11 Vlaardingen verwerpt aanleg van rijksweg A4 Maasland worstelt met lokaal bedrijventerrein Auto drijft in water Rotterdams Dagblad Inspraak Sluispolder Wm*êÊ Duitsers bezoeken zusterstad Schiedam Jongen (7) aangereden Inbreker te slim .Dronken man in Beneluxtunnel Jongens betrapt Beschonken fietser ZONDAG HEEL VEEL 'TE GEEF' De Stam Wonen Officiële reactie op MER volgt pas eind mei t j; üh m vs Amnesty mag geen actie voeren tijdens herdenking Fietsenstalling bij het strand Bewoners Verschuurstraat:: willen uitzicht behouden X Vrijdags mei 1996 Waterweg Schiedam Een 7-jarig knulletje uit Schiedam is gistermiddag op de Burgemeester Honnerlage Gretelaan aangereden door een 51-jarige automobilist. De Schiedammer kon de jonge fiet ser, die plotseling vanaf een steile helling de weg opreed, niet meer ontwijken, De jongen is met een hoofdwond naar het ziekenhuis vervoerd. Schiedam Bloedsporen hadden kunnen leiden tot de aanhouding van een inbreker, maar de politie viste achter het net. Vanmorgen vroeg zag een omwonende een in breker aan het werk in een wo ning aan de Julianalaan in Schiedam. De ingeseinde politie dacht een makkie te hebben en volgde het bloedspoor van de in breker, die vermoedelijk gewond was geraakt na het intikken van een ruitje. Dit spoor leidde naar een woning aan de Rembrandt- laan. Maar de 25-jarige bewoner van dit pand bleek zijn huis aan de achterkant alweer verlaten te hebben. Het daarop ingestelde buurtonderzoek leverde niets op. Vlaardingen Een 38-jarige Rot terdammer is vannacht door de politie in de Beneluxtunnel aan gehouden. Agenten waren door automobilisten getipt dat er een man door de tunnel richting Per nis liep. Daar aangekomen bleek de man op de vangrail te 2itten. Hij had flink gedronken. Hoek van Holland Twee jongens van 18 cn 21 jaar zijn vannacht door de politie betrapt bij een in braak in een clubgebouw aan de Stationsweg in Hoek van Holland. De politie was getipt door een man die spullen wilde wegbren gen naar het clubgebouw. De jon gens waren door een raam te ver nielen het clubgebouw binnenge drongen. Ze hadden wat geld in hun zak en hebben vermoedelijk uit een snoeppot gestolen. Maassluis Een 23*jarige Maas- sluise- automoblist heeft gister avond laat de politie ingeseind om të bemiddelen bij een conflict met ëerf;i52-jarige plaatsgenoot. De fijGtsiér zou schade hebben toege bracht aan de auto, maar wilde hiervoor niet betalen. De politie heeft de man in zijn woning opge haald en op het bureau een adem test afgenomen. De fietser blies 1,25 promille, reden om hem als nog een rijverbod van vijf uur op te leggen. Uitsluitend komende - van 12.00 tot 17.00 uur PRAKTISCH Zodra het geweldige Alexandiium klaar is, gaat De Stam Wonen 'voor de helft verhuizen. De halve huidige zaak moet daarom abso luut leeg. Vandaar nu heel veel spectaculaire weggeel-prïjzen. ■Let v/el: alléén komende zondag. 'Eit zèlf meenemen (mag ook maandag), Enkele voorbeelden: Fauteuil Young intern, van 2755.- voor 395.-, eethoek H. de Jong van 7450.- voor 2750.-, salonta fel van 82G.- voor 120.-, lederen 2- en 2'/?-zits van 4240.- voor 2695.-, kast Jan des Bouvrie van 2995,- voor 750,-, salontafelset -Leoiux van 1425.- voor 75.-, dressette van 7425.- voor 1999.-, 2-pers. ledikant van 425.- voor 150.-, nachtk. van 1195.- voar( 295.- en van 365.- voor 50.-, toi lettafels van 270.- voor 25.- en van 925.- voor 100.-, klassieke fauteuil van 1295.- voor 395.-, eiken bijzettafel van 850.- voor 325.- enz. enz. Kom alvast kijken! 't MEESTE VAN 't MOOISTE IN HEEL ROTTERDAM MARINIERSWEG 1-55 (HOEKGOUDSESINGEL) (010) 412Q408- VRIJDAG KOOPAVOND Door Ben van Haren Vlaardingen .