vragen om ver zorging, verpleging of huishoude lijke zorg op een wachtlijst plaat sen. Bovendien wordt het aantal huisbezoeken van zes naar vier per dag teruggebracht en moeten cliënten van de huishoudelijke zorg het stellen met de helft van het aantal hulpuren per week. „We zijn noodgedwongen deze maatregelen door te voeren," ver telt G.B.F. van Weelden, alge meen directeur van de Thuiszorg NWN, „Ons budget is niet toerei kend om de enorme groei van 85 aanvragen per maand te verwer ken. We hebben daar zo'n 3,5 mil joen gulden per jaar meer voor no dig." Per jaar maken zo'n zesduizend mensen gebruik van thuiszorg. Een groot deel van de klanten, dat vraagt om verpleging, verzorging of huishoudelijke zorg, is ouder dan 65 jaar. „Het is betreurens waardig dat mensen die hulp no dig hebben deze niet direct kun nen krijgen," zegt Kaifsbeek van de PCOB. „De Thuiszorg kan hier uiteraard weinig aan doen. Zij worden door de overheid in de mangel genomen." Volgens Thuiszorg-directeur Van Weelden is het niet zo dat elke aanvrager zomaar op een wacht lijst wordt geplaatst, „Er wordt eerst gekeken naar de omstandig heden. Wanneer een cliënt niet zonderzorg kan, krijgt hij of zij di rect hulp. Alleen de wat minder urgente gevallen belanden op een wachtlijst. Hoe lang het vervol gens duurt voordat zij kunnen re kenen op zorg is niet bekend. Het is nog te vroeg om daar uitspra ken over te doen." Van Weelden is van mening dat de ziektekostenverzekeraars over de brug moeten komen met geld om alle hulpaanvragen te verwerken. „Een van de oorzaken van een toename in de vraag om thuiszorg is dat ziekenhuizen pa tiënten veel eerder dan voorheen ontslaan met het advies zich thuis verder te laten verzorgen. Het is technisch wel mogelijk maar voor ons financieel niet haalbaar. Daarom moet er een mogelijkheid zijn om ziekenhuizen iets minder en de Thuiszorg iets meer te ge ven." De Thuiszorg NWN heeft een brief gestuurd naar het ministerie van Volksgezondheid om haar on vrede over het krappe budget te melden. Ook de PCOB in Schiedam bereidt zich voor op een protestactie. Maassluis De bewoners van de Molenwijk in de Steendijk polder in Maassluis zijn zeer ontstemd over de gemeentelijke plannen om het grasveld bij de Pelmolen te bestemmen voor woningbouw. Bij de gemeente zijn al zo'n driehonderd eens luidende bezwaarschriften tegen dit plan ingediend. De bewo ners stellen dat hen eerder was toegezegd dat het bij de jeugd populaire grasveld behouden zou blijven. De actie is een initiatief van twee wijkbewoners, A. van Leeuwen en G. de Waal. Hen is uit het vooront werp bestemmingsplan Steen- dijkpolder-Noord gebleken dat het grasveldje planologisch wordt bestemd voor de bouw van ten hoogste 24 woningen in maximaal De verse be woners van Havenbogen moeten zich nog een beet je behelpen. Het zwembad en andere voorzienin gen in het wooncomplex voorouderen zijn nog niet gereed. Foto Roel Dijkstra Schiedam De bewoners van Ha venden kunnen na de opleve ring 'wan hun woning genieten van een prachtig uitzicht op de Niébwe Haven. Het beeld wordt op dif moment echter nog ver- stoord door de uitgebrande molen Bv'Walvisch. Als huisbezitter wil dê, 'J* Woningbouwvereniging Scmedam (WbS) daar wat aan doen. Voor de herbouw stelde de verhuurder 10,100gulden voorde