14 Rotterdai Experiment met 'groene' werkplek I 1 w Rotterdam wil bedrijventerreinen combineren met natuur en recreatie Controle van politie op de vrijmarkt is vooral improviseren 1 M ^^F J* Ook Pernis heeft nu eigen Oudheidkamer - f- genda Verongelukt voor ogen van schoolgenoten Heipalen rammen 1 mei er goed in Sirenes slecht te horen bij CMI-brand Geen reclame voor softdrugs x'"'- ÉfeTT'-j?"TT Rotterdams Dagblad Woensdag l mei 1996 Ede Een 14-jarige jongen uit Bergsehenhoek is aan de verwon dingen van een aanrijding in Ede gistermiddag overleden. Ruim dertig schoolgenootjes waren ge tuige van het ongeval. De jongen raakte bij de aanrijding levensge vaarlijk gewond en werd in kritie ke toestand overgebracht naar het ziekenhuis in Bennekom. Daar overleed hij in de loop van de mid dag aan de verwondingen. De jongen fietste, in een groep van ruim dertig schoolkinderen uit Bergsehenhoek, gistermorgen rond kwart over tien over een- fietspad. Bji het oversteken kwam hy in botsing meteen 66-jarige in woner van Ede die daar in zijn personenwagen reed. De jongen maakte deel uit van een groep van 32 scholieren die in Lunteren verbleven. Zijn mede scholieren waren allemaal getui ge van het ongeval. Nadat zij wa ren opgevangen, hebben de scho lieren hun verblijf in Lunteren af gebroken en zijn gistermiddag huiswaarts gekeerd. Rotterdam De viering van de Dag van de Arbeid heeft nooit tot volle wasdom kunnen komen, zei de Rotterdamse PvdA-voorzitter D.P.O. van Dongen vanochtend bij het Spiekman-monument in Spangen, ,,A1 jarenlang brokkelt de betekenis ervan af," zei hy ten overstaan van 75 mensen, groten deels 65-plussers, maar met en kele jonge gezichten ertussen. Het publiek moest moeite doen de toespraken te volgen, want in hun rug was de Papendrechtse aanne mer Van der Vorm Bouw in op dracht van het Woningbedrijf West bezig palen te heien voor 42 appartementen en 22 maisonnet tes voor het Voorzieningenblok Spangen op de Mathenesserdijk. Van Dongen vond die arbeid er op 1 mei echter wel bij horen. Als te genkrachten, die de viering van 1 mei belemmeren, noemde de PvdA-voorzitter de welvaart („die ondanks de goede kanten ervan mensen vatbaar maakt-voor egoïsme en onverdraagzaam heid"), de individualisering („eveneens een groot goed, maar het collectief betaalt er een hoge rekening voor") én 30 april („want twee feestdagen vinden we wat veel binnen 24 uur"). Van Dongen wenst echter 1 mei niet af te schaffen, maar een nieu we betekenis te geven, waarbij mensen met elkaar in gesprek ko men. Hij sprak van de wonder baarlijke terugkeer van 1 mei. Burgemeester Peper deed er met een een schepje bovenop. „Ik blijf het een gekke zaak vinden dat 1 mei geen vrije dag is," zei hij. Met de flexibilisering van arbeid en ar- beïdstijdverkortïng moet de FNV dat toch kunnen bewerkstelligen, vond hij. De 80-jarige Henk Los sprak twee gedichten, waarin hij opmerkte dat deze tijd het ideaal schrijnend mist. Rotterdam Het regionale alar meringssysteem voor calamitei ten heeft bijzonder slecht gefunc tioneerd tijdens de chemische brand eind februari bij CMI in Rotterdam, zo heeft onderzoek door het NIPO bevestigd. Van de bewoners van Heijplaat, Pemis, Hoogvliet en Spijkenisse heeft slechts de helft de nieuwe sirenes gehoord tijdens de gevaarlijke brand. Het NIPO heeft