„Onze gemeenteraad is in meerderheid tegen de aanleg van de A4." Dit schrijft het Vlaardingse college van burgemeester en wethouders in een gisteren aan de Stadsre gio Rotterdam verzonden brief. De Stadsregio had het ge meentebestuur verzocht voor 1 mei met een concept-reactie te komen op de Trajectnota/MER Rijksweg 4 Delft- Schiedam. Aan dat verzoek kan Vlaardingen niet voldoen, schrijven b en w. Pas eind mei komen college en raadsleden toe aan de formule ring van de officiële Vlaardingse reactie. Het gemeentebestuur heeft besloten om wel op 14 mei deel te nemen aan de mogelijk heid om een mondelinge in spraakreactie af te geven. In haar, onlangs aangepaste, brief aan de Stadsregio wijst het college erop dat de aanleg van deze rijksweg negatieve effecten met zich mee brengt voor het milieu en voor de kwaliteit van de leefomgeving van de bewoners van het oostelijk dee! van Holy. „Als de aanleg van de A4 toch on herroepelijk zou worden, zijn er vergaande maatregelen nodig om de overlast te beperken," bena drukt het college. Zij voegt hier aan toe het verantwoord te vinden om te denken over 'goede en in pasbare oplossingsrichtingen' als die onherroepelijkheid een feit is. Vrye kwestie In het collegeprogramma is de al jaren lópende discussie over de noodzaak van de rijksweg, dwars door Midden-Delfland en de be bouwing van Vlaardingen en Schiedam, tot 'vrije kwestie' ver heven. In de pas verschenen vooijaarsno- ta wekt het college de indruk zich bij de aanleg te hebben neerge legd. De politiek leider van de plaatselijke afdeling van Groen- Links, Ben van der Velde, heeft het college en alle raadsfracties uitgedaagd om duidelijkheid te geven aan bewoners en actievoer ders. Tot nog toe hebben pas twee ge meenteraadsfracties hierop ge reageerd: de SGP/RPF/GPV met de mededeling, dat ze op het standpunt van het college wacht, en de PvdA, die meldde tegen de aanleg van de rijskweg te zijn. Van de andere fracties heeft Van der Velde niets vernomen, zegt hij. Het standpunt van de WD is ove rigens al eens duidelijk verwoord. De liberalen kiezen voor de aan leg van de rijksweg dwars door Midden-Delfland, zo heeft sena tor en raadslid Pol de Beer on langs in een commissievergade ring meegedeeld. CDA en D66, die ook in het college zitting hebben, lieten bij de dis cussie over het bestemmingsplan Beneluxcorridor, nodig voor de aanleg van de Tweede Benelux tunnel, vorige maand weten er van uit te gaan dat de rijksweg wordt aangelegd. Zij beschouwen het als een logisch vervolg op de uitbreiding van de tunnel en aan sluitende rijkswegen. Het comité Bewoners Vlaardin gen tegen Rijksweg 19 heeft on langs tal van argumenten aange dragen om de aanleg van de weg af te wijzen. Maasland Wat de aanleg van een regionaal bedrijventerrein betreft, voorziet Coldenhove te Maasland in een grote behoefte. Maar met de mogelijkheden voor een lokaal bedrijfsterrein is het in Maasland maar droevig gesteld. De.etöge mogelijkheid om in de plaatselijke behoefte te voorzien; lijkt te liggen in de Oude Campspolder-Zuid bij de Heren laan, Burgerweg en Coldenhove- laan. Dat gebied is, op besluit van de Westlandraad, bestemd voor te ontwikkelen glastuinbouw. Tuin ders uit Wateringen kunnen zich daar vestigen, als ze door de uit breiding van Den Haag het veld moeten ruimen. Daarnaast mogen er slechts be dreven kómen, die gelieerd zijn aan de land- en tuinbouw. Die doelstelling is op voorhand al ach terhaald, want er ligt ter plekke reeds een groot bedrijf (DCC com putercentrum) dat niet aan die ei sen voldoet. In dit te reconstrueren gebied is volgens het structuurplan West- land maar ruimte voor maximaal tweeëneenhalve hectare voor aan leg van een lokaal Maaslands be drijventerrein, In de bebouwde kom van het dorp ligt slechts het bedrijventerrein