herbouw van De Walvisch be schikbaar. De woningbouwvereniging kwam lot dit bedrag door honderd gul den jfer gebouwde woning in Ha venbogen beschikbaar te stellen. De'101 woningen worden de ko mende tijd successievelijk opge leverd. De eerste bewoners zijn inm$óels In hun nieuwe woning gearriveerd. Het echtpaar Kegel, al vijfentwintig jaar huurder van de woningbouwvereniging, nam verleden week de eerste sleutel in ontvangst Directeur De Graaf legde na het overhandigen van de cheque aan burgemeester R. Scheeres de re latie tussen het woongebouw en haar woonomgeving. Van sociale verhuurders worden tegenwoor dig terecht venvacht dat ze een bydrage leveren aan een goede woonomgeving, stelde De Graaf, Al was het maar voor de eigen huurders, want bewoners ver wachten naast een fraaie woning tegenwoordig ook aangename woonomgeving. Havenbogen is gebouwd naast verzorgingstehuis Frankeland, De bewoners van de 55-pluswo- ningen kunnen desgewenst ge bruik maken van het voorzienïn- Vlaardingen Als het aan secreta ris H, Klaassen ligt, reiktde Stich ting Vlaardingse Öndememers- prijs^yolgend jaar niet één, maar vier-pryzen uit. Naast de al be staande Ondernemersprijs moe ten ook de bedryven, die tweede en. derde zijn geworden, een prijs krijgen. En bovendien ziet Klaas- semwel wat in een aparte onder- nêmèrsprijs voor starters. Hij Hêeftal een financiële toezegging vanreen bank gekregen. Momenteel is de stichting aan het onderzoeken wie in aanmerking kómt voor de Ondernemersprijs 199&Van de twaalf bedrijven die zijn-aangemeld, zijn er in de voor selectie negen afgevallen. Bij de drie genomineerden zit een dien stverlenende onderneming, een ambachtelijk bedrijf en een de tailhandelaar. De namen van de genomineerde bedrijven wil se cretaris Klaassen niet geven. Hij wil dat het tot het Jaatste moment een verrassing blijft, want de be drijven weten meestal niet dat ze genomineerd zijn. Het gaat bij deze prijs niet zozeer om het financiële reilen en zeilen van een onderneming, maar voor al om het soeiale klimaat binnen de onderneming en een creatieve bedrijfsvoering van de onderne mer. In de jury, die uiteindelijk bepaalt wie met de eer mag strijken, zit ten vertegenwoordigers van de Organisatie Vlaardingse Onder nemers, de Industriële Kring Vlaardingen, de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel en een organisatie van de- taiJhandelbedrijven. Zij maken een keuze op basis van een rapport van elke onderne ming. Daarna worden de referen ties van een bedrijf bekeken en waar nodig wordt in het geheim het bedrijf zelf bezocht. In de der de week van mei wordt de win naar bekend gemaakt Aan de prijs zit een bedrag van vijfdui zend gulden gekoppeld. De wn- naar dient dit bedrag aan een goed doel te schenken. genpakket van het verzorgingste huis. Voor de woningen bestaat zeer veel belangstelling. In het najaar wordt het complex opgele verd. Dat wordt gevierd met een groot feest voor de bewoners, die zich nu nog een beetje moeten be helpen. Het zwembad en andere voorzieningen zijn nog niet ge reed. Vlaardingen Vlaardingen moet volgend jaar een triath lon met een wedstrijdlicensie krijgen. Dat is de mening van alle betrokken partijen die af gelopen week op initiatief van de PvdA-fractievoorzitter An nie Attema met elkaar rond de tafel hebben