het onder zoek gehouden in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Volgens het NIPO heeft in Hoogvliet slechts 38 procent van de mensen de sirenes kunnen ho ren. Van de mensen die de sirenes daar wel hoorden dacht weer een derde dat het om een oefening ging. Veel bewoners die niet via de sirenes op de hoogte geraakten van de CMI-brand werden wel langs andere weg gewaarschuwd. Onmiddellijk na de brand bij CMI, waarbij zware gifwolken van de loods aan de Keilestraat over de rivier naar het zuidwesten trokken, is er ernstige kritiek ge uit op het alarmeringssysteem. RotterdamNederland heeft een liberaal soft-drugsbeleid. maar de politie grijpt wel in als er openlijk reclame wordt gemaakt voor hasj. De politie heeft gisteren op de Ou de Binnenweg een man gearres teerd die met een bord rondliep waarop hij joints voor vijf gulden te koop aanbood. Door Canis Zijlmans Rotterdam Rond Park Zestienhoven, het Schiebroekse Park en Het Lage Bergse Bos in de Noordrand is de gemeente Rotterdam naarstig op zoek naar plaatsen voor experimenten met de werkplek van de toekomst: het groene bedrijventerrein of werklandsehap. „We denken om te beginnen aan twee plekken ongeveer half zo groot als het Brainpark," stellen drs, J. van 't Verlaat en drs. A. Hoekstra van de afdeling Innova tie van het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam (OBR). „Daar gaan we nieuwe beplanting aanleggen. Als die enige wasdom krijgt, halen we een gedeelte weg om er vyf tot tien kleinschalige bedrijven tus sen te vestigen. Makelaars heb ben ons al voorspeld dat er vraag is naar deze werklandschappen in de Noordrand en omgeving," zegt Van 't Verlaat. De Randstad is vol. Dat brengt stedebouwkundigen ertoe te zoe ken naar mogelijkheden om op de weinige beschikbare vrije plek ken verschillende functies te combineren. Recreatieve fiets- en wandelroutes kunnen best door bedrijventerreinen voeren, mits deze voldoende recreatieve waar de hebben, luidt het stedebouw kundig uitgangspunt. In Enge land heeft men dat geprobeerd in Stockley Park bij Londen en in Cambridge Park. En de Fransen realiseerden bij Nice Sophia Anti polis volgens dit principe. Beleidscoördinator Van 't Verlaat: „De trend is dat wonen, werken en recreëren weer dichter by elkaar mag. De mobiliteit moet te ruggedrongen. En groen zorgt voor kwaliteit van het leven, van de omgeving, het vestigingskli maat en de uitstraling van de stad, Dat heeft voor Rotterdam ook natuurlijk internationaal zijn uitwerking." Bedrijven zoeken naar nieuwe methoden om hun 'image' vorm te geven. „In het Brainpark bij de Erasmus Universiteit," vertellen de plannenmakers, „zie je al veel groen tussen de kantoorgebou wen. Ze zoeken het daar vooral in modemeopvallendearchitectuur. Bedrijven, die zich straks in de groene werklandschappen vesti gen, zoeken de ambiance en uit straling van de natuur. Het groen zit niet tussen de ge bouwen, maar de gebouwen tus sen het groen, Lijkt me prima voor ontwerpbureaus, stedebouw kundigen en instellingen, waarbij de representativiteit een rol speelt. Ook bedrijven, die zich richten op milieutechnologie zou den op zo'n plek goed op hun plaats zijn." „Er zyn vier studiemodellen voor werklandschappen," vult Hoek stra aan. „In de praktijk zullen er waarschijnlijk allerlei mengvor men