Het Ambacht. Dit is niet alleen klein en derhalve vol, maar ligt ook ongunstig in verband met hinderlijk zwaar vrachtverkeer langs dedirect aan grenzende woningbouw. De Maaslandse politiek had het stichten van een nieuw lokaal be drijfsterrein graag groter gezien dan tweeëneenhalve hectare. Vooral de oppositiefracties WD en PvdA maken zich daarover zorgen. „Ik zie dat bedrijventer rein liever gre*V' stelt L. Lauw- aai'5 (WD). Collega W. Gouma is het daarmee eens. „Het moet meer op de toekomst zijn ge richt." In het betrokken gebied komen zo'n veertien Wateringse tuin ders. Het omvat tevens een bedrij - venterrein voor distributie, waar van wethouder D. Hanemaaijer van ruimtelijke ordening ver wacht dat de Vereniging Maas landse Ondernemers de ontwik keling op zich neemt. Ook Hane maaijer zegt liever een groter Maaslands bedrijfsterrein te reali seren, maar erkent dat het struc tuurplan dit niet toelaat. Hij heeft de provincie ondanks frequent bezoek niet van die noodzaak kunnen overtuigen. Het is overigens nog maar de vraag wanneer het gebied in de Oude Campspolder-Zuid in ont wikkeling kan worden genomen. Er is met de Stichting Integrale Tuinbouwontwikkeling Maasland (ITOM) weliswaar overeenstem-, ming bereikt, maar er zit nog een; addertje onder het gras (en glas)! Er bevinden zich ter plekke veel historische vondsten in de grond, waarbij ter gelegenheid van de viering van het 750-jarig bestaan van de Duitsche Ridderorde in Maasland in 1991 met enige cere monie zelfs een her jnneringsbord is geplaatst. Met de wet op de mo numenten in de hand zou het nieuwe plan met zeker een jaar kunnen worden vertraagd. Met groot materieel ruktr< de brandweer in Vlaardingen vanochtend omstreeks 10.00 uur uit voor een te water geraakte auto. Aan het eind van de Oosthavenkade dreef een personenauto in het water en de vrees bestond dat er zich nog mensen in het voertuig bevonden. Duikers van de brandweer kwamen snel tot de conclusie dat dit niet het geval was. Vermoedelijk is de auto ge stolen en daarna door de dieven ontdaan van alle bruikbare onderdelen. Vervolgens is de auto waarschijnlijk het water in geduwd. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen De Vlaardingse afT deling van Amnesty International is teleurgesteld over de afwijzing van de Stichting Nationale Ge denkdagen bij het verzoek om handtekeningen te verzamelen tijdens de dodenherdenking. Am nesty voert deze dagen actie te gen de vervolging van homofielen in tal van landen, waaronder Tas- manië. De plaatselijke actiegroep had hiervoor aandacht willen vra gen tijdens de bijeenkomst in de Oosterkerk na afloop van de her: denking. Met de jaarlijks terugkerende ac- ties omstreeks de bevrijdingsda gen, wil Amnesty een relatie leg-' gen tussen de verschrikkingen van de Tweede wereldoorlog eii situaties van onderdrukking anno 1996. Di t jaar heeft Amnesty gekot zen voor een campagne in het te? ken van de 'roze driehoek', vanuit de gedachte dat niet alleen Joden werden vervolgd tijdens de Twee; de Wereldoorlog maar ook zigeu ners en homofielen. Tegenwoor dig worden homo's nog steeds in tal van landen, vervolgd. Zo is er onlangs in Tasmaniëeen wet aam; genomen, waarin staat dat homo| op grond, van hun geaardheid tót, 24 jaar gevangenisstraf kunnen, krijgen. Hiertegen protesteren tijdens de" dodenherdenking, staat de Stich-r ting Nationale Gedenkdagen in* Vlaardingen niet toe. De stichting wil de herdenking alleen ter nage-^ dachtenis houden aan personen'! die vóór de bevrijding in 1945 zijn gevallen. De toestemming die Amnesty in 1993 kreeg om na de herdenking brieven te schrijven voor Tsjaad behoorde volgens het comité tot een hoge uitzondering. V- In een brief aan de stichting