gezeten om de problematiek rondom het dit jaar afgeblazen evenement te bepraten. De triathlon werd afgelast omdat de politie zei niet in te kunnen staan voor de veilig heid. Er werd weliswaar een al ternatief parcours uitgestip peld, maar dat voldeed niet aan de normen voor een wedstrijd licensie. De oorspronkelijke route deed dat wel. Omdat At- tema's vragen daarover in de betreffende commissie naar haar mening geen verhelde rende antwoorden opleverden, bracht ze de betrokkenende organisatie, politie, sponsor en wethouder T. van der Steen— bij elkaar. „Tijdens die bijeenkomst is door iedereen glashard uitge sproken dat in een stad als Vlaardingen een triathlon moet kunnen worden georga niseerd," zegt Attema. „Om uit te vinden hoe, gaan we in sep tember bijvoorbeeld op werk bezoek bij de triathlon in Spjj- kenisse. Daarna praten wever- der." vier bouwlagen. Een verontrus tende mededeling, daar het colle ge tijdens de wijkwandeling door de Steendijkpolder-Noord in sep tember 1994 nog had gezegd dat het grasveld groen zou blijven. G. de Waal in het bezwaarschrift: „In het verslag van de wijkwande ling staat dat na de stedebouw- kundige afronding van het terrein nabij de Pelmolen, het tijdelijke basketbalterreintje op de hoek van de Stadsmolen en de Pelmo len naar verwachting een defini tieve vorm kan krijgen. Dit houdt in dat het veldje waarschijnlijk zal worden verhard'." Het nieuwe voorstel is volgens De Waal en Van Leeuwen ook in strijd met de opvattingen over een groenstructuur, zoals vastge legd in het Programma op Hoofd zaken van het Maassluise college van b en w. Daarin staat dat bij toekomstige bebouwing bijzonde re aandacht moet worden besteed -aam het behoud van het groen. ".;HètltwëeiaI stelCyerdèridat het plan in strijd is met de openbare orde. „Het veldje voorziet in de speelbe- h oeften van de jeugd van nu en die van de nog te verwachten aan was. Door haar dit af te pakken, zal zij zich verplaatsen naar ande re delen van Maassluis waar haar gedrag niet langer controleerbaar zal zijn. Daaruit volgt overlast voor andere burgers; een mogelij ke stijging van jeugdcriminditeit en meer klandizie voor Buro Halt. Kortom: een voorstel dat gigan tisch in tegenspraak is met de aandachtige uiteenzettingen in de nota's Sociale en Bestuurlijke Vernieuwing." De Waal en Van Leeuwen vragen de gemeente zich te houden aan de toezegging het veldje een defi nitieve groen-bestemming te ge ven. De jeugd kan er zich dan blij ven vermaken onder het toeziend oog van de wijkbewoners, als al ternatief voor het buurtbeheer. „Denk eens aan de door uzelf be dachte kreet 'Eerst denken niet doen!" Het isschoolvakantie,duswaaromwachten tot de officiële openingvan de nieuwe speeltuin in Am bacht? Op dievraag hadden de kinderen uitdewijk de afgelopen dagen een eenvoudig antwoord, in afwachting van de plechtige bijeenkomst namen zij gisteren alvast bezit van het Goudhaantje. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen T.n.un Olaeia en Mariëtte Porue beleefden vanoch tend een gedenkwaardig begin van hun Koninginnedag. Door wethouder T.W. van der Windt werden de twee kinderen in het zonnetje gezet voor het verzinnen van de naam van de grootste speeltuin van Vlaardingen. De kinderen onthulden een bord met de naam Goudhaantje. De naam is een speelse verwijzing naar de Goudsesïngel, het adres van de speeltuin in Vlaardinger-Am- bacht. Na de onthulling gingen de kinde ren met de wethouder van de glij baan, die gelukkig stevig genoeg Het artikel van Jelle Gunneweg over het Toeleveringsbedrijf Vlaardin gen vind ik niet bepaald een reclame voor het personeel. Ik ben het niet eens met haar teksten als 'het lijkt net een echt bedrijf en 'alleen het tempo ligt niet zo hoog'. Ik werk zelf al meer dan 25 jaar bij het TBV en weet dat het tempo wel hoog ligt, alleen vergeet men dat iedereen hier nog altijd een lichte of zware handicap heeft. Daardoor kan niet ieder een, ook al zouden ze nog zo graag willen, zo snel. Ik denk niet dat de journaliste, als ze maar één arm of iets dergelijk had, zo snel typt als ie mand met twee armen. Maar dat wil nog niet zeggen dat ze niet hard werkt. Verder kunnen gehandicapten het niet helpen dat de regering ze in de kou laat staan en de geldkraan steeds verder dichtdraait. Want als je een handicap hebt, gaat het meestal niet over en moetje dus steeds meer en harder gaan werken terwijl dit dus eigenlijk niet kan. Bovendien word je door de gewone bedrijven met de nek aangekeken, terwijl iemand die wel gezond is de hemel wordt ingeprezen ook al zijn ze om de haverklap zogenaamd 2iek thuis. Ik hoop dat mensen die nu alle wetten ter bescherming van mindervali- den op de helling zetten, ook eens een dag blind of verlamd raken zodat ze zelf ervaren hoe het is om op een snikhete afdeling zonder aircondi tioning te moeten werken. Ik denk dat er dan wel anders wordt gedacht over het werk op de sociale werkplaats. Het enige wat ze tegenwoordig in de regering van belang vinden is of ze met een Rolls Royce of een li mousine naar het werk gereden worden. Terwijl het openbaar vervoer toch ook naar Den Haag rijdt. Het geld wat daarmee uitgespaard wordt zou gebruikt kunnen worden voor het mindervaliden-vervoer. Ik vind het jammer dat er nooit eens positief over mindervaliden wordt gesproken. Zij werken niet voor de lol bij de sociale werkplaats, maar maken er het beste van want een mens heeft nu eenmaal geld nodig om van te bestaan, als je tenminste niet van de steun wil leven. Dat doen al zoveel validen, maar dat moeten zij weten. Vlaardingen, M. Spithoven is om ook het gewicht van volwas senen te dragen. Het wippen, draaien en schommelen kon daar na beginnen. Tientallen kinderen verdrongen zich rond de 'can- dyman', die speciaal voor de gele genheid naar de speeltuin was ge komen om suikerspinnnen uit te delen. Een glaasje limonade ver hoogde de feestvreugde van de kinderen, die al rap als ware clowns door de speeltuin renden. Schminkende ouders droegen zorg voor de prachtige vermom mingen. Voor de gelegenheid maakten ze bij het beschilderen van de gezichtjes veelvuldig ge bruik van de kleur oranje. Kinderen Is de speeltuin nu geheel en offici eel open, veel kinderen uit de buurt konden voorafgaand aan Koninginnedag de verleiding niet weerstaan om de speeltoestellen uit te proberen. „Sinds het week einde hebben alle kinderen va kantie," vertelt initiatiefnemer Cora Essenbaggers. „Er staan hekken om het terrein, maar toen de speeltoestellen arri veerden was er natuurlijk geen houden meer aan. In het weekein de was het gigantisch druk en ook