komen. Qua uitstraling wor den ze heel verschillend. We gaan geen bestaand groen weghalen. Rotterdam heeft al zo weinig. Er komt alleen bij. De terreinen zullen aan de stads randen komen," vervolgt ze, „waar ze een goede overgang vormen tussen het verstedelijkte gebied en het platteland. Werk landschappen sluiten zoveel mo gelijk aan op bestaande groen structuren. Als je dus over twintig jaar een bos wilt hebben, moeten nu wel zo'n beetje de bomen de grond in. Werklandschappen vra gen nu eenmaal een lange voorbe reidingstijd." Op de Werkbrink, een compact bedrijventerrein van vijftien hec tare, liggen in een cirkel om een groot groen gebied kleinschalige ondernemingen. „Zeer geschikt voor bedrijven die zich bezighou den met zakelyke dienstverle ning, handel en research," beve len de plannenmakers aan. De Rotterdam De lange werkdag is hem niet aan te zien. Als Ernesto Dixon rond een uur of twaalf met gezwinde pas over het Stadhuis plein loopt, is zijn diensttijd de acht uur al ruim ontstegen. De po- Htie-coördinator van de vrijmarkt in het centrum van de stad weet dat hy dan nog een periode van minimaal gelijke duur voor de boeg heeft. Pas 's avonds om een uur of ne gen, als alle kraampjes zijn opge ruimd en met name de Coolsingel door de Roteb is schoongeveegd, kan Dixon heel voorzichtig aan een warme prak en een dik ver diend biertje denken. Tot die tyd loopt hij temidden van zo'n twee duizend marktkramen op Cool singel, Westblaak, Blaak, Van 01- denbameveltstraat en -plaats, Kruisplein, Schouwburgplein en Karei Doormanstraat de benen uit z'n achterste. Na drie maanden van voorberei dingen, toen het stormliep met de aanmeldingen voor de jaarlijkse vrijmarkt op Koninginnedag, wordt hij thans geconfronteerd met de bekende probleempjes. Uitbaters van cafés die hun fraaie terras geblokkeerd zien door de kraampjes, kraamhouders die meer ruimte innemen dan de ver gunning aangeeft en de strenge controle op de illegale verkoop van honderden en honderden blikjes bier. Dixon is die ochtend om vier uur begonnen, tegelijkertijd met de verkopers die ongestoord hun veelal bizarre nering pontificaal willen uitstallen. Zijn taak is voor al een coördinerende. De samen werking met de afdeling Bijzon dere Wetten is hecht, maar komt eerst in de loop van de middag goed op gang. Want naarmate de drukte toeneemt, wil een stand houder nog wel eens de hoop koesteren dat de politie een oogje dicht doet. Vergeet dat maar! Centrum In het hoofdbureau van politie aan het Doelwater is een compleet eommandocentrum ingericht. Daar worden alle lijntjes met be trekking tot hulpdiensten en re gelgevingen (keuringsdienst van waren, Roteb, brandweer, openba re orde, verkeer, mogelijke inzet Mobiele Eenheid, kraamverhuur- bedryven) gedetailleerd uitge werkt. Maar hoe strak de organi satie ook is, improvisatie js voor iedereen een groot goed. De eerste serieuze klacht komt even na tienen binnen. De eige naar van een restaurant aan de Coolsingel mort. Een standje met kitscherige prullaria ontneemt de passanten het zicht op zijn terras. De kraamhouders krijgen toe stemming om hun waar naar de trambaan te verplaatsen. Ook de horeca-ondememer gaat niet vrij uit. Hij krijgt te horen dat hij vol gend jaar een uitbreiding van z'n terras wel zal moeten melden. Aan de Van Oldenbameveltstraat