schrijft Amnesty-lidI. van Nieuwstraten de redenatie!achter de afwijzing niet te - begrijpen, „Waarschijnlijk vindt u de cani; ;cpagne over. d^jKjsihé.yanJönw^ ••-Men te,cohtoVèfSiéeL'-VésÜiO^|': den aan uw houding is voor;dè nar; oorlogse generatie echter met' houdbaar. Immers, herdenken' van gevallenen uit de Tweede We: reldoorlog heeft alleen maar zin wanneer het ons aanzet tot het maken van keuzes, in dé weretó van vandaag. In het kijken naai de wereld om ons "heen. en het vroegtijdig signaleren waar'het opnieuw fout dreigt te gaan,.daar; in ligt de zin van herdenken." Hoek van Holland De Hoekse deelgemeenteraad gaat banen poolers inzetten bij het opzetten van een permanente fietsenstal ling op een terrein aan de Badweg vlakbij het strand. Voor de inrich ting van die stalling stelt de deel raad een bedrag van 28.500 gul den beschikbaar. Vanwege het grote aantal strand- bezoekers in de zomerperiode, vindt het dagelijks bestuur de stalling zeer gewenst voor de ser vice en veiligheid. Naar gelang de weersomstandigheden en het be zoekersaantal houden banen poolers toezicht op de fietsenstal ling. Deze banenpoolers zijn in het kader van het Werkgelegen heidsbeleid werkzaam bij de dienst Recreatie Rotterdam. Strandbezoekers kunnen gratis gebruik maken van de stalling. Het project is opgestart vanuit het Wijkveiligheidsplan Hoek van Holland. SchiedamVeertien jeugd- en jongerenwerkers uit de Schiedamse partnerstad Es- slingen in Duitsland zijn deze week op bezoek in de Jenever- stad. Zij zijn hier om de stad een beetje te leren kennen én om kennis te maken met het plaatselijke jeugd- en jonge renwerk. De groep Duitse jeugdwerkers bracht gisteren een bezoek aan de Kinderboerderij en de Heemtuin. Vervolgens maakte de groep een wandeling door de binnenstad. 1s Middags brachten dëgasten een bezoek aan molen de Palmboom, waarna de Duitsers in optocht naar de speeltuin in Nieuw- land gingen. Volgens een medewerker van de gemeente Schiedam is hët de bedoeling dat de Duitse gas ten iets opsteken van de ma nier waarop de gemeente Schiedam voorzieningen, treft voor de jeugd eh jongeren. Vandaag brengt .de groep be zoeken aan allerlei jongerenin- stellingen in Schiedam: Mor gen is voor de Duitse gasten een vrije dag en mogen ze zelf bepalen waar ze naar toe wil len. Zondag vertrekt de groep weer naar Esslingen. Een kijkje in molen De Palmboom maakte onder deel uit van het programma. Foto Roe! Dijkstra Maassluis Over twee weken starten de inspraakprocedures voor vier nieuwbouwplannen in de Maassluise wijk Sluispolder. Dit betekent dat burgers een maand lang in de gelegenheid worden gesteld hun mening ken baar te maken over de op stapel staande projecten, alvorens de ge meente overgaat tot het wijzigen van het bestemmingsplan. Maassluis zet wat vaart achter de inspraak, omdat de gemeente in aanmerking wil komen voor en kele regionale subsidies. De aan vragen van deze subsidies moe ten na de zomer bij de Stadsregio binnen zijn. Omdat de meeste in woners tijdens de zomermaanden op vakantie zijn, wil Maassluis de inspraak nu al starten. Een van de gewenste subsidies, wordt door de Stadsregio ver strekt om de bouw van goedkope en middeldure woningen te sti muleren. Het project op de hoek van de Mesdaglaan en de Laan 1940-1945, op het grasveld tussen de Elementumflals, komt hier volgens Maassluis voor in aan merking. Volgens de plannen ver schijnt op deze plek een apparte mentengebouw van circa 25 wo ningen in opdracht van de Wo ning Stichting Maassluis (WSM). Tegenover dit appartemenge- bouw, op de piek van de Caland- lts, wil dé WSM een torenflat bouwen. Dit gebouw biedt plaats aan twaalf eengezinswoningen, 88 appartementen en een vestiging van Albert Heijn