gisterochtend waren heel wat kin deren in de speeltuin te vinden." De drukte vormt de kroon op het werk van Essenbaggers, die ruim tweeëneenhalf jaar geleden op het idee kwam een speeltuin voor de talrijke kinderen in de buurt op te zetten. Ze kwam op het idee- toen de school achter haar woning aan de Rozeniaan in Ambacht op de nominatie stond om te worden gesloopt. Het zou mooi zijn, be dacht ze, als de vrijgekomen ruimte na de sloop zou worden be nut voor een speeltuin. Het begon onschuldig met een bandtekeningenactie in de buurt. Al rap steunden driehonderd wijkbewoners met hun handteke ning het wilde plan het terrein tussen de Rozeniaan, de Van Ho- gendorplaan en de Goudsesingel (groter dan een voetbalveld) om te toveren in een kindeiparadijs. Daarna werd het serieus voor Es- sebaggers, die inmiddels verster king had gekregen van Anita Ko rendijk. Zelf werd ze vice-voorzit- ter van de buurtvereniging, Ko rendijk werd tot voorzitter ge bombardeerd. Hun missie had succes. Ze leerden dat ambtelijke molens niet altijd snel draaien, maar dat ze met veel doorzettings vermogen toch veel kunnen be reiken. Het resultaat mag er wezen. Na lang praten zorgde de gemeente voor het benodigde geld. Met een speeltuigfabrikant, die graag vas te voel in deze regio wil krijgen, werkten de vrouwen het concept voor de speeltuin verdeT uit. Hun keuze kan de kinderen bekoren, getuige het veelvuldige gebruik dat er wordt gemaakt van de wip- kippen, schommels, kltmrekken en hangtoestellen in wat al de 'grootste en mooiste speeltuin van Vlaardingen' wordt genoemd. Maassluis De Maassluise Vrou wenraad gaat voortaan het college van burgemeester en wethouders gevraagd en ongeviaagd advise ren over het emancipatiebeleid. B en w hebben hiertoe bestoten op advies van de Vrouwenraad zelf. De wouwen vinden dat de aan dacht voor emancipatie nodig is en blijft. Die aandacht kwam in gevaar, nadat er onvoldoende kandidaten bleken te zijn voor het voortzetten van de commissie emancipatie. Deze commissie had als taak het adviseren van het col lege. Volgens de Vrouwenraad past de adviesfunctie ook beter in de verbrede doelstelling van de raad om de bewustwording en medeverantwoordelijkheid van de vrouw in de samenleving te be vorderen. De Vrouwenraad krijgt vanaf 1997 een budget van twee duizend gulden. Voor de aanloop fase tot 1997 wordt zevenhonderd gulden beschikbaar gesteld. Dinsdag 30 april SCHIEDAM Plantage Podium. Plantagepcpfes- tival. ll.OO-18.00u. Podium. Jam sessie oiv Richard, 21.30u. DC De.4 Moiens.Oranjebai, 19.30u. Kethel. Feestprogramma vanaf 9.15u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Oranjezangavond, 19.00U. 't Hof. OJdtimerfestivai, 9.30u. Diverse optredens Vlaar dingse bands, 17,00u, Prat's the Whoblem, 21.00u. Centrum. Feest programma vanaf S.OOu. Café De Steeg. Thellndatables, 15.00u.The Grunts, 21.30u. Westhavenplaats. Blue Beat, 14.00u. Café De Waai. Stoolpigeons, 21.00u. MAASSLUIS Prinses Julianaplantsoen. Feest- programma vanaf ll.OOu. Sperwer straat. Feest vanaf lO.OOu. Gene raal de Wetstraat. Levend ganzen bord, ll.OOu. ROTTERDAM Doelencafé Jazzatthe Doelencafé. De Doelen. Kl.z. Wereld-Muziek theater Festival 1996, 20.15u. R'dams Conservatorium. Open Po-: dium.18.00u. De Pelgrim. Jamses sie, 21.30u. Podium Café Jamses sie, 21.30u. Dizzy. Hips Unlimited, 22.00u. Sensi Café. Koninginne dag, 22.00u. Luxor Theater. Tineke Schouten, 2Q.15U. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Jean-Claude Ga- lotta/Groupe Emile Dubois, 20.15u, Heemraadsplein. Groot Koningih- nedagfeest Heemraadsplein5, 12.00u. Woensdag 1 mei SCHIEDAM f' Stedelijk Museum. Lunchconcert; 12.3QU. i VLAARDINGEN Kampeerboerderij De Hoogka mer. 1 mei-viering, vanaf lO.OOu. MAASSLUIS Schuurkerk. Els de Schepper, 20.30u. DC De Vloot. Oude- renspreekuur, 14.00u. ROTTERDAM Ahoy. Lou Reed, 20.00u. De Doe len. Gr.z. Lunchconcert, 12,45u. Luxor Theater. Tineke Schouten, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg. Labdakos, 20.15U, Kl.z, De' Stichting JRun;^'20i30u:; 'Theater^' ZuldpleJn^n'akivanbii&Tlohnfér' Pa!men;20.15ü:,tKapëirètJé'.Tus-i sen de Muzen, Kunst voor Ouderen. 14.30u, Popular. Jazz in Popular, 21.00u. De Schuurkerk. "Vlaamse Zeep',20.30u.Rotown.JamesArm- strong, 22.OOu. The Act. Jamsessie, 21. OOu. DoeJencafé.LatinJazzJam Session, 22.00u. ROTheater.Three of a kind, 20.15u. Maritiem Mu seum. KI. Aula, Cmemantiem, 13.00u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: 'Shanghai Triad' (16)' dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Anto- nia' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. j Calypso 2 Riksbioscoop: 'First? Knight' (16) dag. 12.00-3.15. Cine-; rama 1: 'Braken Arrow' (16) dag." 1.15-4-6.45-9.30, Cinerama 2: 'Lord of Illusions' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Bra- veheart' (16) dag. 8.15. 'Jumanji' (al) dag. 1.15-4. Cinerama 4: 'Lea ving Las Vegas' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Unzipped' (al) dag. 6.45-9.30. do.vr. ook 1.15- 4. Corso: 'Critical Decision' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. ImaxThea- ter: 'Survival island' (al) dag. 2-4-7. do. allen 2-4. The living Sea' (al) dag. 3. za, t/m wo. ook 1. Toy Story' (al) dag. 5.15, beh. do. za. t/m wo. ook 11,30. 'Braken Arrow' (16) dag. 8.10. beh.do, Lantaam2: optreden 'Salsaband Son Como Son." do.- 10.30. Venster 1: 'Cycto' (16) dag. 7.30. ma. metom 10, 'Colpa di Luna' (16) do.vr.zo.wo. 2.30. Venster 2: The Sound of Music' (16) vr. t/m wo.. 7.30. do.vr.zo.wo. ook 2. 'Saudade' (16) vr/ 1/m wo. 10.45. vr.zo. ook" 2.30. Venster 3: 'Bye Bye' (16) al leen do.vr.za.zo. 8. 'De Jurk' (al) do-1 .vr.za.20.10. Venster 4: 'Smoke' (al) L! alteen vr.za.zo. 7.30. do.vr. 2.30. 'Blue in the Face' (al) vr.za.zo. 10. Lu-J mière 1: 'Heat' (16) dag. 8. 'Aci^ Ventura' (al) dag. 1,15-4. Lumière - 2: 'Dunstonchecksm' (al) dag. 1.15=!:' 4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Money- tram' (16)dag. 6.45-9.30.do.vr.ook' 1.15-4. Lumière 4; 'Before and af-, ter' (al) dag. 6.45-9,30, do.vr. ook 1.15-4. Pathé 1: ToyStory'(al)dag. 6.05-8.10-10.15. do.vr.ookll.50- 1.55-4. Pathé 2: 'Casino' (16) dag. - 4.15-815. do.vr. ookl2.15. Pathé- 3: 'Mr.Hoiland's Opus' (al) dag.-- 12.00-4-8.Pathé 4: 'GetShorty' (al) dag, 11.35-2-4.25-6.50-9.15. Pa thé 5: '12 Monkeys' (12) dag. 1- 3.50-6.40-9.30.Pathé6: 'Copycat' (16) dag, 6,10-9. do.vr. ook 12.30- 3,20. Pathé 7: 'Dead man walking' (16) dag. 11.05-1.45-4.25-7.05- 9.45, Rex: 'Jail Bait' (18) dag. vanaf 12.00 doorl.voorst. «ELMENSnmOf. fiZ 4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1