heeft een kraamhouder z'n hele assortiment dusdanig opgesteld dat bewoners hun huis niet meer kunnen verlaten. Aan het dwin gende verzoek om genoeg loop ruimte vrij te houden, wordt ter stond gevolg gegeven. Onderwijl deelt Dixon hier en daar de eerste en enige waarschuwing uit als het om de verkoop van zwak alcoholi sche dranken gaat. De keuze tus sen een bekeuring of het opber gen van de 'contrabande' is geen moeilyke. In de Aert van Nesstraat blikt Dixon even over de Lijnbaan. De winkelpromenade maakt dit jaar geen deel uit van de vrijmarkt, omdat rond deze tijd eigenlijk op nieuw bestraat zou worden. Nu dat nog niet is doorgegaan, be hoeft dat gebiedje met het oog op mogelijke wildgroei wat meer controle. Zoals er ook heel goed op wordt gelet, dat verkopers van drank en etenswaren hun kraam pje niet in de buurt van een cafe' hebben ingericht. Sleutels Op het Plein 1940, waar de Rotter damse studentenwereld vóórhaar festiviteiten een afgebakend ter rein ter beschikking heeft, kun nen de feestvierders geen stap verder. Een van de medewerkers heeft de sleutels in de auto laten liggen en de portieren zijn op slot. Dus kunnen er nu geen toegangs kaarten worden verkocht. Op zo'n moment is de politie inderdaad je beste vriend. Er ontgaat Dixon niets. Zelfs niet als hij -om de eerste honger te stillen- al lopend een patatje- met naar binnen werkt. Via de portofoons en de handtelefoon wordt bijkans elke minuut door collega's een aanslag gepleegd op zijn kennis. Of dit mag, of die daar mag staan, of van die houder het bier in beslag mag worden geno men. „Het hangt er vanaf hoe moe ik straks ben of ik vanavond zelf nog ga stappen," lacht hij. Campus is een stadspark of bos dat geschikt is voor bedrijven met een schone productie, handel en kleinschalige distributie. Er zou in dit 'bos' ook ruimte voor be drijfswoningen en voorzieningen kunnen zijn. Het Landgoed is een zeer exclu sieve en rustige groene werkplek voor geïsoleerde vestiging van on dernemingen, die de behoefte hebben zich afgezonderd te pre senteren, Geschikt voor hoog waardige dienstverleners, labora toria voor onderzoek en ontwikke ling en gecombineerde vergader en horecagelegenheden. Het groen op het Landgoed heeft, volgens de plannenmakers, een positief effect op het landschap. De criteria van de Natuurschoon- wet zijn er van toepassing, die ei sen stellen aan inrichting, het be heer en openstelling voor het pu bliek. De eigenaar levert dit fisca le voordelen op. Op de zuidelijke Maasoever lig gen vooral havenafgeleide en mi lieu-hinderlijke bedrijven voor distributie en recycling. Op ter mijn wordt er in de regio een te kort verwacht aan vestigings plaatsen voor dit soort onderne mingen. Voor een aantal kan het Werkbos uitkomst bieden. Dit is een groot aan te leggen woud, waarvan de meest geschikte ter reinen aanvankelijk een agra rische bestemming krijgen. De aanleg van het bos is eerst gericht op houtproductie. Daarnaast heeft het een functie voor de land schappelijke geleding en recre atie, Voor bedrijfsvestiging kapt men later stukken bos weg. „Binnen de grenzen van het bos," beloven de plannenmakers, „is de opzet zeer flexibel." Bepaalde de len krijgen een duurzame inrich ting. Maar als een bedrijf groeit en wil uitbreiden moet een gedeelte weggehakt kunnen worden. In de regio aan de zuidzijde van de stad zouden dubbelbestemmingen kunnen bijdragen aan een oplos sing van het grote tekort op lange re termijn van bedrijfslocaties voor grootschalige bedrijven. v -V'. i r J-V v .