ter vervanging van de bestaande winkel aan de Rembrandtlaan. Ook voor het ter rein van schoolgebouw De Vlie- thorst aan de Zuidvliet is door bouwbedrijf Koudijs bv een plan gemaakt voor 32 eengezinswonin gen. Aan de Van der Horststraat 30-33 komt in opdracht van de WSM vervangende nieuwbouw met zeven appartementen en waarschijnlijk twee winkels. Maassluis wil verder ook gebruik maken van de subsidie die geldt voor grootonderhoudsplannen waarbij liften worden, geplaatst, .zoals bij de vijf Elementumflats aan de. Vincent van Goghlaan, Willem Marislaan, Breitnerstraat en Jozef Israëlstraat- Hier ver schijnen tien liften aan weerszij den van de flats. Bij dit project wil de WSM tevens een subsidie aan vragen voor het plaatsen van 22 woningen op het dak van de flats. Artikel 19 Voor alle nieuwtouwplannen geldt dat ze in strijd zijn met het geldende bestemmingsplan Sluispolder. Omdat een wijziging van het bestemmingsplan te lang duurt met het oog op de aanvra gen van de subsidies, wil het stadsbestuur hiervoor vrijstelling vragen en de - snellere - artikel 19-procedure toepassen. De pro vincie heeft reeds toegezegd hier aan te willen meewerken, mits Maassluis op langere termijn als nog het bestemmingsplan wijzigt. De commissie stads- en milieube heer vergadert dinsdag 7 mei over de procedures rond de bouwplan nen in de wijk Sluispolder. De be woners krijgen vanaf 14 mei tot 11 juni de gelegenheid hun mening kenbaar te maken. Hiervoor wor den twee informatiepunten inge richt, waar alle tekeningen zijn in te zien. Eén informatiepunt komt in de wijk zelf, de ander in de hal van het stadhuis. Aan het eind van de inspraakperiode volgt een hoorzitting in de wijk, maar de da tum en de plaats daarvan zijn nog niet bekend. De bouwplannen voor nieuwbouw op de voormalige schoollocaties aan de Tooroplaan (Dr. A. Kui- perschool) en het Vondelpark (Ko ningin Wilhelminaschool en de ambtswoning) staan los van deze inspraakprocedure. Hierover heeft al de inspraak plaats gehad. Vlaardingen Een groepje eigéf - naar/bewoners van acht huizen, aan de Mr. Verschuurstraat in de- Westwijk verzet zich tegen wo ningbouw aan de overkant van hun straat. De bewoners hebben" burgemeester en wethouders vaii Vlaardingen per brief gewaar; schuwd, dat ze alle wettelijk!? middelen aangrijpen om die bouw te belemmeren. Het gaat om het rijtje eengezihsf 'woningen in de Mr. Verschuur--- straat met vrij uitzicht in de rich ting van de atletiekbaan. De be woners kijken vanuit hun wóori-^ kamer over een vijver, die is om-'" zoomd door grasvelden met een-*- enkele boom. In het plan West; wijk 2005 is daar, op minder dan: twintig meter afstand van hun; voortuin, een plan getekend voof! zeven eengezinshuizen mét eeii: hoogte van maximaal tien meten" Hiervoor worden enkele, bejaar- denwoningen gesloopt, een flink- deel van de vijver gedempt eii moeten enkele bomen wijken. Bewonerswoordvoerder L Visser verwijt het gemeentebestuur 'kortzichtig economisch belang, dat ons woongenot schaadt'. In dé gezamenlijke brief stellen de bé- woners van het blokje op de hoek van de- Mr. Verschuurstraat en Jan de Rooystraat, dat by de koop; van hun huis de ligging en vooral' het vrije uitzicht een belangrijke re! hebben gespeeld. „Er is in de loop der jarèn veel ge- - investeerd in de woningen" De bezwaarmakers vrezen eeri drastische verlaging van de eco; nomische waarde van hun wonrn* gen en kondigen forse schade; claims aan. Ook vragen zij het g& meentebestuur of het van dit 'pro jectie' de kosten en baten al eens heeft doorgerekend. •j^SgDTBIfl AUTOÏEBHMUB kT! RQrOKOPEB8IAjNOST^F WflSSTRAAT!aii98nBottsrrtjjm-w««j) |BonERDAWWEST;,Aeii)reghisk3c!e 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1