*-/ -1' V V "TT 7 V .F* ..O'" L# "r.V - OBR-medewerkers Van 't Verlaat (r) en Hoekstra: wonen, werken er recreëren mag dichter bijelkaar. Foto Fred Emst/Cor Vos Rotterdam Naast Poortugaal en Charlois beschikt het dykdorp Pemis sinds gisteren ook over een eigen Oudheidkamer. De 89- jarige Pleun Roobol -een oud onderwijzer van de zon dagschool- was de eer gegund een gevelplateau te onthullen. Zijn handeling gold als de offi ciële opening en mag tevens wor den aangemerkt als een mijlpaal in het leven van de 49-jarige And- ré Rila, De in het Oude Noorden van Rotterdam geboren en geto gen chauffeur heeft zijn hart al sinds 1963 aan Pemis verpand. „Twee jaar later ben ik er ook gaan wonen," lacht Rila. „Pemis is een uniek dorp, waarvan ik door mijn hobby veel meer afweet van de geschiedenis dan menig geboren en getogen Pemisser." Rila bezit een gigantische verza meling foto's van het voormalige vissersdorp. Daarnaast verzamelt hij documenten en geschriften die te maken hebben met het al in het jaar 1049 in het Rijksarchief genoemde Pemis. Rila: „Toen heette het Pemesse, naar een zandplaat die werd aangepaald in het Maasmondgebied van de Ma- ze, zoals de rivier toen werd ge noemd." Rila is niet alleen gepokt en ge mazeld in het verleden van Per nis, waarmee hij overigens alleen de Pastoriedijk en omgeving be doelt, en niet de latere uitbreiding met nieuwbouw, maar is ook thuis in het heden. „Er wonen thans 4762 mensen," meldt hij actueel. En: „Ooit, in de glorietijd, telde Pemis zo'n tweehonderd winkels. Nu zijn er aan de Pastoriedijk nog welgeteld drie te vinden. Inder daad, er is veel veranderd." Zijn verzameling en kennis groei de uit tot zo'n enorme omvang, dat hij moest besluiten een deel van de collectie op te doeken. Voordat de daad bij het woord werd gevoegd, werd het idee ge lanceerd voor het inrichten van een Oudheidkamer. De eerste stap was het oprichten en regis treren van de Stichting Oudheid kamer Pernis, waarna Rila en het bestuur met succes de voelhorens uitstaken in de richting van de wijkraad voor Pemis, het ge meentebestuur van Rotterdam, het bedrijfsleven en particulieren. Rotterdam stelde aan de Pastorie dijk 399 een zwaar vervallen pand beschikbaar, dat overigens wel was opgenomen op de gemeente lijke monumentenlijst. Binnen drie maanden was ook de beno digde honderdduizend gulden in geld en goederen beschikbaar als resultaat van veel bietswerk. Zelfwerkzaamheid Daarna gingen de handen uit de mouwen. Zowel binnen als buiten is elke vierkante centimeter on der handen genomen. Het uit 1884 daterende pand, waarvoor destijds de 10-jarige J, C. van Luik de eerste steen metselde, onder ging een metamorfose. Het is nu ingericht als expositieruimte met vitrines en fotopanelen en dat al lemaal in het interieur van een heuse kruidenierswinkel uit grootmoeders tijd. Compleet met een originele Internationaal weegschaal, kassalade en ook au thentieke artikelen als Castella- zeep, Radïon, gazeuzelimonade, anijstabletten en pijpjes bier van Teun Roobel (I) en André Rila achter de authentieke toonbank van de nagebouwde kruidenierswin kel In de Oudheidkamer van Pemis. Foto ingnd van Beek Nederlands grootste brouwer in houten kratten. Vooral op oude ren werkt de aanblik van de krui denierswinkel vertederend en le vert kreten van herkenning op, zo bleek direct na de openstelling. Aanvankelijk was het pand tot 1927 een kuiperij en daarna deed het nog zo'n dertig jaar dienst als klompenmakerij. Het volgende gebruik was als opslagschuur en daarna is het pand danig in verval geraakt. Daar is nu niets meer van te zien. Pleun Roobol kent het pand al geen ander. Na de openinghande ling zette hy als eerste voet over de drempel Roobol kon zijn ver bazing niet op en keek zijn ogen uit „Tsjonge, tsjonge, was hier de kuiperij? Wat is het allemaal prachtig geworden!" Voorzitter Janny Stecher-van den Berg van de Stichting Oudheid kamer Pernis verklaarde even eens erg blij te zijn met het resul taat. En ook met de tomeloze inzet en het enthousiasme van André Rila én voor het in bruikleen ge ven door hem van zijn omvang rijke verzameling. Rila, verlegen zijn schouder ophalend, zei slechts: „Ik hou nu eenmaal van Pernis. Dus, waarom niet..." Overigens is hij naast verzame laar intussen ook auteur van ze ven (foto)boeken over Pemis en heeft ook nog aan de tekst vier an dere boeken meegewerkt. Hoewel het resultaat van de Oud heidkamer oogstrelend is, en ie dereen die Pemis een goed hart toedraagt met een stralende glim lach rondloopt, hangen er toch ook donkeren wolken boven de Oudheidkamer. Rila: „Het hui dige aantal donateurs van twee honderd is niet toereikend voor een sluitende jaarexploitatie. Dit aantal moet minimaal verdubbe len. Donateurs betalen per jaar minimaal 25 gulden en bedrijven het dubbele. Hiervoor heeft men uiteraard toegang tot de Oudheid kamer en daarnaast blijft men via ons kwartaalblad 'Op 't Sluis' op de hoogte van alle activiteiten." De Oudheidkamer Js voorlopig alleen geopend op zaterdag en elke eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Een be zoek is ook mogelijk na een af spraak via telefoonnummer (010) 4382022 of (na 18.00 uur) 4382594. ooZfi Woensdag i mei MAASSLUIS Schuurkerk. Els de Schepper, 20.30u. ROTTERDAM Ahoy. Lou Reed, 20.00u. De Doe len. Gr.z. Lunchconcert, 12,45u. Luxor Theater. Tineke Schouten. 20.15u. Rotterdamse Schouw burg. Labdakos, 20.15u. Kl.z. De Stichting Hun. 20.30u, Theater Zuidplein. Adnaan van Dis Connie Palmen, 20.15u. Rotown. James Armstrong, 22.00u. Doelencafé. La- tin JazzJam Session, 22,00u. Donderdag 2 mei SCHIEDAM DeTeerstoof. 'Verf20.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Urbanus, 20.15u. 'Goudremetten',20.30u, MAASSLUIS Schuurkerk. Sessie, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Rob de Nys, 20.15u, KI je. Koos Alberts. 20.15u. Luxor Theater. Tineke Schouten, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg. KJ.z. De Stichting Hun, 20.30u, Theater Zuidplein. Mooi Katendrecht, 20.15u. Op de rand van de Drempel, 20.30u. R'dams Centrum voor Theater. Master class lichtontwerp, 20.00u. Zaal De Unie. Verre Verwanten, 20,30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Sense and Sensibility' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Calypso 2: 'Shanghai Trad' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Anto- ma' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'First Knight' (16) dag. 12.00-3.15. Cine rama 1: 'Broker Arrow' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: lord of Illusions' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Bra- veheart' (16) dag. 8.15. 'Jumanji' (al) dag. 1.15-4. Cinerama 4: 'Lea ving Las Vegas* (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: Unzipped' (al) dag. 6.45-9.30. do.vr. ookl.15- 4. Corso: 'Cntical Decision' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lantaarn 2: optreden 'Salsaband Son Como Son.' do. 10.30. Venster 1: 'Cyclo' (16) dag. 7.30. ma. metom 10. 'Coi- pa di Luna' (16) do.vr.zo.wo. 2.30. Venster2:TheSoundofMusic'(16) vr, t/m wo. 7.30. do.vr.zo,wo. ook 2. 'Saudade' (16) vr/ t/m wo. 10,45. vr.zo. ook 2.30. Venster3: 'Bye Bye' (16) alleen do.vr.za.zo. 8. 'De Jurk' (al) do.vr.za.zo. 10. Venster 4: 'Smoke(a!) alleen vr.za.zo. 7.30. do.vr. 2.30. 'Blue in the Face' (al) vr.za.zo. 10. Lumière 1: 'Heat'.(16) dag. 8. 'Ace Ventura' (al) dag. 1.15- 4. Lumière 2: 'Dunston checks m' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 3: 'Money train' (16) dag. 6,45- 9.30, do.vr. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Before and after1 (a!) dag. 6.45- 9,30. do.vr. ook 1.15-4. Pathé 1: Toy Story' (al) dag. 6.05-8.10- 10.15, do.vr. ook 11.50-1.55-4. Pathé 2; 'Casino' (16) dag. 4.15-8 15. do.vr. ook 12,15. Pathé 3: 'Mr- Hol land's Opus' (al) dag. 12.00-4- 8. Pathé 4: 'Get Shorty' (al) dag. II.35-2-4.25*6.50-9.15.Pathó5: '12 Monkeys' (12) dag. 1-3.50- 6.40-9.30. Pathé 6: 'Copycat' (16) dag. 6.10-9.do.vr.ookl2,30*3.20. Pathé 7: 'Dead man walking' (16) dag. 11.05-1.45-4.25-7.05-9.45. Kindermatinees: Cinerama 5: 'De Boefjes' (al) za.zo.ma.di.wo. 1.15-4. imax:ToyStory'NV(al)dag. beh.do. 5.15. za. t/m wo. ook2-4. vr. ook 4. Lumiere3: Toy Story' NV (ai) za.zo- .ma.di.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'Ba be' (al) za.zo.ma.di.wo. 1.15-4. Pa thé 1: Toy Story' NV (al) za.zo.ma.di- .wo, 11.50-1.55-4. 'Dunston checks in' (al) za.zo.ma.di.wo. 11.40-1.50. Pathé 6: 'De Boefjes' (al) za.zo.ma.di.wo. 11.00-1.25. HELLEVOETSLUIS Tivoli Theater: Toy Story' NV (al) za.zo.ma.wo. 2.za. 7.30. 'Jumanji' (al) do.vr.ma.zo,ma.di.wo. 8.30, za. 7.30-10. zo.ma.wo. ook 2. 'Heat' (16) do.vr.zo.ma.di.wo. 8. za. 10. BRIELLE Apollo Theaters: Toy Story' NV (al) za.zo.wo. 2. 'Get Shorty' (al) ma.di.wo.do. 8.15. vr.za.zo. 9. 'Ba be'(al) vr.za.zo. 7. SPUKENISSE EuroCinema: ToyStory'(al) OVdag. 7. beh. ma. 'Heat' (16) dag. 8.30. 'GetShort?' (16) dag. 9.30. beh. ma. 'Critical Decision' (16) dag. 7-9.45. za. t/m wo. ook2. '12 Monkeys' (12) dag. 7.9.30. 'Casablanca' (16) ma. 8. 'De Boefjes' (al)za.t/mwo.2,15- 4.15. vr.ook4.15. vr. ook 4.15. Kindermatinees: 'Jumanji' (al) vr. 4.15. za. t/m wo. 2.15-4.15. Toy Story' NV (al) dag. 6.45. za. 1/m wo. ook2-4.vr.ook4. 'De boefes'(al) za. t/m wo, 2.15-4.15. vr. ook 4.15. DORDRECHT EuroCinema: 'Babe' (al) za. t/m zo. 1.30. zo. 1.30-4. Klassreken ReeKs 'LesFiimsdu Paradis' (16) ma. 9.30. Toy Story' NL za. t/m wo. 1.30. zo. 1,30-4. Toy Story'(al) OVdag. 6.45. 'Copy Cat' (16) dag. beh. ma. 9.30. 'Critical Decision' {16} do.vr. 6.45- 9.30. za.ma.di.wo. 1.30-6.45- 9.30. zo. 1.30-4-6.45-9.45. '12 Monkeys' (12) dag. 6.45-9.30. "Barb Wire'27/6.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2